Haarlemse Dierenbescherming zoekt het in de lucht ERRES RADIO ruimtelijke weergave FIAT 500 Mulo-scholieren snuffelden door Haarlem y 1 Directeur Beroepskeusebureau neemt afscheid K Een heil? f Ballonnenwedstrijd voor de jeugd Auto in de gracht Historische rallye een ontdekking en een goed idee TIN J De onzichtbare dame' Hoe spelen de R.K. clubs? Serie meester- pianisten in Concertgebouw Twee honden gered Begrafenis mevrouw Krouwels- Traksel «EEN NACHT ZONDER MATRAS! HAARLEMS MATRASSENHÜIS J. G. MARTIN ZONEN Theaterin Haarlemse Schouwburg Gehuurde bromfiets FERERMAIVIV NATUURLIJK U-fe §mê. Nachtelijke inbraak ROOKARTIKELEN JAN VAN DER PIGGE ba^m 0/ g B DE GRUNDIG SPECIALIST DONDERDAG 1 OCTOBER 1953 Ned. Kath. Vrouwen beweging Uw Matrassen bijgevuld of vernieuwd Maakloon 1-pers. f 12.50, 2-pers. f 15.- H. DE GRAAFF Grote Houtstraat 103 - Tel. 11485 Vlam in de pan Door vallende stok getroffen Met 2'/2 liter benzine brengt de FIAT 500 U met een passagier en veel bagage van Amsterdam naar Den Haag. 1 DANSSEIZOEN BEGINT 15 OCTOBER. DANS-ACADEMIE I L 19—. Dans-Academie MARTI Schagenelstraal 29 - Haarlem Tel. 10805 Burgerlijke Stand „DEO GRATIAS" TE WATER GELATEN Uitspraak rechtbank v. W. Rijwieldief meldt zichzelf iPÜ' PAGINA 2 Wh4 m Horloge en enig geld ontvreemd Belaardbespelin^ ZANDVOORT K.V.P.-vergadering HEEMSTEDE Installatie pastoor J. Drost Wereldmerken: Biljart era Onderlinge Tuinlieden vereniging „Elck wat wils"-avond OESTERS! GRUNDIG de Aristocraat onder de Radiotoestellen!^ Advertentie v Het ging er gistermiddag in en rond' het Krelagehuis feestelijk toe, toen de Haarlemse Dierenbescherming de vie ring van het tachtig-jarig bestaan inzet te met een balonnenwedstrijd voor de jeugd. Bijna drieduizend kinderen meldt den zich present en langzamerhand for meerde zich een lange stoet van jeugdige enthousiastelingen, die hun ballon stevig ln de hand hieldpn. Dat er desondanks toch nog een ballon wist te ontkomen, veroorzaakte alleen maar plezier bij het jonge volkje, dat vol spanning de ca priolen van de vluchteling boven de bomen van de Kinderhuisvest volgde. Iedereen was tenslotte van een ballon voorzien, toen de Haarlemse politiekapel bij het Krelagehuis arriveerde en zich aan de kop van de stoet opstelde. Van daar werd een feestelijke tocht met de kinderen, welke tevens een goede pro pagandastunt voor de Dierenbescher ming bleek te zijn, gemaakt naar het sportterein aan de Kleverlaan en op dat veld boncl de wind reeds de strijd aan met de kleine balonnen waarvan er vele onder grote hilariteit van de omstanders vroegtijdig het luchtruim kozen. In korte trekken werd de jeugd nog eens gewezen op het belang van de die renbescherming, cle politiekapel blies r r.og even pittig op los en toen werd het sein gegeven om de ballonnen los te laten. Onder gejuicht van de jeugd schoten ongeveer drieduizend ballonnen de lucht in, een kleurig en toch wel sensationeel evenement, en de wind maakte daar een ojankbaar gebruik van om met de bal lonnen zijn spel te spelen. Na een kwar tier was de laatste ballon uit het ge- Door onbekende oorzaak is vanmor gen een auto, die langs de Nieuwe- gracht, tussen de Kruisweg en de Jans- weg geparkeerd stond, in het water te recht gekomen. De bestuurster zat niet in de wagën, maar voorbijgangers waren van mening, dat er mensen in de auto zaten. Twee van hen doken onmiddellijk het water in en slaagden er wel in twee honden uit de auto te redden. De wagen was intussen voor het grootste gedeelte onder water verdwenen. Maar spoedig was de takelwagen van P. v. Steijnen en Zn. aanwezig om ook de auto uit het water te halen. Op de walkanten en op de bruggen stonden honderden Haarlem mers naar dit niet alledaagse schouw spel te kijken. In de kathedrale basiliek van St. Ba- vo te Haarlem heeft plebaan H. Agterof hedenmorgen de plechtige Requiemmis opgedragen voor de zielerust van mevr. C. M. Krouwels-Traksel, die Maandag in de ouderdom van ruim 102 jaar is overleden. De plebaan werd geassisteerd door de gebroeders Krouwels O. F. M„ kleinkinderen van de overledene. Bij de begrafenis op het R. K. Kerkhof St. Ba- vo te Heemstede waren vele vrienden, voornamelijk uit het missiewerk, tegen woordig. Pater W. Krouwels verrichtte de absoute. Een kruis van witte bloe men en enkele boeketten herfstbloemen dekten de groeve. zicht verdwenen en voor de Haarlemse jeugd blijft er nu niets anders over dan te wachten, welke ballon het verst is weggekomen. De N.K.V.B., afd. Haarlem, opende het winterprogramma met een toneel stuk „Op afbetaling", opgevoerd door de toneelgroep Bouwfonds Parochiehuis „St. Jan" uit de Joh. de Doper-parochie. Deze enthousiaste groep gaf een alles zins vlotte vertoning van dit alleraar digste stuk, met „Oom Nixephorus", vertolkt door Wim Hubbers, als aan trekkelijkst gespeelde rol. Het zeer talrijke publiek toonde door daverend applaus zijn waardering. BIOSCOPEN: Rembrandt: „Berucht, beroemd, bemind". Tijden: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Boven 18 jr. Palace: „Het mysterie van het leven". Bo- ven 14 jr. Tijden: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Luxor: „De groene handschoen". Boven 18 jr. Tijden: 2, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Avontuur". Strikt volwasse nen. Tijden: 2.30, 7 en 9.15 uur. Lido: „Min of meer een meermin". A.l. Tijden: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. City: „Daar komen de tanks". Boven 14 jr. Tijden: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Minerva: Donderdag: „Jeanne d'Arc". Boven 14 jaar, 8.15 uur. Donderdag 1 October Stadsschouwburg: „St. Genesius" ln „Va dertje Langbeen", 8 uur. Concertgebouw: Christelijke Oratorium Vereniging „Door Zang Vriendschap" m.m.v. Corry Bijster en Annie Woud, 19.30 uur. Vrijdag 2 October Concertgebouw: Stefan Askenase, Chopin- avond, 20 uur. Stadsschouwburg: De Hoofdstad Operette in „Wienerblut", 20 uur. Grote Kerk: Beiaardbespeling door Arie Peters 11.3012.30 uur. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum, Groot Heiligland 62, Dagelijks geopend van 10—17 uur en des Zondags van 1317 uur. Vleeshal: „Haarlemse architecten expo seren" (tot 5 October). Teylers Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen behalve Maandag van 11 —17 uur. Kunsthandel Leffelaar, Wagenweg 102, eretentoonstelling van werken door de schil der G. Rober (tot 17 October). Palestina diorama's, Schotersingel 117a, Bijbelse voorstellingen. Geopend van 10—12 en 1417 uur. Vishal, Grote Markt: „Nemiso". Neder landse Miniatuur Spoorweg Onderneming. Advertentie Opnieuw is in de automatiek van J. V. in de Spekstraat het vet in de fri tuurpan door oververhitting gaan bran den. De verhitting geschiedt door een electrisch element in de olie of het vet te leggen, tengevolge waarvan dit bin nen korte tijd een temperatuur van 500 graden krijgt. De stroom moet dan on middellijk worden uitgeschakeld, aan gezien anders de olie of het vet door oververhitting in brand raakt. Te om streeks 21.15 uur heeft de knecht van J. V., die pas drie dagen in dienst is, wel de electrische stroom ingeschakeld, doch heeft vergeten deze weer uit te schakelen, aangezien op dat moment de verhuiswagen met zijn inboedel arri veerde. Toen hij zijn verzuim bemerk te, was het al te laat en was het vet reeds gaan branden. De brandweer heeft met een schuimblusapparaat het brandende vet geblust. Er was geen schade. Een 25-jarige wielrijdster, die op de Kleine Houtweg reed nabij het Frede- iw™.,,™ - tï-— «kspark, kreeg een van de stokken, ,5 s an ïj°,oy' li1®3"® Kam- waarmede enkele jongens in de aldaar perlaan: „Kunstenaars helpen". Geopend staande kastanjebomen aan het gooien waren op haar hoofd, waardoor een bloedende wonde ontstond. Nadat deze wond door een arts was gehecht, kon zij haar tocht per rijwiel vervolgen. 1012.30 en 13.3017 uur. Zondag 14—17 u. DIVERSEN: Noordersportpark: Kinderboerderij. Ge opend van 1012 en 24 uur. Advertentie Imp.: f3m %Jm Leonard Lang Sladhoudersk. 114 E. A'dam, Tel. 719744 Vanmorgen zaten 69 ongeduldige leerlingen van de A. H. Gerhardschool in een van de gymnastieklokalen te wachten op een teken van de heer M. J. O. Branse. Wanneer zij dan dat sein tje kregen, was voor hen de histori sche rallye door Haarlems binnenstad begonnen. Lawaaierig stommelden zij Elke groep bezat een secretaris, die naarstig en nauwkeurig aantekening hield in de door de heer W. H. J. A. Oldenhave geïllustreerde beschrijving, waarin het wedstrijdelement verhoogd was door het vervangen van de straat namen door aanduidingen. Teneinde de prijswinnaars vast te stellen, had men het schoollokaal uit, in zekere zin het i een strafpuntenregeling in het leven onbekende tegemoet. In zekere zin, want elke groep, die uit vier leerlin gen bestond, had een handleiding, waarin vermeld stond waarheen de weg door Haarlem leidde. Om half negen vertrok de eerste en om half elf ging de laatste groep de deur uit. Daarmee was voorlopig een einde gekomen aan de taak van de heer Branse. die deze historische rit heeft ontworpen. Deze rallye, die ongeveer zeven kwartier duurde, had ten doel de ken nis van en de belangstelling voor het Haarlemse stadsschoon te vergroten. Tevens heeft het bij de organisatoren voorgezeten de jeugd te prikkelen met open ogen het vele, wat Haarlem bezit aan oude gebouwen, hofjes, gevelste nen en -opschriften te beschouwen. En het lerarencorps, in het bijzonder de heer Branse, die geschiedenisleraar is aan de A. H. Gerhardschool, heeft reeds goede resultaten kunnen boeken, want dagen van te voren hebben de leerlingen zich geprepareerd op deze tocht. Hoe dat kan? In elke school lekt toch wel eens iets uit en zo hadden ook enkele snuggere knapen van de rallye lucht gekregen en zich ijverig toegelegd op de geschiedenis Van Haarlem. Advertentie A Inlichtingen Inschrijving voor R en j ng l (Anno 18 75) elke dag 11—12 uur 2417 uur 21 uur 5? Cl UUT GEBOREN: J. SchoorlFlorisson, z.; M. Dekkervan Leerdam, z.; C. de Vries van Ee, z.; C. M. J, BestenbreurWit- teman, z.; G. W. S. M. NoyaVisser, z. ONDERTROUWD: M. H. Groen en P. Klaarhamer; B. A. Blom en J. E. Luijten; F. H. Kroon en J. E, A. Maazen; J. M Gilein en M. J. Loogman; A. C. van der Mark en D. Kamphuis; P. J. Nölet en G. E. Heijerman; W. L. van der Weide en A. P. van Dansik; J. J. Koning en C. M. Timmerman; W. J. Kool en E. Stein- meier; J, Helmus en C. J. van der Kooi; Jhr H. Teding van Berkhout en I. van Kooten: N. J. de Vries en L. M. Verver; C. S. Dijt en G. A. van Leeuwen; G. Oostrom en W. Hensen; A. Bos en J M. Blok; J. Betgem en S. Chr. Treffers; G. J. van der Veen en P. C. van Breda; J. M. de Vries en E. de Jongh. GEHUWD: P. Nieuwland en J- A. Ko ning; J. van der Groef en W. Heiliegers: A. Ronde en J. J. Kemme; Th. van der Hoorn en A. H. Waasdorp; Chr. J. W Fehres en Th. M. Kockelkoren; Th. Jon ker en C. A. Koek; J. A. van der Put ten en A. L. Bakker; J. Straatman en J- C. Zwerus; C. Baggerman en C. C. Th Faase; J. Jansen en J. A, M. Rijkes; W. A. Molenbeek en E. den Ouden; J. Vij zelaar en Th. E. M. Heeres; G. J. van Omme en H. H. Groeneveld; J. Hen driks en T. Schol; A. Jansen en Chr. R. van Veen. OVERLEDEN: H. J. Chr. Hoek, 72 j.. Merkmanstraat; G. J. Kuijper, 73 j„ Gasthuislaan: B. J. Chr. Dekker, 74 J„ Hagestraat; Chr. M. KrouwelsTraksel, 102 j„ Karei van Manderstraat. Op de scheepswerf van Holland-Nau- tic is gistermiddag de in aanbouw zijn de motorcoaster „Deo Gratias" te water gelaten. Het schip meet 610 ton, heeft een lengte van 53 meter en een breedte van 9 meter. De coaster is uitgerust met een door de fa. Brom vervaardigde mo tor van 500 pk. Voor de tewaterlating sprak een der opdrachtgevers, de heer J. Boll uit Zweden woorden van dank aan het adres van de Hplland-Nautic voor de uiteindelijk toch vlotte bouw, na aan vankelijke vertraging. Moge de Deo Gratias tot heil van Nederland onder Gods zegen de zeeën bevaren, zo ein digde de heer Boll zijn toespraakje. Na hem dankte de directeur van de werf, de heer H. J. Kreuger, de heer Boll voor de prettige medewerking, die hij van hem en zijn broer steeds onder vonden had. Hij wenste het schip een behouden vaart. Mevrouw A. Boll Kreger sloeg daarna de klink weg, waar op het gevaarte langzaam en daarna steeds vlugger zijn element tegemoet- snelde. De coaster is gebouwd voor rekening van de chartermaatschappij van de gebr. Boll te Heiloo. De zaak tegen <fe 30-jarige Bloemendaal- se agent T. W waarin deze meineed en mishandeling ten laste was gelegd, is aan gehouden, omdat tijdens de behandeling van veertien dagen geleden een z.g. vormfout is gemaakt. Op 14 October des morgens om kwart overnegen zal de zaak worden heropend. geroepen; strafpunten werden toege kend wegens het onjuist invullen van de antwoorden en het overschrijden van de tijd, waarin de route volbracht moest worden. De groep, die de beste tijd heeft gemaakt en het minst aan tal strafpunten opliep, werd een histo risch boekje over Haarlem uitgereikt (voor elke leerling één). Ook de twee de prijswinnaar kreeg dit ten ge schenke. Het was de eerste keer in de ge schiedenis van de A. H. Gerhardschool; dat een dergelijke rit was georgani seerd. Mochten de resultaten gunstig zijn, dan zal in de toekomst een soort gelijke rallye worden gehouden, maar dan groter van opzet en omvang. In ieder geval is ook deze op bescheiden schaal opgezette tocht door Haarlem alleszins ten nutte gekomen aan de historische kennis van de leerlingen, die de rallye bovendien nog als een uitje konden beschouwen. Men kan niet zeggen,, dat toneellie- vend Haarlem veel respect heeft ge toond voor Calderon's geliefdste en meest gespeelde blijspel „La Dama Duende" oftewel „De onzichtbare da me" in de vertaling van Hendrik de Vries. Even meer dan vijftig toeschou wers zaten gisteravond in de Stads schouwburg verspreid, toen de nieuwe toneelgroep „Theater" met deze eer steling een voorstelling gaf. Vroeger was dat niet een uitzonderlijk gebeu ren, maar de laatste jaren zijn de ge zelschappen in onze stad wel wat ver wend. Dat de thuisblijvers veel gemist hebben, kunnen we moeilijk beweren, want de voorstelling bezat niet de kracht om te blijven boeien, met hoe veel zorg de costuums, de decors en de belichtingen dan ook gekozen wa ren. Voor een groot deel ontstond een ze kere verveeldheid door de aanhou dende decor-wisselingen (liefst der tien maal), waardoor de toch al niet sterke geschiedenis met een niet vol doende sterke rolbezetting uit elkaar getrokken werd. Het gitaarspel van Koos Tigges en het grapje van de zes gemaskerde „bravo's" met zwarte hoed en mantel, die bij open doek de roi van toneelknechts vervulden, mochten een vondst genoemd worden, de aan dacht voor de comedie werd er door verstoord. Calderon fantaseert er in deze spookgeschiedenis lustig op los met een stortvloed van verheven taal, die bedoeld is om verstaan te worden. De zeer schone weduwe Angela is door haar twee broers opgesloten, omdat haar echtgenoot een grote schuld na liet en het eergevoel boven alles gaat. Er komt echter een gast in huis, die met de spookdame kennis maakt via een geheime kast tussen haar boudoir en de logeerkamer. Enkele duels zijn nodig vooraleer de gast het weeuwtje in zijn sterke armen kan drukken. Onder regie van Kees van Iersel, die zelf ook een van de hoofdrollen speelde, is dit spel nieuw leven gege ven. Johan Schmitz, zo graag een bra- vour-ridder, kreeg als de gast volop ge legenheid, om een edelman van allure te zijn. Toch was de jeugdige Johan Walhain, de ster van de avond, door zijn kostelijke creatie van Cosme, de bange knecht. Diny Sprock schonk een vrolijk weeuwtje en Lies Franken was een charmante kamenier. Veel meer is er niet van te vertellen. Voor de Haarlemse Rechtbank stond van morgen terecht de 25-jarige H. v. d. W., uit Beverwijk. In Juli van dit jaar had hij een bromfiets gehuurd, die hij uit medelijden voor een meisje, dat in geldnood verkeerde, m Amsterdam had verkocht voor 75 gulden. Tevens werd hem ten laste gelegd een fiets verkocht te hebben, welke niet zijn eigen dom was. De jongeman had geen brand schoon strafregister. Reeds twaalfmaal was hij in aanraking geweest met de strenge hand van Vrouwe Justitia. Het was altijd een moeilijke jongen geweest, zo verklaar de de moeder, die als getuige a décharge was opgeroepen. In zijn requisitoir bracht de Officier van Justitie de ontvluchting van v. d. W. uit het ziekenhuis St. Joannes de Deo ter sprake. Zoals men zich nog wel zal herinneren was het de knaap gelukt met behulp van een Amsterdamse vrouw uit het ziekenhuis, waar hij verpleegd werd in ver hand met de aanwezigheid van een spijker in een van zijn longen, te ontsnappen. De verdachte verklaarde nog, dat de spij ker sinds lang in zijn long zat. Deze kwes tie had dus niets met dit geval te maken. De Officier achtte alleen het eerste feit bewezen, maar was van mening, dat het me» deze steeds voor de rechtbank terug kerende klant niet al te best ging. Hij vond een gevoelige straf op zijn plaats: zijn eis luidde tien maanden met aftrek. De verdediger vroeg een gecombineerde straf. Uitspraak over veertien dagen. Bij de rechercfie is ingesloten de 44- jarige J. T., zonder beroep en zonder vaste woon- of verblijfplaats, die ver klaard heeft 26 September te omstreeks 15.30 uur op de Botermarkt een aldaar staand damesrijwiel te hebben wegge nomen. Öp dit rijwiel is hij naar Am sterdam gegaan en heeft het aldaar ver kocht. Aangezien van de diefstal van dit rijwiel bij de recherche nog geen aan gifte is gedaan, wordt degene, die op voormelde datum en plaats een dames rijwiel heeft vermist, verzocht zich met de recherche alhier in verbinding te stellen. Advertentie Gr. Houtstr. 37 - Rijksstraatweg 246 B Ook voor alle ziekenfondsen Klokslag 12 uur heeft Lou Bandy van nacht de leiding van hotel Lion d'Or overgenomen. De nieuwe eigenaar zal echter zijn plaats op de planken niet prijsgegeven, nu hij de directeursstoel van een der grootste hotels in Haarlem bezet. Voordat Bandy in zijn liedjes de zon ging opzoeken, was hij werkzaam in het hotelbedrijf en sindsdien is dit vak voor hem een hobby geworden. Bij de plechtige overdracht waren ook aanwezig Toon Hermans en Guus Os- ter, directeur van de Nederlandse Co rned ie. Er werden heel wat speeches gehouden, die voor een groot deel de scheidende directeur, de heer Wasch, en zijn vrouw betroffen. Ook Lou Ban dy sprak een woordje. Zijn hotel zal het stempel van standing dragen en de bezoeker of gast zal van hem niet veel liedjes te horen krijgen. Hopelijk zullen er echter ook geen klaagliede ren gezongen worden. De genodigden vermaakten zich de rest van de nacht uitstekend in het bekende hotel, dat aldra was omgedoopt in Louon d'Or. Ter gelegenheid van het afscheid van de heer W. F. Jansen als directeur van het Beroepskeuzebureau Haarlem wegens het bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd, is gistermorgen ten kantore in de Zijlstraat een intieme samenkomst gehouden, waar o.m. het woord voerden wethouder W. C. Bak ker; de heer F. van Egmond, chef van de afdeling Personeelszaken der ge meente; de heer H. G. Bos, psycholoog aan het gemeentelijk schoolpsycholo gisch bureau; de heer J. P. Petersma, psychiater aan dit bureau; drs. G. P. J. v. Alkemade, de opvolger van de schei dende functionaris, en de assistente van de heer Jansen, mej. C. A. de Vries, die hem ruim zes jaar terzijde heeft ge staan. Des middags had een zeer drukbe zochte receptie plaats, waar talloze vrienden en bekenden op hartelijke wijze van de populaire oud-directeur afscheid namen. De voorzitter van het centraal comité voor samenwerking in zake voorlichting bij beroepskeuze, de heer A. J. Schreuder, sprak hem nog even toe. De heer Schreuder heeft de scheidende directeur vanaf het begin van zijn loopbaan aan het Haarlemse beroepskeuze-bureau meegemaakt, ln totaal dus ruim 26 jaar. In deze tijd heeft hij zich wel het vertrouwen van de Haarlemse bevolking weten te ver werven. Wij hopen, dat wij ook in de toekomst steeds op zijn adviezen mogen blijven rekenen. In zijn antwoord gaf de heer Jansen de verzekering, dat hij inderdaad het plan had om, indien no dig, het comité van samenwerking met raad en daad bij te staan. De receptie verliep in een hoogst gezellige en ge animeerde stemming. De heer Jansen zal binnenkort een reis naar Afrika gaan ondernemen om daar zijn zoon, die hij tal van jaren niet heeft gezien, 'eens op te zoeken. Op Zondag 4 October ADOZaandijk Purmersteijn—DEM TYBBZandvoortmeeuwen HBCWassenaar Onze GezellenAPGS DSSSwift ConcordiaWSB Lisse—Teylingen SJC—Graaf Willem II ASVPanera tius Inzendingen tot Zaterdagochtend ne gen uur op een open briefkaart aan de sportredactie van de N. Haarlemsche Crt., Smedestraat 5, Haarlem. Over de prijsvraag wordt niet gecorrespondeerd. Binnenkomende klachten over on juistheden worden onderzocht en zo no dig gerectificeerd. Meent men, dat de thuisclub wint, dan vult men het cijfer 1 in, bezoekende club is 2, gelijk spei is 3. Voor iedere goede oplossing wordt I punt toegekend. Advertentie Hedenmiddag heeft de heer W. F. Jansen zijn functie als directeur van het Haarlems Beroepskeuzebureau neergelegd. Foto: De heer W. F. Jansen en zijn vrouw in gesprek met zijn opvolger, drs. Van Alkemade. In de grote zaal van het Haarlems Concertgebouw zal in het aanstaande seizoen opnieuw een aantal solisten-con certen worden gegeven in totaal vier door pianisten van internationale vermaardheid. De serie wordt geopend op Vrijdag 2 October door de grote Poolse pianist Stefan Askenasa die zijn programma geheel gewijd heeft aan zijn landgenoot Frédéric Chopin. Uit Chopins rijke oeuvre zal Askenase ditmaal weer ge heel andere facetten belichten zoals mo ge blijken uit de keuze van de samen stelling. De hoofdschotel vormt de be roemde sonate met de treurmars; daar naast een bloemlezing van bekende en minder bekende stukken zoals de tedere Berceuse en de Tarantelle op. 43. Het tweede concert op Vrijdag 20 No vember brengt ons het weerzien van de onvergetelijke Clara Haskil. Het optre den van deze kunstenares is steeds weer een opzienbarende muzikale gebeurte nis. Jan Smeterlin komt in de Kersttijd. Zijn programma, onder meer werken van Schubert en Chopin, zal van een dichterlijke bezinning getuigen; de be zinning, die zo past in de intieme sfeer rondom het Kerstgebeuren. Od Woens dag 23 December treedt hij op. Wilhelm Kempff zal zorgen voor een klinkend slot. De tijd ligt nog wel ver af, maar niettemin kan men zich vast op zijn komst verheugen. Deze vermaarde pianist, die keer op keer zijn publiek in verrukking brengt, zal op Vrijdag 26 Februari in het Concertgebouw optre den. In de nacht van Dinsdag op Woensdag heeft een inbraak plaatsgevonden in een huis aan de Heussensstraat. Men is aanvankelijk binnengedrongen in de keuken, gelegen aan de achterzijde van het huis via een zijraampje van deze keuken, dat op een kier stond en aan de binnenzijde was vastgebonden met een koord. Dit koord is uiteraard door gesneden. Aangezien de verbindings deur van de keuken naar de gang aan de gangzijde met een knip was "gesloten, is men hier langs niet verder kunnen komen. Toen heeft men door middel van een tuimelraampje de spanjolet-af sluiting van de tuindeuren openge maakt, waarna men de tuindeuren heeft geopend en zich de toegang in het be nedengedeelte heeft verschaft. Kasten, dressoir, theemeubel, boekenkast en bureau in de suitekamer zijn alle door zocht. Vermist wordt een gouden da meshorloge, dat zich in een lade van het dressoir bevond, alsmede een bedrag van f 30 uit een portefeuille, die even eens in de lade lag. Men heeft zich door overklimming van de schutting via het dak van een schuurtje de toegang tot de achter het huis gelegen tuin ver schaft. Het programma van de be'aardbespe- ling 2 October van 11.30 tot 12.30 uur luidt als volgt: 1. Improvisatie; 2. a. Al legro, Schepers, b. l'Angloise, Fiocco; 3. Favan, W. Bird, Galliard, W. Bird; 4. Drie stukken van de „Clavecinistes Fran cais" a. La Victoire, Dupbty, b. Gavotte en Rondeau, Lully. c. Musette en Ron deau, Dameau: 5. Den Uil. Des Winters (bew. Jan Wagenaar); 6. Sonatine. Haydn; 7. a. Am Meer, Schubert, b. Traümerei Schumann, c. Moment musi cal Schubert: 8. Deutsche Tanze, Beet hoven; 9. Pastorale, Jan Wagenaar; 10 Sonate, Scarlatti. De werkgroep van de K.V.P., afdeling Zandvoort, komt a.s. Vrijdagavond om half negen in het Patronaatsgebouw voor het eerst in dit winterseizoen in vergadering bijeen. Pastoor J. Drost, de nieuwe herder van de parochie van O.L. Vrouw He melvaart aan het Valkenburgerplein te Heemstede, zal Vrijdagavond officieel worden geïnstalleerd. Hij wordt die avond afgehaald van de pastorie van deken Kuilman in Haarlem en arriveert om half acht aan de kierk. Deken J. J. A. Kuilman zal de instal latieplechtigheid verrichten, waarna een kort lof wordt gecelebreerd. Ver wacht wordt uiteraard dat zeer vele parochianen de installatie zullen bijwo nen. Bezoek onze toonkamer, waar wij 'n uitgebreide collectie offreren in: PIJPEN: Dunhill Parker Comoy Chacom. AANSTEKERS: Ronson Parker Colibri Noblesse en vele andere ACCESSOIRES. Vakkundige bediening. Volle garantie en service. Grote Houtstraat 81 - Haarlem Derde avond finale 5e klasse KNBB De resultaten van de dende avond om de finale luiden als volgt: Griekspoor v. Halem Wiegerink v. Dam v. Dijke v. Dam Koopmans Wiegerink Koopmans Griekspoor De avor>orijs werd gewonnen door de heer Wiegerink met een serie van 9 in de 13e beurt. Hij speelde ook tevens de beste partij van deze dag. Hem kwam dus de prijs, die hij zelf geschonken had, wel toe! 50 42 5 1.19 30 42 3 0,71 49 45 5 1,09 50 45 5 1,11 38 34 8 1,12 50 34 6 1,47 24 30 5 0.80 50 30 9 1,67 50 32 5 1,56 33 22 6 1,03 Tijdens de ledenvergadering der On derlinge Tuinliedenvereniging „Aerden- hout en Omstreken" werd medegedeeld, dat Zaterdag a.s. een excursie zal wor den gehouden naar de Amsterdamse Wa terleiding aan de Leidsevaart. De huisbrqeitentoonst.elling van de Bond van Tuinbouwstudieclubs, waarvan de vereniging lid is, zal op 19 Februari 1954 in het Ned. Herv. Wijkgebouw te Haarlem worden georganiseerd. De feestavond is thans vastgesteld op Zater dag 21 November in café-restaurant „Boekenrode". Daarna kwamen de inzendingen aan j e welke bestonden uit asters, dahlia s, gladiolen, verschillende soor ten heesters en sierkalebassen, chrysan- verschillende soorten anemonen en zelfs een nieuw soort rozen, afkomstig uit Aalsmeer. Tevens waren er twee Z°iï*lnzen,dinZ™ fruit en °°k nu weer besnraken d anjers niet- De inzenders bespraken de verschillende soorten bloemen en planten en daarna werden ten bate van de onlangs gevormde reis- kas zowel de anjers als de ingezonden soorten fruit verloot.. d„Dem'^'B' hleld gisteravond haar twee de „Elck wat wils"-avond. Voor deze avond waren uitgenodigd de heer H. Di- vendal, voor een ernstig woord, en Re- nanto, de bekende goochelaar voor het mysterieuze gedeelte. Nadat de voorzitter, de heer Hoogen- boom, de bijeenkomst had geopend, was het woord aan de heer Divendal die zich uitte over de Franse stakingen, hun de waardigheid van de mens betreffende, zeer gerechtvaardigde eisen en de taak die de Kath. Jonge Arbeiders in deze hebben vervuld. „Het is hun taak en de Uwe", aldus de heer Divendal, „het ar beidsmilieu te herkerstenen opdat de menselijke waardigheid hierin niet on dergaat". Hierna was het woord en de daad aan Renanto en zijn assistent. Beide he ren maakten het onmogelijke mogelijk, en menig warm apolaus rolde naar het geïmproviseerde podium. Nadat de.voorzitter Renanto hartelijk had bedankt bood hij hem en zijn as sistent namens de K.J.B. een klein aan denken aan deze avond aan. De pauzes in dit programma werden gevuld met declamaties, spel en muziek. ZEEUWSE IMPERIALEN. VELE SOORTEN VERSE ZEEVIS, S^JOF- EN RAKPALING. Telefoo* 23280 (3 lijnen) jrtl. Amsterdam-Z. O^RN. SCHUYTSTRAAT 38 GROOIE HOUTSTRAAT 108 fH.13046 HaahlUI De nieuwe modellen zijn uit! - Komt U ze bU ons zien en horen

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1953 | | pagina 2