Springconcoursen hoogtepunten van nationaal concours-hippique MCC begint zijn tournee met een draw tegen HCC Nederlands polozevental wint met 7-5 van België Nederlandse athleten kansloos tegen België250164 Geen verrassingen in de honkbal competitie ft 3 Prins Bernhard op tweede plaats Sterk elftal van de Engelsen Hermes DVS boven de 300 tegen Haarlem Vier overwinningen van Fanny Blankers Nederlandse jeugd verliest van België Dameshockey krijgt deselfde rechten Dekkers wint te Maastricht Kuitwaard wint 0 Den Haag i MAANDAG 3 AUGUSTUS 1953 Sportief paar denfestijn te Den Haag Afval-springconcours met succes gelanceerd Cricket-competitie Farina (Ferrari) wint op Niirnburg-ring Aaneenschakeling van onsportiviteiten Om de Galea-beker Kennemerland speelt gelijk tegen Schoten Segura verslaat Sedgman Competitie begint 20 Sept. Bill Doran gewond Vier Britten verbeteren wereldrecord 4x1 mijl Geen paardensport te Melbourne Omloop van de Kempen voor v.d. Brekel Shelleback (Giants) traint Nederlandse honkballers Honkbaluitslagen Schaakvierkamp Tijdens de laatste dagen van het nationaal concours-hippique in Den Haag is het springconcours M.A. na spannende strijd tussen de twee jongste deelnemers in dit nummer, na tweemaal barrage, gewonnen door de Hagenaar Tonny Timmer met het paard „Draufganger". Hjj legde het parcours zonder fouten af. Tweede werd B. Uytendaal uit Breda met „Maiglocke", die 4 fouten noteerde. Kampioen van Nederland zware dressuur werd de heer L. H. M. van Loon (Tilburg) met „Saracen". Prins Bernhard klasseerde zich met „Arquebuse" vijfde. Mevr. A. A. Coeberghvan Velzen legde met „Francois" beslag op de oranje-rosette in het nummer geschiktheidsproef voor rijpaarden en werd hiermede kampioene van Nederland. Prins Bernhard verwierf met „Arquebuse" de tweede plaats. De samengestelde wedstrijd voor personen, die de 18-jarige leeftijd nog niet heb ben bereikt, leverde een overwinning op voor mej. Mady Koster met het paard „Axel". In het springconcours werd zij eerste, in de dressuur tweede. Eerste in de dressuur werd mej. Schroeder met „Amber Folly". Het zwaarste springconcours (M.B.) van dit hippisch festijn is na spannende strijd gewonnen door de bekende Nederlandse ruitercombinatie J. Rijks met „Master" vóór de jeugdige en reeds even bekend geworden T. Timmer met „Draufganger". Voor dit MB-parcours, dat zeer fair gebouwd was door de heer J. N. Breu- nese, waren 14 hindernissen opgesteld (17 sprongen), die een maximum hoog te van 140 meter hadden. Het par cours was 800 m. lang en bevatte on der meer een sloot, een muur, een driesprong, een dubbelsprong en enkele hekken Vooral de elfde hindernis bleek een groot struikelblok te zijn. Zeer weinigen kwamen zonder fouten over deze hindernis. En degenen, die deze sprong foutloos maakten, struikel den doorgaans wel op een andere hin dernis. Tony Timmer, met „Draufganger" was de eerste, die een foutloos parcours reed. Hij bleef lange tijd aan de top staan. Zijn concurrenten, zoals de rui ters en paarden behorende tot de stal Soestdijk, verder ritmeester Gruppelaar met „d'Artagnan", B. Uytendaal met „Ernica", M. van Loon met „Ampere", J. Rijks met „Romanichel", zij allen kregen fouten genoteerd. De op één na de laatste deelnemer evenaarde ten slotte de prachtige prestatie van Tim mer, namelijk J. Rijks met het paard „Master". Tussen Timmer en Rijks moest gebarreerd worden. Zes sprongen moesten worden genomen. De hinder nissen waren verhoogd tot een maxi mum van 1.50 meter. Timmer startte als eerste. Hij maakte een fout op de beruchte elfde hindernis en eenmaal weigerde „Draufganger", zodat hij met 7 fouten op de tweede plaats eindigde. Rijks verzekerde zich met „Master" van de eerste plaats, maar hij kreeg 4 fou ten genoteerd, omdat „Master"' evengens de elfde hindernis afwierp. Het afval-springconcours, een nieuw nummer in Nederlandse concoursen, bleek evenals destijds in Parijs, waar het voor de eerste maal werd gelan ceerd tijdens het wereldkampioen schap springen, veel succes te hebben bij het publiek. Er waren in de ring twee volkomen gelijke parcoursen opgesteld. De deelnemers reden eerst afzonderlijk een der twee parcoursen naar eigen keuze. De 16 best geplaat sten kwamen in de achtste finale. In deze finale startten telkens twee deelnemers tegelijk, zodat zij tegelijk (Van onze cricketmedewerker) De MCC opende Zaterdag j.l. zijn ne- gendaagse tour door ons land met een tweedaagse match tegen de Haagse Cricket Club op het fraaie terrein van HCC aan de van Hogenhoucklaan. De ontmoeting, die vooral op de tweede dag door een zeer talrijk publiek werd bijgewoond, eindigde in een draw, wel iswaar in het voordeel van de Engel- (Van onze cricketmedewerker) In de cricketcompetitie vielen geen bijzondere uitslagen te noteren! Alle wedstrijden hadden een normaal verloop, al bleef hier en daar de score wat aan de lage kant! Met uitzondering van Her mes DVS dat tegen Haarlem boven de 300 kwam (302 voor 5), dank zij een fraaie 100 van de freehitter C. Tettelaar, die er weer eens het oog in had en de bowlers van Haarlem naar alle windstreken joeg. Zijn 100 bevatte 13 vieren en vier zessen. Voorts Bailey nog 82 en Van der Sloot 61. Haarlem werd hierna voor 79 runs aan de kant gezet door J. Scheffer, die 6 voor 32 bowlde en Van Meurs die 4 voor 21 haalde. Met liefst 223 runs bleef Hermes-DVS in de meerderheid. En waar ACC de vrijheid nam om Rood en Wit te verpletteren (ACC 189, W. van Weelde 87, run out, en D. de Baare 30) Byleveld 4 voor 57 en C. H. Winter 5 voor 70, waarna Rood en Wit voor 29 aan de kant zat!, spel van kat en muis derhalve (H. J. van Weelde 8 voor 14), heeft Hermes-DVS de laatste plaats in de afdeling A verlaten en die aan Rood en Wit overgedragen. VW tegen HBS is wat tegengevallen. HBS scoorde een totaal van 166, van Katwijk topscorer met 41, Alders 5 voor 54, waarna Dellow (6 voor 49) korte metten met VW maakte en het hele elftal voor 76 aan de kant zat. Met 90 runs bleef HBS in de meerderheid Deze nederlaag kostte V. V. V. de eer ste plaats, die nu weer door het Schie- damse Excelsior ingenomen wordt. P. W. staat gelijk met V. V. V., Haarlem nu nummer vier. Quick faalde tegen P. W. en was uit voor.34 runs op het bowlen van Vis ser: 3 voor 4, N. Leeftink 2 voor 9 en J. Guthrie 4 voor 4. P. W. liet ook al geen mooi batten zien en zat voor 84 aan de kant. Al bij al, een zwakke vertoning. Met een 50 runs overwinning aanvaardde P. W weer de terugreis naar het verre En schede. Kampong tegen V.R.A. werd een tam me draw. V.R.A. batte bijna vier uur over 163 runs, Kampong antwoordde met 130 voor 8. Dit was de vijfde draw van V.R.A.! En geen bewijs van de kracht van het Amsterdamse team. Sparta (184) won met 141 runs van V.O.C. Een spel van kat en muis. Spar ta maakte 184, waarvan H. Sonneveld met 60 topscorer, waarna V.O.C. voor. 43 aan de kant zat. sen, daar HCC aan het einde van de tweede speeldag nog 90 runs te kort kwam met slechts 2 wickets in handen. De scores waren: MCC le innings: 211 en 2e innings 193 voor 7 (gesloten). HCC le innings: 164 en 2e innings: 151 voor 9 (tjjd). Er was besloten, dat elke partij met 12 man zou batten, echter met elf zou fielden. Het batten van de MCC, die in de le innings een totaal van 211 runs bijeensloeg, werd hoofdzakelijk door twee batsmen gedragen: M. A. Crouch sloeg een niet geheel kansloze 54 runs bijeen, die 7 vieren bevatte: het twee de bat: aanvoerder F. G. Mann liet veruit het fraaiste spel zien en zijn in nings van 77 bevatten een serie voor treffelijke slagen aan off en naar leg. Vooral de wijze waarop hij door vlug voetenwerk de moeilijkste ballen be oordeelde, was een lust voor het oog. Toen hij op 180 uit was, (voor 8), vie len de laatste wickets vrij vlug en was de innings voor 211 ten einde. Het fielden en wicket-keepen van HCC was doorlopend goed geweest, het bowlen van Vriens: 5 voor 104 en v.* d. Luur, die 4 voor 62 nam, in alle opzichten zeer redelijk. Bakker Jr. nam nog 1 voor 11 en J. v. d. Bosch 1 voor 31. Ook het batten van HCC was op het goede bowlen van deze Engelse com binatie aanvankelijk zeer goed. Vooral Van Arkel liet weer fraaie slagen in zijn 49 zien, vooral zijn late cuts en offdrives vielen te loven. Samen met zijn aanvoerder: W. H. Gallois, die een voortreffelijke en geduldige 56 bijeen sloeg (6 x 4) zette hij een stand voor het tweede wicket van 90 runs op. Bei de batsmen werden op het bowlen van de offbreakman Shaddick door Blake, een wicket-keeper van de County van Hampshire, gestumpt. Nadat De Villeneuve nog een vlugge 29 bijeengeranseld had (6 x 4), kwam een ommekeer in de innings van HCC, daar het van 143 voor 4, kort voor het verstrijken van de speeltijd op 143 voor 6, kwam te staan. Colthoff nul, b. Shaddick. Op de tweede morgen was HCC all out voor 164. Het bowlen van Jowett en Shaddick was de Hagenaars te mach tig. Shaddick 6 voor 38 en Jowett 3 voor 50. De voorsprong van 47 werd nog voor de lunch tot 131 door de M.C.C. vergroot, terwijl na de hervatting de score met een sneltreinvaart naar bo ven gevoerd werd, voornamelijk door het fraaie hitten van Quick (die zijn naam alle eer aandeed!). In zijn niet geheel kansloze 72 had hij vier zessen en vijf vieren. Op het totaal van 193 voor 7, in 2% uur bijeengeslagen, sloot de Engelse aanvoerder zijn tweede in nings. Hij gaf H.C.C. derhalve 3 uur en een kwartier de tijd om de 241 runs te maken. Met de theepauze was H.C.C. ai twee wickets voor 24 runs kwijt, w.o. Gallois voor 0 op short leg gevangen, waarna Van Arkel (13), Schuur (12) en De Villeneuve nog wel een lofwaardige poging ondernamen om de runs te halen, doch daarin niet slaagden. Op 151 voor 9 kwam het einde van de speel tijd. De Villeneuve nog een mooie 56 (6 x 4) en Sillevis 44 not out. Shaddick had nu de cijfers 5 voor 47. Een zeer sterk elftal van de M.C.C., waaraan AUHolland straks de han den vol zal hebben. Voor de eerste maal is in ons land het sportief en organisatorisch zeer geslaagde concours hippique te Den Haag. een springconcours met twee volkomen gelijke par coursen, gehouden. Een afval- springconcours, dat meer dan enig ander sptingnummer de nadruk legt op het wedstrijdelement, zon der overigens afbreuk te doen aan de sfeer, waarin deze sport wordt beoefend. Op de foto gaan de he ren Timmer op Cheller (links) en B. Uytendaal op Ernica over de laatste hindernis. De Grote Prijs van Duitsland, verre den op de Nürnburgring in de Eifel, is gewonnen door Farina mfet Ferrari. De tijd van Ferrari was 3 u. 02 min. 25 sec., een gemiddelde snelheid van 135 km., betgeen een nieuw baanrecord beteken de. De Argentijn Fangio, in een Mase- rati, werd tweede met een snelheid van 134 km per uur. Derde werd Hawt horn (Ferrari), 133.6 km p. uur, en vier de Bonetto (Maserati) 128.8. Ascari had de leiding tot de vijfde ronde. Toen moest hij stoppen bij de pits en verloor meer dan vier minuten door tanken en verwisselen van banden. Hij hervatte de race in tiende positie, doch was spoe dig terug in de kopgroep. In de negende ronde verwisselde hij van wagen met Villoresi. In de 15e ronde moest hij echter opgeven, daar de motor van zijn wagen het had begeven. De wedstrijd telde mee voor het we reldkampioenschap. hun parcoursen aflegden. De beste van elk tweetal plaatste zich in de volgende ronde. Winnaar in dit on derdeel werd lt. ter zee H. Scheeren met het paard „Grey Boy" van stal Soestdijk. Fel is ook gestreden om de eerste plaats in het M.A.-springconcours op Zaterdag, waarbij de twee jongste deelnemers elkaar niet veel toegaven. Het waren T. Timmer met „Draufgan ger" en B. Uytendaal met „Maiglocke". Zestien combinaties hadden zich voor dit springconcours in de barrage ge plaatst. Twaalf hiervan eindigden we derom zonder fouten, doch de tijd gaf de doorslag. Timmer had zich met de paarden „Biella" en „Draufganger" in deze barrage geklasseerd. Hij startte in het verhoogde parcours als derde met „Biella", en maakte de snelle tijd van 18 4/5 seconde en.een foutloos parcours, waardoor hij de leiding had. Als negende kwam W. Scheeren in de ring met „Our Hope", die eveneens alle hindernissen zonder fouten nam en pre cies dezelfde tijd maekte als Timmer, waardoor deze de eerste plaats moest delen. Timmer liet dit niet op zich zit ten toen hij sprong, ais tiende, met „Draufganger". Hij reed op prachtige wijze foutloos en liet een tijd van 18 3/5 sec. voor zich afdrukken, waardoor hij wederom de leiding had. Maar hij had nog enkele sterke conciurenten achter zich, namelijk Rijks met „Master", en B. Uytendaal met „Maiglocke". Deze laatste ruiter startte ook als laatste in het barrageparcours en wist tenslotte met Timmer gelijk te komen. Besloten werd deze ruiters nog eenmaal te laten barrageren voor de eerste plaats. Tim mer startte als eerste. Hij nam opnieuw op stijlvolle wijze de tot 1.45 meter ver hoogde hindernissen van het barrage parcours. Zijn tijd was 17 sec. Met fan tastische sprongen ging „Maiglocke" daarna over de hindernissen, doch bij de driesprong werd een fout gemaakt, zodat B. Uytendaal met paard als twee de eindigde. Zijn tijd was echter snel ler dan die van Timmer, nl. 16 2/5 sec. Er waren op de laatste dag ruim 3000 toeschouwers. Ook de leden van het Koninklijk Huis gaven van hun belang stelling blijk. Zaterdag was de Koningin aanwezig met Prins Bernhard en Prin ses Margriet, terwijl de Prins Zondag werd vergezeld door zijn moeder, Prin ses Armgard. ■iviv; :-./.-: :- Het is gegaan, zoals verwacht werd: de op het laatste ogenblik nog zo ver zwakte Nederlandse heren-athletiekploeg is tegen België kansloos gebleven. Onze landgenoten hebben een smadelijke nederlaag geleden. De cijfers (250164) duiden echter meer aan dan alleen maar het verlies van een landenwedstrijd. Na de wijze, waarop de Nederlanders kort geleden door Zwitserland zjjn verslagen en met de wetenschap, dat in de komen de ontmoetingen tegen Duitsland en Engeland de oranje-broeken eveneens geen schijn van kans zullen krijgen, be tekent een en ander, dat het internatio nale seizoen 1953 voor de Nederlandse athleten op een débacle zal uitlopen. Deze wedstrijd tegen de Belgen heeft echter, naast de onderstreping van het feit, dat onze nationale heren-athletiek zich, in een mate als nimmer tevoren op het hellende vlak bevindt, nóg iets aan het licht gebracht. Verschillende athleten blijken n.l. een mentaliteit te bezitten, die allerminst bevorderlijk is voor het op een hoger plan brengen van de athletiekbeoefening. Dat een aanvankelijk in de landenploeg opge stelde Slijkhuis verstek zou laten gaan (hoewel hij Vrijdag j.l. op een grasbaan wel een 3000 meter kon lopen), is tegen woordig niets bijzonders meer. Maar dat een athleet, die voor de 3000 meter steeple chase is gekozen afschrijft, enkel en alleen omdat hij zich dit seizoen meer op de 800 meter heeft ingesteld, is ronduit beschamend. Dat er mensen zijn, die „liever niet naar Antwerpen gaan, omdat wij toch geen schijn van kans hebben", is voor de Nederlandse sportwereld en in het bijzonder de K.N.A.U. even triest Iets, wat vroeger als een grote eer werd beschouwd de Nederlandse drie kleur op het sportveld te mogen verde digen schijnt momenteel met een schouderophalen tot iets volkomen on belangrijks te worden gebagatelliseerd. Dat het ook anders kan, heeft Janus van der Zande, de altijd strijdlustige athleet uit Halsteren, laten zien. Hij, allerminst een baanloper, aangewezen voor de tien kilometer, start, loopt, trekt zich niets aan van gevestigde reputaties van Belgische kilometer- en baanspecia- listen enbehaalt een magistrale overwinning. Van der Zande nam op die tienduizend meter in het begin een tijdje de kop. maar vond het daarna verstandiger om de Belgen Roels, Le- blond en Van Driessche voorop te laten gaan. Na 5 kilometer kwam er enige tekening in de strijd, toen de Olympia- man in gezelschap van Roels en Leblond van de overige deelnemers wegliep en met de twee Belgen het duel voortzette. Leblond kon het op een gegeven ogen blik ook niet meer bijbenen. Zo bleven dus onze landgenoot en Roels over. In de laatste twee kilometer trachtte de Belg zijn rivaal met korte tussensprints kwijt te raken. Een tactiek, die hem ten slotte duur te staan kwam. Want die Fanny Blankers-Koen heeft bij interna tionale athletiekwedstrijden te Solingen opnieuw een dubbele overwinning op haar naam gebracht. De 100 meter heeft zij in 11.9 sec. en de 80 meter horden in 11.4 sec. gewonnen. Beide keren verwees zij de Duitse athlete Hagedorn, die resp. 12.2 sec. en 11.9 sec. noteerde, gemakkelijk naar de tweede plaats. Tijdens athletiekwedstrijden te Berlijn heeft Fanny Blankers-Koen de 80 meter horden gewonnen in 11.5 sec., tweede was Willy Lust in 11.7. Fanny Blankers-Koen won voorts de 100 meter in 11.7 sec., twee de was de Duitse Ingrid Kiihn in 12.1 sec. Het nummer verspringen werd gewonnen door Willy Lust met een sprong van 5.60 m Op de tweede dag van de wedstrijden in Groep B van het tournooi om de Galea- beker tussen Nederland, België en Luxem burg heeft Nederland de eerste twee enkel spelen en het dubbelspel van België ver loren. Andries (Belg.) sl. Van de Weg (Ned.) 6—3, 6—3; Kirkpatrick (Belg.) sl. Van Eys- den (Ned.) 61, 75; Kirkpatrick en An dries (Belg.) sl. Van de Weg en Van Eys- den (Ned.) 6—1, 62, 6—3. Na de tweede dag luidt de stand in de wedstrijd BelgiëNederland dus reeds 30 voor België, waarmee onze jeugdige land genoten zijn uitgeschakeld voor het eind- tournooi te Vichy, aangezien België in de wedstrijd tegen Luxemburg met 40 voor staat. demarrages bleken zijn krachten te heb ben gesloopt. Op het ogenblik, dat ieder een dacht dat het gevecht om de zege in volle hevigheid zou ontbranden 300 meter waren beiden nog van de eind streep verwijderd kreeg Roels een in- scjcii zinking. Hij wankelde en keek wat opereren om met alle zes veldspelers vreemd om zich heen, om daarop zijn «- - Jv ledematen weer enigszins onder controle te krijgen en door te gaan. Te laat ech ter, want intussen lag Van der Zande reeds vele tientallen meters vóór hem, om even later met een brede glimlach op zijn gelaat in 32 min. 33.2 sec. zege vierend door de finish te gaan. (Van onze sportredacteur) Zo vlak voor het tournooi om de Trofeo Italia, dat te Nijmegen wordt gehouden, was het spel van de polo-zeventallen van Nederland en België tijdens de lan denwedstrijd te Zaandam een grote teleurstelling. Het enige positieve resul taat, dat deze wedstrijd heeft opgeleverd was de uitslag: 75 voor de Nederlandse ploeg. Eigenlijk kon men moeilijk Van een wedstrijd in waterpolo spreken. Vrijwel van het begin tot het einde was het een demonstratie van onsportivitei ten. „Sfeer", pleegt men doorgaans een dergelijke aaneenschakeling van over tredingen bij landenwedstrijden tussen Nederland en België te noemen. Dat de Nederlanders deze „zwaarbe vochten" overwinning hebben kunnen behalen, danken zij uiteindelijk aan hun betere techniek en bij vlagen meer doordacht spel. Een belofte voor Nij megen hield deze overwinning echter niet in. Te oordelen naar wat het Nederlands zevental in de geïmproviseerde arena te Zaandam op twaalf zolderschui ten en een aanlegsteiger waren tribu nes gebouwd heeft gepresteerd, ziet het er niet naar uit, dat het met veel overtuiging de Trofeo Italia gaat ver dedigen tegen de sterke ploegen van bijvoorbeeld Joegoslavië, Hongarije en Italië. Er was vrijwel geen verband in de ploeg, terwijl de achterhoede dik wijls allesbehalve solide heeft gespeeld. Er is slechts één succes: de „sfeer". Want in feite was het een onmogelijk heid, dat onder deze omstandigheden nog een wedstrijd op internationaal ni veau gespeeld kon worden. Vrijwel voortdurend snerpte het fluitsignaal van de Franse arbiter Bulteel over het water. Enals werkelijk alle over tredingen bestraft hadden moeten wor den, had de heer Bulteel het spel nog vaker moeten onderbreken. Dat het Nederlandse zevental met veel moeite heeft gewonnen, valt uit de uitslag op te merken. Meerdere malen hebben de Belgen zelfs de leiding ge nomen. Eerst toen de stand 5—5 was, kon de Nederlandse ploeg de strijd in zijn voordeel beslissen. Twee goede kansen om de score te openen lieten de Nederlanders voorbij gaan. De Belgische doelman de Smet slaagde er eerst in een schot van BijlS' ma te stoppen, daarna sprong van Feg' gelen al te nonchalant met een fraaie scoringskans om. Meer succes hadden de Belgen. Zij riskeerden het om van Feg- gelen geheel vrij voor hun doel te laten opereren om met alle zes veldspelers naar voren te gaan. Na uitstekend werk van Laurent leverde deze poging suc ces op, 01. Uit een strafworp Smits werd uit het water gezonden wegens al te ongeoorloofd aanvallen scoorde van Feggelen de gelijkmaker, Kort er na hernamen de Belgen echter de leiding. Nu door hun slagvaardige middenvoor Lekime, 12. En weer namen de Belgen Van Feggelen scoort het tweede doelpunt. Grote verrassingen zjjn er dit week end niet gevallen, al is het gelijke spel van Kennemerland tegen Schoten wel opmerkelijk. De Kennemerlanders heb ben met deze 4-4 uitslag nog genoeg baat want ABC verloor met 1-0 van RCH en er is voor de Haarlemmers nog wat te bereiken. VVGA verloor wederom en nu was het Blauw Wit dat de G.A.-ers met 4-0 in het zand deed bijten en al heeft HHC geen kans gezien de volle winst tegen Ajax te behalen, de Haar lemmers zijn toch weer een punt in ge lopen en staan nu gelijk met VVGA. OWO heeft het ook al niet gemakkelijk gehad tegen TIW en kon maar net met 5-4 de volle winst binnen halen. Het goed spelende Kennemerland-veld heeft Schoten de overwinning in de weg gestaan en eerst in de achtste innings kon Schoten aan een dreigende neder laag ontkomen. Daarvoor hadden de Kennemerlanders met 4-0 de leiding ge nomen. Eerst in de derde innings dooi een honkslag van Molleman werd er een run gescoord en in de vierde innings waren het er drie, want nadat Keule- mans enige vrije lopen had weggegeven kwam er een honkslag van Hans Winter die goed was voor drie runs. Schoten stond voor de taak deze achterstand weg te werken maar de Kennemerland- velders stonden werper de Winter prima bij en voorlopig gebeurde er niets. Maar Kennemerland kwam er ook niet meer aan want Meenhorst had het werpen overgenomen wat voor de Schotenaren een verbetering was. Nog kwam de over winning niet in gevaar toen in de zeven de innings Schoten een run scoorde door een honkslag van Meenhorst maar een innings later sloeg Pieters een home run met twee honken bezet waardoor de stand 4-4 werd. Verder kwamen de Schotenaren' niet en konden tevreden zijn met deze uitslag. RCH heeft met grote moeite van ABC kunnen winnen al was de overwinning verdiend. De ABC-werper Marsland was ongetwijfeld de mindere van zijn rivaal Jongeling, maar het ABC-veld was er goed in zodat het scoren der Haarlem mers niet vlot ging. Toch waren fouten in het ABC-veld oorzaak dat RCH met de overwinning ging strijken, want Bies- brouck, die 4 wijd had gekregen, stal het tweede honk en bij de poging om hem uit te maken werd de bal te wlid gespeeld met het gevolg dat Biesbrouck thuis kwam. Verder kwamen de Haar lemmers niet, maar ook Jongeling en zijn mannen zorgden er voor dat ABC niet gevaarlijk werd, 1-0. WGA had in de strijd tegen Blauw Wit Vrouwe Fortuna niet aan zijn zijde want menigmaal kwamen de Blauw Wit ters in moeilijkheden, maar telkens wist het veld de juiste oplossing te vinden en de honkslagen der GA-ers kwamen te verspreid om gevaarlijk te zijn. Voor al Holewijn was met zijn drie-honk-sla- gen een doorlopend gevaar voor de Blauw Witters, maar tot runs kwam het niet. Dat ging voor Blauw Wit beter want in de vierde innings gaf werper Brands 4 wijd aan Maas en Linke kwam ook op de honken door een honkslag waarna de home run van Rietbergen drie runs opleverde. Een innings later was een honkslag van Maas ook vol doende voor een run en deze 4-0 ach terstand is VVGA niet meer te boven gekomen. Regelmatig kwamen er in de strijd tus sen HHC en Ajax spelers op de honken maar steeds wisten werpers en velders de juiste oplossing te vinden. Dat maakte juist deze wedstrijd zo aantrekkelijk en zowel werper Smidt, die in de achtste innings door Hofstra werd vervangen, als de Ajax-werper Duinker was er goed in en beiden genoten de volle steun van hun velders. In de vierde innings scoorde HHC zijn run door honkslagen van P. Duinker en Vrenegoor, waarna Ajax in de zevende innings de gelijk maker scoorde door honkslagen van G. Duinker en Prins. Hierbij bleef het want de velders gaven geen krimp meer. Door veldfouten in de TIW-gelederen en honkslagen van de gebroeders Ur- banus werd het in de eerste innings al 4-0 voor OWO. Het leek er dus op, dat het een gemakkelijke zege zou worden voor OWO. Het zou echter anders uit lopen want de OVVO-ers gingen hun slechtste wedstrijd van het seizoen spe len. Dat begon al in de vierde innings toen het veld fouten maakte en Lies-' hout een driehonkslag plaatste. Het werd toen 4-2. Een innings later was het ge lijk toen het veld weer fouten maakte en er twee honkslagen volgden. OWO heeft nu alles in het werk moeten stellen om de overwinning nog tot zich te ha len. Het duurde echter tot de achtste innings voordat het zover was. Regeling kwam door een honkslag op de honken en kon scoren door opofferingsslagen, 5-4. Ranglijst: 1 A: 1 B: OWO 10 18 HHC 10 11 RCH 10 14 WGA 10 11 Ajax 10 12 BI. Wit 10 3 TIW 10 9 ABC 10 5 Schoten 10 9 Ken.land 10 3 De finale van het Slazenger prof-tournooi te Scarborough is gewonnen door Segura. Hij versloeg Sedgman (Austr.) met 26, 6-4, 36, 64, 86. In het herendubbel wonnen Sedgman en McGregor (Austr.) met 63, 6—4, 62 van Pails (Austr.) en Perry CV. S.) daarna alle risico. Opnieuw kwam Van Feggelen helemaal vrij te liggen. En toen doelman Van Gelder eenmaal de bal kon onderscheppen, werd deze met een doorgespeeld naar Van Feggelen: 22. Het scheen of de Belgen nog niets geleerd hadden. Want vlak er na, onder precies dezelfde omstandigheden scoorde Van Feggelen voor de derde maal, 32 Uit een strafworp bracht Lekime de partijen kort voor de rust op gelijke voet. Was het voor de rust reeds een harde wedstrijd geweest, na de hervatting werd er zo mogelijk nog onsportiever gespeeld. Vooral de Belg Smits demon streerde welk een repertoire van moge lijkheden hij had om een tegenstander uit te schakelen. Het gevolg was, dat of hij, of zijn tegenstander Van Fegge len of alle twee de spelers bij her haling uit het water gezonden werden. Tiidens een periode, dat èn Smits èn Van Feggelen op non-actief waren ge steld, hergaf Lekime de Belgen de lei ding. Toen Smits alleen uit het veld gezonden werd, benutte Van Feggelen een strafworp om de stand weer gelijk te maken. Toen beide spelers weer mochten toekijken bracht Bijlsma de stand op 5—4 en op meer „legale" wijze kwam daarna het Belgische doelpunt tot stand, 5—5. Smits was daarna aan de beurt om weer alleen gestraft te worden, hetgeen voor Van Feggelen aanleiding was om de stand op 65 te brengen. Met een doorslagbal van Smo1 werd het tenslotte 75. De Nederlandse jeugdploeg, met Wa- lewijn en Mosterd als uitblinkers, was veel te sterk voor de Belgische jeugd en zegevierde met 71. In het bestuur van de Koninklijke Nederlandse Hockey Bond zullen in den vervolge twee dames zitting nemen ter behartiging van de belangen van het dameshockey van ons land. Dat was het belangrijkste besluit dat is ge nomen op de buitengewone algemene vergadering van de K.N.H.B. Door deze maatregel is het hockeyspel voor dames en voor heren organisatorisch gelijkgesteld. Na uitvoerige discussies is vastge steld, dat de herencompetitie 20 Sep tember a.s. zal beginnen en de dames competitie waarschijnlijk eerder, dit met het oog op het grote landentour- nooi, dat eind September en begin Oc tober in Engeland wordt gehouden. De hoekeydag werd afgeschaft: een feit van historische betekenis. Het motief was dat de bond te groot was gewor den voor het organiseren van de voor ronden en het eindtournooi van de hoekeydag, omdat er nog maar weinig clubs zijn te vinden, welke voor de voorronden hun velden willen afstaan. De Britse A.J.S.-rijder Bill Doran is tij dens de training voor de Grote Prijs van Frankrijk zwaar gewond. Hij is naar het zie-' kenhuis vervoerd, waar het eerste onder zoek een schedelbreuk deed vermoeden. Tijdens de wedstrijden zelf kwam Ray Amm (Norton) ten val en brak een sleu telbeen. Vier Britse athleten, Chataway, Nan- keville. Don Seaman en Bannister zijn er tijdens de landen-athletiekwedstrijd Groot-BrittanniëFrankrijk te Londen in geslaagd het wereldrecord op de 4 x 1 mijl estafette te verbeteren. Zij no teerden 16 min. 41 sec. en bleven daar mee 1,8 sec. onder het oude record, dat sinds 5 Augustus 1949 (Stockholm) op naam stond van de Gaevle Sportclub- Na de eerste dag van de landen-athle tiekwedstrijd tussen Groot Brittannië en Frankrijk hebben de Britten zowel bij de heren als bij de dames een voorsprong ge nomen. Bij de heren is de stand 6538 en bij de dames 4217. Ruim 25.000 toeschouwers zijn te Maas- tricht getuige geweest van een interna nale wegwedstrijd over 120 km., waaia ook de gehele Nederlandse Tour de Fran ploeg heeft deelgenomen. De uitslag van dezt wedstrijd luidt- Dekkers (Eindhoven), 2 uur 46 min. 47 s 2. Van Est (St. Willebrord), z. t.; op 3 sei 3. Koch (Utrecht); 4. Gerrit Voorting (K°u' sendaal)- 5. Storm (België); op 12 se,c"' Jansen (Elsloo); 7. Van As (Roosendaal 8. Schoenmakers (Eindhoven); 9. Leen,, (België); 10. Hendriks (België); 11. Scnu (Zwits.1; 12. Donker (Amsterdam). Te Aalst is een wegwedstrijd voor Pr° fessionals gehouden over een afstand v 120 km. De Belg Rosseel werd winnaar 3 uur 2 min. Van Est werd tweede met et achterstand van drie lengten. (Van een onzer verslaggevers) Tien ronden voor het einde viel beslissende slag in het Haagse Zuider park, waar Zaterdagmiddag het jaar lijkse Vacantie-Criterium georganiseerd werd. Negen renners sprongen uit W' langgerekte peloton: Stoete, Van God' Wallet, Van Rossum, Rabe, Blaauw, R°'' Zieleman en Kuitwaard. Negen dapper" knapen, die in razende vaart over he' asfalt draaiden, met iedere pedaaltrap verder uitliepen op het bonte peloton, dat zich spoedig gewonnen gaf. Het was tenslotte Henk Kuitwaard uit VelseB> die in dit groepje na 100 km. in de eind" sprint zegevierde, vóór de Amsterdam' mer Ko Zieleman, die door velen al al5 winnaar was gedoodverfd. Daarmede eindigde een geslaagde wie* lerronde en kreeg de blonde Kuitwaar® de wisselbeker die de Utrechter Gil' Pouw niet kon verdedigen. Pouw lS voorlopig uitgeschakeld door een bles sure en zal dus ook niet uitgezonden kunnen worden naar de wereldkam* pioenschappen. In deze ploeg zullen waarschijnlijk Piet v. d. Brekel, Daan de Groot, Kees Paymans, Martin Wolfs en Piet de Jongh worden opgenomen. Mis* schien ook Krijn Post, iets waarover de KNWU-spoTtcommissie zich dezer dagen zal beraden, want ook Van Steenselen kan nog op de nominatie komen. Dat Haagse wielergebeuren werd ge' opend met een nieuwelingenrace over 40 km., waarin weinig gebeurde. De sprint moest ook hierbij de beslissing brengen. Hierin was het de Aalsmeerder Braat, die voor de grote verrassing zorg' de door zowaar de rappe Amsterdammer Toon Teysse achter zich te houden. Wat nu de 100 km. amateurrace be treft. Talrijke uitlooppogingen liepen op niets uit. Trouwens, hiervoor lag het tempo te hoog, dat tussen de 40 en 43 km. per uur schommelde. Daardoor waS het ook voor de Hagenaar De Vos schier onmogelijk een dooir pech opgelopen achterstand weg te werken, al stelde hij daarvoor toch wel alles in het werk. Zoals verteld, de beslissing viel tien ronden voor het einde (25 km.). En hoe het verder ging, weet ge uit de aanhef- De uitslagen waren: Nieuwelingen: 1 Braat (Aalsmeer), in 1 uur 57 sec.; 2 A- Teijsse (A'dam); 3 Kaptein (Lisse): 4 P- Steenvoorden (Heemstede); 5 B. Wetten (Haarlem). Amateurs 100 km.: 1 H. Kuitwaard (Velsen), in 2.32.42; 2 L. Stoete (A'dam); 3 J. Zieleman (A'dam)4 D. Wallet (Lei- muiden); 5 J. Rol (Alkmaar); 6 C. J. van Gooi (Rotterdam); 7 F. W. Rabe (A'dam)8 J. v. Rossum (Den Haag) 9 C. Blaauw (Zaandam). Het Intern. Olympisch Comité heeft bekend gemaakt dat er geen paarden sport zal zijn tijdens de Olympische Spelen, die in 1956 te Melbourne zullen worden gehouden. De secretaris van het comité, Otto Meyer, deelde mede, dat de organisatie commissie van de Spelen te Melbourne het comité had laten weten, dat het on mogelijk was verzachting te verkrijgen van het Australische voorschrift, dat voor paarden die Australië binnenko men een quarantaineperiode van min stens zes maanden verplicht stelt. De Australische minister voor de Volks gezondheid heeft geweigerd, het voor schrift zelfs maar tijdelijk buiten wer king te stellen. Chataway, Don Seaman, Bannister en Nankeville, de vier Britse athleten, die een nieuw wereldrecord op de estafette 4X1 mijl hebben gevestigd. P.S.V. heeft te Graz met 63 (rust 42) van de Oostenrijkse eerste klasser Sturm Graz verloren. Van de 165 amateurs, die te Valkens- waard voor de Omloop der Kempen, een wegwedstrijd over 199 km, aan de start zjjn verschenen, hebben er 33 de finish bereikt. Winnaar werd de Lim burger Piet van de Brekel, in 4 uur 52 min, 2 sec. Halverwege de wedstrijd, toen het peleton aanzienlijk was uitgedund, kwam er pas tekening in het verloop van de strijd. Een groepje van acht renners had zich van de hoofdmacht losgemaakt. Bij Luyksgestel werkte De Jongh, die zich bij de koplopers be hoorde, zich los en spoedig won hij 500 meter. Met nog ruim 10 km voor de boeg, trok een groep au/o's, waarin jury leden en officials zaten, naar voren. De zeven overgebleven renners van de kopgroep, werden in het kielzog van de auto's meegetrokken, met het gevolg, dat de door De Jongh gewonnen voor sprong teloor ging en allen weer bij elkaar lagen. In de sprint toonde Van de Brekel de sterkste. De uitslag luidt: 1. Van de Brekel (Echt) 5 uur 52 min. 2 sec.; 2. Wolfs (Vlijmen) z. t.; 3. Van 't Hof (Sassen- heim) z. t.; 4. Koone (Eindhoven) z. t.; 5. Cantineau (Breda) z. t.; 6. Snijders (Halfweg) z. t.; 7. De Jongh (Made) z. t.; 8. Cuyten (Mierlo) z. t.; op 4 min. 55 sec. 9. Peters (Haarlem), 10. Post (Nieuw-Vennep) Het bestuur van de Koninklijke Ne derlandse Honkbalbond heeft de coach van de „New York Giants", Frank Shel leback, bereid gevonden in October eh November a.s. voor een periode van ze® weken naar Nedrland te komen om Ne derlandse spelers te trainen. Shelle back heeft vooral naam gemaakt als pitching-coach. Onder zijn leiding heeft Hannie Urbanus, de werper van de Ne derlandse ploeg, bij zijn bezoeken aah de Verenigde Staten getraind. Eerste klasse: ABC—RCH 0—1, HHC— Ajax 1l, KennemerlandSchoten 44, OWO—TIW 5—4, VVGA-Blauw Wit 0-4- Overgangsklasse A: SC HaarlemDWS 51, Sparta—EHS 64, Volewijckers— VVGA II 9—8. B: DOS—DEC 2—5, HFC HaarlemZeeburgia 7—0, Schoten IITh« Catchers 3—13, TYBBHCK 5—12. Tweede klasse A: Ajax IITIW II 104, De Spartaan—HEDW 10—6, OWO II—Blauw Wit II 12—1, ABC II—PSV 6—7. B: DWV— UW 6—0, VVGA III—DOS II 8—9, Water graafsmeerTHOR 79. C: NeptunusUIL" II 1—4, Schiedam—RCH II 11—18. D: ED" II—Rooswijk 2—1, HFC Haarlem II—s° Haarlem II 2—2, RCH III—DSB 6—7, Scho ten III—HCK II 12—9. De eerste ronde van de Amsterdams* schaakvierkamp, in de schaakclub Ma Eu we gehouden, is geëindigd overwinning van ir. Ed. Lasker, de 35 rikaanse gast, op Lod. Prins (wit) in zetten. T. D. van Scheltinga (wit) en B. van den Berg besloten tot remise.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1953 | | pagina 4