Verlaging schoolgelden Bondskanselier houdt teugels vast in handen ADENAUER WIL EUROPEES OFFENSIEF ZELF LEIDEN VON BRENTANO voorlopig plaatsvervangend minister van Buitenlandse Zaken 12 VISSERS door snel Vorstin en Prins doen aloude traditie herleven opkomend tij verdronken Ook Prinsessen bij het bloemenspel in Stadion Te dwaas om com mentaar op te leveren De honderdduizend op nummer 16202 Paleis op de Dam weer bewoond Het weer Tot hoofd en hart Tachtigjarige man gearresteerd Voor het eerst in gala De Nijl buiten zijn oevers DRAMA AAN DE FRANSE KUST Verdacht van moord Wielrijder door auto gegrepen en gedood De West-Duitse Bondsrepubliek zal voorlopig twee ministers van Buitenlandse Zaken krijgen. Dr. Adenauer heeft namelijk aan gekondigd, dat hij, in tegenstelling tot eerdere berichten, zal vasthouden aan zijn vroegere voornemen, om de teugels van het buitenlandse beleid in handen te houden, totdat de Europese verdragen van kracht zullen zijn. Na een onderhoud, dat de kan selier gistermiddag had met zijn partijgenoot Von Brentano ver luidde in partijkringen, dat dr. Von Brentano plaatsvervangend minister van Buitenlandse Zaken zal worden. Aangenomen kan worden, dat Brentano dr. Adenauer zal opvolgen, zodra deze een einde aan zijn dubbele functie wenst te maken. Gerucht rond Juin ROSLEDEREN JASSEN f 155.-1 DONDERDAG 10 SEPTEMBER 1953 o 77ste JAARGANG No. 25782 Ongewenste vreemdelinge over de grens gezet n de Troonrede van het vorig jaar is in het vooruitzicht gesteld een onderzoek naar de mogelijkheid, om voor de leerlingen der lagere scholen, Wellicht voor alle leerplichtige leerlin gen, het schoolgeld af te schaffen. Bij de behandeling van de begroting van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen bleek, dat de minister het in de Troonrede bedoelde onderzoek had op gedragen aan een kleine interdeparte mentale commissie. Het onderzoek zou zich over een breder terrein uitstrek ken dan in de Troonrede genoemd werd en niet alleen het lager-, maar ook het Voortgezet onderwijs omvatten tot en ibet de hogescholen en universiteiten. De nota inzake voorgenomen maat regelen betreffende verhoging van de huren en wijziging van de belastingen, Welke de regering op 19 Maart j.l. bij de Tweede Kamer indiende, vermeldt onder punt 9: Afschaffing van de schoolgelden voor het lager onderwijs; Verlaging van de schoolgelden voor het Voortgezet onderwijs en vereenvoudi ging van de heffing daarvan, alsmede Verlaging van het collegegeld. Overwo gen wordt, zo vervolgt de nota, of en in hoeverre ook voor de leerplichtige jeugd boven de zesde klasje van het lager onderwijs tot afschaffing van de Schoolgelden kan worden overgegaan. Deze mededeling werd algemeen op gevat als het eerste resultaat van de arbeid van de door de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen ingestelde commissie. Hier werd ver band gelegd met de komende huurver hoging, hoewel de Troonrede de school gelden als een zelfstandig vraagstuk behandelde. Intussen werden wetsontwerpen in gediend aangaande het complex van maatregelen, dat verband houdt met he huurverhoging. De heffing van de schoolgelden werd daarin echter niet betrokken. In het voorlopig verslag van he Tweede Kamer wordt de afschaf fing of verlaging van schoolgelden en collegegelden terloops ter sprake ge bracht als wordt betoogd, dat deze maatregel een zeer ongelijkmatige uit werking zal hebben en derhalve min- her goed past als compensatiemiddel voor de huurverhoging. Wij menen dan °°k te moeten aannemen, dat de school geld-kwestie afzonderlijk aan de orde zal worden gesteld ls het derhalve toch tot het stelsel van compromissen behoort, waarop dit kabinet besloten is voort te roeien, dan is het enige ge schikte tijdstip voor de invoering van een dergelijke maatregel de aanvang Van het school- en collegejaar. In casu herhalve het school- en collegejaar I9531954. De gemeentebesturen zullen, waar de kans groot is, dat de schoolgelden voor het lager onderwijs worden afgeschaft, geen aanstalten maken voor het opma ken van nieuwe schoolgeld-kohieren. Voor het middelbaar en het voorberei dend hoger onderwijs is geen afschaf- doch verlaging van schoolgelden 0 Verwachten, evenals van de college gelden voor hogescholen en universi teiten. Bij het ontbreken van nadere gegevens zullen de gemeente- en schoolbesturen dus voorlopige aansla gen moeten opleggen, gebaseerd op de hog van kracht zijnde regelingen. Dit betekent, dat de ouders van de leerlingen van het voortgezet onder lijs (in de ruimste zin) schoolgeld- inslagen krijgen thuis gestuurd, welke Veel hoger zijn dan men uiteindelijk Zal blijken verschuldigd te zijn. Dit betekent nodeloze zorgen voor talloze duders, die kinderen hebben, die het middelbaar, het voorbereidend hoger en het lager onderwijs volgen en toch heeds over het algemeen onder zware financiële lasten gebukt gaan. Nu weten wij wel, dat verlaging van school- en collegegelden op verschil lend gebied consequenties heeft, wel ke compenserende maatregelen nood zakelijk maken. Zo zullen de gemeen- f®n compensatie moeten ontvangen v°or het gemis van de schoolgelden Voor het lager onderwijs. De subsidies ®an bijzondere instellingen voor mid delbaar, voorbereidend hoger en hoger onderwijs zullen moeten worden ver hoogd. Daarvoor zullen nauwkeurig geredigeerde voorschriften moeten Worden samengesteld. De in de administratieve sector nood zakelijke perfectie behoeft er onzes inziens echter niet toe te leiden, dat de °uders van schoolgaande of college lo pende kinderen met te zware finan ciële verplichtingen worden belast. De regering zou op korte termijn moeten bekend maken, hoever zij denkt 'e gaan met de afschaffing van school gelden en verlaging van school- en Collegegelden. In afwachting van de totstandkoming van de vereiste wette- hjke regelingen zouden de gemeente besturen en de besturen van bijzondere mstellingen van onderwijs hun voorlo- fkge aanslagen in de school- en colle gegelden daarop kunnen baseren. Het water van de Nijl heeft bij het dorpje Blonde, in de provincie Guiza, ten Zuiden van Cairo, een grote oppervlakte overstroomd. Per boot worden de inwoners van het dorpje geëvacueerd. De bewoners van de oevers van de Nijl zijn zulke overstromingen wel gewend en blijven er rustig onder. Zij weten, dat het Nijlwa- ter vruchtbaar is en een laagje klei op het land zal achterlaten. Brentano zelf heeft aangekondigd, dat vanuit Bonn zoiets als een Euro pees offensief te wachten is. De over winning van Adenauer moest volgens hem worden gezien als een appèl aan de Europese volken, in de eerste plaats aan Frankrijk, om de politiek der Europese samenwerking voort te zetten. Waarnemers in Bonn brengen ook het bezoek dat de Amerikaanse ambassa deur bij de Europese organen, David Bruce, gisteren aan dr Adenauer bracht, met dit offensief in verband. Men wijst erop, dat door dit bezoek geaccentueerd wordt, welk een grote betekenis de Ver enigde Staten hechten aan het voort zetten van de Europese politiek van Bonn en welk vertrouwen Washington in dr Adenauer als Europees promotor stelt. Bonn stelt overigens alles in het werk om de hier en daar in het buitenland bestaande vrees weg te nemen, als zou het Duitse streven naar nationale een heid gevaren voor Europa inhouden. De bondskanselier, professor Hallstein en dr Von Brentano hebben allen nog eens nadruk gelegd op de Duitse over tuiging, dat dit doel slechts met vreed zame middelen mocht worden bereikt. Dr Adenauer zelf heeft olie laten gieten op zijn verklaring, dat voortaan inplaats van over Duitse hereniging gesproken moest worden over „bevrijding der Oost-Duitse gebieden". Ook in het binnenland heeft dr Aden auer getracht de door zijn overwinning ontstane beroering te kalmeren. De so cialistische vrees, als zou zijn bewind in autoritaire richting gaan, noemde hij ongegrond. Integendeel wilde hij streven naar matiging. Van de kant van de CDU zijn voorts oproepen tot de socialisten gericht om hun opgewonden reacties te kalmeren en een basis voor een vrucht bare politieke gedachtenwisseliflg te zoeken. Tegelijk echter werd de socia listische vrees nog weer aangewakkerd door gelijktijdige oproepen aan de so cialistische regeringen in Hessen en Württemberg om het veld te ruimen nu de gunst van het volk zo duidelijk naar het Christelijke kamp is overgeslagen. In Bonn gaat inmiddels het partij- beraad over de regeringsvorming verder. De Vluchtelingenpartij is bijeen geweest en heeft te verstaan gegeven, dat zij nog altijd op deelname aan de nieuwe regering hoopt. Volgens een verklaring van dr Von Brentano is het niet mogelijk, dat dr Adenauer besluiten zal zijn coali tie met de heer Kraft uit te breiden, waardoor zijn kabinet op een meerder heid van tweederden zou steunen. Ambassadeur in Vaticaanstad Volgens een bericht van het Duitse persagentschap uit Vaticaanstad rekent men daar thans op een spoedige be noeming van een Duitse ambassadeur bij de H. Stoel. Men neemt er aan, dat na de zege van dr Adenauer een katho lieke diplomaat voor deze functie zal worden uitverkoren. De benoeming van een Duitse ambassadeur bij het Vati- caan is tot dusverre gestrand op de te genstand, die in protestantse kringen bestond tegen de zending van een ka tholiek. In een verklaring, die door het Vaticaan aan het persagentschap werd gegeven, wordt gezegd, dat de H. Stoel met openlijke vreugde heeft aangezien hoe een groot land opstaat in het teken van het christendom. Daarbij werd uit drukkelijk verklaard, dat men hierin geen overwinning voor het katholicisme, doch een van het gehele christendom zag. Een lid van de staf van de Franse maarschalk Juin heeft het gisteren in een Nederlands ochtendblad verschenen bericht, waarin melding gemaakt werd van geruchten, volgens welke Juin een staatsgreep in Frankrijk voorbereidde, betiteld als „te dwaas om commentaar op te leveren". Van deze geruchten is reeds eerder melding gemaakt door het links-neutralistische Franse weekblad Observateurs". Juin, de bevelhebber van de landstrijdkrachten in de Cen trale Sector van Europa, heeft er even wel zelf wel commentaar op ge leverd.. „In Frankrijk", zo zei hij tot verslaggevers, „heeft het een soldaat nog nooit geluk gebracht in de politiek te gaan, zelfs Napoleon niet". De 100.000 is vandaag gevallen op nr. 16 2 0 2. De 25.000 op nr. 2025 en de 1000 op nr. 14553 met premie van f 30.000 De series A, B, C en D van het num mer 16202 zijn resp. verkocht door de collectrices mevr. Van Motz, Taaistraat 66b, Vught, mevr. J. Kromhout, Cool- singel 79b, Rotterdam, mevr. J. Wil mink, Brinkstraat 5, Hengelo en door de collecteur, de heer H. Batist, Tichel straat 57h, Amsterdam. Advertentie (tot Vrijdagavond) Wisselende bewolking met aanvan kelijk plaatselijk nog enkele buien, maar morgen overdag op de meeste plaatsen droog weer. Weinig verande ring in temperatuur. Tot matig afne mende wind, aanvankelijk Noord- Westelijk, later krimpend naar West. Zon: 6.07-19.05. Maan: 9.41-19.28. (Van onze speciale verslaggever) De luCht was dichtgegroeid met zware, grauwe wol ken. Uit Westelijke richting dreven buien aan boven Diemen. Slechts door een enkel gat in dit loden wolken dek priemde de zon haar stralen naar omlaag. Maar deze droefgeestigheid in de atmosfeer viel vrij wel niemand op. Want op de Hartveldsebrug, daar waar de grens van Amsterdam samenloopt met die van Die- men, juichten gisteren duizenden opgetogen mensen. Om half drie arriveerde daar op de gemeentegrens de vorstelijke Cadillac, de Koninklijke vaan strak in de wind. Een groot moment was voor Amsterdam aan gebroken, een roemrijke traditie, een traditie, trouw nageleefd door vele vorsten, werd in ere hersteld. Hare Majesteit Koningin Juliana, vergezeld door Haar ge maal, Zijne Koninklijke Hoogheid Prins Bernhard, ar riveerde op dat moment voor een bezoek van vijf volle dagen aan de hoofdstad. Geen officieel bezoek, geen werkbezoek, een visite van vijf dagen volgens een tra ditie door de hoofdstad met vreugde behoed. Hare Majesteit was gekleed in een tourquoise deux- pièce en droeg een hoedje van dezelfde kleur, bezet met bloemen. In haar hand hield zij een goudkleurige parapluie. Zijne Koninklijke Hoogheid droeg het uni form van vice-admiraal. Ter begroeting waren aan wezig de burgemeester van Amsterdam, mr. Arn. J. d'Ailly, en de hoofdcommissaris van politie, de heer H. A. J. G. Kaasjager. De Koningin en de Prins spra ken enkele korte woorden van begroeting en stapten vervolgens in de Koninklijke calèche voor een grootse intocht in de stad. Om vijf minuten over half drie zette de stoet zich in beweging. In draf reden de rijtuigen met de hoge gasten over de Middenweg. Duizenden, voor namelijk kinderen, hadden zich langs de weg geschaard. Zij allen juichten de Koningin en de Prins hartelijk toe. De politie, die voor de afzetting van de zijwegen zorgde, stond op het mo ment dat de calèche passeerde stram in de houding. Intocht door „Gouden Poort" Om precies drie uur kwam de ko ninklijke stoet by het RAI-gebouw aan, voor een bezoek aan de grote bloemen tentoonstelling „De Gouden Poort", die daar is ingericht door de Nederlandse Volkstuinders. Er ging een luid gejuich op toen Z. K. H. Prins Bernhard, ge kleed in het fiere admiraalsuniform, en H. M. de Koningin uit de open ca lèche stapten. In de hal van het RAl- gebouw volgde de officiële verwelko ming door de heer P. Visser, voor zitter van de stichting De Gouden Poort. De driejarige Bennie Visser stap te daarop parmantig naar voren. Het blonde ventje, in fluwelen broek en wit satijnen blousje, bood met een zacht: „Alstublieft majesteit" de vorstin een bos bloemen aan. Maar onmiddellijk hierna verloor hij zijn aandacht voor Hare Majesteit om uitvoerig de uni formen van het gevolg van het koninklijk gezin te monsteren. Tijdens haar rondgang bleef Hare Majesteit langer dan bij de andere stands staan bij de N.U.S.O., de Nederlandse Unie van Speeltuin Organisaties. Mevr. J W. Hesseling, die iedere dag de be zoekers over het vele werk van de N.U. S.O. in Amsterdam inlicht, genoot de eer Hare Majesteit uitleg over het speeltuin wezen te geven. Koningin Juliana toon de zich buitengewoon geïnteresseerd in het boetseren, naaien, knutselen en de vele andere dingen die de Amsterdamse jeugd in de speeltuinen van de N.U.S.O. verricht Na afloop van het bezoek aan de RAI vervolgde de stoet de rijtoer door de stad. Na een tocht van twintig minuten door de bevlagde straten van Amsterdam arriveerde de koninklijke stoet op de Dam, waar duizenden Amsterdammers zich achter de politieafzetting verdron gen. Uit de omliggende gebouwen hingen de mensen uit de ramen, men was op ladders geklommen en in lantaarnpalen om de Vorstin en de Prins goed te kunnen zien. Voor het Paleis, dat er bij dit trieste weer nog grauwer uitzag dan gewoonlijk, had een detache ment van de Koninklijke Studenten Schietvereniging de erewacht betrokken Op het moment dat het koninklijk paar arriveerde zette de Politiekapel het Wilhelmus in. Nadat de koningin en de prins de erewacht hadden geïnspecteerd betraden zij het Paleis om drie minuten later voor enkele ogenblikken op het balcon te verschijnen en lachend en wuivend de luide toejuigingen van de Amserdammers in ontvangst te nemen Aan het diner in de troonzaal op de eerste avond van het koninklijk bezoek aan 's lands hoofdstad hebben 44 ge nodigden aangezeten o.w. behalve de reeds eerder genoemde autoriteiten de voorzitters der Eerste en Tweede Kamer, mr. J. A Jonkman en mr. L. G. Korten- horst, de loco-burgemeester van Amster dam, wethouder B. C. Franke, de presi dent van de rechtbank, mr. C. Briët, de officier van justitie, mr. F. Hollander, de voorzitter van de Kamer van Koop handel. mr D. A. Delprat, en elf leden van de hofhouding. Bezoek aan Stadsschouwburg Later op de avond hebben koningin Juliana, prins Bernhard en prinses Bea trix in de Amsterdamse Stadsschouwburg de galavoorstelling bijgewoond van „Het leven een droom", dat door de Neder landse Comedie op de planken wordt gebracht. Met haar gevolg en vergezeld van burgemeester Arn. J. d'Ailly van Amsterdam betraden de koninklijke gas ten de koninklijke loge om kwart voor "77777ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- UREAU SMEDEST.RAAT 5 - HAARLEM hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogie. ëi=!S3ss yiEinur UiiDICUCrur milRAIIT MtUWt nAAnLtWIolliL LUUIfAN I wbd. hoofdredacteur: W. van Willige. Enige groepjes Fransen, in totaal 13 Personen onder wie zich twee priesters J* enkele vrouwen bevonden, zijn gister. 'orgen in alle vroegte door snel op- j,°öiende vloed bij La Rochelle aan de vranse kust verrasit, waardoor twaalf Ul.n Een zijn verdronken. Slechts een i''^ter heeft zwemmende de kust weten bereiken. hrt '?e twaalf slachtoffers was hjj aan ^.t vissen, toen zij door de mist werden ïos'eid en in paniek hun toevlucht Eten op een zandbank. heueri was itiist klaar met vissen, de t>D h waren ingehaald en men stond shel punt naar buis te gaan, toen het t0t opkomende water de vissers snel t0Qraan de borst steeg, zo heeft pas- hiep ^ourdain, de enige overlevende, gis?fetieeld. Misleid door de mist ver kond z'j zich in de richting. Spoedig O'lem*1 ZÜ zich helemaal niet meer vluchteren en toen namen ZÜ bun toe- Past op een zandstrook. Samen met ViSs°°r Audoin en een van de andere t'aehtS besloot pastoor Jourdain toen te terw?fn zwemmend hulp te gaan halen, Bchtp' u i de anderen op de zandbank eerst leven. Bij deze poging verdronk een der priesters, daarna kreeg andere visser kramp en verdween ook onder water. Pastoor Jourdain bleef zwemmen, waarbij hij zijn richting be paalde aan de hand van een ster. Na drie uur bereikte hij toen volkomen uitgeput de kust. Het was toen reeds te laat om de anderen nog te redden. Tot nu toe zijn de stoffelijke resten van acht van de twaalf slachtoffers ge borgen. Vandaag hebben politieboten en een vliegtuig van de Franse luchtmacht de nasporingen naar de slachtoffers voortgezet. Alle slachtoffers zijn afkom stig van lie d'Orleon, dat in de nabij heid van de plaats van de ramp aan de kust is gelegen, met uitzondering van pastoor Audoin, die zijn parochie in Ccurlay, in het Noord-Westen van Frankrijk heeft. Op de weg van een zwakke komen vaak obstakels voor, die een sterke zouden kun- nen doen struikelen. Prinses Beatrix met haar vader in de koninklijke loge. Rechts burgemeester d'Ailly. Bg het Bloemenspel „Juliana Regina" in het Olympisch Stadion, zullen ook de drie Prinsessen Irene, Margriet, en Ma rijke en H.K.H. Prinses Wilhelmina aan wezig zqn. De Vorstin en de Prins arri veren omstreeks 3 uur in de namiddag in het stadion. Tevoren zullen zij de reeds eerder aangekondigde rijtoer door de stad maken. Na afloop van het stadion- spel zullen ook de Prinsessen Irene en Margriet in de Koninklijke stoet mee rijden. De route van de rijtoer, van het Paleis op de Dam naar het stadion is de vol gende: Dam, Mozes en Aaronstraat, N. Z. Voorburgwal, Raadhuisstraat, Wester- markt, Rozengracht, De Clercqstraat, Adm. de Ruyterweg, Jan Evertsenstraat, Mercatorplein, Hoofdweg, Suriname- plein', Haarlemmermeerstraat, Hoofd dorpplein, Hoofddorpweg, Zijlstraat, Ani- stelveenseweg, Stadionplein. In het Olympisch Stadion zullen de Koninklijke gasten ontvangen worden door burgemeester d'Ailly in zijn functie als beschermheer van het Bloemencorso Aalsmeer. Ook mr. D. Peereboom Voller, burgemeester van Aalsmeer en voorzitter van het Bloemencorso, zal daar aanwezig zijn. Na het Bloemenspel „Juliana Regina" in het stadion zal de Koninklijke stoet de volgende route nemen: Stadionplein, Amstelveenseweg, Over toom, Eerste Const. Huygensstraa't, Von delbrug, Van Baerlestraat, Roelof Hart- straat, Ceintuurbaan, Ferd. Bolstraat, Weteringcircuit, Nieuwe Vijzelstraat, Vijzelgracht, Vijzelstraat, Muntplein, Ro- kin, Dam. Omstreeks 17 uur arriveert de Kon. Stoet weer aan het Paleis. Het eerste deel van deze route is ge lijk aan die welke het bloemencorso na het stadionspel zal volgen. Een 27-jarige inwoonster van Zagreb (Joegoslavië) mej. L. H., die te Pur- merend verblijf hield, is als ongewenste vreemdelinge over de grens gezet. De politie te Nijmegen heeft in arrest gesteld de 80-jarige J. L., uit Nijmegen, die er van wordt verdacht, op de Leus- terheide de 58-jarige W. H. van H., uit Nijmegen, om het leven te hebben ge bracht. Het lijk van H. werd 26 Augustus door de rijkspolitie van Leusden in verregaande staat van ontbinding op de Leusderheide aangetroffen. Op het slachtoffer werden geen papieren ge vonden. Uit het onderzoek bleek, dat de man een horrelvoet en een lamme hand had. Er waren sporen aanwezig, die op een misdrijf wezen. Het spoor leidde tenslotte naar Nijmegen, waar bleek, dat W. H. van H. al geruime tijd uit een inrichting werd vermist. Van H. stond als een gierige man bekend. Men nam aan, dat hij ongeveer 700 gulden bij zich droeg. De aandacht van de po litie te Leusden ging uit naar de in Nijmegen vertoevende 80-jarige vitale zwerver J. L., die veel in de omgeving van Amersfoort verblijf houdt. Men had de zwerver onlangs met een tweede per soon in de omgeving van Amersfoort gezien. De politie vond termen genoeg aanwezig om L. te arresteren. De man heeft al enige veroordelingen achter de dus, o.a. een van vijf jaar wagens dief stal vrijheidsberoving en mishandeling, gepleegd in 1940. L. blijft ontkennen. De groepscommandant der Rijkspolitie te Leusden -"raagt inlichtingen, te geven onder nummer K 3490/7673. Op de kruising van de Rijksweg Zwolle-Ommen met de Koesteeg onder Dalfsen werd gistermiddag de wielrij der D. Noordhuis uit Zwolle, toen hij de Rijksweg wilde bprijden, door een vrachtauto gegrepen en meegesleurd. N. nam de bocht te groot, waardoor de met een vaart van zestig kilometer na derende vrachtauto hem niet meer kon ontwijken. Met een zware hoofdwonde bleef het slachtoffer liggen. De terstond ontboden arts Plate uit Dalfsen kon slechts de dood constateren. Prinses Beatrix, voor het eerst in gala, betreedt met haar vader de Stads schouwburg. negen, waarop het Wilhelmus weerklonk. Hare Majesteit was gekleed in een lichtgrijze japon, prinses Beatrix in een lichtblauwe, de prins in rok. Naast prin ses Beatrix nam burgemeester d'Ailly in de loge plaats. In de pauze onderhielden koningin Juliana, prins Bernhard en prinses Bea trix zich in de grote foyer met de directeuren van het toneelgezelschap, Guus Oster en Johan de Meester, als ook met Gerard den Brabander, die het Spaanse stuk van Pedro Calderon de la Barca in het Nederlands bewerkt heeft. Later liet het koninklijk paar ook nog zeven der acteurs en actrices, die de belangrijkste rollen vervulden, aan zich voorstellen: Ton Lutz Guus Hermus, Fons Rademakers. Lous Hensen, Ellen Vogel, Henk Rigters en Anton Burgdorf- fer.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1953 | | pagina 1