Goederen voor Griekenland IJzerbedevaart „President Robert'' in arrest Majoor Breunese vrij gesproken van belediging FOimwiTii tuoienJ 25 Debeukelaere dient aanklacht in Deviezen besluit overtreden Titoïsme onder Oost-Duitse communisten Publiek moest worden ingelicht Bezittingen naar buiten gegooid Utrechtse Opera wordt opgeheven FLINKE WINKELJUFFROUW Haarlems Grootste Wolsorterinc LEERLING-VORMERS JONGENS MAGAZIJNBEDIENDE CARTONNAGEWERKER HANDIGE JONGENS enige nette MEISJES EERSTE AUTOMOBIEL-MONTEUR VRIJDAG 21 AUGUSTUS 1953 PAGINA 4 Tegen „La Libre Belgique" Europese ministers van Verkeer naar Brussel Ter bespreking van integratieproblemen Emigrantenechtpaar in Canada omgekomen Drie personen in N.O.- polder verongelukt Gedetineerde ontvlucht uit Veenhuizen Textieldief stallen opgehelderd Moordenares houdt vijftien jaar „Verhalen uit Blora" bekroond Met fietsen gelijkgestelde bromfietsen Naumann met tomaten en eieren bekogeld Verzoek om uit de Duitse Rijkspartij te treden Na de Russische H-bom Commissie voor atoom energie bijeen Soldaat door vliegtuig overreden Twist om boerderij en van 1418 jaar voor sorfeerwerkzaamheden. Aanmelden dagelijks van 9—12 en van 14—17 uur, 's Zaterdags van 912 uur op de Per soneelsafdeling, Zijlweg 138a, Haarlem. 2e MONTEUR gevraagd 19 9<3SOrt 19 V- H Doe MEER met MINDER geld ALBERT HEIJN vraagi %ion jllnion i%twn /Union GEVRAAGD door grooi bedrijf ie Haarlem. V.g.g.v. Brieven onder nummer 17681. JO|\GEMAN NET MEISJE I3l*ei ook een echte sporttrui van onze ^IVOE Neveda's DOEREETTA 100 gram Neveda's SIRENE 100 gram 2.^ Gr. Houtstr. 143 Haarlem WOL Handwerken D.M.C. In een van de lood sen van de Ko ninklijke Neder landse Stoomvaart Maatschappij wach ten een groot aan tal goederen op verscheping naar 't door de aardbeving getroffen Grieken land. Met het stoomschip Jupi ter" van de K. N. S M. zullen deze goe deren morgen scheep gaan. Zoals reeds eerder ge meld vervoert deze Maatschappij de goederen gratis naar Piraeus, op welke plaats een twee-wekelijkse dienst wordt on derhouden. De goe deren, die gisteren scheep gegaan zijn, zijn afkomstig uil de voorraden van het Roode Kruis. Er zijn bijna 2000 dekens bij. 100 do zen melkpoeder, 400 dozen zeep en nog andere zaken, die in het rampge bied bijzonder hard nodig zijn. Enkele honderden dames van de Unie van Vrouwelijke Vrij willigers, afdeling Amsterdam, die in de Hulpactie Grie kenland zijn ingeschakeld, gaan thans in Amsterdam, gewapend met grote col lectebussen. heel Amsterdam af. Voorlopig nog van huis tot huis, binnenkort hopen zij ook de voorbijgangers op straat aan te kunnen houden. Dinsdag is de inzameling gestart en nu reeds is een bedrag van meer dan 2500 gulden binnen uok de afdeling Amsterdam van het Roode Kruis werkt hard aan deze inzame ling mee. Mr. Adiel Debeukelaere, een der spre kers op de Vlaamse bedevaart naar de IJzer, die Zondag wordt gehouden, heeft een aanklacht ingediend tegen „La Libre Belgique", die hem er van be schuldigd had als soldaat in de eerste wereldoorlog naar de Duitsers te zijn overgelopen. Later trok het Brusselse blad die beschuldiging in, doch het handhaafde zijn bewering, dat Debeu kelaere pro-Duitse propaganda onder zijn Vlaamse medegevangenen zou hebben gemaakt. Debeukelaere eist een schadevergoeding van een half millioen frank. Op uitnodiging van de Belgische mi nister van Verkeer, Segers, zullen de ministers van Verkeer van achttien Eu ropese landen van 13 tot 17 October te Brussel bijeenkomen ter bestudering »an de oprichting van een permanente conferentie der Verkeersministers. De Europese Organisatie voor Economische Samenwerking heeft onlangs die oprich ting aanbevolen. De ministers zullen te Brussel verschillende internationale pro blemen van het vervoer per spoor, over de weg en te water bespreken. De Ver enigde Staten en Canada zullen door waarnemers vertegenwoordigd zijn. Baron F. W. van der Borch tot Ver- wolde, oud-burgemeester van Buurmal- sen, en baronesse A. J. Th. van der Borch tot VerwoldeMaris zijn er tele grafisch van op de hoogte gebracht, dat hun zoon Willem Philippe, die in 194a naar Canada is geëmigreerd, aldaar dooi een ongeval om het leven is gekomen. Nauwelijks een half etmaal later be reikte hen langs dezelfde weg de mede deling van het verscheiden van de echt genote, die door een hartaandoening was getroffen. Twee zeer jonge kinde ren blijven achter. Baron van der Borch, die 28 jaar oud werd, was in Canada in een landbouw- en houtbedrijf werk zaam. In dit laatste werd hij door een vallende boom dodelijk getroffen. Donderdag was het een ongeluksdag voor de Noordoostpolder. In enkele uren tijds gebeurden er twee ongelukken, waarbij drie personen omkwamen. Om 9 uur 's morgens werd aan de Bomenweg te Emmeloord het negenjarig zoontje van de fam. Schipper uit Dedemsvaart door een auto aangereden en op slag gedood. Een goed uur later sloeg een tien jarige jongen overboord van een schip, dat even buiten Marknesse in de Mark- nesservaart lag. Zijn vader, de heer Ploeg wilde de jongen redden en sprong hem na. Beiden konden niet zwemmen en verdronken. (Van onze correspondent) Uit Esserheem (Veenhuizen) is we derom een gedetineerde ontvlucht. De man was in de openlucht werkzaam. Ondanks alle nasporingen is hij tot dus ver nog niet gepakt. Wel is in het Spaarbankbos te Hoogeveen door de, boswachter S. Bosman een persoon aan-' getroffen onder verdachte omstandighe den, gehuld in versleten kleren en met een lange baard. Het bleek de ruim 50- jarige H. van E. te zijn, die uit de in richting Port Natal té Assen was ont vlucht. Hij had zich in de bossen schuil gehouden. De politie is er in geslaagd klaarheid te brengen in een reeks textieldiefstal- len die de laatste maanden werden ge pleegd te Beverwijk, Wormerveer, Blok ker, Grootebroek en Wognum. De hand kon worden gelegd op H.J.S., die in Blokker is gearresteerd. Deze Oud-Be- verwijker, die te Beverwijk in een woonwagen heeft gewoond en reeds verscheidene diefstallen op zijn kerfstok had, heeft in samenwerking met de Am sterdammer J.C.S., die gisteren in de hoofdstad is gearresteerd, o.m. op 15 April voor ongeveer f 5.000 aan coupons stoffen in de Scheybeeklaan te Bever wijk ontvreemd. De diefstal te Beverwijk was heel gemakkelijk verlopen. Men had geen moeite de bewuste woning binnen te dringen en legde de goederen in een portiek gereed, om ze daarna met een auto, die intussen bij een taxibedrijf in reparatie was gegeven, op te halen. Hij heeft bekend, dat de goederen in Zwolle werden verkocht, waar de heler, J.K., reeds is aangehouden. Het Gerechtshof te Arnhem heeft uit spraak gedaan in de strafzaak tegen de weduwe G. 3. K.De G. te Hengelo (O.), die door de rechtbank te Almelo op 19 Mei j.l. wegens moord op haar echtge noot tot vijftien jaar gevangenisstraf en ter beschikking stelling van de regering was veroordeeld. Het Gerechtshof be vestigde het vonnis van de rechtbank te Almelo conform de eis van de procureur- generaal. Verdachte heeft, naar is komen vast te staan, nadat haar man zijn tanden had laten trekken, op 12 November van het vorig jaar rattengif door zijn eten ge mengd. Het gif had zij reeds geruime tijd in huis. De Indonesische romanschrijver Pra- moedya Anata Toer, die een jaar in Nederland vertoeft als gast van de Stichting voor Culturele Samenwer king, heeft telegrafisch mededeling uit Djakarta ontvangen, dat zijn novellen- bundel Tjerita Dari Blora (verhalen uit Blora) met een prijs van duizend rupiah's is bekroond. Motoren van de merken Ranger, ty pe 45 cc. van de N.V. Internationale Motoren- en Rijwielenfabriek te Schie dam; J. L. O., type FP-50 (van de Rij wielen-, Motoren- en Schaatsenfabrie- ken „Batavus") en J. L. O., type FP-50 (van de N.V. Union Rijwielfabriek te Den Hulst aan de Dedemsvaart) wor den aangemerkt als verbrandingsmoto ren als bedoeld in artikel 1, eerste lid, onder D, van het wegenverkeersregle ment. De dertigjarige R. L., de leider van de „President Robert"-onderneming, die reeds geruime tijd in het Politieblad staat gesignaleerd op vermoeden van het overtreden van de deviezenvoor- schriften is, bij aankomst met de En gelse nachtboot te Hoek van Holland aangehouden. L. is naar Maastricht doorgezonden en daar Woensdagavond voor de Officier van Justitie, m.r. J. H. H. Dautzenberg geleid. Deze heeft hem voorlopig in verzekerde bewaring doen stellen. De aankoop van het jacht, dat „Pre sident Robert" genoemd werd, heeft in dertijd veel stof doen opwaaien. De thans aangehouden „leider" van de club der Robertisten voer met dit jacht Zuidwaarts om ergens, vermoedelijk op Afrikaanse bodem, tezamen met familie leden en aanhangers, onder wie een zijner grote financiers, een Maastrichtse oud-notaris, een ideaalstaat te stichten. Van dit plan is niets terecht gekomen. De vroegere staatssecretaris van Göb- bels, Werner Naumann, heeft het de laatste dagen zwaar te verduren. Na zijn kortstondige gevangenneming door de Hamburgse politie toog hij gister avond onversaagd naar Kiel, om ook daar op een politieke vergadering de loftrompet te steken van de Duitse Rijkspartij. Maar zijn auditorium ont ving hem met een spervuur van over rijpe tomaten en rotte eieren. Danig in het nauw .gebracht trachtte Naumann zich, met zijn actentas tegen deze beko geling te beschermen, maar door gejoel in de zaal en uitroepen als „Naumann eruit" werd het spreken hem toch on mogelijk gemaakt. Het duurde vijf mi nuten tot de politie hem de zaal uit bracht. De aanwezigen hieven het lied van de vakbond aan toen de vergade ring onmiddellijk daarop werd ontbon den. In Hannover verklaarde tegelijkertijd Heinrich Scheffer, een bestuurslid van de uiterst rechtse Duitse Rijkspartij die Naumann candidaat heeft gesteld voor de a.s. verkiezingen, dat men de voor malige rechterhand van Göbbels mis schien zal vragen uit de partij te treden om een verbod door de West-Duitse re gering te voorkomen. Het dagelijks be stuur van de partij is namelijk uiterma te verontrust door het in twee West- Duitse staten, Hessen en Beieren, en twee steden, Hamburg en Bremen, aan Naumann opgelegde spreekverbod. De nieuwe loco-burgemeester van Oost-Berlijn, Schmidt, heeft op een ver gadering van partijleiders in het dis- trict-Berlijn verklaard, dat Ulbricht, de secretaris-generaal van de socialistische eenheidspartij (S.E.D.) en de getrouwe functionarissen van de partijleiding na de opstand van 17 Juni met afzetting waren bedreigd door de thans op zijn beurt afgezette Oost-Duitse minister voor de Staatsveiligheid, Zaisser, en de voormalige hoofdredacteur van het or gaan der S.E.D., Herrnstadt. Dit zou ge leid hebben tot een „Duits Titoïsme", aldus verklaarde Schmidt, volgens een verslag in het orgaan van de S.E.D., „Neues Deutschland". Schmidt waarschuwde, dat in het bij zonder in de Berlijnse afdeling moest worden gelet op mogelijke volgelingen van Zaisser en Herrnstadt. De Berlijnse afdeling had 17 Juni te veel besluiteloos heid getoond. In dergelijke gevallen zou de Berlijnse afdeling in het vervolg terroristen en oproermakers met blote vuist tegemoet moeten treden, aldus Schmidt. De Amerikaanse Congresscommissie voor Atoomenergie heeft voor vanmid dag een bijzondere vergadering uitge schreven, waaraan functionarissen van de Centrale Inlichtingendienst en de Commissie voor Atoomenergie deel zul len nemen. Naar verluidt zal de func tionarissen naar de jongste inlichtin gen over vorderingen in de Sovjet-Unie op het gebied van atoomenergie worden gevraagd, naar aanleiding van de mede deling van gisteren in de Pravda, dat in de Sovjet-Unie een waterstofbom tot ontploffing is gebracht. Het schip heeft in diverse havens gele gen. Men schijnt met vele moeilijkheden te kampen te hebben gehad en is ten slotte naar Engeland teruggekeerd. Het jacht ligt thans te Southampton, waar het te koop wordt aangeboden. Waarschijnlijk onder de drang van financiële moeilijkheden heeft de familie L. verleden week Enge land verlaten en zich voorlopig weer in Den Haag gevestigd. Waar de oud-notaris en diens vrouw zich be vinden, is onbekend. Andere aan hangers verlieten reeds eerder de vlag van hun „chief-president." Zoals men weet, kan L. in eerste in stantie slechts twee dagen in voorlopig arrest worden gehouden, welke termijn met twee dagen verlengd kan worden. De rechter van instructie te Maastricht zal in die tijd moeten vaststellen of er voldoende aanleiding bestaat om gevan genhouding te bevelen. Copyrifki oparo mundi (Van onze verslaggever) Voor de politierechter te Almelo heeft gistermorgen terecht gestaan majoor b.d. J. Breunese, voorzitter van de N.B.V.L.O. en leider van de Nijmeegse Vierdaagse. Hij werd beschuldigd van smaad en belediging van drs. Bijleveld, ex-secr.-penningmeester van de N.B.V. L.O. Tijdens een bijeenkomst te Hengelo op 17 Januari j.l. heeft hjj n.l. enkele feiten vermeld over de loopbaan van de heer Bijleveld bij de N.B.V.L.O. Na een vrij uitvoerige behandeling werd de heer Breunese door de politierechter, mr. A. J. van Rhede van der Kloot, vrij gesproken, nadat eerst reeds vrijspraak was gevraagd door de officier van Justitie, mr. A. W. Rosingh. Zowel de politierechter, als de Officier van Justitie, waren van mening, dat moeilijk gesproken kon worden van op zet tot smaad of van belediging. Er is uit de verklaringen van enkele getui gen gebleken, dat majoor Breunese tijdens de gewraakte bijeenkomst te Hengelo slechts de bedoeling heeft ge had het publiek in het Oosten des lands in te lichten over de situatie, die er op dat moment was in het conflict tussen de Nederl. Wandelsportbond en de N.B. V.L.O., aldus de Officier van Justitie. De dingen die van drs. Bijleveld gezegd zijn, zijn niet bepaald aangenaam ge weest, maar, aldus mr. Rosingh, uit de verklaringen is gebleken dat er be paalde klachten waren- In het kort sa mengevat houden deze in, dat drs Bijle veld als secr.-pen.meester van de N.B. V.L.O. een vrij nonchalant beleid zou hebben gevoerd, waardoor noch voor het bestuur noch voor de leden mogelijk was enig inzicht of overzicht in deze zaken te krijgen. Een der getuigen, de huidige secr.penningmeester van genoemde bond, zei, dat drs. B. geheel ge speend bleek te zijn van enige or ganisatorische discipline. Majoor Breunese had hem steeds tot het laatste moment toe, de hand boven het hoofd gehouden en dat heeft meerdere malen geleid tot een prik kelende stemming onder de overige bestuursleden. Hij was er van overtuigd, dat het niet de bedoeling van majoor Breunese kon zijn geweest, tijdens de bijeenkomst te Hengelo beledigend te zijn. Hij heeft slechts gereageerd op aantijgingen van de heer Bijleveld, toentertijd adviseur van de N.W.B., aan het adres van de N.B.V.L.O. Daarom was het noodzake lijk dat eindelijk de gedragingen van drs. Bijleveld openbaar werden ge maakt. Het betoog van majoor Breu nese moest een waarschuwing zijn aan alle wandelaars en zeker aan de N.W.B. De verdediger, mr. R. P. Besseling uit Den Haag, volstond met er op te wijzen, dat de reputatie van de Vier daagse ook in het buitenland zó groot is, dat van een algemeen belang kon worden gesproken, dat deze zaak door majoor Breunese werd verdedigd. Conform de eis werd majoor Breunese daarna vrijgesproken. Het bestuur van de „Badan Perwaki- lan Rajat Maluku Selatan", een der or ganisaties van de Ambonezen in Neder land, heeft verzet aangetekend tegen „de opmerking van de Indonésische Ho ge Commissaris, mr. Susanto Tirtoprod- jo, in diens rede ter gelegenheid van de onafhankelijkheidsherdenking op 17 Augustus j.l., waarin de heer Susanto aldus deze organisatie „heeft gezegd, dat de Ambonezen door verkeerde voor lichting naar Nederland verdwaald zijn." (Mr. Susanto zei bij genoemde gele genheid: „dat de Ambonezen in Neder land door verkeerde voorlichting in de toestand zijn gekomen, waarin zij thans verkeren. Hij zei te hopen, dat de Am bonezen van hun dwaling zullen terug keren. Red.). Bij de transportafdeling van de Ko ninklijke Luchtmacht op het vliegveld Valkenburg is een ongeluk gebeurd, dat de twintigjarige dienstplichtige soldaat L. H. Schreurs uit Beegden bij Roer mond het leven heeft gekost. Uit een van de hangars werd een „Dakota" ge reden, /aarbij S. meehielp. Op onver klaarbare wijze is hij gestruikeld. Hij werd door het vliegtuig overreden en gedood. De Apeldoorner H. W. Z. uit de Korte Molenstraat te Apeldoorn is een boer derij binnengedrongen aan de Egelweg, welke bewoond wordt door de gezusters De H. Reeds enige tijd bestaat er tussen Z. en deze gezusters twist over de eigen dom van de boerderij; beide partijen zijn van mening, dat zij er recht op hebben. De rechtbank te Zutphen heeft enige maanden geleden de gezusters De H. in het gelijk gesteld, doch Z. legde zich niet bij deze uitspraak neer en droeg zijn advocaat op de zaak hogerop te gaan zoeken. Het vonnis ging echter in kracht van gewijsde, omdat de advocaat niet tijdig een verzoek had ingediend. Z. ging hier niet mee accoord; hij diende een klacht in bij de deken van advoca ten. teneinde schadeloosstelling te krij gen en alsnog hoger beroep te kunnen aantekenen. In afwachting van de afloop van een en ander gedroeg Z. zich alsof hij eigenaar van de boerderij was. Hij maaide het gras, pootte aardappelen en verrichtte allerlei werkzaamheden. Woensdag drong hij onverhoeds de boerderij binnen en smeet alle bezittin gen naar buiten. Slechts het bed, waarin een van de zusters reeds lag te rusten, liet hij staan. De politie, die spoedig ter plaatse was, mengde zich in het zaakje. De vrouw van Z. wierp zich daarop op de agenten. Het echtpaar is hierna per politiewagen naar het bureau vervoerd. De raad van beheer van de Utrechtse Opera deelt ons mee, in zijn vergadering van Donderdag 20 Augustus tot zijn leedwezen te hebben moeten besluiten de activiteiten van de stichting „Utrecht se Opera" te beëindigen. De conse quentie van dit besluit is, dat de pre mière van de opera „Carmen" op 1 Sep tember niet zal doorgaan. Het besluit is genomen, nadat gisteren in de loop van de dag de volgende ver klaring bekend was geworden. Naar aanleiding van publicaties, ver schenen in de dagbladpers, deelt de mi nister van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen mede, dat er door hem generlei verwachting is gewekt voor subsidiëring van de Utrechtse Opera in een opzet, die gericht is op volledige uitbouw tot een zelfstandig werkend opera-instituut met eigen orkest. Het ingewikkelde vraagstuk van de subsidiëring en spreiding van de mu ziekdramatische kunst in ons land maakt onderwex-p van ernstige studie uit, waar bij tevens wordt nagegaan, op welke wijze initiatieven, zoals die in Utrecht tot ontwikkeling zijn gekomen, ingepast kunnen worden in het geheel van het operabeleid. Eind Juni j.l. werd aan de Utrechtse Opera een garantie van f 25.000 in het exploitatietekort over het seizoen 1952-1953 toegezegd. Bedragen ter grootte van de thans aangevraagde subsidie (f 230.000) zijn nimmer in uit zicht gesteld. De begroting van het departement van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen zou daartoe trouwens ook geen enkele mogelijkheid bieden. Utrecjits burgemeester en de voorzit ter van de Raad van Beheer van de Utrechtse Opera, de heer J. M. Fente- ner van Vlissingen, hebben in de loop van de dag een langdurig onderhoud gevoerd met de secretaris-generaal van het departement van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen; vervolgens heeft de directeur van de Utrechtss Opera, de heer C. F. Th. Birni, ander half uur geconfereerd met de minister en de secretaris-generaal. m De KOUSENFABRIEKEN HIN N.V. te Haarlem kunnen plaatsen: PROVINCIAAL ZIEKENHUIS nabij Santpoort. Aan bovengenoemd Ziekenhuis kan gepl. worden een voor de afd. LEVENSMIDDELEN. Leeftijd 25—35 jaar. Salaris 50,06 tot 54,51 p. week en kindertoeslag. Vereisten zfjn: Kennis van voedingswaren en prac- tisehe ervaring als magazijnbediende. Schriftel. sollicitaties worden onder letter M bij de Economisch-Direeteur ingewacht. CENTRALE VERWARMING Aanmelden 67 uur Techn. Bur. Jansen, Zomervaart 56, Haarlem. BOORUNT in vele kleuren 4 mtr. stukje RADEERWIELTJES met duim en houten handvat jg VEILIGHEIDS SPELDEN, roest vrij, met kap 3 maten op kaart 24 CENTIMETER „voor huish. gebruik" 150 cm. lang, div xi c kleuren DRUKKNOPEN wit en zwart, roestvrij, dri doz. gesort. op kaart GAZELLE" NAAINAALDEN 2 pakjes van 25 stuks 9 SPELDEN, roestvrij per doosje van 20 gram 94 DIRECTOIRE ELASTIEK, prima wasbaar kaartje v. 4 mtr VINGERHOEDEN staal-vernikkeld in alle maten j STOPNAALDEN in pakjes van 10 stuks RI1GGAREN ongebleekt, per spoel van 20 gram machinegaren ons merk „Vlag", div no's wit en zwart, 500 ya'ds ,Q klos 69 In onze HAND WERK AFDELING brengen wij een grool kleuren- assortiment in ALLE D. M. C.- GARENS ï-;.5mS:,s. ïiïï .-" /n-iss.: HUISHOUDSCHAAR, flinke maat, prima vernikkeld per stuk cent 2 stuks per stuk cent 2 stuks Z4 móói, zó kleurrijk, zó voordelig hod U ze zhll een de Cóte d'Azur niet kunnen kopenI per stuk cent 2 stuks per stuk Fleurige, zonnige zakdoekjes. Een sieraad In elke damestas Lippenstift-doekjes. Het aller nieuwste en een uitkomst bij het opmaken van Uw lippen 2 alleraardigst bedrukte zak* doeklesvoor da kleinste dames, nm Uw dochtertjes, tezamen Cu' HOFLEVERANCIER Leeftijd 1824 jaar. Prettige afw. werk kring. Pers. aanmelden fil. Overveen, Bloemendaalseweg 216 A. Albert Heijn Wij kunnen plaatsen een VOLSLAGEN of AANKOMEND Benevens ENKELE leeft. ca. 17 jaar, ter opleiding in de cartonnageafd. VERNHOUT VAN SLUIJTERS' DRUKKERIJEN N.V. Aanm. uitsluitend Bakenessergracht 3, Haarlem Bij de N.V. Cacao- en Chocolade fabriek „UNION" kunnen voor het inpakken van chocoladeartikelen worden geplaatst. Ook GEHUWDEN kunnen worden aangesteld, eventueel voor halve dagen. Men melde zich tussen 8.3012 en 1.305.30 uur aan de fabriek, Paul Krugerkade 45. Voor een flinke die in het vak wil worden opgeleid, hebben wij een plaats open. Smederij en con structiewerkplaats G. Alders Zn., Jan Steenstraat 39, Haarlem. gevr. voor de morgen uren. Netjes kunn. wer ken en v.g.g.v. Aanm. 7—9 uur: Zijlweg 297 bij Overveen. naast Luxor

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1953 | | pagina 4