Om burgeroorlog te voorkomen Frans-gezinde hem op Circus Mullens verliest kort geding Zij n oom vo Igt Toestand vrij IN HET LAND RUSTIG Sjah reist per KLM terug MILLIOENEN BELGISCHE FRANCS GESMOKKELD Passagiersdienst van Sabena Tot hoofd en hart MELK ORR Kototcft Naam Strassburger misbruikt op affiches Felle brand in papierfabriek Speciaal gecharterd toestel enige uren te laat uit Rome vertrokken Eis f10.000 en zes maanden lussen Den Haag en Rotterdam Duitse jongetjes gearresteerd Tussen Noord-Frankrijk, Nederland, België en Duitsland Vader en zoon piloot weer PS' ^jJDAC 21 AUGUSTUS 1953 77ste JAARGANG No. 25765 Hilversum I twee uren niet in de lucht ^neinde een bloedige burgeroorlog in Marokko te voorkomen heeft de Franse regering de Sultan van Marokko, Sidi Mohammed "en Joesoef, van zijn troon gestoten. De Sultan is met zijn twee *°nen naar het eiland Corsica verbannen, waar hij gisteravond r*eds per vliegtuig is gearriveerd. Een oom van de afgezette y°rst, Moelay Mohammed Ben Arafa, is onmiddellijk daarna tot *'jn opvolger benoemd. De nieuwe Sultan, die Zaterdag al door ti® Pasja van Marrakesj, Ei Giawi, als opvolger van de thans ver beven Sultan tot „leider der gelovigen" werd uitgeroepen en nu tilts volledig de plaats van zijn neef heeft ingenomen, is reeds °'ficieel door de Makhzen de regering van de Sultan als tie enig wettige souverein van Marokko erkend. De 42-jarige af gezette monarch heeft altijd met kracht geijverd voor de onaf hankelijkheid van zijn land; zijn 72-jarige opvolger is daarentegen bansgezind. Generaal Augustin Guillaume, de Franse resident- Deneraal in Marokko, heeft de afgezette vorst gistermiddag per soonlijk van het besluit van de Franse regering op de hoogte ge slacht. Op dat moment was het keizerlijk paleis omsingeld door tiertig Franse tanks en andere gepantserde voertuigen, maar de "uiten heeft geen verzet geboden. In Marokko is de avondklok Afgekondigd. Tot nu toe is geen melding van onlusten gemaakt. Berbers trokken reeds op naar Rabat FRANS MAROKKO Opstand in tuchthuis van Washington Reeds 1 dode en 3 gewonden H eel 1 Climax bereikt 1n «IS Gorilla in „Blijdorp" gestorven Meer treinen Eén jaar voor pseudo „Mc. Cormick" Toerist in slikvijver gezakt Prentbriefkaarten gestolen Voor het eerst in de Ned. luchtvaart Prinsessen naar Ottawa ROSLEDEREN JASSENf155. GtótcSch -melk0e kinderen zijn er dol op I SlAU SWEDESTRAAT 5 - HAARLEM etoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 ftonnementen 20800 Postgiro 143480 <ant. Beverwijk: Breestraat 171, telef. 4790 antoor en Red. lOmuiden: Leeuweriklaan 30 rv,„ Teletoon 5790 ctie: J j. \fj Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. \*/n^,d[6dac,'e: H- v. Run en W. Severin. hoofdredacteur: W. van Willige. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 47 cents per week, f 2.per maand, 6.per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544. SULTAN van naar CORSICA MAROKKO verbannen Het heeft vanochtend tot kwart vóór negen geduurd eer de zender Hilversum I door de radioluisteraars werd gehoord. Ook de landbouwberichten om half ze ven waren niet op Hilversum I te horen. Dit was het gevolg van een zeer ge compliceerde, technische storing aan de zender te Lopik. Terwijl men in Lopik met man en macht werkte om de zender weer te la ten functionneren, gingen de uitzendin gen te Hilversum gewoon door ten be hoeve van de radiocentrales. Om kwart voor negen was Hilversum I weer in de lucht. Amerikaanse lucht-basis Spoorlijn SPAANS DK KQ r r' P P Bou Arfa -X- Marrakech Mogador 'JjSh ★Agadir/ Sinds'1912 onder Frans protectoraat QfpQ Ongeveer de helft van de 600 gevan gen in het tuchthuis van de staat j/ashington is gisteravond in opstand pRomen. Zij staken vijf tot het tucht- W* behorende gebouwen in brand en .knielden een cellenblok. De moeilijk heden begonnen gisteravond om 7 uur 0 het recreatie-terrein. Een X50-tal ge- Abgenen begon daar te protesteren. On- «eveer 155 anderen vernielden de meu- e's in een van de beide cellenblokken sloegen de ruiten in. v Oe directeur van het huis P. J- Squire geen reden noemen voor de op- tand. Hij zei, dat de gevangenen nooit atl hun ontevredenheid blijk hadden |.eëeven. De politie en brandweer uit e omliggende gemeenten zijn te hulp groepen. Drie uur na het uitbreken ah de opstand probeerden zes gevan gen uit te breken. Zij werden door de (,®cht beschoten. Een van hen werd ge- t°°d en drie anderen gewond, van wie ee ernstig. fa?ii een felle brand in de N.V. Papier- j}"riek „Doetinchem" te Doetinchem is l°hderdagmiddag een 25 meter lang i^hten gebouw, geheel gevuld met cel- js °se en oud papier, uitgebrand. Voorts een grote hoeveelheid papier, dat aan j, achterkant tegen dit gebouw was op- lcalagen, aan het vuur ten offer geval le ^achterkant tegen dit gebouw was op- -Ctl- Öok een stenen gebouwtje, waarin enkele mai eel vernield werden of zwaar be die ol o.v-' enkele machines bevonden ta^'gd, is uitgebrand. Op de papier ondervinden I'et u werken ruim honderd mensen. H-bedrijf zal door de brand geen $tag- Door de Sultan van zijn troon te sto ten hebben de Fransen zich geheel ge plaatst achter de Frans-gezinde Pasja van Marrakesj, die een verbitterde vij and is van de afgezette vorst. Kort ge leden heeft hij evenwel gedreigd zich tegen de Fransen te zullen keren, in dien zij geen stappen ondernamen tegen de Sultan. De Pasja, die veel aanhangers heeft onder de fanatieke Berberstam men, heeft gistermiddag nog 'n ontmoe ting gehad met de Franse resident-ge neraal. Op dat moment waren honder den gewapende Berbers van vier stam men met vrachtwagens, te paard en te voet vanuit het Zuiden, het Oosten en het Westen onderweg naar Rabat, de residentie van de Sultan. Bij de bloe dige ongeregeldheden van de laatste da gen, die al minstens veertig slachtof fers hebben geëist, deden voortdurend geruchten de ronde over een heilige oorlog tussen de Sultan en de Pasja, die op het punt stond uit te breken. Terwijl het geschil tussen de Sultan en de stamhoofden dus tot een climax was gekomen, heeft de Franse rege ring gisteren snel een beslissing moeten nemen. De thans getroffen maatrege len zijn feitelijk in strijd met het Frans-Marokkaanse protectoraatsver drag van 1912, waarbij Frankrijk zich heeft verbonden de troon en de per soon van de Sultan te verdedigen. De Franse regering heeft het besluit om de Sultan af te zetten, genomen aan de vooravond van een groot Mohamme daans feest, het feest van Aid El Kabir. Honderden Marokkanen kamperen dan buiten de poorten van de steden, waar zij wachten op het opkomen van de maan. Dan wordt het fees-t ingeluid. Vrome Mohammedanen slachten scha pen ter nagedachtenis aan het offer van Abraham. De Marokkaanse stamhoofden plegen al sedert eeuwen op dit feest hun eer te betuigen aan de Sultan als Iman (leider) van de gelovigen. Doch ditmaal zou het feest niet worden ge vierd, omdat Zaterdag de huidige Sul tan tot de nieuwe Iman was uitge roepen en er dus gemakkelijk conflic ten konden ontstaan. Inmiddels heeft de Pasja van Marra kesj nu aangekondigd, dat ere gebeden dit jaar zullen worden gelezen door de nieuwe Iman, Moelay Mohammed Ben Arafa. De Pasja verklaarde, dat verre weg het grootste deel der Marokkanen achter de stamhoofden stond, die dooi de afgezette Sultan als rebellen en ket ters waren gebrandmerkt. In een gisteravond na een vergade ring van de Franse ministerraad' uit gegeven communiqué wordt gezegd', dat de Raad van Ministers er nota van heeft genomen, dat met het oog op het feit, dat het onmogelijk is de Sultan te handhaven zonder een bur geroorlog in Marokko te riskeren, de „traditionele procedure" zou worden gevolgd bij het verzekeren van de troonopvolging. De regering gaf uiting aan haar mening, dat met de nieuwe waardigheidsbekleding een tijdperk van ingrijpende politieke, economi sche en sociale hervorming begint. Ook zouden reorganisaties in het bestuur worden ingevoerd die de noodzakelijke nauwe samenwerking tussen Frankrijk en Marokko moge lijk zullen maken. Generaal Guillaume heeft een verkla ring uitgegeven, waarin hij zegt, dat de ontwikkeling van de laatste weken de grote meningsverschillen, die bestonden tussen vorst en volk, had aangetoond. De nieuwe sultan werd erkend in over eenstemming met de Marokkaanse tra ditie, aldus de generaal. De Pasja van Marrakesj, El Glawi, heeft verklaard, dat, nu de hinderpaal tussen Frankrijk en Marokko is ver dwenen, de Fransen en Marokkanen eindelijk gezamenlijk kunnen streven naar een en hetzelfde doel. De jongste beslissing kon het prestige van Frank rijk en het wederzijds vertrouwen tus sen de Fransen en Marokkanen alleen maar versterken. Zij zou weer hoop geven aan degenen die alle hoop hadden laten varen. Beroering in Arabische kringen De gebeurtenissen in Marokko hebben in Arabische kringen grote beroering gewekt. De Syrische afgevaardigde Zeineddine heeft gisteravond namens de landen van de Arabisch-Aziatische groep de kwestie in de politieke commissie van de Algemene Vergadering van de V.N. ter sprake gebracht. De voorzitter Muni2 ontnam na een scherp protest van de Franse gedelegeer de de Syrische ver tegenwoordiger het woord, omdat de commissie zich nu uitsluitend met de Koreaanse kwestie kan inlaten. Het hoofd van de Franse afvaardi ging bij de V.N., Maurice Schumann, heeft voor de Ame rikaanse televisie meegedeeld, dat in dien de Arabische landen de Marok kaanse kwestie weer ter sprake brengen bij de V.N., Frank rijk evenals vorig jaar bij de behan deling' van de Tu nesische en Marok kaanse kwestie niet aan de besprekin gen zal deelnemen. In diplomatieke kringen te Londen is vernomen, dat Groot-Brittannië Frankrijk zal steu nen, indien de Ara bische Aziatische landen de verwijde ring van de Sultan van Marokko bij de Algemene Vergade ring aanhangig ma ken. Drie belangrijke figuren in de ontwikkeling, welke in Ma rokko heeft plaats gevonden. V. I. n. r.: Generaal Guillaume, de Franse Resident-generaal in Marokko; Sidi Mohammed Ben Joesoef, de ex-sultan, die thans naar Corsica is verban nen, de Frans-gezinde Pasja van Marrakesj. Met een gecharterde KLM-Constella tion, de „Tilburg" is de Sjah van Perzië vanmorgen uit Rome naar Bagdad ver trokken, om van daar uit met zijn eigen vliegtuig naar Teheran door te reizen. Aanvankelijk zou hij gisteravond al naar Perzië zijn teruggekeerd, maar hU is met grote vertraging uit Rome ver trokken doordat de KLM-machine uren te laat in de Italiaanse hoofdstad arri veerde, tengevolge van een motorsto- Moelay Mohammed Ben Arafa El Adoni, de nieuwe sultan van Marokko. Donderdagmorgen heeft de economi sche kamer van de Maastrichtse recht bank behandeld een uitgebreide smok- kelzaak in Belgische francs, welke ge durende de laatste vijf jaar werd bedre ven door de 50-jarige Maastrichtenaar L. A. S. B. en de 45-jarige E. M. A. P. een gehuwde vrouw. B. heeft gedurende de periode van 1947 tot 1951 in totaal een bedrag van zeker twee millioen Belgische francs te Maastricht in grotere en kleinere be dragen opgekocht, die naar België ge smokkeld en ze in Luik en Lanaeken bij gunstige koers verhandeld voor Neder lands geld, dat hij dan weer, ook in strijd met het Deviezenbesluit 1945, naar Nederland invoerde. Men heeft berekend dat door B. waar schijnlijk een winst van f 50.000 is ge maakt. De eis van de economische officier van justitie luidde tegen B.: een geld boete van f 10.000, subs, vijf maanden, zes maanden gevangenisstraf waarvan twee maanden voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar alsmede ver beurdverklaring van de in beslag ge nomen auto, waarin de francs werden verborgen. Tegen de vrouw was de eis een boete van f 1.000 subs, twee maanden hechte nis, drie maanden gevangenisstraf, waarvan twee maanden voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Uit spraak 1 September. „Bobo" de jonge mannetjes-gorilla die de Diergaarde „Blijdorp" te Rotterdam begin Juli heeft ontvangen, is overle den. Reeds bij aankomst was deze mensaap niet in orde. Het ging de laatste twee weken veel beter, doch in de nacht van Dinsdag op Woensdag j.l. constateerde de dierenarts een inzin king welke niet goed verklaarbaar was en met wantrouwen werd geconsta teerd. Het is waarschijnlijk dat „Bobo" een ernstig verborgen inwendig gebrek moet hebben gehad toen hij in „Blij dorp" kwam. Het cadaver zal naar Leiden worden gezonden voor nader onderzoek. ring van een andere KLM-Constcllation, de „Amsterdam", waarmee de Sjah aan vankelijk zou reizen. De „Amsterdam" is gisteravond wel uit Amsterdam ver trokken, maar moest na korte tijd met panne naar Schiphol terugkeren. Door dit oponthoud is de Sjah in een wat nerveuze stemming „ik verlang er zeer naar mijn land zo snel mogelijk terug te zien," verklaarde hij op het vliegveld van Rome de terugreis be gonnen. De koningin, die gisteren de ge hele dag rust heeft moeten houden, is niet met hem meegereisd. De Sjah was in gezelschap van zijn secretaris, een adjudant en een legertje van 21 journalisten uit verscheidene landen, dat op uitnodiging van de Perzische vorst de reis meemaakt. Vier Blitse verslaggevers moesten kort voor het vertrek het toestel weer verlaten. Van de vliegveld-politie kregen zij aanzeg ging, dat zij „niet waren uitgenodigd". De Sjah zal pogen de 21 journa listen van Bagdad naar Teheran voor uit te laten reizen, opdat zij getuige kunnen zijn van zijn intocht in de Per zische hoofdstad. (Voor het overige nieuws uit Perzië zie men pag. 3) (Van onze Haagse redactie) Op het traject van de Ned. Spoor wegen tussen Den Haag en Rotterdam- Hofplein zal met ingang van 4 October a.s„ de dag waarop de nieuwe winter- dienstregeling in werking treedt, het aantal treinen tussen deze beide plaat sen aanmerkelijk worden uitgebreid. Van die datum al zullen n.l. om de twin tig minuten treinen in beide richtingen vertrekken; op de spitsuren zal zelfs om de tien minuten worden gereden. In de richting Rotterdam vertrekt de eerste trein om 6.10 uur; tot zeven uur wordt er een twintig-minutendienst on derhouden waarna van zeven uur tot half tien om de tien minuten zal wor den gereden. In omgekeerde richting, dus van Rotterdam naar Den Haag, wordt van 7.50 tot 10.10 uur een tien- minutendienst onderhouden, 's Avonds wordt er eveneens een tien-minuten- dienst gereden en wel voor beide rich tingen van half vijf tot half zeven. Bleek, maar nog altijd glimlachend, heeft de 37-jarige Zwitserse lady-croo ner Verena S. geboren V. het haar door de Amsterdamse rechtbank opgelegde vonnis van een jaar gevangenisstraf, met aftrek van de tijd in voorarrest doorgebracht, horen uitspreken. De eis luidde IV2 jaar. Gezien haar onbetaalde schulden in grote Amsterdamse hotels, bont- en an dere winkels en bij particulieren, welke waren gemaakt onder de naam van de Amerikaanse admiraal McCormick en met voortdurende zinspeling op haar „juwelen in Parijs" en op een fictieve vriend, „broer van een vroegere hoge Amerikaanse Commissaris in Duits land", had de rechtbank haar schuldig bevonden aan oplichting, en aan de op zet zich zonder betaling goederen te verschaffen. De vacantieganger B. Z. uit Ensche de is tijdens een wandeling over de Brunssummerhei aan een groot gevaar ontsnapt. De toerist kwam op zijn wandeling bij een slikvijver van de nabij gelegen Staatsmijn Hendrik. Toen hij trachtte hierover heen te lopen, zakte hij plotseling in de zwarte slik- brij weg. Dank zij het feit, dat in zijn nabijheid een opzichter en drie arbei ders van de mijn bezig waren met her stelwerkzaamheden aan de dijk, kon Z. nog bijtijds gered worden. Hij was reeds tot aan zijn middel weggezakt. Met de ambulance-wagen van de mijn werd Z. naar de verbandkamer van de Staats mijn Hendrik gebracht, waar hij van nieuwe kleren werd voorzien. Z. heeft zijn portefeuille met f 25 en zijn pas poort in de slikvijver moeten achterla ten. Drie Duitse knaapjes van resp. 13, 14 en 15 jaar, die in hun vacantie van hun woonplaats Goettingen uit honderden kilometers gefietst hebben voor zij in Amsterdam aankwamen, hebben het aan zich zelf te danken, dat hun reis een abrupt en onaangenaam einde heeft ge kregen. Zij werden er eergisteren in een ma gazijn aan de Reguliersbreestraat op be trapt, dat zij ansichtkaarten wegnamen. Met de sterke arm werden ze opge bracht naar het hoofdbureau van politie en overgegeven aan commissaris H. R. Stoett, chef van de vreemdelingendienst, die hen de afgelopen nacht niet in een cel heeft willen laten doorbrengen en de jongens daarom tezamen in een rui mer lokaal van het bureau heeft laten overnachten. Gisteren zijn ze op transport gesteld naar de Duitse grens, waar ze aan de grensautoriteiten zullen worden uitge leverd. Hun fietsen zullen „den Weg zurück" per trein maken. De kosten daarvoor betaalt de politie met het laat ste geld, dat de jongens nog bij zich hadden. Voor de president van de rechtbank te Amsterdam heeft Donderdagmiddag een kort geding tussen twee circussen gediend, waarbij het ging om het vol gens de eisende partij (het te Scheve- ningen staande circus Strassburger) op ontoelaatbare wijze voeren van de naam „Strassburger" op de affiches van de gedaagde (het circus Jos Mullens). Mul lens geeft vanavond zijn première in de hoofdstad. Circus Strassburger stelde, dat het hierdoor schade lijdt aan zijn reputatie. De raadsman van eiser mr. E. J. Dommering noemde het grootste be zwaar tegen de affiches, dat aan het hoofd van het programma staat „Strass burger en comp.". Hierdoor wordt op de meest duidelijke wijze de indruk ge wekt bij het publiek, dat Strassburger iets te maken heeft met de uitvoeringen van Mullens. Als gevolg zou verwarring bij het publiek te duchten zijn. Het cir cus Strassburger treedt alleen in het winterseizoen op. De indruk zou gewekt kunnen worden, dat het nu ook in de zomermaanden te Amsterdam komt spe len. De raadsman stelde, dat op de ge noemde manier van afficheren gebruik wordt gemaakt van de naam van een ander op niet toelaatbare wijze. Hij kwalificeerde dit als oneerlijke mede dinging. Ter verduidelijking dient opgemerkt, dat een dochter van de heer Mullens ge huwd is met een telg uit het circusge slacht Strassburger, zodat zij thans me vrouw Strassburger heet. Dit echtpaar treedt in het circus Mullens op. Het op treden van de man geschiedt onder de thans door het circus Strassburger ge wraakte naam van „Strassburger en comp.". De raadsman van gedaagde, mr. A. J. R. M. Vermolen, bestreed, dat de naam Strassburger op de meest opvallende wijze is aangebracht, en wel zodanig, dat het publiek hierdoor de beide cir cussen door elkaar zou halen. „Er is een duidelijk onderscheid tussen de naam van de circusexploitant bovenaan het af fiche en het daaronder staande program met de namen der medewerkenden. Ook bij andere circussen is het gebruikelijk op deze wijze te afficheren. De num mers van de schoonzoon en dochter van Mullens zijn topnummers en zijn daarom op bijzondere wijze op de biljetten ver meld. In Amsterdam weet het publiek bovendien, dat Strassburger alleen in het winterseizoen sp elt." Hedenochtend heeft de Amsterdamse Rechtbank, uitspraak doende, de eis van Circus Strassburger toegewezen. Circus Mullens moet binnen 36 uur na het wij zen van het vonnis de in Amsterdam aangeplakte en uitgehangen affiches verwijderen, en zal in de toekomst de naam Strassburger slechts op een zoda nige wijze mogen voeren dat het het pu bliek duidelijk is dat hij slechts op het programma slaat. Op iedere dag dat de gewraakte affiches blijven uithangen is een dwangsom gesteld van f 50. 1 September opent de Sabena haar nieuwe helicopterluchtnet, waarop zij sedert begin Augustus de post vervoert, voor het transport van passagiers. Dit luchtnet zoals bekend het eerste in de wereld, waarop geregelde internationale diensten per helicopter geëxploiteerd worden verbindt België, Nederland en Noord-Frankrijk door middel van de volgende lijnen: Brussel- AntwerpenRotterdam; Brussel—Luik Maastricht; BrusselRijssel. Op de lijn BrusselAntwerpenRot terdam zijn drie dagelijkse diensten in beide richtingen: een 's morgens, een 's middags en een 's avonds. Op de lijn BrusselLuikMaastricht (rechtstreekse terugreis van Maastricht naar Brussel) Dezer dagen heeft de 24-jarige Wim Lambermont uit Rijswijk in de Verenig de Staten zijn vliegeropleiding voltooid en tegelijkertijd de Amerikaanse „Wing" ontvangen. Op zichzelf is dat niet zulk een schokkende gebeurtenis voor ande ren dan degeen die de opleiding be ëindigt en zijn familieleden, in het on derhavige geval is het echter, hoewel helemaal niet schokkend, toch een merkwaardige gebeurtenis, omdat voor zover wij hebben kunnen nagaan thans voor het eerst in de Nederlandse lucht vaart een zoon en zijn vader actief vlieger zijn. De bekende chef-instruc teur van de Rijksluchtvaartschool. Daan Lambermont, is n.l. de vader van de 24-jarige jongeman die juist vlieger is geworden. Daan Lambermont, of „Ome Daan", zoals zijn leerlingen hem onder elkaar noemen, zal het volgende jaar dertig jaar vlieger zijn. In die jaren heeft hij bijna zeventig vliegtuigtypen gevlogen en circa twaalfduizend uren in de lucht doorgebracht. INDO-CHINA Commando-eenhe den van de Franse marine hebben Woensdagochtend een overval uitge voerd op een gedeelte van de kust van Hatinh, dat door Vietminh-opstandelin- gen is bezet, en verscheidene opslag plaatsen met levensmiddelen en mili taire installaties vernield. De bloem van het geduld bloeit niet in ieders tuin. zal eenmaal per dag worden gevlogen 1 September begint de Sabena, zoals reeds is gemeld, eveneens de exploitatie van de postdienst op haar vierde inter nationale helicopterlijn, die naar Duits land, over het traject BrusselLuik MaastrichtKeulenBonn. Deze lijn zal voor het passagiersvervoer geopend worden op 14 September. De prinsessen Beatrix en Irene heb ben Donderdag haar vacantie in Cape Cod besloten na een verblijf van ruim een maand. Zij zijn per auto naar Otta wa vertrokken om daar nog een week door te brengen bij de familie Faever, bij wie zij ook in Chatham hebben ge logeerd. GRIEKENLAND De Rode Kruis organisaties van 17 landen hebben in de afgelopen week voor een half millioen dollar goederen voor de slachtoffers van de aardbevingen in Griekenland bijeen gebracht, welke reeds voor 90 pet. af geleverd zijn. Advertentie (tot Zaterdagavond) Plaatselijk enkele buien, hier en daar met onweer, maar ook nu en dan opklaringen. Matige, af en toe krachtige Westelijke wind. Koel weer. Zon: 5.35-19.59. Maan: 1.55-18.42. Aavertentie Alleen echt met dit merk Weigert imitaties

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1953 | | pagina 1