Belangstelling in voor toneel nog steeds stijgende lijn Aalsmeer bouwde in één nacht het bloemencorso Verenigingsgebouw in Oud-Schoten met spoed gewenst Wijkcomité hield algemene vergadering Weth. Happé opende tentoon stelling in Huis Van Looy „Een schot in Venetië" HERINGA WUTHRICH Films van deze week in Ftaarlem EUN's D Di Commissie culturele vorming schoolgaande jeugd VORMING VAN GOED FILMPUBLIEK EEN LOFFELIIK STREVEN Start op 23 September Inboedclveiling 22/23 Sept. '53 Slaande ruzie kostte 20 SLEUTEL WEG? Adoptiecomité bejaarden organiseert feestavond BASKETBALL bij kunstlicht Officiële opening veld Stadsdoelen: 28 Sept. Kunstenaars helpen in Haarlem voor BLOEMWERK PRIJZEN BLIJVEN HOOG IA <>ara<;e paiiklaaa heemstede^ santpoort ZATERDAG 12 SEPTEMBER 1953 PAGINA 2 De film Verkooplokaal NOTARISHUIS Waterstanden Burgerlijke Stand „DE SLEUTELSPECIALIST" Haarlem dames promoveren Delftwijk iH Zestigjarig huwelijksfeest Twee nieuwe raads commissies Dahliatentoonstelling Anjer- en rozenshow f 152.000 voor ophogings- en rioleringswerken HAARLEM CENTRALE VERWARMING JOHNSON OLIEBRANDERS Frans Hals en Lido BLOEMENMAGAZIJN Spaarne Cinema Palace Rembrandt Luxor Minerva „Die Haerlemsche Musyckcamer" Veilingen Beverwijk Het uur der verrukking Strandschap Zandvoort AUTORULES bij v. d. ZEE betekent RIJBEWIJS OKé Burgerlijke Stand Zondagsdienst Beurs van New York De commissie voor culturele vorming van de schoolgaande jeugd in Haarlem en omgeving heeft een folder uitgegeven, waar boven in de rechter hoek staat vermeld: bewaar deze folder goed. Hij kan deze winter van nut zijn. Het betreft hier het winterprogramma, dat de commissie heeft samen gesteld voor de schoolgaande jeugd. Zoals steeds heeft men ook nu weer ruime aandacht besteed aan de verschillende vormen van kunst, die gemeenlijk in de winter plegen plaats te hebben Wanneer men het hoofdstuk „muziek" in de folder nader aan een be schouwing onderwerpt, dan leest men daar, dat de jeugd de concerten van het afgelopen seizoen bijzonder op prijs heeft gesteld. De een heeft genoten van de klasstieken, de ander van de grote romantici, terwijl een derde zijn hart verpand heeft aan de modernen. De concerten werden op voortreffelijke wijze ingeleid door Marinus Adam en hebben een groot gedeelte van de jeugdige bezoekers muzikaal genot geschonken. Stadsschouwburg op Woensdag 23 September van „De Familie Kegge", uit de Camera Obscura, bewerkt door Henk Bakker en opgevoerd door de Koninklijke Letterlievende Vereni ging „J. J. Cremer". De opvoering van dit spel in Mei van dit jaar te Haarlem had zoveel succes, dat „Cremer" ook werd uitgenodigd dit stuk op een schoolvoorstelling in Am sterdam te spelen. De opvoering van „De Familie Kegge" op 23 September begint om half acht en is toegankelijk voor leerlingen van de tweede en hogere klassen (voor leerlingen van nijverheidsscholen van 14 jaar en ouder). Voorts zal getracht worden, behalve een klassiek werk, ook een modern stuk liefst een vrolijk blijspel voor de jeugd te doen geven, terwijl ook een voor de leerlingen van de laag ste klassen geschikte opvoering zal plaatsvinden, eventueel door een eerste klas gezelschap voor jeugdtoneel. Vermeldden wij gisteren dat het Het blijft niet alleen bij het vaststel len van deze feiten, maar direct daarna wordt een programma ontvouwd, dat alleszins de moeite waard is. Het be staat uit vier concerten van het Noord- Hollands Philharmonisch Orkest en één kamermuziekavond. De concerten wor den gegeven Vrijdag 9 October, Maan dag 23 November, Vrijdag 8 Januari 1954 en Vrijdag 12 Maart 1954. Het kamerorkest treedt vermoedelijk na Maart op. Evenals vorig jaar zal Mari nus Adam de concerten dirigeren en voor elk concert een leerzame inleiding houden. Voorts zullen enkele bekende solisten hun medewerking verlenen. De aanvang der uitvoeringen is bepaald op half acht. Bijzonder veelzeggend is het begin van het hoofdstuk „toneel". Men leest daar het volgende: „Als men twee jaar geleden aan een leerling van de H.B.S. gevraagd had, wie en wat Jan Musch was, zou hij waarschijnlijk het ant woord schuldig zijn gebleven. Nu is er geen jongen of meisje in Haarlem, die niet weet wie Jan Musch is en dat hebben wij te danken aan de school voorstellingen. Wij zijn dankbaar voor deze middagen, welke een prachtige uitbreiding zijn van het letterkundig onderwijs". Dit is een gedeelte uit een toespraak door een H.B.S.-leerling in de Stads schouwburg, niet na een voorstelling van „De Vrek" in het laatste seizoen, maar 32 jaar geleden om precies te zijn 25 Mei 1921 bij een voorstelling van „Belachelijke hoofse juffers" en „Dokter tegen wil en dank". Het is begrijpelijk dat de commissie bij het bekendmaken van haar plannen voor het komende seizoen dit vermeldt, omdat Haarlem met het instituut der schoolvoorstellingen is voorgegaan en daarmede aan andere steden in Neder land een voorbeeld heeft gegeven. Het Is verblijdend, dat de belang stelling voor de schoolvoorstellingen steeds groeiende is. Was vroeger het aantal besproken plaatsen per voor stelling zelden groter dan 700 5 800, in de laatste jaren moesten dikwijls voorstellingen zoals van Othello, de Koopman van Venetië en de Vrek worden herhaald, omdat het aantal gevraagde plaatsen 1400 a 1500 be droeg. Het seizoen wordt geopend met een avondvoorstelling in de is het streven van de commissie om de schoolgaande jeugd van een aantal voorstellingen in de kelder onder het Stadhuis te laten genieten. Van groot belang achten wij de taak, welke de commissie zichzelf op de schouders heeft gelegd, wanneer zij spreekt verbetering te willen brengen in het oordeel van de jeugd over de waarde en dan vooral de kunstzin nige waarde van de film. Tevens rekent do commissie het tot haar taak de jeugd in de gelegenheid te stellen kennis te. nemen van films van grote kunstwaarde. De mogelijkheid bestaat dat hiermede deze winter een bescheiden begin wordt gemaakt. Men stelt zich voor drie of vier goede films te laten draaien in een der Haarlemse bioscopen, des ochtends of. des middags. Teneinde verzekerd te zijn van het feit, dat de vertoonde films ten volle door de jeugd worden ge noten, ligt het in de bedoeling de films te doen inleiden door een bekend film criticus. Behalve een speelfilm en een docu mentaire krijgen de jeugdige bezoekers ook een rolprent te zien, waarin een overzicht wordt gegeven van het werk der eerste cineasten, die op vaak moei lijke wijze hebben moeten pionieren en uiteindelijk de mensen zijn geweest, wier prestaties het bestaan van „film" mogelijk hebben gemaakt. Naast deze technische ontwikkeling zal de jongens en meisjes bijgebracht worden hoe zij in algemene zin over een film dienen te oordelen. Begrip en waardering dus. De commissie voor de Beeldende Kunst heeft verschillende plannen ont worpen voor bezoeken aan de vele Haarlemse musea. Omdat elke opvoeder de taak heeft de jeugd vertrouwd te maken met deze tak van Kunst, heeft de commissie plannen in voorbereiding om zowel de leerkrachten als de leer Poesjenellen-theater deze winter in lingen in te leiden in deze materie door Haarlem zal blijven, bijzonder loffelijk deskundige voorlichting. Advertentie Dir. W. N. WOLTERINK Bilderdijkstraat bi) de Zfjlweg Haarlem - Tel. (K 2500) 11928 inzendingen van huisraad worden dagelijks aangenomen. Eigen afhaaldienst Familieveten zijn de wereld nog niet uit. Een kleine ruzie tussen twee jeug dige knaapjes, waarbij het nogal eens ruw toegaat, kan een hooglopende twis tussen de ouders van zulke jongens ver oorzaken. Ten slotte laat men zijn eigen vlees en bloed niet ongestraft slaan, niet waar? Op een zomerse dag in Augustus had den twee jochies uit Beverwijk in het zwembad hun warme lichamen door het frisse water laten afkoelen. Als gezwo ren kameraadjes waren ze toen huis waarts gekeerd, maar onderweg hadden ze elkaar eens gezellig afgetuigd. Wie heeft dat in zijn jonge jaren niet gedaan? Een van de jochies was naar huis ge lopen en had de mattenklopper van zijn moeder gehaald, met de bedoeling zijn vriendje de positie van een stoffig vloer kleed eens te doen voelen. Het gevolg hiervan was geweest dat de papa van het „toekomstige vloerkleed" nogal nijdig op dat mattenkloppende jochie was ge worden. Om kort te gaan: op een gegeven mo ment stonden twee families tegenover elkaar. De zoontjes waren (tussen twee haakjes) al lang weer met elkaar aan het knikkeren. Er waren woorden en harde klappen gevallen, zelfs zulke harde, dat een van de families hier het gerecht bij gehaald had. En zo kwam deze geschiedenis van twee vriendschappelijk-vechtende jon- gens gisteren bij de politierechter ter sprake. De edelachtbare heren vonden het ken nelijk een moeilijke situatie. Maar wie de eerste klappen uitdeelt, zal ook het eerst betalen en zo moest de papa van een der vriendjes twintig gulden be talen voor zijn handtastelijkheden. Zaterdag 12 September Hoog water: 5.46 u. en 18.03 u. Laag water: 1.43 u. en 13.49 u. Zondag 13 September Hoog water: 6.16 u. en 18.34 u. Laag water: 2.09 u. en 14.13 u.« Maandag 14 September Hoog water: 6.49 u. en 19.06 u. Laag water: 2.36 u. en 14.45 u. 4.15, 7 BIOSCOPEN: Rembrandt: „Carrie". Tijden: 2, en 9.15 uur. Strikt volwassenen. Cinema Palace: „Jeugd in de branding". Tijden: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Boven 18 jr. Luxor: „Het huis der verloren vrouwen". Tijden: 2, 7 en 9.15 uur. Zaterdag en Zon dag 2. 4.15, 7 en 9.15 uur. Boven 18 jaar. Frans Hals: .Achter gesloten gordij nen". Tijden; 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.30. 7 en 9.15 uur. Boven 18 jaar. Lido: „Achter gesloten gordijnen". Tij den: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Boven 18 jaar. City: tot en met Zondag: „Een schot valt in Venetië. Tijden 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Boven 18 jaar. Spaarne: tot en met Zondag: „Vrouwen en bandieten". Tijden: 7 en 9.15 uur. Boven 18 jaar. Zondagmiddag 2 en 4.15 uur: „Grof geschut", a. 1. Minerva: „Affair in Trinidad". Tijden: Zaterdag 7 en 9.15 uur. Zondag 2, 4.15 7 en 9.15 uur. Maandag 8.15 u. Boven 18 jr. Zaterdag 12 September Concertgebouw: Toneelgezelschap Jo- han Kaart in „Potasch en Perlemoer", 20 u. Stadsschouwburg: „Nederlandse Come- die" in: ,,'n Zomerdagdroom", 20 uur. Zondag 13 September Stadsschouwburg: „Nederlandse Comedie" in: ,,'n Zomerdagdroom" 20 uur. Concertgebouw: Toneelgezelschap Jo- han Kaart in: „Potasch en Perlemoer". 20 u. Kathedrale Basiliek St. Bavo: Rondlei ding door de heer Joh. Beijk, 15 uur. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum, Groot Heiligland 62, Dagelijks geopend van 1017 uur en des Zondags van 13—17 uur. Teylers Museum. Spaarne 16. Geopend op werkdagen behalve Maandag van 11 —17 uur. Kunsthandel Leffelaar, Wagenweg 102 Tentoonstelling van schilderijen, aquarellen, tekeningen en grafieken van Haarlemse schilders. Geopend van 1015 uur. Palestina diorama's, Schotersingel 117a, Bijbelse voorstellingen. Geopend van 1012 en 1417 uur. Vishal, Grote Mark: „Nemiso". Neder landse Miniatuur Spoorweg Onderneming. Museum het Huis van Looy, ingang Kam- periaan: „Kunstenaars helpen". Geopend^ 1012.30 en 13.3017 uur. Zondag 1417 u. DIVERSEN: Noordersportpark: Kinderboerderij. Ge opend van 10—12 en 2—4 uur. APOTHEKEN De Zondags-, avond- en nachtdienst van de Haarlemse Apotheken wordt waarge nomen door: Th. A. Klinkhamer, Konin ginneweg 69, tel. 11596: Grijssels en v. Hees, Lange Veerstraat 19, tel. 11000; Frans Hals- Apotheek, Frans Halspelin 1, tel. 11180. ZIEKENVERVOER Fa. Mathot, Gr. Houtstraat 9, tel. 11990. Margriet, Turfmarkt 19 rd„ tel. 21400; te Heemstede: Fa. Buitenman en Co., Raad huisplein 7, tel. 28523. BLOEMENDAAL De Zondags-, avond- en nachtdienst van de Overveense-, Bloemendaalse- en Sant- poortse apotheken wordt waargenomen door Bloemendaalse Apotheek, Bloemen- daalseweg 85, Bloemendaal, telefoon 21281: Apotheek De Wilde, Broekbergeniaan 42, Santpoort-Dorp, telefoon K 2560—8284. OVERVEEN De Zondagsdienst voor artsen zal wor- waargenomen door P. M. Wijkmans, Ju- lianalaan 130, tel. 10071. HEEMSTEDE De Zondags-, avond- en nachdtienst van de Heemsteedse Apotheken wordt waarge nomen door: Heemsteedse Apotheek, Bin nenweg 98, telefoon 38197; Aerdenhout Apo theek, Zandvoortselaan 164, telefoon 26772. GEBOREN; D. C GritGroen, z; P. BoerSandberg, z; S. M. Kriege— Veen, z: M. J. van NoortImmers, z; I A. de Haanvan Eek, z; J. J. Tim- mersWijtkamp z; H. A. Kuijper I Merkuur, d. OVERLEDEN: J. L. N. Baljeu, 56 jaar, Kamperlaan. In de kleuterschool aan de Tessel- schadestraat hield het wijkcomité „Oud Schoten" gisteravond een openbare ver gadering, aan het begin waarvan voor zitter Steentjes er zijn vreugde over uitsprak, dat de viering van verschil lende nationale feesten in Oud-Schoten zo uitstekend geslaagd was. Hij memo reerde voorts, dat na overleg tussen het wijkcomité en de woningbouwvereni ging St. Bavo-Noord een comité was ge vormd om het onproductieve stukgrond tussen de bebouwing van de Muider- slotweg, Gijsbreght van Aemstelstraat en Badelochstraat tot speelterrein te promoveren. Dat plan werd door de gemeenteraad goedgekeurd, maar met de verwezenlijking is het helaas nog niet zover. Spr. verklaarde voorts, dat het klachten heeft geregend over de bushalte op de Rijksstraatweg voor per ceel 490 vanwege het grote gevaar van ongevallen. Na bespreking met de bur gemeester werd in samenwerking met de wijkagenten een uitgebreid rapport klaar gemaakt. Het moge overigens een gunstig re sultaat genoemd worden, dat er nu twee bushaltes bijgekomen zijn, ten voordele van de bewoners van het V ondelkwartier. De heer Steentjes wees er tenslotte op, dat het met het oog op het komende najaar en de winter wel wenselijk zou zijn, dat er spoedig enige wachthuisjes bij de bushaltes worden geplaatst voor de vele passagiers, die gebruik maken van de lijnen 1, 2 en 5. Na het jaarverslag van de secretaris, de heer J. Kampman, kwamen verschil lende punten ter sprake, o.a. de „post". Overleg met de P.T.T., had tot resul taat gehad, dat er een brievenbus ge plaatst wordt op de hoek van de Jan Gijsenkade en de Germanenstraat. Het bleek echter niet mogelijk, dat de be kende grote bussen geplaatst werden, want die worden niet meer gemaakt. De P.T.T. had echter re klacht, dat er zoveel vernield wordt aan en in de brievenbussen. Onder de aandacht werd nog gebracht de verregaande staat van verwaarlo zing van het plantsoentje aan het einde van de Nagtegaalstraat Met emmers waait het zand de huizen binnen. De voorzitter kon zich die „staat" niet in denken, omdat „Hout en Plantsoenen" zo bijzonder accuraat is. In ieder geval zal dit nader worden bekeken. Klach ten waren er ook over de rommel door de zandstorting bij de Von'delweg. Een adres met 70 handtekeningen "was bin- Aüvertentie LANGE VEERSTRAAT 10 TEL. 11493 Voor promotie naar de tweede klasse Haarlem I in Naarden gespeeld tegen DKR I, en met succes, de dames waren verre de meerdere van de Utrechtse, zo dat Haarlem I het volgend jaar in de tweede klasse dames zal uitkomen. De Haarlemse dames waren in deze wedstrijd bijzonder goed op dreef. Ze speelden een aardige wedstrijd en on dervonden, door hun snelheid, weinig tegenstand van de Utrechtse dames. Al kort na het begin wist Nanny Franke de Utrechtse verdediging te doorboren, waarna Marianne van Lely- veld kort daarna twee-nul voor Haar lem maakte. Nadat een Utechtse aanval in de ^iem gesmoord was, kreeg DKR een strafworp toegewezen, waarmede de Utrechtse achterstand werd verkleind met een twee-een voorsprong voor Haar lem ging de rust in. Na de hervatting kreeg Nanny Franke een strafworp toe gewezen, waaruit zij een doelpunt pro duceerde. Menny Otto-Proper probeerde het zo nu en dan eens met een ver schut om het DKR-doel te doorboren en mocht daarbij tot tweemaal toe succes boekeri Met een Haarlem voorsprong van vijf-een kregen de Utrechtse dames een straf worp te nemen, waarmee de achterstand verkleind werd. Met een vijf-twee zege voor Haarlem kwam het einde. nengekomen om lijn 5 weer over de de Vergierdeweg te laten lopen, of an ders lijn 1. De aanwezigen hielden zich evenzeer bezig met het uitbreidingsplan „Delft- wijk" en onder meer werd de wens naar voren gebracht om uit Óud-Scho- ten 'een directe verbinding met stótion- Santpoort te maken; die route scheelt de helft met die naar Haarlem's station Het bleek overigens, dat daaromtrent ook contact moet worden opgenomen met Velsen Een en ander zal bespro ken worden met B. en W. van Haarlem. Betwijfeld werd verder, of de gepro jecteerde winkels in „Delftwijk" wel levensvatbaarheid zouden hebben. Door de particuliere bouw, komen de kosten veel te hoog. Dat is ook het geval bij de stichting van een garagebedrijf. De grond kost voor de exploitant f 25 per vierk. meter. Dat kan haast niet renda bel gemaakt worden. Gevraagd werd ook om bepaalde grote woningen, waar in dokters hun praktijk kunnen uit oefenen. Natuurlijk kwam ook het zo gewenste verenigingsgebouw in Oud-Schoten ter sprake. Men was verbaasd, dat Zuid- West een gebouwtje kon neerzetten, dank zij een renteloos voorschot van de gemeente. Destijds kreeg Oud-Schoten geen cent los. Uit de vergadering werd opgemerkt, dat het daar slechts een clubgebouwtje van een buurtvereniging gold, waaraan Oud-Schoten niets zou hebben. Daar moet een flink gebouw komen en met de bouw zal grote spoed betracht moeten worden, wil men niet in een versnippering terecht komen. Na nog enkele andere kwesties, sprak de heer Meyer van het wijkcomité „Spaarndam", woorden vap waardering Voor Oud-Schoten. Hij gaf de raad zich 'te laten voorlichten over grondprijzen, bouwen, enz. Het echtpaar G. J. M. van der Veldt- Hüel te Overveen zal 27 September zijn zestigjarig huwelijksfeest vieren. De bruidegom is vele jaren bij de gemeente Haarlem als tuinman bij de afdeling parken en plantsoenen in dienst geweest. Tijd 3 Tijdens de vergadering van het adop tiecomité bejaarden, gisteravond in De Kleine Brinkman gehouden, is een com missie samengesteld, die de voorberei ding op zich genomen heeft de feest avond, welke het comité zich voorstelt te beleggen op een Zaterdag in Janu ari van het volgend jaar. In die com missie hebben zitting de heren M. Ren- ne, mr. N. C. Wijt, F. A. v. Zijp uit IJ- muiden, J. W. Damiaan en mevr. F. HessenHeek. De feestavond zal door muziek, dans, film en toneel een geest ademen van de jaren rond de eeuwwis seling. Het is de bedoeling dat ook invalide bejaarden zullen worden uitgenodigd. Teneinde de avond financieel te doen slagen, heeft het bestuur van de wo ningstichting „De kleine middenstan der" reeds het goede voorbeeld gege ven door gelden hiervoor ter beschik king te stellen. Voorts heeft een schoen fabriek honderd spaarbusjes geschon ken, welke een plaatsje zullen vinden bij de leden van het adoptiecomité en warin men dus zijn goede gaven kan deponeren. Ook de girorekening 76918 ten name van de penningmees ter. de heer J. R. van Beek, staat tot ieders beschikking. Tevens werd ter ver gadering besloten een commissie in te stellen, de zich voornamelijk zal bezig houden met het onderbrengen van ouden van dagen. Deze commissie, waarin zit ting hebben de dames F. Hessen Heck, J. M. de JongBrunt en J. de BruinSmit, verricht haar werkzaam heden onder leiding van mr. J. M. Wi- cherink. Ingevolge de wens vah de raad stel len B. en W. voor het aantal raadscom missies met twee uit te breiden, met na me een voor economische aangelegenhe den en een voor jeugdzaken en sport. Bovendien wordt het aantal leden van enkele vaste raadscommissies verhoogd Zondag 13 September houdt de volks tuinvereniging „Ons Buiten" een dahlia tentoonstelling in het clubhuis op haar tuincomplex aan de Zomervaart. In een sfeer van koortsachtige bedrij vigheid hebben gisternacht ca. 800 Aals meerders het bloemencorso „Juliana Re- gina" opgebouwd. „Een corso van een schoonheid als nergens ter wereld ooit is vervaardigd", aldus de mening van talrijke deskundigen op dit gebied. De ontwerper is Toon Noyons Geheel nieuwe ideeën wat betreft het toepassen van materialen zijn in dit corso toege past. Het aantal verwerkte bloemen loopt in de millioenen, gerangschikt door be kwame binders. De onderlinge saam horigheid is een grote kracht geweest tijdens de opbouw. De Ver. de Afd. Aansmeer der Kon. Ned. Mij voor Tuinbouw en Plantkunde organi seert op 22 en 23 September een speciale anjer- en rozententoonstelling in het ge bouw van de Coöp. Veilingsver. „Bloemen- lust" gelegen aan de Oosteinderweg te Aalsmeer, waarvoor van inzenderszijde grote belangstelling bestaat. Deze onge twijfeld aantrekkelijke show kan door iedereen gratis worden bezichtigd op 22 September vanaf 1 uur tot des avonds 10 uur en op 23 September vanaf 9 uur v.m. tot 9 uur des avonds. Ten overstaan van diverse gemeen telijke autoriteiten werd Donderdag 10 September des avonds de verlich tingsinstallatie op het buitenveld van de Stadsdoelen in de Gasthuisstraat te Haarlem als proef in gebruik geno men. Ter gelegenheid van deze proef speelden enkele basketballteams op dit buitenveld enige vriendschappelijke wedstrijden, waarvoor veel belangstel ling bestond. De damesteams van H. O. C. (kam pioen van Haarlem) en H. G- A. kwa men tegen elkaar binnen de lijnen erl ook nu moesten de H. G. A.-dames met gering verschil het onderspit delven. Nadat de eerste helft van deze aan trekkelijke en spannende wedstrijd reeds in een kleine voorsprong van H. O. C. geëindigd was (1110), wist het team van mevrouw Huigen ook in de tweede helft deze voorsprong te behouden, zodat het einde kwam met een 2119-zege van H. O. C. Ook herenteams van Antilopen en Oosterkwartier speelden een wedstrijd, waarin Antilopen het kampioensteam van Oosterkwartier een kleine neder laag (3326) wist toe te brengen. Vermoedelijk zal de officiële ope ning van het verlichte buitenveld van de Stadsdoelen plaats hebben op Maandag 28 September, des avonds om acht uur. Deze avond zal een Haarlems team een vriendschappelijke wedstrijd spelen tegen een Nederlands B.-team (heren), Vorige maand stelde de raad een cre- diet beschikbaar voor de bouw van 78 woningen door de woningstichting „Ons Huis". In verband daarmee blijkt het nu gewenst, dat wordt begonnen met de noodzakelijke ophogings-, riole- rings- en bestratingswerken op en bij de Jac. van Looystraat en de Prins Bern- hardlaan. Met de uitvoering daarvan is een bedrag gemoeid van f152.000. B. en W. vragen de raad dat bedrag beschik baar te stellen. Advertentie Advertentie Eigenlijk heet de film Een schot valt in Venetië, maar die titel is wat lang voor een krantenkop. Bo vendien moet het de vertaling zijn van Venetian Bird en beide titels staan daar even ver van af. Intussen gaat het in het verhaal meer om de ach tergrond Venetië, dan om de ge schiedenis zelf, die hierop neer komt, dat een En gelse detective op zoek gaat naar een man, die in de oorlog een En gelse officier ge holpen heeft en deswege een be loning dient te krijgen. Hij heett echter ook een man gedood en vrezend voor de gevolgen, leeft hij onder een schuil naam. Na heel wat geknoei en veler lei gevaren ont dekt de Engels man toch de waarheid en weet hij de ware Jacob te vinden, die intussen een politieke figuur heeft vermoord en de detective voor de gevolgen wil laten opdraaien. Zoiets lukt natuurlijk nooit bij een politieman-van-formaat. Zodat de held van het verhaal aan het einde van de film het zaakje mooi „rond" weet te maken. De hoogtepunten van de vecht- en' achtervolgingspartijen spelen zich af op, om en boven het San Marcopiein on der het gefladder der duiven en het gebeier der klokken. En die fragmen ten zijn verreweg het aardigst om waar te nemen. De film draait in City. Acht tien jaar. De titel „Achter gesloten gordijnen" doet vermoeden, dat de belangstellende toeschouwer de „handel in meisjes" ie aanschouwen krijgt, maar dat gaat niet helemaal op. Wel speen net Ven.aai m de wereld van het rosse leven, waar een meisje is verdwenen, dat door haar va der aan de deur is gezet en door haar zusje wordt gezocht. Na ontzettend veel tegenvallers, schande en smaad, moord en doodslag, lukt het eindelijk en wordt de verloren dochter weer naar huis ge bracht. Dit alles geschiedt ender een overdadige muzikale begeleiding, die sterk op sensatie en sentimentaliteit is ingesteld. Voor volwassenen. GIERSTRAAT 75 - TEL. 14858 Een van de schoten die vallen in de film „Een schot valt in Venetië. De film „Vrouwen en bandieten" brengt uit de aard van het onderwerp, een zich in het Wilde Westen afspelende geschiedenis, en regisseur Michael Gor don weet soms tot fraaie en aantrekke lijke beelden te komen. Over het geheel genomen echter valt het wel interes sante verhaal niet door een treffende vormgeving op. Toch wel een aangena me ontspanning voor 18-jarigen en ouderen Deze film wordt Zaterdag- en Zondagavond gedraaid. Zaterdag- en Zondagmidda verschij nen Stan Laurel en Olivier Hardy op het witte doek in „Grof geschut", een pleizierig geval, dat iedereen kan gaan zien. Wij kunnen „het oprechte verhaal van een bakvis die te oud was voor haar leeftijd en van het leven wilde genie ten" niet erg bewonderen. Daarvoor is het te on cht en te Amerikaans. Een vader die thuis alleen maar bulderen kan, een moeder die alleen tijd heeft voor haar zelf teneinde er nog jong uit e zien, een dochter van achttien jaar die juist op haar verjaardag haar ouders 's avonds niet thuis vindt omdat, ze pei se op visite moesten en een taart tot troost voor haar achterlaten. Dat moet dan de aanleiding voor het meisje zijn om het huis „uit te rennen en elders het „geluk" te gaan zoeken. Jammer van wat daarna allemaal nog op het witte doek te zien is, want het had ondanks het zwakke begin toch nog een goede film ter waarschuwing kunnen zijn. Voor volwassenen. William Wyler, de regisseur van de films „De beste jaren van ons leven", „Mrs Minniver" en „De Woeste Hoogte" om er slechts enkele te noemen viert thans in de film „Carrie" min of meer triomfen. Naar een roman van Theodore Dreiser heeft hij zijn nieuwste product vervaardigd, dat deze week in Rembrandt draait. Niet minder dan twee grote sterren Jennifer Jones en Laurence Oliver staan hem in dit melodrama ter beschik king, want een melodrama is het onge twijfeld. „Carrrie" is een verhaal waarvan er dertien in een dozijn gaan, maar het is de verdienste van Wijier, dat hij de strenge hand heeft weten te houden aan wat men zou kunnen noemen; zijn eigen ontworpen regels voor de filmregie. Laurence Olivier glorieert in zijn rol, hetgeen men niet steeds kan zeggen van Jennifer Jones, die bij de uitbeelding van haar figuur wat aan de oppervlakte blijft. Overigens is het een film die men met enige reserve, kan gaan zien. Strikt volwassenen. Een film, die de moeilijke situatie be handelt waarin ongehuwde moeders zou den kunnen komen te verkeren. Respec tabele pensionhouders weigeren haar in hun huizen op te nemen zodat haar wei nig anders overblijft dan haar intrek te nemen in een pension, waar zij meedo genloos worden uitgebuit. Op talloze manieren wordt geldelijk voordeel ge haald uit de ellende van deze vrouwen. Een weinig opwekkend verhaal dus, dat voorbehouden moet blijven voor volwassenen met onderscheidingsver mogen. En zo kan men dan Rita Hayworth weer in een nieuwe film zien, ditmaal met Glenn Ford. „Affair in Trinidad" is een spionnage-geval, rondom de gehei men van een verbeterd V 2 projectiel- In een villa van geweld met een spion- nagechef om van te rillen, worden de geheimen verwerkt, maar al stromen de millioenen binnen, het gevaar van de dood loert overal. Mensen in dit milieu kijken niet op 'n moordje en dat Rit.a haar carrière niet beëindigd heeft ge zien is dan ook meer geluk dan wijs heid. Na het begin van de film treedt zij op in een wilde dans, maar daarna wordt ze wat rustiger. Veel close-ups stellen de bezoeker in staat haar nader te beschouwen. (18 jaar). In een entourage van enkele honder den moderne schilderwerken heeft wet houder Happé gisteravond in het mu seum „Het Hjiis Van Looy" de tentoon-. stelling „Kunstenaars helpen-' geopend, georganiseerd ten bate van de slacht offers van de watersnood. De voorzitter van de coördinatie-com missie van diezelfde naam, de heer J. J. Voskuil, sprak aan het begin van de avond namens de Nederlandse kunste naars een kort inleidenl woord. Hij wees er op, dat ook de kunstenaars hun steentje hadden willen bijdragen in de leniging van de nood van de slacht offers in de rampgebieden. Er waren er velen geweest, die al een geldelijke bij drage in het rampenfonds hadden ge stort, maar de kunstenaar heeft meer willen ondernemen en wat kan hij der halve beter doen dan zijn eigen werk onder de aandacht van het Nederlandse publiek brengen. De heer Voskuil hoop- Het programma van het zomeravond concert, dat gegeven wordt op Dinsdag 15 September, des avonds om 8 uur, in de Grote Kerk van Beverwijk, luidt als volgt; Praeludium Es dur, J. S. Bach. Suite uit „Rodrigo", voor 2 hobo's, strijkorkest en continuo, G. F. Handel. Ciacona f- moll, J. Pachelbel. Concerto Bes dur, voor 2 fluiten en strijkorkest, G. Ph. Telemann. Solisten: Henk de Graaf en Peter van Munster, fluit. Partita sopra: „Jesu, meine Freude", J. G. Walther. Concert D dur, voor cembalo en strijk orkest, W. A. Mozort. Soliste: Gertrude Maclaine Pont, clavecimbel. Adagio, Allegro (und Adagio), ein Stück für ein Orgelwerk in eine Uhr, W. A. Mozart. Divertimento D dur, voor fluit en strijk orkest, J. Haydn. Solist: Peter van Mun ster, fluit. Uitvoerenden zijn „Die Haerlemsche Musyckcamer" onder leiding van André Kaart en de organist G. J. Moed. De groente was deze week niet goed koop, integendeel, er werden voor de meeste producten hogere prijzen be taald dan de voorgaande week. De diverse bonensoorten minderen nu snel in aanvoer. De pronkbonen, die omstreeks deze tijd in grote partijen aan de markt komen, zijn slechts matig ver tegenwoordigd. Hierdoor liepen de prij zen op tot 45 cent per kg.. De hoogste prijs betaalde men voor (kas) snijbonen, n.l. 115 cent per kg. Sperciebonen va rieerden van 3290 cent per kg, terwijl de spekbonen ook tot 40 et. per kg kwa men. Spinazie, waarvan toch een be hoorlijk aanbod was, ging tussen de 1850 cent per kg weg. Andijvie is vrij goed te plaatsen en noteerde Vrijdag tot 17 cent per kg. Bospeen komt er minder dan enkele weken terug. Er werd van 1424 cent per bos betaald. De sla had deze week een kleine inzinking, maar de góede kwaliteit bracht Vrijdag weer 16 cent per krop op. Bloemkool liep op tot ruim 50 cent per stuk. Tomaten handhaafden zich op een prijs van 18 45 cent per kg. Voor de wmterproducten zoals prei, 815 cent per kg, en enke le koolsoorten was de animo matig. Er werden ondanks het gure weer nog en kele doosjes aardbeien aangevoerd. Er is veel fruit aan de markt. De goede kwaliteit bracht een goede prijs op. Advertentie Verkoop - Onderhoud - Reparatie Revisie onder garantie Vraagt vrilbltivend prlisopgaaf Officieel Citroën-agent v. Haarlem en omstr J, Slot, Parklaan 26, TeL 14163, Haarlem. te, dat het publiek zich als de patroon van de kunstenaars zou opwerpen, en de loterij, die aan deze tentoonstelling verbonden is,, zou steunen. De prijzen in deze loterij bestaan uit de tentoon gestelde schilderijen. De heer Happé noemde het werk, dat de kunstenaars hebben gemaakt, pronk stukken, die in iedeer huiskamer zul len passen. Hij zêide, dat er veel foto's van de ramp gemaakt waren, maar dat hetgeen de kunstenaar uitgebeeld had, toch uitstak boven het materiaal, om dat deze zijn ontroering uit het diepst van zijn ziel had geput. De heer Happé hoopte voorts, da vele schilderijen bij he publiek een plaasje zouden vinden. Daarna verklaarde hij de entoonstel- ling voor geopend. De Haagsche Comedie zal Woensdag 16 September in de Stadsschouwburg te Haarlem haar seizoen openen met „Het uur der verrukking" van Anna Bonacci, welk blijspel in Parijs onder de titel „L'Heure éblouissante" een ongekend succes heeft. De Nederlandse vertaling is van Cees Laseur, die tevens de regie voert. De medewerkenden zijn: Paul Steenbergen, Elisabeth Andersen, Gijsbert Tersteeg, Enny Meunier, Piet Bron, Marie Meu nier, Henk van Buuren, Annie Leenders, Frans Vorstman, Elly Ruimschotel, Coen Flink, Adelheid van der Most en Annet N ieuwenhuyzen. De décors zijn van Jan Wiegersma. Mevrouw Noordhoek Hegt ontwierp de damescostumes en Jurriaan Andriessen verzorgde de muziek. B- en W. van Haarlem stellen de raad voor opnieuw tot lid en plaatsvervan gend lid van het strandschap te benoe men mr. H. E. Phaff, gemeentesecretaris, en de heer J: W. A. Stalpers, adminis- strateur ter gemeentescretarie, Advertentie Telef. 17355 ONDERTROUWD: J. O. H. Jens en A- J. Funke; S. Bonkenberg en G. Klinkert; H. J. Elbersen en C. Krom. GETROUWD; S. Minnema en E. 8. Désandré; N. A. Lammers en J. ra. Leenders. GEBOREN: W. C. M. Roozen—Nieu- wenhuizen d; G BaljetBert d; H. M, PeeperkornVos z; A. P. Bosman Lantzius d; C. J. F. M. OomenSchu macher z. 23, Artsen: Dr. D. R. Mansholt, Vinkebaan Santpoort, tel. K 25608320. Apotheken (ook nachtdienst): Apothee De Wilde, Broekbergeniaan 42, Santpoo r tel. K 2560—8284 en Bloemendaalse Apo theek, Bloemendaalseweg 85, Bloemenda tel. K 2500—22181. 10/9 Anaconda Copper 31'/* ab 14 Bethlehem Steel 4714 55 ij Chrysler Corp. 66 „gr/t General Electric. 72% 54i/t General Motors 55 ii Hudson Motors 11 Va gj Kennecott Copper 62'4 5514 Montgomery Ward 5fi V 20 North American Can 20U 221f' Radio Corp 22 4 42:ü Rëpublic Steel 44 gg Shell OU 70 3754 Southern Pacific 38% 39 Southern Railway 39% 20% U S Steel 20% 35 Tidewater 35 Vu

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1953 | | pagina 2