KONINKLIJK MEDELEVEN MET GRIEKENLAND Schipper Klaas Tot in de Waddenzee verdronken SJAH VAN PERZIE OP DE VLUCHT Staatsgreep vergieten zonder bloed- onderdrukt Situatie in Frankrijk vrijwel ongewijzigd Regering schenkt 100.000.- Collecten vóór 1 September Na mislukte poging Mossadeq af te zetten Betogers eisen dood van de vorst Slechts weinig Nederlanders riepen hulp der Ned. Ambassade te Parijs in Tot hoofd en hart vee nuftKiü vefoteycu vrnjf Het weer Hm Sterfgeval in tenten kamp te Zand voort Medisch niet alarmerend Een pistool voor Prins Bernhard Zeven „Alarm"-colpor teurs aangehouden Geen verrassing Leider in de bergen Weer tomaten naar Engeland Ned. Bromfietsbond opgericht Schade meer dan vijf millioen OPA KLIJZING Hij wil ophouden met wedstrijd-roken ROSLEDEREN JASSEN f155.-1 MAANDAG 17 AUGUSTUS 1953 77s\e JAARGANG No. 25761 Op het door de recente aardbevingen zwaar getroffen eiland Zakynthos in de Ionische Zee is geen teken van leven meer te bespeuren. De natuurramp heeft tot nu toe aan minstens 600 personen het leven gekost. Koningin Juliana en Prins Bernhard hebben aan de Koning en Koningin van Griekenland telegrafisch hun medeleven betuigd met de ramp, die Griekenland getroffen heeft. Ook hebben de Koningin en de Prins een aanzienlijk bedrag voor de „Hulpactie Griekenland" van het Nederlandsche Roode Kruis ter beschik king gesteld. De Nederlandse regering heeft, ter leniging van de nood der slachtof fers van de aardbevingsramp in Griekenland, een bedrag van 100.000 beschikbaar gesteld. De minister van Buitenlandse Zaken a.i., mr. Luns, heeft de gezant van Griekenland van deze beslissing in kennis gesteld. De heer Lely zei, zeer erkentelijk te zijn voor deze, zoals hij het noemde, Prachtige gift, speciaal daar Nederland zelf nog gebukt gaat onder de gevolgen t'an de watersnood van Februari. De ge zant gewaagde voorts met grote dank baarheid van de snelle en doeltreffende hulp die het Nederlandsche Roode Kruis onmiddellijk heeft georganiseerd. Ook Voor de andere hulp, die van verschil lende zijden wordt georganiseerd, heeft de gezant hartelijk dank gezegd. De directeur van het Nederlandsche Roode Kruis heeft aan alle afdelingen Van het Roode Kruis en aan alle burge meesters een circulaire gezonden be treffende de hulp voor Griekenland. Dierin wordt gevraagd eventueel voor dit doel te organiseren collecten vóór 1 September te houden, opdat de hulp zo spoedig mogelijk kan worden verleend. Zaterdag heeft een Dakota van de Koninklijke Nederlandse Luchtmacht een hoeveelheid antibiotica ter waarde van 20.000 en 1200 dekens naar Athene Vervoerd. In Amsterdam is opgericht een „Co mité hulp aardbeving Griekenland", V^aarin zitting hebben genomen mr. A. d'Ailly, burgemeester van Amster dam, jhr. H. van Lennep. directeur van ?e Koninklijke Nederlandsche Stoom boot Maatschappij, de heer W. L. Mor- sink, vice-consul honoraire van Grieken- mnd, mr. N. E. Rost Onnes, hoofd directeur van de Hollandsche Bank Unie, be heer S. van Zwanenberg, voorzitter v3b de Raad van Beheer van de N.V. "Drganon", de heer G. J. Jansen Heijt- majer, directeur van de N.V. Koninklijke -rollandsche Draad- en Kabelfabriek en A. J. van Deinse, directeur van de Amsterdamse Droogdokmaatschappij. ■Bijdragen kunnen worden gestort op de rekening „Comité hulp aardbeving Griekenland" bij de Hollandsche Bank- Unie N.V., kantoor Amsterdam, post girorekening no. 42650. Aan de verzamelde bedragen zal, in overleg met Koningin Frederike van Griekenland, de meest doelmatige be stemming worden gegeven. In het tentenkamp aan het Zandvoortse strand is de vijfjarige jongen W. van D. uit Amsterdam overleden binnen een dag nadat zich verschijnselen van een besmet telijke ziekte bij hem hadden voorgedaan en nog voorcfat medische hulp was inge roepen. Volgens niet-officiële bron zou de oor zaak dysenterie zijn. Op advies van de inspecteur voor de volksgezondheid in Noord-Holland zijn hygiënische voorzorgsmaatregelen ten aan zien van de toiletten genomen. Er is met nadruk verklaard, dat er voor de kamp bewoners generlei reden tot ongerustheid bestaat. se^Gf *n(^us.triblen van de Noord-Spaan- b t acJi Eibar, waar voor de uitvoer hi-i„ ,e vuurwapenen worden gefa- nenter?' zuHen Prins Bernhard bin- ln o-ij een met goud en diamanten «gelegd pistool schenken (Van onze correspondent) Op onverklaarbare wijze is de schip per van de Terschellinger reddingboot Brandaris, Klaas Tot, Zondagmiddag tjjdens een pleziervaart met een zeil scheepje op de Waddenzee overboord geslagen en, naar men na een langdurig vruchteloos zoeken zowel met boten als met een vliegtuig moet aannemen, verdronken. De heer Tot was met enkele badgas ten gaan zeilen. Toen men hem plotse ling overboord zag vallen, wierp men hem een roeispaan toe. Maar men zag geen kans hem te redden. Nadat het zeilscheepje door de veerboot op sleep touw was genomen en Terschelling had bereikt, zijn van West-Terschelling di rect zes boten gaan zoeken. Ook van Vlieland voer men uit, voorts deed een vliegtuig van de vliegbasis Leeuwarden nasporingen. Tot nu toe bleef echter alles zonder resultaat. Het echtpaar W. uit Sneek, dat aan boord van de zeilboot van schipper Tot was, heeft verteld, dat de schipper bij het doorsnijden van een touw zijn evenwicht heeft verloren en overboord is geslagen. Het echtpaar kon de schip per niet te hulp komen omdat het niet met het scheepje overweg kon. Zondagavond tien uur is de ..Brandaris" als laatste schip in de haven van Terschelling terugge- Zaterdagmiddag zijn te Haarlem zeven personen uit Amsterdam aangekomen, die in de Tempeliersstraat en op net Houtplein aldaar begonnen te colporte ren met het blad „Alarm", orgaan van de Nieuwe Europese Sociale Beweging De politie heeft hen aangehou den en overgebracht naar het bureau van politie, waar proces-verbaal werd opgemaakt wegens overtreding van arti kel 140: het colporteren van bladen van verboden verenigingen. Vijftig bladen werden in beslag genomen. In de loop van de avond zijn de Am sterdammers weer op vrije voeten ge steld. Enigen van hen waren lid geweest van de N.S.B, of de S.S. keerd, waar een duizendkoppige menigte, die van het havenhoofd de reddingswerkzaamheden had gadegeslagen, zwijgend stond te wachten. Schipper Klaas Tot is 39 jaar ge worden en heeft op jeugdige leeftijd als kapitein op de sleepboten van de rederij Doeksen gevaren. Reeds voor de oorlog maakte hij als „opstapper" reddingstochten met de „Brandaris" mee, waarop zijn vader, Douwe Tot, schipper was. In 1940 werd Klaas Tot tweede stuurman op de „Brandaris" en 1 October 1950 volgde hij zijn vader als schipper op. In de nacht van Zaterdag op Zondag hebben aanhangers van de Sjah van Perzië tevergeefs gepoogd de regering van premier Mossadeq omver te werpen. Zonder bloedvergieten werd de militaire staatsgreep onderdrukt. De Sjah is met zijn ge malin per vliegtuig naar het naburige Irak gevlucht en verblijft thans in Bagdad. De troepen, die trouw zijn aan Mossadeq, hebben verscheidene arrestaties verricht, maar van de verblijfplaats van de leider van de samenzweerders is men niet op de hoogte. Dat is generaal-majoor Zahedi, oud-minister van Binnenlandse Zaken, die overigens ontkent dat de Keizerlijke Garde een „staatsgreep" zou hebben uitgevoerd. Zahedi heeft verklaard, dat de Sjah daarentegen hem tot premier van Perzië heeft benoemd, na van zijn grondwettelijke bevoegdheden gebruik te heb ben gemaakt om Mossadeq uit die functie te ontslaan. Zahedi, die reeds ver scheidene malen is gearresteerd wegens samenzwering tegen Mossadeq, heeft Zaterdagnacht, enkele ogenblikken voor de staatsgreep werd uitgevoerd, tijdens een geheime bijeenkomst in de nabijheid van Teheran foto-copieën aan de pers verstrekt van het keizerlijk decreet, waarin de Sjah hem tot eerste minister heeft benoemd. Hij heeft verklaard dat de commandant van de Keizerlijke Garde, kolonel Nasiri, vergezeld van vier vrachtauto's en twee pantserwagens met mili tairen, zich naar de woning van premier Mossadeq had hegeven, om hem slechts een afschrift te overhandigen van het keizerlijk decreet, waarin Mossadeq werd afgezet en Zahedi als zijn opvolger werd aangewezen. De commandant van de keizerlijke garde, kolonel Nasiri, heeft inderdaad, toen hij met zijn zwaar militair ge leide bij de ambtswoning van Mossa deq arriveerde, gezegd dat hij de pre mier spreken wilde en hem een brief moest overhandigen. De lijfgarde van Mossadeq heeft hem evenwel de ge legenheid daartoe niet gegeven. Zonder dat er een schot gelost werd nam zij de kolonel in hechtenis. Tevoren had kolonel Nasiri drie andere opera ties met meer succes uitgevoerd. Kort voor middernacht begaf hy zich naar de woning van de minister van Bui tenlandse Zaken, Fatemi, de rechter hand van Mossadeq, omsingelde zijn huis en arresteerde hem. Op dezelfde wijze nam hjj de minister van Arbeid, Alemi, gevangen en de afgevaardigde Zirak Zadeh, een lid van het regerings gezinde nationale front. De drie gevan genen werden naar het paleis van de Sjah gebracht en ondertussen begaf ko lonel Nasiri zich op weg naar Teheran, waar hij eerst trachtte de Chef van de generale staf te arresteren. Hierbjj had hij echter minder succes, want deze bleek afwezig te zijn. Men besloot zijn plaatsvervanger toen maar mee te ne men en daarna ging de kolonne op weg naar het huis van Mossadeq, waar Nasiri op zijn beurt gearresteerd werd. En daarmee was tevens een einde ge komen aan de pogingen van de Sjah om zich los te maken van Mossadeq. Reeds lang bestond er een vete tussen de jeug dige Sjah en premier Mossadeq. De aanleiding tot de actie van het afgelo pen weekeinde was een schriftelijk ver zoek van Mossadeq aan de Sjah om de Majlis bij decreet te ontbinden en algemene verkiezingen uit te schrijven voor een nieuwe Majlis. De premier deed dit verzoek na de voor hem gun stig uitgevallen volksstemming, waarbij ruim twee millioen Perzen ontbinding van de huidige Perzische Tweede Ka mer hebben geëist. Onmiddellijk na de arrestatie van Nasiri bij de woning van Mossadeq nam de Sjah de wijk naar Bagdad. Op zijn vlucht werd hij slechts vergezeld door Koningin Seroja en een adju dant. Met de piloot waren zij de enige inzittenden van het vliegtuig waarmee de reis gemaakt werd. De Sjah en zijn gemalin hadden slechts twee vol gepakte tassen bij zich en enkele kledingstukken, die inderhaast over de lege stoelen in het vliegtuig wgren gelegd. Na aankomst op het vliegveld van Bagdad moesten de vluchtelingen een kwartier wachten voor de Iraakse mi nister van Buitenlandse Zaken ver scheen om hen te verwelkomen. De Sjah vroeg de minister verlof om enige dagen in Irak te mogen blijven alvo rens naar Europa door te reizen. Men neemt aan, dat hij zich als banneling in Zwitserland zal vestigen. ben premier. Als mijnheer Mossadeq niet wil gehoorzamen en onze wetten en grondwet niet zou willen eerbiedigen, dan zou dat zeer ongelukkig zijn. Wij wensen een regering, die aan de wetten en de constitutie van het land gehoor zaamt, rekening houdt met de belangen van al onze landgenoten en voor het ge hele volk zorgt. Op dit ogenblik ben ik wettig premier en welke actie Mossadeq ook in naam der wet durft te onderne men, zij is met die wet in strijd." Personen in de omgeving van de door de Sjah benoemde premier hebben meegedeeld, dat het in de bedoeling van de Sjah lag onmiddellijk nadat Mossadeq zou zijn afgezet een radiorede te houden, waar- Tientallen zware tanks patrouilleer den vanmorgen door de straten van Te heran, nadat honderdduizend communis ten en aanhangers van Mossadeq gister avond op het parlementsplein de dood van de Sjah en de beëindiging van de dynastie hadden geëist. Mossadeq heeft een proclamatie door de radio laten omroepen, waarin wordt gezegd, dat „in overeenstemming met de wil van de natie, tot uiting gekomen in het referendum, de zeventiende Maj lis is ontbonden. Verkiezingen voor de nieuwe Majlis zullen volgens de wet worden gehouden, nadat de kieswet zal zijn verbeterd en een wet voor de in deling van het land in districten zal zijn aangenomen." Verder heeft de radio bekend ge maakt, dat de minister van Buitenlandse Zaken, Hussein Fatemi, de instelling van een regentschap heeft verlangd. Mossadeq heeft naar verluidt het plan daar geen enkel lid van de koninklijke familie in zitting te laten nemen. Fate mi heeft in eer, artikel in het blad „Bak- tar Emroez" de Sjah en het hof fel aan gevallen. Hij beschuldigde de Sjah van intriges en diefstal van staats- en parti culiere eigendommen. Het gebeurde heeft te Teheran overi gens geen verrassing gewekt. Waarne mers verwachtten iets dergelijks reeds enige weken. Het communistische blad „Sjabast" had zelfs Zaterdagavond alle bijzonderheden van de staatsgreep ge meld, zoals bijv. het feit, dat kolonel Nasiri de opstand zou leiden. Het blad schreef echter, dat de staatsgreep niet in de nacht van Zaterdag op Zondag, zoals aanvankelijk de bedoeling was, zou worden uitgevoerd, omdat er tech nische moeilijkheden waren. Het com munistische blad verklaarde voorts. Rat de Sjah uit zijn vacantieverblijf aan de Kaspische Zee in het geheim naar Te heran was teruggekeerd, doch weer had moeten vertrekken. Hofkringen hadden toen echter met nadruk deze berichten in hij Mossadeq ervon zou beschuldigen 'n tegengesproken en verklaard, dat kolo- goedgunstige houding tegenover het nei Nasiri zich bij de Sjah aan de Kas- communisme aan te nemen. pische Zee bevond. Generaal-majoor Zahedi, de leider van de mislukte poging om de regering Mossadeq omver te werpen, houdt zich ondertussen schuil in het heuvelge bied ten Noorden van Teheran. Hij blijft er aanspraak op maken de enige wettige premier van Per9.ë te zijn. Tegelijk met de verklaring, waarin hij dit meedeelt, werden in de eerste uren van de staats greep ook foto's van de nieuwe premier a,an de bladen verstrekt. Zahedi zegt in zijn verklaring: „Ik De jongste telg uit het Britse ko ninklijk huis, prinses Anne, heeft Za terdag haar derde verjaardag gevierd. Samen met haar broertje prins Charles en haar ouders heeft zij de dag door gebracht op de zomerresidentie van de Koningin in Schotland. Op de foto draagt het prinsesje de feestjurk, die ze aan had op de dag van de kroning van haar moeder. De diamanten broche is nog een geschenk van koningin Mary aan haar moeder, de huidige koningin Elizabeth, toen zij nog. een jong meisje was. De Engelse autoriteiten hebben beslo ten, het contingent voor de invoer van tomaten te verhogen met 1000 ton tot 3300 ton voor de maand Augustus. Het bedrijfschap voor groenten en fruit heeft zich belast met de bewaking van dit contingent en de verdeling over de exporteurs. Naar wij vernemen is opgericht de Ne derlandse Bromfietsbond. De bond stelt zich ten doel, de belangen der bromfiet sers in de ruimste zin des woords te be hartigen. Hij wil op het ogenblik vóór al les de zo noodzakelijke schakel zijn tussen de bromfietser en de overheid, zonder wel ke, naar de oprichters van de nieuwe bond menen, de oplossing van het bromfiets- vraagstuk onmogelijk is gebleken. De schade door de stormramp van 1 Februari aan de Ned. Spoorwegen toe gebracht heeft de vijf millioen gulden overschreden. Daarbij is niet de be drijfsschade inbegrepen. Aldus heeft de president der N.S., ir. F. Q. den Hollan der, medegedeeld. Tengevolge van de recente gebeurtenissen in Perzië heeft de 34-jarige Sjah Mo hammed Riza PahlaVi het land moeten verlaten. Samen met hem is ook zijn vrouw, Seroja Isfrandiari Baktiari, gevlucht voor premier Mossadeq, die zich thans openlijk als dictator heeft opgeworpen. Waarschijnlijk is dit het einde van de constitutionele monarchie in Perzië, die in 1925 werd gevestigd. Het aantal Nederlandse toeristen, dat als gevolg van de stakingen in Frankrijk in moeilijkheden is geraakt, is, voor zover thans bekend, gering. De Nederlandse Reisvereniging had het plan opgevat een colonne auto bussen naar Parijs te zenden en deze ter beschikking van de Nederlandse ambassade te stellen. Toen het mi nisterie van Buitenlandse Zaken con tact zocht met de ambassade in Parijs om over dit plan te spreken, achtte men dit in Parijs nag niet nodig. Men wees er daarbij op, dat nog maar weinig Nederlanders om hulp hadden gevraagd. Hoeveel Nederlanders ech ter buiten de grote centra in Frank rijk zijn gestrand, is niet bekend. De moeilijkheid is, dat deze landgenoten niets van zich kunnen laten horen, zodat het onbegonnen werk zou zijn hen met autobussen op te halen. Bo vendien vreest men, dat de Neder landse autobussen, indien zij in Parijs arriveren, door Fransen bestormd zouden worden. Voor de ongeveer 600 Nederlanders die dit weekeinde met reizen van de Nederlandse Reisvereniging via Frank rijk naar Zwitserland zouden gaan, zijn maatregelen genomen om hen via Duits land te vervoeren. Op het station in Bazel zijn Nederlandse functionarissen gestationneerd om de Nederlanders, die op de terugreis zijn en via Frankrijk zouden reizen, op te vangen. Zij worden dan geholpen aan reisbiljetten die via Duitsland geldig zijn. Speciale maatrege len maken deze wijze van terugkeren zonder bijbetaling op grote schaal mo gelijk. Een groep reizigers van de Nederlands Christelijke Reisvereniging was in Cha- moix in Frankrijk gestrand. De N.C.R.V. houdt een autobus ter beschikking, maar de groep, waarmede men via Genève contact heeft gehad, schijnt op eigen ge legenheid via Zwitserland en Duitsland te kunnen terugkeren. Ondanks de staking is een heer per trein uit Parijs in ons land aangekomen. Het was hem gelukt, aldus verneemt het A.N.P. via een achteringang op het Gare du Nord te komen, waar een arbeiders treintje met oude wagens onder stoom stond. Hij werd door het treinpersoneel zeer voorkomend behandeld en heeft, na éénmaal te zijn overgestapt, de Bel gische grens bereikt waar de expresse- trein naar Nederland gereed stond. De reis had slechts één uur langer geduurd dan normaal Tengevolge van de stakingen in Frankrijk heeft de stoomvaartmaat schappij Zeeland het op het ogenblik extra druk. Vele passagiers die anders over Frankrijk naar Engeland zouden reizen, gaan thans namelijk via Hoek van HollandHarwich. Do Franse bevolking, die vanochtend geen krant kreeg als gevolg van de sta king der drukkers, heeft via de radio het laatste nieuws moeten horen van de stakingsbeweging, die nu al meer dan een week het leven in Frankrijk ont wricht. De toestand is nog onveranderd. Het wachten is op een communiqué, dat vermoedelijk vandaag zal worden uit gegeven door de ministerraad, die tot vanmorgen vroeg heeft vergaderd. Gis- Als een schelp wordt de mens heen en weer gegooid langs het I strand van het leven. vy Het Franse improvisatietalent treedt vooral aan de dag als er gestaakt wordt. Nu de gemeentereinigingsdiensten het werk hebben neergelegd, gaan in het Pa- rijse voorstadje Cachan de gemeenteraadsleden onder leiding van de loco-bur gemeester rond, om het huisvuil op te halen. Loco-burgemeester Horeau draagt zijn rood-wit-blauwe sjerp zelfs in zijn nieuwe functie als teken van zijn waar digheid. teren is overleg gepleegd tussen pre mier Laniel en verscheidene niet-com- munistische leiders van de vakbewe ging. Naar verluidt heeft Léon Jouhaux, voorzitter van de socialistische Force Ouvrière en van de nationale economi sche raad, de regering voorgesteld de loonschalen te herzien. Men krijgt de indruk dat het Franse volk de staking moe wordt, maar ondanks de gedeelte lijke afzwakking zijn er toch nog geen aanwijzingen dat de staking plotseling zal eindigen. De Franse douanebeambten hebben Zaterdag het werk hervat, doch op een nieuwe manier. Zij werken thans precies volgens de instructies. Ter wijl gewoonlijk een op vijf koffers wordt geopend, moest thans de inhoud van elke koffer worden getoond, Bo vendien stellen zij de weldra zeer ver ontwaardigde reizigers alle vragen, die zij officieel moeten stellen. Hun ijver werkte bij Straatsburg aanstekelijk op de Duitse douanebe ambten aan de overzijde van de Rijn. Deze waren namelijk door het nauw gezette optreden hunner Franse col lega's uit hun gewone doen geraakt en ook zij besloten nauwkeuriger te gaan inspecteren dan gewoonlijk. De stemming der reizigers, die beide grensstations moesten passeren, laat zich raden. De straatvegers hebben Parijs Zater dag een ander aanzicht gegeven. Zij hebben het werk hervat en zijn begon nen met het opruimen van het afval, dat zich in de vier dagen, waarin de straat vegers staakten, in de goten en op de trottoirs heeft opgehoopt. De verbinding van Luxemburg naar Bazel, door Oost-Frankrijk dus, wordt wederom onderhouden. Men moet ech ter met grote vertraging rekening hou den en reizen op eigen risico. Het trein verkeer tussen België en Frankrijk staax echter nog steeds stil. Opa Klijzing. de bijna 80-jarige „wereld recordhouder pijproken" uit Purmerend, heeft verklaard het wedstrijd-roken vaar wel te willen zeggen. Het is de vraag, of hij nog zal uitkomen in de pijprokerswed strijd op 12 September in de grote zaal van de Doele te Purmerend. waaraan o.a. pijp rokers uit Wurzeln (Duitsland) zullen deel nemen. Op de marinewerf te Brooklyn in de Amerikaanse staat New York heeft zich gisteravond laat een zware ontploffing voorgedaan. Nabijgelegen gebouwen werden zwaar beschadigd. In een inge stort woonhuis zijn volgens het rapport van de politie vijf personen bekneld ge raakt. Na de ontploffing is brand uitge broken. De schok is tot kilometers inde omtrek gevoeld. Nadere bijzonderheden zijn niet medegedeeld. Advertentie De Koningin. Prins Bernhard en de Prinsesjes Margriet én Marijke hebben dit weekeinde met het Koninklijke jacht Piet Hein" een vaartocht op de Wad denzee gemaakt. BaRTELJORISSTRAAT 20 TEL. 15439 (tot Dinsdagavond) Half tot zwaar bewolkt met plaat selijk enige regen. Matige, in de Noordelijke provincies vrij krach tige wind, aanvankelijk Zuidelijk, la ter ruimend naar Zuid-West. Iets la gere temperaturen dan vandaag. Zon: 5.28-19.58. Maan: 15.30-22.40. BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM leiefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 o'Jkant. Beverwijk: Breestraat 171, telef. 4790 'Jkantoor en Red. IJmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 trectie: 7. 3. w. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. Run en W. Severin. wnd. hoofdredacteur; W. van Willige. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogt». De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 47 cents per week, f 2.— per maand, f 6.— per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1953 | | pagina 1