CLARK: Communiste duizenden gevangenen achter V.N.-commandant heeft per 1 November ontslag gevraagd k Prins Bernhard enthousiast op Curagao ontvangen Tussen neus en lippen Bondselftal verliest met seven wickets van MCC s c Olympisch Stadion f SCHEEPVAARIBERICHUN Luide toejuichingen van duizenden Cura§aoënaren Aantrekkelijk batten der Engelsen MILITAIRE ZWEMKAMPIOEN- SCHAPPEN TE HAARLEM Goede tijden bij lage temperatuur O A R Luchtvaartkamp voor de jeugd P S'r 1 4 Voedseldistributie gaat normaal door Gedwongen verklaring dat pakketten vergiftigd waren I mm Q Gonzales geblesseerd aan ruggegraat HOWDY BEYFORD GOUDEN HELM Whitfield loopt 800 m. in 1 min. 48.3 sec. VRIJDAG 7 AUGUSTUS 1953 PAGINA 5 Montfortanen halve eeuw in Oirschot Internationale cursus rhythmische gymnastiek Geertje Wieletna en Sievers winnen 1 km.-wedstrijd Jules Rimet treedt af als voorzitter FIFA Jeugdige Rus steekt Zatopek naar de kroon Nederlandse polo-spelers Nederlandse rtiiterploeg voor Le Zoute Spaanse polo-ploeg op tournee door Nederland Ook geen autosprints op circuit Zandvoort Ongeval bij de training voor races te Tubbergen MARKTBERICHTEN Generaal Mark Clark, de geallieerde opperbevelhebber in Korea, heeft gisteren *<jdens een persconferentie te Washington meegedeeld, dat hij zeker was, dat de Noordelijken een groot aantal krijgsgevangenen niet hebben opgegeven voor de hitwisseling. Voorts kondigde de generaal aan, dat hjj tegen 1 November zijn ontslag uit de militaire dienst heeft aangevraagd. ®r zijn gisteren weer 160.000 levens- •niddelenpaketten aan hongerende Gost-Duitsers verstrekt. De beperkingen °n het reizigersverkeer naar Berlijn nu nagenoeg opgeheven en er borden behalve in Oraniënburg Geinig pakketten meer in beslag gcno- hton. De controle der identiteitspapie- ten is echter verscherpt. De West-Duitse radio berichtte, dat er ™eer veel Russische troepen met zwaar hiateriaal in Oost-Berlijn zijn gearri veerd. Van geallieerde zijde werd ech- j®r verklaard, dat waarschijnlijk Oost- Duitse troepen bedoeld zijn. Er zijn sinds de opstand van 17 Juni geen nieuwe Russische troepen in Berlijn Sesignaleerd. Sinds die datum zijn ecb- ter wel 55 West-Berlijners nog niet haar huisteruggekeerd. Vermoedelijk bevinden zij zich in de Russische zone tn gevangenschap. De Oost-Duitse uitdeling van in be slag genomen pakketten gaat ook de ge hoon door. De Liga van Vrije Juristen hieldde, dat Oost-Duitsers gedwongen h'orden om verklaringen te onderteke nen, dat de Amerikaanse pakketten ^wgiftigd waren. De West-Berlijnse Senaat zal intussen onderzoeken wat er gedaan kan worden voor de West-Ber- 'i.inse werklozen en gepensionneerden, öie de Sovjet-propaganda gebruikt als lokaas. De burgemeester van Kreuz- herg, een Berlijnse voorstad, heeft een Plan voorgesteld tot vorming van een wereldcommissie, die zich speciaal bezig z°u moeten houden met het verlenen tjan materiële en morele hulp aan Oost- Eurooeanen. Ter gelegenheid van het feit, dat de Paters Montfortanen zich een halve eeuw geleden vestigden op het voor malige kasteel Bijstervelde te Oirschot, Za] de bisschop van Den Bosch, mgr. W. Mutsaerts, Maandag een Pontificaal Lof celebreren. De feestviering zal wor den bijgewoond door de generaal- overste dr. Jusselin en zijn assistent dr. Tournier uit Rome. (Van onze correspondent) In de zaal van het sportpark De Vliert te Den Bosch wordt onder auspiciën van de R.K. Vereniging van leerkrachten in de lichamelijke oefe ning st. Thomas van Aquino een cur sus rhythmische gymnastiek gegeven door prof. dr. R. Bode en zijn zoon W. Bode, waaraan door een zeventigtal cursisten uit Nederland, België en Duitsland wordt deelgenomen. Deze cursus omvat behalve practische oefe ningen in rhythmische gymnastiek en begeleiding ook voordrachten over on derwerpen als Maat en rhythme, de petten van de beweging, Muziek en beweging; klank, beeld en beweging; hitspraak enz. Naast de verschillende andere cursussen op het gebied van de lichamelijke oefening, die reeds door ■■St. Thomas" gegeven zijn, meent het bestuur hiermee te beantwoorden aan ",et doel dat de katholieke organisatie jbch bij haar werk stelt, namelijk het bevorderen van de persoonlijkheid. Clark deelde mee, dat het geallieer de opperbevel over bewijzen beschikt, waaruit blijkt, dat de communisten veel meer gevangenen hebben dan er zullen worden uitgewisseld. Vele dui zenden Zuid-Koreanen en 2.000 a 3.000 Amerikanen zitten mogelijk nog in de Noordelijke kampen gevangen. De in lichtingen hierover waren afkomstig van de zieke en gewonde krijgsgevan genen die in April van dit jaar in vrij heid werden gesteld. Het enige wat we echter kunnen doen, aldus Clark, is een protest indienen bij de bestandscom missie en de communisten beschuldi gen. Indien de communisten de wapen stilstandsovereenkomst zouden schen den zou Clark voorstander zijn van het gebruik „van ieder wapen" en hij wil de daar de atoomwapenen niet buiten sluiten. Op de vraag of bij een eventuele hervatting van de strijd ook Mandsjoe- rije gebombardeerd diende te worden, antwoordde de generaal, dat deze vraag eerst op een ander dan militair vlak dient te worden besproken. In ieder geval, zo besloot hij, als het no dig mocht zijn zullen we ongebreideld terugslaan. Mark Clark acht, nu de vijandelijk heden in Korea gestaakt zijn, de tijd gekomen om de militaire dienst te verlaten, zo deelde hij aan verslag gevers mee. Daarom heeft hij ontslag gevraagd, dat in zou moeten gaan od 31 October. Generaal Clark is 57 jaar oud. Gedurende de tweede wereld oorlog heeft hij het Amerikaanse vijfde leger geleid. Het opperbevel der Verenigde Naties voor de krijgsgevangenen heeft van daag medegedeeld, dat geallieerde be wakers gisteravond op het eiland Koje het vuur hebben geopend op Noord-Ko- reaanse gevangenen, die wachtten op vervoer naar Pan Moen Jon, waar zii zullen worden vrijgelaten. Een van hen werd gedood en vier liepen verwondin gen op. Er namen bijna 12.000 Noord-Korea- nen deel aan demonstraties, die volgens het opperbevel bedoeld zijn om tot het laatste ogenblik de geallieerden in een kwaad daglicht te stellen. Toen de wachten traangas gebruik ten, namen de gevangenen hun toe vlucht tot geweld, waarbij zij met stenen gooiden en een bewaker met een houten bord aanvielen. De wachten openden daarop het vuur, aldus de mededeling. Voorts wordt verklaard dat bij ver scheidene gelegenheden documenten waren gevonden, welke een plan be vatten om de actie tegen de geallieer den voort te zetten totdat de repa triëring geheel voltooid zou zijn. Een groepje soldaten, behorende tot de 400 geallieerde krijgsgevange nen, die Woensdag uit Noord-Ko- rea terugkeerden, wuift opgewekt naar de fotograaf bij hun vertrek uit Pan Moen Jon. (Radiografisch en per telefoonlijn overgebrachte foto). Precies kwart over acht is Donderdagochtend op het vliegveld Hato van Curasao een Amerikaans militair vliegtuig geland, waaruit enkele ogenblikken later Prins Bernhard stapte. Korte bevelen klonken en als één man presenteerde de erewacht, gevormd door 100 man van het corps mariniers, het geweer, terwijl de politie- muziekkapel het Wilhelmus speelde. Vier Fireflies van de marine-luchtvaartdienst stegen, toen het vliegtuig van de Prins geland was, o.p om de Prins een groet te brengen. Het comité van ontvangst, bestaande uit de gouverneur, mr. A. A. M. Struycken, de voorzitter van de Regeringsraad mr. dr. M. F. da Costa Gomez, de voorzitter van de Staten der Nederlandse Antillen, de heer Philips C. Henriquez, de vice-voorzitter van de Raad van Advies, de heer Ch. de la Try Ellis, de waar nemend gezaghebber van Curasao, de heer G. C. Sprockel, de bevelhebber der Koninklijke Marine in de Nederlandse Antillen, commandeur B. Hessing, trad naar voren. Nadat de Prins de leden van het comité hartelijk had begroet, inspecteerde de Prins de erewacht. De Prins en de gouverneur namen plaats in een open Buick, die geflan keerd werd door vier motorrijders, ■twee van de politie en twee van het corps mariniers. In een snel tempo werd de rit naar het paleis van de gouverneur gemaakt en een gogd half uur, nadat de Prins op Hato was aan gekomen, konden de duizenden, die zich op het Gouvernementsplein en in het Fort Amsterdam hadden opge steld, met luid gejuich de Prins be groeten. Vrolijk wapperden in de straten van Otrabanda, waardoor het eerste deel van de rondrit ging, de vlaggen en overal stonden de mensen rijen dik om de vriendelijk lachende en groetende „Prins Hollandes" toe te juichen. Kris kras door Otrabanda, waar hier en daar even werd gestopt om van een hoog punt van het uitzicht over Wil lemstad te genieten, ging het eerst naar Julianadorp, waar bij de Schroeder- school een kleine verlegen peuter de Prins een grote bos bloemen aanbood. Langs de Mons. Verrietstichting een tehuis voor gebrekkige kinderen ging het naar Emmastad en toen ver der door de woonwijken rond het Schottegat weer naar Willemstad, langs het nieuwe postkantoor, dat zeer de aandacht van de Prins trok, terug naar het gouvernementshuis. 's Middags ging Prins Bernhard in de Piscaderabaai zwemmen en diep- Overweldigend bezoek Mevrouw Fink te Athe- he in de Amerikaanse staat Virginia bracht haar °uurvrouw Mevrouw Sto- hs een waarlijk overwel digend bezoek en zij kwam T"et met lege handen. Zij bracht voor haar buur vrouw mee: een deur, een raam, een bloembak en fen collectie betonblok ken allemaal afkomstig ban voorgevel van het "Mis van mevrouw Stone mitsgaders haar nieu- j e wagen en een instruc- SUr van een autorijschool. j-'eze laatste trachtte de Jerbijsterde mevr. Stone reden van dit overwel- bigend bezoek uit te leg- ubn: Mevr. Fink, was haar bPrijiaan uitgereden en echt op het trottoir aan 2® overkant af gereden. e instructeur had, „rem- yien" geroepen, maar bij ergissing had ze op het "dspedaal getrapt. Gestolen goed, dat toch gedijde a Pe Franse landarbeider ?r °ert Cautrel had 4500 ones gestolen en zat a gevangenis. 1 "dstolen geld had hij o.a. dit1 loterijl°t gekocht. Óp STJ, '°t viel als prijs een ^^splinternieuwe auto. 171 Voor het BjjtUds De 84-jarige Portugese admiraal Gazo Coutinho te Lissabon heeft al een grafsteen voor zichzelf la ten maken. Er staat op: 1869195Hij is blijk baar niet van plan hon derd te worden. Komt u nog eens terug? In Ulster Noord-Ier- land) is men dol op ha nengevechten, maar zij zijn er helaas verboden. Toen onlangs Koningin Elizabeth op bezoek kwam en zowat heel de politie macht in touw was om de route te bewaken, hebben de liefhebbers de kans waargenomen en een van de meest geslaagde hanen- tournooien van de laatste jaren gehouden. De haan „County Tyrone" werd kampioen van Ierland, maar zijn verslagen mede dinger „Monaghan" kraait van ongeduld om een nieuw koninklijk bezoek en de kans op revanche. Geen groene blaadjes In Midden-Japan zijn twee versteende lotusbla deren gevonden, die vol gens het Japanse palaeon- tologische genootschap, zestig tot zeventig mil- lioen jaren oud zijn. zeeduiken met leden van de diepzee- duikclub Curasao. De Prins zal trach ten met de hem alhier ter beschikking gestelde Leica-camera diepzee-opnamen te maken. Het beeld van Albert Termote, dat Prins Bernhard vandaag op Curasao heeft onthuld. Een in het zwembad „Het Tuindorp" te Hengelo gehouden zwemwedstrijd over één kilometer is bij de dames ge wonnen door Geertje Wielema (HZC). In 15 min. 19.8 sec. sloeg zij haar zusje en clubgenote Emmy Wielema, die in 16 min. 3 sec. op de tweede plaats beslag legde. Bij de heren zegevierde Jos Sie vers (HZC), die eerder op de dag de Nederlandse militaire titel op de 100 meter schoolslag had veroverd, in 14 min. 48.6 sec. Jules Rimet, voorzitter van de FIFA, heeft, zo bericht L'Equipe, meegedeeld na de wereldkampioenschappen voetbal in 1954 te zullen aftreden. In dat jaar viert de FIFA zijn vijftigjarig bestaan en de thans 80-jarige heer Rimet zal dan 32 jaar zonder onderbreking president van deze internationale voetbalorgani satie zijn geweest. Zijn mandaat loopt pas in 1956 af. De Argentijnse coureur Froilan Gon zales, die tijdens de Grote Prijs van Lissabon bij een ongeval verwondingen opliep, heeft zich te Bologna röntgeno- logisch laten onderzoeken. Gebleken is, dat hij een blessure aan de rugge graat heeft. Gonzales zal drie maanden plat op zijn bed moeten blijven liggen, wil algehele genezing mogelijk zijn. In tegenwoordigheid van 40.000 toe schouwers zijn te Boekarest athletiek- wedstrijden gehouden. De 5000 metet bracht een nek-aan-nek-race tussen de Tsjech Emil Zatopek, de Rus Chroesh en de jonge Hongaar Kovacs. Zatopek wist met zeer gering verschil te win nen, maar hij stuitte op zo'n verbeten tegenstand, vooral van de 26-jarige Chroesh, die voor het eerst aan een internationale wedstrijd deelnam, dat hij zich tot het uiterste in moest span nen om als eerste over de streep te gaan. Dit blijkt ook wel uit zijn tijd, die 14 min. 3 sec. bedroeg. Het 01ym: pisch record, door Zatopek gemaakt bij de spelen te Helsinki, is 14 min. 6.6 sec. Het wereldrecord staat met 13 min. 58.2 sec. op naam van de Zweed Gunder Haegg. (Van onze cricketmedewerker) AMSTERDAM, 6 Augustus Vandaag speelde het M.C.C.-elftal te Amstelveen op het terrein van de V.R.A. een eendaagse wedstrijd tegen een bondselftal, die met zeven wickets ver schil door de M.C.C. gewonnen werd. De scores waren: bondselftal 147: M.C.C. 206 voor 9. De door de M.C.C. benodigde runs werden echter voor het verlies van slechts drie wickets gescoord. Om half zeven, toen de tijd verstreken was, had den vrijwel alle batsmen van de M.C.C. een battingbeurt gehad. Het bondselftal, dat onder aanvoering van H. van Manen stond en de toss won, had gekozen eerst batten en maakte in 2</2 uur een totaal van 147 runs, waar van D. de Baare met een weliswaar niet geheel kansloze doch een voortreffelijk gespeelde 56 not out bleef en derhalve, als nummer een ingaande, zijn bat door de innings droeg. Waarschijnlijk wel de eerste keer dat een Hollander dit feit tegen een Engelse club verricht heeft. C. J. Slagter met 14, L. Borrani met een aantrekkelijke 28 en P. Marseille met 18 waren verder de enige batsmen die in de dubbele cijfers kwamen. De overigen faalden. Van 4 voor 91 werd het 9 voor 131 en innings voor 147. Met de lunchpauze stond de score van het bondselftal op 85 voor 3. Het fielden van de Engelse ploeg was thans heel wat scherper dan in de wedstrijd tegen Haarlem mag zich de laatste tijd wel in de belangstelling van de Nederlandse zwemmers verheugen. Waren het Dins dag j.l. de nationale politie zwemkam- pioenschappen welke in de badinrich ting aan de Houtvaart de aandacht vroe gen, Donderdag was Stoops Bad het to neel van de strijd om de nationale zwemtitels voor de Nederlandse mili tairen. En onder nu niet bepaald ideale omstandigheden hebben onze soldaten getoond dat zij de zwemkunst terdege machtig zijn, want op de diverse num mers werden behoorlijke prestaties ge leverd ondanks de handicap van een zware 50 meter-baan en de iets te lage temperatuur. Dat er op de verschillende nummers goede prestaties zouden worden gele verd lag min of meer in de lijn der ver wachtingen. Aan deze wedstrijden kun nen alleen die militairen deelnemen die krachtens hun prestaties tot een goede beurt in staat worden geacht of een be wijs van de KNZB kunnen overleggen, dat zij werkelijk tot de topklasse van de Nederlandse zwemwereld behoren. Daar door was het niet zo toevallig dat we onder het militaire gezelschap diverse prominente figuren uit onze zwemwe reld aan de start zagen. Een Cees Kie vit, een Fred. Pieters, om er maar een paar te noemen, stonden er borg voor dat deze wedstrijden op „hoog niveau" lagen en van onze succesvolle waterpo- lo-spelers ontdekten we ook al enkele bekende cracks. Van militaire zijde bestond voor dit zwemfestijn flinke belangstelling. De ge neraal Schepers, voorzitter van de Sportcommissie van de CISM was aan wezig. Overste Flink, de Haarlemse gar nizoenscommandant gaf van zijn be langstelling blijk en de KNZB was ver tegenwoordigd in de persoon van G. Voogd, vice-voorzitter van de sportcom missie van de KNZB. Een van de beste prestaties leverde de marinier II R. Zijlstra op de 100 meter vrije slag door deze afstand in de zeer goede tijd van 1.01.9 te winnen vóór Fred Pieters, maar laatstgenoemde nam op de 200 meter vrije slag prachtig re vanche en won dit nummer in de nieu we militaire recordtijd van 2.24.8. De soldaten de Wit en de Bruyn wa ren felle tegenstanders op de 400 en 1500 meter vrije slag. De Wit won de 400 meter maar de Bruyn legde beslag op het lange afstand-nummer, nadat beido zwemmers tot 1200 meter elkaar geen duimbreed hadden toegegeven. Span- Gapyritkt opca mufldi nend was ook de strijd op de 200 me ter schoolslag. De chronometers wezen voor de Rijk en Leyendekkers eenzelf de tijd, n.l. 2.59.7, en het rugslagnum- mer was natuurlijk voor de crack op dit nummer, C. Kievit, in 1.12.8. De wedstrij den, die onder algehele leiding stonden van de res. kapitein G. Storm van het Bureau Sport IGKL hadden een vlot verloop en werden besloten met een waterpolowedstrijd tussen twee proef- zeventallen. De B-ploeg won met 53. A.s. £ondag neemt een Nederlands» zwemploeg deel aan de 3 km.-wedstrijd in de Maas te Namen, België, met de zwemmers G. de Bruyn, Neptunus, Amersfoort; C. de Wit, De Robben, Hil versum; A. Huiten, Merwede, Dordrecht; J. Leyendekkers, Neptunus, Arnhem. Chef d'Equipe is de eerste luitenant Handgraaf. De voornaamste uitslagen waren: 50 meter reddend zwemmen: 1. Matr. Ill A. Schtissler, Kon. Marine Den Hel der 0.56.2; 2. Vdg. K. Winkel, 413e Gar de Bat. Gren. Wittenberg 0.57.6; 3. Sold. J. C. Mooyenkind, 1583 afd. Zw. Lua Den Haag 0.59.7. 100 meter vrije slag: 1. Marn. II R. Zijlstra, Afd. Marn. Doorn 1.01.9; 2. Sergt. F. Pieters, 43e Zw. Merti. Cie Oir schot 1.02.1; 3. Adelb.I C. Rademaker, Min. van Mar. Den Haag, 1.04.2. 200 meter vrije slag: 1. Sergt. F. Pie ters, 43e Zw. Mort. Cie Oirschot, 2.24.8; 2. Adelb. I O. Rademaker, Min. van Mar. Den Haag, 2,29.8; 3. Marn. II R. Zijlstra, Afd. Mariniers Doofn, 2.30. 400 meter vrije slag: 1. Sold. C. de Wit Sch. Verbindingsdienst Utrecht. 5.14.8; 2. Sold. G. J. de Bruyn, 146 W.T.C. Loon op Zand 5.18; 3. N. Luchs, Electr. Mont. Kon. Marine Oegstgeest, 5.18.6. 1500 meter vrije slag: 1. Sold. G. J. de Bruyn, 146 W.T.C. Loon op Zand. 21.04.8; 2. Sold. C. de Wit, Sch. Verbindings dienst Utrecht 21.17.3; 3. Vdg. C. H. A. Razoux Schulz, S.T.D. Utrecht, 22.25.5. 100 meter rugslag: 1. Sold. C. Kievit, Mat. Insp. Vdb. Utrecht, 1.12.8; 2. Sold. N. Korevaar, S.R.O.T.D. Utrecht, 1.16.9; 3. Sergt. J. Sonneveld, Kon. Luchtmacht Soesterberg, 1.18. 100 meter schoolslag: 1. Sold. J. Sie vers B.K.L. Amsterdam. 1.20.8; 2. Sold. B.T. Leyendekkers. LUA-school Amers foort, 1.22.4; 3. Korp. G. Otten, Kon. Luehimacht Breda, 1.24.4. 200 meter schoolslag: 1. Cadet Korp. C de Rijk, K.M.A. Breda 2.59.7; 2. Sold. B. T. Leyendekkers, LUA-school Amers foort 2.59.7; 3. Sold. A. van Huiten, Inf school Harderwijk, 3.06.3. Schoonspringen: 1. Huzaar F. Gnolde Regt Huzaren van Boreel, Amersfoort, 112.01 p.; 2. Marn. II C. H. van Dongen, Afd. Mariniers Doorn, 101.73 p; 3. Sold. D. Mookhoek, Kon. Luchtmacht Nijme gen, 92.16 p. Voor het waterpolotournooi om de Trofeo Italia zijn door de sportcommissie van de KNZB de volgende spelers aan gewezen: Bijlsma (Haarlem), Cabout (GZC), Van Feggelen (Meeuwen), Fie- nee (Dolfijn), Van Gelder (HZ en PC), Keetelaar (Robben), Korevaar (Merwe de), Luchs (Robben). Sievers (HZC); Smol (HZ en PC), Van der Toorn (GZC). de Flamingo's, zo ook het vangen. Vijf bowlers deelden de wickets, waarvan elk twee slachtoffers bemachtigde. Nadat Bushby voor 3 run out ge gaan was en Abell voor 12 door Mar seille gebowld was, trokken Crouch en Quick dusdanig snel van leer dat binnen het uur een honderdtal runs op het bord verscheen en de match practisch door de Engelsen gewonnen was. Quick was out voor 23. zeer fraai door Mar seille op eigen bowlen gevangen, waar na Mann in gezelschap van Crouch de ontbrekende runs bij elkaar sloeg. Crouch sloeg in een geheel kansloze 89 tien vieren; Mann had in zijn totaal van 47 2 enorme zessen en 4 vieren. Het was batten van de bovenste plank, hetwelk door het vrij talrijke publiek van harte werd toegejuicht. Nadat het totaal van het Bondselftal voor het verlies van drie wickets bereikt was, werd nog tot de afgesproken tijd van half zeven doorgespeeld. Op een totaal van 206 voor het verlies van negen wickets werd gestopt. De bowlingcijfers van het Bondself tal waren uit de aard der zaak niet fraai: W. van den Hurk 3 voor 34, H. ter Braak 0 voor 49, P. Marseille 2 voor 45 en J. Dries 0 voor 49. L. Borrani 2 voor 3 en C. J. Slagter 1 voor 10 namen de paar staartwickets. In slechts 46 overs scoorde de M.C.C. in 105 minuten 206 runs, een aantrekkelijke snelheid. Advertentie Maandagavond 10 Augustus - 8 u. de populaire Engelse Speedwayrijder weer in Amsterdam. De laatste Speedwayrace 1953. Deelnemende landen: Nederland O Nw-Zeeland Engeland O Denemarken Australië O Duitsland Afrika O Zweden De snelheidsduivels uit 8 landen strijden om de Sport - Sensatie - Spanning Te Ermelo wordt deze week een luchtvaartkamp gehouden, georgani seerd door de Kon. Ned. Ver. voor Luchtvaart. In dit kamp zijn ruim 100 jongens gehuisvest; modelbouwers van zweef- en gemotoriseerde vliegtuigen. Onder deze jongeren bevinden zich een Engelsman, een Fransman en een Belg. Allerlei vliegtuigmodellen treft men er aan, o.a. de Farman. een vliegtuig uit de eerste wereldoorlog, maar ook radiographisch-bestuurde modellen. Er zijn ongeveer 250 modellen in het kamp aanwezig. Donderdagmiddag is de grote kamp wedstrijd gehouden met de volgende uitslag: Modelzweefvliegtuigen: 1. H. Toersen 353.8 sec., type a2 eo; 2. E. Bortinga 305.1 sec., type a2 eo; 3. M. Faassen 300.9 sec., type Stendor a2. Rubbermotormodellen: 1. H. Hooy- kaas 760 sec., type Wakefield. Zuigermotormodellen: 1. S. Leenstra 274 sec., type Centaur; 2. H. Toersen 183.4 sec., type 3 o.; 3. E. Hekking 157.1 sec., type eo. De Amerikaan Mal Whitfield, win naar van de gouden medaille in Lon den en in Helsinki op de 800 meter, is momenteel in topvorm. Nadat hij dit seizoen reeds een aantal uitstekende tijden voor zich heeft laten afdruk ken, kwam hij Donderdagavond bij in ternationale wedstrijden te Oslo op de 800 meter tot een prachtige 1 min. 48.3 sec. Dit is de beste prestatie dit jaar waar ter wereld ook geleverd op dit nummer. Zijn landgenoot Wes Santee liet een niet minder fraaie 1 min. 48.4 sec. noteren. De Nederlandse ploeg, welke van 28 t/m 30 Aug. a.s. aan het internationaal concours hippique in Le Zoute zal deel nemen, is voorlopig als volgt samenge steld: B. J. J. M. Arts met „Rocket" en „Tatjana", kol. A. E. Pantchoulidzew met „Pooka", J. Rijks Jzn. met „Master", „Jimmy O' De" en „Romanichel", luit. ter zee vl. 2 H. Scheeren met „Valseuse", „Grey Boy" en „Tarahumara" en T. Timmer met „Draufganger" en „Biella". Zoals reeds gemeld zal Prins Bernhard met „Arquebuse" deelnemen aan de dressuurweastrijden. De Spaanse waterpoloploeg, die aan de strijd om de Trofeo Italia zal deel nemen, zal vóór en na dit tournooi in verschillende plaatsen van ons land wedstrijden spelen. Vrijdag 14 Augus tus zijn de Spanjaarden de gast van AZ en PC te Amersfoort, Zondag 23 24 Augustus komen zij te Steenwijk uit en Woensdag 26 Augustus worden zij door de Futen te Amstelveen ontvan gen. Wie de tegenstanders van het Spaanse team in deze vier ontmoetin gen zullen zijn is thans nog niet bekend. Bovendien zal getracht worden Don derdag 13 Augustus het Nederlandse militaire zevental in Stoops Bad te Haarlem tegen Spanje te laten uitko men Het bestuur van de RAC-West ves tigt er de aandacht op, dat de zonder zijn voorkennis gepubliceerde medede ling van de directie van de Stichting Touring Zandvoort als zouden de door het district Haarlem van de RAC-West op 30 Augustus a.s. te organiseren „races" (bedoeld zijn autosprints) op het circuit van Zandvoort in ieder geval doorgaan, volstrekt onjuist is. Er is geen sprake van dat de RAC-West enig eve nement op het circuit zal houden, zolang de uit veiligheidsoverwegingen door de KNAC ingetrokken licentie niet opnieuw is verleend. Donderdagmiddag is tijdens de trai ning voor de internationale motorraces te Tubbergen de Snekenaar Pieter Reen. met zijn AJS-machine uit de bocht ge vlogen en enkele malen over de kop geslagen. Na medisch onderzoek, waar bij geen ernstige verwondingen werden geconstateerd, kon de motorrenner per ziekenauto naar zijn woonplaats worden vervoerd. AAGTEPIJK 6 van Paranagua n. Santos. AAGTEKERK 6 te Port Said. ALCHIBA 4 te B. Aires. ALDABI 5 te Santos. ALETTA 7 te Bangkok. ALGENIB 5 van Rio de Janeiro n. Santos. ALIOTH 9 te Antwerpen. ALNATI 5 te Santos. ALPHARD 5 van Illieos n. Baliia. AMSTELVAART p. 6 Flores n. Key West. ANDIJK 6 van Antwerpen n. Havana. APP1NGEDIJK 7 te Havana. ARENDSDIJK 6 van New York n. Boston. ARNEDIJK 7 te Baltimore. ALDERAMIN p. 6 Kp. St. Vincent. AMSTELDIJK 7 te Singapore. AMSTELVEEN 5 te Narvik. ANNENKERK 5 te Dar es Salaam. ADINDA 7 te Pladjoe. AALSUM p. 7 Kaap de Gata n. Boulogne. ALDERAMIN p. 7 Gibraltar n. Genua. AKKRUMDIJK p. 7 Finisterre n. Duink. ALUDRA p. 7 Kaap de Gata n. Antwerpen. AMSTELKROON p. 7 Z. Punt Madagascar n. St. Vincent. BALI p. 6 Gibraltar n. Halifax. BLIJOENDIJK 7 te Boston. BOSKOOP 7 te Antwerpen. CHAMA p. 7 Algiers n. Gibraltar. CLEODORA 7 te Rotterdam. CALTEX UTRECHT (t.) p. 6 Ouessant, Lobito. DELFT 7 te Curagao. DRENTE 7 te Banjoewangi. DELFLAND p. 7 St. Vincent n. Recife. DIEMERDIJK 7 te San Francisco. FELIPES (t.) 6 van Fladju n. Tjilatjap ETREMA 8 te Pladju. ELMINA 7 te Abidjan. EDAM p. 7 Lizard n. Antwerpen. EEMLAND p. 7 St. Vincent n. Rio Jan. FELIPES p 7 Straat Soenda n. Tjilatjap. GROOTEKERK 7 te Antwerpen. GADILA (t.j 6 van B. Papan n. SingaD HATHOR 6 te Malaga. HATHOR 7 van Malaga n. Algiers. HAARLEM 7 van Port au Prince n. Santiago de Cuba. HOOGKERK 7 te Hongkong. HECUBA p. 7 Lizard n. Antwerpen. HECTOR 6 van Tunis n. Piraeus. HECUBA p. 6 Scillys. HEEMSKERK 6 te Antwerpen. ILOS 7 te Valencia. INDRAPOERA p. 6 Snbang n. Aden. JAGERSFONT. p. 6 Vlissingen. JUPITER p. 7 Ouessant n. Hamburg. KIELDRECHT 7 te Hongkong. LAERTES 7 te Belawan. LEKHAVEN p 7 Gibraltar n. Duinkerken. LEOPOLDSKERK p. 7 Perim n. Hamburg. LEUVEKERK 7 van Suez n. Calcutta. LINDEKERK p. 6 Daedalus rif n. R'dam. LEMSTERKERK p. 7 Makalla n. Karachi. LOOSDRECHT p. 7 Makalla n. Karachi. MARIEKERK 6 van Port Sudan n. Aden. MELISKERK 7 te Hamburg. MERWEDE 7 te Savannah. MACUBA (t.) 6 van Singapore n. Aden. MADOERA 6 van Marseille n. A'dam. MARISA (t.) 6 van Shimonoseki n. Hongk. MYONIA (t) 6 van Tripoli n. Piraeu». OPHIR 6 van Tj. Priok n. Semarang. PAPENDR. (t.) 6 te Rastanura. PHRONTIS 6 van Aden n. Belawan. PRINS WILLEM V 6 te Rotterdam. ROTULA 7 te Algiers. RIOUW 6 van Prt. Said n. A'dam SCHIE 7 te Lattakia. SALATIGA 7 te Karachi. SAMARINDA 7 te Kaapstad. SINGKEP 7 te Tj. Priok. SOMMELSDIJK p. 6 Gibraltar. ST. ROTTERDAM 6 van Wabana n. R'd. TALISSE 7 te Alexandrië. TEIRESIAS p. 6 Perim. TARA p. 6 Canarische eil. n. Rio de Jan. VEENDAM 6 van R'dam n. New York. VAN SPILBERGEN 6 van A'dam n. Bord. WATERMAN p. 6 Scillys n. Rotterdam. WILL. RUYS p. 6 Malta n. Southampton. WILLEMSTAD 6 van A'dam n. Cristobal. ZEELAND KRL. 7 te Balik Papan. Markten Barncveld, 6 Aug. Pluim- veemarkt: Aanvoer ca. 35.000 st. Handel in slachtkippen en jonge hanen vlug. Prijzen: slachtkippen, alle rassen 1.70— 1.80, jonge hanen witte 2.152.35, andere rassen 2.002.15, N.H. blauwe kuikens 2.402.60, alles per kg; overige p. stuk: oude hanen 2 754.25, oude eenden 0.85 1.80, tamme konijnen 2.756.75, tam me jonge duiven 0.70—0.85. Eiermarkt: Aanvoer ca. 1.100.000 st. Handel in kippeneieren matig, in hen- neneieren redelijk. Prijzen: kippeneieren 16.7517.25, algemene prijs 16.85 p. st., kiloprijs 2.74, henneneieren 11.0014 00 p. 100 st. Veluwse eierveiling BarneveldEde. Aanvoer ca. 700.000 st., waarvan 283.500 st. geveild werden. Prijzen: eieren van 42-50 gr. 10.7013.54, eieren van 50-60 gr. 13.9216.85, eieren van 60-67 gr. 17.00—17.99. alles per 100 st. Veiling Poeldijk, 6 Aug. tomaten (export) A 4.50-4.90, -B 4.30—4.70, C 3.90 —4.30. CC 3 30—3.50. (binnenland) A2 2.803.70, C2 2.803.30. alles p. bak van 12J4 kg; druiven: Alicante 1.701.90, Gros Maroc 1.80, Frankenthaler 1.W, Golden Champion 1.95—2.35, alles p. kg.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1953 | | pagina 5