Tussen neus en lippen Balans aan het einde van het derde jaar van het tienjarenplan BERIA zou zijn bevrijd en 4 uur later weer gegrepen Vele kerken nodig in het gebied van Vlaardingen en de IJ-mond Alphen aan den Rijn zal „Avifauna'' kopen „Operatie-goed-leven begonnen Binnen één generatie werd de snelheid verzesvoudigd Castella-Vaatwas 13 September: Haarlems Kerkenbouwzondag Collecte brengt niet meer op dan de helft van het benodigde bedrag Gereed of in uitvoering Vraagprijs bedraagt 550.000 gulden Raketten passeren het geluid Pools functionaris vraagt asyl K.L.M. mag op Ceylon landen eten blinkender vaat en zachtere handen! mmgËÊÈ teYteg de DONDERDAG 10 SEPTEMBER 1953 PAGINA 3 3MB. Duitser gearresteerd in Den Haag Moordenaar van meisje Romanesk verhaal over echtelijk verraad Sluiting zitting der Staten-Generaal Na raadsvergadering van vijf-en-een-half uur Ned. Koreavrijwilliger overleden Tengevolge van doorstane ellende Actie tegen Franse belastingontduikers R.K. Universiteit Nijmegen In Korea Huwelijksreis per helicopter Berggids begraven, die in 1903 verongelukte Geldstukken waren verouderd "lïOT'l >71 1953 Straaljager 1171km. 1920VliegfuiqlUQ3 1910 f Au 1^514 km. 179 km. Locomo- Lamberti werd het vorige jaar door de communisten gevangen genomen. Met een Fransman wist hij te ontvluch ten, doch door gebrek aan voedsel moesten zij zich weer bij de Noorde lijken melden. Er bestond een goede hoop dat Lamberti zou worden uitge wisseld. Hij is echter kort na zijn te rugkeer, de juiste datum is niet be kend, tengevolge van de doorgestane ellende, overleden. De Franse vrijwil liger, die inmiddels werd vrijgelaten, ontving van Lamberti een ring en deed mededeling van het Overlijden. De ring zal door aalmoezenier Schins aan de vader van Lamberti worden overhan digd. (Van onze correspondent) In Den Haag heeft de politie Woens dag een Duitser gearresteerd, die ervan verdacht wordt 23 Augustus te Weeze- Kalbeck, nabij Kleef, een vijftienjarig meisje op gruwzame wijze te hebben vermoord. Via het voormalige vliegveld op de Grote Heide te Venlo zag hij kans naar Nederland uit te wijken. In Venlo werd hij toen enige malen ge signaleerd. Het vermoeden van de poli tie, dat hij zich naar Den Haag zou be geven is juist gebleken. Hij is naar Venlo overgebracht en zal aan de West- Duitse politie uitgeleverd worden. Handje-plak In Washington kreeg een jongeman 10 dollar boete, omdat hij de hand van een meisje had vastgehouden. De man zat n.l. in een auto achter het stuur en het meisje, op de achter bank van een andere auto, die met een vaartje van 45 km per uur gelijk met de zijne opreed. Ongewoon Een zeven maanden oude zwarte Minorca-kip op een boerderij te West-Haver- straw in Amerika heeft sinds enkele weken iedere dag een ei met twee dooi ers gelegd, behalve op 26 Juli, toen zij bij wijze van variatie een ei met drie dooiers in het stro deponeerde. Op 19 Juli had zij trouwens reeds een zelfde stunt uitgehaald. Het oordeel van de rege ringslandbouwdeskundigen over de vele prestaties van die kip luidt: „Ongewoon". Wij zouden zeggen: „Hoe best&at het!" Toch gearresteerd! Uit West-Berlijn wordt gemeld, dat de veertienja rige Oost-Duitser Georg Aricke uit Muehlhausen in Thueringen, die een func tie bekleedt in de commu nistische jeugdorganisatie in de Sovjet-zone. zijn zestienjarige broertje met een bijl heeft doodgesla gen, omdat deze hem „een1 Russen-knecht" had ge noemd. Niettemin is de jeugdige moordenaar op last van de communisti sche „Vrije Duitse Jeugd beweging1' in arrest ge steld. Baby-sitter overbodig Wanneer de heer en me vrouw Steyn uit Oudts- hoorn in Zuid-Afrika des avonds bij kennissen op bezoek gaan, plaatst papa, die radio-amateur is, een microfoon in de slaapka mer van zijn spruiten. Zo dra zij bij hun vrienden zijn. stelt hij hun radio toestel in op zijn oproep signaal, Zo kunnen de ouders horen, of de kin deren rustig slapen dan wel kattekwaad uithalen. Zij kunnen zelfs de adem haling van hun lievelin gen beluisteren. zen geleid tot de bouw van twee ker ken r Uit de lijst van de kerken, die nog niet in aanbouw zijn, doch wel reeds worden voorbereid, blijkt de voorname rol van de grote steden. De cijfers geven het aantal zitplaatsen aan, de let ters F. K. betekenen Fonds Kerken bouw, W. betekent Wederopbouw ofwel Rij ksherbouwvergoeding en T. N. be tekent Tijdelijke Noodvoorziening. 19<8Straaljagar1080k L i ~"r IB~i il 1 ioz.RQ^*ii b km. i946Sfraalj. 1 4ÉF7H5 1939V|jeghji/ itS,. 1933 Watervliegtuig ^32 Nu van officiële Sovjet-zijde het stil zwijgen wordt bewaard over het lot van de voormalige chef van de Russi sche geheime politie, Lavrenti Beria, duiken er van talloze zijden geruchten op. Een Chinees dagblad uit Singapore, de Tsjoeng Sjing Pao, heeft een bericht gepubliceerd, dat via Honkong afkom stig is van het Chinese vasteland. In dit bericht wordt gezegd, dat intieme vrienden van Beria hem na negen da gen gevangenschap hebben weten te be vrijden. Interieur van de Catharinakerk (noodkerk) in Amsterdam-West. De beide Kamers van de Staten-Gene raal zullen Zaterdag,, 's middags kwart voor drie, in verenigde vergadering bij eenkomen in het gebouw der Eerste Kamer. In deze vergadering zal de zit ting 1952-1953 worden gesloten. Ontwerp voor de kerk in Leyenburg te Den Haag, die in 1954 gereed zal zijn. ('Architect Moolenaar). In een gebied, waar steden en dorpen bezig zijn aan elkaar vast te groeien tot wat met enige voorbarig heid reeds de Randstad Holland wordt genoemd, staat de zielzorg voor het probleem van de aanwas van de katholieke bevolking met 10.000 zielen per jaar. Zonder die aanwas zou er toch een kerkenbouwprobleem zijn door de verhuizing van tienduizenden van het land naar de stad en van binnenstad naar buitenwijk, door het verval van slechtgebouwde negentiende-eeuwse kerken en niet te vergeten door de vernieling van kerk gebouwen in oorlogstijd. In September 1950 kondigde de bisschop van Haarlem een tienjaren-plan voor de kerkenbouw af, dat rekende met de bouw van vijftig nieuwe kerken. Nu de Kerkenbouwzondag (13 September), welke het derde jaar van het tienjarenplan afsluit, nadert, is het interessant de stand van zaken te overzien. Daar is te meer reden voor, omdat de kerkenbouw in het Haarlemse onder centrale leiding gecoördineerd is. Het „Fonds voor de Kerkenbouw in het bisdom Haarlem" put zijn financiën uit de uniforme collecte voor bis schoppelijke noden, het verleent aan de bouwpastoors renteloze voorschotten (af te lossen in 33 jaar) en werkt nauw samen met de bisschoppelijke situerings- commissie, welke, met de hulp van het Katholiek So ciaal Kerkelijk Instituut, zorgt voor de rationele plan ning en uitvoering van de kerkenbouw. Dan is er nog de „Sint Pieterskring", waarin onder leiding van ir. J. van der Laan en prof. Granpré Molière de architecten samenwerken op bouwkundig gebied. Ofschoon de bouw van een parochiekerk op de eerste plaats een zaak blijft van de parochianen, is de kerkenbouw in het bisdom Haarlem toch in hoge mate een collectieve onderneming van alle diocesanen, die heel dit grote werk schragen met hun giften op de bekende koperen schaal. Sinds het overzicht dat wij verleden JAar hebben gegeven, zijn gereed geko men kerken te Amsterdam-Oostzaan, te gaardingen en te Dordrecht. Het geval- vlaardingen is een typisch voorbeeld van de problemen, waarvoor de bis schop zich gesteld ziet: nauwelijks was °e kerk van St. Willibrord in de Indi sche buurt gereed, of er is een bouw pastoor benoemd voor Vlaardingen- Oost, terwijl onderhandeld wordt met ue gemeente over een vierde kerk. vlaardingen, dat in 1947 nog 45.000 in woners had, heeft er thans, zes jaar later, reeds 60.000, tengevolge van de snelle industrialisatie langs de Water- Weg. Toch is dit nog een bescheiden tem- P°, vergeleken bjj hetgeen aan de IJ- ®ond staat te gebeuren. Voor Beverwijk Voorziet het Katholiek Sociaal Kerke- ujk Instituut voor de komende tien, twintig jaar dat hangt van de ups en downs van de zware industrie af en ook van de Kolen- en Staalgemeenschap van Schuman de noodzakelijkheid van zes nieuwe kerken. De eerste van "eze zes vraagt onmiddellijke aandacht. Hiermede zijn wij ons overzicht eventjes vooruit gelopen. Keren wij erug tot de objecten, die reeds thans Jh een stadium van uitvoering verke ren. Zwaagdijk mag hier het* eerst ge- hoernd worden, waar de parochianen hun kerk uit eigen middelen bekostigen zonder een beroep te doen op het dioce- ane fonds. Onmiddellijk daarna hulde ®an de Hagenaars van het Bezuiden- h°ut, die, geholpen door de Rijksher- houwvergoeding, eveneens geen beroep °P het fonds van de koperen schaal hebben gedaan en toch de bouw van ®eh monumentale kerk naar het ont werp van ir. J. v. d. Laan reeds hebben aanbesteed. Den Haag is in het bouw programma sterk aanwezig: in de blok- hendozenwijk Moerwijk, met liefst ru.000 kersverse parochianen, is de kerk ;an de paters van Brakkenstein, naar bijna gereed. In de wijk Leijenburg staat men te beginnen aan de bouw van een kerk naar het plan van architect Moolenaar. Beide laatstgenoemde ker ken met resp. 1.162 en 1.000 zitplaatsen, worden gebouwd voor parochies, die eigenlijk nu al veel groter zijn dan de ideale maat van 5.000 zielen. De nieuwe kerk van Rotterdam Overschie, die men nog dit jaar in ge bruik hoopt te nemen, moet voorzien in de behoefte van de uit de grond ver rezen stadswijk van grijze woonblok ken, die men aan de Rijksweg Den Haag—Rotterdam kan zien liggen. Het wordt een kerk van architect Hendriks, die ook de bouwmeester is van de kerk, die aan de Hofdijk verrijst om de twee vroegere Minderbroederskerken, de St. Antonius en de St. Rosalia, te vervangen. Beide kerken worden ge bouwd met geld van Wederopbouw Oorlogsschade. Hetzelfde is het geval met de Sterre der Zee te Middenmeer (Wieringermeer). In het exclusieve Bloemenclaal en het rode Krommenie heeft de behoefte aan betere godshui- het ontwerp van ir. J. van der Laan, (Van onze correspondent) De gemeenteraad van Alphen aan de Rijn heeft zich Woensdagavond in een speciale zitting, die van acht uur 's avonds tot half twee 's nachts heeft geduurd, met algemene stemmen uitge sproken voor het behoud van „Avifau na" voor de gemeente. Over de koop prijs zal nog nader worden onderhan deld. Dit is door de burgemeester na afloop der vergadering medegedeeld. Nadat burgemeester Ed. C. Witschey de spoedeisende openbare raadsvergade ring, welke tegen Woensdagavond acht uur was bijeengeroepen, had geopend, stelde hij onmiddellijk de Raad voor in geheime zitting over te gaan in het be lang van de te voeren besprekingen en discussies. Omstreeks half twee in de nacht heropende burgemeester Witschey de openbare bijeenkomst en deelde het resultaat mee, dat neerkomt op het be sluit tot behouden en dus aankoop van het internationaal vogelpark Avifauna te Alphen aan den Rijn en machtiging door de raad van het college om met betrekking tot de vraagj rijs de onder handelingen voort te zetten met de cu ratoren, mr. A. Th. E. Kastein en mr. C. D. v. Vliet te A'dam en de directie van het park, de heer G. v. d. Brink. Zoals bekend bedraagt de vraagprijs, volgens mededeling van de heer v. d. Brink, f 550.000. De schulden bedragen ruim zeven ton. Het laatste deel van het afgelopen seizoen is van die aard ge weest dat in financieel opzicht aan contanten ongeveer veertig duizend gul den gereserveerd kon worden. Voor het resterende zou ten laste van de hoeden zaken van de Britimy (v. d. Brink) een lening gesloten worden, zodat de be langen van de crediteuren geheel ge dekt zullen zijn. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland blijken sterke voor standers te zijn voor het behoud van Avifauna als cultureel centrum en toe ristenoord in het gebied temidden van de grote steden en zouden bij het ge meentebestuur ten sterkste op aankoop hebben aangedrongen, met de toezeg ging erbij, de nodige faciliteiten en fi nanciële bijdragen te zullen verlenen Het is niet twijfelachtig, dat B. en W. het ook over de aankoopprijs eens zul len worden met de tegenpartij, immers ook voor haar zal het de meest voor delige oplossing zijn als het park in zijn geheel behouden blijft waar het door de heer G. v. d. Brink 18 Mei 1950 werd geopend. Zijn triomf van toen verkeert nu wel heel snel in een tragisch slot, als men zich realiseert, dat de stichter ervan na Zondag 13 September, de slui" tingsdag van het „oude" Avifauna, zich van het vogelpark zal moeten distan- ciëren. Hoewel hij ten afscheid een feestavond organiseert, door welk af scheid zoals nu blijkt het vogelpark niet „begraven" wordt, zoals hij het ons de zer dagen mededeelde, zal hij toch on getwijfeld met enige weemoed de lei ding hiervan uit handen geven, temeer als men weet, dat zijn villa, waar zijn gezin woont, vlak naast de ingang van Avifauna staat. De Korea-vrywilliger, F. M. Lamber ti, geboren 2 Mei 1929 en wonende te Maastricht-Limmel, Populierweg 125, is als krijgsgevangene door uitputting overleden. De Franse minister van Financiën, Edgar Faure, heeft gisteren het begin aangekondigd van de „operatie-goed leven", gericht tegen gefortuneerde Fransen, die er jachten, auto's en villa's op na houden, doch aan de belasting een inkomen van 300.000 franc per jaar of zelfs in het geheel geen inkomen opge ven. Tientallen belastinginspecteurs heb ben in Augustus in Franse badplaatsen en mondaine vacantie-oorden het doen en laten nagegaan van Franse „pauper- millionnaires" en hiervan rapport opge maakt. Onder meer is gebleken, aldus het Franse ministerie van Financiën, dat een ingezetene van Nice, die geen inkomen opgaf, twee villa's en een cadillac bezit. De betrokkene is nu aangeslagen voor een inkomen van 7 millioen franc per jaar. Een Parijzenaar met drie auto's, drie bedienden en een weelderige wo ning, die echter zijn inkomsten ver zweeg, is thans in de categorie van 15 millioen franc per jaar ingedeeld. Het inkomen van een andere Parijzenaar, die 326.000 franc per jaar had ingevuld, maar er twee auto's en vier bedienden op na houdt en vaak dure feestjes geeft, is thans getaxeerd op 10 millioen franc per jaar. De rector-magnificus van de R.K. Uni versiteit te'Nijmegen zal voor het in schrijven van eerste-jaars studenten zit ting houden in het aulagebouw, Wilhel- minasingel 13 op Dinsdag 22, Woensdag 23 en Donderdag 24 September, telkens van 10 tot 12 uur. Tot het inschrijven van nieuwe leden zal de Senaat van het Nijmeegs Studen tencorps zitting houden in het aulage bouw op Dinsdag 22 September van 11 tot 12 uur, Woensdag 23 September van 10 tot 12 uur en Donderdag 24 Septem ber van 10 tot 12 uur. De inschrijving voor ouderejaars niet-corpsleden kan uitsluitend geschieden op Woensdag 23 September en Donderdag 24 September telkens van 14 tot 16 uur in het aula gebouw. Werken in voorbereiding LAVRENTI BERIA Kerk en pastorie te Den Haag, H. Paulus (Thorbeckelaan) 960 plaatsen (FK) Kerk en pastorie te Den Haag, Morgenstond 1300 (W) (TN) Kerk en pastorie te Amsterdam, H. Catharina 800 (FK) (TN) Kerk en pastorie te Amsterdam, O. L. Vr. van Lourdes 800 (FK) (TN) Kerk en pastorie te Den Haag, H.H. Mart. van Gorcum (Stadhoudersplein) 750 (W) Kerkuitbreiding en past. te Leiden, H. Lodew. v. 350—550 (FK) Kerkuitbreiding te Rotterdam, H. Luduina v. 550—810 (W) Kerkuitbr. te De Lier, H.H. Mart. van Gorcum v. 350—600 (FK) Nieuwe kerk te Nieuw-Vennep, O. L. Vrouw Onbevlekt Ontvangen 600 Nieuwe kerk te Purmerend, H. Nicolaas en Catharina 950 Kerk en pastorie te Beverwijk Kerk en pastorie te Vlaardingen-Oost Kerk en pastorie te Den Helder-Nieuwstad Kerkje te Hoogvliet (onder Rotterdam) Kerkje te Landsmeer (bijkerk van Tuindorp-Oostzaan) Kerkje te Haamstede (bijkerk van Zierikzee) Nieuwe kerk te Rotterdam, Zuidwijk-Pendrecht (FK) (FK) (FK) (TN) (FK) (TN) (FK) (TN) (FK) (TN) Maar vier uur later zou hij alweer zijn gearresteerd en opgesloten in een zwaar bewaakte legergevangenis. Het zelfde blad maakte ook nog melding van een bericht uit Peking, volgens het welk Beria na zijn arrestatie een mis lukte poging tot zelfmoord heeft ge daan. De West-Berlijnse krant „Der Abend" geeft in een telegram uit Stockholm een romanesk verhaal over de aanleiding tot Beria's sensationele val. Diplomaten van achter het IJze ren Gordijn zouden verteld hebben, dat Beria welomlijnde plannen had om zich van de macht in de Sovjet-Unie mees ter te maken. Deze plannen, die voor een deel op schrift stonden, zouden door Beria's vrouw, Marinna, zijn verraden aan haar neef Serge Kroeglov, de man, die Beria's opvolger werd. Kroeglov haastte zich deze plannen mee te delen aan Malenkov, die zonder aarzelen toe sloeg. Marinna is 38 jaar en zij is Be ria's derde vrouw. Zij is nooit gearres teerd en zij zou in haar huis, dat 500 km. ten Noorden van Moskou ligt, te gen een Scandinavisch diplomaat gezegd hebben, dat de zaak „erg verward" is. SERGE KROEGLOV Een Pools lid van de commissie van toezicht op de krijgsgevangenen in Ko rea heeft gisteren bij het opperbevel van de troepen der Verenigde Naties om asyl verzocht. Hij is door de geallieer den in beveiligende bewaring gesteld. De kerk 's-GravenhageMorgenstond is alweer een kerk voor 10.000 parochianen, derhalve van de aanvang af een te grote parochie. De kerk aan de Thorbeckelaan vervangt een be staande noodkerk. De niet onaardige noodkerk bij de Houtrustbrug, die thans op een lege zandvlakte staat, die de Duitsers er hebben aangelegd, komt binnenkort op de binnenplaats van een flat-complex te liggen, zodat men wel genoodzaakt is de definitieve kerk aan het Stadho-udersplein met spoed voor te bereiden. De twee kerken in Am sterdamSlotermeer, een wijk in aan bouw, worden tijdelijke noodvoorzie ningen. De uitbreiding van de St. Lode- wijk in het centrum van Leiden moet de kerken aan de stadsrand ontlasten. De uitbreiding van de kerk in Rotter damHillegersberg houdt verband met een uitbreidingsplan aan Rotterdams Noordrand. De groei van de bevolking in het katholieke Westland, dat al bijna geen platteland meer is, maakt een kerkvergroting in De Lier nodig. Tenslotte volgt hier een opsomming van objecten, die nog niet in voorbe reiding zijn, doch onmiddellijke aan dacht vragen: Onmiddellijke aandacht wordt gevraagd voor: De mens gaat steeds sneller. Binnen een periode van nauwelijks 60 jaar is de bereikte snelheid liefst 6 X zo hoog ge worden. In één mensenleeftijd bracht de techniek een ontwikkeling in de snel heid, die duizenden jaren practisch con stant was gebleven. Het paard is eeuwen lang het snelste middel tot voortbewe ging geweest voor de mens. De komst van de locomotief en de auto brachten al direct een geduchte verbetering. Maai nog steeds stegen de snelheden lang zaam. Het vliegtuig echter bracht een haast verticale lijn in de snelheidsgra fiek. Vloog Santos Dumont in 1906 nog slechts 41 km. p. u., vier jaar later was de snelheid reeds opgevoerd tot 110 km. per uur. Sindsdien is de lijn \yn de grafiek bij na verticaal blijven stijgen. Met tiental len k.m. per uur gingen de snelheden van jaar tot jaar omhoog en vlak voor de tweede wereldoorlog stond de mens heid op 755 km. per uur. Die snelheid werd behaald door de Duitser Wendel in een Messerschmitt 109. Na de oorlog kwamen nog slechts de straaljagers aan bod en ieder jaar sneuvelden er toen re cords aan de lopende band. Steeds snel ler gierden de jagers door de lucht. Er kwam geen eind aan de prestaties 1946, 1947, 1948; records werden gemaakt en weer gebroken. Begrippen als snelheid van het geluid werden gemeengoed. Thans heeft de Hawker-„Hunter" het gepresteerd 1171 km. per uur te vliegen. Dit betekent binnen één mensenleeftijd van 179 km. per uur naar de 1171 km. van thans. Wat zullen onze kinderen nog zien! Misschien wel raketvliegtuigen met snelheden van twee- tot driemaal die van het geluid. Volgens sommige ge ruchten schijnt de Amerikaanse X 3 min stens driemaal de geluidssnelheid te kunnen vliegen! De Nederlandse Luchtvaartdelegatie, die zich op het ogenblik in Ceylon be vindt, heeft voor de K.L.M. het recht verworven, om tijdens de nieuwe weke lijkse dienst AmsterdamBankokDja karta, op Ceylon tussenlandingen te maken en passagiers en vracht aan boord te nemen, aldus meldt A. P. Vandaag is van de Heliport te Rotter dam een bruidspaar op huwelijksreis naar Brussel vertrokken. Het is voor het eerst in de geschiedenis, dat een huwe lijksreis is geschied per internationale helicopterdienst. De Groszglockner Verder vragen aandacht o.a. Haarlem-Noord. Wassenaar-Den Deyl. 's-Gravenhage-Laakkwartier. Voorburg/Rijswijk Prinses Marian- nelaan. Schiedam-Nieuwland. Amsterdam-Votief kerk. Amsterdam-Geuzenveld Zoutelande. De lijst is een beetje overstelpend. Men zou er de verkeerde conclusie uit kunnen trekken, dat zoveel activiteit bewijst, dat alles op rolletjes gaat. Men vergeet dan, dat zulk een uitgebreid bouwprogramma tot stand komt uit bit tere noodzaak. In plaats van te conclu deren, dat zonder hem blijkbaar toch wel kerken gebouwd worden, moet de beminde gelovige van het bisdom Haarlem uit deze lijst begrijpen, dat h m een plan ter uitvoering wordt voorgelegd en dat h jj verantwoordelijk wordt gesteld voor de financiering. Ook als hij kerkt in een kerkgebouw, dat het voorgeslacht voor hem heeft neer gezet, ja juist dan, heeft hij de plicht om mee te helpen aan de kerkenbouw, zo noodzakelijk voor de zielzorg in de zeeprovinciën. En nu wil de collecte voor de kerkenbouw, de bekende kope ren schaal, maar niet meer opbrengen dan de helft van het benodigde be drag Per pak 25 cent Dubbel pak 45 cent Een man, die al 47 jaar dood is, werd gisteren op het kerkhof van Heiligenblut in de Oostenrijkse provincie Karinthië begraven. Het was de Oostenrijkse berg gids Kaj Schweighofer, die op 13 Juli 1906 op de Pfenscharten-gletscher in het district Grossglockner verongelukte. Een groot aantal van zijn collega's had toen elk plekje van deze gevaarlijke gletscher afgezocht, maar tevergeefs. Hjj was op een bergtocht verdwenen. Nauwelijks een week geleden werd de aandacht van bergbeklimmers getrokken door een voet, die zichtbaar geworden was aan de r onderste lagen van de glet scher. Toen'men een onderzoek ging in stellen, kwam het ongeschonden lijk van een jongeman te voorschijn. Eerst dacht men met een pas verongelukte tourist te maken te hebben, maar op het lijk werd een geldbuidel gevonden met muntstukken, die het jaartal 1903 droe gen en die in 1918 uit de circulatie zijn genomen. Naast het stoffelijk overschot lagen een verouderde verrekijker en een zijden sjaal. In één van de broek zakken trof men verder een zijden zak doek aan van een soort, dat in de mode was tijdens het Keizerrijk. Drie gepen- sionneerde berggidsen, tussen de 75 en 80 jaar, herkenden hun collega Schweig hofer, waar zij in 1906 vruchteloos naar hadden gezocht. Het vergrijsde drietal was ook aanwezig bij de begrafenis van hun nog zo jeugdig uitziende vriend. Advertentie

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1953 | | pagina 3