Geen ernstige schade op Schouwen-Duiveland s c J stofzuiger WILHELMINA In Zierikzee wordt met spanning het springtij van Vrijdag tegemoet gezien Breuk in Franse kabinet Premier van Georgië in ongenade Amsterdam heeft belangstelling voor Zuidelijke kanalen De Rij n-Maas-Schel de-verbinding Kath. dronkslijters verzetten zich tegen „plaatselijke O A R Dames en meisjes leveren goede prestaties Heren en jongens blijven achter Wordt U gekweld NOTA OVER VISSERIJBELEID AANGEKONDIGD Yisserijgolf RENAULT „VIER", vierdeurs sedan GARAGE DEN HOUT FACTURISTE NETTE MEISJES JONGEDAME 15 MEISJES Fondantborstplaat 250 gram van 49 bij aankoop van f 5.- waren voor EEN GREEP UIT HET WERK Over houding inzake lese eenheid Europe Bevelen van meerderen niet uitgevoerd Beschonken matrozen rijden opstal in puin Massaal bezoek aan Nijmeegs trefcentrum Politie grijpt in DEM-athletiek Nieuw visserij-onderzoekingsvaartuig op 1 Mei 1954 in bedrijf DEMONSTREERT Uitgesproken de goedkoopste wagen per km!! J «ook RIJWIELHUIS REMBRANDT JONGGEZEL DRUKKERS le VERKOOPSTERS en HULPVERKOOPSTERS m WOENSDAG 23 SEPTEMBER 1953 PAGINA 4 Legeraalmoezeniers jubileren Faillissementen met BECHT en DYSERINCK HETELUCHT-OLIESTOOKHAARDEN Meest?! enkele goede gebruikte wagentjes beschikbaar. Wagenweg 166—168 - Tel. 12138 De beroemde HOLLAND ELECTRO zonder vooruitbetaling en banktussenkomst Alléén bij KROCHT 6 - t/o Hema - TEL. 10353 Vrijdag a.s. nïïTTS R.K. Kinderjuffr. SOCIAAL ADVIESBUREAU N.V. Cacao- en Chocoladefabr. „Union" t/m Dinsdag TT^de kruiaer" VERKOOPSTER AANKOMEND VERKOOPSTER (10 en slof) De felle wind van Maandag, de vori ge nacht en gistermorgen heeft voor Schouwen en Duiveland weliswaar moeilijkheden met zich gebracht, maar ernstige schade is tot dusverre niet ge meld. De werkzaamheden aan het dijk herstel bij Ouwerkerk, Schelphoek en andere plaatsen moesten, naar men zich kan voorstellen, volledig worden stilge legd. Op verscheidene plaatsen zijn ge deelten van de pas aangebrachte kiel weggeslagen. Bij Schelphoek is het werk nu zover gevorderd, dat men de ringdijk binnen veertien dagen waterdicht hoopt te heb ben. waarna met het leegpompen van de 9000 ha grote polder Schouwen zal kunnen worden begonnen. De Rampaartse dijk, welke de polders Oosterland en Sirjansland van het bui tenwater afsluit, heeft het gehouden. In Zierikzee ziet men met enige spanning het springtij van Vrijdag tegemoet. De normale waterstand zal dan volgens de getijtafel reeds vrij In het Franse kabinet is een breuk aan de dag getreden over de politiek met betrekking tot de Europese eenheid. In sommige kringen wordt reeds de ver wachting geuit, dat premier Joseph Laniel's dagen binnenkort zijn geteld. Enkele Franse ministers hebben La- niel een brief overhandigd, waarin ge protesteerd wordt tegen de instructies die de Franse gedelegeerden naar de bijeenkomst van de zes landen van het kleine Europa in Rome hebben meegekregen. De brief is aan Joseph Laniel ter hand gesteld door de minis ter van staat Edward Corniglion-Moli- nier. exGaullist. Er hebben nog drie ex-Gaullistische ministers zitting in het kabinet. In de brief werd gezegd, dat die ministers nog niet zouden aftreden naar aanleiding van deze kwestie, doch dat zij dit wellicht wel zouden doen als de plannen, die in Rome worden ont worpen, op 22 October in Den Haag aan de politieke conferentie worden voor gelegd; De premier van de Sovjet-republiek Georgië, Bakradze, is van zijn functie ontheven. Galatisjvili is tot zijn opvol ger benoemd. Verder is Merkulava als eerste secretaris van de communisti sche partij van Georgië vervangen door Mzavaladze. De premier werd afgezet door een decreet van het presidium van de pp- perste Sovjet van de Georgische Sovjet republiek. Georgië is het geboorteland van wijlen Joseph Stalin en de voor malige chef van de geheime Sovjet- politie, Beria. Radio-Tiflis, die het decreet bekend maakte, citeerde het Georgische blad „Zarya Vostoka", dat critiek heeft ge leverd op het bureau van de Centrale Commissie en de Raad van Ministers van de Georgische Sovjet „wegens het niet uitvoeren van bevelen van meer deren". De reorganisatie wordt blijk baar door het Kremlin van veel beteke nis geacht. Het is de tweede reorgani satie in de republiek Georgië in drie maanden. In Juli werd de minister van Binnenlandse Zaken van Georgië Vla dimir G. Dekanozov uit de communis tische partij gezet op beschuldiging handlanger van Beria te zijn, nadat Beria gearresteerd was. De belangrijk ste aanklager tijdens de bijeenkomst, waarbij Dekanozov afgezet werd, was Bakradze, die nu zelf gezuiverd is. Majoor-aalmoezenier W. H. J. Gas man O.F.M. te Utrecht viert vandaag 23 September zijn 12 -jarig priester jubileum. Aalmoezenier Gasman is be last met de geestelijke verzorging van de militairen van het garnizoens-deta- chement te Utrecht, de Koninklijke Marechaussee, van de B.K.L. te Utrecht, alsmede van de katholieke soldaten in het militaire hospitaal te Austerlitz en in het strafkamp te Nieuwersluis. Drie dagen later, Zaterdag 26 Sep tember, viert majoor-aalmoezenier A. J. D. J. Plum C.ss.R., zijn zilveren priesterjubileum. Aalmoezenier Plum is belast met de geestelijke verzorging te Ermelo en Nunspeet. hoog zijn, namelijk 1.90 m. N.A.P., ter wijl te verwachten is, dat, bij aan houdende storm, deze stand zal wor den opgevoerd. Men heeft maatrege len getroffen om door vloedplanken en afdammingen het water bij abnor maal hoge stand een tijdig halt te kunnen toeroepen. Het ruwe weer drukt in vrfj ernstige mate zijn stempel op de bootverbindin gen met het vasteland. Reeds Maandag avond moest de dienst Zierikzee-Burgh- sluis worden gestaakt. Op het Koemarktplein In Schiedam kwam vannacht van de brug in razende vaart een auto aanrijden, die het opstal letje van de verkeersagent in puin reed en daarna een verkeerspaal vernielde. Een agent van politie gaf het stopsein, maar de auto reed door, waarop de agent zijn revolver trok en met vijf schoten drie banden lek maakte. Hier door werd de auto tot stoppen gedwon- een, maar de chauffeur kon niet verhin deren dat het vehikel het trottoir op reed. Het bleek een soort legerauto te zijn. De inzittenden waren twee Neder landse matrozen, n.l. de 21-jarige S. H. en de 22-jarige J. P. van de K. Zij Zij waren geplaatst in Hoek van Hol land, waar ze de auto vermoedelijk ge stolen hebben. Ze verkeerden in be schonken toestand. De agent heeft tot tweemaal toe, door bijtijds weg te springen, het vege lijf weten te redden. Van de Senaat van het Nijmeegs Stu denten Corps Carolus Magnus ontvingen wij de volgende mededelingen: Op Dinsdag 22 September werd in een plechtige zitting het Trefcentrum van het N. S. C. geopend. De autoriteiten en ver tegenwoordigers van het gehele Neder landse intellectuele leven toonden hier voor hun belangstelling, in de overtui ging, dat vernieuwing in de organisatie van het Nederlandse studentenleven dringend nodig is. Na afloop van de feestelijkheden be zochten in de late avond leden van S. Virgilius uit Delft, C. S Veritas uit Utrecht, S. Franciscus Xaverius uit Wa- geningen en S. Thomas Aquino uit Am sterdam het corpsgebouw. Hun getal groeide geleidelijk aan tot ruim drie honderd. De opening van het Trefcen trum was kennelijk de aanleiding van dit gemeenschappelijk ondernomen mas sale bezoek. De gasten werden ter socië teit volgens gewoonte ontvangen. De verantwoordelijke bestuursleden van de verschillende verenigingen deel den de Senaat mede, dat, wanneer het Trefcentrum niet voor hen heropend zou worden, zij er niet voor konden instaan, dat in en om het Trefcentrum geen schade zou worden aangericht. Hierop ging de Senaat niet in. Verschillende malen probeerden groe pen van bezoekers de toegang tot het Trefcentrum te forceren. Daar de Senaat van mening was, dat een verdediging van het Trefcentrum door leden van het N. S. C. zou uitlopen op een vernieling van deze localiteit heeft de Senaat de Nijmeegse politie verzocht deze localiteit te beschermen. Na enige tijd bleek dit niet mogelijk zonder het gehele corpsge bouw te doen ontruimen, daar telkens opnieuw groepen vanuit de sociëteit zich toegang tot het Trefcentrum pro beerden te verschaffen en daarin reeds tweemaal met geweld waren binnenge drongen. Hierbij werd vrij aanzienlijke schade aangericht. Amsterdam heeft niet alleen belang bij een goede verbinding te water met Rijn en Ruhr, doch ook bij de ver binding Noord-Zuid en zelfs bij een Rijn-Maas-Schelde-verbinding via Maas, Julianakanaal en Kempische vaarten. Dit alles ter plaatse te bestuderen is het doel van een bezoek dat een dele gatie der Amsterdamse Kamer van Koophandel brengt aan Limburg, waar de Samenwerkende Kamers van Koop handel gastheren zijn. Dit bezoek past geheel in het kader van de gedachtenwisseling, welke, naar aanleiding van de publicatie van het Waterwegenrapport van de Limburgse Commissie voor de Waterwegen in 1952 is ontstaan. De vertegenwoordigers der Amsterdamse Kamer werden in het ge bouw van de Maastrichtse Kamer van Koophandel door de voorzitter der sa menwerkende Kamers in Limburg, ir. L. Lhoest verwelkomd, waarna de heer L. Custers, voorzitter van de werkcom- missie uit de Limburgse Commissie voor de Waterwegen, een exposé hield over het standpunt, dat de Limburgse Kamers met betrekking tot het water- wegenvraagstuk innemen. Dit standpunt komt hierop neer dat de verbinding van het Julianakanaal met het Albertkanaal voor 2000-tons schepen noodzakelijk blijft. Dit moet ge schieden door de onmiddellijke aanleg van het z.g. Cabergkanaal, waarbij van de veronderstelling wordt uitgegaan dat de bouw van een sluis te Ternaaien van zelfsprekend is. Bovendien wordt het noodzakelijk geacht een kanaal Arcen Ruhrort te graven als een 130 kilometer kortere 200-tons Maas-Rijnverbinding dan de huidige. Dit standpunt stem volledig overeen met de voorstellen welke het provinciaal bestuur aan de Raad van ministers heeft gedaan. Ook wordt de verbetering van de Kempische kanalen en daaraan aansluitend van de Zuid- Willemsvaart, het kanaal Wssem-Neder- weert en van de Noordervaart met een te graven verlengstuk naar de Maas wenselijk geacht, teneinde deze kanalen bevaarbaar te maken voor schepen tot 2,50 meter diepgang of omstreeks 700 a 800 ton laadvermogen. Naar aanleiding van dit exposé ont spon zich een levendige gedachtenwisse ling. De voorzitter der Kamer van Koophandel van Amsterdam ir. D. Del- prat maakte zich de tolk van zijn waarde ring voor het feit dat de leden der Am sterdamse Kamer in een open gedach tenwisseling de Limburgse waterwegfen- problemen ook van Amsterdams stand punt kunnen belichten. Vooral de ter reinbezichtiging leek hem beter dan het lezen van rapporten in staat om een klare kijk op deze vraagstukken te krij gen. Na de zitting werden de Amsterdam se en Limburgse Kamers ontvangen door het College van Ged. Staten ten Gouvernementshuize. De Commissaris der Koningin mr. dr. F. Houben verwel komde in een hartelijke toespraak de Amsterdamse en Limburgse Kamers. In (Van onze correspondent) De georganiseerde katholieke drank slijters in ons land zullen zich krach tig gaan verzetten tegen de actie die van de zijde der drankbestrijding wordt gevoerd voor de zg. „plaatselij ke keuze". Zo werd gisteren meege deeld op de algemene ledenvergadering van de verenigde Katholieke Slijters in de H.O.C.R.E.S. (Nederl. Katholieke Bond van Hotel-;, Café-, Restaurant houders en Slijters) welke in des Pays Bas te Nijmegen werd gehouden. De voorzitter, de heer L. Jansen, wees er in zijn jaarrede op, hoe van de zijde der drankbestrijding door pro paganda in de pers, politieke organi saties, ja zelfs door beïnvloeding van de geestelijke overheid, getracht wordt een meerderheid te kweken welke straks in het parlement over de „plaat selijke keuze" moet beslissen. (Invoe ring van deze „plaatselijke keuze" houdt in, dat bij indiening van een pe titionnement bepaalde wijken of hele gemeenten „drooggelegd" kunnen wor den, wanneer de meerderheid dit wenst). De heer Jansen wees met klem op de gevaren die de slijters bedreigen. Reeds twee maal heeft de Eerste Ka mer op het nippertje een soortgelijk voorstel, dat reeds was goedgekeurd door de Tweede Kamer, ongedaan kun nen maken. Hij wees daarbij op de vele mensen die in deze branche hun brood verdienen, alsmede in de industrieën die emballage, kurken, flessen, manden etc. leveren. Hij beklemtoonde ook het gevaar van de „plaatselijke keuze". „Dit zal leiden tot excessen door clande stien misbruik. Volgens de statistieken is ons land een van de matigste lan den op het gebied van het alcohol ge bruik. Dezelfde lieden die een glaasje bij tijd en wijle als „volksvergif" be stempelen, vergeten dat dit vocht de nationale deviezenpot voor een belang rijk deel vult en zij houden hun mond als het met millioenen liters wordt ge ëxporteerd." Reeds vroeger hebben de slijters een zware strijd geleverd tegen pogingen om de plaatselijke keuze in de drank wet op te nemen. Thans zullen de slij ters een tegenactie beginnen door op breed terrein, ook bij de geestelijke en wereldlijke overheid, voorlichting te geven over de gevaren die aan de „plaatselijke keuze" verbonden zijn, met name de sociale en morele con sequenties. Men zal zelfs een moraal theoloog uitnodigen een verhandeling over dit onderwerp te schrijven. In zijn overzicht van de werkzaam heden van de vereniging in het afge lopen jaar, memoreerde de voorzitter nog de federatieve samenwerking die tot stand is gekomen met de Nederlan- se Bond van Slijters. Als bestuursle den werden herkozen de heren M. Swaen uit Maastricht en D. Kramers uit Breda. In de vacature C. Van Ype- ren uit Rotterdam werd gekozen de heer L. Platenburg, eveneens uit Rot terdam. de namiddag werden de Stop van Ter- naaien, het Plateau van Caberg en de sluis van Bom in ogenschouw genomen. De tweede dag van het bezoek is ge wijd aan een bezichtiging van de haven Stein en de kolenoverslag te Born. Na een ontvangst door de Kamer van Koophandel van midden-Limburg te Roermond zal het gezelschap een be zoek brengen aan het nieuwe gebouw der Kamer van Koophandel voor Noord- Limburg te Venlo, waarna de geprojec teerde aftakking van het Maas-Rijnka naal uit de Maas te Arcen bezichtigd wordt Vrijdag zal D.E.M.-athletiek het zomerseizoen besluiten met een belang rijke jaarvergadering, waarop niet al leen de Jacques Martensprijs en de prijzen van de vijfkamp dames zullen worden uitgereikt, maar waarop ook beslist zal moeten worden wie de lei ding en dat is van grote betekenis van de afdeling zal overnemen. Voorzitter D. Burger stelt zich name lijk, zoals gemeld, niet meer herkies baar. Het bestuur stelt voor dat de heer J. J. Winkel, zeer bekende figuur in athletiekkringen en o.m. bestuurslid van het District Noord-Holland van de K.N.A.U., zijn plaats zal innemen. Waar D. Burger in D.E.M. altijd een figuur was, die wist te binden en de goede verstandhouding met de andere afdelin gen tactvol wist te bewaren, zal het een hele opgave zijn voor een door-en door athleet om hem te vervangen. Maar de heer Winkel heeft er gelukkig de capaciteiten voor. Ook penningmeesteresse, mej. T. Zwart, die de actieve athletiekbeoefe- ning vaarwel zegt in verband met haar voorgenomen huwelijk, treedt af. Voor gesteld wordt in haar plaats de heer J. J. Langendijk te kiezen. Als nieuwe leden van de technische commissie draagt het bestuur de dames J. en C. Duijn voor. In zijn jaarverslag constateert secre taris P. v. d. Pal, dat het ledental, dat 94 bedraagt, opgevoerd moet worden. Jongens en meisjes boven de 14 jaar moeten voor de athletiekbeoefening ge wonnen worden. Het athletiekjaar was geslaagd. Bij de dames en meisjes wer den bijzonder goede prestaties geleverd, de heren en jongens deden het, uitzon deringen daargelaten, vooral op de technische nummers, minder goed. Wil D.E.M.-athletiek niet aan bloedarmoede gaan lijden, dan zijn groter activiteit en winst van nieuwe leden hard nodig. De penningmeesteresse sloot de balans 1953 met een bedrag van f 2.032,78, waarbij aan saldogiro f 19.91 en saldo- kas f 14.56. De begroting 19531954 sluit met een bedrag van f 1.735. Bij de dames hebben de gezusters Duijn bijzonder van zich doen spreken en verder Tiny Zwart en Sanny Maat huis. Onder de meisjes zijn er meerde ren, die een goede toekomst beloven: Truus Maathuis, Jeanne van Lieshout, Nel Kramer, Janie van Son en Maps Tesselaar. Bij de heren springt de naam van Henk van Egmond naar voren. Advertentie door rheumatiek, spit, ischias, hoofd- en zenuwpijnen, neemt dan Uw toevlucht tot Togal. Het middel dat baat, waar andere falen. Laat U dus niet langer kwellen, maar gebruik regelmatig Togal. Togal zuivert door de nieren en is onschadelijk voor hart en maag. Bij apotheek en drogist f 0.95 - 2.40 en 8.88. De Arrondissements-Rechtbank te Haarlem heeft op 22 September 1953 in staat van faillissement verklaard: G. Pels, handelende onder de naam Pels Azijn Bedrijf, Haarlem, Jacob- straat 13. Rechter-Commissaris: Mr. H. G. Rambonnet. Curator: Mr. H. Jonker te Haarlem. G. Broertjes, houthandelaar te Bad hoevedorp, Akerdijk 101. Rechter-Com missaris: Mr. H. G. Rambonnet. Cura tor: Mr. H. Jonker te Haarlem. W. Singeling te Koog aan de Zaan, Troelstraplein 49, zaakdrijvende onder de naam Firma Sinco te Zaandam, Ge dempte Gracht 121. Rechter-Commissa ris: Mr. H. G. Rambonnet. Curator: Mr. Dr. F. A. Bijvoet te Haarlem. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslijst is op Maandag 21 September geëindigd het faillissement van: J. Truder, winkelier in meubelen te Haarlem, Anthoniestraat 83. Rechter commissaris: Mr. N. Smits. Curator: Mr. J. C. Smitshuysen te Haarlem. Bij beschikking van de Arrondisse ments-Rechtbank te Haarlem van 22 September 1953 is in het faillissement van J. J. Blom. grondboorder, woon schip „Margaretha", Schalkwijkerweg bij de houtzaagmolen te Haarlem, in de plaats van mej. Mr. M. van Beek te Haarlem, tot curator benoemd Mr. G. J. H. de Leeuw te Haarlem. In de Memorie van Toelichting op de Landbouwbegroting 1954 deelt minister Mansholt ten aanzien van de visserij onder meer mede, dat hij op korte ter mijn een afzonderlijke nota betreffende het visserijbeleid aan de Staten-Gene- raal zal voorleggen, waarbij een deel van de in het rapport-Tinbergen aange geven grondslagen uitgangspunt zal zijn. Vooruitlopende op deze nota kan wor den medegedeeld, dat op enkele pun ten thans maatregelen zullen worden voorgesteld. In de loop van het jaar is een begin gemaakt met de bouw van het Centraal Laboratorium voor Visserij-onderzoek té IJmuiden. De tot nu toe met de „An- toni van Leeuwenhoek" opgedane erva ringen met betrekking tot onderzoekin gen op biologisch terrein en technische proefnemingen hebben bewezen, dat dit vaartuig een te geringe actie-radius heeft, zodat zijn arbeidsterrein vrijwel beperkt is tot het zuidelijk deel van de Noordzee. Een nieuw vaartuig, in dienst te stellen op 1 Mei 1954, zal voor de on derzoekers betere en grotere mogelijk heden bieden, terwijl tevens een gro ter gebied zal kunnen worden bestre ken. De minimumprijsregelingen voor verse zoute haring hebben het afgelopen jaar gunstig gewerkt. Voor het komende jaar is wederom een dergelijke regeling ge troffen. De overheid gerandeert de prij zen van vismeel en haringolie op een bepaald niveau, waaruit een vaste prijs lesulteert, Welke de rederijen zullen ontvangen voor die haring, die de mi nimumprijs niet zal bereiken. Ook Dinsdag troffen de schepen een willige markt, zodat er flinke prijzen gemaakt konden worden, dank zij een onverminderd grote belangstelling van de handel voor alle soorten. Kleine schelvis van de SCH 27 noteerde ƒ35, tot 32,per kist, terwijl de grove schelvis is prijs opliep tot 60,per kist. Schol 2 werd sterk geforceerd ge kocht voor 35,tot 32,per kist en zelfs de drietjes kwamen nog tot 25,per kist. Kabeljauw werd prak tisch uitsluitend opgekocht door expor teurs op België. Regels zware stijve ka beljauwen noteerden 150,tot 135, per 10 stuks. Noordharing werd weer vlot verhandeld voor 16,tot 14, per kist en de Zuidsoorten deden ook nu weer 14,tot 12,per kist. De kwaliteit was over het algemeen goed, zodat maar weinig naar de vismeel-in- dustrie verdween. Met de Woensdagmarkt kon weer schoon schip gemaakt worden wat be treft het aantal nog op lossing wach tende trawlers. De Vikingbank IJM 183 was present met 1.525 kisten haring, 25 kisten diversen, 110 stuks stijve kabel jauwen, de Abraham VL 77 had een vangst van 1.800 kisten haring, 25 kis ten diversen, de Bergen IJM 16 haalde 1.600 kisten haring, 25 kisten diversen scheep en de Flamingo IJM 25 sloot de rij met 1.300 kisten haring en 25 kisten diversen. Aan de Woensdagmarkt was ook na genoeg de gehele Wyronvloot tegen woordig. De IJM 208 meldde zich met 10 kisten schol, 80 kisten wijting. 80 kisten gul, 50 kisten schelvis, 30 kisten radio, 100 stuks stijve kabeljauwen, de IJM 210 liep binnen met 60 kisten schel vis en piepers, 80 kisten diversen, 200 stuks stijve kabeljauwen en de IJM 209 had 450 kisten haring onder de luiken. Enkele kotters en loggers, die het waagden Dinsdag hun neus buiten de pieren te steken in de hoop op beter weer, kwamen later op de dag weer in IJmuiden binnen, omdat er toch niet gevist kon worden. De REHACO heeft de laatste dagen handenvol werk. De kuitzieke haring die aangevoerd wordt, is niet geschikt om tot strootjesbokking verwerkt te worden, maar leent zich uitstekend Om als goudharing op de markt te verschijnen. Maandag en Dinsdag waren dan ook de 6 machines van de REHACO volledig in bedrijf en per dag werden zo'n 600 kisten haring verwerkt. Op deze wijze wordt meegewerkt aan het leggen van een bodem in de markt, ook al betekent de bijdrage van de RE HAVO vergeleken met het geheel mis schien niet meer dan een enkel plankje. Vrijdag 25 Sept. in Café „Die Raeckse", tegenover de H.B.S., van 's middags 2 tot 's avonds 10 uur. Brandstofverbruik 1 L. op 17 K.M. of zuiniger. Minimum wegenbelasting. Lage prijs banden en onderdelen. Prima service door het gehele land. De eerste 50.000 K.M. praktisch geen reparatie. Nog vele andere voordelen. Ondernemersprijs vanaf f 4380.— Op KANTOOR van MELKINRICHTING te HAARLEM kan direct geplaatst worden: Vereisten: accuratesse en goed handschrift. Dipl. Mulo strekt tot aanbeveling. Brieven onder nummer 20177. m Ned. gezin, buitenl. ambten., won. omg. Parijs, zoekt voor 3 schoolg. kind. en een kleuter. Bek. m. naaien en strijken, opgew. karakter en referenties. - Brieven onder nummer 66012. Gevraagd BEKWAME MACHINESTIKSTERS voor atelier in Haarlem Aanmelden schriftelijk of mondeling dagelijks van van 67 uur bij F. L. LITJENS Brederodestraat 17 ZANDVOORT TE KOOP GEWAPEND BETONNEN PALEN 110X10 cm, geschikt om be tonnen vloer te maken. OUDE TEGELS, PUTRINGEN 2 of 3 m. hoog, diameter 2 m., geschikt voor opslag v. klein veevoeder. - Zeer voordelig. G. A. VELTHUYSEN, Alb. Thijmlaan 5, Santpoort St., Tel. K 2560-8351 KOSTELOOS ■Jansweg 39 Spreekuren: Maandagmorgen van 10—12 u. Woensdagmiddag van 24 u Vrijdagmiddag van 2—4 uur. In ons MODERN BEDRIJF is plaats voor ENKELE ACTIEVE Persoonlijk of schriftelijk aanmelden: VERENIGDE DRUKKERIJEN „PLANETA" Haarlem - Bakenessergracht 6973 - Telef. 15280 De ZEEPFABRIEK „HET KLAVERBLAD" vraagt tegen hoog loon. Aanm. in persoon aan de fabriek: Spaarnwouder- straat 14, van 912 en 24 uur. vraagt voor directe indiensttreding van 1820 jaar, voor kantoor werkzaamheden. Eindexamen H.B.S. en diploma typen vereist. Uitsluitend schriftelijkesollicitaties onder opgave van leeftijd, opleiding en vorige betrekking (en) aan Paul Krugerkade 45, alhier. Wij kunnen nog plaatsen in de afdeling CARTONNAGE. VERNHOUT VAN SLUYTERS' DRUKKERIJEN N.V. Aanmelden UITSLUITEND BAKENESSER GRACHT 3, HAARLEM. HAARLEM: Amsterdamstraat 50, Barteljorisstraat 25, Cronjéstraat 8, Kleverparkweg 6, v. Nesstraat 99, Rijksstraatweg 10, Zijlweg 38. HEEMSTEDE: Raadhuisstraat 49. Vertegenw. en colporteurs gevr.. vaste onk.verg. en prov. Voor goed verk. vaste aan stelling. Br. m. voll. inl. no. 170.135, Bolrek, Koningspl. 1, A'dam. gevraagd, leeft, boven 19 j. Vakkennis betreff. huish. art, Gero, serviezen etc. strekt tot aanbev. Tevens plaatsing voor Br. m. opg. v. lft„ vroegere werkkr., godsd. etc. o. no. 20155. A. C. C.V. vraagt voor direct: voor afdeling Dames-confectie Niet beneden 30 jaar. Sollicitaties te richten aan ons hoofdkantoor: Grote Houtstraat 12, tel. 12239, Haarlem. w»'*v Eén van de laatste handelingen, voordat de nylons worden verzonden, is het opvouwen en verpakken in cellophaanzakjes, welke bewerking het „opmaken" wordt genoemd. De OPMAAKSTER vouwt de nylons even voorzichtig alsof het haar eigen kousen waren om een stevig vel wit papier heen en schuift ze vervolgens in het cellophaanzakje. Dit is het laatste voorbeeld uit de reeks werkzaamheden, die wij U in de loop van de laatste weken getoond hebben. Werkzaamheden, die ook U zeker zult kunnen leren! Werkzaamheden, die ook U prèttig zult vinden! Werkzaamheden, waarmee ook U een goed-loon kunt verdienen! Komt eens naar onze Personeelsafdeling, Zijlweg 138a, Haarlem, en U ontvangt alle verdere, gewenste inlichtingen!

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1953 | | pagina 4