Bergt „Rostro" de lading een ander van Nog geen licht in raadsel achtige geschiedenis Tegenstrijdige verklaringen schip? Familiepartijtje van de Nederlandse deelnemers aan Christchurch-race Een nieuw seizoen en een nieuw kinder verhaal VOEDSELSLAG IN BERLIJN WOEDT VOORT Zware atoomexplosie in Rusland Brits villa-bezitter houdt open hof DE SCHAT VAN DE „FLYING ENTERPRISE Vragen over Vrije Volk-publicatie Hongarije benoemt gezant in Belgrado Moskou inviteert Dr. Plesman fuift op thee met cake en niet op 'n dinertje, zoals bij de Melbourne-race Een modeontwerper en een haringvisser V Democratische cursussen op Nederlands initiatief Tot hoofd en hart Chinese philosofie in de practijk Feest voor de armende eenzamen en de bedrukten Het weer j r J dINSDAC 1 SEPTEMBER 1953 77ste JAARGANG No. 25774 Rijksbegroting 1954 Strafbare schending van staatsgeheimen .2° ja, is de regering van oordeel, dat ?le bekendmaking het gevolg is van een *fachtens de artikelen 98 en/of 272 sr. j'rafbare schending van staatsgeheimen °or een of meer ambtenaren,, en is de ^kering voornemens te dezer zake een Strafvervolging te doen instellen? Spaanse juwelendief terug naar Sevilla Buit geheel teruggevonden J?t DOOR DUISTERNIS MISLEID Opnieuw regen en wind Door locomotief gegrepen en gedood DODELIJKE VAL Mogelijk onderdeel van een serie proef nemingen met atoombommen FIELD JAC KETS - SWEATERS ToiR?AU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Au.6 Redactie 21544, Advertenties 21543 K^önnementen 20800 Postgiro 143480 J<ant. Beverwijk: Breestraat 171, teief. 4790 antoor en Red. Ilmuiden: Leeuweriklaan 30 öi. Telefoon 5790 sctie: 7. 3. \y. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen, ty^/^dactie: Drs. H. v. Run en W. Severin. hoofdredacteur: W. van Willige. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 47 cents per week, f 2.— per maand, f 6.— per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544. J*" aantal verklaringen omtrent de schat aan bankbiljetten, die door het Italiaanse erSingsvaartuig „Rostro" uit het wrak van de „Flying Enterprise" is gehaald, "eemt nog steeds toe, maar het geheel blijft tot op heden een raadselachtige ge schiedenis. De Londense Daily Mail stelt zelfs de vraag, of de biljetten wel eSelijk afkomstig zijn van de „Flying Enterprise". De „Flying Enterprise" zonk en">lotte 42 mijl van Plymouth en de „Rostro" heeft tot dusver op verscheidene pijlen afstand van die plaats gewerkt. Twee mogelijkheden blijven dan open: "f het wrak van de Flying Enterprise heeft dus nog mijlen onder de oppervlakte de zee gedreven, vóórdat het definitief naar de bodem zonk, óf de „Rostro" be: rf>t de lading van een ander schip Het Tweede-Kamerlid Van Rijckevor- (KVP) heeft aan de minister-pre- 'hent en de minister van Financiën chriftelijk de volgende vragen gesteld: 2ijn de door 't dagblad „Het Vrije Volk" ,ekendgemaakte gegevens over de rjjks- eSroting 1954 juist? *o neen, wil de regering dan deze ekendmaking ten spoedigste tegen- "Preken? Emilio G. Gomez, de zoon van 'n rjjke ■Paanse magistraat, zal. naar gisteren fo, °r een Londense rechtbank beslist Jprd, naar Spanje teruggestuurd wor- ,eh om zich te verantwoorden in ver- ahd met de diefstal van juwelen ter aarde van 12.500 dollar uit de kathe- raa] van Sevilla. juwelen, die in Maart uit de ko- Pklijke kapel van de kathedraal ge- Ïp werden, zijn alle teruggevonden. deel door een spoorwegarbeider. 6 ze vond, nadat ze uit de trein gewor- sj.h waren en een ander deel bij een wersmid in Sevilla. wSfomez, een 18 jaar oude student, werd jj1 weken geleden tijdens een vacantip r Londen gearresteerd. Hij heeft ont- i, hd iets met de diefstal te maken te hben. "°lgens de advocaat, die voor de J'aanse regering de uitlevering van Go- v ®z vroeg, heeft de politie in de winkel zilversmid een brief van Gomiz wv°nden, waarin hij om de verkoop h de juwelen verzocht. ^«ongarije is het eerste van de commu- he buurlanden van Zuid-SIavië, W öa de breuk van de Kominform met de diplomatieke betrekkingen met 'd-Slavië heeft hersteld. Belgrado is de benoeming van Ku- bov tot' Hongaars gezant in Belgrado jjJ^ndgemaakt. Eerder was Kurinski ''Kaars gezant in Albanië geweest, Intussen is nu ook de naam bekend gemaakt van de verzekeringsmaatschap pij, voor wier rekening de „Rostro" met zijn bergingswerkzaamheden is begon nen. Het is de Londense firma Tyler en Co. De directeur voor België, Hamilton Mack, vertelde in Brussel aan verslag gevers, dat de bergingswerkzaamheden in verband met het slechte weer zijn stopgezet. Mack zei, dat de „Rostro" de vorige week uit Ostende met onbekende bestemming is vertrokken en dat de bergingswerkzaamheden pas begin vol gend jaar zullen worden hervat. Maar toen het schip vorige week de haven van Ostende verliet, verklaarde de chef van het bergingspersoneel aan boord, Mario Rafaeli, dat de „Rostro" terugkeerde naar het wrak van de „Flying Enterprise". Vliegtuigen zagen het schip eergisteren op zijn oude plaats in zee voor anker liggen. Het was erg stil aan dek, waarschijnlijk in verband met de Zondag. De „Rostro" weigerde radiogesprekken en telegrammen aan te nemen. Trouwens, ook de scheepsmakelaar, die vorige week het lossen van de „Rostro" geregeld heeft, vertelde Zater dag, dat hij het schip over drie of vier weken in Ostende terug verwachtte. Tyler en Co. in Londen houden intussen vol, dat de bankbiljetten wel degelijk afkomstig zijn uit de „Flying Enterprise" en dat er helemaal „niets geheimzinnigs" aan is. Desondanks blijven er tal van duistere punten: Waarom heeft men bijna anderhalf jaar gewacht met het bergen van dit kapitaal? Waarom wisten Kapitein noch reder van de „Flying Enterprise" iets omtrent de aanwezig heid aan boord van zoveel geld? Voor wiens rekening stuurde de Zwitserse Nationale Bank het geld naar New York? Waarom werd zo'n groot bedrag In biljetten en dan nog wel in zulke kleine coupures verzonden? Wat is er juist van de geruchten, dat het hier „Duits vlucht- kapitaal" betreft, en is dat „vlucht- kapitaal" al lang geleden bijeengebracht, of is het pas sinds kort ontstaan? Aan vragen is er geen gebrek, maar de ant woorden laten tot dusver veel te wensen over. Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken heeft gisteren alle buitenlandse diplomatieke ver tegenwoordigers te Moskou uitge nodigd vandaag de opening van het nieuwe seizoen van het Bolsjoi- theater bij te wonen. Diplomaten, die reeds jaren in de Russische hoofdstad vertoeven, zeiden, dat dit de eerste uitnodiging v-oor de opening van het seizoen in het Bolsjoi-theater was. Een Wes telijke diplomaat, die in 1943 voor het eerst in de Sovjet-Unie kwam, zei zich een dergelijke uitnodiging aan alle leden van het corps diplo matique niet te kunnen herinneren. De uitnodigingen waren gericht aan de hoofden van de missie. Ook de echtgenoten van de ambassadeurs en gezanten werden uitgenodigd. De ambassadeurs van de Westerse Grote Drie zijn voornemens van de uitnodiging gebruik te maken. Het beroemde Bolsjoi-theater is onlangs geheel gerestaureerd voor de première van Glinka's opera Ivan Susanin", waarmede het operaseizoen vanavond geopend zal worden. Drieduizend communistische Oost-Duit sers, voorzien van propagandamateriaal en Oost-Duitse Marken, werden bij het overschrijden van de grens Oost-West gearresteerd. De propagandisten, die met valse papieren West-Duitsland trachten binnen te dringen, hebben het doel on rust te zaaien; ook moeten zü geheime opdrachten uitvoeren. Een aantal van de gearresteerde Oost-Duitsers wordt door de West-Duitse politie, aan de zone- grens overgeleverd aan de Oost-Duitse (Van onze verslaggever) Gistermiddag zaten drie en vijftig Nederlandse emigranten bijeen in de cantinc van Let K.L.M.-gebouw in Den Haag. Ze konden er vast wennen, aan elkaar en aan het zitten, want het waren de deelnemers aan de Londen Christchurch-race, die Donderdag 8 Oc tober met de DC-6A Liftmaster „Dr. ir. M. H. Damme" van de Britse hoofdstad naar het ruim 19.000 kilometer verder liggende Christchurch op Nieuw-Zee- land zullen vliegen. De president-direc teur van de K.L.M., dr. A. Plesman, was ook naar dit „familiepartijtje" gekomen, zoals hjj het noemde, vergezeld van het grootste deel van de bemanning, die de emigranten in iets meer dan twee et malen naar de finish en hun nieuwe vaderland zal brengen. Dr. Plesman, die altijd graag de kat ik De zomer is geëindigd, en ook de zomer in Krom- dorp. Wij beginnen het 7.' M nieuwe seizoen met een 'nieuw stripverhaal. Deze keer is het een verhaal, dal 17) er rond voor uitkomt voor kinderen te zijn getekend. Wij hebben het gevoel met ■ft het vorige stripverhaal de jeugd tussen 10 en 14 jaar een beetje te kort te hebben gedaan. Het slre- (y ven, om ook volwassenen Ql» te laten mee genieten, kan wel eens tot tweeslachtig heid leiden. Wij hebben onze keus laten vallen op een verhaal, dat toen het in boekvorm in België werd uitge geven, de paedagoog dr. Nic. Perquin S.J. in het tijdschrift „Dux" aldus deed schrijven. „Het ware te wensen, dat onze katholieke kranten, die het zonder strips niet kunnen doen, zich een beetje inspireerden op deze voortreffelijke verhalen van Hergé". Welnu, dan schamen wij ons ook niet mee te bekennen, dat wij, ofschoon volwassen - hetgeen de welwillende lezer wel van om wil veronderstellen zelf in het verhaal, da- wij vandaag beginnen te- publiceren, een kin derlijk plezier hebben. uit de boom kijkt en dan bovendien nog een slag om de arm houdt, sprak van „bijna drie etmalen", maar ook dat is voor de K.L.M.-directeur toch nog wel erg vlug voor zo'n afstand. „Ja, je kunt gaan wandelen en je kunt mee gaan doen aan de vierdaagse", zei hij ten minste. En hij stak het niet onder stoe len of banken dat de vlucht naar Christchurch naast rrg snel ook wel eens vrij vermoeiend zou kunnen zijn. De tussenlandingen zullen met veel langer dan een half uur in beslag nemen: daar is het tenslotte een race voor. De normale K.L.M.-service een wachtende autobus die de passagiers 's avonds van het vliegveld naar een gerieflijk hotel brengt zal moeten komen te vervallen. In plaats daarvan zal er wat fris stromend water en een handdoek zijn, om zich inderhaast wat op te knappen. „U hebt nu dus een prachtige gelegen heid om vast te leren zitten", vertrouw de de heer Plesman de sportieve emi granten acht en twintig dames en vijf en twintig heren toe, die al dit on gemak met grote blijmoedigheid onder gaan en deze unieke reisgelegenheid voor geen confortabele vlucht zouden willen ruilen. „Het zal tussen iedere tussenlanding een kwestie zijn van zes en een half uur zitten", zo vervolgde hij onverbiddelijk. „En in totaal zullen er acht van die zitjes zijn. Er zullen er onder u wellicht zijn", aldus dr. Ples man, „die nog nooit gevlogen hebben. Dat is dan waarschijnlijk een voordeel, want dan ben je er in één keer door". Na de dames nog geadviseerd te heb ben zich tijdens de vlucht maar met een breiwerkje te ver „mannen", besloot hij met de opmerking, dat de sportieve medewerking en 't doorzettingsvermogen van de emigranten een goed teken vormde voor Nieuw-Zeeland. Hij had alle deelnemers graag een dinertje aan geboden net als indertijd de passagiers van „De Uiver" in de Melbourne-race, maar dat waren er maar vier geweest en daarom moest het nu met thee en cake tot zijn spijt „maar een droge boel blijven". En daarmee was het woord aan dr. J. P. G. Schmitz, hoofd van het Bedrijf Emigrantenvluchten van de K.L.M., die de emigranten nogmaals verzekerde dat de „speciale vlucht LondenChrist church", zoals de K.L.M. de race hard nekkig blijft noemen, geen „koorddan- serij" is maar een normale commerciële vlucht, tijdens welke aan de passagiers alle mogelijke service zal worden gebo den. Vervolgens demonstreerde hij een klein, handzaam koffertje, dat alle pas sagiers speciaal voor deze vlucht wordt aangeboden om toilet-artikelen en der gelijke in op te bergen. Deze koffertjes zijn precies op maat gemaakt, zodat ze onder de stoelen in het vliegtuig kun nen worden geschoven, hetgeen bij de handicapwedstrijd van belang is. Vervolgens ging de Christchurch- familie over tot het vaststellen van een algemeen tenue voor de aankomst, want straks in Nieuw-Zeeland wil men wel iswaar niet als een Brits cricket-team arriveren, maar toch wel zoveel moge lijk als één groot geheel. Een K.L.M.- voorstel om de dames in een zwart rokje en een witte blouse hun intrede in Nieuw-Zeeland te laten doen werd De president-directeur van de K.L.M., de heer Plesman, poseerde met de be manning van de DC 6 Liftmaster. die op S October zal deelnemen aan de Christ church-race. V.l.n.r.: J. Noomen (2e piloot), mej. Jaspers (stewardess)de heer Plesman. H. A Kooper (gezagvoer der), H. v. d. Ham (boordwerktuigk.), L. Hermans (le steward), J. v. d. Bos (2e marconist)mej. E. Pinault (stewardess), J M. Kiepe (marconist) en J. H. Hoft- ijzer (2e steward). wonder boven wonder zonder een enkele tegenwerping aanvaard. Maar toen het plan op tafel werd gebracht om de heren in een wit overhemd en zwart jasje te laten arriveren, stuitte dit op hardnekkig verzet van een jeugdige blonde knaap, Paul Franken uit Den Haag, de achttienjarige Benjamin onder de emigranten, die vond dat een zwart jasje hem „te ouwelijk" stond. En het jasje verviel tenslotte helemaal: de heren reizen in wit overhemd en een donkere broek. En daarna werden de emigranten, af komstig uit alle delen van het land, aan elkaar voorgesteld. Kees en Riet Dam- De Wit, een van de twee emigrerende echtparen, waren in het begin van dit jaar nog maar net getrouwd toen de watersnood al hun bezittingen weg vaagde. Twee weken later namen ze het besluit te emigreren en de heer Dam heeft zich inmiddels al als landbouwer een betrekking op een farm verzekerd. De meest uiteenlopende beroepen heb ben ongetwijfeld mej. Antoinetta J. M. Naninck en de heer Arie Hartevelt. De eerste komt uit Heerlen en is mode ontwerpster, de tweede is woonachtig in Scheveningen en is haringvisser van beroep. De 67-jarige alleenwonende heer J. Slagter uit Noordlaren is op tragische wijze om het leven gekomen. Achter het Noordlaarderbos werd zijn stoffelijk overschot gevonden in een sloot. De man was al enige tijd spoorloos. Waar schijnlijk is hij door het slechte weer en de duisternis misleid en in de diepe sloot geraakt en verdronken. Tienduizenden Duitsers uit Oost- Berlijn en Oost-Duitsland zijn gisteren, op de vierde dag van de tweede voedsel- actie in West-Beriijn, weer toegestroomd om een levensmiddelenpakket in ont vangst te nemen. De politie in Oost- Berlijn nam ditmaal geen pakketten in beslag, maar volgens Oost-Duitsers, die bij de distributiecentra in de rijen hun beurt stonden af te wachten, gebeurde dit wel op de spoorwegstations in de Sovjet-Russische zone. -Volgens sommi gen was het in Maagdenburg en Erfurt gekomen tot botsingen met de politie en er zouden verscheidene arrestaties zijn verricht. Het Oost-Duitse nieuwsbureau A.D.N. heeft aangekondigd, dat de uit deling van „ingeleverde voedselpakket ten" aan West-Berlijnse werklozen en gepensionneerden vandaag zal worden hervat. De burgemeester van West-Berlijn, Ernst Reuter, maakte gisteren bekend, dat West-Beriijn in de komende winter zijn 220.000 werklozen gratis levens middelen en bruinkool zal verstrekken. Bovendien ontvangt ieder met Kerst mis een gift van 40 tot 60 mark. Ook gepensionneerde en andere behoeftige West-Berlijners hoopt men op die ma nier te kunnen steunen. De Amerikaan se hulporganisatie C.A.R.E. heeft voor dit doe] al 900 ton boter en 1350 ton melkpoeder ter beschikking gesteld. Men hoopt vóór Kerstmis met de uitdeling van het voedsel klaar te zijn. Vandaag beginnen op vijf verschillende plaatsen langs de grens met Oost-Duitsland 14- daagse cursussen voor Oost-Duitse jon geren, die naar het Westen vluchten. Er wordt een inleiding gegeven in „het vrije denken der Europese democrati sche cultuur". Dit werk is voortgekomen uit een initiatief van dr. W. Verkade, lid van de Nederlandse Raad van de Europese beweging. De uitvoering is in handen van een internationaal team, waarin onze landgenoot J. C. van Broekhui zen, eveneens lid van die Raad, een leidende functie bekleedt. Vorig jaar hebben beide heren een reis gemaakt langs de West-Duitse Oostgrens ter be studering van het vluchtelingenvraag stuk. in het bijzonder van de jeugdpro blemen. Zij waren toen van mening, dat tal van Oost-Duitse jongeren het régime in hun zone weliswaar afwijzen, maar toch onbewust de denkgewoonten ervan heb ben overgenomen. Materieel werd er na hun vlucht goed voor hen gezorgd, maar in geestelijk en psychologisch opzicht, aldus de heren Verkade en Van Broek huizen, geschiedde er niets. Te Neurenberg zijn 3 000 en in het na bijgelegen Fuerth 2.000 leden van de uiterst rechtse „Duitse Rijkspartij" in botsing gekomen met de poiitie toen zij. in strijd met het verbod, toch een ver kiezingsbijeenkomst wilden houden. Toen de sommatie van de politie om zich te verspreiden geen resultaat had, maakte deze van gummistokken en waterstralen gebruik. (Van onze weerkundige medewerker) Achter de depressies, die gedurende £®t weekeinde vooral in het Noorden en Westen van het land langdurige regens brachten, wakkerde gisteren de wind tot Krachtig aan, al kwamen ook zonnige perioden voor. Een volgend storings front veroorzaakte in de afgelopen nacht alleen in het Noorden enige lichte re gen. Vandaag_ breidt een hoge-drukge- bied met zonnig weer en temperaturen van 2025 gr. C. zich over ons land uit. Zoals vrijwel de gehele zomer de gang van zaken is geweest, zal de weersver- betering van vandaag ook dit keer maar weinig langer dan een dag duren. Op de oceaan ten Westen van Ierland wordt de atmosfeer danig in onrust gebracht door een depressie, die naar het Noor- Oosten beweegt. De regenfronten van deze depressie zullen vandaag al regen en wind in Ierland en Schotland veroor zaken. Na een in een groot deel van ons land zonnige Septemberdag, zijn de kansen op regen en wind de komende dagen groot te noemen. De hoge-drukge- bieden, die zelfs in September dikwijls nog warm en zomers weer kunnen brengen, bliiken nog steeds niet opge wassen tegen de depressies, zodat een droge periode nog op zich zal laten wachten. Het hoofd van Adenauer, voorafgegaan door een spandoek Adenauerdie lang- zaam-aan beslissingen neemt", werd rondgedragen in een verkiezingsoptocht in Bremen. Ruim 3000 fakkeldragers en 7000 personen namen er aan deel. Het was de eerste massa-demonstratie, die de sociaal-democratische partij in West-Duits land hield. Omstreeks het middaguur werd Maan dag een kind te Roermond, op de on bewaakte overweg aan de Heidebaan, door een passerende locomotief gegre pen en dermate aan het hoofd gewond, dat het een uur later aan de gevolgen is overleden. In het Canisiusziekenhuis te Nijme gen is de 42-jarige schildersknecht W. Michels, vader van twee kinderen over leden. Bij het inzetten van een ruit in een fabriek verloor Michels Zaterdag zijn evenwicht. Hij is van grote hoogte op de straat gevallen en liep zware in wendige kneuzingen op. I Na de proef met de waterstofbom op 12 Augustus heeft Rusland op 23 Augus tus wederom een proefneming gedaan, ditmaal met een gewone atoombom Bij deze laatste atomische ontploffing is evenwel ongeveer eenzelfde hoeveel heid energie vrijgekomen als bij de proeven, die Amerika dit jaar in Neva da heeft gehouden, aldus beeft de Ame rikaanse Commissie voor atoomenergie bekend gemaakt. De zwaarste bom die tijdens de reeks Amerikaanse proeven in Nevada tot ontploffing werd ge bracht, stond geiyk met ongeveer 50.000 ton T.N.T. en was dus twee en een half maal zo zwaar als de atoombom, die in de strijd tegen Japan op Hiroshima werd geworpen. De jongste zware atoomexplosie in de Sovjet-Unie schijnt een onderdeel te zijn van een serie proefnemingen, aldus deelt de Commissie mede. Als dit inder daad het geval zou blijken te zijn zul len geen verdere bekendmakingen vol gen, tenzij uit de inlichtingen blijkt dat belangrijke dingen gaande zijn. Dit is de vijfde officiële Amerikaanse mededeling, dat Rusland er in geslaagd is een atoomontploffing tot stand te brengen. Met wul meer begrip en liefde I zou de wereld er heel anders uitzien. j s.y William Arthur Sims is een man met een gulle aard en een huis van 20 ka mers, waar hy eigenlijk geen weg mee weet. Jarenlang heeft hp in Sjanghai gewoond. Daar heeft hij waardering ge kregen voor de vriendeiyke philosofie van de Chinezen. Teruggekeerd in Enge land besloot hij iets daarvan in practijk te brengen. Hij kocht een grote villa op de top van een heuvel ergens in Clou- cester en stuurde honderd uitnodigingen rond: „Kom en maak plezier op een zorgeloos feest, dat ik U wil aanbieden. Er is te eten en te drinken, muziek en dans, spelletjes voor de kinderen alles gratis eens per maand op een Vrijdag, te beginnen op 2 October aanstaande, van zes uur 's avonds tot middernacht". William Sims is 67 jaar, voormalig korporaal bij de Royal Irish Rifles en daarna ambtenaar bij het Britse ministe rie van Buitenlandse Zaken. De vriende lijkheid van de Chinese bevolking had hem herinnerd aan de gastvrijheid van zijn eigen landgenoten, toen hij als jongeman een moeilijke tijd doormaakte. Daarom staat er nu ook op zijn invitatie kaart: „De bedoeling van mijn feesten is om wat vrolijkheid te brengen aan allen, die eenzaam zijn, arm, terneer geslagen, of in moeilijkheden. Hebt u vrienden, die in dergelijke omstandig heden verkeren, wees dan zo goed en breng ze mee. Maar er is één voor waarde: op alle feesten moet „Glaarster" (het dialect van Gloucester) gesproken worden. Bij elke toegang tot Pitt Court, de villa van Sims, staat een bord: „Alle kinderen zijn welkom". De gulle gast heer heeft zijn invitaties in de eerste plaats gestuurd naar de mensen, die vroeger vriendelijk zijn geweest voor hèm, maar ook ieder ander is welkom. Sims drinkt niet en rookt niet, maar hij houdt ervan als mensen zich vermaken en de kosten betaalt hij uit zijn eigen spaarcenten. Advertentie (tot Woensdagavond) Aanvankelijk droog weer met wei nig bewolking. Later toenemende be wolking met in de middag van het Westen uit enige regen. Aanvankeiyk matige, later vrij krachtige wind tus sen Zuid en Zuidwest. Vry warm. Zon: 5.53-19.26. Maan: —-16.54.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1953 | | pagina 1