De films in Haarlem Druk slotprogramm van softballcompetitie Dames, STOKER WAS EEN GUL MAN Maar op kosten van anderen Kinderboerderij krijgt leven 44.25 Een Wala onderjurk ML is het de beste tijd om Uw oude haard of kachel te laten ombouwen. Dan is alles kant en klaar bij het begin van het nieuwe stookseizoen en U heeft de komende winter san DAT kan KAN ALLEEN NET FUNDAMENT VOOR EEN PERFECTE KLEDING, met prettige bediening een mooi figuur Uw aantrekkelijkheid zeer bevordert. Uw gezondheid volmaakte pasvorm kan zeer goed worden veranderd voor de moderne 0UEST00K- VERWARMING 0LIESTQ0K-VERWARMING N. van Breemen Co. VRIJDAG 14 AUGUSTUS 1953 PAGINA 6 Haarlemse Rechtbank Het bewijs van Leo Volkstuinders bezoeken Haarlem Werkster keek niet op een duizendje Ook haar man voor de Haarlemse rechtbank Wandeltocht „Mooi Kennemerland" M.H.S.V. kampioen van afd. A bedrijfsvoetbal VER. KATHOLIEKE DAMMERS J. Smit winnaar tournooi thuisdammers ZANDVOORT Rembrandt Spaarne Luxor City Lid o V acantie-pro gramma DAME BESTOLEN Daders gesnapt BROMFIETS TERECHT Dief bromt ook „The Zandvoort Boys" Jeugdige dieven aange houden B ADPL A ATSTOURNOOI Minerva Frans Hals Cinema Palace Competitie leden V.K.D. Uitslagen Softball „TYBB" D.C.O. verliest van R.C.H. 2 Nederlander aangehou den in Makassar Op doorreis naar N ieuw-Guinea op het toppunt van volmaaktheid Corsetteries en m >:f>' volgens het nieuwste Amerikaanse systeem, in Nederland ingevoerd door N. van Breamen Co. een veilige, voordelige en roetvrije Let op de vele voordelen: Neem tijdig Uw beslissing I Dan krijgt U van de winter het volle profijt van oliestook-' verwarming, en U bespaart zich de aan schaffing van andere brandstoffen. Voor oliestook volgens het systeem-van Breemen is U niet meer kwijt dan ...slechts f 167,501, Daarmee ligt oliestook-verwarming BINNEN IEDERS BEREIK En de gelukkige bezitters zijn allen enorm enthousiast! HAARLEM NOORD Rijksstraatweg 23 (Tel. 22725) HAARLEM WEST Theemsplein 44 (Tel. 11351). HEEMSTEDE (TeL 39280) Enige maanden geleden maakten wij melding van een bijzonder gulhartig man, die in café's rondjes placht uit te delen of zijn kameraden tracteerde op een vette paling. De schaduwzijde van deze lofwaardige handelwijze was de omstandigheid, dat de kasteleins en le veranciers nimmer enige geldelijke ver goeding ontvingen van nun royale afne mer. Gistermiddag hernieuwden wij voor de Haarlemse Rechtbank de ken nismaking met deze zwierbol, de 42- jarige C. W. L. C., van beroep stoker. Bij 11 verschillende caféhouders en kell- ners stond hij in de schuld voor een ge zamenlijk bedrag van f 300. Over zijn speciaal tot ontwikkeling gekomen ka raktertrek sprak de president, mr. M. E. L. Baron van Tuyll van Serooskerken. niets dan lof: „Uw vrijgevigheid siert u". Met de officier van justitie, mr. G. W. F. v. d. Valk Bouman. achtte hij ech ter de wijze, waarop verdachte zijn eigenschap aanwendde, zeer goedkoop en laakbaar. De officier eiste wegens fles sentrekkerij 6 maanden gevangenisstraf met aftrek. De raadsman, mr. Theyse, vergeleek de practijken van zijn cliënt met die van een overmoedige student. Ock deze laat vaak zijn rekeningen op lopen, zonder zich om betalen te bekom meren. In ieder geval achtte mr. Theyse het bewijs voor een misdadig oogmerk niet bewezen. Hij drong aan op vrij spraak. P. M., een 30-jarige los werkman in Hillegom, stond eveneens gistermiddag terecht, verdacht van diefstal door mid del van verbreking en inklimming. Hij zou op de avond van de 27e Juni heb ben ingebroken in een fabriek te Hille gom, waar hij, na diverse vertrekken doorsnuffeld te hebben, slechts een doosje sigaretten had kunnen bemach tigen. De verdachte bleef hardnekkig het ten laste gelegde ontkennen, maar bij de officier vond hij weinig geloof. Het voornaamste bewijsmateriaal bestond uit de ontdekkingen van de speurhond Leo. Het dier had namelijk aan de lucht van een doosje lucifers en de cellophaanver- pakking van het bewuste doosje sigaret ten, welke voorwerpen beide waren aangetroffen in de directiekamer, P. M. aangewezen als degene, die het doosje en het cellophaanpapiertje het laatst in handen had gehad. In tegenstelling tot hetgeen de fam. K.. bij wie M. in de kost was. verklaarde, zwoer een brug wachter, dat verdachte zich op de avond van de 27e Juni op straat bevond: de brugwachter had hem omstreeks 0.30 uur de brug zien passeren. De officier van justitie was van mening dat het ten laste gelegde was bewezen en vorderde 8 maanden gevangenisstraf met aftrek. De raadsman, mr. Baron, was het niet eens met de officier. De prestaties van Leo liepen nogal eens uiteen, zoals de rijksspeurhondgeleider zelf had ver klaard. En dan: waarom zou verdachte die brug passeren, welke immers niet op de route lag van zijn huis naar de fa briek. Op deze overwegingen vroeg hij voor zijn cliënt vrijspraak. Over 2 we- Dit weekend zal een groep van 45 volkstuinders uit Heerlen gast zijn van de volkstuinvereniging „Ons Buiten". Het gezelschap zal Zaterdagmiddag om ongeveer vier uur op het Telerplein arriveren, waar hun „pleegouders" ter begroeting aanwezig zullen zijn. Daar na zal het gezelschap een bezoek bren gen aan het tuincomplex van „Ons Buiten" aan de Zomerweg. Des avonds is er een gezellig samenzijn, waarbij ook hun „pleegouders" aanwezig zullen zijn, in het gebouw van de speeltuin vereniging „Het Oosterkwartier". Zondeg zal het gezelschap een toer door onze omgeving maken. Maandag ochtend vertrekt het gezelschap, na eerst een bezoek aan Amsterdam ge bracht te nebben, weer naar Limburg. De burgemeester van Zandvoort zal zijn eerstvolgende spreekuur niet hou- ken zal de Rechtbank haar beslissing I den Woensdag 19 Augustus, maar Vrij- uitspreken. dag 21 Augustus a.s. van 10 tot 12 uur. Vanmorgen verscheen de 29-jarige werkster E. L. uit Haarlem voor de Haarlemse rechtbank verdacht van diefstal van totaal f 4000.Uit de dag vaarding van de officier van Justitie bleek dat de vrouw tijdens schoonmaak- werkzaamheden in een huis aan de KI. Houtweg enkele bankbiljetten van f 1000.— had aangetroffen in een boor- dendoos welke zich bevond in de lin- 'nenkast. Viermaal heeft zij toen tel kens een biljet meegenomen. Zij ver telde vanmorgen dat de auto van haar echtgenoot die tijdens de actie in Indié invalide was geraakt nodig reparatie behoefde. Daarvoor had zij het geld weggenomen. Bovendien nad haar man, die groentehandelaar van beroep is, naast zijn gezin ook zijn moeder te on derhouden, zodat de duizendjes goed van pas kwamen. De officier achtte het misdrijf van 'ernstig karakter, om dat de vrouw niet in een impuls had gehandeld, maar bij herhaling zich aan diefstal had schuldig gemaakt. Hij eiste een gevangenisstraf van een jaar, waarvan vier maanden voorwaardelijk. De raadsman mr M. B Cohen bracnt naar voren, dat er wel degelijk op dracht aan de werkster was gegeven om de kast schoon te maken, zodat er van speciaal zoeken niet gesproken kon worden. Na de werkster kwam haar echtge noot, de 26-jarige groentehandelaar J. W. de B., beschuldigd van heling van gestolen geld, voor de groene tafel. Zijn verweer was maar zwak. De officier hield bij het stellen van zijn eis reke ning met de moeilijkheden waarin ver dachte verkeerde, en vorderde vier maanden gevangenisstraf waarvan twee voorwaardelijk. Uitspraak 27 Augustus. De wandeisportvereniging „Jan Pas- stoors", bekend door de jaarlijkse Bloembollen wandeltochten, organiseert op Zaterdag 22 en Zondag 23 Augustus a.s. wandeltochten, op Zaterdag van 10 en 25 km. en op Zondag van 10, 25 en 40 km. Deelname staat open voor iedereen, zowel individueel als in groepsver band. Personen van 10 tot en met 14 jaar kunnen deelnemen aan de 10 km., van 14 tot en met 16 jaar aan de 10 of 25 km., terwijl personen boven de 16 jaar hierin vrij zijn. Er wordt gestart vanaf gebouw „Domi". Zandvoorterpad te Overveen, op Zaterdag tussen half twee en drie uur en op Zondag tussen 9 uur en half één. Allen, die deze wandeltocht volbren gen, ontvangen een speciaal ontworpen medaille, terwijl groepen, bestaande uit minstens 10 personen plus leider, extra een groepsherinnering zullen ontvangen. Een ieder, die wel eens heeft deelgenomen aan wande Itocnten van „Jan Passtoors" weet. dat de orga nisatie in goede handen is. terwijl veel zorg wordt besteed aan het par cours. Inlichtingen worden verstrekt door H. v. Oorschot, Klapheklaan 4 te Aer- denhout, J. W. Schorfhaar, Dr. Schaep- manstraat 63, alsmede bij de kiosk op het Verwulft. Het 1-1 gelijke spel van het voetbal elftal van de Marine-hospitaal Sportver eniging te Overveen in de laatste ont moeting tegen de ploeg van de meubel fabriek „Het Westen", Donderdagavond gespeeld op het terrein van D.S.K. aan de Oude Weg, was voldoende om daar mede het kampioenschap te behalen van de afdeling A van het zomer-be- drijfsvoetbal. Na afloop reikte comman- mandant van het Marine-hospitaal, ka pitein ter zee arts W. L. Creyghton, bloemen uit aan aanvoerder korporaal J. Hodde. De eerste officier C. van Rhee, belast met sport en ontspanning op het hospitaal, was eveneens aanwezig. Om het kampioenschap van de afde ling Haarlem zullen de marinemannen nu nog in het strijdperk moeten treden tegen de kampioen van de afdeling B. het elftal van de wasserij Haak. De da tum van deze wedstrijd is nog niet vast gesteld. Kippen, ganzen en een pauw stapten gisteren onwennig uit hun noodwoning cp vaste grond van hun permanent verblijf ofwel het levende goed van de kinderboerderij in het Noordersportpark was gearriveerd. Foto: Gikgakkend verkennen ganzen de nieuwe omgeving, waar de laatste hand aan het ge bouwtje wordt gelegd. Deze week zijn de laatste wedstrijden gespeeld van het tournooi dat de R. K. Damver. V.K.D. had georganiseerd voor n iet-leden. Ongeveer half tien waren de laatste wedstrijden geëindigd en werd overgegaan tot het uitreiken van de prijzen. De voorzitter van V.K.D., de heer Th. Kok, sprak er zijn voldoening over uit dat dit tournooi, dat drie maanden heeft geduurd, zo schitterend was ge slaagd. Hij memoreerde het succes dat V.K.D. gehad heeft met het organiseren van deze wedstrijden, hij hoopte dat wanneer volgend jaar weer een thuis- dammers-tournooi zou worden uitge schreven het succes nog groter zou zijn. Met enige toepasselijke woorden en on der luid applaus reikte hij vervolgens de prijzen uit deze waren: le prijs J. Smit met 22 punten; 2e prijs A. Kok met 19 punten en 3e prijs G. v. Wieringen met 15 punten. De andere deelnemers ontvingen allen een dam- boekwerk hetwelk zeer in de smaak viel. Na de drie prijswinnaars was de eind stand als volgt: 4. Th. Hulsebos; 5. G. J. Meier 14; 6. M. Kok 12; 7. J. Heijne 9; 8. A. Cramer 8; 9. J. Merkelbach 8, ter wijl A. Sprenger, J. Belterman en W. Bos deze rij besloten. Het streven van V.K.D. verdient zeer zeker aller waardering, zodat verwacht mag worden dat volgend jaar zeer vele, vooral uit de R- K. jeugdbeweging en de patronaten, zullen deelnemen aan deze mooie denksport in katholiek ver band. Advertentie 'N 17-STEENS ANKER WATERDICHT SCHOKVRIJ ANTI-MAGN. HERENPOLSHORLOGE voor 1 jaar garantie, 2 jaar verzekerd. 1* KAN horloger Barteljorisstraat 2 - Tel. 13004 - Haarlem Het blijft nu eenmaal altijd een hache lijke onderneming om een operette op het witte doek te brengen. Dat blijkt ook nu weer uit de film „In weissen Rössl" (In 't witte paard), een verfilmde ope rette onder regie van Willi Forst. Men herkent overigens direct de regisseur aan de typische inleiding; ook het nu en dan spelen met contrasterende beel den en muziekjes doet het heel aardig, maar van Willi Forst is men nu eenmaal verrassingen gewend. Niettemin zullen operette-liefhebbers en dat zijn er vele zich bijzonder amuseren en ge noegen beleven aan al die charme. Meer wordt er in de vacantietijd toch niet ge- eist. Alle leeftijden. Wie in deze vacantietijd zich extra wil opwarmen met avonturen, kan bij „Het legioen der verraders" terecht. De film, die in technicolor wordt uitgebracht, brengt een reeks van avonturen, die, zo als meestal in dit genre, niet uitmun ten door oorspronkelijkheid, maar an derzijds toch weer zoveel spanning ge ven. dat de liefhebber er wel zijn ple zier aan beleeft. Wie veertien jaar is geweest kan er heen. Stan Laurel en Oliver Hardy blijven nog een weekje om de avonturen te brengen van Robinson Crusoë en Co. Iedereen kan er heen. seren met de excentrieke manier, waarop dit grote gezin zich door het le ven slaat. Het is immers allemaal even ontwapenend en de spontaneïteit char meert zonder meer. De familie zal ook ditmaal wel veel gasten krijgen. Alle leeftijden. De verhalen over het vreemdelingen legioen zijn bijkans niet meer te tellet] en de sensatie leverde uiteraard vol doende stof voor de film. Zo wordt thans de „Deserteur van het legioen" gepresenteerd, waarin de toeschouwer een beeld wordt geschilderd van de er varingen, die „intekenaars" opdoen. Dat het niet zo prettig is als het wel lijkt, wordt iedereen, die het nog niet wist, wel duidelijk, maar waar in deze film de nadruk valt op het avontuur, komen de liefhebbers van dit genre volkomen aan hun trekken, 'tls allemaal wel wat geforceerd, maar de vermetelheid, die aan de dag wordt gelegd, zogt toch voor de nodige spanning. Veertien jaar. Enkele bioscoop-directies hebben in de ochtenduren een vacantieprogram samengesteld, dat vooral voor de lieve jeugd attractief zal' zijn. In Luxor wordt op het toneel een jeugdvariété gebracht met poppenkast, goochelen en een buikspreker. Lido brengt 's morgens de bekende en sympathieke film „Las sie komt thuis" en City presenteert Do nald Duck in zijn nieuwste avonturen. Keuze dus genoeg. Toen een dame zich op het Zandvoortse strand in zee begaf, werd uit haar tas een portemonnaie, inhoudend ruim f 60, ontvreemd. De Zandvoortse politie heeft de daders kunnen opsporen. Het zijn twee jongens. 9 en 11 jaar oud. afkom stig uit Haarlem, die zich in Zandvoort en Haarlem ook aan verschillende in braken bleken te hebben schuldig ge maakt. In de nacht van Dinsdag op Woens dag is te Zandvoort aan de Boulevard Barnaert een bromfiets ontvreemd, wel ke eigendom is van een kampeerder der Haarlemse kampeervereniging „Het lios". De Zandvoortse politie nam ver schillende opsporingsmaatregelen, o.a. werd een bericht per telex verspreid. Dit had tot resultaat, dat Donderdag morgen te Almelo de bromfiets werd ontdekt en de dader van de diefstal, een 17-jarige Duitser, kon worden ge arresteerd. De R.K. Sportvereniging „The Zand voort Boys" houdt a.s. Maandag, 's avonds 8 uur, een jaarvergadering in het Patronaatsgebouw. De agenda vermeldt het jaarverslag van de secre taris en verkiezing van bestuursleden en elftalcommissie. Het gehele bestuur treedt af en stelt zich herkiesbaar. In een vacature wordt de heer F. M. van Deursen voorgedragen. De heer H. P Bot stelt zich niet herkiesbaar als Ud van de elftalcommissie. De Zandvoortse politie heeft een twee tal knapen. 10 en 11 jaar oud, gearres teerd wegens diefstal van een portemon naie, inhoudende ruim f 30, ontvreemd uit het kleedlokaal van de Zandvoortse Hockeyclub. In het kader van het door V.V. Zand- voortmeeuwen georganiseerde badplaats- tournooi om de zilveren watertoren vond de tweede ontmoeting in de voorronde plaats tussen Terrasvogels, dat het vorig jaar de trophee wist te winnen, en DCG. Van het begin af was een zeer grote technische meerderheid bij DCG te con stateren. Terrasvogels wist door middel van de buitenspelval tot in de 25e minuut stand te houden maar toen nam DCG de lei ding met een schitterende aanval via de rechtervleugel. In de 40 minuut werd het 1-1 door dat de linksbinnen van Terrasvogels de doelverdediger van DCG met een prachtig ver schot ver raste. Met deze stand ging men de rust in. Reeds 4 minuten na de hervatting maakte DCG er 2-1 van. Een fel offen sief, dat toen door Terrasvogels werd in gezet stuitte op de zeer rustig spelende verdediging van de Amsterdammers. Toen het in de 24ste minuut 3-1 werd lieten de Haarlemmers de moed zakken. Drie minuten voor het einde werd de stand zelfs 4-1. Door deze nederlaag kan het elftal van Terrasvogels zijn titel niet prolongeren. De derde voorwedstrijd heeft plaats Dinsdag 18 Augustus tussen Zandvoort- meeuwen en EHS. Twee jonge zingende danseresjes ont moeten een aardige matroos. Hij is de kleinzoon van een millionair en hoeft dus niet op de dubbeltjes te letten. De ma troos houdt zich echter incognito en via deze milde gever kunnen de meisjes wel het een en ander bemachtigen. Zo ko men zij ook aan een oud pakhuis, dat tot ontspanningsgelegenheid' voor solda ten en matrozen kan worden ingericht. Tenslotte komt de milde gever natuur lijk voor de dag en dan gaat het er maar om. wie van de meisjes de ma troos de hare kan noemen. De film ..Twee meisjes en een matroos" is dus een pleizierig geval, dat veertien-jari gen kunnen gaan zien. De film „Klokslag 12" (High Noon) hebben wij reeds eerder en uitvoerig be sproken. Maar wij stellen toch nog even vast. dat Fred Zinneman hier een su perienre film heeft afgeleverd. Uiterlijk heeft de film het karakter van een zgn. Western, maar de Western is slechts als inleiding genomen tot een menselijk drama, dat zonder sensatie wordt ver teld. Veertien jaar. Over de film „Das Herz einer Frau" hoeven wii niet zo heel veel te vertel len. Georg Jacoby heeft met deze rol prent zoveel mogelijk variatie willen brengen en daarin is hij wel voor een groot dee! geslaagd. Het verhaal zelf is niet zo heel indrukwekkend, maar de montage zal menigeen goed doen, voor al door de enkele baletten, die met veel fleur en bekwaamheid worden uitge voerd. Alle leeftijden. Wij twijfelen er niet aan, of de hon derden die destijds de film „Voordeligei per dozijn" hebben gezien, zullen ook de nieuwe belevenissen willen volgen van de familie Gilbreth. Het blijft natuurlijk een gewaagde onderneming om vanwe ge het succes een vervolg aan een film te breien, maar in dit geval zullen de I te genieten van een druk softballpro- vroegere familie-vrienden zich wel amu- I gramma, want op Zondag 23 Augustus Binnenkort zullen de derde klasse kampioenen van de softball-competitie met elkaar in een halve competitie gaan uitmaken, welke twee teams het vol gende seizoen in de tweede klasse zul len uitkomen. Zondag 23 Augustus a.s. zullen deze derde klasse kampioenen TYBB II, HCK II (beide Haarlem) en OWO III en TIW I (beide Amsterdam) op het TYBB-terrein aan de Schalkwijkerweg elkaar ontmoeten in een halve compe titie van vijf innings-wedstrijden. Deze wedstrijden zullen reeds des morgens om half twaalf beginnen. Het ziet er naar uit, dat het reserve team van TYBB het in deze wedstrij den zeker niet gemakkelijk zal krijgen, want het team was er de laatste tijd zeker niet best in. Ondanks deze slech tere resultaten van de laatste wedstrij den hebben wij toch wel vertrouwen in de prestaties van het team. Ook in de tweede klasse gaan de kampioensploegen van DSB (Haarlem) en OWO (Amsterdam) in een tweetal wedstrijden uitmaken welk negental het volgende seizoen de plaats van EDO in de eerste klasse zal gaan innemen. Vandaag wordt op het OVVO-terrein aan de Kruislaan te Amsterdam de eer ste wedstrijd gespeeld, waarin de Am sterdamse dames zeker de beste kansen hebben, hoewel de prestatie van de DSB-dames tegen het HHC-team (kam pioen van Nederland 1952) in het door deze vereniging georganiseerde tour nooi zeker aandacht verdient. De re turnwedstrijd zal worden gespeeld op Maandag 24 Augustus a.s. op het DSB- terrein aan de Kleverparkweg. De komende weken valt er toch nog a.s. zal een wedstrijd worden gespeeld tussen de kampioensploeg van HHC en een team bestaande uit de Rest van Haarlem, welke wedstrijd zal worden gespeeld op het terrein van het Noor dersportpark en zal beginnen om 13.30 uur als voorwedstrijd van de te spelen honkbalwedstrijd van het eerste team. De wedstrijden om het kampioen schap van Nederland zullen worden ge speeld op Zondag 30 Augustus a.s. op een nader aan te wijzen terrein. Be halve HHC (kampioen van Nederland 1952) komen nog de kampioensteams van de rayons Den Haag en Nijmegen (VODO en Hazenkamp) in het veld, terwijl vermoedelijk nog een vierde team aan deze wedstrijden zal deel nemen. Evenals verleden jaar organiseert de vereniging DSB weer haar nederiagen- tournooi op haar terrein aan de Klever parkweg. In de eerste wedstrijd bleven de Heemsteedse dames van Gymnasion slechts met gering verschil in de meer derheid (1314), doch de Schoten- ploeg nam geen risico en versloeg de organiserende vereniging met niet min der dan 91. De mooiste prestatie le verde DSB echter tegen de bekerhoud ster HHC, want dit team. kampioen van Nederland 1952, moest met een gelijk spel 33 genoegen nemen, waarmede dit team uitgeschakeld werd. Maandag 17 Augustus a.s. komen de HCK-dames in het veld, terwijl Woens dag 19 Augustus a.s. het Sportclub Haarlem-team zal gaan proberen de prestatie van Schoten te verbeteren. Al met al een zeer drukke slotperiode van deze softballcompetitie en van het seizoen 1953. Deze week zijn de volgende uitslagen bekend geworden: W. SweijdenG. Hes- selman 02 wno.; Th. KokP. Spanj aart 2—0; Th. v. Wort—H v. Gastel 2—0. Voor a.s. Woensdag, de laatste compe titieavond zijn vastgesteld: P. MulH. v. Gastel; P. SpanjaartD. Rump; W. SweijenTh Kok; terwijl indien moge lijk, de volgende afgebroken partijen zullen worden uitgespeeld, Th. KokH. Rump. P. BeelenH. Rump, D. Rump P. Beelen en Th. KokJ. Lucas. Vooral voor bord 9 en 10 van het 1ste tiental zijn deze wedstrijden van groot belang. T.Y.B.B. 1—H.C.K. 3 4—4; R.C.H. 2— T.Y.B.B. 3 15—7 voor T.Y.B.B. 3. Programma voor de a.s. week: Maandag 17 Aug.: T.Y.B.B. 1S.C. Haarlem 3; terrein T.Y.B.B. In het Umans Beker-tournooi heeft D.C.O. Donderdagavond het onderspit moeten delven tegen R.C.H. 2. Deze laatste ploeg was over alle linies sterker en vooral technisch stond het spel van de R.C.H.-reserves op een heel wat ho ger plan dan dat van D.C.O. Toch nam D.C.O. de leiding door Klop, maar nog voor de rust werd het 11 door Ken- sen. In de tweede helft kon R.C.H. 2 het grote overwicht slechts in één doelpunt tot uitdrukking brengen met de mede werking van de D.C.O.-er Hekelaar, die een schot van richting deed veranderen. Onhoudbaar vloog daardoor de bal in z'n eigen doel. Met 21 kwam het einde van deze ontmoeting, zodat R.C.H. 2 en Ripperda op Donderdagavond 20 Augus tus de finale spelen. Woensdagavond spelen eerst D.C.O. en Bloemendaal om de derde en vierde prijs. De Nederlander V. H. Damwijk, pöli- tie-inspecteur 2e klasse, is in Makassar, op doorreis naar Nieuw-Guinea, aange houden. Bij contröle door de havenpolitie bleek hij in het bezit te zijn van docu menten, welke waardevol geacht werden voor het Indonesische leger. Voorts had de heer Damwijk een aantal blanco reis- passen bij zich, welke het stempel dra gen van de politie in de residentie Bo- gor. Het basiscommando te Makassar heeft aan Aneta verklaard, dat de aanhouding niet de betekenis heeft van een arresta tie en dat het Damwijk toegestaan cal worden zijn reis naar Nieuw-Guinea voort te zetten, indien het onderzoek is beëindigd. Damwijk is o.a. bij de Indone sische politie geweest. Onze openingsadvertentie zult U met interesse gelezen hebben en U weet nu waar U moet zijn ter verkrijging van Als het fundament voor Uw kleding niet goed is, zal zelfs de mooiste Japon niet flatteren. Indien U zich echter door ons laat adviseren, kunt U op een keurig geheel rekenen met als gevolg ens ls het van het grootste belang om een Corset en Bustehouder te dragen met een waarbij echter SPECIALE VAKKENNIS nodig ls, waarvan U bij ons verzekerd kunt zijn. terwijl U tevens Ook voor over Uw Wala-Beha zal Uw CHARME en Uw FIGUUR nog belangrijk ten goede komen. De Wala-Onderjurk werd steeds verbeterd, staat thans en wij willen U attenderen op de zeer belangrijke resultaten: Dat de WAL A-Onder jurk in diverse CUPS gemaakt wordt en precie» over de Wala-Beha past, U GEEN last meer heeft van UITSTEKENDE RANDJES en U GEEN ONGELIJK VALLENDE SCHOUDERBANDEN meer heeft onder Uw blouse. Past U deze eens, het verplicht U tot niets. Voor HAARLEM-NOORD (en omgeving)GEN. CRONJÉSTRAAT 52 Telefoon 18104 (K 2500) Voor ZAANDAM (en omgeving): Westzijde 7 - Telefoon 3320 (K 2930) Voor AMSTERDAM-NOORD (en geheel Waterland): Mosplein - Telefoon 60144 (K 20) DÈ SPECIAALZAKEN waar U op WERKELIJK VAKKUNDIG PASSEN kunt rekenen. 20) U stook, goedkope haatdbtand- olie. Het systeem is de zindelijkheid zelf. Het dure dóórbranden van haard of kachel m de nacht vervalt. U «tt oliestook af ais U naar bed gaat of Wethu,s verlaat... U heef. binnen enkele minuten "eerheerhjke warmte als U opstaat of thuis komt. De warmte .smalle graden tegel- baat dus in herfst of vooraar zit U met onbehagelijk in een kille of een oververwarmde kamer. U is van het gesjouw met kolen en het opslaan van kolen voorgoed af. Vraag met spoed nadere inlichtingen aan iulianalaan 6

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1953 | | pagina 6