Twee millioen werknemers venset tegen FRANS OVERHEIDSPERSONEEL 24 UUR IN STAKING Premier Laniel kondigt |Igg strafmaatregelen aan 11 MADAME BIDAULT ontvangt kinderen uit het rampgebied Vacantie in Frankrijk Ong ewenst monetairverkeer ië-Nederland Belgi ,Texashemd en spijkerbroek zetten aan tot Juni-opstand" Katoenopslagplaats te Haaksbergen afgebrand Olie bedreigt onze stranden Tegenslag op Schouwen MFIK Tot hoofd en hart ÜCotatcA Westers overleg over Sovjet-nota Schade 1.5 a 2 millioen Eerste plannen van tegen vervuiling de zee Aanzienlijke dijkval in de Flauwersinlaag Naumann: Over vier jaar weer in Rijksdag Het weer dee MORRIS fejmifcuimj! VRIJDAG 7 AUGUSTUS 1953 o 77ste JAARGANG No. 25754 Vakbonden gepasseerd Straaljager verongelukt in IJsselmeer Piloot redt zich per schietstoel Funest voor kwartjes automaten Pauselijk schrijven aan katholiek Polen Blijft standvastig onder de rode vervolging Communistisch jeugdorgaan Bekentenissen van Oost- Duitse jongens Schapendoder in Lent? Vijftig man op wacht KIND IN KALKPUT GEVALLEN Lichting 1965 vóór! jJtÈmiïMmMëi Spoedberichten voor de gemobiliseerden FIELDJACKETS - SWEATERS BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 25, telef. 4790 Bijkantoor en Red. IJmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 3. 3. W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. Run en W. Severin. wnd. hoofdredacteur: W. van Williga. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 47 cents per week, f 2.per maand, f 6.per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544. prankrijk beleeft vandaag zijn grootste algemene staking van personeel in over heidsdiensten en genationaliseerde bedrijven sinds het einde van de oorlog. De s'aking is gericht tegen de reorganisatieplannen van de regering. Premier Laniel heeft gisteravond aangekondigd, dat alle burgerlijke ambtenaren, die deelnemen aan de staking, geschorst zullen worden. Stakingsuren worden niet uitbetaald, koorts zijn maatregelen genomen, om de telefoondiensten te doen hervatten en de stroomvoorziening te waarborgen. De staking van vandaag is de eerste algemene staking van overheidspersoneel sinds het einde van de oorlog. Aange moedigd door de staking van het P.T.T.- Personeel, die gisteren het postale-, te lefoon- en telegramverkeer in Frankrijk lam heeft gelegd, hebben de socialis tische en katholieke vakbonden giste ren hun leden in overheidsdienst en in genationaliseerde bedrijven opgeroepen vandaag gedurende 24 uur in staking te gaan. Onder de laatste categorie vallen de spoorwegen, de mijnen, de gas- en electriciteitsbedrijven alsmede de tabaks en luciferindustrieën. In totaal betreft het hier 2 millioen arbeiders of rege ringsbeambten. De communistische en onafhankelijke vakbonden hebben zich later op de dag achter de stakingsoproep van de beide andere bonden gesteld. De communis tische C.G.T. heeft de arbeiders in alle andere takken van het bedrijfsleven aan gespoord vandaag te staken en te de monstreren uit solidariteit met het over heidspersoneel en de arbeiders der ge nationaliseerde bedrijven. Gisteren heb ben de P.T.T.-employé's vrijwel alge meen gestaakt. Post-, telefoon- en tele- graafverkeer lagen stil behalve in geval Jan ziekte of dood. De algemene staking heeft de overheid volkomen verrast. Ge woonlijk heerst er arbeidsvrede in deze tijd van het jaar. De meeste arbeiders zijn dan op vacantie. De socialistische vakbond heeft gis teren in een communiqué verklaard, dat de regering de vakbonden niet heeft geraadpleegd, toen zij voorberei- dingen ging treffen om het overheids- personeel in te krimpen en de arbeidd en pensioenvoorwaarden te verminde ren. De vakbond verklaarde voorts, dat de regering ten aanzien van de P.T.T. van zins is de pensioengerech tigde leeftijd van 57 tot 62 jaar te ver hogen, personeel dat reeds jaren lang als contractant werkzaam is te ont slaan, het verkrijgen van verhogingen te bemoeilijken en voorlopig «geen nieuw personeel aan te nemen. Premier Laniel heeft gisteren in de loop van de dag de arbeiders verzocht het hoofd koel te houden en geen onbe raden stappen te doen, terwijl ze niet eens wisten wat de regering precies van plan is. Hij heeft er ook op gewezen, dat de door hem voorgestelde hervor mingen niet alleen betrekking hebben op overheidsdiensten en genationaliseer de bedrijven, maar ook op de z.g. ..spe ciale belangen", onder wie de Zuid- Franse wijnboeren. Dinsdagavond heelt hij tijdens een radiorede felle critiek ge- Uit tegen deze groepen, die hun eigen belang voor het algemeen welzijn stel len. Laniel waarschuwde de stakers, dat zij de tijd gedurende welke gestaakt Wordt niet uitbetaald zullen krijgen Tijdens de gisteravond in allerijl ge houden kabinetszitting heeft de regering besloten het stakende personeel van de 'nterlocale telefoondiensten te gelasten het werk te hervatten. Voorts werd aan gekondigd, dat er maatregelen zullen Worden genomen om de stroomvoorzie ning te waarborgen. Premier Laniel heeft verklaard alle burgerlijke ambte naren, die deel zullen nemen aan de staking, te zullen schorsen. Hij beloofde „vrijheid van werken", hetgeen bete kent dat er niet gepost mag worden. Degenen die dus ondanks de stakingsop roep willen werken, kunnen dit doen. Wanneer het intercommunaal telefoon personeel geen gehoor schenkt aan het bevel van de regering om het werk te hervatten, kan het worden ontslagen, terwijl het kans loopt vervallen te wor den verklaard van zijn pensioenrechten. Ook is een strafvervolging nog mogelijk. Gewoonlijk komt het echter niet zo ver. Te Parijs werden alle stations te mid dernacht gesloten. Treinen van de grote lijnen reden eveneens niet meer en ble ven o.m. staan op de stations van Mar seille, Bordeaux, Toulouse, Clermont Ferrand, Rennes en Dij on. Verscheidene duizenden reizigers bevinden zich hier door in moeilijkheden. In diplomatieke kringen in Londen neemt men aan, dat binnenkort in Parijs, Londen of Washington vertegen woordigers van de ministers van Bui tenlandse Zaken van Frankrijk, Enge land en Amerika bijeen zullen komen om het Russische antwoord op de Wes terse uitnodiging te bestuderen. Deze gedelegeerden zullen daar tevens een antwoordnota opstellen. Intussen Veeft het Zwitserse winter sportcentrum Gstaad voorgesteld de conferentie van de vier ministers van Buitenlandse Zaken in Gstaad te doen houden. Een desbetreffend verzoek is gericht aan het Zwitserse ministerie van Buitenlandse Zaken. Donderdagmiddag omstreeks één uur kreeg een „Thunderjet"-straaljager van de vliegbasis Volkel, toen het toe stel zich op 20.000 voet boven het IJsselmeer bevond, motorstoring, ten gevolge waarvan de vlieger zich ge noodzaakt zag de straaljager per schietstoel te verlaten. Hij kwam neer in het IJsselmeer en werd door de be manning van een boot aan boord ge haald en in Kampen aan wal gezet. De vlieger, de 22-jarige sergeant J. Hom- merson uit Amersfoort, kreeg geen letsel. De straaljager ls in het IJssel meer gezonken. De staking van het P.T.T.-perso neel in Frankrijk heeft ook verschil lende andere openbare diensten aan getast. In Parijs zijn alle post- en te legraafkantoren bij de staking be trokken. Een aantal stakende P.T.T.-beamb- ten voor het hoofdgebouw van de te lefoondienst in de Franse hoofdstad. Politiemannen houden een oogje in het zeil. (Speciale correspondentie) PARIJS, 6 Augustus. Tachtig Nederlandse kinderen uit de rampgebieden, meest uit Kruiningen, die eergisteren in Parijs zijn aangekomen voor een vacantie van ruim drie weken, werden Woensdagmiddag ontvangen in het ministerie van Binnenlandse Zaken aan de Quai d'Orsay, waar Madame Bi- dault gastvrouw was. Ze werden er ont haald op een keur van lekkernijen, die met Franse elegance waren opgesteld op sprookjesachtig aangerichte tafels. Ijsjes werden geserveerd in goudcarton- nen bekertjes en met goed begrip voor de producten van het vaderland der jonge gasten, werd er, behalve grape fruit- en sinaasappelsap, ook melk ge schonken. „Ik heb pien in de keel van de scher pe limonade", zei een pittig blond meis- ke, die nog nooit grapefruit had ge proefd. En „of het echt goud was", van dat ijscartonnetje, vroeg ze geïnteres seerd. Ze gedroegen zich rustig en beschei den, die Zeeuwse jongens en meisjes, die zichtbaar genoten van al het moois en lekkers en de toeschouwer verheugde zich over dit feest van al die kinderen, die zo jong al zoveel hardheid hebben moeten doorstaan. Drie en een halve week zal deze vacantie buiten Parijs du ren, waar de kinderen met hun bege- Mevrouw Bidault temidden van haar jeugdige gasten. n eIe waanden geleden zijn in Bel- loo n'6Uwe ,lalve-franc-stukken in om- dikt SebraCht' Deze hebben dezelfde d ,e' ZWaarte en omtrek als het Ne- Vana"hi-S-t lwart-'e- De gevolgen hier- 1J en funest voor de kwartjes automaten in P'aatsen. bevallenWnfdfn Jhans namelijk in vele geplunderd door smokkelaars, de Nederlandse grens- die kilo's halve franc-stukken vervoe ren en daarmee de chocolade-automa ten leeghalen. De schade, toegebracht aan de winkelier, kan men gemakke lijk berekenen als men weet dat een halve franc-stuk een waarde heeft van drie en een halve cent.... Omdat het wat riskant wordt steeds maar dezelfde automaten leeg te halen, beperken de smokkelaars er zich thans voornamelijk toe halve franc-stukken naar Nederland over te brengen, waar zij ze verkopen a raison van 15 a 20 cent. Zo komen thans ook in de grotere plaatsen van het Zuiden halve franc stukken in de automaten voor...., leiders en begeleidsters zijn onderge bracht in verschillende oorden, o.a. in het Jezuïetencollege van Guilly. Het begin van dit verblijf in Frank rijk was een dag sightlseeing in Parijs, die werd besloten met een tocht naar de feestverlichting van Versailles Paus Pius XII heeft gisteravond een schrijven gezonden aan de katholieke geestelijkheid en gelovigen van Polen, waarin hy aandringt standvastig te blij ven onder de „communistische vervol ging" en „de eenheid te bewaren ten einde de toestand meester te worden". De Paus schreef zijn brief ter gelegen heid van de 700e verjaardag van de heiligverklaring van de Poolse koning Stanislaus, die in 1079 gedood werd tijdens het opdragen van de H. Mis. De H. Vader roemt in zijn brief de deugden der Poolse katholieken, „welke door de Kerk van God in de hele wereld reeds lang worden bewonderd". S Lange tüd heeft het er de schijn van gehad, dat de opstanden van 17 Juni in de Russische bezettingszone van Duits land waren veroorzaakt doordat de be volking van dat gebied het regime van honger en dwang grondig beu was. Maar nu heeft het communistische jeugdor gaan „Junge Welt" de ware oorzaak ge vonden: al dat rijden met zware Russi sche T-34 tanks, al dat schieten op de bevolking en al die terechtstellingen waren nodig, omdat de Duitse jeugd tevoren haar geest had vergiftigd door het dragen van Amerikaanse cowboy blouses en spykerbroeken. Het bewüs? De jongens zeggen het zelf Horst Ozanik uit Erfurt in Oost-Duits- land bekent: „Als ik in het verleden maar wat meer aandacht had geschon ken aan de politiek van onze tijd, dan had ik mijn familie veel opwinding en mijzelf een arrestatie door de Volks- polizei kunnen besparen. Maar wat deed ik? Ik liep rond in een opzichtig cow boy-hemd en op die manier was ik de imperialisten van dienst". Günther Dehmelt uit Fürstenberg a.d. Oder (tegenwoordig Stalinstadt gehe ten) zei: „Handelde ik op 17 Juni als een echte Duitse jongen? Als ik daar eerlijk op wil antwoorden, moet ik zeg gen: neen. Elke dag zag ik er uit als een papagaai. Ik verdiende een goed salaris als electricien en inplaats van mijn geld te gebruiken voor het aan schaffen van goede kleding, ging ik naar West-Berlijn en dirkte me daar op met Texas-hemd en spijkerbroek. Mijn kleding, als het die naam nog verdient, moet op 17 Juni zeer zeker de indruk hebben gewekt, dat ik er slechts op uit was de onrust te vergroten en ik ben dan ook biy, dat de Volkspolizei Schepen lossen hun afgewerkte stook olie op zee. Deze enorme hoeveelheden hebben echter steeds meer het probleem met zich gebracht, dat wy kennen als vervuiling van de zee. De afgewerkte en geloste stookolie blijft n.l. op het water drijven en waar deze vuile massa dan aanspoelt brengt een onherstelbare scha de toe aan de vogelwereld en de bad plaatsen. Vogels die in aanraking komen met deze afgewerkte stookolie kunnen niet meer vliegen en sterven by hon derden. De bader, die in zee met de olie in aanraking komt, krügt vuile zwarte vegen op zqn lichaam die niet zo gemak- kciyk zyn te verwijderen. Ieder bezoeker van onze badplaatsen kent uit eigen aanschouwing wel de fu neste invloed die de geloste olie kan hebben. Ook in het buitenland zijn de klachten vele en zo mogelijk nog groter dan in ons land. Vooral in Engeland schijnt de vervuiling van de kusten door de zee bijzonder erg te worden. In het bijzonder schijnt de gehele Zuidoostkust van En geland veel nadeel van deze afgewerkte stookolie te ondervinden. Ook uit Frankrijk en België kan men ernstige klachten vernemen. Het ergste van de geloste olie is wel, dat deze maanden en soms zelfs jaren kan blijven drijven, voordat ze eindelijk verzinkt. Het Nationale Instituut voor de Ocea nografie in Engeland heeft aangetoond dat de olie die door schepen midden op de Atlantische Oceaan wordt gelost na 140 tot 150 dagen de Engelse kust be reikt, waarna de vuile stroom dan ook waargenomen kan worden in de Noord zee. Hier kan het dan weer de kusten van Nederland, België en Scandinavië bedreigen. Een internationale overeenkomst om deze vervuiling tegen te gaan, bestaat nog steeds niet, hoewel er wel bespre kingen worden gevoerd. De „Committee on the Prevention of Pollution of the Sea bij Oil" heeft nu als eerste maatregel om de vervuiling van de zee tegen te gaan, een zone voorgesteld waar het Britse schepen verboden zou zijn om olie in zee te lossen. De kaart geeft een idee van do A TL'A.N.T I C EAA Frankrijk Spanje zone waar hel verboden zou. zijn om olie in zee le lossen uitgestrektheid van de voorgestelde zone. Door deze uitgestrektheid, die buiten iedere territoriale bevoegdheid valt, is het wel duidelijk dat slechts een internationale actie tot een oplos sing kan leiden. Het is echter wel verheugend, dat men thans in ieder geval de eerste plannen tegen de vervuiling van de zee heeft gemaakt. Alle landen die aan de Noordzee liggen zijn hierbij ten nauwste betrokken. De bewoners van het dorp Lent zijn op hun hoede sinds dezer dagen de land bouwer H. F. van Haaren een van zijn tien schapen dood in het weiland vond. Het dier bleek dood te zijn gebeten. Men neemt aan, dat het dier 's nachts is aangevallen door een wilde hond, die het schaap vreselijk heeft toegetakeld. De Rijkspolitie heeft het onderzoek ter hand genomen en de bevolking van Lent zelf zet iedere nacht vijftig man op wacht om de dader te grijpen en verdere ongelukken te voorkomen. my heeft gearresteerd. Want ik droeg ook nog een boogie-woogie das". Wolfgang Dieck uit Erfurt vraagt zich af: „Waar was het goed voor, dat ik een lasso-werpende cowboy op mijn blouse had staan? Dergelijke kleding kan alleen gedragen worden door mensen, die zon der nadenken of gewetensbezwaren alles aantrekken, wat een gril van de mode voorschrijft. Wij weten allen, dat speci aal de leden van de „West-Duitse ter- reur-organisaties" in dergelijke dingen rondliepen. Die dachten op 17 Juni, dat hun tijd was gekomen. Maar ieder van ons zal dankbaar zijn, dat onze Sovjet vrienden dit fascistische complot zo snel vernietigden. Ik bij ook de Vrije Duitse Jeugd dankbaar, dat ik mijn fouten en misslagen openlijk kan bekennen. Ik hoop dat vele jonge mensen van mijn voorbeeld zullen leren". Bij aan de De Noostraat in IJmuiden- Oost in aanbouw zijnde woningen is Donderdagmiddag omstreeks 5 uur de 2-jarige Corrie Oldenburg in een kalk put gevallen. De vader heeft met be hulp van omstanders het kind uit de put gehaald, waarna het direct naar het St. Antonius-ziekenhuis is gebracht. Er bestaat geen direct levensgevaar, maar er valt nog niets te zeggen over de ge volgen voor de ogen van het jongetje. Donderdagmiddag is een felle brand uitgebroken in de katoenopslagplaats van de N.V. S. Frankenhuis Zonen aan de Spoorstraat te Haaksbergen. De vijf meter hoge opslagplaats brandde over een oppervlakte van ongeveer 2000 m2 geheel uit. Honderden en hon derden balen katoen en katoenafval gingen verloren. De schade, die door de verzekering gedekt wordt, bedraagt, naar men ons mededeelde, naar schat ting, anderhalf a twee millioen gulden. Omtrent de oorzaak van de brand is nog niets bekend. Ongeveer half drie gistermiddag wa ren arbeiders bezig met hef afladen van een uit Almelo afkomstige vracht auto. Plotseling ontdekte een van deze arbeiders, dat een der balen, die reeds naar binnen gebracht was, in brand stond. In een oogwenk stond de ge hele opslagruimte in lichterlaaie. Het vuur verspreidde zich namelijk buiten gewoon snel over de opgeslagen voor raden. Het betrof hier balen Egypti sche katoen, die niet erg vast samen geperst zijn, zodat het vuur gemakke lijk in de balen kon doordringen. Te redden viel er niets. Een gelukkige om standigheid was, dat een der arbeiders een stalen deur in de brandmuur, die midden door de opslagruimte loopt, nog tijdig kon sluiten, zodat het vuur niet kon doordringen in het voorste gedeelte van het pakhuis, dat aanvankelijk dus kon worden behouden. Dit gedeelte, dat ongeveer 1000 m2 groot is, was even eens volgepakt met katoenbalen. Tegen half zes echter sloegen de vlammen ook op dit gedeelte van het gebouw over. zodat toen het vuur weer opnieuw op laaide. In verband daarmede werd de assistentie van de brandweer te En schede ingeroepen, die spoedig met groot, materieel ter plaatse was om de brand mede te helpen bestrijden. Het vuur bracht een enorme rookontwikke ling te weeg, mede doordat het houten met mastiek overdekte dak van het gebouw instortte. De wind had toen vrij spel en plaatste de brandweerlieden voor een schier hopeloze taak. Gister avond omstreeks twaalf uur was men de brand meester. Het nablussings- werk zal ongetwijfeld nog wel enige dagen vorderen. De grootscheepse mobilisatieoefening „Drietand" spreekt zelfs tot de ver beelding van de jeugd, want in Heemstede betrok ken vanmorgen twee militairen van de lichting 1965, Ad je van Ameron- gen (6 jaar) en Phil Kotte (7 jaar), de wacht voor het raadhuis. Zij waren gestoken in een deel van vaders uniform, die in 1940 luitenant bij de ar tillerie was. Dit alles geschiedde niet op bevel van de Generale Staf. In de Flauwersinlaag tussen Zierikzee en Schelphoek aan de Zuidkust van Schouwen is gisteravond een dijkval geconstateerd. De afkalving had aan- vankeiyk een breedte van ongeveer dertig meter en een diepte van dertien meter. Alle beschikbare mankrachten en materieel werden naar het bedreigde punt gedirigeerd. In de Flauwersinlaag zat reeds een gat. Gisteravond omstreeks acht uur was de breedte van het gat in de inlaag reeds zo groot, dat er naast elkaar drie sleepboten in konden liggen. De inlaag kalfde steeds verder af Gedurende de afgelopen nacht is het gat aanzienlijk groter geworden. Vanmorgen was de steenglooiing aan de buitenkant van de dijk over een afstand van 150 a 175 meter verdwenen, terwijl het gat een breedte had gekregen van ongeveer 100 meter. Nog steeds brokkelt de dük langzaam verder af. Aan de herstelwerkzaamhe den is nog niet begonnen, doch wel tracht men door het dichten van een ander gat in de inlaagdyk, waarvoor reeds zinkstukken zyn aangevoerd, de stroom in de gisteren door de dijkval ontstane opening te verminderen. Om echt vacantie te kunnen houden, moet men innerlijk rust hebben om te kunnen genieten en blij te zijn. Een enorme brand heeft Donderdag ge woed in de poetskatoenfabriek van de N.V. S. Frankenhuis en Zonen te Haaks bergen. Twee loodsen, waarin honder den balen katoenafval waren opgesla gen, gingen in vlammen op. De brand weer, die met assistentie van de Ensche- dese brandweer de vlammen bestreed, kon weinig uitrichten. De onlangs uit gevangenschap ontsla gen voormalige staatssecretaris van Göbbels, dr. Wemer Naumann, heeft Woensdagavond tijdens een verkiezings toespraak te Göttingen verklaard, dat hij van nu af actief aan het politieke leven zal deelnemen. De komende Bondsdag noemde hij de laatste van zyn soort. Daarna komt er weer een Rüks- dag, aldus Naumann. Naumann, die in Januari wegens staatsgevaarlijke neo-nazi-activiteiten door de Inritten werd gearresteerd, maar kortelings" tot ieders verbazing op last van het Opperste Gerechtshof werd vrij gelaten, is candidaat gesteld voor de Bondsdag door de uiterst-rechtse Duitse Partij. De burgemeester van Göttingen verbood een door de uitgever van Nau mann belegde politieke bijeenkomst tijdens welke Naumann zou spreken. Een besloten vergadering mocht wel worden gehouden. 500 personen waren aanwezig. Er is geen gevaar voor een heropleving van het nationaal-socialis- me, deelde Naumann mee. De Britse Hoge Commissaris heeft bij mijn arres tatie methodes gebruikt die een veel groter gevaar vormen voor de democra tie. Naumann gaf ook toe dat hij contact had gehad met leiders van de liberale partij in West-Duitsland. Hij wilde ko men tot de oprichting van één grote, rechtse, nationale partij. Een en ander heeft verschillende scheuren veroor zaakt in de liberale partij. Familieleden, die aan de oefening „Drietand" deelnemende militairen in kennis willen stellen van overlijden, ernstige ziekte, ongevallen e.d., moe ten zich met hun bericht, onder ver melding van rang, naam, voorletters, legernummer en het onderdeel van de geadresseerde militair, wenden tot de burgemeesters van hun woonplaatsen. Deze burgemeesters dienen zich ver volgens terstond telegrafisch te wen den tot de berichtendienst van het mi nisterie van Oorlog, dat is de afdeling centrale registratie, die voor onmid dellijke doorzending van het bericht aan de betrokken militair zal zorgdra gen. Donderdagmorgen is het zevenjarig zoontje van de familie H. uit Muiden van huis gegaan om te vissen. Toen hij 's middags nog niet was thuisgekomen, gingen de ouders op onderzoek uit. Zij vonden aan de waterkant bij het zgn. Sluisje een hengeltje, dat het kind 's morgens bij zich had. De politie heeft na enige tijd het stoffelijk overschot opgehaald. Het kind is vermoedelijk van de beschoeiing gevallen en onder een balk terecht gekomen. Advertentie BaRTELJORISSTRAAT 20 TEL. 13439 (tot Zaterdagavond) Wisselend bewolkt en droog. Zwak ke tot matige veranderlijke wind. Vannacht tamelijk koud en hier en daar tijdeiyk mist. Morgen overdag warmer dan vandaag. Zon: 5.12-20.18. Maan: 3.37-19.46. Advertentie

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1953 | | pagina 1