Paardenstoet trekt duizenden Sportuitwisseling HEEMSTEDE LEAMINGTON ten einde „NAPOLEON" EVEN NUTTIG ALS BONAPARTE Een bril? FE DE RUI ANN NATUURLIJK Pyramiden van circuscijfers Waarom het moeilijker maken dan nodig! STOFZUIGERS H. J. Maertens N. V. naar nuis MOLENDIJK'S KAPSALONS HERINGA WUTHRICH PAGINA 2 DINSDAG 18 AUGUSTUS 1953 HAARLEM CENTRALE VERWARMING JOHNSON OLIEBRANDERS GEDENKSTEEN MENDELGOLLEGE 3 September wordt de schoolvlag gehesen IL POVERELLOSTAM Duitse gasten ontvangen Aanwinsten R.K. Openbare Leeszaal TOURING ZANDVOORT Seizoen-evenementen LEDENVERGADERING T.Z.B. Afscheid van kapelaan Blom BEBOUWING VAN BENTVELT Tehuis voor ouden van dagen? De paters in Haarlem 3e Zomerconcert H.O.V. Modern middel met nieuwe mogelijkheden Orgelbespeling Pleisterractie E.H.B.O. Waterstanden Na twee weken heerlijke vacantie in Haarlem Dodelijk ongeval te Haarlem EXAMENS Burgerlijke Stand Cricketwedstrijd met lage totalen Beverwijk heeft een basketball club ONDER MESTKAR GEDOOD Volleybaltournooi van B.G.V. Beurs van Amsterdam Beurs van New York Advertentie Advertentie ~W twaalf Zweedse raspaarden, welke uit één stoeterij afkomstig zijn. Tot de JË /Jl ff/fr'fl kleintjes behoort, behalve de ponies, C/1/ 9/m MJ ?3 1/ \^ËJ Uc' °°k nog een mooie Corsicaanse ezel, even onberekenbaar als zijn grote naam genoot Napoleon. paard wordt opgeleid om door branden- Gr. Houtstr. 37 - Rijksstraatweg 246 B Ook voor alle ziekenfondsen In aanwezigheid van docenten en leerlingen van het Mendelcollege zal op Woensdag 2 September een officiële gedenksteen geplaatst worden in het nu omhoog rijzende gebouw aan de verlengde Orionweg. Op Donderdag, 3 September, zal om kwart voor negen in de parochiekerk van de H.H. Elisabeth en Barbara, aan de Paul Krugerstraat, een plechtige H. Mis worden opgedragen door de pater pro vinciaal der Augustijnen in Nederland. Daarbij zal o.a. de gehele schoolgemeen schap aanwezig zijn. Om tien uur wordt op de binnenplaats van het voorlopige gebouw aan de Schoterstraat met enig ceremonieel de schoolvlag gehesen. Om elf uur zullen de leerlingen in gebouw Sint Bavo, aan de Smedestraat bijeen komen, waar zij o.a. van een filmvoor stelling kunnen genieten. Het waren zonder twijfel dankbare en bewonderende woorden, die vorige week Donderdagavond weerklonken bij een kampvuur op het landgoed Velserduin. Rond dat kampvuur hadden zich 35 Duitse verkenners en voortrekkers onder leiding van Kuraat Hennekamp broederlijk verenigd met de voortrek kers van de II Poverellostam uit Haar lem. Kuraat Hennekamp is Haarlem mer van oorsprong, maar sinds 1946 missionnerend kapelaan in Duitsland. Zijn dankbaarheid was misschien niet zo verwonderlijk, wanneer men weet, dat de II Poverellostam pas tien dagen van te voren van de komst vnn deze Duitse broeders op de hoogte werd gesteld. Dus moesten in zeer korte tijd de tal rijke voorbereidingen, die voor een der gelijk kamp nodig zijn, gemaakt worden. Het Duits was ditmaal de taal waarin de Haarlemse kampvuurleider deze avond zijn gehoor toesprak; het vorig jaar was het de Engelse taal die door dezelfde kampvuurleider gebruikt werd. En wanneer de plannen van de II Po verellostam het komende jaar gestalte zullen krijgen, dan zullen Frans en Engels de voertaal worden, want de stam hoopt over twaalf maanden haar Engelse vrienden in Frankrijk terug te vinden. Het behoeft geen betoog, dat het idea lisme. nodig om de moeilijkheden te overwinnen, groot is. Deze voortrekkers willen niet blijven binnen het bereikte terrein van eigen parochie en stad. Zij zijn er van overtuigd, dat de volkeren dichter tot elkaar komen als de jeugd van de verschillende landen respect voor elkaar en elkanders standpunt heeft. Ter financiering van de reizen organiseert de stam een St. Nicolaas- actie en een kindertheater Henri Agel. Le cinéma et le sacré; S. N. Behrman: Duveen, koopman in on sterfelijkheid; A. M. Hammacher; De wondende en helende kracht in de beel dende kunst; Norbert Loeser: Mozart; Em. Janssen S.J.: Naar een godsdienstig literaire vernieuwing; Dr. A. Melchior: De Haarlemse Sint Bavo of Grote Kerk; Nanne Ottema: De praktijk van het por- celein verzamelen; Het Paleis op de Dam; Giovanni Papini: Het leven van Michel angelo in de spiegel van zijn tijd; The Studiobook of alphabets. Donderdag 20 Aug. Laatste optreden van de iroler Kapel op het Raadhuis plein. Met diverse attracties, dirigeer- wedstrijd voor dames. Zaterdag 22 Aug. Concert Postfanfare, Raadhuisplein. Zondag 23 Aug. Wielrennen van de wielerclub „De Spartaan" op het Cir cuit van Zandvoort. Aanvang 1 uur. Woensdag 27 Aug. Concert van de Zandvoortsche Muziek Kapel op het Raadhuisplein. Met dit concert eindigt de serie concerten van Touring Zand voort. Zondag 30 Aug. AUTOSPRINTS V., georganiseerd door de RAC West afd. aarlem op het Circuit van Zandvoort. Deze sprints gaan definitief door en vangen om 1 u. 30 aan. De tentoonstelling van bekroonde sei zoenfoto's wordt in het laatste gedeelte van de maand gehouden. Nieuws hier over volgt nog. De tentoonstelling van de planten, die in Mei aan de schoolkinderen zijn uit gereikt, wordt in de loop van de maand eptember, en wel in de tweede helft, gehouden. Juiste datum wordt nog na der bekend gemaakt. Gisteren hield de R.K.S.V. The Zand voort Boys haar jaarlijkse ledenvergade ring onder voorzitterschap van dr. Rob bers, Er stonden-enige belangrijke pun ten op de agenda; waaronder de verkie zing van het bestuur en elftalcommissie In het bestuur werden de heren Robbers, Heuft, Broekhuis en Schelvis herkozen, terwijl de heer Van Deursen werd ge kozen in de vacature, welke was ontstaan door het aftreden van de heer Castien. In de elftalcommissie werden de heren Van Deursen, Held en Van Haaster her kozen en de heren J. v. d. Berg en Van Campen kwamen als nieuwe leden in deze commissie. Bij de sluiting bracht dr. Robbers zijn hartelijke dank uit aan kapelaan Blom. die nu na een vierjarig verblijf in Zand voort moest vertrekken. Spreker zeide dat kapelaan Blom altijd eèn zeer goede adviseur was geweest en dat we voor een zeer groot deel aan hem de heroprich ting van de vereniging hadden te dan ken. In zijn afscheidswoord zeide kape laan Blom. dat hij TZB met een gerust hart achterliet, omdat hij zeker wist dat. deze vereniging in een goede welstand verkeerde. Spr zeide dat de heroprich ting van TZB voor hem niet in de eerste plaats om de sport geschiedde, maar om de katholieke belangen in Zandvoort. Slechts 20 pet. van de bevolking is ka tholiek, maar we moeten tonen, dat we ook 20 pet. van de bevolking uitmaken, zei kapelaan Blom. Hij besloot met te zeggen, dat hij steeds met belangstelling de ontwikkeling van TZB zou blijven volgen en hij hoopte, dat er met zijn opvolger eenzelfde prettige samenwer king zou zijn. Met algemene stemmen werd kapelaan Blom toen als ere-lid van TZB benoemd. Op het raadhuis te Zandvoort is een ontwerp tot wijziging van het uitbrei dingsplan ter visie gelegd. Het betreft de uitbreiding van de bebouwing van Bentveld. De mogelijkheid wordt ge opend, een bejaardentehuis te stichten aan de Zuidzijde van de Zandvoortse- laan, tussen de bebouwing van Bentveld en de terreinen van de Amsterdamse waterleiding. Hiervoor zouden bij een stichting voor de verzorging van bejaarden serieuze plannen bestaan, waarvoor het huidige uitbreidingsplan een beletsel vormt. BIOSCOPEN: Rembrandt: „lm weissen Rössl". Tijden: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur, a. 1. Palace: „Het dozijn blijft voordeliger". Tijden: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur, a. 1. Luxor: „Robinson Crusoë en Co" (ge prolongeerd). Tijden: 2, 7 en 9.15 u„ a. 1. Frans Hals: „Das Herz einer Frau". Tij den: 2.30, 7 en 9.15 uur, a. 1. Lido: „Deserteur van het legioen". Tij den: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Boven 14 jaar. Des morgens 11 uur: „Lassie komt thuis", alle leeft. City: „Two girls and a sailor". Tijden: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Boven 14 jaar. Des morgens 10.30 uur: „Donald Duck", a. 1 Spaarne: „Het legioen der verraders". Tijden: 2.30, 7 en 9.15 uur. Boven 14 jaar. Dinsdag 18 Augustus Minerva: „In de penarie". Tijden: 2.30 uur; „De Bron". Tijden: 8.15 uur, 14 jaar. Phoenixterrein: Circus Jos Mullens. Tij den: 8 uur. Woensdag 19 Augustus Minerva: „In de penarie". Tijden: 2.30 u.; „De Bron". Tijden: 8.15 uur, 14 jaar. Phoenixterrein: Circus Jos Mullens. Tij den: 15 uur en 20 uur. Na het vertrek van pater Van Lies hout van de Groenmarkt-parochie is benoemd pater Rafaël Huygens, die het S.F.L-werk in Haarlem-Noord over neemt van pater Van Schie. Deze zal uit sluitend parochiewerk gaan doen. Pater Huygens is 33 jaar. Bovendien krijgt pater Duynstee voor het S.F.L. en Fran- cisca-Romana-werk een assistent voor het centrum, en wel pater Everardus Wiegers, die 30 jaar is. Op het 3e zomerconcert van de H.O.V. op 28 Augustus o.l.v. Marinus Adam, zal de pianiste Toos Onderdenwijngaard haar solistische medewerking verlenen. Uitgevoerd worden: de ouv. „Euryan- the" van G. M. v. Weber, het pianocon cert van R. Schumann en de 4e Sym- phonie van P. Tschaikowsky. Met als décor verweerde resten van kolossaal dikke muren, die de eeuwen getrotseerd hebben, met als toneel een natuurlijke verhoging en als „zaal" een binnenplaats, waar enige honderden toeschouwers zich zetten op banken on der de breed uitgestrekte takken van een zware kastanjeboom, is Vrijdag- en Za terdagavond het abele spel „Esmoreit" opgevoerd. Plaats van handeling de ruïne van Brederode te Santpoort, uit voerenden De Ghesellen van den Spele, organisatoren van Santpoorts Bloei en de Velser Kunstkring „Voor Allen" Deze opvoeringen waren oorspronkelijk vast gesteld in het kader van de Santpoortse fiorafestiviteiten, doch in verband met het aanhoudend koude weer uitgesteld tot half Augustus. Onder leiding van Adriaen Hooykaas hebben De Ghesellen van de Spele hier een van die typische korte Middel eeuwse drama's, een spel van louter poëzie, doen herleven op een wijze, die alleszins lofwaardig is. De inleiding van de regisseur mocht dan wel wat erg lang zijn en niet uitmunten door een heldere samenvatting van de inhoud, het spel zalve vermocht zeer te boeien. Vooral Esmoreit. Damiëtte en de sluwe Ro brecht gaven dit spel de vereiste ro mantische dramatiek, meer dan de ouda Kersten-koning, wiens poëzie bezieling miste. Na de pauze brachten De Ghesellen van den Spele een andere vorm van Middeleeuws toneelspel, een zogenaam de sotternie, een kluchtig verhaaltje van een boer, die zijn koe verkocht heeft en van dat geld een verjongingsmiddel koopt. Door in een busje te blazen, dat louter roet bevat, zou hij zich tientallen jaren jonger maken en daardoor weer acceptabel worden voor zijn vrouw. In werkelijkheid wekt hij hiermee de lachlust op van vrouw en geburen. De heer F. Dol sprak namens Sant poorts Bloei een openingswoord en heette daarbij in het bijzonder burge meester mr. M. M. Kwint en wethouder J. C. Aschoff en echtgenote welkom. Hij dankte allen, die hadden meegewerkt om deze avonden te kunnen geven, doch had de „wanklank" over te geringe me dewerking van de pers achterwege kun nen laten, wanneer hij de moeite had genomen de plaatselijke bladen beter te lezen. Zell's ongevraagd is deze mede werking in ruime mate verleend. Advertentie Er is geen enkele reden, waarom de huisvrouw geen dankbaar gebruik zou maken van het nieuwe afwasmiddel, dat het huishoudelijk werk en speciaal de afwas enorm zal verlichten. Want het jongste product van de Castella-fabrie- ken is een waar wondermiddel. De mogelijkheden, die in Castella Vaatwas liggen besloten, zullen immers geen en kele huisvrouw onverschillig kunnen laten. In de eerste plaats is de afwas in het actieve schuim van Castella Vaatwas (een lepel geeft teilen vol sop) in een ommezien gedaan en worden borden en glaswerk, lepels, vorken enz. blinkend schoon. Ten tweede is afdrogen thans volkomen overbodig en is de vaak niet al te enthousiaste hulp van echtgenoot, kinderen of gasten niet meer nodig en in de derde plaats worden haar handen in het schuim van Castella Vaatwas (per pak 25 cent) zacht als fluweel en is de tijd van ruwe „afwashanden" voor goed voorbij. Deze laatste mogelijkheid vooral, keurig verzorgde handen te heb ben, ondanks een grote dagelijkse afwas, zal bij iedere huisvrouw zeker in goede aarde vallen. Het programma, dat George Robert vanavond in de Grote Kerk van 89 uur ten gehore zal brengen, luidt als volgt: Paduana hispania, (Thema met Varia ties). J. P. Sweelinck; Ricercare, J. J. Forberger; Preludium en Fuga C gr. t., G. Böhm; Allein Gott in der Höh' sei Ehr, a. Manualiter, b. Canto fermo in Tenore. J. S. Bach; Zesde Sonate, Cho ral (Vater unser im Himmelreich) met Variaties, Fuga, Finale, F. Mendslssohn- Bartholdy; Introduktion und Passacaglis (dmoU), Max Reger. Reeds nu blijkt, dat velen j.l. Zondag bij de uitgang van de kerk geeii EHBO- pleister meer hebben kunnen bemachti gen. Daar deze pleister absoluut onmis baar voor deelneming aan de actie is, zij nog vermeld, dat pleisters zolang de voorraad strekt alsnog van Zaterdag middag 2 uur af verkrijgbaar zijn in het gebouw Wit-Gele Kruis, Kenaupark Ongeveer ander half uur bewoog de kleurige stoet zich door Haarlems stra ten. Zij trok naar Noord om via de .Grote Markt en Houtplein terug te keren naar het Phoenixterrein, waar de laatste toe bereidselen werden gemaakt voor de avondvoorstelling. Haarlem Xelef. 15220 Nassaustraat 5 De Tour de Ville van het Cirque Géant trok gistermiddag zeer veel bekijks. In de stoet liepen verschillende paar den mee, terwijl ook de Corsicaanse ezel Napoleon van de partij was. Dinsdag 18 Augustus Hoog water: 8.44 u. en 21.14 u. Laag water: 4.15 u. en 16.31 u. Woensdag 19 Augustus Hoog water: 9.51 u. en 22.26 u. Laag water: 5.06 u. en 17.32 u. Maandag zijn de kinderen uit Oude Tonge weer vertrokken. Ongeveer veer tien dagen hebben zij een gezellige vacantie doorgebracht bij Haarlemse pleegouders, die hen op velerlei manie ren hebben verwend. Ook het adoptie comité heeft voor verschillende attracties gezorgd, welke bij de kinderen een gre tig onthaal hebben gevonden. En zo zijn zij dan met een hoofd vol goede herinneringen en een tas met bo terhammen naar Oude Tonge vertrok ken. Het was een drukte van belang in de Haarlemse concertzaal, waar Kick Smit dikke belegde boterhammen uit deelde Van het adoptie-comité ontvingen de kinderen een aardige herinnering: de meises kregen een broche met het wapen van Haarlem, terwijl de jongens thuis kunnen geuren met een gloednieuw pot lood, waarop eveneens het Haarlemse wapen. Om elf uur ongeveer reden de grote bussen van de N.Z.H.V.M voor. Als alles goed gaat, dan zullen de kinderen om circa vier uur in Oude Tonge aankomen. Ter hoogte van perceel 132 op de Rijksstraatweg te Haarlem-Noord is gisteravond kwart over 6 een ongeluk plaats gehad dat. de 62-jarige R. Grob- be, uit Rotterdam, het leven heeft ge kost. Een vrachtauto, bestuurd door C. M. B. uit Zuilen, komende uit de rich ting Noord, reed met een snelheid van 30 a 40 km. over de Rijksstraatweg, wel ke daar ter plaats is opengebroken in verband met werkzaamheden aan de riolering. Met tonnen heeft men gezorgd voor afbakening. De vrachtauto reed op ongeveer IK m. van de afbakening. De voetganger wilde oversteken en op het moment dat de auto passeerde stond hij achter een van de tonnen. Vermoe delijk is hij gestruikeld, want hij viel tegen de rechter achterzijde van de laadbak en was vrijwel op slag dood. HAARLEM Voor het Hoofdakte-examen zijn geslaagd vpor afd. B, de heren G. J. Korrelboom, Amsterdam; J. J. A. van der Munntk. Bergen; H. W. Odijk, Haarlem; J. H. Dekker, Oude Wetering; mej. J. A. Schutz. Amsterdam en de heer D. Bark, Den Helder. De examens zijn geëindigd. Ondertrouwd: W. Langeveld en F. Haag, J. A. Mens en S. H. G. van Koot. Getrouwd: F. J. van der List en E. G. M. Beuk. Geboren: J. J. DrenthVos z., E. Bik Sep z„ M. J. SmitsSelhorst z., W. C. KerkmanWeber z„ D. Philippo—Vis ser d„ M. E. JanssenBibo d., N. Heu- vingKluit d., A. J. JonkerMoole- naar d. Overleden: E. Blommede Haan, 58 jaar, Linschotenstraat, H A. R. Thuis, 5 j„ Nic. van der Laanstraat, J. A. DammeKlooster, 86 j„ van der Hulst straat, J. J. Walters. 50 j., Parklaan, E. A. de Nijs, 80 jaar, Dr. Leijdsstraat. Advertentie onder wie de burgemeesters van Heem stede en Leamington. In dit treffen za gen wij uitstekende en spanrlende par tijen, waarbij het spel van de Heem- steedse heren de Engelse gasten even wel te machtig bleek. De kleine Lea- mingtonian Burton was een van de weinige spelers onder de gasten, die zich een evenwaardig partner van de Heemstedenaren toonde. Hij bewees dit door Brandse in drie sets te verslaan. De tweede zege van Leamington werd behaald in het heren-enkelspel tussen J. v. d. Dries en Ackes. Bij de dames zag men een geheel ander spelbeeld. Hier waren het de Engelsen, die de Heemsteedse vertegenwoordigsters hun wil oplegden en van de vijf gespeelde partijen werden er dan ook vier door Leamington gewonnen. De totaal-uitslag was 116 in het voordeel van Heemstede. De resultaten luidden: Heren-enkel spel: Brandse verl, van Burton; Wol- ters si. Ear les; Leuven si. Hodges; v. d. Dries si. Hodges; Leuven sl. Ackes; v. d. Dries verliest van Ackes; Brandse sl. Hodges; Wolters sl. Burton; Oudt sl. Earles; Oudt sl. Burton. Heren-dubbel spel: Leuven-v. d. Dries sl. Hodges- Ackes; Wolters-Oudt sl. Burton-Earles. Dames-enkelspel: mej. v. d. Pluym sl. miss Trowbridge; mej. Loonen verliest van miss Richfield; mej. Loonen ver liest van Trowbridge; mej. v. d. Pluym verliest van miss Richfield. Dames dubbelspel: mej. Loonen-mej. v. d. Pluym verliezen van miss Trowbridge- miss Richfield. Bij het scheiden van de markt heb ben de Engelse cricketers dus voor een overwinning gezorgd. Het was tussen CVHW en Leamington een strijd met lage totalen, waarbij de spanning tegen het einde echter onmiskenbaar aan wezig was. Leamington scoorde 68 runs. Slechts twee Leamingtonians ble ken de moeilijke kunst van batten te verstaan: Earles en Gladwin, die beiden 16 runs voor hun rekening namen. Zeeuwen bowlde 222, Roodt 226. Klinkhamer 28, terwijl Dick De Vos 3 voor 3 boekte. Een tijd lang had CVHW de beste kansen voor de overwinning. Op een stand van 45 voor 6 was nog van alles mogelijk en mede doordat de Heem- steedse batsmen korte, en dikwijls „ge stolen" runs liepen, was de strijd vol spanning. Op 57 voor 9 bereikte de spanning zijn hoogtepunt. Als laatste man ingaande, wilde Roodt een tacti sche run lopen. Zijn manoenvre misluk te echter en hij sloeg de bal in de han den van een Engelsman. All out voor 64! Leamington had met 4 runs gewon nen. Alleen Marius Maas bereikte met 18 runs de dubbele cijfers. De bowling- cijfers waren: Earles 24, Green I15, Smith 2—2, Hodges 1—12, Gladwin 34. De Engelse burgemeester, Mr. Fryer, bowlde zonder succes: 09. Uw Matrassen bijgevuld of vernieuwd Maakloon 1-pers. f 12.50, 2-pers. f 15.- H. DE GRAAFF Grote Houtstraat 103 - Tel. 11485 Advertentie SANTPOORTERPLEIN 1, Tel. 19706 Buslijn 3-4-8 De basketballsport neemt een steeds grotere vlucht, want na de oprichting van een basketballvereniging te Sant poort is men thans ook te Beverwijk tot oprichting van een basketballvereniging gekomen. Deze vereniging zal de naam dragen van de Eerste Beverwijkse Basketball Club, welke vereniging het volgende voorlopige bestuur heeft gekozen: D. J. Joustra. Hendrik Burgerstraat 50 Beverwijk (voorz./secr.), A. Verkerk, Str. v. Linschotenstraat 12, Beverwijk (penningmeester), A. Vos, K. Delfsweg 50, Beverwijk (algemeen secretaris). Deze nieuwe vereniging zal Donder dag 20 Augustus des avonds om 19.30 uur in hotel Parkzicht, hoek Groene- laan/Zeestraat te Beverwijk de eerste algemene ledenvergadering houden, waarbij o.a. enige leden van de Haar lemse Basketball Bond aanwezig zullen zijn, terwijl de heer J. Hos, secretaris van de Nederlandse technische commis sie een uiteenzetting van het basketball- spel zal geven. Vrijdag 14 Augustus j.l. werd ter ge legenheid van de Gladiolenweek te Be verwijk een demonstratie-basketballwed strijd gespeeld op het voetbalterrein van de Kennemers. Mede door het gladde terrein werd dit een eentonige demon stratiewedstrijd tussen de Haarlemse herenteams van Antilopen en HGA omdat het verrassende element van wenden en keren in dit spel op dit gladde terrein niet mogelijk was. De Bloemendaalse Gymnastiek Ver eniging organiseerde ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan een volleybal tournooi op het BMHC-terrein in Bloe- mendaal. Al was er voor volleybal een vrij sterke wind, men had er op het veld achter de bomen weinig hinder van. Bij de dames werd VCK ongeslagen eer ste in de A-poule, de reserves van Velox kwamen met hetzelfde resultaat in de B-pouie uit de bus. In de finale won Velox de eerste game In aansluiting op het ongeval, elder* in dit nummer vermeld, waarbij een landbouwer onder een mestkar is ge dood, valt nog mede te delen, dat het slachtoffer, de 60-jarige W. J. v. Schie, op de wagen 'wilde stappen, door daar bij uitgleed en er onder geraakte. Hij werd op slag gedood. (Niet officiële Koersen) Vorig Opening slot 18/8 3% Ned. 1953 101 102 -i 31b Ned. 1953 101% 314 Nederl. 1948 983,ji 314 pCt. Ned. 1950 98% 3-3% Nederland 1947 984% 9894 3 Ned. 62-64 bel.-tac. 99% Inschr. Urtbk 48 3 pCt. 96% Ned. Handel Mi), eert. 160 ~- A.K.U. 16914 169% Van Berkels Patent 10794 Calvè-Delft eert. 127 Van Gelder 159% Kon. Hoogovens eert. 177% Unilever eert. 193% 192,* Ned Kabel 217% - Philips 173% 173*% Kon. Petroleum 326 327 „Amsterdam" Rubber 93% Holl Amerika Hm 134 r" Kon. N. Stoomb. M. 130% 130 Ned. Scheepv. Unie 129 tjjjj'* H.V.A. 106-% 106 I Deli Mij cert. 9814 14/8 U/8 Anaconda Copper 32% 32 .t Bethlehem Steel 51% Chrysler Corp. 69% General Electric. 75% General Motors 58% ?1% Hudson Motors 11%

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1953 | | pagina 2