Windvlagen van maximaa[ 130 km. per Scheep IN HEFTIGE vaart worstelt met BEROERING Loonsverhoging morgen in vergadering van de REA meer dan tien meter hoge golven VISHINSKY doet oude wijn in nieuwe zakken Ontwapeningsresolutie met een bekend gezicht Noord-Koreaanse delegatie in Moskou Tot hoofd en hart MACCARTHY zegt niet maar ook niet neen Ja 6, 3 en VA jaar voor Amerikanen Geen onmiddellijke beslissing Stormachtig begin van de herfst ZWITSERSE POLITIE ZET DE MACLEANS UIT HAAR HOOFD Maar in Oostenrijk zijn ze óók niet gezien De landing van de N.-Koreaanse piloot Stavenisse paraat Dulles: „Ik heb dit al eerder gehoord Het proces tegen mgr. Kaczmarek 7 zwaargewonden bij autobotsing Vuur Zonder vlam Amerikaans I in Londen gepolst? Het weer Kapitein bij de luchtmacht Plan voor eventuele interne evacuatie Raadsman beschuldigt het Vaticaan Taxi ramt personenwagen bij Amsterdam De geruchten over Beria's vlucht I Falcon Regenjassen f 49.75 DINSDAG 22 SEPTEMBER 1953 77ste JAARGANG No. 25792 ATLANTISCHE OCEAAN Dezer dagen zijn de drie Amerikaanse militairen, die 3 Juli in Amsterdam de taxichauffeur N. Oly van vijf gulden hebben beroofd en hem zijn auto heb ben ontstolen, door een Amerikaanse krijgsraad in Duitsland veroordeeld. De Amerikaanse soldaat D. N. werd veroordeeld tot zes jaar, A. T. tot drie jaar en J. R. tot anderhalf jaar. Allen zijn bovendien ontslagen uit het leger en ontzet uit hun rechten op soldij en toeslagen. Hevige stormen, met windvlagen van maximaal 130 km. per uur en enorme, meer dan tien meter hoge golven, hebben vannacht het Oostelijk deel van de Atlantische Oceaan in heftige beroering gebracht, de scheepvaart geteis terd en veel schade op de Britse eilanden veroorzaakt. Het Liberiaanse Vrachtschip „Greenville" is nabij de Azoren vergaan en een lid van de be manning is daarbij om het leven gekomen. Op weg naar Le Havre meldde het grote passagiersschip „United States" vanmiddag, dat vele van de vijf tienhonderd passagiers door het hevige slingeren van het grote Amerikaanse schip kneuzingen en verwondingen hebben opgelopen, terwijl een van de matrozen zijn been heeft gebroken. Tal van vissersschepen konden vannacht ternauwernood de haven bereiken en sommigen moesten buitengaats in het noodweer voor anker gaan. In Southampton had de wind zoveel kracht, dat de 83.000 ton metende „Queen Elizabeth" met 973 passagiers aan boord er eveneens niet in slaagde de haven binnen te lopen. Het schiD is in afwach ting van rustiger weer voor het eiland Wight voor anker gegaan. Een scheepsramp voor de Ierse kust heeft eveneens het leven van een van de bemanningsleden geëist, zodat vol gens de tot nu toe ontvangen berichten de zee twee slachtoffers heeft gemaakt. Nadat de Franse treiler Anne Gaston ter hoogte van Cork aan de grond was ge lopen, werd de machinist van het schip door een stortzee overboord geslagen. De overige acht leden van de beman ning, die later zijn gered, zagen hem Voor hun ogen verdrinken. De redding van de bemanning van het Libanese vrachtschip „Greenville" heeft een sensationeel verloop gehad. Het passagiersschip „lie eb France", dat met Amerikaanse touristen op de te rugreis was naar de V.S., heeft vier en twintig van de vijf en twintig opvaren den slechts met veel moeite weten op te pikken. De kustwacht had per radio meegedeeld dat de Greenville stuurloos öp haar kant lag bij golven van dertien meter hoog. De rclicTmgsboten waren kapotgeslagen en de bovenbouw van het schip was zwaar beschadigd. In weerwil van vertoornde protes ten van rite bemanning weigerde de kapitein evenwel aanvankelijk het be vel te geven, het schip te verlaten. De „Ile de France" seinde daarop naar de Greenville: „verlaat het schip of wij gaan weg". Een groep vrij willigers van de „Ile de France" begaf zich vervolgens met redöïngboten op weg naar de Greenville om de be manning aan boord te nemen. Eén matroos van de Greenville gleed uit terwijl men trachtte hem in de sloep te hijsen, verdween in de golven en verdronk. De 24 geredden wercten met spoed naar de ziekenzaal van de Ile de France gebracht. Er waren drie gewonden. Het zag er na de redding naar uit, dat de Greenville binnen enkele uren zou zinken. Vastgebonden aan het 'stuur wiel zat toen nog het stoffelijk over schot van een officier, die Zondag al Werd gedood terwijl hij probeercte de stuurinstallatie te repareren. Men heeft hem aan boord van zijn schip achter gelaten. Het lichtschip St. Govan verkeerde Wrndaag eveneens in zinkende toestand. Het waarschuwt de scheepvaart tégen een zandbank in het Kanaal van Bristol. Een reddingboot heeft de uit'zeven kop pen bestaande bemanning uit haar be Karde positie bevrijd. De vreemdste redding is die van de 31-jarige Douglas Presland, wiens 18 voet lange sloep, de Sweet Witch", in de Theemsmonding kapseisde. Presland heeft in de oorlog, als piloot van een bommenwerper, een been verloren. „Toen de boot omsloeg", zo vertelde hij Ka zijn redding, „greep ik een luchtma tras en bond mijn kunstbeen eraan. Ver Volgens begon ik naar de kust te zwem- Het K.N.M.I. deelt mede: t Het najaar is met een Zuidwesterstorm mgezet. Een tropische cycloon, die mid den vorige week bij de West-Indische eilanden tot ontwikkeling kwam, heeft m een dag of vier de Atlantische Oce- San overgestoken, daarbij ongeveer de golfstroom volgend. Zondag was de sto ting Ierland genaderd tot een afstand Van ruim 1000 km. Intussen had er een gedaanteverwisseling plaats gevonden. Uit een kleine, zeer intensieve tropische cycloon was een reusachtige depressie entstaan, die over een groot gebied van de Atlantische Oceaan zware stormen Veroorzaakte. De Franse Oceaanstomer Ile de France meldde Zondag in het midden van het stormveld windsnelheden Van ruim 140 km. per uur. Het depres siecentrum bereikte gistermorgen de Ierse kust met een luchtdrukwaarde van 955 mb. Intussen breidde het stormveld zich bit over Het Kanaal en het Zuidelijk deel van de Noordzee. Het op thuisreis U.inde Nederlands weerschip Cirrus meldde golven van dertien meter hoogte cn moest bijdraaien om de woeste zeeën het hoofd te kunnen bieden. Vanmorgen Jyas het centrum van de depressie bij de Oostkust van Schotland aangekomen. Wel was de druk in de kern minder laag geworden, maar een actieve rand- storing. samenhangend met een hoeveel heid uit de omgeving van Groenland «komstige lucht, deed de stormachtige Wind langs onze kust nog geruime tijd doorstaan. Het lichtschip Noord-Hinder meldde °e afgelopen nacht zware Zuidwester storm, terwijl het iichUchip Goeree storm ondervond. De hoogste gemeten gemiddelde wind snelheid boven land was tot vanochtend |cht uur zeventig km. per uur te Den Helder. In buien kwamen stoten van ddgeveer negentig km. per uur voor doven land. Vanmorgen is ten Westen van Ierland osk nieuwe depressie verschenen, dié in jPel tempo nagr onze omgeving loopt. Het onrustige weer is dus nog niet voorbij. men. Dat duurde drie uur. Daarna moest ik de mataras over een modder vlakte van anderhalve km. trekken. Na de modder kwamen er nog kwel ders van anderhalve km. breed. Ik pro beerde het been aan te gespen, maar het ging voortdurend los, dus kroop ik maar steeds verder, tot ik uiteindelijk vaste grond onder de voeten kreeg. Op de Britse eilanden werden in ver schillende steden honderden daken af gerukt. In Zuid-Wales werd een vracht wagen van vijf ton, d'ie een heuvel af daalde, door de wind gegrepen en opzij geslingerd. De chauffeur werd gedood. (Van onze parlementaire redacteur) Dat de ministerraad zich gaat be moeien met de besprekingen tussen werkgevers en werknemers over het percentage waarmee de lonen per 1 Jan. verhoogd zuilen moeten worden, blijkt uit de agenda voor de vergadering van de R.E.A. van morgen. De R.E.A. is dat deel van de ministerraad dat zich met de economische aangelegenheden be moeit. Of dit nu ook reeds Woensdag tot het nemen van een beslissing zal leiden, is nog geenszins gezegd. De regering zou gaarne zien dat vóór 20 October, wanneer zij in het parle ment de wetsontwerpen die betrekking hebben op het complex van huur- en belastingmaatregelen zal moeten ver- De hoofdcommissaris van politie te Geneve, Charles Knecht heeft Zaterdag verklaard volstrekt overtuigd te zijn. dat mevr. Donald Maclean en haar drie kinderen op Zaterdag 13 September om ongeveer 1.30 's nachts met de expres Zürich-Wenen Oostenrijk zijn binnenge komen. Hij grondt deze overtuiging op het feit, dat de conducteur van de Zü- rich-Wenen-expres, Paul Glauser, me vrouw Maclean en haar kinderen zon der enige aarzeling van hem getoonde foto's had herkend. Het gezin was in een eerste klas cou pé naar de Zwitsers-Oostenrijkse grens gereisd met een Zwitsers kaartje tot Buchs. Daarna had mevrouw Maclean een Oostenrijks kaartje nodig, doch daarmede had Glauser niets uit te staan. De Zwitserse politie neemt aan, dat mevrouw Maclean Vrijdagavond om 23.06 uur te Zurich is aangekomen en daarna is overgestapt in de nachtexpres Parijs-Wenen, die om 23.34 uit Zürich vertrekt. In deze expres zou zij door de conducteur Paul Glauser in een cou pé zijn opgemerkt. Haar drie kinderen sliepen. De stationschef van Buchs, Ernst Wehrle, verklaarde, dat mevrouw Mac lean in Buchs de trein niet kan hebben verlaten, want dan zou ze direct zijn op gemerkt. Op grond van deze verklaringen heeft de Zwitserse politie het zoeken naar mevrouw Maclean gestaakt. Een woordvoerder van de chef der Weense veiligheidspolitie dr. Peterlunger heeft daarentegen deze verklaring af gelegd: „Met het oog op het hardnek kige bericht, dat mevrouw Maclean zich zou hebben bevonden in trein D224 van Zurich naar Wenen, hebben wij het ge hele treinpersoneel ondervraagd met inbegrip van alle conducteurs. Zij zeg gen, er zeker van te zijn, dat zich in de trein, nadat deze Zaterdagmorgen vroeg Oostenrijk was binnengekomen, geen vrouw met drie kinderen heeft bevon den die op mevrouw Maclean leek." De Oostenrijkse autoriteiten verkla ren, dat de politie alle controlepunten, zowel langs de weg als langs de spoor lijnen, in het grensgebied met Zwitser land had nagegaan en dat er geen en kele aanwijzing is, dat mevrouw Mac lean Oostenrijk is binnengekomen. In Wenen acht men het mogelijk, dat me vrouw Maclean via Frankrijk of Italië naar een haven aan de Middellandse Zee is gereisd en vandaar scheep ge gaan naar Rusland. Geruchten, dat zij Zondag in Wenen zou zijn geweest en met een Russisch militair vliegtuig van het vliegveld Voslau, ten Zuiden van Wenen, zou zijn vertrokken, zijn niet bevestigd. Een woordvoerder van het Britse mi nisterie van buitenlandse zaken wilde gisteren geen commentaar leveren op berichten volgens welke de Zwitserse politie het zoeken heeft gestaakt. Hij zei wel, dat het onderzoek in Zwitser land en andere landen geheel in han den was van plaatselijke politie-auto- riteiten en dat verklaringen over vorde ringen door deze autoriteiten zouden moeten worden afgelegd. De piloot van de Mig-15, die gister morgen op het vliegveld Kimpo bij Se oel is geland en die daardoor aan spraak maakt op een beloning van 100.000 dollars, is volgens betrouwba re berichten uit Tokio een kapitein van de Noordkoreaanse luchtmacht, genaamd Kom Sjok. De Amerikaanse kolonel Hall, die een afdeling straal jagers commandeert, welke op Kimpo is gestationneerd, verklaarde, dat de Mig in goede staat verkeert. De machi ne is kleiner dan eer- straalvliegtuig van het Amerikaanse type Sabre. De kanonnen waren geladen en de piloot was gewapend met een revol ver. Toen hij uit zijn toestel stapte, droeg Kom Sjok een blauwe vliege niers-overall, een leren vest en laar zen. Kolonel Hall kon niet meedelen, waarheen de piloot zal worden over gebracht. Wel zei hij, dat de Mig wel licht voor een nader onderzoek naar de Verenigde Staten zal worden ge transporteerd. Een woordvoerder van de Amerikaanse luchtmacht zeide, dat het aanbod van 50.000 dollar voor de volgende communistische piloten die met hun vliegtuigen uitwijken, nog van kracht is. Met alleen in Nederland heeft de herfst zijn intrede gedaan met storm en regen. Ook het zonnige Italië had het zwaar te verduren. Hoezeer de storm en regen van de laatste dagen in Genua hebben huis gehouden, blijkt wel uit deze foto: een brug over de Bisagno kon het tegen het natuurgeweld niet langer bolwerken en spoelde weg, een strookje weg dek tussen de tramrails en een pijpleiding hangen nu als een triest over blijfsel boven de beddingOver geheel Italië richtten storm en regen grote schade aan, tot een bedrag van meer dan vijf m'illioen gulden.... In Genua werden het weg- en telefoonverkeer gedurende enige uren gestoord door de duizenden tonnen water, die van de naburige heuvels stromend de stad binnenvloeiden. Alhoewel men in Stavenisse ten aan zien van de toestand der zeewering de komende wintermaanden met vertrou wen tegemoet ziet, heeft de burgemees ter dezer gemeente na terzake des kundig advies te hebben ingewonnen een plan voor eventuele interne evacua tie voorbereid. Met betrekking tot het gevaar voor stormvloeden is de ge meente ingedeeld in drie zones, t.w. „gevaarlijk", „minder gevaarlijk" en „vry veilig". De bevolking zal bij dreiging van een stormvloed in twee phases worden ge waarschuwd, n.l. wanneer huisraad e.d. naar de eerste verdieping gebracht dienen te worden en zodra de bewoners van zones één en twee zich naar zone drie dienen te begeven. Dezer dagen zullen alle bewoners van Stavenisse door de burgemeester schriftelijk worden inge licht in welke zone hun woning is ge legen en welke voorzorgsmaatregelen getroffen dienen te worden. Bewoners van de zones één en twee krijgen een adres in zone drie toegewezen, waarheen zij zich bij gevaar kunnen begeven. Het geheel berust op vrijwilligheid. De openbare aanklager en de raads man van de verdachte in het spionnage- proces tegen de Poolse bisschop mgr. Kaczmarek te Warschau, hebben gisteren gezegd, dat de bisschop „heeft gehandeld op last van het Vaticaan", aldus deelde radio-Warschau Maandagavond mede. De verdediger van de bisschop vroeg het militaire tribunaal in overweging te nemen, dat mgr. Kaczmarek handelde onder druk van het Vaticaan en de ker kelijke autoriteiten. Hij vroeg een lichte straf, omdat de bisschop had bekend. De Algemene Vergadering van de Verenigde Naties heeft gisteren zeven kwartier lang geluisterd naar het met enige nadruk aangekondigde antwoord van de leider der Russische delegatie, Vishinsky, op de rede, die de Ameri kaanse minister van Buitenlandse Zaken, John Foster Dulles, vorige week in ditzelfde gezelschap heeft uitgesproken. Dulles had een beroep gedaan op de Sovjet-Unie om door daden te bewijzen, dat zij oprecht de vrede wil. Maar wie verwacht mocht hebben, dat Vishinsky op dit punt sensationele onthullingen zou doen, kwam bedrogen uit. De Russische woordvoerder opende geen enkel nieuw gezichtspunt en zelfs de ontwapeningsresolutie, die hij aan het eind van zijn rede indiende, vertoonde dezelfde trekken van vroegere propagandistische voorstellen in deze richting. Vishinsky herhaalde de bezwaren, die premier Malenkov dezer dagen in Moskou ontwikkelde tegen de Ameri kaanse politiek in het Verre Oosten De voornaamste doornen in het com munistische oog waren de weigering om Rood-China toe te laten tot het lid maatschap der Verenigde Naties en het besluit om de politieke conferentie over Korea uitsluitend toegankelijk te stellen voor de landen die daadwerke lijk aan de strijd op Korea hebben deelgenomen. De Russische afgevaardigde noemde de zaak van Rood-China „rechtvaardig" en kondigde aan, dat hij zich zal in spannen om alsnog „neutrale deelne mers" toegelaten te krijgen op de po litieke Korea-conferentie Verder weidde Vishinsky breedvoe rig uit over de „agressieve plannen" van Amerika in andere delen van de wereld. De NATO kon de Russische af gevaardigde niet zien als een defen sieve organisatie en de pogingen om Duitsland daarbij te betrekken stuitten uiteraard: op ernstige critiek zijnerzijds. De herbewapening van Duitsland zal onvermijdelijk nieuwe problemen op werpen en Vishinsky herinnerde er aan, dat premier Malenkov gezegd had. dat in Europa de grootste gevaren scho len in Duitsland. Ook het „stelselmatige Amerikaanse streven om militaire ba ses overzee te verwerven" achtte de Sovjet-afgevaardigde een bewijs voor de agressieve oogmerken van de Verenigde Staten. Als er iemand door daden moet bewijzen, dat hij de vrede wenst, dan is het wel dit land, aldus Vishinsky. Aan het slot van zijn rede stelde hij een resolutie voor, waarin terstond een absolüut verbod van atoom- en waterstofbommen wordt geëist. Op de naleving van dit verbod zal de Veiligheidsraad toezicht moeten uit oefenen. Aan de Verenigde Staten. Rusland, Groot-Brittannië, Frankrijk en China moet het verzoek worden gedaan hun bewapening met één der de te verminderen en daarna moet op een conferentie de ontwapening van andere landen worden besproken. Dan moeten de militaii i bases in het De leden van de Noord-Koreaanse delegatie met hun Russi sche gastheren, die gedurende de negendaagse conferentie in Moskou plannen hebben gemaakt voor de wederopbouw van Noord-Korea met behulp van geld en materiaal van de Sovjet-Unie. Van links naar rechts: M. G. Pervukhin, Russisch min'ister, zijn collega M. Z. Saburov, president van de commissie uan de Russische ministerraad voor het vijfjarenplan, A. I, Mikoyan, Russisch minister voor Binnenlandse handel, Ten Diun Tyak, voorzitter van de Noord-Koreaanse commissie voor het vijfjarenplan, Pak Den Ai, vice-voorzit ter van het centrale comité van de Koreaanse arbeiderspartij, Nam II, de Noord-Koreaanse minister van Buitenlandse Zaken, Molotop. de Russische minister van Buitenlandse Zaken, maarschalk Kim Ir Sen, de Noord-Koreaanse premier, Georgi Malenkov, de Russische premier, en Kim Hye II, de Noord-Koreaanse minister voor de spoorwegen. I Geeste'ijke nood is vaak moei- I lijker te dragen dan stoffelijke armoede. buitenland als een gevaar voor de vrede worden ontmanteld en ten slotte moet elke propaganda, die de oorlogspsychose aanwakkert, worden veroordeeld. „Het is allemaal erg negatief", zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken na afloop; „ik heb dit al eerder gehoord." Een woordvoerder van de Britse delegatie noemde de rede „nega tief en onvruchtbaar". Voor zover de delegatie kon zien, „zijn alle oude be kende argumenten weer eens opge warmd". De Franse afgevaardigde Hop- penot zei: „Het was dezelfde langspeel plaat. Er was absoluut niets nieuws in." decügen, de loonsverhoging is geregeld. Zij zal echter onder de huidige moei lijke omstancf gheden zeker niet over haast te werk gaan. De vergadering van de R.E.A. is geen buitengewone vergadering voor dit doel bijeengeroe pen. maar een normale wekelijkse bfj- eenkomst van de ministers c!ie in deze Raad voor Economische Aangelegen heden zitting hebben. (Van onze verslaggever) Om tien uur hedenochtend is op de Amsteïveenseweg hij de Ringspoordijk, even buiten Amsterdam, een taxi in volle vaart op een personenauto met zes inzittenden gereden. Uit de grote ravage werden zeven zwaargewonden bevrijd, terwijl de chauffeur van de taxi een shock opliep. Het ongeluk was te wijten aan de gladheid van de weg. De personenauto, een Ford Consul, kwam uit de richting Amsterdam en wilde ter hoogte van de Ringspoordijk een andere wagen passe ren. Daarbij is de auto volgens ooggetui gen geslipt, waarbij hij dwars over de weg kwam te staan. De taxi, een Kaiser Frazer, die uit tegenovergestelde rich ting kwam rijden, kon niet meer uitwij ken en reed met een snelheid van on geveer vijftig kilometer per uur op de wagen in. Alle zes inzittenden van de in de flank getroffen personenauto onder wie zich een R.K. geestelijke be vond werden zwaar gewond. De pas sagier van de taxi liep eveneens zeer zware verwondingen op. De acht slacht offers zijn naar het Wilhelminagasthuis overgebracht. De toestand van enkele hunner is hoogst ernstig. De Ford-Consul werd totaal vernield, de Kaiser Frazer zeer zwaar beschadigd. De Münchener chemicus Helmut Rothenburger heeft een nieuw procédé ontwikkeld, waardoor men sigaretten zonder lucifer of aansteker aan de eigen verpakking zal kunnen „aanste ken". Zijn zgn. „Contact-sigaretten" worden aan één kant met een ontste- kingsstof een hoeveelheid van één speldeknopje is reeds voldoende ge prepareerd. Deze ontstekingsstof ont brandt wanneer men de sigaret met het geprepareerde uiteinde tegen het contactpunt houdt, dat is aangebracht aan de buitenzijde van het pakje. Dit ontbranden laat geen reuk noch smaak na: zelfontbranding is onmogelijk. Naar aanleiding van geruchten, dat de Amerikaanse subcommissie van on derzoek, die onder leiding staat van Senator Joseph McCarthy, berichten heeft ontvangen dat Beria uit de Sov jet-Unie is ontsnapt en aan Amerika om politiek asyl zal vragen, heeft Senator McCarthy een persconferentie gehouden. De Senator verklaarde, dat hij het be richt, toen hjj het voor de eerste maal hoorde, fantastisch -had genoemd. „Ik ben er niet van overtuigd, maar ik wil toch ook niet helemaal verwerpen dat de mysterieuze man werkelijk Beria is. Natuurlijk ben ik, net ais alle andere Amerikanen, zeer nieuwsgierig om te weten of hij het is, of niet". Op een vraag of een van zijn agenten naar het buitenland was gegaan om met c'e man contact op te nemen, antwoord de McCarthy: „Geen betaald lid van mijn staf heeft de man tot nu toe ont moet". Hij weigerde antwoord te geven op een vraag, of een niet-betaalde agent dan wel met hem gesproken had, of zal spreken. McCarthy verklaarde: „Wij hebben ettelijke malen bericht ontvan gen en sommige van deze berichten zijn uit betrouwbare bron afkomstig Cat een man, die op Beria lijkt en zegt, dat hij Beria is, zich thans in een niet- communistisch land bevindt. Aanvan kelijk leek me dit bericht zo fantastisch, dat ik er niot eens met andere leden van de. subcommissie over gesproken of gecorrespondeerd heb Ik wilde in ieóler geval nadere bijzonderheden afwachten, alvorens hen op de hoogte te brengen. Ik wil echter niet bij voorbaat de mo gelijkheid geheel verwerpen dat deze man Beria is". Van de zijde van de Amerikaanse Senaat is medegedeeld, dat een Ameri kaanse functionaris uit Washington naar Europa is vertrokken om te onderzoeken of de man, die zich op het ogenblik in een „neutraal niet-communistisch land" in Europa bevindt, inderdaad de in on genade gevallen Russische minister van binnenlandse zaken, Beria, is. Binnen enkele dagen kan een verslag over deze kwestie verwacht worden, aldus dit be richt. Een woordvoerder voor de Ameri kaanse ambassade in Londen heeft ver klaard „Wij waren niet in staat iets te weten te komen over de berichten dat kolonel Ulio Amoss, chef van die Ame rikaanse internationale persdienst, in Londen gepolst zou zijn door een man, die beweerde te spreken uit naam van Beria". Advertentie (tot Woensdagavond) Overwegend zwaar bewolkt met nu en dan regen, maar iater verspreide opklaringen. Aanvankelijk nog krach tige, afnemende en naar Zuid krimpen de wind. Mogelijk tjjdeljjk wind uit uiteenlopende richtingen. Later toe nemende wind ruimend naar Weste lijke richtingen. Weinig verandering in temperatuur. Zon: 6.27-18.37. Maan: 6.51-18.16. BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, telef. 4790 Bijkantoor en Red. Ilmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: J. 3. W. Boerrïgter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. Run en W. Severin. Wnd. hoofdredacteur; W. van Willige. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 47 cents per week, f 2.— per maand, f 6.— per kwartaai. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1953 | | pagina 1