Betekenisvolle herdenking Scherp Joegoslavisch protest tegen geallieerd besluit Bobby Greenlease begraven Koninklijke post korte tijd zoek Politie in Londen zoekt kinderrover Adenauer herkozen als Bondskanselier Tito's tanks op weg naar Triest? Bewaking W estehjke ambassades 77ste JAARGANG No. 25808 ZATERDAG 10 OCTOBER 1953 Arrestatiebevel voor derde verdachte Uiver en Damme Onderzoek naar de schuldvraag OVERWINNAARS IN DE RACE WEST-DUITSLAND LOST SCHULDEN AF 283.000 bromfietsen BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, telef. 4790 Bijkantoor en Red. IDmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 3. 3. W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. Run en W. Severin. wnd. hoofdredacteur: W, van Willige. Gisteren is in Kansas City de Enge- lenmis opgedragen voor de zesjarige Bobby Greenlease, het jongetje, dat on langs werd vermoord door een drietal personen, die het hadden ontvoerd. Zeer velen waren naar de kerk geko men om de rouwdienst bij te wonen. Daaronder bevonden zich ook 45 klas genootjes van het kind. Intussen is bekend gemaakt, dat de daders in de staat Missouri terecht zul len staan, omdat zij bij de uitvoering van hun misdaad de grenzen van de staat niet hebben overschreden. Er is thans ook een arrestatiebevel uitgevaar digd tegen de 37-jarige Thomas John Marsh, die er van verdacht wordt het kind te hebben neergeschoten. Toen de K.L.M.-Liftmaster „Dr. -Ir. M. H. Damme" gistermorgen in alle vroegte op het vliegveld Bag dad landde om benzine in te nemen, was het dezelfde Perzische tanker, die 19 jaar geleden tijdens de Mel- bournerace de „Uiver" heeft be diend. De bemanning van de tanker had er alles op gezet het K.L.M.- toestel zo snel mogelijk „vol te gie ten" en hun streven werd met suc ces bekroond: in minder dan een kwartier tijd werden 11.000 liter in de brandstoftanks van de „Lift- master" gepompt. Vanmorgen om tien voor half elf is de Viscount door de finish boven Christchurch gevlogen. De gezagvoer der van het Engelse toestel had tevoren een waagstuk uitgehaald, toen hij vannacht van de Cocos-Eilanden rechtstreeks naar Melbourne vloog in een wanhopige poging om zijn gemiddelde te verbeteren. De vlieger moet zijn benzine tot de laatste drop hebben verbruikt om het traject van 5920 km. met een snelheid van 560 km. per uur af te leggen. De K.L.M.-Liftmaster „Dam me" zal waarschijnlijk vanavond tussen zes en acht uur zijn einddoel bereiken. Maar het K.L.M.-toestel wacht de overwinning en de eerste prijs van honderdduizend gulden en de Viscount zal met de tweede plaats genoe gen moeten nemen. En dit succes heeft het „vliegende benzineblik" dan nog slechts te danken aan het feit, dat de derde deelnemer aan de handicaprace, de Hastings van de Nieuw-Zeelandse luchtmacht, door ernstige mo torstoring de strijd gisteravond op Ceylon heeft moeten opgeven. De motorstoring van de Hastings was zo ernstig, dat vervanging van de motor noodzakelijk was en aange zien het verwisselen van motoren tijdens de race niet i is toegestaan, was het Nieuw- Zeelandse toestel daarmede automatisch gediskwalifi ceerd. Hiermede is in feite |gg aan alle strijd een einde ge komen, want de Hastings was de enige werkelijke te ll genstaftder van het K.L.M.- p! vliegtuig. De voorsprong van de „Damme" op zijn eigen han- dicaptijd bedroeg vanmorgen, Hl toen het vliegtuig om zeven uur op Port Darwin arri veerde, ongeveer elf uur. B Tezelfdertijd had de Viscount Ieen achterstand van circa Hj veertien uur op zijn handi- captijd en aangezien ver wacht mag worden dat dit onderling verschil nog groter zal worden, is het waarschijn- Ma lijk, dat de K.L.M. met een dikke vijf en twintig punten H de overwinning zal behalen. IP. Het ziet er echter naar uit, dat de „Viscount" desondanks ff bij de finish van de race op |lf het vliegveld bij Christchurch een warmere ontvangst ten !H deel zal zijn gevallen dan de Hl Nederlandse „Liftmaster". p| Een van de belangrijkste re- sü denen daarvan is het tijd stip, waarop de „Damme" verwacht wordt. Immers het tijdverschil tussen Nederland en Nieuw- Zeeland bedraagt elf uur. De Viscount arriveerde van morgen om tien voor half elf, dat is tien voor half tien plaatselijke tijd in Christ church, een moment waarop velen ongetwijfeld hebben gewacht. De kansen van de K.L.M.- Liftmaster zijn in dit opzicht echter heel wat minder gun stig, omdat het vliegtuig eerder aankomt dan aanvan kelijk geschat was. (Vervolg op pag. 31 De politie in Londen zoekt op het ogen blik naar een grote donkere man in een vuile regenjas, die eergisteren een baby van 13 maanden uit een kinderwagen weghaalde voor het café van haar ouders in Borough Highstreet, Zuid-Londen. De baby, Ann Marsh, werd een uur later met enkele niet ernstige verwondingen in de buurt teruggevonden. Ze is opgenomen in een kinderhospi- taal en maakt het nu goed. Een onschul dige jongeman, die enigszins leek op het door de politie verspreide signalement van de kidnapper, werd door woedende vrouwen aangevallen en moest door agenten worden ontzet. Bioscopen pro jecteren het signalement van de gezoch- Dr. Konrad Adenauer is vandaag voor een nieuwe periode van vier jaar tot bondskanselier gekozen. Hij kreeg 301 stemmen. 148 leden van de Bondsdag stemden tegen en 14 onthielden zich. Overeenkomstig de grondwet was Adenauer door de bondspresident als candidaat voorgedragen. Men neemt aan, dat dr. Adenauer nog slechts ae laatste hand zal behoeven te leggen aan zijn ministerlijst. In elk geval wil Adenauer zijn ministers nog' voor aan staande Dinsdag door de bondspresi dent laten benoemen. Dr. Konrad Adenauer is door de West- Duitse Bondsdag met 304 tegen 148 stemmen by 14 onthoudingen herkozen tot Bondskanselier. De veertien onthou dingen zön afkomstig van afgevaardig den der partijen, die verwacht worden tot de regeringscoalitie te gaan beho ren. De socialisten stemden tegen. Toen Adenauer in 1949 voor het eerst Kanselier werd had hij slechts een meerderheid van één stem, die van hemzelf. Donderdag verwacht hij klaar te zijn met de samenstelling van zijn kabinet. Dan komt hij in de Bondsdag een regeringsverklaring afleggen. Advertentie De overwinnaars in de snelheidsafdeling van de Christ- churchrace: linkss luitenant-vlieger Roland Burton, 35 jaar; rechts luitenant-waarnemer Donald Gannon, dertig jaar. Burton, die in 1937 bij de R. A. F. opgeleid werd tot vlieger, was gedurende de tweede wereldoorlog instructeur. Daarna had hij een taak bij de aanleg van vliegvelden, o.a. in het Verre Oosten en in Duitsland. Sinds 1950 is hij commandant van de fotoverkennings- afdeling van de R. A. F. In Februari j.l. maakte hij de eerste fotovluchten over het overstroomde gebied van Oos telijk Engeland. Gannon, die tijdens de race de navigatie verzorgd heeft, maakte tijdens de oorlog een groot aantal vluchten als „padvinder" boven Duitsland. In een vliegtuig ging hij aan de bommenwerpers vooraf, zocht het doel om dat te markeren en legde op de heen- en terugweg lichtende „wegwijzers" in de lucht. West-Duitsland heeft de Verenigde Staten formeel kennisgegeven dat het op zijn büitenlandse schuld van onge veer 1.6 milliard dollar 17.520.836 dollar heeft betaald. In de nota wordt mede gedeeld, dat de betaling overeenkom stig het vastgestelde bij de overeen komst van Londen van 27 Februari j.l. werd gedaan. Volgens de telling van het Centraal Bureau voor Statistiek waren 1 Augustus 233.023 bromfietsen in ons land in gebruik. In vergelijking met de stand op 1 Augustus 1952 (217.658) betekent dit een toeneming met ruim 65.000 of 30 pet. (tot Zondagavond) Droog weer. Koude nacht. Morgen overdag overwegend zonnig en onge veer dezelfde temperatuur als van daag. Langs de kust matige tot vrjj krachtige en in het binnenland zwak ke tot matige wind tussen Zuidoost en zuidwest. Zondag: Zon 6.57-17.56. Maan 11.05- 18.42. Maandag: Zon 6.59-17.53. Maan 12.13-19.21. geweest om zich te beraden over hel -ï XVT 1 '1 1 1 antwoord op die gealliëerde beslissing n - 1 1 Joegoslavische regering zich niet bi. mnpIfTronD \7#=*T*ct'#:iT*L'"t het gealliëerde besluit kon neerleggen 17U1H 1 dxJLvl V CA o AL/A IV A dat onverklaarbaar werd genoemd om d dat het volkomen in striid is met d< De kapitein-luitenant-ter-zee F van den Blink, is benoemd tot officier'in de orde van Oranje-Nassau met de zwaar den. Men komt in het leven niet ver met wachten en rusten.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1953 | | pagina 1