Besprekhigen leiden met VAKBONDEN BLIJVEN STAAN OP 6 PCT. LOONSVERHOGING Werkgevers bereid tot een verplichte verhoging van 5 procent Duke's record alweer gesneuveld l i JAPANSE „veiligheidsmacht" stap nader tot een werkelijk leger De typhoon in Indo-China eist 1000 tot 2000 doden Tot hoofd en hart TWEE KINDEREN DOOR TREIN GEGREPEN EN GEDOOD RUIMTEVAARDERS BELEGEREN MILITAIR ATTACHÉ IN ROME Standpunt van de partijen Meer dan honderd mensenlevens in Japan verloren gegaan Faroek s bezittingen verbeurd verklaard Twaalf doden bij mijnongeluk in België Nieuw complot in Perzië ontdekt 4 Grote mate van overeenstemming Mr. H. A. R. Schuit nieuwe directeur Jaarbeurs Strijdmacht voor zelfverdediging 250.000 manstraaljagers en vliegdekschepen Dee MORRIS iefmi/cu Iwj! Het weer MAANDAG 28 SEPTEMBER 1953 77ste JAARGANG No. 25797 Door slijpsteen dodelijk getroffen Nederlander betrokken bij moord op Majorca? Raad van vakcentralen Mossadeq staat binnen een maand terecht Duitse krijgsgevangenen uit Rusland terug '▼f Op wagen bestuurd door hun vader Arbeider door trein ernstig gewond mtam HET SUEZKANAAL Export-deskundige Een verhaal met een tarief LODEN REGENJASSEN Ploegbaas bij kabel- leggen gedood BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, »elef. 4790 Bijkantoor en Red. Umuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 3. 3. W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. Run en W. Severin. Wnd. hoofdredacteur: W. van Willige. NIEUWE HAARIfMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter hoogte. Omroepers 1é cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRI3S 47 cents per week, f 2.— per maand, f per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544. De Stichting van de Arbeid verstrekt ons het volgend communiqué: De organisaties van werkgevers en werknemers, die samenwerken in de Stichting van de Arbeid, hebben na de gerezen moeilijkheden inzake de besprekingen over de op 1 Januari te nemen loonmaatregelen nader advies ingewonnen van enkele deskundigen. Deze commissie van advies zag zich voor de taak gesteld een oordeel te geven over de juistheid van de terzake opgestelde becijferingen en de redelijkheid van veronderstellingen, waarvan daarbij is uitgegaan. De commissie bestond, zoals gemeld, uit de heren: prof. mr. F. de Vries (voorzitter), prof. mr. P. Borst en ir. Z. Th. Fetter (leden), drs. L. C. Kuiken en prof. dr. J. Ch. W. Verstege traden op als adviserende leden, terwijl het secretariaat gevoerd werd door drs. P. Brandes. Over het advies heeft het bestuur van de Stichting van de Arbeid opnieuw vergaderd, waarbij partijen dichter bij elkaar zijn gekomen. Overeenstem ming kon echter niet worden bereikt. Van de zijde der gezamenlijke werk geversorganisaties deelt men ons het vol gende mede: Zoals eerder bekend gemaakt hebben de centrale werkgeversorganisaties zich bereid verklaard hun medewerking te verlenen aan een compensatie van de per 1 Januari te verwachten verhoging van de huren, alsmede aan de opheffing van de nog resterende verbruiksbeper- king door een hiermede overeenstem mende loonsverhoging met in achtne ming van de inmiddels door de regering voorgestelde fiscale maatregelen De berekeningen welke daartoe zowel van de zijde van de raad van vakcentra- len als van de gezamenlijke werkgevers organisaties en ook van regeringszijde werden opgesteld, gaven verschillende Uitkomsten. De raad van vakcentralen kwam uit op een loonsverhoging van on geveer 6%. Van werkgeverszijde was men van oordeel, dat de loonsverhoging op basis van de beschikbare gegevens, naar boven afgeror#3, op 4% gesteld diende te worden. In verband met het bestaande ver schil van inzicht over de cijfers werd, in overleg tussen de regering en de Stichting van de Arbeid, aan een com missie bestaande uit drie personen ver zocht een oordeel uit te spreken over de. juistheid van de gemaakte becijfe ringen en de redelijkheid van de veron derstellingen. waarvan daarbij is uitge gaan. De Commissie was opgedragen haar oordeel te geven met uitsluiting van alle overwegingen, die tot het loon politieke beleid kunnen worden gere kend. Na zowel cie werkgevers als de werk nemers te hebben gehoord is dleze com missie tot de slotsom gekomen, dat een loonsverhoging van 4,8% het antwoord vormde op de gestelde vraag. In de vergadering van de Stichting van den Arbeid: Zaterdagmiddag hebben de centrale werkgeversorganisaties hun standpunt aan de raad van vakcentralen bekend gemaakt. Het werkgeversvoorstel om overeen stemming te verkrijgen over een loons verhoging van 5%, gebaseerd op de uit spraak van de deskundigen, bleek voor de raad van vakcentralen niet aanvaard baar. Deze meende het voorstel van 6% te moeten handhaven. De gezamenlijke centrale werkgevers organisaties stellen zich op het volgende standpunt: Rekening houdende met de conclusie van de commissie van deskundigen en geleid door de wens om tot overeen stemming te geraken, verklaarden de centrale werkgeversorganisaties - zon der het rapport van de commissie in alle onderdelen te kunnen onderschrijven - zich bereid per 1 Januari een verplichte loonsverhoging, naar boven op 5% af gerond. voor werknemers van 23 jaar en ouder aan de Regering aan te be velen. Hierbij dienen op de gebruikelijke wijze dispensaties mogelijk te zijn. In dit verband werd in het bijzondler gewezen op de situatie in het midden- standsbedrijf, op grond waarvan de een. trale middenstandsbonden op het stand punt staan, dat in deze sector van het bedrijfsleven de loonsverhoging door een evenredige lastenverlaging volledig dient te worden gecompenseerd. De gezamenlijke centrale werkgevers organisaties wensen de beslissing over een herziening van de lonen voor man nelijke en vrouwelijke werknemers be neden de leeftijd van 23 jaar over te laten aan het bedrijfstaksgewijze over leg, met dien verstande, dat hierbij geen grotere loonsverhoging zal mogen wor den vastgesteld dan 5 pet. Voor personeel van 23 jaar en ouder in dienstbetrekkingen, waarvoor geen C.A.O. of bindend vastgestelde loonrege ling geldt, bevelen de centrale werk geversorganisaties aan dezelfde procen tuele verhoging als bovengenoemd op de lonen of salarissen toe te passen. De centrale werkgeversorganisaties ach ten daarnaast, voor een vergroting van de spreiding tussen de functiegroepen, een herziening van de richtlijnen voor de loonvorming per 1 Januari gewenst, in dien zin, dat de richtlijnuurlonen voor de geschoolde vakarbeiders met Zware typhoons, die grote overstro mingen met zich mee hebben gebracht en die ook in het afgelopen weekeinde nog voortduurden, hebben, voor zover thans bekend is, in Japan 115 tot wel licht 400 mensenlevens geëist, terwijl in Centraal Indo-China naar schatting zelfs duizend tot tweeduizend mensen om het leven zijn gekomen. Zowel in Japan als in Indo-China zijn honderd duizenden mensen in de afgelopen da gen dakloos geworden. De hulpverle ning wordt door de weersomstandig heden zeer bemoeilijkt. De typhoons hebben het ergste huis gehouden in het gebied rondom de Ja panse binnenzee, waar de schade op millioenen dollars geraamd wordt Amerikaanse militairen zijn bij het hulpverleningswerk ingeschakeld. De schade aan het Amerikaanse legerkamp te Otsoe bij Tokio wordt op circa 2.000.000 dollar getaxeerd. Naar ver luidt is Vinh, hoofdstad en militaire basis van de communistische Vietmmh- beweging in Indo-China, zwaar geteis terd. De typhoon heeft in Indo-China voedselvoorraden vernietigd en de rijst op de velden vernield, zodat men vreest, dat in Annam hongersnood zal ontstaan. De hulpverlening wordt be lemmerd door de overstromingen en de voortdurende regen. Franse oor logsschepen en kustvaartuigen worden (Van onze correspondent) Zaterdagmiddag is in Overdinkel, een dorpje aan de grens nabij Enschede, de 30-jarige G. Krikke dodelijk verongelukt. De man had een amarilslijpsteen aange sloten op de motor van een stofzuiger. Plotseling sprong de steen uit elkaar, ver moedelijk doordat hij een te groot aantal wentelingen maakte. De man kreeg een deel van de steen tegen zijn voorhoofd en overleed terwijl hij naar het ziekenhuis te Enschede vervoerd werd. Het slachtoffer was gehuwd en vader van een kind. tezamen met hefschroefvliegtuigen gebruikt om geneesmiddelen naar het getroffen gebied een strook van 144 km. aan de kust tussen Tourane en het dorp Quang Tri te brengen. De door de typhoon veroonzaakte overstromingen zijn ook buitengewoon ernstig geweest in de zones, die in de macht van de Vietminh zijn. De distric ten ten Noorden van Dong Hoi, 100 km. ten Noorden van Hue, zijn volgens rap porten van piloten van verkennings vliegtuigen vrijwel volkomen met wa ter overdekt. De Egyptische revolutionnaire raad heeft besloten ex-koning Faroeks bezittingen in Egypte, die op vele millioenen guldens wor den geschat, te confiskeren, aldus heeft majoor Salah Salem, minister van Nationale Voorliching vanmorgen medegedeeld. Alles is thans staatsbezit, zo zeide hij. Faroek bezat vele paleizen, landhuizen, jachten, auto's en grote landerijen. Een te Palma op het Spaanse eiland Ma jorca met haar vader wonende Amerikaan- S2 vrouw, mevrouw Baxter, is Vrijdagavond onder verdachte omstandigheden gestorven. Mevrouw Baxter is getrouwd geweest met een Amerikaanse millionnair van wie zij later is gescheiden. De arts, die mevrouw Baxter onderzocht, constateerde vergiftigingsverschijnselen en gelastte lijkschouwing. De politie heeft een Nederlander gear resteerd, die er van wordt verdacht de Amerikaanse vergiftigd te hebben. Het kenmerk van deze tijd is meer jagen, haasten, hotsen en duiven dan beleefdheid en ge- manierdheid, twee cent worden verhoogd. De uitwer king en de toepassing van deze richt lijnen dienen aan het bedrijfstakgewijze overleg te worden overgelaten. De centrale werkgeversorganisaties spreken zich voorts uit voor een wijzi ging van de richtlijnen voor de ge meenteclassificatie voor handarbeidslo nen, in dien zin, dat het aantal klassen op vijf blijft gehandhaafd, doch dat het uurloonverschil tussen de eerste en de vijfde gemeenteklasse wordt vermin derd van 12 op 10 cent. De toepassing van deze gewijzigde richtlijnen dient, overeenkomstig de op dit punt bestaan de practijk, eveneens aan het bedrijfs taksgewijze overleg te worden overge laten. De Raad van vakcentralen deelt me de dat de besturen van het N.V.V., de K.A.B. en het C.N.V. in hoge mate be treuren dat er nog geen overeenstem ming is bereikt, mede omdat in de laatste phase der onderhandelingen een reëel overleg met de industriële en agrarische ondernemingsorganisaties mogelijk bleek. De vakcentralen konden echter ook in deze laatste phase van het overleg niet afwijken van de door hen bepleite loonsverhoging van zes procent. Dit voorstel is door hen van meetaf bedoeld niet als een onderhandelingsvoorstel, dat speelruimte bevatte, doch als een volkomen reëel voorstel, waarin op ver antwoorde wijze de compensatie voor de huurverhoging en voor de resteren de consumptie-beperking alsmede de voorgenomen belastingverlaging in rekening zijn gébracht. De door hen reeds bij de regering in gediende voorstellen zijn 26 September in een nota schriftelijk nader toege licht. In de kolenmijn „Charbonnage de I'espérance" nabij Quaregnon in de Belgische provincie Henegouwen zijn Zaterdagavond twaalf mijnwerkers om het leven gekomen en twee gewond, doordat de vloer van de lift waarin zij zich .bevonden het begaf. De schacht waarin het ongeluk gebeurde is 570 meter diep. De mijnwerkers maakten een val van 130 meter op het ogenblik dat zij, na afloop van hun werk, naar boven werden gebracht. Drie Belgen, een Pool, een Fransman en zeven Ita lianen vonden de dood. Generaal Hassan Mozaffari, die 26 Augustus j.l. benoemd werd tot gou verneur-generaal van de provincie Khoezistan, is gisteren in de Perzische hoofdstad Teheran gearresteerd. Hij wordt er van beschuldigd, met ver scheidene officieren en burgers een complot tegen de huidige regering te hebben gesmeed ten gunste van dr. Mossadeq. Er zouden nog meer arres taties zijn verricht. Khoezistan is de Zuidelijke provincie waarin het oliecentrum ligt. Volgens een hooggeplaatst politie functionaris onttrekt de voormalige Perzische minister van buitenlandse zaken, Hoessein Fatemi, op wiens hoofd thans een prijs is gesteld, zich aan ge vangenneming door zich te vermom men als een vrouw. Ondanks de berichten, volgens welke hij naar Irak, Syrië of Egypte zou zijn gevlucht, verblijft Fatemi nog steeds in de Perzische hoofdstad. Fatemi begeeft zich van de ene schuilplaats naar de andere in een „sjador", een Perzisch vrouwengewaad, dat het gehele lichaam bedekt en alleen de ogen zichtbaar laat. Op het hoofd van Fatemi is een prijs van 100.000 rialen gesteld. Ex-premier dr. Mossadeq zal bin nen een maand terecht staan voor het misdrijf genoemd- in art. 317 van het Perzische wetboek van strafrecht, dat gericht is tegen opstanden, die ten doel hebben de Pahlevi-dynastie omver te werpen. Het misdrijf wordt gestraft met de dood door ophanging. Het pro ces zal openbaar zijn. tenzij de krijgs raad anders beslist. Mossadeq is tot nu toe vier malen verhoord. Bij die verhoren placht hij flauw te vallen of ziekte te simuleren. Het onderzoek tegen hem was zeer zorgvuldig geweest en verdere verho ren zouden niet nodig zijn. Meer dan duizend Duitse krijgsgevan genen, die bijna tien jaar lang in Rus sische kampen hebben gezeten, zijn Za terdagavond in twee groepen in West- Duitsland aangekomen. Zij vormen de voorhoede van een onbekend aantal Duitse krijgsgevangenen, die de Sovjet- Unie beloofd heeft te zullen repatrië- (Van onze correspondent) Twee kinderen van de landbouwer Chr. Elmans uit Neerbosch bij Nijmegen zijn Zaterdag op een onbewaakte over weg nabij Nijmegen door een trein ge grepen en gedood. De kinderen zaten op een door een paard getrokken wagen bestuurd door hun vader. Deze werd slechts licht gewond. Toen de vijftigjarige landbouwer El- mans met zijn plateauwagen de onbe waakte overweg nabij de St. Teunis- molen onder Nijmegen passeerde, be merkte hij niet de waarschuwende knipperlichtinstallatie, die de trein Nij megenDen Bosch aankondigde. De wagen reed midden op de onbewaakte overweg toen de trein naderde. Het paard was de rails reeds gepasseerd. De wagen werd gegrepen en de zevenjarige Albert en zijn tienjarige zusje Maria Christina, die zich op,, de wagen bevon den, werden vrijwel op slag gedood. Zondagavond omstreeks kwart over acht geschiedde op het baanvak Am sterdamAmersfoort een ongeluk, dat betrekkelijk goed is afgelopen. Werk lieden van de firma Splunter uit Rid derkerk waren juist om acht uur be gonnen met voorbereidende werkzaam heden om het baanvak van nieuwe spoorstaven te voorzien ter hoogte van de Ouddiemerlaan. De directie van de Nederlandse Spoorwegen had twee vei ligheidsmensen aangewezen, die bij het naderen van de treinen de werklieden waarschuwden. De trein Amsterdam—Amersfoort, die drie minuten over acht van het Centraal Station vertrok, is vermoede lijk te laat gezien, waardoor de 48- jarige D. Bakker, wonende te Alkmaar, die bezig was met een klemboutmachi- ne, een klap kreeg van het motorblok van deze machine en in de berm werd geslingerd. Per G.G.D. is het slachtoffer met vrjj ernstige verwondingen naar het O. L. Vr. Gasthuis te Amsterdam vervoerd. De trein kwam honderd meter ver der bij de overweg Ouddiemerlaan tot stilstand. Een der klemboutmachines was dit stuk meegesleurd door de mo torwagen. De reizigers moesten uitstap pen en konden met anderhalf uur ver traging met een andere trein hun reis vervolgen. Gedurende deze tijd was het baanvak gestoord, zodat menige Zon dagavondreiziger zijn verbinding zal gemist hebben. De werklieden zijn naar huis gezonden. De werkzaamheden zijn gestaakt. De Rijkspolitie van Diemen heeft ter plaatse naar het gebeurde een onderzoek ingesteld. Van gezaghebbende Egyptische yjde wordt vernomen, dat Egypte de Britse voorstellen voor een regeling van het vraagstuk der Suez-kanaalzone, vrijwel geheel heeft aanvaard. Slechts het Engelse voorstel, dat Britse technici, die in de basis voor onderhoud zullen achterblijven, nadat de Britse troepen vertrokken zijn, uniform zullen dragen, is door de Egyptenaren niet aanvaard. Veldmaarschalk sir John Harding, chef van de Generale Staf van het Britse Imperium, heeft dezer dagen een bezoek gebracht aan de ma noeuvres van het Joegoslavische le ger. Harding (rechts) drukt Tito de hand. Tussen hen in de Joegoslavi sche generaal Ivan Gosnjak. 'I In de vacature van directeur van de Koninklijke Nederlandse Jaarbeurs, ontstaan door de benoeming van mr. J. Milius tot gedelegeerd lid van de Raad van Beheer van deze instelling, is met ingang van 1 Januari a.s. be noemd de heer mr. H. A. R. Schuit, secretaris van de directie van Rijme- nam N.V. te Den Haag. De heer Schuit heeft gestudeerd in de rechtsweten schappen aan de Rijksuniversiteit te Leiden. Na deze studie te hebben be ëindigd, was hij enige jaren werkzaam als directeur-secretaris van de toenma lige Philips' verkoopafdeling voor Ne derland, vervolgens heeft hij een aan tal leidende functies gehad in middel grote Nederlandse ondernemingen, waarbij vooral hun exportbelangen zijn aandacht hadden. In deze jaren heeft hij een bezoek gebracht aan tal van Europese landen, waarbij hij tevens de gelegenheid had kennis te nemen van bekende internationale jaarbeurzen. Mr. Schuit is gehuwd en heeft de leef tijd. van 45 jaar. De Britse Lieutenant-commander Mike Lithgow die hier juist in z'n blauwe supermarine „Swift" stapt heeft bo ven de Lybische woestijn met succes een aanval gedaan op het wereldsnelheidsrecord, dat onlangs gevestigd was door Neville Duke. De officieuze tijd van L'ithgow is 1.183 km. u.; dit moet echter nog officieel bevestigd worden. Toeschouwers steken de vingers in hun oren als het toe stel gillend voorbij schiet. De leiders van de twee grootste Japanse partijen, premier Yosjida (liberadl) en de voorzitter van de progressieve partij, Sjigemitsoe, zijn gisteren over eengekomen Japans nationale veiligheidsmacht, die officieel dient ter be strijding van binnenlandse opstanden, een stap nader te brengen tot een werkelijk leger. In een communiqué verklaren de leiders van de twee groot ste politieke partijen in het land, dat een nieuwe organisatie, „strijdmacht voor zelfverdediging" geheten, in het leven zal worden geroepen, welke Japan tegen „indirecte zowel als directe agressie" zal verdedigen. De nieuwe organisatie zal 250.000 man omvatten, alsmede straalvliegtuigen en vlieg dekschepen, aldus meldt Reuter. Voorts wordt gezegd, dat de leiders van beide conservatieve partijen over een zijn gekomen „een politiek te vol gen, welke streeft naar ontwikkeling van de defensiestrijdkrachten van Ja pan met het oog op de huidige inter nationale toestand". De Japanse strijd krachten zullen worden uitgebreid in overeenstemming met het economisch toelaatbare, teneinde een tegenwicht te vormen voor de vermindering van de Amerikaanse strijdkrachten, die in Japan gestationneerd zijn. In politieke kringen te Tokio be schouwt men de overeenkomst als een overwinning voor Yosjida in een moeilijke politieke situatie. Hij had tot nog toe in het Huis van Afge vaardigden geen eenvoudige meer derheid voor zijn plannen kunnen krijgen. Volgens genoemde kringen zal Yosjida de Amerikanen thans kunnen verzekeren, dat zijn defensie plannen door een meerderheid van het parlement worden gesteund. Vol gens waarnemers zal de overeen komst een gunstige invloed hebben op de economische onderhandelingen, die thans tussen de V. S. en Japan worden gevoerd. De twee socialistische partijen, die tezamen 138 van de 466 zetels in het Huis van Afgevaardigden bezetten, hebben de overeenkomst fel aangeval len. Zij verklaarden, dat de defensie- strijdkrachten niet anders dan een werkelijk leger zouden zijn. Dit is in strijd met de Japanse Grondwet, die het houden van strijdkrachten ver biedt, aldus de verklaring. De Amerikaanse militaire attaché in Rome heeft benauwde ogenblikken, doorgemaakt. Op de een of andere manier was het ge rucht in de wereld gekomen, dat de rege ring van de Verenigde Staten vrijwilligers zocht om ze per ruimteschip het heelal in te sturen. Het experiment zou niet bedoeld zijn om al dadelijk kennis te maken met de maan of met Mars. Volgens het gerucht zou den de liefhebbers nog maar de bemanning vormen van een kunstmatige satelliet, die bij wijze van tussenstation naar elders om de aarde zou blijven cirkelen. Dat was het verhaal, maar er hoorde nog een tarief bij. Aan allen, die zich opga- Advertentie BaRTELJORISSTRAAT 20 TEL. 13439 (tot Dinsdagavond) Wisselende bewolking met vanavond voornamelijk in de kuststreken nog enkele buien, m ar morgen bijna overal droog weer. Krachtige tot ma tige wind aanvankelijk tussen Noord- West en West, later krimpend naar Zuid-West. Koudere nacht, morgen overdag ongeveer dezelfde tempera turen als vandaag. Zon: 6.37-18.23. Maan: 22.05-14.15. ven, zouden de V. S. 12.000 dollar per jaar uitbetalen, en verder kregen hun nabe staanden een jaarlijks pensioen van 6000 dollars. Toen had je de kat in de gordijnen. Op de ambassade in Rome wisten ze niet, wat ze met al die post moesten doen. De telefoon stond niet stil en hele rijen sol licitanten, waarschijnlijk meer aangelokt door die 12.000 dollars voor henzelf dan de 6000 voor hun weduwen, wachtten voor de deur. En de militaire attaché moest maar zien, dat hij er zich uit redde. Persoonlijke vertogen baatten hem niets. De ruimtevaar ders riepen om de dokter, ze verlangden gekeurd te worden. Tenslotte liet de attaché een geluidswagen van de politie komen, die in rap Italiaans een ontzenuwing ten beste gaf van alle geruchten, die de vrijwilligers naar de ambassade hadden gelokt, en van alles wat er ter plaatse nog was bijgekomen. Pas na een officieel dementi in alle Ita liaanse bladen luwde de belangstelling. Maar iemand van de ambassade zei: „Dit soort geruchten is net als katten. Ze heb ben zeven levens." (Van onze correspondent) Bij het leggen van een nieuwe kabel van de Prov. Geld. Electr. Mij. in de Waalbandijk bij Druten, heeft zich een ernstig ongeluk voorgedaan dat aan de ploegbaas J. v. D. uit Tiel, het leven heeft gekost. Het kabelnet ter plaatse wordt gewij zigd en daarvoor was een kabelploeg van de P.G.E.M. bezig om een nieuwe kabel van een haspel te rollen. De haspel hing tussen twee vijzels op een langzaam ach teruit rijdende wagen. Door onbekende oor zaak kwamen de vijzels plotseling in be weging, zij kantelden van de wagen. v. D. die op de wagen stond werd door de kabel meegesleurd en kreeg het gevaarte van de haspel op zijn hoofd. Hij moet op slag zijn gedood. Het slachtoffer was gehuwd.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1953 | | pagina 1