FAUSTO COPPI behaalt in grootse stijl wereldkampioenschap op de weg 85 km., ALLEEN TEGEN HET HORLOGE Vroegtijdige vlucht van Van Breenen mislukt Italiaanse suprematie bij amateurs Successen voor Sagitta te Eindhoven Mej. Ten Bos opnieuw eerste in dres Quick, Nijmegen, wint van Quick, Den Haag Van Vliet verliest te Parijs Nederlandse ploeg toont geen enkel initiatief Dubbele zege voor Willy Lust en Dicky van Dijk Nederl. ploeg op derde plaats Lerarentitel weer voor Joop de Mos Twee verregende cricket-ontmoetingen MAANDAG 31 AUGUSTUS 1953 PAGINA 4 KLASSEMENTEN Instructeur Koek stijgt tot 3160 meter Van der Hoeven kampioen tienkamp Tennis Be Fair wint hockey- tournooi te Den Bosch JAARBEURS Jaarbeurs van 1-10 September, FLYER het bele jaar door Bondselftal door België verslagen Quarles van Ufford uit de elftalcommissie KNHB Nog steeds terrein-kwestie Vitesse accepteert voorstel van gem. Arnhem niet Autosprints op circuit in Zandvoort Protest tweede klassers afgewezen (Van een speciale verslaggever) LUGANO, Zondagavond. Fausto Coppi, winnaar van een ontelbaar aantal spor tieve evenementen van de eerste orde, die niet alleen dank zij deze overwinningen, maar veeleer door de wijze, waarop hij ze op zijn naam heeft gebracht, heeft bewezen een wielrenner van uitzonderlijke klasse te zijn, is voor de eerste keer in zijn leven wereldkam pioen geworden. Tal van jaren zijn er verstreken eer Coppi eindelijk dit resultaat heeft weten te bereiken. Al die jaren was hij eigenlijk óók de enige, die wereld kampioen had moeten zijn. Niemand zal ooit, zoals dat in voorgaande jaren eigenlijk steeds het geval was, kunnen betwisten, dat het wereldkampioenschap op de weg voor professionals niet ten deel gevallen is aan de enige renner, die er aanspraak op mocht maken. Coppi heeft gespeeld met al zijn tegenstanders. Ook met een Kübler, een Bobet of een Ockers. Op het moment, dat Eigenlijk zijn er slechts twee renners geweest, die deze strijd om het wereld kampioenschap aantrekkelijk hebben gemaakt. In de eerste plaats was dat natuurlijk Fausto Coppi. De ander was een Nederlander: Van Breenen. In de vierde ronde reeds liep Van Breenen weg uit het peloton. Alleen de Belg de Baere ging mee. Niemand echter nam deze uitlooppoging serieus. Daarvoor immers hadden enkele overmoedigen ook reeds pogingen -aangewend om zich een aantrekkelijke voorsprong te ver werven, doch allen waren zij schoor voetend teruggekomen. Maar voor Van Breenen was het ernst. Na de vierde ronde, na 60 kilometer dus, had het tweetal een voorsprong van twee minu ten en 39 seconden op het peloton en na 90 kilometer was het verschil nog tien seconden groter geworden. Steeds gro ter werd het verschil tussen de vluch telingen en het peloton, dat meer en meer verbrokkelde. Bij al de pogingen om op de een of andere manier een meer behaaglijke positie te ver krijgen ontmoette Van Breenen nogal enige tegenstand van zijn Belgische maat. De Baere kreeg namelijk in de zevende ronde aanwijzingen van een commissaris, die in feite niets anders inhielden dan beleefde doch zeer drin gende verzoeken om zich terug te laten vallen in het peloton, dat op dat mo ment bijna drie en een halve minuut achterstand had. En deze commissaris was een BelgVan Breenen werd kwaad, balde zijn vuist, keek achterom en viel. Hij verwondde zijn linkerbeen, maar slaagde er toch in De Baere spoe dig te achterhalen. de beslissing mocht vallen, kwam Coppi naar voren. Daarna had hij eigenlijk geen enkele tegenstander meer. Ook de Belg Germain de Rijcke niet. Meer dan 85 kilometer heeft Coppi alleen gereden. Hij tolereerde de Belg vlak achter zich tot het ogenblik, dat hij alle eer voor zich alleen wilde opeisen. Toen, 25 kilometer voor het einde, juist bij de beklimming van de Cres- pera, een heuvel van het formaat Cauberg, demarreerde Coppi nog eenmaal. En meteen liet hij de Rijcke vele tientallen meters achter zich. Met hetzelfde gemak, waarmee hij Bobet, Geminiani, Kübler, Ockers en Wagtmans vele ronden er voor had verslagen, ver grootte hij toen zijn voorsprong op zijn laatste tegen stander. De resterende kilometers waren voor Coppi nog slechts een formaliteit, maar tegelijk ook een zege tocht. De ongeveer 150.000 toeschouwers vrijwel allen Italianen juichten alsof zij getuige waren van eén wereldwonder. Voor al te heet gebakerde suppor ters en bewonderaars beschermd door een cordon van politieagen ten, begeeft Coppi zich naar het platform, waar hij voor het eerst in zijn carrière de regenboogtrui voor de wereldkampioen op de weg zal ontvangen. Inmiddels waren uit de grote groep renners nog enkele vluchtelingen aan de haal gegaan. Het waren Lauredi, Huber, Gismondi, De Rijcke en van Geneugden. Even later voegde ook Wagtmans zich bij hen om in eerste instantie een oogje in het zeil te hou den, maar bovendien met de bedoe ling, om voor het geval Van Breenen en De Baere achterhaald mochten Professionals 1. Fausto Coppi fit.), 270 km. in 7 uur 30 min. 59 sec. 2. Germain de R.vcke (B.) op 6 min. 16 sec. 3. Ockers (B.) op 7 min. 33 sec. 4. Gismondi (It.) op 7 min. 34 sec. 5. De Fiiippis (It.) op 9 min. 11 sec. 6. Gaul (Lux.) op 9 min. 12 sec. 7. Kübler (Zwits.) op 12 min. 57 sec. 8. Louison Robet (Fr.) z. t. 9. Geminiani (Fr.) z.t. 10. Ernzer (Lux.) z. t. 11. Van Geneugten (B.) z. t. 12. Fornara (It.) z. t. 13. Wagtmans (Ned.) z. t. 14. Hörmann (Did.) op 14 min. 44 sec. 15. Rolland (Fr.) z. t. Roks (Ned.) werd 16e in 7 uur 45 min. 43 sec. en Gerrit Voorting (Ned.) 20e in 7 uur 50 min. 46 sec. Amateurs 1. Riccardo Filippi (Italië) 180 km. in 4 uur 50 minuten 19 sec. 2. Nencini (It.) z. t. 3. Rick van Looy (B.) 4.59.27 4. Van Aerde (B.) z. t. 5. Noyel- le (B.) z.t. 6. Dalgaard (Den.) z. t. 7. Gelhausen (Lux.) z. t. 8. Van Cauter (B.) z. t. 9. Van den Brekel (Ned.) z. t. 10. Moresi (Zwits.) z. t. 11. ex aequo Post (Ned.) z. t. 30. Van 't Hof (Ned.) 5.01.45. worden, de Nederlandse vertegen woordiging op een redelijk peil te handhaven. In de tiende ronde ge beurde het laatste en toen had zich dus een kopgroep van acht renners gevormd. Drie Belgen, twee Neder landers, een Fransman, een Italiaan en een Zwitser. Een groepje, dat onge twijfeld sterk genoeg was om even tueel een beslissende voorsprong te verwerven en die tot het einde toe te behouden. In het peloton werden de gemoederen steeds meer verhit, werd de stemming met elke kilometer, die er gereden werd, steeds meer gespannen. Allen za gen in deze kopgroep een serieuze be dreiging van eigen aspiraties. Voortdu rend vonden er demarrages plaats, steeds weer vormden zich nieuwe groep jes. Eerst gingenOckers.de Filippis en la Franchi aan de haal en in de elfde ron de vormde zich een nieuw groepje van drie, bestaande uit Roks, Geminiani en Fornara. Een ronde later luidde Copoi de beslissende slag in. Tezamen met Bo bet en Kübler sprong h(j weg uit het peloton. De twee groepjes van drie wa ren toen reeds samengesmolten tot een geheel. Toen begon de jacht. Onder aan voering van Coppi werd het groepje met Ockers en Roks achterhaald en in de dertiende ronde moest ook de kop groep capituleren. Negentig kilometer moest er nog afgelegd worden en het lag dus voor de hand, dat de strijd voor lopig weer geluwd was. Maar toen nam Coppi het initiatief geheel in handen. Hy demarreerde zo fel en in zulk een voorbeeldige stijl, dat alleen Germain de Rfjcke zijn wiel kon houden. De Belg deed niets anders dan zich vastkleven aan het wiel van Coppi, maar dat was voor een Coppi in topvorm geen be zwaar om het tempo steeds hoger op te voeren. En toen de dertiende ronde was afgelegd, hadden Coppi en de Rijcke reeds een voorsprong van bijna ander halve minuut op Ockers, Gismondi en Fornara en van 1 min. 45 sec. op de tien overige renners. Het grote peloton, o.a. Gerrit Voorting, van Est en Dekkers had toen reeds een achterstand van ruim zes minnuten. Coppi ging door in hetzelfde hoge tempo, De Rijcke volhardde in zijn po gingen om de Italiaan bij te houden. De voorsprong op 't drietal met Ockers werd in één ronde met liefst een minuut ver hoogd. Op 4 minuten en 3 seconden volgde een groepje van negen man met o.a. Kübler, Bobet, Wagtmans en Roks. Zeven seconden later kwamen Van Breenen en de Luxemburgers Ernzer en Gaul door, op 7,20 kwamen Gerrit Voorting, Schotte en Trobat voorbij, terwijl op 10 min. 40 seconden een groep van tien man met Van Eist, Dekkers en Magni passeerde. De volgende ronde had dit laatste groepje reeds een achter stand van ruim een kwarier op Coppi en De Rijcke. Tot en met de zestiende ronde veranderde de situatie hoege naamd niét. Maar toen kwam Coppi's beslissende demarrage. Bij de beklim ming van de Crespera liep Coppi van zijn tegenstander weg en ging alleen door. Te Manne, 24 kilometer van de fi nish, had hij reeds een voorsprong van 1 minuut en 40 seconden en bij het in gaan van de laatste ronde van 15 kilo meter bedroeg het verschil reeds 3 min. 58 sec. Niets stond een wereldkampi oenschap van Coppi in de weg. La chend, met één hand van het stuur, ging Coppi, terwijl de enthousiaste me nigte leek te bezwijken van enthousias me, over de eindstreep. De Rijcke kwam met een achterstand van 6 min. 16 sec. aan de finish. Voor 20.000 toeschouwers zijn Zondag in het Pare des Princes te Parijs de eerste revanches van de wereldkam pioenschappen wielrennen gehouden. De sprintseries werden gewonnen door onze landgenoot Van Vliet, de Brit Harris en de Italiaan Sacchi. In de repechages werden de Fransman Gerar- din en de Nederlander Derksen win naar. Vervolgens wonnen Van Vliet, Harris en Derksen de kwartfinales; in de herkansing ging Bellenger (Fr.) als eerste over de eindstreep. Harris klopte vervolgens in de finale Van Vliet, Derksen eindigde op de vierde plaats. De Australiër Patterson klasseerde zich als eerste bij een internationaal omnium, de Belg Verschueren won de wedstrijd achter grote motoren. De uitslagen zijn: Internationaal om nium: Eerste manche individueel: 1. Patterson (Austr.) 5 km. in 7 min. 58,8 sec.; 2. Hassenforder (Fr.); 3. Van Steenbergen (Belg); 4. Nielsen (Denem.). Tweede .manche: 1 km met vliegende stert: 1. Patterson 1 min. 3.8 sec.; 2. Nielsen 1.07.8; 3. Van Steenbergen 1.09.0, 4. Hassenforder 1.09.2. Derde manche: Achtervolging: 1. Patterson 5 min. 17,4 sec.; 2. Hassenforder, 3. Nielsen, 4. Van Steenbergen, Algemeen klassement: 1. Patterson 3 pnt., 2. Hassenforder 8 pnt., 3. Nielsen 9 pnt., 4. Van Steenbergen 10 pnt. Sprint: Eerste halve finale: 1. Harris 11,4 sec.; 2. Derksen, Tweede halve fi nale: 1. Van Vliet 11,4 sec., 2. Bellenger. Finale: 1. Harris 11.3 sec., 2. Van Vliet. Voor de derde en vierde plaats werd gereden tussen Derksen en Bellenger; Bellenger won in 12 sec. Een wedstrijd achter grote motoren werd gewonnen door de wereldkampioen Verschueren (Belg.). Hij legde de 100 km af in 1 uur 22 min. 27,6 sec. De uit slag is verder: 2. Besson, (Zwitser!) op 225 meter, 3. Queugnet (Fr.) op 240 meter; 4, Lemoine (Fr.) op een ronde en 350 meter; 5. Schorn (Did.) op een ronde en 400 meter; 6. Martino (It.) op 2 ronden; 7. Solente (Fr.) op 3 ron den. (Van een speciale verslaggever) LUGANO, Zaterdagavond. De strijd om de wereldtitel van de amateurs heeft een wel zeer teleurstellend verloop gehad. Twaalf keer moest het circuit van Lugano, vijftien kilometer lang, worden afgelegd, twaalf ronden lang is er vrijwel niets gebeurd, waarover men zich terecht zou kunnen op winden. En dat de vele duizenden Italianen de hoogste graad van extase nabij waren, toen een van hun jeug dige landgenoten, Riccardo Filippi, als eerste de finish lijn passeerde en even later in de regenboogtrui kon worden gestoken, mag dan ook wel worden toegeschre ven aan louter nationalistisch chauvinisme. Filippi is wereldkampioen geworden, maar even goed had het diens landgenoot Nencini kunnen zijn, of de Belg van Looy, de Deen Dalgaard, de Luxemburger Gelhausen of de Nederlander van den Brekel De Italipan Filippi behoeft op de laatste meters voor de eindstreep geen moeite meer te doen. Zijn landgenoot Nencini heeft zich gewonnen gegeven. Het moge vreemd klinken, maar een andere conclusie valt er uit het wedstrijdverloop moeilijk te trek ken: geen van de zes Nederlandse amateurs zou dit jaar een regen boogtrui gesierd hebben. Ook Van den Brekel niet. Niet één keer heb ben onze landgenoten enig initiatief getoond. Zij stelden zich tevreden met het ongeïnteresseerd meedraaien in de grote groep renners, of ver dwenen voortijdig van het strijd toneel Een teleurstellender verloop had men zich van de strijd om het wereldkampioenschap 1953, althans wat de Nederlandse ploeg betreft, moeilijk kunnen denken, omdat de Nederlande ploeg op papier een zeer sterke indruk maakte. Vele ronden heeft net geduurd eer er enige tekening kwam in de strijd. In de tussentijd hadden wel enkele uit looppogingen plaats gevonden, maar na weinige kilometers werden de vluchte lingen steeds weer achterhaald. Des ondanks vielen er toen reeds talrijke uitvallers te noteren. Een van hen was Daan de Groot, een van de beste Ne derlanders. In de vijfde ronde staakte hij de strijd, wegens een lekke band. Ronde na ronde wisselde de situatie aan de kop. Voor het steeds meer verbrok kelde peleton, reden enkele stoutmoe- digen, die slechts weinige seconden voorsprong hadden en meestal vrij spoedig werden achterhaald. Zo was er na 90 kilometer een kopgroepje van zes man ontstaan met een voorsprong van 50 seconden op het peleton. Het waren de Italianen Nencini, Albani en Pon- zini, de Spanjaard Segu, de Denen Dalgaard en Rasmussen. Maar na 100 kilometer lag de Belg Van Looy alleen aan de leiding, met op 14 seconden de Deen Adersen, de Spanjaard Seku en de Luxemburger Gelhausen. Na tien ronden, 30 kilometer voor het einde dus, was de situatie al weer aanzienlijk veranderd. Toen had de Deen Rasmussen de lei ding en vlak achter hem bevond zich een groepje van zeven renners, waaron der vijf Italianen en daarachter reeds het grote peleton met de drie Neder landers, die nog in de strijd waren: Van den Brekel, Van 't Hof en Krijn Post. Na Daan de Groot hadden namelijk ook Wolfs en de Nederlandse kampioen Pay- mans de strijd gestaakt. Het was dui delijk, dat de beslissing nog steeds niet gevallen was. Met felle demarrages trachtte men de strijd te forceren. Dit alles had tot gevolg, dat bij het ingaan van de laatste ronde de Fransman le Dissez de Deen Andersen en de Italiaan Nencini de leiding hadden met 39 secon den voorsprong op het peleton. En in deze laatste ronde is er toen eindelijk eens fel gejaagd. De voorsprong van het drietal werd steeds kleiner en zes kilometer voor de finish lagen Filippi, Ponzini en Fabbri, drie Italianen, nog slechts vijftien seconden achter. De kop lopers werden achterhaald, Filippi en Nencini gingen alleen door, terwijl de overigen terugvielen in het peleton, dat slechts weinige seconden achterstand had. Zonder enige bijzondere krachtsin spanning ging Filippi, een leerling van Coppi. als eerste over de eindstreep. De athlctiekwedstrüden, die P.S.V. ter gelegenheid van haar veertig-jarig be staan in het Philips-sportpark te Eind hoven had georganiseerd, zijn op een daverend succes voor Sagitta uitgelo pen. Bij de dames wonnen de Amster damse athletes van de negen nummers er niet minder dan zes. Dicky van Dijk boekte daarbij een dubbele zegen. De 100 meter nam zij in 12.1 en de 200 meter in 26.3 sec. voor haar rekening. Op dit laatste nummer ondervond zij felle te genstand van haar clubgenote Nel Swart- Van der Stam, die in dezelfde tijd over de streep ging. Willy Lust bracht het ook tot twee overwinningen. Op de 80 meter horden ging zij in 11.8 sec. onbe dreigd naar de finish; en het versprin gen won zij met een sprong van 5,47 meter. Bij de heren leidde scherpe strijd tus sen Hardeveld, Aret, Sleeuwenhoek en Rulander tot uitstekende tijden: de drie eerstgenoemden gingen allen in 10.8 sec. over de streep Hardeveld werd eerste geklasseerd en voor Rulander werd 10.9 sec. afgedrukt. Aret nam op de 200 meter revanche, want hier wees hij Har develd duidelijk terug (resp. 22.2 en 22.4 sec.). Sepp Steger had weinig moeite met het winnen van de 400 meter. De Kroon en Smulders konden de in de bui tenbaan vertrokken Zwitser weinig in de weg leggen; daardoor werd de 48.9 sec, waarin Steger aan het eindpunt arri veerde, des te fraaier. Van den Wilden berg en Govers waren aanvankelijk de dominerende figuren op de 1500 meter. Maar enkele honderden meter voor de de finish schoot Rovers uit derde positie ineens naar voren, stoof zijn beide con currenten voorbij en finishte in 4 min. 1.1 sec. verrasseftd als eerste. De uitslagen zijn: Dames: 100 meter. 1. Dicky van Dijk (Sagitta) 12.1 sec. 2. Nel Büch (Sagitta) 12.4 sec. 3. Xenia Stadt— De Jong (Meeuwen) 12.6 sec. 200 meter: 1. Dicky van Dijk (Sagit ta) 26.3 sec. 2. Nel Swart—Van der Stam (Sagitta) 26.3 sec. 3. Xenia Stadt—De Jong (Meeuwen) 26.5 sec. 800 meter: 1. Gré de Jongh (Sagitta) 2.20.5. 2. Truus Terra (Aalways Forward) 2.23.4. 3. Wil Grezel (Sagitta) 2.30.1. 80 meter horden: 1. Willy Lust (Zaan land) 11.8 sec. 2. Loes van der Meyden (Olympia '48) 12.2 sec. 3. Fientje Bintts- bergen (HBS) 12.4 sec. 4 x 100 meter estafette: 1. Sagitta 50.3 sec. 2. Olympia '48 50.9 sec. 3. G.A.C. 52.4 sec. Discuswerpen: 1. Ans Panhorst Niessink (Sagitta) 40.12 meter. 2. Cor Aafjes (Lycurgus) 39.68 meter. 3. Nelly de BruynPasma (Olympia '48) 36.75 m. Kogelstoten: 1. Ans PanhorstNies sink (Sagitta) 11.25 meter. 2. Annie Gra- vensteyn (Lycurgus) 11.22 meter. 3. Cor van den Bosch (Taxandria) 10.93 meter. Speerwerpen: 1. Betsie Rijshouwer (G.A.C.) 36.58 meter. 2. Corrie Wendels (A.D.A.) 35.66 meter. 3. Tine de Haan (P.S.V.) 33.12 meter. Verspringen: 1. Willy Lust (Zaanland) 5.47 meter. 2. Dini Broekman (Olympia '48) 5.20 meter. 3. Loes van der Meyden (Olympia '48) 5.14 meter. Heren: 100 meter: 1. Hardeveld (V. en L.) 10.8 sec. 2. Aret (DOS) 10.8 sec. 3. Sleeuwenhoek (V. en L.) 10.8 sec. 200 meter: 1. Aret (DOS) 22.2 sec. 2. Hardeveld (V. en L.) 22.4 sec. 3. Sleeu wenhoek (V. en L.) 22.4 sec. 400 meter: 1. Steger (A.V. '23) 48.9 sec. 2 De Kroon (Trekvogels) 50.2 sec. 3. Smulders (AVON) 51 sec. 800 meter: 1. Blankesteyn (Trekvogels) 1.57.6. 2. Verwey (Trekvogels) 1.58.9. 3. Groen (DOS) 1.59. 1500 meter: 1. Rovers (Thor) 4.01.1. 2. Van den Wildenberg (PSV) 4.01.3. 3. Govers (V. en L.l 4.01.5. 3000 meter: 1. Malipaard (THOR) 8.48.3. 2. Van Zeeland (A.A.C) 8.59.7. 3. Verra (Haarlem) 9.02.3. 110 meter horden: 1. Nederland (A.L.O.) Instructeur J. Koek van het K.N.V.V.L.-zweefvliegcentrum Teriet heeft een poging gedaan om het gouden zweefvliegbrevet te behalen. Hij landde nabij het Rothaar-gebergte in Duitsland op 174 km. van Teriet en volbracht dus niet de afstandsproef, waarvoor 300 km. vereist is. Koek steeg echter tijdens deze vlucht tot 3480 meter hoogte, na boven Teriet op 320 meter te zijn los gekoppeld. Zijn hoogtewinst bedraagt dus 3160 meter; hiermede heeft hij ais zevende Nederlander de hoogteproef voor het gouden brevet afgelegd. Koek vloog de bekende „Sky" van de K.N.V.V.L. Te Nijmegen is na een kortstondige ziekte op 66-jarige leeftijd overleden de heer A. Lodenstijn, die mede in 1900 de grondslag legde voor het huidige N.E.C. De Nederlandse kampioenschappen vijf-kamp dames en tien-kamp heren, welke Minerva op het Nenyto-terrein te Rotterdam Zaterdag en Zondag organi seerde, zijn onder wel zeer ongunstige weersomstandigheden gehouden. De re gen had op beide dagen de sintelbaan doorweekt; op de eerste dag stond de baan bij de 400 meter heren zelfs gedeel telijk blank. Dit in aanmerking genomen was de tijd van Van der Hoeven, 52.4 sec, een uitstekende prestatie, zoals er ook op andere nummers zeer bevredi gende resultaten konden worden geno teerd. Bij de dames kwam tenslotte mevr- Soepenberg-Petter (A C Tion) uit En schede als winnares te voorschijn, ter wijl v. d. Hoeven (Lycurgus) Kromme nie bij de heren op de titel beslag legde. miniiiiiMiiiiiin 15 sec. 2. Broeken (K. en K.) 16.7 sec. 3. Lammers (Parthenon) 16.4 sec. Hoogspringen: 1. Van der Meulen (Par thenon) 1.80 meter. 2. Van Druten (V. en L.) 1.80 meter. 3. Visser (A.A.C.) 1.80 m. Verspringen: 1. Visser (A.A.C.) 6.8iy2 meter. 2. Mooy (Volt) 6.80 meter. 3. Van der Meulen (Parthenon) 6.39i/2 meter. Polsstokhoogspringen: 1. Van Es (Hol land) 3.60 meter. 2. Swart (Haarlem) 3.60 meter. 3. Lamoree (Kometen) 3.30 meter. Speerwerpen: 1. Lutkeveld (A.P.G.S.) 62.02 m. 2. Van Druten (V. en L.) 55.85 meter. 3. Postma (Suomi) 55.81 meter. Kogelstoten: 1. Preusser (V. en L.) 13.55 meter. 2. Bakker (V. en L.) 12.66 meter. 3. Postma (Suoml) 12.39 meter. Discuswerpen: 1. Postma (Suomi) 41.03 meter. 2. Van der Meulen (Parthenon) 40.79 meter. 3. Bakker (V. en L.) 39.63 meter. Kogelsllngeren: I. De Bruyn (V. en L.) 46.42 meter. 2. Van der Maat (V. en L.) 46.42 meter. 3. Versteeg (Trekvogels) 45.45 meter. 4 x 100 meter estafette: 1. V. en L. I 43.8 sec. 2. V. en L. II 45.6 sec. 3. Parthenon 45.7 sec. Olympische estafette f800, 400, 200, 200 meter: 1. V. en L. 3.55. 2. A.A.C. 3.58.4. 3. Trekvogels 3.68.9. Op de tweede dag van het internatio naal concours hippique in Le Zoute is wederom de Nederlandse driekleur aan de hoogste mast gehesen voor een fraaie Nederlandse overwinning in een inter nationale dressuurproef. Van de twaalf deelnemers eindigde onze landgenote mej H. ten Bos (Almelo) met „Rezi- mar" op de eerste plaats met een pun tentotaal van 353 Tweede werd de Belgische mevr. Philippe met „Reveil- lon", die 349 pnt. behaalde. De Neder landse kampioen dressuurrqden, de heer L. H. M. van Loon (Tilburg) legde met „Saracecn" beslag op de derde plaats (327 punten), terwijl mej. Ten Bos met het paard „Mike", waarmede zij Vrijdag in een internationale dressuurproef eer ste is geworden, als vijfde eindigde met een totaal van 309% pnt. Een internationaal springconcours, dat 13 hindernissen telde met een maximum hoogte van 1.40 meter en waarvoor een maximum toegestane rijtijd 85 sec. be droeg, werd gewonnen door de Franse amazone José Bonnaud met „Charles ton", die na barrage een foutloos par cours aflegde in de tijd van 30,5 sec. Tweede werd haar landgenoot, de Olym pische kampioen Jonqueres d'Oriola, die zich met „Arlequin" tweede en met .Voutlette" derde klasseerde in de res pectievelijke tijden van 30,7 en 30,8. De Hagenaar Joop de Mos heeft op nieuw de Nederlandse titel bij de ten- nisleraren voor zich opgeëist. Tijdens de te Amsterdam gehouden nationale kampioenschappen liet hij zowel in de halve finale tegen Bruin (6—2, 6—1, 62) als in de eindstrijd tegen Mulder (63, 86, 61) er geen twijfel over bestaan, wie de sterkste was. De Mos plaatste zich, tezamen met Van Beem, eveneens in de finale van het dubbelspel. De strijd tegen Mulder en H. Hemmes moest, nadat beide par tijen een set hadden gewonnen, in de derd® set bij de stand 44 worden ge staakt. De invallende duisternis maakte verder spelen onmogelijk. De partij zal Zondag 6 September worden beëindigd. De afwerking van het tournooi on dervond door de aanhoudende regenval nogal vertraging. Zaterdag kon in het geheel niet worden gespeeld, terwijl Zondag eerst laat in de middag, toen 't weer wat opklaarde, kon worden be gonnen. De uitslagen zijn: Enkelspel; halve finales: J de Mos sl. M. Bruin, 62 61, 62; H. Hemmes ver! v. J. Mulder, 64, 06, 06, 46. Finale: J. de Mos sl J. Mulder 63, 86, 61. Dubbelspel: J. de Mos en Van Beem s! G. W Mulder en Schuuring, 63, 60, 62. J. Mulder en H. Hemmes s! Parlevliet en A. Hemmes, 57, 61, 46, 97, 62. Finale: J. de Mos en Van Beem J. Mulder en Hp Hemmes, 64, 46, 44, gestaakt. Te Den Bosch is een internationaal hockeytournooi voor dames en heren gehouden. Zowel bij de dames als bij de heren zegevierde Be Fair uit Bussum. De uitslagen zijn: Dames: poule A: Be FairHTCC 40, UnionDen Bosch 13, HTCCDen Bosch 01, Be Fair Union 10, Be FairDen Bosch 20, HTCC—Union 2—1. Poule B: De Kievi tenVenlo 10, KampongVictory (Antwerpen) 0—0, De KievitenVictory 10, KampongVenlo 13, Victory Venlo 0—3. De KievitenKampong 12 Heren: Poule A: UnionVenlo 11 Be FairVenlo 2—0, Heracles (Antwer pen)—Union 30, HeraclesVenlo 11 Be FairUnion 10, Be FairHeracles 0—0, Poule B: HTCC—Den Bosch 3—1, ZuidwijckVictory 03. HTCCVic tory 33, ZuidwijckDen Bosch 02, ZuidwijckHTCC 14, VictoryDen Bosch 10, De eindstanden zijn: dames: Be Fair '2. Venlo, 3. Den Bosch, 4. De Kieviten. Heren: 1 Be Fair, 2. Victory, 3. Heracles, 4. HTCC. Beide malen legde hij het barrage-par* cours zonder fouten af. Onze landgenoot ko! Pantchoulidze die zich met „Pooka" eveneens voor o barrage had geklasseerd legde beslag op de vierde plaats. Voor deze combinat werden 4 fouten genoteerd en een tij van 31,5 sec. De landenprijs van het concours luP' pique is met gering verschil, namely !4 fout, gewonnen door de r'an®c équipe, bestaande uit luitenant Letten met „Ali Baba", It. Dubreuil met »J, se" en Jonqueres d'Oriola met quin". De winnende équipe maakte 1 totaal 56 fouten. Tweede werd de ploeg met 56M fout, terwijl NederlaR op de derde plaats eindigde met ee totaal van 61 fouten. De Nederlandse équipe bestond uit li ter zee H. Scheeren met „Tarahumara^ die in de eerste manche 8 en in de twee* de eveneens 8 fouten noteerde, J. Bij' met „Master" (eerste ronde 12 en tweede ronde 4 fouten) alsmede ko! A. Pantchoulidzew met „Pooka" (eerste ronde 17 en tweede ronde 12 fouten). Zwitserland eindigde met 7714 fout al» vierde, Italië klasseerde zich vijfde (861* ftn.) en België zesde (10614 ftn.). Advertentie 't Oude Vreeburg slaat weer voL Wat 'n auto's en gehol! Utrechts Jaarbeurs, goede naam. Die verbreidt Neerlands faam. Goede naam in buitenland Maakt welvarend Nederland. (Van onze cricketmedewerker) Zaterdag en Zondag j.l. is de regen als spelbreker opgetreden, waardoor twee wedstrijden niet tot een einde gebracht konden worden. De verrassing kwam uit Eindhoven, waar, op het terrein van H.T. C.C., een „Belgische" combinatie, mei 63 runs in de meerderheid van een Bonds elftal wist te blijven en daardoor voor een jaar in het bezit van de „Telegraaf"- beker kwam. Voor de eerste klas competitie, afde ling B, wist het Nijmeegse Quick, van Quick, Den Haag, met 15 runs te winnen, zodat de laatste plaats in die afdeling thans definitief bezet blijft door het Utrechtse Kampong. Er bestond veel belangstelling te Eind hoven voor de ontmoeting tussen een Bondselftal, waarin niet minder dan zes spelers van Hermes DVS meededen en een team „Belgen", (lees Engelsen!), die in de Zuidelijke tweede klasse van de N.C.B uitkomen. De „Belgen" toonden zich in alle onderdelen van het spel ver re de meerderen over de Hollanders, die zelf nonchalant gebat hebben en het bowlen verre onderschat hebben. Boven dien werd het bowlen door meer dan fantastisch fielden ondersteund. Voor 67 runs zat het hele Bondselftal aan de kant. dat n.b. eerst op een goed wicket en onder zeer normale weersomstandig heden kon batten Alleen L. Borrani met 17 en C. Tettelaar met 16 kwamen in de dubbele cijfers. Parker bowlde 2 voor 9, Coutts 3 voor 20, Maltby 2 voor 21 en Iddon 2 voor 9. Ook aan bat toonden de Belgen zich meerderen, daar zij het tot een totaal van 130 runs wisten te brengen. Coutts hier de grote man met een fraaie 37, voorts: Iddon 20, Cooper 19, Harris 15 en Evans 10. J. Dries bowlde 2 voor 46, H. Donné 2 voor 21, C. Tettelaar 1 voor 10. J. Scheffer 2 voor 39 en L. Borrani 1 voor 3 Het fielden van het Bonds- eltfal is aan de matige kant gebleven. De competitie De ontmoeting tussen VRA en WV verregende. Toen tegen drie uur in de middag een regenbui (er was eerst tegen half twee begonnen, waarna het spel nog twee keer wegens regen onderbroken moest worden) opnieuw over het veld kwam besloten beide aanvoerders het spel voor goed te staken. VRA had toen 23 runs gescoord voor het verlies van 2 wickets. (H. W. Glerum 14 n.o.), C. J. Slagter 2 voor 14. In een wedstrijd met lage totalen bleef het Nijmeegse Quick op eigen terrein met 15 runs de baas over het Haagse Quick (65 tegen 50) Een hinderlijke, zware dwarswind, maakte goed batten onmogelijk. Voor Quick (N.) scoorde D. Ingelse 10, A. Phyffer 10 en C. Fiege 17 en bowlde P. Marseille 6 voor 12. W. Bosman nam 1 voor 23, A. Foortse 2 voor 5. Aan het bat faalde het Haagse Quick hierna volkomen en was voor 50 runs volkomen all out Het stond een gege ven ogenblik 5 wickets neer voor.7 runs! Alleen Poolman met 15 en Van Eek met 14 kwamen voor Quick in de dubbele cijfers. J. Hagen bowlde 4 voor 21. H. Burki 4 voor 23 en C. Fiege 2 voor 9. De ontmoeting die Zaterdag j.l. op het terrein van het Haagse Quick tussen een Bondselftal en het Nederlands Jeugd- elftal plaatsvond, verregende eveneens. Het Nederlands Jeugdelftal had 40 runs gescoord voor het verlies van 2 wickets (P. van Arkel 31 n.o 4x4) J. Dries 2 voor 15. toen regen verder spelen on mogelijk maakte. Op de algemene jaarvergadering van de Kon. Ned. Hockeybond, welke 19 September te Amsterdam zal worden gehouden, zal de heer L. J. Quarles van Ufford zijn functie als secretaris van de elftalcommissie van de Hockeybond neerleggen. Hij blijft evenwel els secre taris-penningmeester-competitieleider in het bondsbestuur zitting houden.- De heer Quarles van Ufford, die reeds 28 jaar als secretaris van de elf talcommissie en als leider van het Nederlands hockey-elftal in functie is. acht nu de tijd gekomen zijn plaats aan een jongere af te staan. Na een langdurige vergadering heb ben de leden van de Arnhemse voetbal vereniging „Vitesse" met algemene stem men besloten (169 leden waren aanwe zig) niet accoord te gaan met de doof het gemeentebestuur van Arnhem voor het terrein Monnikenhuizen voorgestel de huurvoorwaarden zijnde f22.000 per jaar, plus de kosten van onderhoud. De ze worden geraamd op f 10.000. De voorzitter, de heer H. P. Hoolboonu zei o.m., dat als gevolg van de gemeen* tepolitiek in Arnhem verenigingen a,s de Arnhemse Hockeyclub en de cric ketclub „Arnhem" naar Rheden zijn vertrokken, terwijl de ijsclub „Thialf" 10 moeilijkheden is geraakt. Over de eventuele consequenties van dit besluit, dat tot gevolg kan hebben dat „Vitesse" per 1 November, wanneer het oude contract met de gemeente af loopt, zonder terrein komt, kon de voor zitter nog geen mededelingen verstrek ken. Het KNVB-bestuur zal contact op nemen met het gemeentebestuur van Arnhem. Op het speciaal en uitsluitend vo?' dit doel door de KNAC goedgekeurd® circuit van Zandvoort heeft het dist'i'^ Haarlem en omgeving van de KAL' West Zondagmiddag voor de vi.|l° maal zijn bekende autosprints geh°" den. Niettegenstaande het slechte '-v - liet geen der bijna vijftig inschrijver verstek gaan, terwijl ook de publiek belangstelling bevredigend mocht f „a den genoemd. Het programma óes.on uit het rijden van een sprint, waaraa de in klassen onderverdeelde, deeln mers steeds twee aan twee werden derworpen en verder uit een Jclass mentsproef. Deze werd evenals J sprint door elke inschrijver twee m8 afgelegd. de In het algemeen klassement werden eerste drie plaatsen bezet door: 1- - Hoogeveen: 2. J. Heidendhal; 3. J- t Ouden. Klasse winnaars: klasse 1 1 1100 cc) H. Huizinga; klasse II 1100 tot 1200 cc) W. Poll; klasse III 1200 tot 1500 cc) J. Heidendahl; kia IV (van 1500 tot 3000 cc): J. den den: klasse V (boven 3000 cc): Dijk. Sportwagenklasse: H. Hoogev Het bestuur van de K.N.V.B. het protest dat door de Kennem K.F.C., U.V.V. en De Spartaan bij Voetbalbond naar aanleiding van competitie-indeling in de tweede K| B van district West I was nded afgewezen. Deze verenigingen n® geprotesteerd tegen het feit. dat zij, dat dat vorie iaar ook reeds was Voor !>iaat «e dat dat vorig jaar ook reeu= -""clübs beurd, in een afdeling van *ienvan id waren ondergebracht, in plaats een van elf verenigingen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1953 | | pagina 4