Verdwenen diplomatenvrouw nog niet gevonden Mrs. Maclean kon vrij reizen waarheen zij wilde Rubber veiligheids laars nieuwe Nederlandse vinding Nederland barometer van de W.-Europese welvaart NA RUIM TWEE JAAR HAAR MAN GEVOLGD? „WIJ WILLEN ONZE EIGEN PASTOOR NIET KWIJT" Tot hoofd eo harl Niet ontvoerd? Drie dorpjes bouwen barricades Fairchild naar Amsterdam Celstraf voor de zoon van Gandhi Convair neergestort bij Albany Don Camillo van Noord-F rankrijk Wordt Mossadeq niet gevonnist? Met stalen neus en binnenzool Twee doden en een zwaargewonde Het weer m 28 doden DONDERDAG 17 SEPTEMBER 1953 77ste JAARGANG No. 25788 Levering onderdelen aan Fokker uitbesteed Vluchtelingenrapport Protest tegen discrimatie in Zuid-Afrika Egypte verzoekt de Wereldbank om geld Voor Nijldam en irrigatie Russische ambassadeur zou gecompromitteerd worden Cubaans kardinaal door rovers overvallen Ernstig verwond aan het hoofd Op Korea Noordelijke gevangenen demonstreren tegen rode commissie Inbreker tot vijf jaar veroordeeld Amerikaanse textiel voor Oost-Duitsland? Belgische auto contra bus 2 millioen Duitsers gedood bij Sovjet opmars in 1945 Falcon Regenjassen f 49.75 Commentaar van de „Times" Jodl gerehabiliteerd HAARLEMSCHE COURANT BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, telef. 4790 Bijkantoor en Red. Ilmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 7. 3. W Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. Run en W. Severin. Wnd. hoofdredacteur: W. van Willige. NIEUWE llllllllllillllllllimilllllllllllllllllllllllllllllMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIMIIIIMIIIIIIIIIIIIlllllllllllllllMIIIIIHIIIIIIIIIIIIMIIIHIIII" Ruim twee jaar na haar echtgenoot, is nu ook mevrouw Melinda Maclean samen met haar drie kinderen spoorloos verdwenen. Vrijdag heeft ze haar moeder, mrs. Dunbar, in Genève verteld, dat zij met haar drie kinderen voor een paar dagen in de buurt van Montreux bij vrienden zou gaan logeren. Zondag zou ze terug zijn. Toen ze Maandag nog niet terug was, heeft mrs. Dunbar de politie van de verdwijning in kennis gesteld. De politie van Zwit serland en alle omringende landen zoeken momenteel naar de verdwenen diplomatenvrouw. Pandit Nehru, de 63-jarige premier van India, en vice-president Sarvepalli Radhakristinam hebben dezer dagen deelgenomen aan een cricketmatch in het stadion van New-Delhi. De wedstrijd werd gespeeld ten bate van de slacht offers van de overstromingsramp in Bihar en Madras. Nehru (links) en Sarve palli (midden) inspecteren de pitch. ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- hoogfe. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogta. De administratie behoudt zich het recht voar advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 47 cents per week, f 2.— per maand, f 6.per kwartaal Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544. Z. H. de Paus heeft Dinsdag op Castelgandolfo de wielrenner Fausto Coppi in speciale audiëntie ontvangen en hem een zilveren medaille overhandigd. Coppi schonk de H. Vader een fiets voor een missionaris. lang geleden tot stand kwam. doch de verwerking van metaal in rubber heeft tot op dit moment bezwaren gehad. Volgens officiële rapporten is aange toond, dat de stalen zolen een gemid delde weerstand van 95 kg. bezitten, wanneer men een scherp voorwerp daar loodrecht probeert doorheen te drijven. De stalen neus voldoet aan de hoogste eisen, die door de arbeidsinspectie hieraan worden gesteld. Ook leren laarzen met stalen neus en zool zullen waarschijn lijk door de genoemde fabriek worden geproduceerd. De Fairchild Engine and Airplane Corporation heeft bekendgemaakt, al dus bericht Ass. Press, dat zij een doch teronderneming in Amsterdam zal ves tigen, welke zal trachten contracten te verkrijgen voor het onderhoud van de door Fairchild gebouwde C119 „Flying Boxcars" van de Amerikaanse lucht macht. Verder zal Fairchild de levering van C 119-onderdelen, die door de lucht macht besteld worden, uitbesteden aan Fokker. Fairchild is een jaar geleden met Fokker overeengekomen, dat zij de pro ductie en de verkoop in de V.S. van een Fokker verkeersvliegtuig zal verzorgen. Op dezelfde wijze zal de dochteronder neming van Fairchild in Nederland Fokker inschakelen voor het vervaar digen van onderdelen voor de C-119, aldus deelde een woordvoerder van de maatschappij mede. De laatste tijd zijn al meer dochter ondernemingen van Amerikaanse vlieg tuigfabrieken in Europa gevestigd, na melijk „Curtiss-Wright Europa N.V." te Amsterdam en „Republic Aviation-In ternational" te Lugano in Zwitserland Mrs. Maclean, de tot nu toe onvindbare echtgenote van de Britse diplomaat, die ruim twee jaar geleden met zijn collega Burgess spoorloos verdween Mahatma Gandhi's zoon Manilal, die op 8 December 1952 door een Zuid-Afri kaanse rechtbank werd veroordeeld tot een boete van vijftig pond of een ge vangenisstraf van vijftig dagen wegens zijn aandeel in een politieke betoging, heeft doen weten, dat hij afziet van een beroep op het hooggerechtshof en dat hij er de voorkeur aan geeft de gevan genisstraf te ondergaan. Manilal Gandhi zeide hiertoe te heb ben besloten om op deze wijze te pro testeren tegen de nieuwe maatregelen van de Zuid-Afrikaanse regering tegen de Indische minderheid in Zuid-Afrika. Gistermiddag is een Convair van de American Airlines in de buurt van Al bany in de Amerikaanse staat New York neergestort. Alle 28 inzittenden kwamen daarbij om het leven. Het toe stel was op weg van Boston naar Chi cago. Terwijl het boven het vliegveld cirkelde, waar het wegens de mist niet kon landen, is het tegen de centrale Zendmast van een radiostation gevlo gen. Alle drie de leden van de bemanning en alle 25 passagiers zijn om het le ven gekomen. De machine had contact gezocht met de verkeerstoren van het vliegveld om landingsinstructies af te wachten. Het toestel slaagde er echter niet in radiografisch contact tot stand te brengen. Even later vloog het tegen de mast met het bekende noodlottige gevolg. Op de grond gekomen explo deerde de machine en vloog in brand. Zoals men zich zal herinneren ver dwenen in Mei 1951 plotseling twee functionarissen van het Britse Foreign Office. Het waren allebei specialisten in Amerikaanse aangelegenheden. De ene heette Donald Maclean, de ander Guy Burgess. Maclean heeft vroeger zitting gehad in de Amerikaans-Brits-Canadese commissie voor politieke atoomkwesties. Beide diplomaten hadden te kennen ge geven op vacantie te zullen gaan naar Frankrijk. Zij zijn inderdaad te St. Malo in Bretagne aan land gegaan. Verder werd er echter nooit meer iets van hen vernomen behalve een telegram, waarin werd medegedeeld dat beiden bet goed maakten. Allerlei geruchten hebben sindsdien de ronde gedaan. De meeste verhalen kwamen er op neer, dat beiden zich achter het ijzeren gordijn bevonden en voor de Sovjets werkten. Een jaar ge leden gaf het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken voor het eerst toe, dat Maclean wel eens een enkele keei blijk had gegeven van communistische sympathieën. Mevrouw Maclean is Amerikaanse van geboorte en afkomstig uit Chicago. De drie kinderen die samen met haar ver dwenen zijn, zijn resp. 9, 7 en 2 jaar oud. Er ontbreekt tot nu toe ieder spool van hen, behalve dan dat mrs Dunbar, de moeder van mevrouw Maclean een telegram heeft gekregen, waarin wordt gemeld dat haar dochter en de kinderen het uitstekend maken en dat zij zich niet ongerust hoeft te maken. Het tele gram is afgezonden uit Territet, een voorstadje van Montreux op ongeveer 100 km ten Oosten van Genève. Het ori gineel, dat met potlood geschreven ls, wordt onder zwaar politie-escorte naar Genève overgebracht, waar mrs Dunbai moet controleren of het handschrift overeenkomt met dat van haar dochter Alle politie- en grensposten in Zwit serland en omliggende landen zijn via de telex in het bezit gesteld van een uitgebreide beschrijving van mevrouw Maclean en van de zwarte Chevrolet, waarmee zij Vrijdag haar woning m Genève heeft verlaten. De politie zoekt koortsachtig naar de verdwenen vrouw en haar kinderen, maar tot nu toe zonder resultaat. Intussen zijn twee ambtenaren van de Britse Veiligheids dienst uit Londen in Zwitserland aan gekomen. Beiden zijn sedert 1951 be last geweest met het onderzoek naar de verblijfplaats van de verdwenen di plomaten. Mevrouw Maclean woom sinds ongeveer een jaar in Genève. Zij is onlangs teruggekeerd van een va- cantieverblijf op het Spaanse eiland Majorca. Aangezien zij een Brits pas poort heeft, staat het haar vrij te rei zen waarheen zij wil. Zij hoeft daar van geen melding te maken bij het Foreign Office. Zij kan. wanneer ze over een visum beschikt, ook naar Oost-Europa reizen. De politie heeft tot nu toe nog geen rede» om aan te nemen, dat haar verdwijning tegen haar wil heeft plaatsgevonden. De auto, waarmee mevrouw Maclean Vrijdag uit Genève vertrok naar haar zeggen om het weekeinde te Montreux door te brengen is in een garage te Lausanne teruggevonden. De auto was daar Vrijdag gestald. Van mevrouw Maclean en haar kinderen is nog geen spoor gevonden. „Sinds 1789 hebben wij in het geheel vier pastoors gehad en nu willen ze ons deze al na vijf jaar afnemen". Dat is de algemene klacht in drie Noord-Franse dorpjes: Peuplingues, Bonningues en Escalles. Pastoor Marcel Duchateau is er sinds 1948 volledig in geslaagd om de ietwat stugge bevolking aldaar voor zich te winnen. Misschien was het zijn verlegen glimlach, misschien zijn to maat-kleurige wagentje of wellicht ook zijn bioscoop. Hoe dan ook, nu willen de bewoners hem niet meer missen, zelfs al heeft de bisschop van Atrecht anders bepaald. Volgende week Dins dag moet pastoor Duchateau zich offi cieel op weg begeven naar een nieuwe standplaats in Pernée, vlak bij Atrecht. Maar zijn tegenwoordige parochianen hebben hun kruiwagens, hun machines en hun hooiwagens al klaar om op die dag de wegen te barricaderen. De burgemeesters van de drie dorpjes zijn vorige week op audiëntie geweest bij de bisschop zelf. Maar dat richtte weinig uit. „Wacht u eerst maar eens af", zei de bisschop, „de pastoor, die ik u zal sturen, is ook een voortreffelijk priester". Met het hart in de schoenen keerden de burgemeesters 's avonds terug uit Atrecht. „Hoe kan de bisschop nu weten, wat pastoor Duchateau ons waard is?" verzuchtten zij en een socia listisch raadslid uit Bonningues sloeg met de vuist op de tafel: „Die andere pastoor heeft natuurlijk helemaal geen bioscoop, geen auto, geen glimlach en misschien kan hij niet eens aan de tap kast een borreltje drinken met de ar beiders. Er is zelfs kans dat hij in de oorlog helemaal niet geïnterneerd is geweest door de Duitsers en ik twijfel er aan, of hij op het idee zal komen om elk jaar een stelletje zieken gratis naar Lourdes te rijden". Dit laatste zat het rode raadslid bijzonder hoog: „Mijn zwager is verlamd en hij is vorig jaar naar Lourdes geweest zonder een cent te betalen". Pastoor Duchateau is een tenger man netje met een veelzijdige geest. Toen hq kwam, had hjj al dadelijk in de gaten dat de Zondagsmis lang niet door alle 800 gelovigen werd bezocht. „De wet van de communicerende vaten", sprak hij raadselachtig. Hjj schafte zich voor een prikje een ouderwetse auto aan, repareerde zelf een paar gebreken en reed op zekere dag in het rode vehikel naar Atrecht. Wat hij daar deed? Films huren om ze op Zaterdagavond te ver tonen in het parochiehuis. Het Noorden van Frankrijk is geen Egypte heeft de wereldbank een Nijl- darn- en irrigatieproject voorgelegd, waarvoor een kapitaal van 700 millioen dollar nodig is. Wanneer het project is uitgevoerd kan de Egyptische land bouwproductie met een derde worden verhoogd. De wereldbank zal zelf uit moeten maken voor welk deel zij in het project financieel wil deelnemen. Japan Japan zal het Internationale Gerechtshof in Den Haag vragen, of het Australische verbod voor Japanners om in de wateren ten N.W. van Australië paarlen te vissen rechtsgeldig is. welvarende streek en de mensen hebben er weinig ontspanning. De film van de pastoor verwekte een sensatie, leder een kwam kijken, de ouden van dagen en de gebrekkigen incluis. En de vol gende morgen was ook de kerk prac- tisch vol. Sindsdien was er elke Zater dagavond een bioscoopvoorstelling en het leek wel, alsof er nieuw leven kwam in de drie doodse dorpjes. Het tomaatkleurige voertuig van de pastoor werd met vriendelijke ogen bekeken, als het moeizaam over de groene heu vels van de streek klom. In geval van nood deed de oude wagen dienst als ambulance voor zie ken en gewonden. Langzamerhand werd de pastoor zelfs de figuur, die bij uitstek verantwoordelijk was voor het verlenen van eerste hulp en niemand haalt het thans in zijn hoofd om zich door een ander in zijn vel te laten prikken dan door mijnheer pas toor. Pastoor Duchateau heeft een beroep gedaan op zijn parochianen om hem ln staat te stellen gehoor te geven aan het bisschoppelijk bevel. Het enige ant woord bestond uit drie gelijkluidende petities, die eergisteren naar Atrecht zijn gestuurd, en waarin de bisschop nogmaals wordt verzocht de overplaat sing van pastoor Duchateau ongedaan te maken. Heeft ook deze poging geen succes, dan gaat het hard tegen hard op de 22ste. Zuid-Afrika De Zuid-Afrikaanse regering heeft geen twee derden-meer derheid kunnen krijgen voor de goed keuring van een wetsontwerp, waarbij kleurlingen van de algemene kieslijsten zouden worden afgevoerd en met een eigen lijst zouden moeten uitkomen. Er is, volgens het Franse persbureau A.F.P., grote kans, dat het proces tegen ex-premier Mossadeq van Perzië geen doorgang zal kunnen vinden, omdat daarbij een aantal voor buitenlandse diplomaten compromitterende documen ten zouden moeten worden gepubli ceerd. Uit deze documenten zou kunnen blijken, dat Mossadeq heeft samenge spannen met de Russische ambassadeur, Lavrentiev, om in Perzië de republiek af te kondigen. De vroegere minister van Verbindingen zou reeds hebben ge tuigd dat Mossadeq er dergelijke plan nen op na hield. De Sovjet-Unie zou haar steun hebben toegezegd bij de uit voering van deze plannen. In Rome is aangekomen kardinaal Arteaga, aartsbisschop van Havana. De Cubaanse kardinaal zal een rustkuur doormaken van enige maanden teneinde te herstellen van de verwondingen, die hij vorige maand heeft opgelopen. De Cubaanse Minister van Voorlichting had medegedeeld, dat kardinaal Arteaga ernstig gewond was tengevolge van een val. In een herderlijk schrijven verklaarde de aartsbisschop echter, dat hij niet tij dens een val, doch bij een roofoverval gewond was geraakt. Drie mannen, zo deelde hij mede, waren zijn kamer bin nengedrongen en eisten van hem 45.000 dollar. Toen de kardinaal om hulp riep. sloeg een van de mannen hem met de kolf van zijn pistool op het hoofd. De bandieten sloegen toen op de vlucht. De klap met het pistool was echter zo ern stig aangekomen, dat de kardinaal nu geruime tijd rust moet houden. Chinese en Noord-Koreaanse krijgs gevangenen die niet naar hun land wen sen terug te keren hebben gisteren in hun kampen in de gedemilitariseerae zone op Korea heftig gedemonstreerd te gen communistische functionarissen die hen trachtten te bewegen terug te gaan naar hun land. De Indiase bewakings troepen hebben extra veiligheidsmaat regelen genomen om verdere onregel matigheden te vermijden. De kampen zijn nu met linnen omspannen om de gevangenen het zicht op de kwartieren der communistische bezoeks-commissie te belemmeren. In totaal hebben pas dertien Noorde lijke gevangenen zich gemeld om terug te worden gezonden. Gisteren zijn 2000 Noord-Koreanen onder toezicht van de Indiase troepen gesteld. Vandaag vol gen 2000 Chinezen. In totaal zijn 9600 gevangenen in de kampen in de gede militariseerde zone ondergebracht. De 34-jarige A. T., los-arbeider te Houtigehage (Fr.), die sinds 1948 voor al het Zuidoosten van Friesland heeft „bewerkt", is door de rechtbank te Leeuwarden veroordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf. T. fietste op klaarlich te dag door de hem bekende streek en zodra hij z'n kans schoon zag, drong hij boerderijen binnen. Op die manier eigende hij zich bijna f 23.000 toe. De officier van justitie had vier jaar ge vangenisstraf geëist. Volgens de correspondent van de „Co lumbia Broadcasting System" te Wash ington zal president Eisenhower zijn goedkeuring hechten aan een plan om winterkléding aan de bevolking van Oost-Duitsland te zenden. Kanselier Adenauer zou dit hebben voorgesteld in een schrijven van 31 Augustus. Dagèlijks komen nog delegaties uit alle delen van Marokko de nieuwe sultan van hun trouw en steun verzekeren. Hier is Pasja Haj Hamad el Mogri u'it Casa blanca op bezoek. Maar de aanslag van vorige week laat vermoeden, dat het toch niet helemaal koek en ei is in Marokko. Na proefnemingen, die meer dan een jaar hebben geduurd, zijn technici van een Nederlandse schoen- en lederfabriek (Bata te Best) er, naar wij vernemen, in geslaagd een rubber veiligheidslaars te ontwikkelen en voor fabricage ge schikt te maken. Het is voor zover ons bekend voor het eerst dat een derge lijke laars in ons land is gemaakt. De laars is voorzien van een ingevulcani- seerde stalen neus en eveneens stalen binnenzool met het doel voetbedrijfs ongevallen bij industrie en bouwnijver heid te voorkomen. Van de zijde van Nederlandse over heidsinstellingen, het bedrijfsleven en het verzekeringsleven bestaat, zo ver nemen wij verder, grote belangstelling voor deze Nederlandse vinding en ver scheidene belangrijke orders zijn reeds geplaatst. De onderhavige fabriek moet de eer ste Nederlandse fabriek zijn, die een dergelijke laars in productie heeft. Op de vinding is octrooi aangevraagd. Reeds lange tijd heeft de leren veilig heidsschoen met ingebouwde stalen neus zijn onmisbaarheid bewezen. De stalen zool in het leren schoeisel betekende een logische ontwikkeling, die niet zo Woensdagavond zijn bü een botsing te Goes tussen een bus en een Belgische personenauto twee Belgische dames om het leven gekomen, een dame zwaar gewond en twee heren licht gewond. De Belgische wagen, met drie dames en twee heren, kwam uit Middelburg, passeerde in volle vaart een auto, die in de richting Brabant reed, slipte en schoot daarna dwars tegen een autobus, een reiswagen van de fa. J. Blanker uit Middelburg, die met congressisten van een vergadering uit Bergen op Zoom huiswaarts keerde De gevolgen van de botsing, die men tot ver in de omtrek hoorde, waren ontzettend. De rechter zijkant van de Belgische auto scheurde open en de drie dames vlogen eruit. Twee hunner, de 85-jarige mevrouw S. L. van de Berghe uit Deurne en de 40- jarige mej. M. J. Willemsen uit Ant werpen waren op slag dood. Zwaar gewond werd mevrouw C. Krick- van de Berghe, 51 jaar oud, even eens uit Deurne. Haar man, de heer K. Kriek werd licht gewond even als de bestuurder, de heer J. Ver rellen uit Braschaet. De bus schoot in de berm van de weg. De passagiers kwamen er echter, be houdens enkele ontvellingen, zonder letsel af. Ruim twee millioen Oost-Duitse bur gers zijn om het leven gekomen tijdens de massale vlucht voor het Russische leger in 1944 en 1945. Van de oorspron kelijke bevolking van ruim elf millioen zielen in de vroegere Duitse gebieden ten Oosten van de Oder-Neisse lijn, wo nen daar nu nog slechts één millioen mensen. Deze getallen staan vermeld in de eerste twee delen van een historisch en statistisch werk over het lot van Duitse bevolkingsgroepen. Er zullen nog vier delen verschijnen. Op de conferentie van Potsdam in 1945 werd de Oder- Neisse-lijn vastgesteld als de voorlopige Oostelijke grens van Duitsland. Een deel van Oost-Pruisen kwam onder Russisch en de rest van het gebied, in afwachting van een Duits vredesverdrag, onder Pools bestuur. Het ministerie voor Vluchtelingenza ken, dat een groep professoren de studie heeft laten maken, heeft meegedeeld, dat documentatie van het lot van de Oost- Duitse bevolking noodzakelijk was ge worden in verband met buitenlandse pu blicaties met een anti-Duitse behande» ling van het probleem. De Ierse Minister-President Eamon de Valera, die een rustperiode in Frank rijk heeft doorgebracht, is tijdens het verblijf van de Nederlandse bedevaart te Lourdes in deze stad. aangekomen om als particulier pelgrim d'e Grot der Ver schijningen en het bedevaartsoord te be zoeken. De minister-president is verge zeld van zijn zoon, Dr. E. de Valera. Advertentie (Telefonisch van onze Londense correspondent) LONDEN, hedenmorgen. Onder de titel „Nederlands herstel" Wydt de „Times" van hedenmorgen een hoofdartikel aan de welvaart van Ne derland, zulks in verband met de nieu we begroting, ingediend door minister Van de Kieft. „Welvaart of tegen spoed in Nederland", aldus begint het h'ad, „is in vele opzichten een baro meter voor de economische gezondheid Van West-Europa. Derhalve is de ver klaring, afgelegd door de heer Van de Rieft, bü het voorleggen van zyn he- noting, van veel meer dan louter na- t'onaal belang. De plaats van Nederland in de eco- homie van het vasteland is die van luchtvaarder, handelaar, technoloog en ^®rschaffer van speciale producten en ?mnslen. Na cte oorlog, welke voor de ederlandse landbouw en industrie bij zonder rampzalige gevolgen meebracht. J^erden grote gedeelten van midden- Oost-Europa vrijwel afgesloten voor IÖet alledaagse leven is alleen I eentonig voor hen, die geen levensdoel hebben.i de handelsactiviteit van het Westen. Nederland evenwel zag zich niet slechts geplaatst voor de taak, in zijn levens onderhoud te voorzien aan de kust van een belangrijk kleiner continent, doch verloor tegelijkertijd zijn koloniën in Indonesië. Dat het dit overleefd heeft, is niet minder dan een triomf. Wil men weten aan welke kwaliteiten van zijn volkskarakter dit te danken is, dan behoeft men slechts te denken aan de snelle, stelselmatige wijze waarop het dit jaar de gebieden heeft herwonnen, welke ten prooi vielen aan de ver schrikkelijke overstromingen in de vo rige winter." Het blad kenschetst de begroting als een beleidsdaad van eco nomische expansie met gebruik van conservatieve methoden, die me.n. niet had kunnen volgen, als een deficit op de uitwendige betalingsbalans niet reeds in 1951 was veranderd in een surplus. Een vertegenwoordiger van de zuive ringsrechtbank te Miinchen heeft ver klaard, dat generaal Alfred Jodl, die indertijd door het geallieerde tribunaal te Neurenberg ter dood is veroordeeld en opgehangen is, noch in de groep der hoofdschuldigen, noch in die der mede plichtigen kan worden gerangschikt. Dit is de eerste keer, dat een der twaalf te Neurenberg ter dood veroordeelden al dus door een Duitse rechtbank gereha biliteerd wordt. (tot Vrüdagavond) Koude nacht met flinke opklarin gen en weinig wind en hier en daar vorming van mist. Morgen overdag toenemende bewolking met later van uit het Zuiden kans op regen. Matige tot vrq krachtige wind tussen Zuid en Zuid-Oost. Dezelfde temperaturen als vandaag of iets hogere. Zon: 6.19-18.49. Maan: 16.39-—.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1953 | | pagina 1