Complot tegen de regering Naguib ontdekt van Nederlanders vangen tonijn Gang van zaken loonpolitiek tot nu toe onbevredigend Westminster Abbey gerestaureerd wordt Zuster van mevrouw Guinnes was de ware schuldige Portret van nwvmuw Pandit VROUW VAN VORSTELIJKE ALLURE PRESIDEERT DE UNO-ASSEMBLÉE Tot hoofd en hart AMERIKAAN SCHENKT 102 GOUDEN TIENTJES President van strijd tegen Egypte roept op tot de imperialisten Mgr. Kaczmarek be schuldigt zichzelf Bisschop ontvoerd door rode benden IJzeren long zeer snel vervoerd Twee doden, drie zwaargewonden Het weer Dagelijks vraagt zij haar broer—premier van India om politiek advies Voor wezen in het rampgebied POGING OM FAROEK WEER OP DE TROON TE BRENGEN woensdag 16 september 1953 77ste JAARGANG No. 25787 „Revolutionnair gerechtshof' Het „Proces" in Warschau In Joegoslavië Prins naar Tanganyika vertrokken Medische hulp per vliegtuig Auto tegen boom Margarineprijs wordt slechts weinig verhoogd Geen twee kwaliteiten MEISJE DOOR STROOM GEDOOD Voorzitter Kath. Fabrieksarbeidersbond: ƒ218.000 VOOR GRIEKENLAND LAMSHUID HANDSCHOENEN De diefstal in Luzern Tien advocaten in actie AANGEVALLEN DOOR EEN VARKEN O De President van Egypte, generaal Mohammed Naguib, heeft gisteravond tijdens een grote rede op het Plein van de Republiek in Caïro een serie felle aanvallen gelanceerd tegen buitenlandse imperialisten, die samen met bin nenlandse verraders trachten de resultaten van de revolutie van verleden jaar Juli ongedaan te maken en het koningschap te herstellen. Hij riep op tot onwankelbare eensgezindheid. Na de President spraken kolonel Gamal Salem, lid van de revolutionnaire raad en majoor Salah Salem, minister van Nationale Voorlichting. Zij wezen er op, dat er een complot tegen de rege ring was ontdekt en dat dit het instellen van een speciaal „revolutionnair gerechtshof" noodzakelijk had gemaakt. Generaal Naguib sprak een menigte toe van ruim 100.000 personen. Zijn toe spraak werd uitgezonden over de radio en in het Frans. Engels en Italiaans. Naguib kondigde aan, dat de regering genoodzaakt is streng op te treden tegen degenen die door het verspreiden van geruchten of op andere wijze het revolu tionnaire bewind schaden. Hij deelde mee, dat het onveranderlijke doej van de revolutie nog altijd is: het verdrijven van de imperialisten uit Egypte. Daarom moet het Egyptische volk eensgezind zijn in zijn strijd tegen de imperialisten en tegen de verraders die trachten de koning weer terug te brengen op de troon. Tot slot vroeg de President aan de enthousiaste menigte: „Zullen wij het experiment voortzetten?", waarop onmiddellijk in antwoord „Ja" gebruld werd. Onmiddellijk na de President beklom Gamal Salem het spreekgestoelte. Gamal Salem is lid van de revolutionnaire raad, hetgeen betekent dat hij deel uitmaakte van de groep officieren die Faroek ten val brachten, en voorzitter van de com- Mgr. Zuslav Kaczmarek, de katho lieke bisschop van het Poolse diocees Kielce, die in Warschau terecht staat, heeft tijdens het proces op lusteloze toon gezegd, dat het Vaticaan en de Amerikaanse autoriteiten „er van overtuigd zijn, dat er in de nabije toe komst tengevolge van een wereldcon flict een wijziging in het regiem van Polen zal komen". Ondervraagd door kolonel Zara- kovski, de voornaamste militaire aan klager, en aanklager Chmielevski van het bureau van de procureur-generaal, „bekende" mgr. Kaczmarek, dat hij zijn verklaring baseerde op gegevens, die de kardinalen Hlond en Sapieha en de bisschoppen Klepacz en Zakrzevski uit Rome hadden meegebracht. Het Vati caan en de V S. zouden West-Duitsland een belangrijke rol in het conflict wil len laten spelen. In ruil daarvoor zou Duitsland „een herziening van de gren zen' krijgen ten koste van Polen". De beklaagde zei, dat „de Ameri kaanse politiek en die van het Vati caan parallel lopen en dat beiden, zo dra de tweede wereldoorlog beëindigd was, de mogelijkheid van een derde wereldconflict begonnen te overwegen. Op een van de vragen van de aankla ger antwoordde de bisschop, dat de houding van het Vaticaan ten aanzien van Polen en „de aanspraken op de Westelijke gebieden van dit land ge baseerd zijn op het feit, dat het Vati caan een grote voorliefde voor West- Duitsland heeft en Polen als een land van minder belang beschouwt". De Apostolisch Administrator van Backa in Joegoslavië, de 80-jarige mgr. L. Budanovic, .is tijdens een inspectiereis langs de Hongaars-Joegoslavische grens In zijn auto overvallen en ontvoerd. Men neemt aan dat de ontvoering is geschied door communistische benden, die door de regering in Belgrado worden gesteund. Mgr. Budanovic was wegens *ijn onverzoenlijke houding tegenover de Duitsers een zeer populaire figuur in verzetskringen. De aartsbisschop van Belgrado, mgr. Ujeio is naar de zetel Van de verdwenen bisschop, Subotica, vertrokken om een onderzoek in te •tellen. Dinsdagavond is Prins Bernhard met zijn Particulier vliegtuig van het vliegveld Soes- terberg vertrokken naar Tanganyika. Daar zal de Prins zoals men weet aan een jacht Op wild deelnemen. missie voor economische politiek, her vormingen en wederopbouw. Hij deelde mee, dat het land tegen eind 1954 tien eigen munitiefabrieken heeft om in de eigen behoefte te kunnen voorzien. Drie ervan werken al. Ook maakte hij mel ding van het feit, dat de landbouw- en industriële productie van Egypte moest worden verhoogd om de consumptie te kunnen dekken. Egypte produceert mo menteel juist voldoende voedsel voor 12 millioen mensen, terwijl het genoeg voedsel heeft om alle 22 millioen in woners te kunnen voorzien. Er zal een nieuw wegennet komen dat in 1955 ge reed zal zijn. Ook de enorme stuwdam Aswan, waaraan twintig jaar geleden werd begonnen, zal spoedig worden vol tooid. Majoor Salah Salem, minister van Nationale Voorlichting, voerde vervol gens het woord. Hij deelde mee, dat er een complot was ontdekt, dat eind 1954 de revolutionnaire regering omver had willen werpen en de monarchie had willen herstellen. De samenzweer ders waren voornamelijk jonge officie ren die uit de revolutionnaire raad waren gestoten. Binnen 48 uur zullen hun namen bekend worden gemaakt. Zij zullen zich moeten verantwoorden voor een speciaal revolutionnair ge rechtshof, dat recht zal spreken in naam van de revolutionnaire raad. Het revolutionnaire gerechtshof zal bestaan uit tien leden van de revolution naire raad. Tegen het vonnis van dit hof zal geen beroep mogelijk zijn. Ma joor Salem deelde voorts mede, dat de censuur op de pers zal worden ver scherpt. Met kracht zal worden opge treden tegen personen die trachten de eenheid van de natie te breken. Hij wist mee te delen, dat blijkens een gevonden document de samenzweerders contact hadden met buitenlandse imperialisten. Ten slotte verklaarde de majoor, dat Egypte aan geen enkel verdedigingsac- coord zou deelnemen in ruil voor de evacuatie van Egyptisch grondgebied door buitenlandse troepen. Egypte houdt vast aan het Arabische verdedigingsver drag dat in 1950 werd gesloten. Deze foto ontvingen we vandaag uit Nova Scotia in Wedgeport, waar en kele dagen gele'den een internationale tonijnen-viswedstrijd is gehouden. U heeft al in de krant gelezen, dat de Nederlandse ploeg op de vierde plaats is geëindigd. De 'Amerikanen, die als enorme tonijnenvissers te boek staan, kwamen ver achter Nederland op de ranglijst. Op de foto ziet u het moment, waarop de door de heer Mutsaerts, de Amsterdamse aanvoerder van de ploeg, gevangen tonijn aan boord wordt ge hesen. Het torpedo-achtige dier wgog 385 pond en de Nederlandse vissers, waaronder zich nog twee Amsterdam mers bevonden, hebben er gezamenlijk twintig minuten voor nodig gehad, om deze zeebewoner te verschalken. De luitenant ter zee vlieger tweede klasse S. R. Wolters is Dinsdagmiddag omstreeks twee uur met een Lockheed Harpoon van ht vliegveld Valkenburg vertrokken teneinde op snelle wijze medische hulp te verlenen aan een patiënt in het ziekenhuis te Heerlen. De Lockheed zette eerst koers naar Schiphol, waar een motortje voor een ijzeren long gereed stond om te wor de ingeladen. Hierna vloog het toestel naar het vliegveld te Leeuwarden om de overige apparatuur van de ijzeren long in te laden. Vervolgens vloog de Lockheed naar het vliegveld Beek bij Maastricht, waar hij om 16.35 aan kwam. Direct werd de ijzeren long in de wachtende auto van het Heerlense ziekenhuis overgeladen. De auto reed tenslotte pijlsnel naar Heerlen. Op de Bredase weg te Rijsbergen is Dins dagavond een ernstig auto-ongeluk gebeurd. Tengevolge van het springen van een band is een Belgische auto tegen een boom ge reden met het gevolg, dat twee inzittende dames de 52-jarige mevr. De Blauwe uit Brasschaet en de 80-jarige mej. A. H. De- puydt uit Poperingen werden gedood. De bestuurder, de 51-jarife C. L. de Blauwe en zijn twee zoons werden zwaar gewond. De toestand van eerstgenoemde is zorgwek kend. De drie overlevenden zijn overgebracht naar het St. Ignatius-Ziekenhuis in Breda. De familie was afkomstig uit Brasschaet bij Antwerpen. Naar aanleiding van onze publicatie over de margarineprijs vernemen wij van zeer bevoegde zijde, dat de geruch ten als zouden er in de toekomst slechts twee kwaliteiten margarine aan de markt komen, volkomen ongegrond zijn. Indien de overheid haar goedkeuring hecht aan de 9 September door het be- drijfsschap voor margarine, vetten en oliën aanvaarde verordening, dan zal er dus een quotering voor de margarine fabrikanten tot stand gekomen zijn. Met een lichte prijsverhoging voor de ver schillende soorten margarine moet men rekening houden, doch dit is eerder een redressering van de prijzen, die door de felle concurrentiestrijd hier en daar tot beneden de kostprijs gevallen waren. Er is echter geen sprake van, dat deze ver hoging zou resulteren in twee prijzen van 50 en 45 cent. (Van onze correspondent) Tijdens het wassen met een electrische wasmachine is Dinsdag het 19-jarige meis je E. Omlo te Groningen onder stroom ko men te staan en kort daarop overleden. Er viel op een gegeven moment een teil over de toevoerdraad van electriciteit waardoor de draad is gebroken. Hierdoor kwamen teil en water onder stroom te staan waar door het meisje getroffen werd. In de Ridderzaal heeft H. M. de Koningin gistermiddag na een feestelijke tocht met de Gouden Koets voorlezting gedaan van do Troonrede. H. M. was gekleed in een lange, grijze robe, gegarneerd met witte kant. Zij droeg een kleine, grijze hoed met aigrettes en grijze (metaalkleurige) schoenen. Prins Bernhard droeg het groot tenue van vice-admiraal De Ned. Kath. Fabrieksarbeidersbond „St. Willibrordus" is in Tivoli te Utrecht in bui tengewone algemene vergadering bijeen ge weest. Als voornaamste punt stond op de agenda een wijziging van de statuten en huishoudelijk reglement, die in verband met de voorgestelde structuurverandering van de Kath. Fabrieksarbeidersbond, waarmede een naamswijziging gepaard gaat, noodzakelijk was. De statutenwijziging verkreeg de alge mene goedkeuring. De bond zal voortaan heten Ned. Kath. Bond van Werknemers (sters) in industriële bedrijven ,,Sint Willi brordus", waarmede de bond dus bedrijfs- bond is geworden. In de bond zullen zeven bedrijfsgroepen worden gevormd, resp. voor de chemische, electrotechnische, leder-, schoen- en lederverwerkende, papier en par pierverwerkende. steen-, cement-, glas- en keramische, voedings- en genotmiddelenin dustrie. In een groep diversen zullen werk nemers in de overige industriële bedrijven worden ingedeeld. Ook het tweemaal maandelijks verschij nend vakblad van deze organisatie heeft een nieuwe vorm en naam gekregen na melijk „Industrie". De voorzitter de heer Vink schetste in zijn openingswoord de maatschappelijke in vloed en haar invloed op de vakorganisatie, die een innerlijke ontwikkeling doormaakt en wees erop, dat de functie van de vak organisatie niet alleen in omvang, maar vooral ook in belangrijkheid als gevolg van deze ontwikkeling is toegenomen. Als de P. B. O. eenmaal zal zijn verwezenlijkt, zal de vakorganisatie een uitermate belang rijke taak hebben te vervullen. Zij zal de schakel moeten zijn tussen het bestuur van de schappen en de bedrijfsgenoten. Wil de P.B.O. gedragen worden door hen die on der haar werkingssfeer vallen, dan zal de P.B.O. voor hen ook moeten leven. Komende tot het thema loonpolitiek zette spreker uiteen dat de gang van zaken tot nu toe onbevredigend is gebleven. Op wel ke wijze het georganiseerde bedrijfsleven ingeschakeld moet worden is niet direct nauwkeurig aan te geven. Men zal hijvoor beeld de S.E.R. de algemene richtlijnen kunnen laten vaststellen en als coördinerend orgaan laten fungeren. Zelfs leek het spre ker mogelijk om de bevoegdheden van het College van Rijksbemiddelaars geheel of gedeeltelijk aan de S.E.R. over te dragen. De uitvoering van een en ander zou de S.E.R. aan een commissie uit haar midden kunnen overlaten. Aan de bedrijfsschappen kan de bevoegdheid worden gegeven van het vaststellen van de lonen en arbeids voorwaarden, zoals door de wet op de be drijfsorganisatie bedoeld. Dan worden de bedrijfsschappen ook niet gedenatureerd. Op gironummer 777, voor de hulp aan de slachtoffers van de aardbeving in Griekenland is tot heden f 217.996.33 gestort. Advertentie DARTELOORISSTRAAT 20 TEL 13439 (tot Donderdagavond) Veranderlijke bewolking met plaat selijk een enkele regenbui. Zwakke tot matige wind hoofdzakelijk tussen Zuid en Zuid-Oost. Weinig verande ring in temperatuur. Zon: 6.SM8.51. Maan: 16.05-23.30. Meer en meer gaat het er op lijken dat de voornaamste rol In de gerucht- blakende diefstal te Luzern niet langer ivordt vervuld door de hoofdverdachte, de 60-jarige Maria Guinnes, geboren Prinses di Mignano, maar door haar luster, Hortense de Pierey. Aanvankelijk scheen het dat Hortense hoogstens wegens heling vervolgd zou kunnen Worden, maa tijdens het onderzoek zijn •sl van aanwijzingen aan het licht ge komen, die haar doen kennen als „het Intellect achter de schermen". Maria heeft voor een kapitaal aan juwelen en andere kostbaarheden ont vreemd uit de villa van haar vriendin, de 90-jarige barones °fyffer von Altis- bofen in Luzern, waar zij enkele maan- (Van onze correspondent) landbouwer H. Kempers uit Man der gem. Tubbergen werd Dinsdag tij- J hVlli. XUUUClgCll WCJLU JL/J.11 bens de centrale varkensfokdag van het ^arlcensstamboek in Overijssel, te Raal- gehouden, door de beer „Piet" van landbouwer Wassink uit Schalkhaar J?. een van de slagtanden genomen. Een het1?- cm lange gapende wonde in %ft Imker dijbeen, een gescheurde broek flink gat in <3 het^' een ouderwetse 1 een ouderwetse „simson", waren trk .?evolg. Een dokter legde zegge en dryve achttien krammen. den gastvrijheid heeft genoten. De Zwitserse politie heeft een groot deel van de buit teruggevonden in gecapi tonneerde koffers, die op het punt ston den de villa te verlaten. Bij een onder zoek in haar eigen villa, in Gstaad, heeft Maria wel haar vroegere zelfver zekerdheid teruggevonden, maar de po litie trof geen nieuwe sporen van dief stal aan. „Mag ik u voorgaan?" zei de weduwe, telkens wanneer zij de re chercheurs een nieuw vertrek liet zien. „U vergeet deze kast nog", klonk het hautain, als de politiemannen niet vlug genoeg of te vlug naar haar zin te werk gingen. De middelen, waarover de gezusters di Mignano beschikken, blijken intussen belangrijker te zijn dan aanvankelijk werd gemeend. De politie van Bern heeft de safes van het tweetal geopend en vond grote hoeveelheden juwelen, baar geld en effecten. Alleen al de 25 millioen Franse francs, die daarbij Waren, geven een indruk van de bedragen waar het om gaat. De beide zusters zijn in talrijke Franse, Zwitser se en Italiaanse processen gewikkeld. Niet minder dan tien advocaten zijn be last met de behartiging van hun be langen. Meningsverschillen, hoe onbete- tekenend ook, kunnen dikwijls dodelijk inwerken op hechte ver- bondenheid. j „Swarup" betekent in India „mooi". En „Swarup" was de voornaam van een jonge vrouw, die in 1920 te Nieuw-Delhi in het huwelijk trad met een advocaat, mr. Ranjit Pandit. Maar toen moest zij, in overeenstemming met de gewoonten des lands, haar welluidende meisjes naam opgeven en een nieuwe voornaam kiezen. Die nieuwe voornaam was niet langer welluidend, het was een voorspel ling. „Godin der Zegepraal" ging zij he ten, Vidjaya Lakshmi Pandit, de lieve lingszuster van Jawaharlal Nehroe, de huidige premier van India. Tien jaar lang wijdde Vidjaya zich aan haar ge zin, maar in 1930 raakte zij onder de be koring van de nationalistische idee, die vierd uitgedragen door haar grote broer en vooral door Mahatma Gandhi. Zij stortte zich in de politiek met alle te genspoeden van dien, juichte bij de on afhankelijkheid van India, vertegenwoor digde. haar land in Moskou en Washing ton en is nu gekozen tot presidente van de Algemene Vergadering der Verenig- ae Naties. En dat alles heeft ze gedaan met een voortvarendheid, waar ze zelf van zegt: „Ergens onder mijn voorouders moet vast en zeker een man of een vrouw zijn geweest, die van vechten hield." Overal waar zij verschijnt, wekt haar kleine gestalte diepe indruk. Haar wel besneden gezicht wordt omkranst door zilvergrijs haar. Zij heeft prachtige don kere ogen, waaruit van tijd tot tijd de zelfde koninklijke blik opschiet, die alle Nehroe's kenmerkt. Deze vorstelijke in druk wordt nog versterkt door de sari, die zij in pauwblauw, stralend groen of glanzend goud over haar schouder dra peert. De meest uiteenlopende ervarin gen hebben haar nu, op haar 53ste jaar, gerijpt en iets milder gemaakt dan vroe ger, maar niet veel. Toen Gandhi uit protest tegen de zoutbelasting in 1930 zijn befaamde „mars naar de zee" begon, liet haar vader, de rijke advocaat Moti- lal Nehroe, alles in de steek om zich te geven aan de nationalistische zaak. Sinds dat ogenblik werd voor alle Neh roe's, Vidjaya incluis, de gevangenis een Mevrouw Vidjayer Panditpresidente van de achtste zitting der Verenigde Naties. tweede tehuis. Zodra alle mannelijjke leiders van de beweging achter slot en grendel zaten, moesten de vrouwen het vuur brandend houden. Vidjaya raakte al in 1932 haar vrijheid kwijt wegens haar nationalistisch werk. In 1937 werd zii door het Britse bestuur weer in ge nade aangenomen en twee jaar lang leidde zij het ministerie voor Plaatselijk Zelfbestuur en Openbare Gezondheid. Tijdens haar ambtsperiode brak in 1938 de grote cholera-epidemie uit, die mil- lioenen slachtoffers maakte. Het vol gend jaar was het weer gedaan met haar activiteit. Toen de Congrespartij van haar broer in 1939 protesteerde te gen het feit, dat India in een oorlog be trokken werd, zonder dat zijn leiders daarin gekend waren, werd zij, samen met tal van andere politici, tot 1943 ge ïnterneerd. Acht jaar geleden was mevrouw Pan dit de rebel van San Francisco. In het gebouw van de plaatselijke opera be raadslaagden de kopstukken van de in ternationale politiek over het Handvest der Verenigde Naties en over de struc tuur van deze organisatie. Daar was toen ook een delegatie uit India aanwezig onder leiding van Sir Ramaswami Moedaliar. De leden spraken onberispe lijk Engels en droegen Britse onder scheidingen. En daarom bevond zich bui ten de opera mevrouw Pandit. Zij had zich opgeworpen als de leidster van een Delegatie van Vrij India", die zicjizelf had benoemd. Vidjaya en haar drie dochtertjes had den kort tevoren haar man en vader verloren, die de ontberingen van zijn gevangenschap niet te boven was geko men. Maar in politiek opzicht vermocht dat het vuur van mevrouw Pandit niet te doven. Hemel en aarde bewoog zij om de wereld er van te overtuigen, dat zij, en niet de „quasi-Britse peers", de stem vertegenwoordigde van India. Zij had nog meer pretenties: „Ik spreek niet al leen namens India, maar ook voor Bir ma, Malakka, Indo-China en Nederlands Oost-Indië." Toen zij hoorde, dat de Britse ambassadeur, Lord Halifax, naar Sacramento was om daar te spreken voor de Wetgevende Vergadering van Californië, reisde zij hem spoorslags na en hield voor een ademloos gehoor een vurig pleidooi voor de onafhankelijkheid der koloniale volken. In 1946, 1947 en 1948 leidde zij de officiële delegatie van het nu zelfstandige India naar de Ver enigde Naties. Intussen fungeerde zij ook nog, van 1947-1949, als ambassadrice in Moskou. Van 1949 tot 1951 bekleedde zij dezelfde positie te Washington. In 1952 keerde zij terug als leidster van de Indiase delegatie bij de V.N. Vol gens insiders laat zij haar delegatie veel meer de vrije teugel, dan men oppervlak kig beschouwd zou menen. Zij is uiterst vrouwelijk, beschikt over een grote dosis intuïtie en vraagt voordurend in haar dagelijkse telegrammen politiek advies aan haar broer, voor wie zij een diepe verering koestert. In sommige Ameri kaanse kringen vreest men van haar een anti-Westerse invloed op het beleid aer Verenigde Naties. Sinds enige tijd was de restauratie van de Westminster Abbey dringend nood zakelijk. Om de kosten hiervan te bestrijden, heeft men in dit Kroningsjaar een oproep gericht tot de Engelse bevolking een bijdrage te storten voor het her stel van dit bouwwerk. Men dacht een millioen pond sterling nodig te hebben, waarvan er thans 350.000 zijn binnen gekomen. Hoewel dit bedrag lang niet toereikend is, is men toch reeds begonnen met de restauratie van de Abbey. Een metselaar bekijkt het geruïneerde steenwerk van een boog in een van de delen van de kerk, waar het restauratiewerk niet langer kon worden uitgesteld. De Aboij is een van de mooiste voorbeelden van vroeg Engelse architectuur en vindt haar oorsprong in het midden van de 7de eeuw. De oudst bewaarde gedeelten stammen echter uit de 11de eeuw, toen Eduard de Belijder de abdij in Romaanse stül liet herbouwen. In 1245 liet Hendrik 111 de kerk wederom verbouwen. Zij kreeg toen het aanzien, dat zij in grote trekken thans nog vertoont De kerk was in 1269 voltooid, maar reeds in 1375 werd begonnen met het verbouwen van het schip; het gewelf werd eerst in 1504'06 voltooid. De Westgevel is uit de 15de eeuw, doch in de 18de eeuw gewijzigd. Toen werden ook de beide Westtorens gebouwd, bijna 70 meter hoog. Getroffen door het leed van de we zen in het watersnoodgebied, heeft de Amerikaan Honegger, die nog 102 Ne derlandse gouden tientjes onder zjjn berusting bad, deze geldstukken ter beschikking gesteld van het ministe rie van Buitenlandse Zaken ter uit reiking aan de wezen in het rampge bied. Het ministerie van Buitenlandse Za ken gaf de gouden tientjes door aan het ministerie van Maatschappelijk Werk, dat zich met de uitreiking van de muntstukken zal belasten. Ook heeft de Nederlandsche Bank voor elk gouden tientje een vergunning op naam uitgereikt, aangezien het bezit van gouden tientjes zonder vergunning verboden is. Op verzoek van het mi nisterie van Maatschappelijk Werk heeft het Rode Kruis lijsten van wezen en halfwezen uit het rampgebied op gesteld. Het bleek, dat minder dan 102 wezen waren geregistreerd, zodat ook de jongsten van de halfwezen een gou den tientje zullen kunnen ontvangen. BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 c'-j. nt- Beverwijk: Breestraat 171, telef. 4790 BlJkantoor en Red. I3muiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 U'rectie: 3, 3. W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. Run en W. Severin. Wr»d. hoofdredacteur: W, van Willige. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogie. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRI3S 47 cents per week, f 2.per maand, f 6.per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1953 | | pagina 1