Van Vliet waardig kampioen Technische Commissie legt verantwoording af ks. s c RESHEVSKY PUT ZICH UIT IN VELE SPITSVONDIGHEDEN Dr. Euvoe heeft alleen de leiding O A R r Het Stadion ziet „mooie Hugo" Candidaten-tournooi (sCBEEPYAARIBtRlCHlÜ) 520ste STAATSLOTERIJ WOENSDAG 2 SEPTEMBER 1953 PAGINA 4 Wagti mans en Wierstra op het stayer-pad Veertien dagen Monaco voor een regenboogtrui Individuele training van selecte groep Nog geen overwinning voor Arsenal (11) De I.C.-ploeg voor de strijd tegen Engeland Voorl. Nederlands elftal op Lenstra na zelfde als het vorig seizoen UNION 40 JAAR Lucassen wint met 1 km. verschil „Zilveren Sky" Nederlandse dames op recordjacht Resultaten Bijenkorf niet achter bij 1952 Nieuw maandblad van B.B. Trekking 3 pet. Amster dam Olympiade 1925 V. j (Van een speciale verslaggever) O inds de wereldkampioenschappen van 1947 heeft het Olympisch Stadion te V Amsterdam voor een wielerprogramma wellicht niet zóveel belangstellen- kj den getrokken als gisteravond. Het was eigenlijk niet te verwonderen. Want de bijna vijftigduizend toeschouwers waren gekomen om wereldkampioen Ane van Vliet tegen zijn rivalen te zien rijden. Om Woutje Wagtmans als stayer te zien optreden en om het verschijnen van nóg twee met regenboogtruien ge tooide wielergrootheden mee te maken. Daarin zijn ze dan ook bepaald niet teleurgesteld. Als toegift kwam de joyeuze entrée van do heer Koblet persoon lijk, voor het eerst sinds zijn val in de jongste Tour do France weer op de been. Hij liet zich rondrijden in een zeer luxe auto, lachte beminnelijk naar de dolge lukkige wielerliefhebbers. Ja, hij stapte zelfs uit, om den volke zijn charmes, zijn glimmend-rode wdelerhemd en tenslotte zijn wielerkunnen te vertonen. Maar Mooie Hugo" heeft na het aanbrengen van twee kussen op de respectieve wan gen van een Amsterdamse jongedame-met-bloemen niets opzienbarends meer gedaan, gisteravond 'in het sfeervolle Olympisch Stadion. Dit laatste kan niet van wereld kampioen Dolf Verschueren en van Wout Wagtmans gezegd worden. Deze beide heren hebben het Stadion duch tig op stelten gezet, in gunstige zin althans daarbij trouw geassisteerd door de verrassend goed rijdende jeugdige Amsterdamse stayer. Wier stra. Voorts heeft Arie van Vliet er geen twijfel over laten bestaan, wie de sterkste sprinter was, zij het, dat zijn indrukwekkende overwinning moest plaats grijpen in afwezigheid van Harris. Het was al met al een zeer merkwaar dige avond. We willen niet zeggen, dat het programma onbevredigend was. Er heerste sfeer en nu en dan proefden de vijftigduizend heuse spanning en sen satie. Maar ondanks dat en de drukte, die rond de drie aanwezige wereld kampioenen gemaakt werd, waren er onvolkomenheden. Op het gebied van de achtervolging bijvoorbeeld. Alhoe wel de wereldkampioen van de profs aanwezig was. werd er geen achter volgingswedstrijd voor beroepsrijders ver reden. Piet van Heusden, die ten on rechte niet goed op de strijd in Zwitser land voorbereid is, heeft zich voor zijn nederlaag in de zwaarste tak der wielersport moeten revancheren met een, overigens meer dan duidelijke, zege op nummer drie van Zürich, Daan de Groot. De amateursprinters schitterden door afwezigheid. Weliswaar sprintten er zes nieuwelingen, doch we geloven niet, dat de aanwezige schare zich hele maal bevredigd heeft gevoeld. Nieuw bloed Men mag zich er echter over verheu gen. dat naast de onvermijdelijke hoe veelheid circus deze revanches een reëel resultaat hebben opgeleverd.. De belangstelling voor de stayerij bleek na melijk te zijn gestegen. Het werk achter de motoren wordt eindelijk niet meer als een arbeid voor overjarige beroeps renners-met-beperkte-mogelijkheden be schouwd. Wout Wagtmans heeft het bij voorbeeld aangedurfd de strijdbijl tegen de wereldkampioen op te nemen en Wierstra heeft zich na veel en naarstig trainen onder de rijen van de stayers van het eerste plan kunnen scharen. Wat Wagtmans. die zich in de genegen heid van het hele stadion mocht ver heugen, betreft: hij heeft de wild en bonkig rijdende Verschueren enkele ma len zeer ernstig bedreigd en hem het vuur in ieder geval tot de laatste mi nuut na aan de schenen gelegd. Het re sultaat was een tweede plaats, met twin tig meter achterstand. Wierstra, die no ta bene nummer twee van het wereld kampioenschap, de Fransman Queugnet, royaal achter zich liet. kwam slechts tweehonderd meter na de fel sprinten de Belg binnen. Wanneer we resumerend de puntjes op de i zetten: serieus gefietst werd er door de sprinters, wat vooral te danken was aan de opmerkelijke furiositeit van wereldtitelhouder Van Vliet. In een adem kunnen we daarbij de achtervol ging voor de amateurs noemen, plus de andere wedstrijden voor amateurs en nieuwelingen, waarbij is gebleken, dat er enig jiieuw bloed" voor de baan- sport in aantocht is. Maar aan de ande re zijde van de balans komt het gedoe tussen Koblet, Nielsen en Patterson en de bloemenhulde van vier meisjes. Rest ons voorts te vermelden, dat het muziekcorps van Tuindorp Oostzaan zeer vrolijke en zeer geslaagde marsen te berde bracht. Uitslagen De uitslagen luiden: Stayerswedstrijd over één uur: 1. Ver schueren (België) afgelegd 73.300 km.; 2. Wagtmans; 3. Lemoine (Fr.); 4. Wierstra; 5. Queugnet (Fr.); 6. Schorn (D.); 7. Kunst; 8. De Best; 9. Stakenburg. Amateurs, 8 km.: 1. Braat 10 min. 18 sec.; 2. Jun; 3. Ottenbros. Sprint voor professionals: eerste rit: 1. Derksen (Ned.) 11.8 sec.; 2. Plattner (Zw.). Tweede rit: 1. v. Vliet (Ned.) 12.4 s.; 2. Bel- De eigenaar van het „Grand Ho tel d'Amsterdam" in Monaco een ras-echt Amsterdammer en een be wonderaar van de wielersport heeft gisteravond bij de wedstrijden in het Olympisch Stadion doen we ten, dat hij de familie Van Vliet een veertiendaags vacantieverblijf in zijn hotel aanbiedt. Mevrouw Van Vliet, die op de tribune naar de verrichtingen van haar snelle echtgenoot zat te kijken, nam het aanbod onmiddellijk aan. lenger (Fr.). Derde rit: 1. v. Vliet 12 sec.; 2. Derksen. Vierde rit: 1. Plattner 12.4 sec.; 2. Bellenger. Vijfde rit: 1. Derksen 12 sec.; 2. Bellenger. Zesde rit: 1. Van Vliet 11.6 sec.; 2. Plattner. Eindklassement: 1. Van Vliet 3 punten; 2. Derksen 4 pnt.; 3. Platt ner 5 pnt.; 4. Bellenger 6 pnt. Achtervolging amateurs over 4 km.: 1. Van Heusden 5 min. 5.4 sec.; 2. De Groot 5 min. 10 sec. Omniumwedstrijd voor professionals: Sprint over 1.000 m.: 1. Patterson (Austr). 12.8 sec.) 2. Nielsen (Den.); 3. Koblet (Zw.). Wedstrijd over 6 km. met zes klassemen ten: 1. Patterson 10 min. 43.2 sec. 15 pnt.; 2. Nielsen 11 pnt.; 3. Koblet 10 pnt. 10 km. achter handelsmotoren: 1. Koblet 9 min. 52.6 sec.; 2. Patterson; 3. Nielsen. Totaal omnium: 1. Patterson 4 pnt.; 2. Koblet 7 pnt.; 3. Nielsen 7 pnt. (Van onze sportredacteur) Voor het eerst in het seizoen 1953'54 heeft de Technische Commissie van de KNVB weer een bijeenkomst met de Nederlandse sportpers gehad. De laatste bijeenkomst is geweest na afloop van de interlandwedstrijd tegen België, enkele maanden geleden. Gisteravond nu heeft de T.C. een min of meer openbare verantwoording afgelegd van de werkzaamheden, die in deze periode zijn verricht. Tegelijkertijd was deze verklaring, gedaan door de voor zitter van de Technische Commissie, de heer G. Kruyver, een overzicht van de bereikte resultaten in de acht maanden, dat de T.C. in de huidige samen stelling werkzaam is. Sprekende over de pogingen, die de Technische Commissie aanwendt om in d" toekomst een sterker Nederlands i>'al te kunnen samenstellen, deelde de heer Kruyver mee, dat het college er zelf van overtuigd was "er in geslaagd te zijn een betere samenwerking tus sen T.C., K.C. en oefenmeester tot stand te brengen. Ook bestaat er, aldus de heer Kruyver, momenteel een zeer prettige verhouding tussen de T.C. en K.C. enerzijds en de spelers, die in aan merking komen voor het Nederlands eiftal, anderzijds. Voorts zal de Techni sche Commissie, zo mogelijk, blijven doorgaan met het streven naar verjon ging van het Nederlands elftal. De voorbereiding voor de wedstrijd tegen Noorwegen gebeurt in de vorm van drie trainingsavonden, waarvan er inmiddels twee zijn gehouden. Het zwaartepunt wordt gelegd op de men tale training. De conditie-training wordt vrijwel geheel aan de verenigingen overgelaten. Maar naast deze centrale training wordt mumenteel ook een in tensieve individuele training gehouden door de bondsoefenmeesters Van der Leek en Kaufman. De mogelijke candi- daten voor het Nederlands elftal wor den tijdens deze oefenavonden aan de tand gevoeld op die onderdelen, waarin zij herhaaldelijk te kort schieten. Deze methode acht de commissie beter dan X In het Olympisch Stadion te Amsterdam werden de revanchewedstrijden van de wereldkampioenschappen wielrennen gehouden. Voor de aanvang vond een huldiging plaats van enige wielrenners. V. i. n. r.: De Zwitser Hugo Koblet, de Belg Verschueren, wereldkampioen van de stayers, de directeur van het stadion, de heer Dick Bessem, Daan de Groot, die derde werd in de achtervolging amateurs tijdens de wereldkampioenschappen, en Arie van Vliet, wereldkam pioen sprint professionals Zowel voor de Eerste als voor de Tweede Divisie van de Engelse League is gisteren één wedstrijd gespeeld. Ar senal kon tegen het pas gepromoveerde Sheffield United ook geen overwinning behalen en wacht dus nog steeds op de eerste zege. De wedstrijd is in een ge lijk spel. 11, geëindigd. Voor de Tweede Divisie hebben Oldham en Notts County gespeeld. Notts County zegevierde met 13. Voor de wedstrijd tegen de I.C. van Engeland te Eastbourne op 4 en 5 Sep tember a.s. is de ploeg van de Interna tionale Club van Nederland als volgt samengesteld: Dehnert, Van der Graaff, Holst, Wiegers, terwijl de Engelsman Coombe als gast bij Nederland zal meedoen. een langdurige centrale training, waar op bovendien de tjjd en de gelegenheid ontbreken om elke speler op bepaalde tekortkomingen te wijzen. Geen Technische Dag Naast de zorg voor het Nederlands elftal heeft de Technische Commissie ook de opdracht gekregen om een ver betering van het spelpeil over de gehele lijn te bereiken. Geruime tijd geleden heeft de T.C. reeds contact gehad met de subcommissies in de districten. Thans werkt men aan een gedeeltelijke vernieuwing van deze commissies. Voorts heeft de T.C. contact gehad met de besturen van alle eerste en tweede klassers. Over het algemeen had men, aldus de heer Kruyver, veel begrip ge toond voor de werkwijze, die thans wordt gebezigd, hoewel er ook sprake is van oppositie in bepaalde kringen. In de laatste weken hebben eveneens be sprekingen plaatsgevonden met de oefenmeesters en met het bestuur van de vereniging van oefenmeesters. Het ligt in de bedoeling van de Technische Commissie om het contact met de ver enigingsbesturen nog uit te breiden tot de lagere klassen. Een jaarlijkse Technische Dag, een van de stokpaardjes van dit college, zal dit seizoen nog niet gehouden kunnen worden. Het programma van dc eerste klassers is te uitgebreid om dat moge lijk te maken. Wel zal er echter een ge deeltelijke Technische Dag gehouden worden. 15 November zal de jaarlijkse wedstrijd om de Gouden Onafhankelijk heidsbeker plaatsvinden. Dan zal de stedelijke ploeg van Rotterdam dus in het veld treden tegen een Bondselftal. Voorts wordt op deze dag de wedstrijd Zuid-NederlandLuxemburg gespeeld. In andere centra zal nog een tweetal wedstrijden geprojecteerd worden. Een er van is de wedstrijd NoordOost, die vermoedelijk in Emmen wordt gespeeld. Ook de wens om een gedecentraliseer de training voor jeugdige spelers in te stellen zal nog niet verwezenlijkt kun nen worden. De plannen zijn echter in een zeer gevorderd stadium. Lenstra Uiteraard is op deze bijeenkomst ook de naam Lenstra gevallen. „Len stra is voor ons geen probleem meer", zo zei de heer Kruyver. „Als hij wer kelijk probeert om weer in conditie te komen, is hij een van onze beste spelers en zal hij dus ongetwijfeld de kans krijgen voor een plaats in het Nederlands elftal". Maar hij voegde er aan toe: „Het Nederlands elftal be hoort een vriendenclub te zijn, waar in alle elf spelers bereid zijn van het begin tot het einde te werken. Wan neer iemand hiertoe om welke reden ook, lichamelijk of mentaal, niet in staat is, komt hij niet voor een uit verkiezing in aanmerking". De keuze-commissie van de KNVB heeft het voorlopig Nederlands elftal, dat Woensdag 9 September a.s. in het Goffert-stadion te Nijmegen tegen de Duitse club Borussia (Dortmund) uit komt, als oefenwedstrijd voor de inter land Noorwegen-Nederland op 27 Sep tember te Oslo, als volgt samengesteld: doel: Landman (Sparta) echter: Odenthal (Haarlem) en Tebak (Eindhoven) midden: Klaassens (VW), Terlouw (Sparta) en Biesbrouck (RCH) aanvoer der. voor: van Ede (Sparta), van Beurden (BW), Bleyenberg (Rigtersbleek), van der Kuil (VSV) en Luyten (DOS) reserves: Steiger (PSV), Kools (RBC), van Schijndel (SW), van Overbeeke (Dosko) en Meyers (NEC) De R.K. Sportvereniging „UNION" bestaat komend jaar Februari 40 jaar; in die veelbewogen periode is Union gegroeid tot de grootste Nijmeegse sportvereniging. De verschillende afde lingen zijn vrijwel zelfstandig, een al gemeen hoofdbestuur overkoepelt het geheel. De oudste en grootste afdeling is voetbal, 25 elftallen spelen in de KNVB-competitie, het le in de 3e klas se Oost; ±170 leden tennissen in Union, 4 teams speelden in de KNLTB, 2 wer den kampioen. De Volleyballers gaan komend seizoen met 5 dames- en 3 he renteams de Union-kleuren verdedigen, de tafeltennissers doen dit met 6 teams; de herrezen athletiek afd. boekte haar eerste seizoen reeds opmerkelijke suc cessen. De band tussen de oud-spelers en het huidige Union is de reünisten afd., die dit jaar haar 15e reünie hield. De R.K. Hockeyclub „UNION" en de R.K. Cricketclub „UNION" zijn beide zelfstandige verenigingen, het zijn bei de loten van de oude Unionstam. Het prachtige sportpark „de Kluis", even buiten Nijmegen heeft voor de Unionisten 5 voetbal- en 5 hockeyvel den en 6 tennisbanen. Ir I. R. Lucassen (Amsterdam), heeft de van 1 April tot 1 September gehou den doelzweefvliegwedstrijd om de „Zil veren Sky" met één kilometer voor sprong op zijn stadgenoot ir M. C. Quist, gewonnen. Lucassen vloog van Teriet 163 km. naar de Brusselse luchthaven Meisbroek, terwijl Quist enige weken eerder het op 162 km. afstand gelegen sportvlieg- veld van Brussel, Grimbergen, had be reikt. Voorts zijn geklasseerd I. de Boer uit Amsterdam, O. P. Koch uit Badhoeve dorp, beiden met doelvluchten naar Eelde van 129 km., en de Arnhemmer P. van der Goot met een doelvlucht van 77 km. naar Eindhoven. De „Zilveren Sky" is een wisselprijs volgens het model van het modernste Nederlandse wedstrijdzweefvliegtuig, de 18 meter grote Sky. Advertentie BÊ i Dr. Max Euwe heeft op de eerste dag van het schaaktournoch, dat in Neuhausen (Zwitserland) wordt gehouden, zijn eerste partij, als enige van de veertien schaakmeesters, afgesloten met een overwinning. Na 38 zetten moest zijn tegen stander, de Rus Kotov, opgeven. (Van een speciale verslaggever) NEUHAUSEN, Dinsdagavond. Noch Neuhausen, noch wij zijn, wat de belangstelling voor de deelnemers betreft, zó eenzijdig ingesteld, dat alle aandacht zich heeft geconcentreerd op dr. Euwe. Ware dat wel zo geweest dan zou men ons op deze derde dag van het toumooi alleen afgebroken partijen zijn afgewerkt en dr. Euwe is dus alle gelegenheid geboden om zich te con centreren op het komende duel in zeker opzicht hebben kunnen vergelij ken met de heer Max Kenna. Deze heer Kenna heeft namelijk, ondanks zijn be langstelling wekkende kledij, moedeloos in de tournooizaal rondgedwaald. Hij had enige duizenden keiharde dollars gespendeerd aan een kostbare en tame lijk luxueuze overtocht om het congres van de FIDE bij te wonen. Hij kwam precies een dag te laat. Neuhausen en wij hebben echter ple zier beleefd van de wijze, waarop Reshevsky enkele van zijn tegenstanders heeft overbluft. Volledigheidshalve moeten wij even terugkeren naar de eerste dag van dit tournooi. Reshevsky speelde die dag namelijk tegen de Argentijn Najdorf. De enige vertegenwoordiger van de Ver enigde Staten van de vijftien candidaten, die in dit vele dagen durende tournooi elkaar het leven, althans voor enige uren, zuur maken, kent de heer Najdorf zo langzamerhand even goed als zich zelf. Hij doorgrondt bij tijd en wijle diens gedachten, kent diens gemoeds toestand op bepaalde, dikwijls opwin dende momenten en.... profiteert er uiteraard van. Welnu, op een tijdstip, dat vrijwel iedereen Reshevsky de beste kansen gaf in de strijd tegen Najdorf, bood de Amerikaan remise aan. Najdorf accepteerde het aanbod met voortvaren de haast, wellicht bevreesd, dat Reshevsky zich toch nog zou bedenken. Veel later begon Najdorf zich af te vragen waarom Reshevsky eigen lijk met dat overhaaste aanbod zou zijn gekomen. Hij zette zich althans weer achter het bord en kwam tot de ontdekking, dat, indien hij de partij had voortgezet, zich uitsluitend roos kleurige perspectieven voor hem had den geopend. En als ge weet, dat de gemoedsstemmingen van Najdorf doorgaans van zijn gezicht zijn af te lezen als uit een opengeslagen boek, dan begrijpt ge wellicht, dat de tal- A. rijke toeschouwers heel wat te le zen en te horen hebben gekregen. Onderwijl zat Reshevsky zich stil te verkneukelen. Vanavond heeft Reshevsky opnieuw van zich doen spreken. Zijn partij te gen de jonge Rus Petrosian een van de favorieten werd afgebroken in een allesbehalve prettige stelling. Reshevsky stond, zo werd thans door een ieder verkondigd, bij voorbaat verforen. Maar de listige Amerikaan wist ook hiervoor een uitweg. Hij ontdekte de enige goede zet en hoe Petrosian daarna ook tegenspartelde, het werd remise. De afgebroken partijen hebben niet veel tijd in beslag genomen. De meeste zijn óf direct óf na enkele zetten beslist Alleen Szabo heeft nog een tijdlang ge probeerd het noodlot dat Geiler over hem voltrok af te wenden. Zonder enig succes overigens. Interessant was het slot van de partij StahlbergBoleslavsky. Stahlberg had een zeer gevaarlijke aanval in handen en een ieder dacht, dat het laatste uur voor Boleslavsky geslagen was. Maar de Rus wandelde met de zekerheid van een slaapwandelaar langs allerlei afgronden, en tenslotte bleek, dat de partij voor Stahlberg niet meer was te winnen De uitslagen van de afgebroken par tijen uit de eerste en de tweede ronde luiden; Eerste ronde: Taimanov (Rusl.) Bronstein (Rusl.) 01, Petrosian (Rusl.) Keres (Rusl.) 'ASzabo (Hong.) Gelier (Rusl.) 01, Stahlberg (Zweden) Boleslavsky (Rusl.) MM. Tweede ronde: Kotov (Rusl.)Stahl berg (Zweden) 01, Reshevsky (V.S.) Petrosian (Rusl.) 'A. Na de tweede ronde luidt de stand: 1. Euwe (Ned.) 2 pnt.; 2.-3.-4. Aver- bach (Rusl.), Stahlberg (Zweden) en Bronstein (Rusl.) elk 1H pnt., 5. tot en met 9. Najdorf (Arg.), Petrosian (Rusl.), Smyslov (Rusl.), Reshevsky (V.S.) en Gelier (Rusl.) elk 1 pnt., 10. en 11. Gligoric (Joegosl.) en Boleslav sky (Rusl.) elk 'A pnt. uit één partij., 12.-13.-14. Taimanov (Rusl.), Szabo (Hong.) en Keres (Rusl.) elk K pnt., 15. Kotov (Rusl.) 0 pnt. Tijdens de internationale athletiek. wedstrijden, die het Haagse Trekvogels Vrijdag 4 September a.s. op de Duin- horstbaan te Wassenaar organiseert, za) een nationale ploeg, bestaande uit Fanny Blankers-Koen, Gré de Jongh, Dicky van Dijk (allen Sagitta) en Puck Brouwer (Celebes), een poging doen het wereld record op de 4x200 meter estafette te verbeteren. Het officiële record staat met 1 min. 39.7 sec. op naam van een Russische en een Britse districtsploeg, die deze tijd resp. in 1951 en 1952 maak ten. Maar daarna is het reeds driemaal scherper gesteld. Een Oost-Duits team liep 1.39.5 en vervolgens noteerden Rus sische ploegen resp. 1.39 en 1.36.4. In de jaarlijkse vergadering van aan deelhouders van het magazijn „De Bij enkorf" deelde de directie mede, dat de teruggang in de omzet, die in de maand Februari j.l. had plaatsgevonden inmid dels in de afgelopen maanden van het lopende boekjaar weer volledig is in gehaald. De verwachting van dit boekjaar, dat zoals bekend dertien maanden zal om vatten, is dan ook dat de resultaten niet achter zullen blijven bij die van 1952 en hiermee ongeveer gelijk zullen zijn. De heren mr. G. H. A. Grosheide, Ch. de Monchy, mr. M. Tieleman en E. C. Wolsheimer werden herkozen als com missarissen. De heer S. Edersheim stelt zich niet meer beschikbaar als commis saris. Het bestuur deelde mede dat het aantal commissarissen voorlopig op ne gen gehandhaafd zal blijven. Tot direc teur werd benoemd de heer N. H. Ban- ninga. De jaarstukken over 1952 werden goedgekeurd. Het eerste nummer is thans uitgeko men van het nieuwe maandblad „De B.B.-band", het eerste eigen orgaan van de medewerkers aan de Bescherming Bevolking in stad en land van Utrecht en van de gemeente Amersfoort samen. AALSUM 1 van R'dam n. Tj. Priok. ALDABI 2 te Santos. ALHENA 1 van Rio Janeiro n. Santos. ALMKERK 1 van Marseille n. Duinkerken. AMOR 1 van Saloniki n. Istanbul. ARKELDIJK 1 te Bremen. ATLAS 1 te Gdynia. AMOR 2 te Istanboul. AGAMEMNON 2 te Aruba. ALMDIJK p. 1 Azoren n. Havana. ARKELDIJK 2 te Bremen. ALAMAK 2 te Calcutta. ALBLASSERDIJK 2 te Antwerpen. ALETTA 1 van Bangkok n. Pladju. AMERSKERK 1 te Isabella. BLOMMERSDIJK p. 1 Scillys n. N. York. BOSCHFONTEIN 1 te Southampton. BREDA 2 te Cartagena. BENNEKOM 2 van Curagao n. Cristobal. CALLISTO p. 2 Burlings n. B. Aires. CORILLA 2 te Balikpapan. CISTULA 2 te Chittagong. CLAVELLA 9 te Sydney. CORYDA 1 te Port Piri. DUIVENDIJK 2 te Antwerpen. DELFLAND 2 van Itajai n. Pto. Alegre. DIEMERDIJK p. 2 Azoren n. Antwerpen- DUIVENDRECHT p. 2 Key West n. Gulfp. DOMBURGH 2 te Casablanca. ENA 1 te Stanlow. ETREMA 2 te Singapore. FARMSUM 1 van Port Said n. A'dam. FELIPES 2 te Pladjoe. FLEVO I van Barcelona n. Oporto. GORDIAS p. 2 Finisterre n. Lissabon. HERSILIA p. 2 Finisterre n. Guanta. HELDER 1 te Cartagena. HEEMSKERK 2 van Aden n. Dar-es-Sal. HERMES 1 van Maracaibo n. Baltimore. ILIAS 1 te Amsterdam. ILOS 2 te Amsterdam. IVOORKUST 1 te Takoradi. KOTA INTEN 2 te Belawan. KOTA BAROE p. 2 Finisterre n. Djakarta. KIELDRECHT 1 van Penang n. Colombo. KOTA BAROE p. 1 Ouessant n. Port Said* LANGKOEAS 1 van Pt. Said n. Suez. LARENBERG 1 van Taranto n. Beyrouth. LINDEKERK I van Antw. n. Hamburg. LOENERKERK 2 te Genua. LEKKERKERK p. 2 Runsal Djebel n. R'd. LAURENSKERK p. 2 MakaUa n. Karachi. LOMBOK 2 te Kaapstad. LISSEKERK 2 te Genua. MEERKERK p. 1 Messina n. Genua. MATARAM 2 op de Moesi. MURENA p. 2 Wight n. Stanlow. MARPESSA p. 2 Masira eil. n. Engeland. MEERKERK p. 2 Kaap del Arml n. Genua. MOLENKERK p. 2 Kaap del Armi naar Genua. MAASHAVEN 2 te Dakar. MACUBA 2 te Mena-al-Ahmadi. MURENA p. 1 Vlissingen n. Stanlow. MYONIA 1 van Algiers n. Golf v. Mexico. NOTOS p. 2 Gibraltar n. Barcelona. NIGERSTROOM 1 te Sinoe. OOTMARSUM 1 van Havre n. Antwerpen. ORANJE p. 1 Brothers n. Suez. ORANJE 2 te Suez. OVULA 1 te Aalesund. PRINS FREDERIK HENDRIK 2 te Chicago. PRINS PHILIPS WILLEM 1 te R'dam. POLYPHEMUS 1 van Colombo n. Aden. RADJA 1 van Alexandrië n. Halifax. ROEPAT p. 1 Guardafui n. Aden. RONDO 3 te Colombo. ROTULA 3 te Algiers. RUYS 1 van Miri n. Manilla. SCHIEDIJK 1 van Halifax n. Alexandrië. SLOTERDIJK 2 te Rotterdam. STAD LEIDEN 2 te Cowichanbay. SALATIGA 1 van Khorramshar n. Bombay. SARANGAN 1 van Bombay n. Bahrein. TASMAN 1 van Tj. Priok n. Singapore. TIBIA 2 te Miri. HOOFDPRIJZEN i Amsterdam Olympiade 1925 3 pCt. trekking op 1 September 1953: f 25.000.serie 1328 nr. 1; f 5.000.— serie 3575 nr. 10; f 2.500.serie 1328 nr. 8, f 1.000.serie 2224 nr. 9, serie 2945 nr. 8. serie 3821 nr. 8, serie 2626 nr. 9, serie 4809 nr. 8; f 250.serie 4792 nr. 1, serie 2634 nr. 10, serie 2251 nr. 6, serie 2634 nr. 6, serie 3821 nr. 7, serie 4935 nr. 3, serie 1328 nr. 6, serie 2224 nr. 2, serie 4792 nr. 8, serie 3821 nr. 5. Benoemd is tot Officier in de orde van Oranje-Nassau E. de la Fuente, voorzit ter van de Surinaamse Voetbalbond (S.V.B.) te Paramaribo. DONDERDAG HILVERSUM I, 402 m. KRO: 7.00 nieuws, 7.10 gram., 7.15 gym., 7.30 gram., 7.45 Morgengebed, 8.00 nieuws, 8.15 gram., 9.00 huisvrouw, 9.40 gram. NCRV: 10.00 gram., 10.30 prot. pr. KRO: 11.00 zieken, 11.45 gram., 11.50 Als de ziele luistert, 12.00 Angelus, 12.30 lunchconc., 12.55 zonnewijzer, 13.00 nieuws, 13.20 gram. NCRV: 14.00 gram., 14.45 vrouw, 15.15 gram., 15.20 strijkkwartet, 16.00 prot. pr., 16.30 vocaal ens., 17.00 jeugd, 17.20 gram., 17.40 omroepork. en solist, 18.35 Op de stelling, 18.45 Leger des Heilskwartier, 19.00 nieuws, 19.30 gram.. 20.00 radiokrant, 20.20 Metropole-ork. en -koor, 20.50 Ra, ra hoe zit dat?, 21.05 Zuid-Afrikaanse volksliedjes, 21.25 gram., 21.35 Residentie-ork., 22.15 twee piano's, 22.45 prot. pr., 23.00 nieuws, 23.15 gram. HILVERSUM II, 298 m. AVRO: 7.00 nieuws, 7.10 gram. VPRO: 7.50 prot. pr. AVRO: 8.00 nieuws, 8.15 gram., 9.00 prot. pr., 9.15 gram., 9.30 huisvr., 9.40 gram., 10.47 vrouw, 10.50 kleuters, 11.00 gram., ll.lo gevar. muz„ 12.00 gram., 12.25 In 't spionnetje, 12.33 gram., 12.50 Bedrijfsleven, 13.00 nieuws, 13.15 gram., 13.25 zigeunermuz., 13.55 cabaret, 14.30 viool en piano, 15.00 zieken, 16.00 gram., 16.15 voordr., 16.30 piano, 16.45 jeugd, 17.30 gram., 17.40 Het Prinses Wilhelmi- nafonds, 17.45 regeringsuitz., 18.00 nieuws, 18.15 sport, 18.25 rep.. 18.30 lichte muz., 19.00 brief uit Londen, 19.05 gram., 19.50 causerie, 20.00 nieuws. 20.05 Radio Philh. Ork. en solist, 21.05 hoor spel, 22.20 dansmuz.. 23.00 nieuws, 23.15 sport, 23.30 gram. ENGELAND, BBC home service, 330 m.: 13.20 gevar. muz., 16.30 Hawaiian- muz.. 18.20 marsen en walsen, 21.45 amus.muz. BBC, light progr., 1500 en 247 m.: 12.00 dansmuz., 12.45 ork., 15.45 amus. muz., 16.45 mil. ork., 17.30 variété-ork., 19.30 gevar. muz., 21.00 gevar. muz., 22.30 dansmuz. NORDWESTDEUTSCHER RUNDFUNK, 309 m.: 13.25 lichte muz., 15.50 tango- ork., 22.25 amus.muz., 0.30 dansmuz. BRUSSEL, 324 m.: 21.00 omroepork.. 484 m.: 16.00 lichte muz., 22.10 lichte muziek. ENGELAND. BBC European Service. Uitz. v. Nederland. 224. 49 en 42 m.: 22.00 De Engelsen en het vasteland. Eng. literatuurgeschiedenis. klasse 11e li|st HOGE PRIJZEN f 15000 3623 2000 13223 1500 13909 f 1000 2294 6723 8341 8345 9515 9836 10402 12335 17315 17543 17572 400 4205 6396 6525 7156 8834 9248 10471 10617 13068 14470 17366 20809 21391 200 1235 1962 2834 3806 4466 5112 6050 8540 9487 10308 12553 14095 14270 14639 16669 17673 19241 19254 20461 20508 20704 21144 21540 21876 21970 Prezen van 80. 1083 159 271 597 626 654 678 745 756 910 2198 265 335 440 537 539 814 826 949 8172 212 243 300 313 459 569 578 615 839 928 964 4004 031 161 294 373 480 631 974 5139 224 258 299 358 489 561 6005 022 221 223 305 316 509 510 571 622 733 803 940 962 989 7087 196 306 470 495 525 568 598 669 747 801 836 869 908 958 962 8010 217 542 553 585 661 835 850 882 941 9023 056 067 229 303 500 589 699 780 897 10045 078 127 251 349 388 429 526 575 641 685 747 784 786 797 11079 299 431' 471 534 551 554 756 821 869 877 12186 266 277 320 467 509 564 629 641 659 703 727 854 927 18013 088 126 132 157 460 811 14074 130 179 189 194 234 307 429 555 632 643 931 967 986 15032 140 276 321 450 523 656 673 740 849 997 16107 155 184 244 280 480 613 674 748 762 798 832 894 915 942 17105 162 229 245 250 251 493 565 609 653 855 927 996 18097 120 290 292 435 497 524 602 631 689 696 835 963 19053 057 102 174 183 207 335 450 511 568 677 733 744 875 979 20045 573 591 652 693 956 21584 585 588 690 741 744 948 950 Nieten 1012 032 042 057 061 088 158 189 230 253 294 298 369 384 401 434 458 474 508 517 557 565 660 723 741 781 796 828 885 888 949 954 976 2024 061 105 148 154 172 178 201 237 263 286 296 381 451 466 503 532 560 568 572 597 603 619 621 632 638 653 667 678 699 710 712 718 732 739 750 779 802 882 885 906 926 950 3003 013 063 078 123 207 221 232 248 251 261 346 447 467 478 516 522 549 596 622 651 657 713 768 801 844 871 883 966 976 981 982 997 4015 026 073 114 119 127 143 167 197 201 288 293 305 337 343 443 476 506 522 529 543 552 561 588 644 645 658 665 722 726 738 776 836 849 951 972 6004 019 041 074 079 134 152 166 168 198 214 231 277 295 328 382 398 402 403 427 447 453 462 474 546 567 629 641 643 644 662 714 717 757 772 796 806 807 928 953 991 6001 010 040 058 073 085 105 116 160 246 254 269 271 303 324 366 368 421 435 450 458 481 486 528 529 563 586 758 829 859 870 897 948 978 7000 7117 124 140 143 161 175 217 251 261 311 332 333 351 354 397 426 484 500 557 560 582 602 655 659 688 706 707 720 766 802 835 839 891 900 902 989 8046 050 129 156 173 234 267 282 300 301 336 372 382 384 438 452 468 513 515 536 544 562 567 588 600 641 658 686 741 778 828 849 85S 863 873 922 932 970 971 9020 039 055 079 083 096 100 144 161 169 176 184 204 232 249 281 304 350 369 377 390 407 451 458 499 559 571 594 598 606 608 629 643 698 749 928 944 951 975 996 10044 083 118 121 177 182 212 216 230 234 260 267 304 311 328 336 341 346 357 410 412 439 486 527 547 550 625 706 736 755 766 777 851 867 868 886 894 905 950 969 976 996 999 11017 067 075 119 171 200 265 269 277 300 342 389 501 521 529 547 562 653 668 672 694 702 711 717 724 748 750 767 797 808 809 830 850 996 12098 125 182 188 189 255 270 278 307 348 350 353 360 365 370 376 484 486 504 518 519 531 551 590 600 682 732 736 197 798 827 830 859 872 922 932 937 959 13007 008 012 024 033 042 047 083 172 188 245 246 255 267 289 298 333 368 403 408 414 463 467 525 597 601 609 615 705 707 733 762 775 785 788 789 801 810 813 878 889 908 965 14004 020 026 034 051 055 132 143 151 160 182 245 254 372 407 425 441 561 579 587 588 614 655 711 725 775 781 830 868 880 887 921 982 15003 105 120 131 145 182 230 245 261 268 275 331 348 354 373 383 447 496 507 558 564 571 604 605 606 654 705 715 721 761 775 784 807 829 867 872 927 950 953 994 16011 093 160 172 223 227 261 264 269 27b 285 313 338 348 362 448 518 535 616 634 687 749 750 756 848 854 924 925 985 17007 102 120 143 200 210 240 264 308 31» 342 347 351 367 369 390 413 420 424 434 522 525 526 547 595 611 614 619 623 62» 665 667 702 712 719 725 729 757 865 86» 883 884 888 911 948 963 18007 033 040 072 075 087 129 131 185 £2 202 206 209 219 221 225 227 247 281 2»» 324 344 458 462 493 640 649 701 707 'V> 763 787 800 812 824 830 837 854 883 898 904 912 938 941 979 990 997 19050 079 094 106 115 122 140 151 166 1'» 179 192 217 220 261 266 347 379 380 4jM 455 462 476 477 497 502 573 587 612 62. 731 749 752 776 896 809 814 822 828 845 868 954 966 971 9fig 20013 023 069 077 103 137 200 208 265 2v 290 293 308 343 344 347 350 371 395 w» 443 452 476 524 554 610 625 701 72° 790 822 851 858 882 899 969 972 99" -4 21022 124 149 203 206 220 240 299 300 354 379 388 422 499 550 624 666 6». 706 715 738 762 782 783 784 802 Sis 894 896 902 914 920

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1953 | | pagina 4