RCH verliest van Stormvogels (2—0) ondanks terugkeer van Wille Verzwakte achterhoede van RCH U Haarlem zegeviert over Wageningen (2—0) Mooie overwinning van E.D.O. op Heerenveen (2-1) ZWAKKE START Haarlemse 2de van de klassers Y.S.Y. stukken sterker dan Go Ahead s O.V.V.O. voor de vijfde maal landskampioen honkbal Nederlands dames-tennisteam wint van Zwitserland Dames van De Hoop heren van Willem III winnen De eerste klassers m Techniek geeft weer de doorslag Lenstra spant zich spant nauwelijks in FANGIO wint de Grote Prijs van Monza Alleen De Kennemers winnen Grote overwinning te Deventer (1-6) rDAIVSLES> HHC met 2-0 verslagen Courses te Duindigt Duidelijke zege KRAAK IN VORM Invaller Kors op dreef Overwinning van Wierstra te Apeldoorn m Amsterdams onderonsje op Zaanlandse MAANDAG 14 SEPTEMBER 1953 PAGINA 6 Ronde van Sas van Gent voor Dekkers Teleurstelling voor Ferrari A.F.C.—Schoten 3—0 jDamdfutituut tare V.V.A—H.F.G. 4—3 K.F.G.Kennemers 14 Wereldkampioen Verschue* ren verliest te Berlijn (Van onze sportcorrespondent) De mening, dat Louk Biesbrouck in de wedstrijd StormvogelsR.C.H. de enige voetballer was, een mening, die wij na afloop uit de mond van een teleurgestelde Racing-supporter vernamen, moge overdreven zijn geweest, een feit is, dat de internationaal op de hem best liggende linkshalfplaats een even rustige als technisch en tactisch ruim aan de eisen voldoende partij heeft gespeeld en daarmede ongetwijfeld het hoogste cijfer van de middag heeft verdiend. Maar daar staat om te beginnen het weer uiterst betrouw bare optreden van doelman Kraak tegenover. Bovendien deden Venus, v. d. Oever, in mindere mate ook Luppens, Westers en Lindenberg het in de Stormvogelsrangen lang niet slecht Lindenberg, de nieuwe middenvoor van de IJmuidenaren, had tegen de ge routineerde De Vos een moeilijke taak. Voor de rust, toen hij de bal maar zeer zelden op de ideale wijze kreeg toege speeld, maakte hij een lijdzame indruk. Daarna echter zoqht hij zijn heil meer in uitstapjes naar de vleugels, waar hij zich als een flinke dooi zetter deed ken nen. Het tweede en beslissende doel punt was voornamelijk zijn werk. Eu RCH? Wel, de ploeg is de terug slag van het kampioensseizoen nog lang niet te boven. De achterhoede, die door de absentie van Willemink verzwakt is, boette na een kwartier nog meer aan kracht in, toen Van Rheenen na een botsing de kantlijn moest opzoeken. Van den Brink deed op de rechtsbackplaats verdedigend goed werk, maar zijn plaat sen liet veelal te wensen over. Invaller De Bruijn bofte, dat hij de zwakste Stormvogel, Luitjes, als tegenstander had. Zelfs de rentrée van Wille m het RCH-doel kon deze verdediging geen voldoende kracht bijzetten. In de voor hoede deden Koster en Kruijer goed werk, terwijl deze linie als geheel slechts zelden kans zag het Kraak lastig te maken. Stormvogels' start was beter dan die van de Haarlemmers, bij wie Bies brouck zijn achterhoede een goede dienst bewees, door voortdurend in de nabijheid van Luppens te blijven. Toen RCH het initiatief over nam ont stonden er tot tweemaal toe gevaarlijke situaties voor Kraak. Gallis, die een prachtige hoge pass van Biesbrouck half- volley trachtte af te werken, schoot ech ter rakelings over en toen stopper Snoeks, achterover koppend de bal over zijn uitlopende doelman in het eigen doel dreigde te werken, kon Kraak met een fantastische sprong terug de toe stand nog maar juist meester blijven. Het Haarlemse offensief groeide. Kruijer A: HaarlemWageningen 2—0 Be QuickDWS 0—2 OosterparkersZwolse Boys 0—0 Enschedese BoysElinkwijk 1—2 StormvogelsRCH 2—0 LeeuwardenHeracles 2—0 AjaxNEC 1—1 B: VitesseGVAV 2—2 AGOVV—Blauw Wit 3—0 SneekRigtersbleek 2—1 Go Ahead—VSV 1—6 DOS—'t Gooi 4—0 EDOHeerenveen 2—1 Volewij ckersEnsched 2—2 C: PSV—BW 3—2 SittardiaEmma 1—3 SpartaLonga 2—0 NACBleijerheide 1—2 WH-WV 2—7 BrabantiaXerxes 0—1 SW—HBS 5—1 D: ADOMaurits 4—0 MVVHermes DVt 1—2 NOADLimburgia 1—4 ExceclsiorDHC 2—2 RBCFeij enoord 0—5 EBOHWillem II 3—2 JulianaEindhoven 1—5 passeerde twee of drie man, maar strandde op de attente Kraak. Al bij al wist RCH echter niet verder te komen dan tot nivellering van de aanvankelijk opgelopen achterstand in hoekschoppen. Rust dus nulnul. De thuisclub opende de tweede helft met een serie aanvallen, culminerend in een hard schot van Westers, van dicht bij, dat echter toevallig op de verraste Wille afstuitte. In de 13de minuut kwam het doelpunt toch, toen Luppens eon corner van van Onselen onhoudbaar langs de Haarlemse doelman kopte. Het zag er toen donker voor RCH uit, want de IJmuider achterhoede kreeg steeds beter vat op het Haarlemse aanvalsspel. Tot een hergroepering Biesbrouck en zijn mannen RCH nog even kansen ver schafte! Enkele prachtige aanvallen volgden maar toen Luitjes Wille na doorzetten van Lindenberg voor de tweede, maal passeerde, was het met RCH definitief gedaan. Verscheidene malen heeft Kraak een heter resultaat voor R. C. H. in de weg gestaan. In een vooral in de eerste helft goed gespeelde wedstrijd is Haarlem er in ge slaagd Wageningen een 20 nederlaag te bezorgen. Het technisch meesterschap van de Roodbroekenploeg werd reeds voor de pauze met twee doelpunten be loond en dat het Haarlemse elftal niet meer doelpunten aan het scoringbord kon brengen was te danken aan het tik je geluk dat elke voorhoedespeler moet hebben om tot grootse prestaties te ko men. En juist dat tikje geluk ontbrak de Roodbroeken. De tweede helft was Haarlem minder goed op dreef maar omdat Wageningen het spel te kort hield en bovendien te veel op één kaart speel de, n.l. op v. d. Weerd, kon de Haarlem se achterhoede de score aan haar kant blank houden. Een verdiende overwin ning dus in een goed begonnen strijd, welke echter in de tweede helft veel van z'n aantrekkelijkheid verloor. Haarlem moest in deze ontmoeting de steun missen van de Voogd maar deze werd zeer verdienstelijk door Kors vervan gen. De Haarlem-achterhoede sloot van het begin af als een bus en de vrij tal rijke aanvallen der bezoekers, waarin v. d Weerd een belangrijk aandeel had, konden 't op de duur niet bolwerken. Het te korte spel der Wageningers was bo vendien een kolfje naar de hand van Odenthal c.s. en bepaald gevaarlijk zijn (Van onze verslaggever) De ploeg, welke er het hardst voor heeft gewerkt, is zegevierend te voor schijn getreden uit het duel, dat zich Zondag heeft afgespeeld in de E.D.O. - arena. Inderdaad, de E.D.O.-ers hebben er voor gevochten en al mocht het spel van de Haarlemmers dan geen grote hoogte bereiken, hetgeen Heerenveen presteerde was aanzienlijk minder en met de volle winst uit twee gespeelde wedstrijden behoeft E.D.O. naar onze mening deze competitie geen zorgen te hebben. Heerenveen heeft in deze ontmoeting toch wel heel erg teleurgesteld. Het spel van de Friezen was mat en zonder enig gevaar voor de E.D.O.-defensie, die de blauw-witten telkens resoluut terugsloeg. En Lenstra? Ook Abe deel de in de malaise. Hij spande zich nau welijks in en hoewel E.D.O.'s rechtshalf Plaizier hem het leven lang niet prettig maakte, had men van een man met een reputatie als Lenstra altijd nog heeft toch wel wat anders verwacht. Met de oude getrouwe doelman Teun van den Berg weer onder de lat had de Haarlemse verdediging in het begin van de strijd even last met de fel aan vallende Heerenveners en het was de actieve rechtsbinnen Blauw, die „Teun" met een fel schot even in moeilijkheden bracht. E.D.O. antwoordde daarop min stens zo krachtig en reeds in de 12e mi nuut nam de thuisclub de leiding toen een voorzet van Prins door Klein werd benut, 10. Heerenveen kreeg hoegenaamd geen kans zich te herstellen. Met on verminderde kracht stootten de rood zwarten door en het was uit een van de snelle Haarlemse aanvallen dat Prins na 22 minuten de stand op 20 bracht. Kort daarop werd Lenstra binnen het strafschopgebied ten val gebracht. Moolenaar plaatste zich ach ter de bal en kansloos werd v. d. Berg gepasseerd. Wie verwacht mocht hebben, dat iet de score 21 de spanning weer zou terugkeren, kwam echter bedrogen uit. Heerenveen vol hardde in een fantasieloos, onsamen hangend spel en daar ook bij E.D.O. het ploegverband nogal wat te wen sen overliet, kreeg men een strijd te aanschouwen, die welbeschouwd niet voldeed. En ook na de pauze kwam daar niet veel verbetering in. Van E.D.O. kon al thans nog worden getuigd, dat de ploeg zijn kansen met grote werklust verde digde, maar hetgeen de Friezen pres teerden was toch wel heel erg aan de magere kant. Ook rr was het E.D.O., dat de meeste aanvallen lanceerde. Bij een fel schot van Klein moest Heeren- veen's rechtshalf Zwerver op de doel lijn de situatie klaren. Het offensief, dat Heerenveen in het laatste kwartier op stapel zette, dwong Koning c.s. tot waakzaamheid, maar verder dan een schot van Lenstra en Zwerver brachten de gasten het niet. Blauw waagde ook nog een kansje, maar zijn kogel be landde in het zijnet en meteen daarop floot de goed leidende Bronkhorst uit Velp voor het einde. Te Apeldoorn is een internationale stayerwwedstrijd gehouden, welke werd verreden in drie manches (10, 20 en 30 km.). Winnaar werd de Amsterdammer Wierstra met 6 punten voor de Duitsers Kilian en Zims (elk 7 punten) en Van der Kamp (Gennep) met 10 punten. Te Eede in Zeeuwsch-Vlaanderen is aen wielerwedstrijd voor professionals gehouden over een afstand van 125 km. De uitslag luidt: 1. Wim van Est (St. Wiliebrord) 3 uur 47 min.; 2. Piet Haan Mechelen Limburg); 3. Pascal (Belg.); 4. De Bal (Belg.); 5. Van de Casteele (Belg.); 6. Evers (Heilo); 7. Huwel (Belg.); 8. Claeys (Belg.); 9. Van der dande (Halsteren); 10. Van As (Roo sendaal). Dekkers heeft de Ronde van Sas van Gent gewonnen, een wedstrijd voor pro fessionals over 118 km. in 3 uur 2 min.; 2. Van As (Roosendaal) op y2 wiel, 3. Bakker (Zaandam); 4. Suykerbuyk (Bre da); 5. Smits (Antw.) op 100 M.; 6. Lam bert (Belg.) op l'/2 minuut; 7. Decorte (Belg.); 8. Strom (Austr.); 9. Lamere (Belg.); 10 Salembier (Belg.). de bezoekers dan ook niet geweest. Zij speelden bovendien te veel op v. d. Weerd die een speciale bewaking had van de Haarlem-verdedigers. In de roodblauwe voorhoede ging het beter. Het fraaie combineren, de han dige dribbels van Doetz, Brusee en Groeneveld stichtten herhaaldelijk ge vaar voor de Wageningse veste en mid denvoor Jacob was met zijn snelle sprints een voortdurend gevaar voor doelman Geutjes. Rechtsachter Beyer en spil Looys hadden de grootste moeite om de Haarlem-aanval in bedwang te hou den. In het begin lukte dat niet zo ge makkelijk want reeds na vijf minuten kreeg Groeneveld een kans na goed werk van Roozen en Brusee en eerstge noemde kon met een verraderlijke schuiver Geutjes het nakijken geven, -0- Haarlem behield het beste van het spel en het was volkomen in de lijn van het spelbeeld dat na twintig mi nuten de voorsprong werd verhoogd toen Jacob een fraaie pass van Bru see volgens de regelen der kunst in een doelpunt omzette. Wageningen tracht te weliswaar het Haarlem-doel onder vuur te nemen, maar vooral midden voor v. d. Kolk faalde nog al eens en ook Charley v. d. Weerd kon z'n draai niet krijgen tegen de goed spelende Kors. Zo kwam de rust met 20 en na de hervatting hebben we niet zo veel goeds meer gezien. Wageningen trachtte door goed com bineren de Haarlemse achterhoede te verschalken. Men hield evenwel ook nu het spel te kort en de goede schoten waren op de vingers van één hand te tellen. Ook het spel van de Haarlem voorhoede miste thans de kwaliteit van voor de rust en slechts enkele malen moest Geutjes handelend optreden bij goede schoten van Jacob, welke laatste vooral de aandacht op zich vestigde. Te gen het einde deed Wageningen nog en kele krachtige pogingen een gunstiger re sultaat te bewerkstelligen, maar verder dan een schot van Amersfoort tegen de lat kwamen de bezoekers niet, zodat Haarlem tenslotte met 20 won. Ferrari is er niet in geslaagd de laat ste race, waaraan dit merk heeft deel genomen, te winnen. De grote Prijs van Italië óp het snelle circuit van Monza is gewonnen door de Argentijn Fangio met Maserati na een opwindende race en een sensationele laatste ronde, waar in door een defect aan de stuurinrich ting van de Argentijn Marimon een ge compliceerde botsing ontstond. De Ma serati van Marimon raake Ascari's Fer rari in de flank, waardoor deze een slag in de rondte maakte. Er ontstond een opeenhoping van zes wagens waar Fari na en Villoresi op het nippertje langs glipten. Hoewel eerst bekend werd gemaakt, dat zowel Ascari als Marimon ernstig waren gewond, bleek later dat beide coureurs er met enkele onbetekenende schrammen waren afgekomen. Zij kon den te voet naar hun pits terugkeren. De race over 504 km, waaraan 30 wa gens deelnamen gaf van begin tot einde een felle strijd tussen de Maserati's van de Argentijnen Fangio en Marimon en de Ferrari's van Ascari, Farina, Villoresi en Hawthorn. Terwijl het hoge tempo steeds meer werd opgevoerd, hadden de cracks om beurten de leiding. Aanvan kelijk waren het Ascari, Farina en Fan gio, die het veld aanvoerden, maar na de 5e ronde kwamen ook Marimon en Villoresi een rol van betekenis spelen. Fangio, die de laatste tijd veel pech had in de grote internationale races, wist zich nu te handhaven en op nau welijks 1J4 seconde gevolgd door Farina ging hij als eerste door de finish. De beide Haarlemse tweede klassers hebben een zwakke start gehad. Zowel Schoten als HFC kreeg in de eerste competitiewedstrijd nul op het request, hetgeen ons van HFC een tikje tegen valt. Wel werd het slechts een magere 43 nederlaag tegen WA, maar menig een in de Spaarnestad had HFC een beter lot toegedacht. Dat Schoten het niet zou bolwerken tegen AFC lag min of meer voor de hand. Het werd een 30 nederlaag, waarbij vooral de nul van de Schoten voorhoede reden tot be- zorgheid geeft. Maar De Kennemers liep prachtig van stapel. Tegen KFC nam de Wijker club keurig revanche voor de nederlaag in het vorige seizoen welke tevens bete kende dat de Wijkenaren practisch voor het kampioenschap werden uitgescha keld. Nu won Kennemers met flinke cijfers en het schijnt weer z'n woordje te willen gaan meespreken. De eerste wedstrijd van Schoten is al geen succes geworden en de Schotenaren zullen weer een harde dobber hebben om zich te handhaven. Zij telden wel enige invallers, maar het spel was toch van dien aard dat als het in de toe komst niet beter gaat, het er donker uit ziet. De aanvallen van de AFC-ers wa ren veel gevaarlijker en het was voor de Schotenaren wel spijtig dat reeds na vijf minuten hun uitstekende doelman Kessens een tam schot van linksbuiten v. d. Berg liet glippen. Schoten trachtte nu het initiatief te nemen maar dat (Van onze sportcorrespondent) DEVENTER Toen verleden week Go Ahead van Rigtersbleek won, heers te er nogal optimisme bij de Deventer supporters. Na afloop van de wedstrijd tegen VSV zijn de majeurklanken wel wat verflauwd. De Velsenaren hebben namelijk laten zien, hoe voetbal ge speeld moet worden; in Deventer hoopt men nu maar, dat er lering uit het les je getrokken zal worden. Neen, tegen dit VSV kon Go Ahead op geen stukken na op. Daar waren elf Velsenaren, die stuk voor stuk een be hoorlijke techniek demonstreerden, hun (figuurlijke) hoofd konden gebruiken, sneller bij de bal waren en in lichaams conditie de Deventernaren overtroffen. Zij hadden in linksbinnen v. d. Kuil, die het listigheid] es, knappe passes en staal tjes van balbehandeling liet „regenen", een ware motor voor de aanvalslinie. In midvoor Verswijferen bezaten zij een speler, die onmiddellijk haperingen in de Deventer defensie af kon straffen en spil Hazeveld zag kans het middenveld vrijwel volledig te beheersen. Dienten gevolge kon doelman v. d. Wint zijn doel zo rustig verdedigen, alsof hij in een gemakkelijke stoel zat. Go Ahead, dat onder zo zware druk gezet werd, moest het vrijwel bij afbraakvoetbal laten. Nu kwa men de tekortkomingen toch wel aan de dag en zelfs spil Koopman, die voor de rust heel wat aanval len kon onderbreken en zwak ge steund' werd door een falende links back v. d. Burgt, moest toen capitu leren. Toen zag men, dat het bij de Deventernaren aan techniek en con ditie ontbrak. Voor de rust heeft Go Ahead met de rug tegen de muur verdedigd. Dat ge lukte tot .tien seconden voor rust, toen midvoor Verswijferen een pass van rechts ontving en zijn scherpe opstel ling kon uitbuiten. Na de rust was het hek van de dam. De Deventernaren hadden in de eerste helft kennelijk hun kruit verschoten en hun defensie werd uiteengerukt door een snelle VSV-aan- val, die keer op keer door zijn midden linie aan de arbeid werd gezet. v. d. Kuil doelpuntte van dichtbij, toen uit een voorzet van rechts iedereen had ge mist. Verswijferen liep op z'n eentje langs rechtsback Voortman (03) en doelpuntte nogmaals na een zwak ogen blik van de verdaging (0—4). Met een zuivere lage kopïll scoorde hij nog een keer uit een getrokken voorzet van links (05) en toen maakte een onvol doende op zijn huid gezeten v. d. Kuil het halve dozijn vol. Go Ahead kwam zowaar nog aan een tegenpunt, toen de Velser verdediging ook eens een steekje liet vallen en midvoor Ten Wolde de uitlopende v. d'. Wint passeerde (16). Advertentie jrrsiuniNO voob/ hooms*athou£K£n AMSTERDAM-C. '-4 - Met een 2—0 zege op HHC heeft i heeft bereikt, spreekt boekdelen voor OVVO zich weer onbetwist de sterkste I de verdediging der Anisterdammers. Doch getoond over zijn grote rivaal HHC. Voor de vijfde maal in successie behaalde OVVO het kampioenschap van Neder land en in dit seizoen heeft het wel overduidelijk bewezen de sterkste te zijn. In de competitie won OVVO twee maal van de HHC-ers, de ene maal met 135 en de andere keer met 20. Ook nu weer is het voor Hanny Urbanus een no-run zege geworden, en het is voor deze werper een prachtige prestatie om tegen een slagploeg als HHC dat resul taat te behalen. De resultaten van de Amsterdammers zijn dan ook wel in hoofdzaak aan deze werper te danken, wat echter niet weg neemt dat de overige spelers vooral in de laatste strijd tegen HHC hun man netje staan, want de velders waren een zeer goede steun voor hun werper en zonder maa.r een fout te maken kwamen zij deze strijd door. Schoten heeft afgerekend met Ken- nemerland, wat ook wel te verwachten was en de uitslag 125 spreekt voor zichzelf. Kennemerland moet nu een be slissingswedstrijd spelen tegen Schoten 2 en zo kan het gebeuren dat als Schoten deze strijd wint, de geel-zwarten twee ploegen in de eerste klas hebben. Of de Schotenaren van dat voorrecht gebruik zullen maken is nog maar af te wachten. Het foutloze veldspel van OVVO was kenmerkend in de strijd tegen HHC, het geen bij de Haarlemmers nog wel wat te wensen overliet. Vooral Hogenbos maakte in de derde innings wel een zeer tactische fout, waardoor Altink de eerste run kon scoren. Ondertussen was al ge bleken dat de HHC-slagploeg er niet aan te pas kwam en dat er in deze strijd niet één speler het derde honk Doelman Peters is bij een aanval van De Volewijckers ver uit zijn doel geko men om de bal weg te werken. Tijdens de Zondag voor de tweede klasse van de Gelderse Voetbalbond ge speelde wedstrijd Steenderen en Con cordia (Wehl) is de midvoor van Steen deren. Ter Wee, met de doelverdediger Van Concordia zodanig in botsing geko men. dat hij zijn scheenbeen brak Ter Wee is naar het ziekenhuis te Meppel overgebracht. lukte niet en toen de achterhoede treu zelde met wegwerken kwam de bal bij Tromp terecht waarna een zuivere pass naar midvoor Bouwens volgde die on houdbaar inschoot, 2—0. Even voor de rust werd het slechte wegwerken van de achterhoede weer noo'dlottig want Feld- man was er als de kippen bij om het derde doelpunt te scoren, 30. Voordien had de Schoten voorhoede tevergeefs getracht spil Bijker en zijn mannen tot capituleren te dwingen, maar verder dan een schot van Spicht dat buiten het be reik van doelman Dekker tegen de lat belandde kwam zij niet. Na de rust vocht Schoten vinnig terug en er onstonden enige gevaarlijke situaties voor het do mein van Dekker, maar doelpunten ble ven uit. Ook de AFC-ers kwamen niet meer tot doelpunten, deels doordat zij het te mooi wilden doen en deels door doelman Kessens die enige gevaarlijke schoten wist te keren. Het is een verre van hoopvolle start geworden voor HFC in de strijd tegen WA. Op volkomen verdiende wijze be haalden de Amsterdammers de zege, maar indien de VVA-ers minder slordig met hun kansen waren omgesprongen, was HFC niet ontsnapt aan een ferm pak slaag. Het HFC-elftal zat als los zand aan elkaar. Met Denijs als links back en Hein Winter op de midvoor- plaats vlotte het gans niet en reeds na 6 minuten nam WA uit een overweldi gend offensief de leiding toen Brom in schoot. Wel bracht Hans Winter uit een strafschop de partijen op gelijke voet, 11, doch nog voor de thee bracht WA de stand op 31 door doelpunten van Tillard en Brom. In de tweede helft wijzigde HFC zijn opstelling, Moolenaar ging midvoor spelen, maar nauwelijks was het spel hervat, of Donker had de voorsprong der Amsterdammers op 41 gebracht. Weer ging HFC de opstelling veranderen. De Nijs trok naar voren en Hein Winter op de backplaats. Het ging nu iets beter in de Haarlemse ploeg. De defensie liet zich niet meer door de WA-voorwaartsen passeren en toen Oudt uit een voorzet van De Nijs in de 12e minuut succes wist te behalen, kwam de spanning weer terug. De Haar lemse voorhoede bleek hiermede zijn kruit echter te hebben verschoten. Twee doelpunten van HFC werden terecht wegens buitenspel afgekeurd en het duurde tot enkele minuten voor het einde alvorens Hans Winter uit een scrimmage het Amsterdamse bolwerk voor de derde maal wist te treffen, (43). Met deze stand kwam het einde. Op volkomen verdiende wijze hebben de Beverwijkers met ferme cijfers (14) van KFC gewonnen. Over alle linies speelden de bezoekers beter dan de thuisclub,! die erg teleurstelde. Het was maar goed, de de KFC-keeper Stadt in uitstekende vorm was, anders had de nederlaag nog groter geweest. Het ove rige deel van de verdediging stelde dikwijls teleur en vooral Rus miste meermalen grandioos. De Beverwijkers speelden in hoog tempo, waartegen de Kogers niet het juiste antwoord wisten te vinden. Mdvoor van der Sluis bij Kennemers was zeer gevaarlijk. Toch duurde het nog 23 min. voordat de be zoekers door de jeugdige rechtsbuiten H. Jansen, die handig van een missen in de KFC-defensie profiteerde, de lei ding namen 01. Kort daarop moest spil Roggeveen de bal uit het KFC-doel kop pen, doch aan de andere kant was dat ook het geval. Nadat Michel tegen de Kogerpaai geschoten had, maakte KFC onverwacht gelijk. Uit een voorzet van Klaas Molenaar kogelde Van Vliet fraai in 11. Ook in de tweede helft bleven de be zoekers beter spelen, terwijl de thuis club steeds meer teleurstelde. Twintig min. voor het einde was de KFC-weer- stand geheel gebroken. Van der Sluis gaf Kennemers opnieuw de leiding 12, waarna Jansen 1—3 en ten slotte v. d. Sluis 14 maakte. De uitslagen van de Zondag gehouden draverijen en rennen te Duindigt zijn. Jupiter-prijs, afstand 2140 m., Ie afdeling; 1 River (W. H. Geersen), 3.09.7. 2. Rem: M. 3. Rita Bel win. Tot.: w. f 4.70, pl. 1 4.—. f2.—, f 2.50, gek. f 6.80, cov. f 5.80. Jupiter-prijs, afstand 2140 m„ 2e afdeling. 1 Reine Neosho (K. Witteveen) 3.13. Rève d'Or. 3. Rina Gay. Tot.: w. f 1-40, P'- f 1.50, f 1.40, f 1.30, gek. f 4.50, cvo. f3.4". Saturnus-prijs, afst. 2100 m. 1. Quena H, (J. Ham) 3.04. 2. Putzelinde. 3. Princess Nora. Tot.: w. f 10, pl. f 2.40, f 1.30, f 5.90. gek. f 2.50, cov. f 6.70. Uranus-prijs, afstand 2100 m. 1. Pret/ Boy (mevr. G. Nottelman-^Ensing) 3.00.1. Nestkuiken S. 3. Nico the Saint. Tot.: w. f 2.10, pl. f 1.50, f 7.80, f 5.80, gekopp. f 6=31', cov. f 20.30. Neptunus-prijs, afstand 2120 m. 1. Zora (J. Wagenaar Jr.) 3.00.6. 2. Postduif;)® G. 3. Nelson. Tot.: w. f 5.80, pl. f 1.80, f 1-6Ü' f 1.90, gek. f 8.90, cov. f 7.90. Pluto-prijs, afstand 2500 m. 1. Petronei Spencer (J. Roodenburg) 3.36.4. 2. Quick Hoi- landia G. 3. Pepsi Cola. Tot.: w. f 26.—, P*' f 3.40, f 1.40, f 1.90, gek. f 12.80, cov. f6-10*. Krokodillen-prijs, afstand 1200 m. (handi cap B)1. Invicta (G. C. Dekkers) 1A7. f* Melisse. 3. Admiral's Girl. Tot.: w. f 5.40# pl. f 1.60, f 1.30, f2.10, gek. f6.70, cov. f4.90. Beker der amateurs-prijs, afstand 2400 nu» I. Kenitra (B. J. J. M. Arts). 2. Noordwes ter (G. C. Dekkers). 3. Boekanier (A. E. Selens). Total.: w. f 7.10, pl. f 3.70, f 3.—» gekopp. f 21.70, cov. f 4.30. St. Leger-prijs, astfand 2900 m. 1. Pista che (J. C. Pex) 3.16.2. 2. Sagita. 3. Morina. Tot.: w. f 1.70, pl. f 1.10, f 1.10, gek. f2.40» cov. f2.20. De gouden droom-prijs, afstand 1350 m* 1 Maharadja (G. W. Groos) 1.27.2. 2. Prince Albert (A. Montane). 3. Cleone (G. J. Riem)- Tot.: w. f 11.50, pl. f 6.30, f 4.60, gek. f 77.90, cov. f 6.90. Totale omzet: f 111.425. Groningen De uitslagen van de gehouden draverijen te Groningen zijn: Jan de Vlieger-prijs, afstand 1960 meter: 1. Rosita (S. Bosch) 3.16.7. 2. Racket. 3. Ro se Axworthy G. Tot. winn. f 3.80, pl. f 1.70, f 1.60, gekopp. f 3.40, cov. f 5.60. Willem F. Smits-prijs, afstand 2240 meter: le afdeling. 1. Polly B (P. Dj. Bolt) 3.36.1. 2. Proximity. 3. Quitewell S. Tot. w. f 8.80, pl. f 3.90, f 3.60, f 2.50, gek. f 8.—, cov. f 12.-. Willem F. Smits-prijs, afstand 2240 m.: 2e afdeling. 1. Rex van Eiberhof (J. B. Bolt) 3.43.4. 2. Qui Saint. 3. Princess Holly- rood. Tot. w. f 4.70, pl. f 1.40, f 1.30, f 2.— gekopp. f 14.10, cov. f 5.50. Grote prijs van Nederland, afstand 1988 meter, le heat: 1. Overagain (M. Rozema) 2.58. 2. Stuermann. 3. Junoschka. Tot. W. 2.10, pl. f 1.40, f 1.60, gek. f 3.40, cov. f 5.10. Grote prijs van Nederland. 2e heat: 1- Junoschka (H. Oldenbeuving) 3.01. 8. Overagain. 3. Nora Spencer. Tot. w. f 3.50, pl. f 1.40, f 1.20, gek. f 8.40, cov. f 2.90. Grote prijs van Nederland, 3e heat: 1. Overagain (M. Rozema) 3.05.5.' 2. Nora Spencer. 3. Stuermann. Tot. w. f 2.20, pl. f 1.40, f 2.60, gek. f 47.—, cov. f 4.50. Jan Kruithof-prijs, afstand 1940 meter: 1. Oiseau (W. Brouwer) 3.04.1. 2. Prof. Heny. 3. O Beatrix. Tot. w. f 7.10, pl. f2.50, f 2.50, f 1.80, gek. f 36.20, cov. f 7.30. Hendrik Mensinga-prijs, afstand 2400 m.: 1. Neerlandia H (H. Oldenbeuving) 3.49.8. 2. Maaike v. IJmuiden. 3. Nelly Major, Tot. w. f 10.20, pl. f 3.70, f 4.40, f 2.90, gek. f 8.20, cov. f 21.10. Barteld Bolwijn-prijs, afstand 2300 meter: 1. Phenomenal (K. G. van der Veen) 3.45.6. 2. O Beatrix. 3. Query Hanover. Tot. w. f 2.50, pl. f 1.20, f 1.60, f 1.70, gek. f 3.40, cov. f 3.50. Totale omzet f 57.893.50. Nootdorp De uitslagen van de gehouden draverijen te Nootdorp zijn: Monopoleprijs, afstand 1820 m.: 1. Quick P (J. M. v. d. Berg) 2.51.4. 2. Quatrieme Enfant. 3. Ronny Zora. Tot.: w. f 5.40 pl. f 2.40, f 1.50, f 3.20, gek. f 7.50, cov. f4.80. Heinekens-prijs, afstand 1820 m. le heat: 1. Quinte Hollandia G (A. Th. Knijnenburg) 2.46.8. 2. Padua. 3. Princess Nora. Tot.: w. f 5.90, pl. f 4.30, f 3.60, gek. f 35.70, cov. f 4.60. Heinekens-prijs, afstand 1820 m. 2e heat: 1. Paul B (J. M. v. d. Berg) 2.41. 2. Quinte Hollandia G. 3. Padua. Tot.: w. f 3.40, pl. f 1.50, f 1.70, gek. f 10.—, cov. f 8.90. Heinekens-prijs. afstand 1820 m. Definl- iteve uitslag: 1. Paul B 5.29.2. 2. Quinte Hol- landia G 5.30.7. 3. Padua 5.31.1. Vrijmoed Spinnewielprijs, afstand 2360 m.: 1 Pretty Miss (G. J. Riem) 3.34.8. 2. Lvx V. 3 Meeske S. Tot.: w. f 6.40, pl. f 3.10 f5.80, gek. f 28.40, cov. f 4.60. Fa. J. J. Post-prijs, afstand 690-800 m.: 1. Octavia (J. Wagenaar) 0.58.8. 2. O Marijke. 3. Quinte Hollandia. Tot.: w. f 2.90, cov. f 4.—, gek. f 6.40. Totale omzet f 14.285.50. Door onvoorzichtigheid van een toe schouwer die de Ronde van Bilthoven, een wielerwedstrijd voor amateurs volg de, vond een ernstige valpartij plaats waarbij negen renners meer of minder ernstig gewond raakten. (Van onze tennismedewerker) Het Nederlandse dames-team heeft een duidelijke overwinning bevochten op de Zwitserse dames. Zij wonnen 5 van de 9 enkelspelen en 3 van de 4 dub bels. De nationale kampioene Fenny ten Bosch won haar party tegen mevr. Wavre na achterstand van 35 in de eerste set maar verloor van mevr. Kaufman. Me vrouw Roos, die no. twee was geplaatst, verloor beide partijen van deze dames. Op de eerste dag zagen we in de baan mej. Ten Bosch tegen mevr. Kaufman. Het werd een snelle zege voor de Zwitserse 64, 62. Het slechte weer, harde wind met regenvlagen, deed aan het spel veel afbreuk. Ook mevr. Roos leed een snelle nederlaag tegen mevr. Wavre 36, 4—6. Zij was nog bepaald niet ingespeeld, terwijl de slecht functionnerende ballenjongens haar zichtbaar irriteerden. De stand werd dus 02. Hierna kwamen mevr. ook de HHC-werper Smidt was in vorm al kon hij niet de hoogte bereiken van Hanny Urbanus, die vooral zijn klasse toonde tegen slagmensen als Jole en Hogenbos. In de vijfde innings werd de tweede run geboren toen de honken vol kwamen en Regeling een honkslag plaatste waardoor Charles Urbanus kon scoren. Wat de Haarlemmers ook pro beerden, zij konden het verloren terrein niet terugwinnen. De Kennemers begonnen tegen Schoten hoopvol, want nadat Schoten in de eerste innings door een drietal honk- slagen een run had gescoord, wisten zij in die zelfde innings drie runs te scoren op het werpen van Meenhorst die enige vrije lopen weggaf, waarna honkslagen volgden van Molleman en v. d. Vaart. Doch het bleek al direct dat werper De Winter niet opgewassen was tegen de Schcoten slagploeg en een innings later scoorden de Schotenaren vijf runs toen het veld enige fouten maakte en honk slagen volgden van Klooster, Hogendijk en Kuykhoven. Het werd nu maar een kwestie hoe groot de nederlaag zou worden. Want de Kennemerlanders scoorden niet meer gemakkelijk op het werpen van Keulemans die Meen horst had vervangen op de plaat. Alleen in de vijfde innings scoorde Kennemer land nog twee runs, maar de Schoten overwinning kwam niet meer in gevaar, daar de Schotenaren da eindscore op twaalf runs brachten. (Van onze roeimedewerker) De roeiwedstryden van de Zaanland- se Zeilvereniging zijn een onderonsje ge worden tussen de Amsterdamse roeiver enigingen De Hoop, Amstel, Willem III en RIC, want noch Het Spaarne, noch de studenten hebben acte de présence ge geven. De senior/junior-combinatie Landaal- Fortuin van De Hoop had in het num mer gladde twee over 1700 meter niet veel succes, want al direct in de start pakte het niet en ze kwam zo ver ach ter de Willem III/RIC-combinatie te lig gen, dat het een verloren zaak was. Beide roeiers bleken echter beter ge schikt te zijn voor het nummer dubbel werrie buitenboord over een afstand van 3 kilometer, want alhoewel de strijd teger Willem III (Reiding-Heemskerk) zwaar was, zagen ze toch kans om in 14 min. 49 sec. als eersten te finishen. In de beide hoofdnummers had de Amstel een narrow escape. Voor de overnaadse vier lagen de beide ploegen van De Hoop op boei 3 en 4 na de start ver voor. In de loop van de eerste 1000 meter werd dit echter te niet gedaan en Willem III kwam opzetten. Door de gunstige boei zag De Amstel kans in de binnenbocht uit te lopen en alleen Wil lem III bleef goed partij geven. Op 1500 meter gingen de beide ploegen met taflengte verschil voor de teams van De Hoop door, doch op de finishlijn was de laatste klap net voor De Amstel. Het verschil was nog geen meter. Het hoofdnummer dames, stijlroeien overnaadse vier, werd door de Amstel- dames met 90 punten gewonnen voor De Hoop 89 p., RIC 79 p. en Jason 76 p. De dames-achten van De Hoop, Wil lem III en de Amstel lagen boord aan boord tot 500 meter, waarna De Amstel terugviel. Er ontstond een boord aan boord race tussen de rivalen van dit jaar, waarbij De Hoop net voor het boten huis over d. nodige reserves bleek te beschikken om met een 1/3 bootlengte te winnen. RIC had een prima roeiende dames gladde vier voor de 1000 meter baan, welke verre uitstak boven de anderen, terwijl de heren-aent van Willem III met een lengte over De Amstel zegevierde. Ondanks de twee overwinningen van de Amstel in bet hoofdnummer ging de verenigingsprijs met 33 punten naar Wil lem XII, 2 De Hoop 27 p. en 3 De Amstel 23 p. Scholten en mej. Mullemeister in veld en zij hadden meer succes. De beide damesdubbels op het einde van .de eerste dag waren voor ons land. Mevr. Fs en mevr. v. d. Storm won nen van mevr. Kaufman en mevr. Wavre 64, 64, waarbij bleek, dat de Ned. combinatie veel beter sloot en over een groter slagenrepertoire ue- schikte, hetgeen tot uiting kwam door goed volleren en snel ingrijpen van mevr. v. d. Storm aan het net en harde services van mevr. Roos, die zich daar mee revancheerde voor haar verloren enkelspel. Mevr. Scholten en mej. Ten Bosch versloegen mevr. Enzen en mej. Studer na een snelle eerste set 6li 8—6. De Zondagmiddag, met veel beter weer dan Zaterdag, begon teleurstel lend met een nederlaag van mevr. Roos, nu tegen mevr. Kaufman. On danks een gedifferentieerd spel van harde drives, dropshots en een goede plaatsing, was het al spoedig 1—*; Mevr Kaufman was zeer vlug en bleek over uitstekend voetenwerk te beschik^ ken. Zij haalde enorm veel en door dat de pressie van mevr. Roos niet vol doende was, won de Zwitserse met 62. Het is dus wel gebleken, dar mevr. Roos haar oude vorm van vroe ger jaren nog niet gevonden heelt* Mej. Ten Bosch kwam tegen mevr. Wavre al spoedig slecht te staan 0—-» daarna 3—3 en 35. Zoals dikwijls "U achterstand vindt Fenny ten Boscn daarop eerst haar sterke spel met Pre?0 sie en goede spreiding en een haro service. Zij maakte vier games achter een, 7—5. Het leek, dat Fenny veel ia={ van de gladde baan had. De twee(i?D,r. was spoedig bekeken, 61. M®iet Scholten had tegen mej. Zollinger veel in te brengen 2—6, 2—6. De bei resterende damesdubbels waren sP dig beslist, beide landen wonnen ei met dezelfde cijfers 63 en 64. De wereldkampioen Dolf Verschudt heeft te Berlijn in de Duitse stayer eI1. ther Scholz zijn meerdere moeten er nen. In een wedstrijd over dertig r meter werd de Belg met vÜ^ 'el? „.Jroeë verschil verslagen. Scholtz' tijd D 0p 28 min. 6 sec. Lohmann (Did.) kwa de derde plaats. Hij had 170 meter terstand. één In een tweede wedstrijd die ove cJlter uur ging, bleef Verschueren ierde meester van het terrein. Hij ze® 02.450 met een afgelegde afstand van km. daarbij Lohmann en de r ver- Quegnet resp. met 15 en 30 me schil kloppend.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1953 | | pagina 6