DeJr. Damme" startklaar Accoord kath. organisaties niet geschonden Regering van Georgië opnieuw gezuiverd Tot hoofd en hart Oorvijg voor excellentie Zware stormen teisteren Vietnam. Japan en Frankrijk FRANKRIJK is bereid de Sovjet-grenzen te garanderen Loondebat Zware verliezen in Atjeh Dr. Ongering: Overeenstemming alsnog mogelijk Stalin 's zoon in verbeteringskamp Massamoordenaar in Zuid-Frankrijk Alarmoefening in New York DUIZENDEN SLACHTOFFERS Het weer Verbindingen vernield Door electrische stroom ernstig gewond DE LOONONDERHANDELINGEN Fabrieksarbeider plaatste huwelijksadvertenties Acht millioen mensen zoeken dekking In teil met water gestikt Dean vraagt clementie voor aanbrengers Voor vijf dollar verraden LAMSHUID HANDSCHOENEN ZATERDAG 26 SEPTEMBER 1953 77sfe JAARGANG No. 25796 - - - V>X ven Schiphol de laatste hand ge legd aan het uiterlijk van de K.L.M.-Liftmaster „Ir H. M. Damme", de DC-6a, d'ie zal deelne men aan de Christchurch-race. Het grote nummer aan de zijkant van de romp is het officiële registra tieteken voor de luchtrace. Voor zover in Djakarta bekend is zijn in op zijn minst elf van de voor naamste steden van Atjeh gelijktij dig gevechten uitgebroken. De weg-, spoor- en telefoonverbindingen zijn vernield. De spoorweg van Medan naar Kotaradja is op drie plaatsen opengebroken. Het doel van de opstand is, aldus A.P., van Atjeh een deelstaat te maken van een „Mohammedaanse Indonesische staat" (Darul Islam) onder leiding van Kartosuwirjo, die ergens in de bergen van West-Java zijn hoofdkwartier heeft. In uit Medan ontvangen berichten wordt gezegd, dat 34 leiders van de re bellen bij de gevechten van Maandag om het leven zijn gekomen. Volgens evacué's zijn in Lhokseumawe honderden fana tieke rebellen gedood en (of) gewond. De totale verliezen aan beide kanten zijn niet bekend, maar verwacht word, dat deze cijfers hoog zullen zijn. In een communiqué van het militaire territorium Noord-Sumatra wordt me degedeeld, dat het commando van dit territorium, in samenwerking met zee macht en luchtmacht, troepen heeft in gezet ter beveiliging van Atjeh. De ordeverstoringen, aldus het communi qué, zijn veroorzaakt door een kleine groep personen, onder leiding van Teungkoe Daud Beureuh. Hierdoor wordt bevestigd hetgeen van niet-offi- ciële zijde reeds eerder werd bericht, n.L dat de voormalige militaire gouver neur van Atjeh de leider van de orde verstoringen is. (Van onze correspondent) Gistermorgen is de soldaat K. te Mep- pel in aanraking gekomen met de elec trische bovenleiding van de spoorwegen, tengevolge waarvan hij ernstig werd! gewond. Soldaat K. bevond zich op een mili tair trein,transport waarmee tanks, die deel genomen hebben aan de oefening „Grand Repulse", naar Meppel werden vervoerd. Hij stond in het z.g. mansgat van een der tanks. Onchnks het feit dat hij gewaarschuwd was, heeft hij niet de nodige voorzichtigheid betracht, zo dat hij op een gegeven moment in aan raking kwam met de electrische boven leiding. Door de stroom werd hij uit öte tank geslagen waarna hij vervolgens van de nog rijdende trein viel. Met ernstige kneuzingen en in bewusteloze toestand werd hij in het Diaconessen- huis in Meppel opgenomen. Naar aanleiding van de berichten over wederzijdse beschuldigingen door de Katholieke organisaties over het mis lukken van de loononderhandelingen m de Stichting van de Arbeid hebben wij de secretaris van de Landelijke Kaad van Overleg van de Katholieke organisaties, dr. J. C. M. Ongering, ver zocht zijn opvatting te geven over de vraag, of het tussen deze organisaties getroffen accoord door een der deelne mers is geschonden. Dr. Ongering deelde ons mede, dat het naar zijn mening een hoogst ongeluk kige omstandigheid genoemd moet wor den, dat het percentage van de loons- Het Amerikaanse weekblad Time ves tigt in zijn jongste uitgave de aandacht op het volkomen ontbreken van ieder levensteken van Vassily Djugashvili Stalin, de ongeveer eenendertig-jarige zoon van de overleden Russische dic tator, maarschalk Jozef Stalin. Op 9 Maart 1953 is hij het laatst gezien, toen hij op het Rode Plein met enkele voor aanstaande Russen, onder wie de nieuwe Russische premier Malenkov, de lijk baar van zijn vader droeg. Zoals gemeld is Vassily Stalin, die luitenant-generaal bij de Russische luchtmacht is, sindsdien bij verscheidene belangrijke gebeurte nissen, die hij vroeger placht bij te wo nen, niet verschenen, o.a. ook de jaar lijkse Dag van de Russische Lucht macht, waarop hij in het verleden de luchtparade leidde. Een uit de Sovjet- Unie teruggekeerde Westerse diplomaat heeft dezer dagen meegedeeld, dat Vas- sily's zuster, na drie maal officieel in lichtingen te hebben gevraagd over de verblijfplaats van haar broer, zijdelings te weten is gekomen dat hij in een „ver beteringskamp" is opgesloten, nadat hij openlijk in twijfel had getrokken, of zijn vader wel een natuurlijke dood is ge storven. Radio-Tiflis heeft gisteren nieuwe wij zigingen bekend gemaakt in de regering van de Sovjet-republiek Georgië. Enige dagen geleden werd daar al de premier, Bakradze, ontslagen, „omdat hij een aan hanger was van Beria." Nu zijn drie ministers ontslagen, namelijk de minis ter van landbouw, Baramia, van cultuur, Tsjiaureli, en van onderwijs, Tsoeloe- kidze. Ze werden respectievelijk ver vangen door Georgadze, Goeria en Tsje- vladze. De nieuwe ministers worden be schouwd als onvoorwaardelijke aanhan gers van Malenkov. De nieuwe maatre gelen schijnen er op te duiden, dat Ma lenkov alle invloed van Beria in Geor- gië wil doen verdwijnen. Ook uit Kazakh stan, een Sovjet-republiek in Centraal- Azië, wordt een reorganisatie van de re gering gemeld. Volgens een radiostation uit dat ge bied zijn vier vice-premiers ontslagen. Zij zullen „andere taken" krijgen. Voorts zijn de benoemingen bekend gemaakt van twee nieuwe vice-premiers en van zeven nieuwe ministers. De Georgische minister van landbouw, Baramia, die nu ontslagen is, werd anderhalf jaar gele den al eens uit het presidium van de Opperste Sovjet in Georgië gestoten we gens „bourgeois nationalisme." In April van dit jaar, toen ook Bakradze het pre mierschap terugkreeg, dat hij in 1951 had verloren, werd Baramia in ere her steld. De twee andere ministers, die te gelijk met Baramia zijn ontslagen, kre gen eveneens in April j.l. hun porte feuilles. Radio-Tiflis maakte voorts be kend, dat de vroegere minister van de lichte industrie, Georgy Robakidze, mi nister van industriële verbruiksgoederen wordt. Voorspoed is niet altijd vermeer dering van geluk. Voor nieuwe weelde blijken vele benen te zwak. verhoging niet bij het accoord der Ka tholieke organisaties is vastgesteld, hoe wel men het er geheel over eens was. dat de huurverhoging door een algeme ne loonsverhoging volledig moest wor den gecompenseerd. Vertrouwd werd, dat de objectieve cijfers dit uitwijzen. Het bleek echter, dat de werkgeversbonden te dien aanzien een andere becijfering volgden dan de ar beidersorganisaties. In de Stichting van de Arbeid is toen van werkgeverszijde voorgesteld over het percentage het advies van de SER in te winnen. De Katholieke Werkge vers hebben hiermede ingestemd, daar volgens het in katholiek verband getrof fen accoord toch het advies van de SER moest worden ingewonnen, n.l. over de vraag, welke compensatie in belasting maatregelen gegeven moest worden aan het bedrijfsleven ter tegemoetkoming aan de uit de loonsverhoging voort vloeiende nadelige repercussies op de werkgelegenheid, de betalingsbalans en de positie van het kleinbedrijf. Uitdrukkelijk was bovendien in het accoord bepaald, dat deze belastingcom pensatie in onverbrekelijk verband moest worden gezien met de looncom- pensatie in die zin, dat indien een der maatregelen zou wegvallen, een geheel nieuwe situatie zou ontstaan, welke nieuw overleg zou vergen. De KAB heeft met de andere arbei dersorganisaties onder het motief, dat hierdoor te veel tijd' verloren zou gaan, geweigerd óók nog over het percen tage der loonsverhoging het advies van de SER in te winnen. Tot een schending door een der or ganisaties van het in Katholiek verband getroffen accoord kan, uit hetgeen daar omtrent is gepubliceerd, dus niet wor den geconcludeerd, meent dr. Ongering. De Deense minister van Openbare Werken, Poul Sörensen, heeft giste ren van een vrachtautochauffeur een draai om zijn oren gekregen. Hij zei echter, dat hij er zich niet druk over maakte. Sörensen wilde vlak voor een vrachtauto de straat oversteken. De wagen schampte langs hem, maar hij werd niet gewond. „De chauffeur stopte echter en kwam scheldend op me af. Hij vroeg me waarom ik n'iet oplette", aldus Sö rensen. „Voordat ik eeh woord kon zeggen, had ik al een draai om mijn oren te pakken. De man was ken nelijk buiten zichzelf van woede. Ik ben niet van plan het voorval aan de politie te melden", zei hij. „Hoe het ook zij, ik had meer op de wa gen moeten letten". Sören. en voeg de hieraan toe, dat de chauffeur kennelijk niet wist w'ie hij voor zich had. De Franse politie heeft Dinsdag bij Metz een tot Fransman genaturaliseer de Duitse fabrieksarbeider, de 57-jarige Jean Bernard Beckers, aangehouden. Hü wordt er van verdacht een Duitse vrouw in een rivier te hebben verdron ken. In zjjn huis bij Draguignan zijn de handtassen van zeven vrouwen gevon den, zonder dat van de vrouwen een spoor te vinden is. De politie vermoedt, dat zjj hier met een massamoordenaar te doen heeft. Becker, die getrouwd is en zes kin deren heeft, maar thans gescheiden van zijn vrouw leeft, heeft een tijd lang in Duitse bladen huwelijksadvertenties geplaatst, waarin hij voorgaf rijk te zijn en kennismaking zocht met „een een zame, niet onbemiddelde vrouw van 40 tot 50 jaar". De politie heeft 131 ant woorden van vrouwen op Becker ge vonden. Bij hem thuis vond zij zes lege koffers en zeven handtasjes. Zondag is uit een rivier in het Zuid-Franse de partement Var het lijk van een Duitse vrouw opgehaald. Beckers zou bekend hebben haar in het water te hebben geduwd. Acht mil. New Yorkers zochten gister morgen dekking, toen de sirenes in de ge hele stad begonnen te loeien tijdens een alarmoefening voor een atoombomaan val. Theoretisch werden twee atoom bommen in Manhattan en Queen's Bo rough neergelaten. Alle auto's op straat moesten 15 minuten stilstaan. Voetgan gers werden naar schuilkelders gezon den door leden van de burgerlijke verde diging. Arbeiders in kantoren en flats moesten zich naar veiliger plaatsen be geven. Het schrille gehuil van de honderden sirenes brak los op een ogenblik dat nog vele mensen op weg naar hun werk wa ren. Maar in enkele ogenblikken waren de straten zo goed als leeg. Auto's wer den in dubbele rijen geparkeerd, terwijl de chauffeurs en de inzittenden naar de schuilplaatsen in de nabijgelegen gebou wen renden. PERZIË. Op verzoek van de Sjah zal men. reeds Maandag of Dinsdag een begin maken met het proces tegen de voormalige Perzische premier, dr Mo hammed Mossadeq, en diens medebe- klaagden. De terechtzitting geschiedt achter gesloten deuren. Professor Piccard gaat wéér duiken. Na de proeven met zijn bathyscaaf is het vreemde, sigaarvormige apparaat gereviseerd. Maar nu, is de bathyscaaf weer helemaal in de puntjes en de grijze professor zal, gezeten in de „zeepbel" onder aan zijn schepping, waarnemingen op de bodem van de zee proberen te doen. WEST-DUITSLAND. Een zeven tienjarige jongen, Gerhard Meisel, is gisteren door de Oost-Duitse Volkspo- litie ontvoerd, toen hij zich nog op West-Duits gebied bevond. Hij zou zijn moeder ontmoeten, die in de Russische zone woont. Al zou u het op het eerste gezicht niet zeggen, op deze harrewar van kettingen en tandwielen kan men fietsen. Een Fransman, monsieur Schaeffer, heeft het ingewikkeld apparaat uitgevonden en hij zal het op de komende na jaarstentoon stelling in Parijs laten zien. Het „snufje" van deze fiets is, dat men er met weinig trappen héél hard mee kan rijden. Het is te vrezen, dat een zeer groot aantal mensen het leven heeft verloren ten gevolge van hevige stormen boven Indo-China, Japan en Frankrijk. Het ernstigst laat zich tot dusver de situatie aanzien in Midden-Vietnam, dat te lijden heeft gehad van een zware wervelstorm. Piloten, die boven het geteisterde gebied hebben gevlogen, nemen aan, dat verscheidene duizenden mensen zijn verdronken. Volgens berichten uit de oude hoofdstad van Annam, Hue, is daar 90% van de houten huizen en 60% van de van licht metselwerk gebouwde huizen meegesleurd door de overstromingen, waar mee de wervelwind gepaard ging. In het hele gebied zijn de spoorwegver bindingen verbroken. Franse en Vietnamese strijdkrachten organiseren het reddingswerk. In de Stationsstraat te Groningen is een veertien maanden oud jongetje in een teil met water gestikt. Het kind, P. M. W., bevond zich in de keuken. De moeder was aan de was. Toen zij in de keuken kwam zag ze het kind voorover in een teil hangen. Kunstmatige adem haling mocht niet meer baten. In de Diergaarde Blijdorp deed Clark Gable menig vrouwenhart extra luid kloppen, toen hij zich, als in een film, zeer vertrouwd toonde met een levens grote tijger. In Japan werden de steden Osaka en Kioto geteisterd door een van de zwaarste werelstorm uit de geschiedenis. Volgens officieuze gegevens zijn 19 per sonen om het leven gekomen en 26 ge wond. Het aantal 'vermisten bedraagt 266. Van de huizen werden er 246 geheel en 937 gedeeltelijk vernield. De wind dreef het zeewater landinwaarts en door het opstuwende water werden 638 bruggen meegesleurd. Naar schatting staat 72.000 hectare onder water. Japan beleeft hier mee zijn dertiende wervelstorm in één seizoen. De typhoon bewoog zich later langs de kust van Honsjoe in de rich ting van Tokio. Alle communicatiemid delen in Zuid-Japan zijn onbruikbaar. Windvlagen van 160 km. per ijjir ont wortelden bomen en vernielden mlefoon- leidingen en electrische leidingen in Tokio. Naarmate de storm de Japanse hoofdstad naderde, was Tokio meer en meer van de buitenwereld afgesloten. De telefoondienst van de politie liep vast, doordat velen vroegen, of vijande lijke bommenwerpers op weg waren. Het meteorologisch instituut waarschuw de voor mogelijke vloedgolven aan de kust van de Stille Oceaan. Honderden arbeiders werken nog aan de dijken, die vorige maand door de overstromingen werden vernield. Vóór deze wervel storm had in Japan namelijk een nood weer gewoed, waardoor 30.000 huizen blank kwamen te staan en 90 werden vernield. Bij stormen voor de Franse kust ten slotte zijn vijftien personen om het le ven gekomen. Negen van de elf beman ningleden van het bij de Britse kust gezonken Franse vissersvaartuig „Jules Verne" zijn verdronken. Van drie an dere Franse schepen, die een haven konden binnenlopen, zijn in totaal vijf personen over boord geslagen en ver dronken. Aan de oever van de Seine werd een man door het water meege sleurd. De Amerikaanse generaal William Dean heeft president Rhee van Zuid-Korea „als een persoonlijke gunst" verzocht twee Zuid-Koreanen vrij te laten, die hem in 1950, na de val van Taedjon, voor vijf dollar aan de Noord-Koreanen hebben uitgeleverd. Generaal Dean is onlangs uit Noord-Koreaanse krijgsgevangen schap in de V. S.teruggekeerd. In de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties is gisteren o.m. het woord gevoerd door de Franse staats secretaris van Buitenlandse Zaken, Maurice Schumann, en door de Belgi sche minister van Buitenlandse Zaken, Paul van Zeeland. Allebei spraken zij over de noodzaak om de verhouding met de landen van het Sovjet-blok anders en beter te regelen. Van Zeeland drong er in dit verhand bij de Westerse mo gendheden op aan „concrete en positieve voorstellen" te doen. De Fransman ver vulde reeds dadelijk een deel van de Belgische verlangens door aan te geven, hoe, naar de mening van de Franse re gering, een vermindering van de inter nationale spanningen kan worden be reikt. Schumann gaf de Sovjet-Unie de ver zekering, dat een Europese gemeenschap in het geheel niet tegen dit land is ge richt, maar integendeel een factor vormt, die kan bijdragen tot een inter nationale ontspanning. Zodra Rusland tot dit besef zal zijn gekomen, is Frank rijk bereid samen met dat land te zoe ken naar middelen om de Europese organisatie, die op zichzelf al een garan tie vormt tegen de herleving van een agressief militarisme, te completeren door een stelsel van aanvullende garan ties. Schumann noemde met name ga ranties tegen een eventuele geweld dadige .verandering van de bestaande grenzen. Over Indo-China zei de Franse afge vaardigde, dat, indien de „beide mo- gendheden, die de Vietminh-opstande- lmgen van buiten af bewapenen", bereid zijn tot onderhandelingen, deze begon nen kunnen worden tijdens of na de politieke conferentie over Korea. Het doel van deze onderhandelingen zou zijn het beëindigen van de agressie in Indo- China en een begin van normale inter nationale betrekkingen in Azië, aldus de Franse staatssecretaris. Advertentie (tot Zondagavond) Vooral aanvankelijk nog flinke op klaringen, maar in de nacht en och tend plaatselijk mist of laaghangende bewolking. Overwegend droog weer. Zwakke tot matige, in de kustprovin cies later vrij krachtige wind tussen Zuid en Zuid-West. Weinig verande ring in temperatuur. Zondag: Zon 6.34-18.28. Maan 20.08- 12.48. Maandag: Zon 6.35-18.25. Maan 21.01-13.57. (Van een bijzondere medewerker) In het loondebat, zoals dit thans in de particuliere sector wordt ge voerd, dient vooral te worden ge waakt tegen het inbrehgen van onjuiste en onzuivere elementen. Gevaar hiertoe is steeds aanwezig, wanneer de gemoe deren tijdens het twistgesprek verhit raken. Het debat raakt dan op een zij spoor, over en weer vallen verwijten en van een zakelijke discussie is geen sprake meer. Het is ons bekend, dat van regeringszijde alle mogelijke moei te wordt gedaan om de verantwoordelijk heid voor de te nemen beslissing op de allereerste plaats te laten, waar die in wezen behoort: in het particulier over leg. Tot onze verbazing waarschuwde de zer dagen een groot neutraal dag blad tegen dit „verleggen van de ver antwoordelijkheid voor regeringsdaden naar de vakbonden. Wij worden door de vakbonden geregeerd." Aldus de noodkreet van dit grote blad. Hier wordt naar onze mening een eerste on zuiver element in de discussie ge bracht. Weliswaar kennen we sinds het eind van de oorlog een straf geleide loonpolitiek, maar noch de werkgevers, noch de werknemers zien hierin iets anders dan een situatie die slechts werd geschapen tengevolge van de zeer bij zondere economische omstandigheden, waaronder ons land verkeerde en waarvan we derhalve zo snel mogelijk af moeten. Ook de werknemersvakver bonden spraken zich reeds geruime tijd geleden uit voor een vrijere loonvor ming. Een v r ij e r e. Het moment voor een geheel vrije loonvorming schijnt vooralsnog behoorlijk ver verwijderd te zijn. Het sociologisch principiële standpunt wordt hierdoor evenwel niet aangetast, dat n.l. zoveel als mogelijk is de verantwoordelijkheid eerst door hogere organen moet worden genomen, indien de lagere organen niet in staat blijken die verantwoordelijkheid te dragen. Daarom achten wij het geheel juist, dat de regering dezer dagen nog een uiterste poging heeft ondernomen om het vastgelopen overleg tussen werk gevers en werknemers weer op gang te krijgen. We hopen van harte dat het lukken zal, want een mislukking zou de na de oorlog tussen werkgevers en werkne mers gegroeide toenadering ernstig schaden. Op de tweede plaats dient nog eens nauwkeurig te worden vastgesteld, waar het gesprek nu eigenlijk over gaat, want sommige publicaties wekken de indruk alsof het om belangrijk meer gaat dan alleen om een compensatie van de stijging in de kosten van het levensonderhoud, tengevolge van de aangekondigde huurverhoging. Een publicatie van arbeiderszijde, waarin wordt gesteld, dat de arbeiders vakbeweging meent nu met een kloeke algemene verbetering van de lonen en salarissen aan bod te zijn, wekt zonder twijfel de indruk, dat men aan die zijde bezig is verder te gaan dan alleen een volledige compensatie. We menen ge rechtigd te zijn, te zeggen, dat deze in druk onjuist is. Reeds op 17 Juni, dus slechts twee dagen na de officiële aan kondiging van de huurverhoging en de diverse compensatiemaatregelen, lag er bij de Stichting van de Arbeid een nota van de Raad van Vakcentralen, waarin men aan de hand van concrete cijfers had berekend, dat een loonsverho ging van 5 a 6% noodzakelijk zou zijn. Medio Augustus evenwel is er een nieuw onzuiver element in het gesprek gekomen, met onmid dellijk een funest gevolg. Tal van ke ren hadden de werknemers er reeds bij de werkgevers op aangedrongen met een standpunt te komen en telkens weer werd' om uitstel gevraagd. De arbeiders leiders legden dit uitstel tenslotte uit als- een poging om tijd te winnen en de verantwoordelijkheid voor de te nemen beslissing op de regering af te wentelen. Toen eindelijk dan een standpunt be kend werd, kwamen bij de vakbondslei ders onmiddellijk herinneringen boven aan de overlegsmethoden die lang voor de oorlog golden n.l. van het loven en bieden. Men wist in werkgeverskringen dat de deskundigen van de vakbewe ging een noodzakelijke compensatie van 6 pet. hadden berekend, welnu, aldus re deneert men thans van arbeiderszijde, de werkgevers zijn toen 4 pet. gaan „bieden", kennelijk in de hoop, dat het wel 5 pet. zou worden en onder het motto „elke vermindering is verdiend". Prompt antwoordden de vakverbonden hierop met hun „eis" van 8% pet Zien we het goed dan dient noch de eis van de vakbeweging ad 8)4 pet., noch het bod van de werkgevers ad 3K pet., verhoogd tot 4, als serieus te worden aangemerkt. Dit duidt echter op het vol gen van een methode, die, gezien de huidige maatschappelijke verhoudingen, ongewenst is. In het overleg tussen werkgevers en werknemers, is na de oorlog immers iets wezenlijks veran derd. De arbeiders hebben verant woordelijkheid gevraagd en gekregen. Zij hebben bij meer dan één gelegenheid getoond deze verantwoordelijkheid aan te kunnen. Het is begrijpelijk, dat men in hun kring ervan uitgaat, dat hun des kundigen de 6 pet. berekening niet zo maar uit de lucht hebben gegrepen. Men moet er dan astublieft geen koehandel van maken, zo zeggen ze. Die tijd moge inderdaad voor goed achter ons liggen. BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21545 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraai 171, telef. 4790 Bijkantoor en Red. Ilmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 3. J. W, Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. Run en W. Severin. Wnd. hoofdredacteur: W. van Willige. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 47 cents per week, f 2.per maand, f 6.per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1953 | | pagina 1