Werknemers stellen eis van 8 procent Overleg in Stichting van de Arbeid in impasse geraakt McCarthy in conflict met Amerikaanse leger Weer heeft het Boven in de J or daan weerklonken Koningin bij de kinderen en de bejaarden Moordaanslag op Marokko de Sultan mislukt van Huisschilder brengt met zijn auto de schimmel van de vorst ten val BESPREKINGEN VERHOGING VAN LONEN Door jonge leeuw aangevallen Britten protesteren krachtig in Peking Senator heeft geheime gegevens aan de pers verstrekt De wens van de blinde organist Êrand in „DjempoF5 aangestoken A ANY ATT FR DOOR LIJFWACHT TER PLAATSE NEERGESCHOTEN Tot hoofd en hart 180 Vietnamezen in kerk opgesloten en verbrand Generaal Huil volgt Mark Clark op Uee nuttKio vejoteycu wj! Het weer 5? ZATERDAG 12 SEPTEMBER 1953 77ste JAARGANG No. 25784 VloQtincident bij Honghong öaklozen op Cyprus in tenten ondergebracht Dronken Hilversummer stak papier in brand Politiek met een luchtje Voorzitster O.-Duitse vrouwenbond afgezet Opperbevelhebber van V.N. in Verre Oosten Gunstig weekeinde LAMSHUID PANTOFFELS BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM 'elefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 l'.JRant. Beverwijk: Breestraat 171, telef. 4790 'Jkantoor en Red. Umuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 irectie: 3. 3. W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. Run en W. Severin. Wr>d. hoofdredacteur: W. van Willige. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRI3S 47 cents per week, f 2.— per maand, f 6.— per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544. (Van onze Haagse redactie) T>e onderhandelingen in de Stichting van de Arbeid over de Ionen zijn gis teren met de interdepartementale lonen- en prijzencommissie voortgezet. Hierbij is allereerst getracht een zuiver beeld van de situatie te krijgen. Het doel van de besprekingen kan nog niet meer zijn dan informatief. Men zit in een dergelijke impasse, dat zeker op zeer korte termijn geen oplossing Valt te verwachten. De werknemers hadden de volgende berekening gemaakt ter adstructie van hun eisen tot een loonsverhoging van 6 procent: Ter compensatie van de huurverho ging 2,7 pet. en ter opheffing van de consumptiebeperking 3,9 pet., tezamen 6,6 pet. loonsverhoging. Te verminderen met effect belastingverlagingen 0,85 Pet., resteert 5,75 pet. Dit percentage hebben zij afgerond Paar boven tot zes procent. Inmiddels is daarop al weer een nieuwe eis ge steld tot verhoging tot acht procent. De twee procent extra zouden volgens de werknemers nodig zijn omdat de loonsverhoging ook prijsstijgingen ten gevolge zal hebben. Deze verhoging van het levensniveau willen zij reeds te voren m de lonen zien verdisconteerd. Op deze nieuwe eis wensten de werk gevers niet in te gaan. Hun berekening luidde, dat voor de compensatie van de huurverhoging en het restant der con sumptiebeperking tezamen slechts 3,6 procent nodig zijn, die zij eveneens naar boven tot vier procent willen afronden. Bovendien waren zij wel bereid voor die bedrijfstakken en ondernemingen die dit offer zouden kunnen dragen, bo ven vier procent uit te gaan. Dat beide berekeningen zover uiteen lopen komt allereerst, omdat men de huurverhoging anders waardeert en ook als punt van uitgang niet hetzelfde loonpeil aanvaardt. De werkgevers gaan Uit van de reële lonen, terwijl daar naast ook nog lonen volgens richtlijnen op papier bestaan, die echter, zoals wij al eens eerder hebben aangetoond, de laatste tijd meer en meer illusoir wor den. Er zijn practisch al heel wat loon- rondes doorgevoerd in bedrijfstakken waarin de werknemers met het oog op de komende loonrondé per 1 Januari aUe moeite doen om nog spoedig tot een verhoging te komen, voordat zij Van een basis uit moeten gaan rekenen die lager zou liggen dan die van ande ren. Naast deze algemene loonsverhoging «taan er nog andere op het program, die zullen gelden voor die bedrijfstak ken, waar het probleem van de nivel lering van de lonen voor geschoolden en ongeschoolden nog bestaat. Per I Januari zou dan ook nog de classifica tie naar gemeenten worden afgebouwd, een maatregel waarmede de overheid bezig is het voorbeeld te geven voor de ambtenaren. Deze beide laatste loons verhogingen zouden tezamen twee a drie procent uitmaken. De werkgevers brengen als argument tegen een loonsverhoging ook naar vo- ren, dat indien het bedrijfsleven deze ?1 kan dragen, het nog zeer de vraag is of de werknemers dan de gehele koek krijgen toebedeeld en of niet de genen die economisch relatief nog al tijd achterop zijn, zoals bijvoorbeeld de huiseigenaren of degenen die zelfs ge heel in de verdrukking zijn gekomen 2oals bepaalde middengroepers en ouden Van dagen, niet veeleer van de verde ling moeten kunnen profiteren. Dit zou bijvoorbeeld het geval kunnen zijn Wanneer deze koek in de vorm van een prijsverlaging zou worden verdeeld. Het is duidelijk dat hierbij de machts factor gemakkelijk een bedenkelijke rol zou kunnen spelen. Aanvankelijk bestond bij de werkge vers ook het voornemen om de S.E.R. om advies te vragen over de kwestie in hoeverre het bedrijfsleven een loons verhoging kan dragen. Men heeft daar echter van afgezien. Het antwoord zou altijd een slag in de lucht moeten blij ven omdat ook belastingsfaciliteiten voor het bedrijfsleven voor de deur staan, die het klimaat belangrijk kun nen begunstigen, een factor die niet te berekenen valt. Bovendien zouden met een dergelijk advies toch op zijn minst enige weken gemoeid zijn. De werkne mers staan op het standpunt dat het bedrijfsleven een loonsverhoging van 6 procent in ieder geval wel kan opbren gen. Dat de regering thans een oplossing van de moeilijkheden zeer dringend tegemoet ziet, blijkt wel hieruit dat de staatssecretaris van het departement van sociale zaken, mr dr v. Rhijn, gisteren namens de regering aan dj onderhan delingen leiding heeft gegeven. Boven dien hebben twee deskundigen, 'namelijk prof. dr S. Posthuma, directeur van de Nederlandsche Bank, en prof. dr M.J.H. Smeets, hoogleraar aan de economische hogeschool te Tilburg, beide partijen uiteenzettingen gegeven van de econo mische consequenties, die de verschil lende vormen, waarin loonsverhoging wordt gedacht, zullen hebben. (Voor een beschouwing van een bij zondere medewerker over deze materie verwijzen wij naar pagina 5). De vogelverzorger van het vogel- en dierenpark „Animali" te Eindhoven had, toen de verzorger van de wilde dieren een vrije dag had-, diens taak overgeno men. Hij stapte de kooi van de jonge leeuwen binnen en tracteerde de dieren op een fles melk om ze jegens hem vriendelijk te stemmen. Dat lukte, de leeuwen hadden meer belangstelling voor de melk dan voor de man. Ten einde de toenadering te verinnigen waagde de verzorger het één der dieren te strelen. Dit had een averechtse uit werking. De grootste leeuw viel hem aan en bracht hem een zware scheur- wond in de schouder toe. De verzorger moest naar het St. Jozef ziekenhuis wor den overgebracht om te worden verbon den. Van gewoonlijk betrouwbare zijde is vandaag in Londen vernomen, dat de Britse regering krachtig bij de autori teiten te Peking heeft geprotesteerd te gen het beschieten van een sloep van de Britse vloot door een Chinees-com munistisch oorlogsschip op Woensdag j.l., waarbij zeven inzittenden werden gedood. De Britse zaakgelastigde te Peking heeft de protestnota aan de Chinees- communistische regering overhandigd. Men meent, dat daarin ook een eis tot schadevergoeding is gesteld aan de ge zinsleden of bloedverwanten der om het leven gekomenen. Het incident vond, als gemeld, plaats in de monding van de Parelrivier, nabij Hongkong. Reddingsploegen, geholpen door Brit- ®e soldaten, hebben tenten opgezet voor 5*e daklozen en voedsel uitgedeeld op ®et door een aardbeving getroffen Juid-Westelljke deel van Cyprus, waar *°lgens officiële schatting 3.000 mensen "akloos zijn. Honderden mensen in Nicosia, de "oofdstad van het eiland, en in andere steden, zijn tot gistermorgen buiten hun huizen gebleven, nadat zij onjuiste ge- Dichten vernomen hadden dat het Plaatselijk weerbureau tegen midder- U®cht een nieuwe aardbeving voorspeld Het dorp Stroumbi, dat het ergst ge- r°ffen werd, is volkomen verloren ge- Faan en zal geheel opgebouwd moeten ^Qrden. In Ktima, een ander zwaar ge- h'offen dorp, zijn ongeveer 100 huizen hbbewoonbaar geworden. Vele mensen Jht de verwoeste dorpen zijn naar de avenstad Paphos vertrokken waar zij hntperen en verzorgd worden op een hiein. in Cairo heeft het Britse leger toegedeeld, dat het 1.260 tenten naar yprus gezonden heeft voor de dak- °zen. Het Amerikaanse leger heeft senator Joseph Mc Carthy, zonder hem evenwel met name te noemen, beschuldigd van het publiceren van geheime gegevens. De senator heeft Woensdag gedeelten van een verslag van de Amerikaanse Geheime Dienst over Siberië aan de pers getoond, hoewel dit verslag niet gepubliceerd mocht worden. Het bekendmaken van dergelijk ma teriaal kan gestraft worden met maxi maal 10.000 dollar boete en tien jaar gevangenisstraf, doch het is niet waar schijnlijk dat de senator ,die optrad in zijn hoedanigheid van voorzitter der subcommissie van Onderzoek van de Senaat, zal worden aangeklaagd Legerautoriteiten verklaarden, dat het document - getiteld „psychologische en culturele trekken van Sovjet-Siberië" - bestemd was voor een beperkt aantal officieren van de Geheime Dienst, die zich specialiseren in de gedachtengang van de Sovjet-staatsburger. In de niet door Mc Carthy getoonde delen van het verslag werd gezegd, dat de Sovjet-bur ger bijna leeft en werkt als een veroor deelde, aldus de bekendmaking. De senator had Woensdag, toen hij de delen van het verslag aan de pers toonde, gezegd, dat het geheel „riekt naar communistische propaganda". „Het leger, noch enige andere tak van dienst, zal oneerlijkheid, corruptie of communisme kunnen verbergen door er het stempel „geheim" op te druk ken", zo zei hij Mc Carthy had het leger verzocht hem mee te delen, wie het verslag had opgesteld en de verspreiding ervan had gelast. Het document werd in 1952 te Tokio samengesteld, voornamelijk aan de hand van verklaringen van gerepa trieerde Japanse krijgsgevangenen. (Van onze speciale verslaggever) Oranje Boven! is er Vrijdagmiddag weer geroepen in het hart van de Jordaan. Misschien nergens in Nederland heeft het Koninklijk bezoek zulk een gans eigen sfeer als in de Amsterdamse buurt, die van ouds voor haar Oranje liefde bekend heeft gestaan. Die uoit de paarden heeft afgespannen van het koninklijk rijtuig, als de Jordaners zelf hun Willem III triomfantelijk door de straten wilden trekken, steeds weer als het jaarlijks verbond werd her nieuwd tussen de Bokkebek, de' Koning van de Willemstraat, en Willem de Derde, Koning van Nederland. Na de laatste Willem en Koningin Sophie, na Koningin Emma en Koningin Wilhëlmina, zet thans Juliana de traditie voort. Het moment, dat zij het Koning Willemshuis verliet en de auto's zich moeizaam een weg moesten banen door de dicht samengedrongen, juichende menigte in de nauwe straat, was stellig het meest spontane, het beste van de voorbije dagen. De Jordaan mag dan niet helemaal meer de Jordaan van vroeger wezen, in de geest der mensen veel veranderd zijn, als de Jordaner, zoals op een middag als gisteren, zijn hart laat zien, dan gloeit daar altijd nog het vuur van de liefde voor Oranje. En oprecht was de verzuchting van een struise Jordaanse, die naast ons stond: Jammer, dat ze d'r kindere niet bij d'r het. SENATOR MCCARTHY Twee beelden van gistermiddag wa ren om niet te vergeten: het ogenblik, dat de Koningin op de prachtige bin nenplaats van het R.K Jongenswees- huis aan de Lauriergracht deel nam aan het spel der kinderen, zo eenvou dig en ongekunsteld, dat toen de „heer" van „In Holland staat een Huis" een „vrouw" moest kiezen, hij onverwijld de Koningin in de kring heelt genood. En het andere was het moment, waarop Hare Majesteit binnentrad bij de be jaarden in het Koning Willemshuis. De blinde organist achter zijn serafijntje zette het lied in: „Dat 's Heren zegen op U daal", en de oude mannen en vrouwen hebben het de Koningin toe gezongen, verschillende van hen met tranen in de ogen. Ook Hare Majesteit was zichtbaar ontroerd, vooral toen haar verzocht werd haar handtekening te plaatsen in het boek, dat de namen bevat van Koning Willem de Derde en de Prins van Oranje, bij de opening van het huis in 1864, van Koningin Sophie, Koningin Emma en de jonge, beeldschone Koningin Wilhëlmina. Het is een bijzonder mooie mid dag geweest, die eerst de jeugd en toen de ouderdom in de belangstel ling heeft geplaatst. Het was Hare Majesteit aan te zien, dat heel de inrichting en sfeer van het R.K. Jongensweeshuis haar verrast heeft, de patriarchale deftigheid van de Regentenkamer, de idylle van de binnenplaats, met al de duiven, die argeloos tripten tussen de spelende kinderen, het prachtig carré van de gevels, de oude pomp, de platanen. Eigenlijk een onbekende wereld, achter de muren aan de gracht, waar zich het oude en het nieuwe harmonieus hebben verzoend, de kinderen een ideale opvoeding krij gen in een omgeving, die niets meer heeft van een ouderwets gesticht, maar huiselijk is, gezellig en in tiem. Achter de oude muren en roeden- vensters zijn de vertrekken, waar de bek 25-jarige Hilversummer, NI., heeft Dum brand in het waterspcrtcen- 111 „Djempol" in Loosdrecht te heb- ingestoken. Met een 26-jarige Hil- Omse vriend was hij tot laat in de On cf^wppst hii Hp pynlni- «J-Jjempoi in jjuusureum ie nt:u- Ve>l ingestoken. Met een 26-jarige Hil- p imse vriend was hij tot laat in de tar. op bezoek geweest bij de exploi gei B,, waarbij een stevige borrel werd haci™nken. Toen de exploitant verteld lie^' aSt bij in October „Djempol'' ver- tt, kwam het gesprek op zakelijke gewJy beden. Een der gasten stelde te ctp?erend voor, de zaak in de brand onder het motto: „In de brand tyD ae brand", dia ei.. a*,s Srap bedoeld was, nam M., Bier in°rf n was' crnstig. Hij stak pa- n de brand, dat haastig weer werd uitgedoofd. Bij het weggaan laat in de nacht gooide hij echter opnieuw bran dend papier achter de bar, zonder dat de anderen het merkten. De gevolgen zijn bekend. De exploitant slaagde er met zijn familie nauwelijks in het vege lijf te redden. De beide Hilversummers zijn door de politie gearresteerd en vehoord. Een van hen is weer op vrije voeten gesteld. M. bekende reeds spoe dig het vuur te hebben aangestoken. Zo als wij reeds schreven, bedraagt de scha de aan het centrum ongeveer f 100.000. Naar de politie ons mededeelt, gaat de exploitant van het établissement vrij uit. Het onderzoek wordt voortgezet, daar nog meer gasten aanwezig waren. Een 28-jarige Marokkaanse huisschilder, Allal Ben Abdallah, heeft gister middag tevergeefs een moordaanslag gepleegd op de nieuwe Sultan van Marokko. De dader werd ter plaatse door de lijfwacht van de Sultan dood geschoten, de Sultan bleef ongedeerd. De aanvaller heeft op eigen initiatief gehandeld en onderhoudt geen betrekkingen met groepen, die naar de onaf hankelijkheid van Marokko streven. Hij is een ver familielid van de Sultan en men neemt daarom aan, dat de aanslag een zuiver persoonlijke aange legenheid is geweest. Onder de omstanders ontstond een ogenblik paniek, maar de toestand in Rabat is rustig gebleven. Het Franse bestuur heeft het daarom niet nodig geoordeeld speciale veiligheidsmaatregelen te nemen. Het tribunaal van de pasja van Mar- rakesj heeft Donderdag 113 personen veroordeeld wegens deelneming aan be togingen tegen de pasja en voor de af gezette sultan van Marokko in de stad Marrakesj op 15 Augustus j.l. De straffen varieerden van een maand tot twee jaar gevangenisstaf. De dader heeft getracht zqn plan te volvoeren, door met zjjn auto op de Sultan in te rijden, die te paard naar de moskee reed voor de traditionele Vrijdagsgebeden. De bejaarde Sultan werd bij de aanrijding ten val gebracht maar bleef ongedeerd. Zijn schimmel brak een poot. Omringd door zijn lijfwacht naderde de Sultan de moskee, toen zijn aanval ler met grote snelheid naderde en op hem inreed. De omstanders stoven uit een, de auto brak door de kring van lijf wachten en botste met zoveel kracht tegen het paard van de Sultan aan, dat dit ten val werd gebracht. Een sergeant van de „Zwarte Garde" van de Sultan wist op de treeplank van de auto te springen en het portier van de wagen te openen. Nadat het paard van de Sul tan was aangereden, sleepte de sergeant de bestuurder, die trachtte een dolk te trekken, uit de auto. De aanvaller werd daarop door de lijfwacht van de Sultan doodgeschoten. De sergeant werd hierbij licht gewond. Er ontstond paniek onder de toe schouwers, doch de Sultan zelf bleef kalm en zette, zonder naar de aan slagpleger om te kijken, te voet de tocht naar de moskee voort, waar hij voor de eerste maal sedert hij de vorige maand de afgezete Sultan Mo hammed Ben Joessef opvolgde, de ge beden leidde. Zijn gezicht vertoonde niet de minste emotie. De dader was getrouwd en had een kind. J Veten beginnen wel, doch volein- den niet. kinderen wonen, prettig gemeubeld en heel aantrekkelijk. En de binnen plaats, al staan er de nieuwste speel tuin-attributen, is een historische plek, die jeugdherinneringen inhoud geven kan en glans. Heel anders weer deed zich het Ko ning Willemshuis voor, dat ook ge bouwd is in een andere tijd. Boven is de sociëteit „Prinses Wilhëlmina", die sinds anderhalf jaar is ingericht voor de bejaarden van de buurt. Hier han gen nog de portretten van Koning Willem de Derde en Koningin Sophie en een bont geschilderd Bijbels tafe reel; Elias, die ten hemel wordt opge nomen. En het uitzicht is fantastisch, op overal de daken van de oude Jordaan Bjj de komst van de Koningin bleven de bejaarden bij hun gewone bezighe den: er werd gekaart en de vrouwen deden allerlei handwerk. Voor dat laatste toonde de Koningni veel be langstelling. Zij bewoog zich van ta feltje tot tafeltje, praatte met de men sen en liet zich het werk zien. Er wa ren enkele geschenken voor haar in gereedheid gebracht: een boekenom slag, slabbertjes en een pannelap. Hare Majesteit heeft ook de blinde organist, de heer S. Duif, de hand gedrukt. Vrij moedig antwoordde hij op haar vra gen, maar de éne, grote wens, die hem op de lippen brandde, dorst hij niet te uiten. De blinde heeft nog één illusie één keer in zijn leven op het paleis het orgel te mogen bespelen, met een programma speciaal voor Hare Ma jesteit. Elke dag, zo vertrouwde hij ons toe, elke dag bid ik daarvoor. Mis schien, als zijn wens nog eens aan de Koningin wordt kenbaar gemaakt? Buiten in de Egelantiersstraat had zich een talrijke menigte verzameld, terwijl ook overal in de vensters de mensen zich verdrongen. Hun geduld werd op de proef gesteld, want op de sociëteit heeft de Koningin nog thee gedronken met de bejaarden, waarbij zij zich lang heeft onderhouden met de 78-jarige heer Gerards. met zijn plechtige grijze baard. En toen de Koningin dan eindelijk het Willemshuis verliet werd zij nog opge wacht door het 55-jarig bruidspaar CarstenVan Ginkel van de Bloem gracht, hij 79 en zij 78 jaar. Zij zouden aanvankelijk op 6 September 1898 in het huwelijk zijn getreden, maar dat was juist de dag van de kroning van Konin gin Wilhëlmina. zodat de grote gebeur tenis werd uitgesteld tot 11 September; precies 55 jaar geleden. Koningin Juliana heeft het bruidspaar hartelijk gelukge wenst, en ook dit slot van haar bezoek was helemaal in de geest van de Jordaan. Het Front van Arabische Vrouwen heeft alle Arabische schonen opge roepen tot een boycot tegen de Fran se parfums uit protest tegen de Fran se politiek in Noord-Afrika. Het Front omvat alle vrouwenverenigin gen in het Midden-Oosten en staat onder leiding van Doria Shafik, een vooraanstaand Egyptische suffra gette. Het Front is enkele dagen ge leden opgericht om maatregelen te gen Frankrijk te nemen. Volgens het Front zijn parfums Frankrijk's voor naamste exportartikel naar de Ara bische wereld. Het vroegere candidaat-lid van het Politbureau van de Oost-Duitse commu nistische partij, mevr. Elli Schmidt, is als voorzitster van de „Duitse Demo cratische Vrouwenbond" afgezet. De uitvoerende raad van de bond heeft hiertoe besloten naar aanleiding van het feit, dat mevr. Schmidt „de belan gen van de vrouwen en van het volk in de beslissende dagen van de fascis tische provocaties niet consequent heeft vertegenwoordigd". In Juli is mevr. Schmidt van haar functie bij het Polit bureau ontheven. Gisteren is H. M. de gast geweest van de regenten van het R.K. Weeshuis in de Jordaan. Meer dan een uur verbleef de Vorstin temidden van de weeskin deren, die speelden en dansten voor de hoge bezoekster. Op een gegeven mo ment trad H. M. zelf in de kring, om met de kinderen mee te dansen. Op de binnenplaats van het weeshuis bekeek H. M. het gescharrel van de duiven, de enigen, die niets van het geëerde bezoek in de gaten bleken te hebben. Naar eerst thans bekend Is «.eworden zjjn 26 Februari 1950 honderd tachtig katholieke Vietnamezen op afschuwe lijke wijze het slachtoffer geworden van de woede van een groep commu nistische guerilla's. In de maand Februari van dat jaar deed een groep guerillastrijders van de communistische Vietminh een aanval op een Franse post in de nabijheid van de parochiekerk van Cao Mai in het ge bied van Thai-Binh. Hun aanvallen werden echter teruggeslagen. In hun woede richtten de communisten zich toen op 26 Februari op de missiepost. De gelovigen verschuilden zich in de kerk. De aanvallers forceerden echter de deuren en sloegen eenieder neer, die hun voor de voeten kwam. Er bevonden zich vele vrouwen en kinderen in de kerk. Zij stapelden de banken en het andere meubilair op elkaar langs de houten wanden van het gebouw, sloten de kerk af en staken haar toen van de buitenkant in brand. Ooggetuigen heb ben thans meegedeeld dat bij dit af schuwelijk gebeuren honderdtachtig mannen, vrouwen en kinderen de dood hebben gevonden. President Eisenhower heeft generaal John Huil benoemd tot opvolger van generaal Mark Clark als opperbevel hebber van de strijdkrachten der V.S. en der V.N. in het Verre Oosten. (Van onze weerkundige medewerker) De depressie, die van IJsland naar Zuid-Scandinavië is getrokken en in het afgelopen etmaal enige regen ver oorzaakte, heeft vandaag nog een krachtige Noordwestelijke wind in stand gehouden. Vooral langs de kust was het weer hierdoor onstuimig. Morgen komt ons land onder invloed van een hogedrukgebied te liggen, dat van IJsland naar de Noordzee trekt. In verband hiermede zijn morgen flin ke opklaringen te verwachten. De buien zullen van weinig betekenis zijn en de wind neemt af. Het weekeinde zal door deze omstandigheden een gunstiger verloop hebben dan men op het eerste gezicht zou verwachten. Advertentie BaRTELJORISSTRAAT 20 TEL. 13439 (tot Zondagavond) Wisselend bewolkt met enkele ver spreide buien, hoofdzakelijk in de Noordelijke helft van het land. Wei nig verandering in temperatuur. Aan vankelijk langs de kust nog krach tige, overigens matige Noordwestelij ke wind. Zondag: Zon 6.1119.00. Maan: 12.05—20.08. Maandag: Zon 6.12-18.58. Maan: 13.16—20.39.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1953 | | pagina 1