Films van deze week in Haarlem Veehouder voor een ton opgelicht ^(etoffepVüH Svifyp&L Expositie OMROEPERS volmaakt Officier van Justitie: „een geniaal oplichter „Onze Gezellen sterke katholieke sportvereniging in Haarlem-Noord B. H. Steffens Schriftverbetering S'JMMI PONTIFICATUS INDISCHE RIJSTTAFEL Stationsrijwielstalling Kennemerplein INST. REIBER-NAN DlVI NI REDEMPTORIS pk petroleum-radia tor, AGA, ook electr. te gebr. Pr. Hendrikl. 125, Over veen. ZATERDAG 17 OCTOBER 1953 PAGINA 8 Rembrandt Palace Luxor City Frans Hals Minerva Lido Roxy EK/C DE NOORMAN Uitbreiding veerdienst Noorder Buiten Spaarne KERKBERICHTEN Bekendmaking OPENBARE AANBESTEDING encycliek van ZB. Paus Pius XII Gebit stuk. Herstel van de vrede Bel even op 19734 N.V. W. JAGER GERLINGS „HET HAARLEMS TEXTIELHUIS" „HET HAARLEMS TEXTIELHUIS" VAN LIMBURGSE RELIGIEUZE KUNST ZIJLSTRAAT 65 - HAARLEM Rhee -WtHrt U* gekleurd- en witgoed» En hoe*..! Geen zorgen Kleermakerij Deden R.K. kantoorjuffr. en de Eenheid van het menselijk geslacht Prijs van deze belangrijke encycliek f 0.50 encycliek van ZB.. Paus Pius XI over het Godloze communisme f 1.- Verkrijgbaar n de boekhandel en bij N.V. Drukkerij De Tfld Amsterdam R.K. MEISJE HUUR VERHOGING! Bekende Zwitserse merkhorloges "SERVICE" HELPT DIRECT! Grote Houtstraat 94 Plaatsing geschiedt a T6 cent per m.m.-hoogte Betrekkingen gevr. Betrekkingen aangeboden Te koop gevraagd Te koon aangeboden Rij-, Vaar- en Voertuigen Lessen Meubelen, Huisraad, enz. Muziekinstrumenten Te huur gevraagd Ambachten Huwelijken Te huur aangeboden Woningruil Diversen Het is eigenlijk maar een raar geval, waarmee regisseur David Miller zich in .Sudden Fear" (in de greep van de angst) bezig houdt. Een acteur trouwt met een heel rijke toneelschrijfster, ont moet daarna zijn vroegere verloofde en besluit dan zijn vrouw uit de weg te ruimen, wat hem tevens haar hele for tuin in handen zou spelen. Ziedaar in het kort de inhoud van de geschiedenis. Zo „simpel" als het lijkt is het echter lang niet. Daar zorgen tal van kronkels voor. De toneelschrijfster komt namelijk het hele plan te weten en verzint dan een hoeveelheid tegenplannen, die zo ge raffineerd zijn, dat een beroeps-uit-de- weg-ruimer er van zou schrikken. Maar laatstgenoemde zou ook niet geloven, dat het allemaal uit'het schrijfsters-brein kwam. En dat ongeloof delen wij met hem. Een langdradig begin, waarbij ieder een er grif in gelooft, dat de acteur een brave echtgenoot is, en het tè gladde slot zijn de voornaamste bezwaren. Van de andere kant ontkennen we geenszins, dat regisseur David Miller op virtuoze wijze voor spanning en sfeer weet te zorgen. Hier en daar komt de filmlief hebber dan ook bepaald aan zijn trek ken. 18 jaar. Zarah Leander geeft in haar nieuw ste film „Cuba Cabana" heel wat zang nummertjes weg. Voor de velen, die van haar donkere stem houden, uiter aard een attractie. Maar daar houdt het dan ook mee op. En dat is jammer, want van het verhaal Zarah redt een' jour nalist, van wie ze is gaan houden, het leven, en ziet zelfs kans hem heimelijk het land te doen verlaten, terwijl zij eenzaam achter blijft zou op het film doek veel te maken geweest zijn. Achttien jaar. Nog steeds heeft Don Camillo Haarlem niet verlaten. Oud en jong kunnen van een gezonde humor genieten, die Don Camilla en Peppone kwistig in de film „De terugkeer van Don Camillo" rond strooien. A.l. Wie Soundbarrier van David Lean heeft gezien, verbaast zich over het feit, dat Anthony Asquith het thans nog eens heeft overgedaan. Het gaat in de M. 7 om de straaljager, die ver over de ge- luidsgrens jaagt en dus alleen maar een supersoundbarrier kan zijn en dit the ma is dan omsponnen door een intrigue, waarin zowel de liefde als de spionnage een rol spelen. Aan het einde van het verhaal gaat men zelfs zo ver, dat men een Duitse dokter in de machine zet om de bestuurder te dwingen zijn toestel naar een verre vreemde mogendheid te brengen. Welke poging natuurlijk afstuit op Britse heldhaftigheid. Maar wat ons het meest verbaast is de aanwezigheid van een Duitser als officieel dokter van een zo geheim instituut als een onder zoekingscentrum voor straaljagers. Enfin, het verhaal hoeft er niet min der spannend om te zijn. Het is echter niet zo spannend, behalve dan op de momenten, dat de machine in de lucht is, waar natuurlijk van alles gebeuren kan. 14 jaar. Van Maandag tot en met Donderdag draait in dit theater de film „Brief en- counter". Het naoorlogse Duitsland is al vaak een dankbaar onderwerp geweest voor filmproducenten. De een belicht humo ristische zijden van de uiteenlopende noden, de ander brengt de ellende zo fel mogelijk in beeld. De film „Achter kloostermuren" is een van het gezond- realistische soort; zij laat tenminste plaats voor edele gedachten, al is de uit werking van de non op een steenharde indringer niet geheel overtuigend. Het verhaal behandelt de woningnood, waar in een ongetrouwd stel komt te verke ren, wanneer de huur niet betaald kan worden. De „echtgenoot" verschaft zich toegang tot een tijdelijk verlaten zuster klooster. Als de nonnen terugkeren naar hun haardstede begroeten zij de indrin ger met gemengde gevoelens en alleen aan het medelijden en de goedheid van de priorin is het te danken, dat man, vrouw en kind hun onderdak mogen be houden. De dialoog is sober gehouden en ge makkelijk vopr iedereen verstaanbaar. „Achter kloostermuren" is een gang naar Frans Hals waard. Voor 18-jarigen en ouder. Doris Day en Ray Bolger zijn nog niet zo lang geleden uit Haarlem vertrokken. Doris is een meisje dat haar geluk in Parijs wil gaan beproeven. Op de boot, die haar naar het land van haar dromen voert, raakt zij min of meer in het mid delpunt van de belangstelling. Allerlei dolkomische situaties doen zich voor en vooral de kluchtige keukenscène is een juweeltje van spirit en vaart. Een kleu renfilm, die de bewonderaars van Doris zeker niet willen en zullen overslaan. 14 jaar. Op de titel afgaande zou men kunnen veronderstellen dat de film „Meisjes in de grote stad" een realistisch probleem behandelt. In feite gaat het hier om ge wone moord en diefstal in een achter buurt, waar de louche jongens en te vroeg rijp geworden meisjes swingen, auto rijden, meehelpen aan kraakjes en meer van dat fraais. Er treden uitslui tend jonge acteurs en actrices in deze film op en daarom is het jammer, dat juist dit milieu is gekozen. Voor de lief hebbers van knokken is er heel wat te genieten. 18 jaar. In ons verslag van de openingsvoor stelling hebben wij reeds een recensie gegeven van „De boekaniers der zeven zeeën". Men kan deze in ons blad van gisteren lezen. Degene, naar wie aan het begin van dit jaar de recherche van veie West- Europese landen lange tijd heeft ge zocht en die tenslotte in Lausanne werd gegrepen, heeft thans voor de Amster damse rechtbank terecht gestaan: een 30-jarige beleggingsadviseur uit Amster dam, „een geniaal oplichter" zoals de officier van Justitie hem noemde en voormalig employé op de beleggings afdeling van een Amsterdamse bank. Tot 1950 had deze man een eerzaam leven geleid. Een jaar later verzocht een Amsterdamse bank de eer aan hem latende hem om zijn ontslag te ne men, aangezien hij een debetsaldo had laten oplopen tot een bedrag van enkele tienduizenden guldens. In 1952 kwam hij op straat te staan en sindsdien heeft hij zoals hij zelf toegaf geen cent meer eerlijk verdiend. Op 1 October van het vorig jaar belde hij een 59- jarige, kennelijk welgestelde veehou der in Leeuwarderadeel op en deelde hem mede, dat hij uit de boedel van een N.V. te Zutphen effecten tot een bedrag van 102.000 voordelig kon ko pen en ze met flinke winst weer van de hand kon doen. Hij kende deze veehou der reeds geruime tijd en had hem en kele maanden tevoren verteld, dat hij zijn betrekking bij de bank had opge zegd, aangezien hij een veel betere po sitie kon krijgen als vertegenwoordiger van de Engelse filmmaatschappij Arthur Rank. „Deze veehouder uit Friesland is een goed zakenman," zeide de officier later in zijn requisitoir, „geen man, die zich gemakkelijk laat oplichten". Maar niettemin had hij de verdachte een ton ter hand gesteld. Hij kreeg er niets voor terug. Het verhaal van de effecten was uit de duim gezogen. Een ander slachtoffer was een Am sterdamse makelaar, die 10.000 aan de verdachte gaf om een auto te kopen. Ook aan deze makelaar had verdachte verteld, dat hij vertegenwoordiger van Arthur Rank in Nederland was gewor den. Hij bood de makelaar tevens een positie bij deze maatschappij aan, ver telde voorts, dat de Britten hem een au to hadden gezonden, die bij de uitlading in Rotterdam zwaar beschadigd was en dat hij dringend een wagen nodig had De makelaar kreeg als voorlopige ze kerheid het nationaliteitsbewijs, het ga rantiebewijs en de aankoopnota Teen de grond verdachte te heet on der de voeten werd nam hij de wijk naar het buitenland. Ook daar kreeg men al ras bezwaar tegen hem: hij leef de op grote voet in hotels en verdween dan met de noorderzon, onbetaalde re keningen achterlatende. Het psychiatrisch rapport noemt hem volkomen toerekeningsvatbaar. „Een geniale oplichter, die geen enkel risico nam en leugens tot de kleinste details doorvoerde," merkte de Officier van Justitie op, in zijn requisitoir. „Toen hij vreesde, dat zijn secretaresse argwaan zou krijgen, omdat er op zijn kantoor nooit iets voor Arthur Rank te doen was, nam hij haar mee naar Enge land, per vliegtuig, zeggende dat ze samen met Rank zouden gaan spreken. Toen ze op het Londense vliegveld aan kwamen, nam hij een telegram, dat hu aan zichzelf had gestuurd voor zijn ver trek van Schiphol, in ontvangst en las haar de inhoud voor: Rank had geld gestuurd voor spoedopdracht. Met het volgende toestel keerde hij met de toen overtuigde secretaresse terug." De officier beschreef de verdachte als een vriendelijk, opgewekt mens, die ie dereen voor zich inneemt en van wie een opwekkende stimulans uitgaat. Hij heeft zeer critische mensen voor de gek weten te houden. Mensen, die heus niet goedgelovig waren, maar die niettemin van hem de grootste onzin geloofden. Aan de verdachte is een verklaring ge vraagd over het opgelopen debetsaldo bij een Amsterdamse bank, de reden van zijn ontslag. Verdachte houdt nog steeds vol, dat hij in verbinding stond met de „Secret Service" en verder geen uitleg geven mocht. „Hij heeft nog al tijd achter in zijn hoofd de stille hoop, dat wij die razende onzin zullen gelo ven," vervolgde de Officier. De Officier zeide tot slot geen on- „Vele vaders en grote broers bezoe ken zonder mankeren wedstrijden van eerste klassers en betalen daarvoor van zelfsprekend de nodige dubbeltjes. Dit staat hun natuurlijk vrij, maar dat neemt toch niet weg dat zij desondanks de morele verplichting hebben de kin deren of jongere broers en zusters in de gelegenheid te stellen sport te beoe fenen in katholiek verband. Natuurlijk hebben we het als vierde klasse voetbal vereniging zwaar en daarom zou een fi nanciële steun van de katholieke vrien den en bewoners van Haarlem-Noord in de vorm van een vaste donatie zeer welkom zijn". Het is de heer A. J. Over toom, voorzitter van de R.K. Sportver eniging „Onze Gezellen", die met deze woorden een gesprek over zijn vereni ging met ons begint. Zoals het bij „Onze Gezellen" is, zo zal het helaas nog wel bij vele andere katholieke verenigingen zijn. Zorgen en nog eens zorgen! Daarom is het juist zo belangrijk dat de katholieke verenigin gen gesteund worden. „Onze Gezellen" werd reeds 14 Juli 1925 opgericht als katholieke voetbal vereniging. Ook deze vereniging heeft vanzelfsprekend vele ups-en-downsperi- oden gehad en hoewel het momenteel met het eerste elftal in de vierde klas se van de K.N.V.B. nog niet geheel naar wens gaat, heeft men op het ogenblik een hechte voetbalafdeling met niet minder dan zes seniorenelftallen, twee junioren- en vier adspirantenelftallen, welke alle aan de competitie deelne men. Tevens telt de vereniging nog een twintigtal welpen, voor wie jaarlijks een Sint Nicolaasfeest wordt georgani seerd. Vele vriendjes bezoeken dan te vens het feest en dat betekent natuur lijk weer groei der vereniging. Op het gemeente-terrein aan de Ver- gierdeweg heeft de vereniging een fraai clubhuis, kort geleden weer geheel op nieuw gerestaureerd, terwijl sinds 1 September van dit jaar een eigen club blad „Ons Clubnieuws" het levenslicht mocht aanschouwen. Dit clubblad is fraai uitgevoerd en bevat talrijke inte ressante artikelen. Maar niet alleen door de afdeling voetbal is de vereniging sterk. Ook telt zij een bloeiende honkbalafdeling, een dameshandbalafdeling, terwijl sedert December 1952 een volleybalafdeling be staat. De afdeling Honkbal werd in April 1948 opgericht en behaalde met het eer ste negental in 1949, 1951 en 1952 het kampioenschap in de derde klasse. Ech ter werd de promotie naar de tweede klasse eerst in 1952 een feit. Voor het komende honkbalseizoen zijn de perspectieven zeer gunstig, want behalve dat men weer met 2 senioren negentallen zal deelnemen, hoopt men het komende seizoen ook met een jeugdnegental in de competitie uit te komen. De afdeling Handbal heeft reeds en kele bijzondere wapenfeiten kunnen no teren in de annalen. 5 Mei 1949 opge richt, werd door het 1ste elftal in de der de klasse ongeslagen het kampioenschap behaald, waardoor promotie volgde en dit elftal thans in de tweede klasse uit komt. In de maand December van het vorige jaar kwam men tot het wijze besluit ook een volleybalafdeling op te richten. Hiervoor bleek reeds direct grote ani mo te bestaan, zodat diverse dames en heren als lid van de afdeling genoteerd werden. Helaas was het door allerlei omstandigheden niet mogelijk reeds dit seizoen met een herenteam aan de com petitie van de Nederlandse Volleybal- bond, afdeling Haarlem deel te nemen, maar wel was men in staat in te schrij ven met twee damesteams. De eerste beginselen van de volleybal- sport werden bijgebracht door de Ve- lox-speelster, mejuffrouw Latte. Thans heeft men de V.C.R.-speler L. Oostinga als trainer van de volleybalgroep kun nen inschakelen en naar het zich laat aanzien met succes, want reeds de al lereerste competitiewedstrijd damesteam in de derde klasse werd overtuigend gewonnen. Iedere Donderdagavond wordt door de damesleden van 19.30 uur tot 21.— uur in de school aan de Eemstraat te Haarlem-Noord geoefend, waar eventu ele nieuwe leden zich dus kunnen aan melden. Het bestuur van deze nog zo jonge afdeling bestaat uit: A. J. Overtoom, Marsstraat 127 te Haar lem Noord (Voorzitter). Mej, v. d. Berg, Rijksstraatweg 120 te Haarlem N. (Secretaresse). Mej. M. v. d. Wal, Kruisweg 44 rood te Haarlem (Penningmeesteresse). Het gaat dus met alle afdelingen van de R.K.S.V. „Onze Gezellen" zeker naar wens, doch wij zouden willen be sluiten met U te herinneren aan de hartekreet van O.G.'s voorzitter. Steun de katholieke verenigingen in hun moeilijke en toch zo mooie taak. Wij wensen de vereniging Onze Gezel len nog veel succes in het verdere be staan en wij hopen dat de afdelingen zullen groeien en bloeien. CO* Haart* TOONMR STUDWS m 6. Svitjold haast zich he$ pad op naar zijn oude plaats: de rots in zee. Steeds sneller wil hij voort. Is het een vlucht, weg van de vreemde vrouwdie zijn een zaamheid verstoort? Misschien. Maar niet alleen dat! Als zijn vermoeden, dat de vrouw het slachtofjer van een schipbreuk is, juist is, zullen er nog meer opvarenden geweest zijn. Wellicht komt hij nog op tijd om de anderen aan de klauwen van de dood te ontrukken. Mogelijk komt hij ook iets te weten over de vrouw, die, dat voelt hij, een geheim met zich draagt. Hijgend bereikt hij zijn uitkijkpost en staart over de rand naar beneden. In het water, dat aan de voet van de rots tussen de stenen kolkt, drijft wrakhout en een menselijke gestalte, een manstomme getuigen van het drama, dat zich hier heeft afgespeeld. Hij daalt van de rots af, een hachelijke onderneming; innerlijk weet hij al, dat zijn moeite vergeefs is. Het is zo. Te laat, te laat. De man, die daar drijft, is dood. „Dood mompelt hij schor. Angst overmeestert hem. Hij wil weg, weg van de dood. Zonder om te kijken gaat hij, hollend, struikelend, instinctief het pad naar de hut volgend. Halverwege blijft hij staan. Achter hem is de dode man; voor hem de vreemde vrouw. „Wat moet ik doen?" kreunt hij. „Vluchten," fluistert een stem in hem. „Laat alles achter u, denk alleen aan uzelf." „Neen," zegt hij luidop. „Dat kan niet. Die vrouw kan wel ziek zijn. Als ik haar in de steek laat, gaat zij misschien ook dooddoor mijn schuld. Dat nooit!' Schoorvoetend gaat hij verder, terug naar de hut. Zachtjes opent hij de deur en kijkt naar binnen. In de flauwe schemering hoort hij de rustige ademhaling van de vrouw en het kind. Dan treedt hij binnen, sluit geruisloos de deur en sluipt op het vuur toe en werpt een paar blo!eken er op. Voorzichtig, geen leven makend. Hij zet zich op een krukje en staart in de vlammen. Het harsachtige dennenhout kromt zich, splijt, een lange vuurtong lekt er uit, rekt zich, krimpt weer in, het vuur leeft Het maakt hem rustig, hij denkt niet meer en doezelt in. Hoe lang hij zo gezeten heeft, weet hij niet. Minuten, uren? Hij schrtkt wakker, omdat een stem tot hem spreekt. Slaapdronken kijkt hij naar de vrouw. Zij is wakker en glimlacht hem toe. Zij herhaalt haar vraag: „Zeg mij, goede vreemdeling, ben ik thans in het land van Eric, koning der Noormannen?" voorwaardelijk geloof te kunnen hech ten aan de conclusie van het psychia trisch rapport. Hij zeide er aan te twij felen of verdachte wel geheel toereken- Daar is en verzocht de rechtbank de zaak aan te houden, opdat over ver dachte nog een aanvullend experimen teel psychologisch rapport kan worden uitgebracht. De verdediger, mr. Schut, sloot zich geheel hierbij aan en de rechtbank wil ligde het dubbele verzoek in. De stuk ken zullen dus in handen van de rech- ter-commissaris worden gesteld en het proces werd aangehouden tot onbepaal de datum. Met ingang van Maandag 19 October 1953 zal de dienst met de gemeentelijke veerpont over het Noorder Buiten Spaarne tussen Spaamdamse weg en Veerpolderstraat worden uitgebreid en op werkdagen ook des Zaterdags gaan varen doorlopend van 7 uur des morgens tot 6.30 uur des avonds. Dit be tekent voor de werknemers aan het In dustrieterrein en in de Waarderpolder alsook voor de bewoners van de buurt een belangrijke verbetering. H. Bavo, Kathedraal: Zondag H.H. Mis sen 6.30, 7.30, 9 (Hoogmis), 11 .en 12 uur. H. Antonius v. Padua: Zondag H.H. Mis sen 6.30, 7.30, 8.30 (Hoogmis), 10, 11 en 12 uur. H. Jozef. Zondag H.H. Missen 6.45, 8, 9.15 (Hoogmis), 11 en 18 (Avondmis) uur. O. L. Vr. Rozenkrans: Zondag H.H. Mis sen 6, 7.30, 9, 10.30 (Hoogmis) en 12 uur. H. Joannes de Doper. Zondag H.H. Mis sen 6.30, 7.30, 8.30, 9.30 (Hoogmis) 11 en 12 uur. H. Hart. Zondag H.H. Missen 6.30, 7.45, 9, 10.30 (Hoogmis) en 12 uur. H.H. Elisabeth en Barbara. Zondag H.H. Missen 6.30, 7.45, 9 (Hoogmis) en 11 uur. H. Liduina. Zondag H.H. Missen 6.30, 7.30, 8.30, 9.45 (Hoogmis), 11.30 uur. O. L. Vr. van Zeven Smarten: Zondag H.H. Missen 6.30, 7.30, 8.45 (Hoogmis), 10.15 en 11.30 uur. Allerheiligste Drieëenheid: Zondag H.H. Missen 7, 8.30 (Hoogmis), 10.15 en 11.30 u. Hulpkerk Bloemendaal: Zondag H.H. Mis sen 7.30 en 10.15 (Hoogmis). O. L. Vr. Onbevlekt Ontvangen, Overveen: Zondag H.H. Missen 7, 8, 9 (Hoogmis), 10.30 en 11.30 uur. H. Agatha, Zandvoort: Zondag H.H. Mis sen 7, 8.30 en 10 uur (Hoogmis). H. Bavo, Heemstede: Zondag H.H. Mis sen 7.15, 8.45, 10 (Hoogmis) en 11.30 uur. O. L. Vr. Hemelvaart, Heemstede. Zon dag H.H. Missen 7, 8.30 (Hoogmis), 10.15 en 11.30 uur. Familieberichten uit andere bladen. Geboren: Ferdinand A. Helmann, Amsterdam: Petro- nella C. van der Veen, Mid delburg. Getrouwd: Ir. R. Weis en' C. Popping, Amsterdam. Overleden: E. Groot- hoff, v„ 88 j., Wassenaar; H. A. Romswinckel, m„ 74 j„ Den Haag; Dr. W. J. van Gu- lik, m„ 83 j„ Beek bij Nij megen; M. H. Rodrigues Lo pes, m„ 65 j.; E. Boer, v., 73 j„ Rotterdam; B. Jelgers- ma, m„ 55 jMaarssen. Het Hoofd van het gemeen tebestuur van Zandvoort maakt bekend, dat van 19 Oc tober 1953 af, gedurende vier weken op de gemeente-secre tarie voor een ieder ter in zage ligt het ontwerp van een partieel uitbreidingsplan in onderdelen (plan J), hou dende een herziening van de vigerende uitbreidingsplannen voor het dorp Zandvoort, voorzover deze betrekking hebben op het gedeelte der gemeente, gelegen ten Zuiden van een denkbeeldige lijn lo pende over de Hogeweg, via de Grote Krocht naar en over de Haarlemmerstraat, de Zandvoortselaan (van perceel nr. 2 t/m nr. 34), langs de erfscheiding tussen de per celen Zandvoortselaan 9 en 11 naar de trambaan van de N.Z.H.V.M. en over deze baan verder Oostwaarts tot het punt, waar de langs de Oostzijde van het in aan bouw zijnde bejaardentehuis geprojecteerde weg die baan zal kruisen. Gedurende bovenstaande ter mijn van vier weken kunnen belanghebbenden bij de ge meenteraad bezwaren tegen dit ontwerp indienen. Zandvoort, 14 Oct. 1953. Het Hoofd van het gemeentebestuur voorn. W. van der Werffwnd. Namens het Gemeentebe stuur van ZANDVOORT zal op Maandag 2 November 1953, Ses namiddags te 3 uur ten Raadhuize van de Gemeente Zandvoort worden aanbe steed HET BOUWEN VAN EEN GEMEENTELIJKE ZEE BADINRICHTING AN NEX CAFé-RESTAU- RANT met bijkomende werken op een terrein te Zandvoort, gelegen aan de zeezijde (duinreep) van de Boulevard Pau- lus Loot. De aanwijzing zal plaats hebben in het bureau van Openbare Werken op Woens dag 28 October 1953 te II uur des morgens. Bestek en tekeningen vanaf Dinsdag 20 October 1953 ver krijgbaar op het bureau van de architect tegen betaling van 25.(franco per post 25.50). Restitutie aan geldige in schrijvers na inlevering in ongeschonden staat binnen 24 uur na de aanbesteding f 25.—. De Architect B.N.A., Prof. ir. H. T. Zwiers, Spaarnelaan 44, Haarlem Tel. K 2500—34246 WIJNEN EN GEDISTILLEERD SPAftRNE 86 IEL. 10112 Zag U reeds onze collectie WINTERJASSEN 7 Zeer aparte dessins en prima kwaliteiten, reeds vanaf 49.95 Prima tropical costuums, in blauw en bruin 77.95 Weer ontvangen het bekende „HATEX"-overhemd met trubenysboord, in vijf moderne tinten, slechts f 6.95 C RON JÉ STRAAT 133 Telefoon 21030 Herenconfectie - Bedrijfskleding - Herenconfectie (Kokki Mustafa) Hotel „Oud St Jan" (Medan), Jansweg 20, Haarlem. Bericht aan de nieuwe abonnementhouders van de Maandag 19 October, de datum van openstelling van het Plaatskaartenbureau en van de in- en uit gang 3e perron, kunnen de aangevraagde plaatsen in de nieuwe stalling in gebruik genomen worden. De zaak is geopend alléén op werkdagen van 6.15 uur tot 19.15 uur. Onder het genot van een heerlijk kopje koffie en...... nog véle andere lekkernijen. HEEMSTEDE Ta lef oon 38201 Doe daWBf da deuruIL Het b Voordeliger dan tèlf wasten 1 TETTERODESTRA AT 36 rd. Kleverpark. Speciaal ln voor VOLWASSENEN. 40. 1899 - Kleine Houtweg 8 Tel. 17655 voor Uw kleding. Wendt die gerust af op ons. Wij garan deren U: volle tevredenheid. Platanenlaan 38. Bloemendaal Tel. 22963 gevr. op grossierskantoor. Omg. Haarlem. - - 19 jaar. Goed kunnende rekenen. Liefst voor direct. Brieven o. nummer 21463. Prijs (gebroch.) Voor 17-jarig wordt plaatsing gezocht in een hartelijk en gezellig ge zin, waar het tevens huishou delijk werk kan verrichten. Condities nader overeen te komen. Br. onder no. 36015. Wie heeft groot huis en wil ruilen voor kleiner huis in Haarlem-Noord? Brieven onder nummer 21485. reeds v.a. f 1-— P. w. Be zoek desgewenst aan huis. Horlogerie C. B. Vrolijk, Thomsonlaan 62, Haarlem- Z.W., telef. 26316. t/o Haart Dagblad Telefoon 17077 Opgaven kunnen geschieden aan ons Hoofdkantoor, aan onze bijkantoren en agent schappen. ami de erkende advertentte-bureaux en aan de erkende boekhandelaren. NET MEISJE b.z.a. voor werkhuizen. 2 5 3 dagen per week. Br. onder no. 23291. R.K. HUISHOUDSTER b.z.a. in een moederloos gezin', kinderen beneden de 13 jaar. Brieven onder no. 23281. MEISJE, 14 jaar, zoekt lichte Uezigii. voor morgenuren, Br. onder no. 23279. MACHINÈSTIKSTERS, aank. stiksters, leerlingen, hand werksters en bijperser gevr. Witte Herenstraat 15. Haar lem (zijstr. v. d. Zijlstraat); na 6 uur; W. v. Heerden, Zuidpoiderstr. 27, hoek Amsterdamstraat. JONGEDAME. 25 jaar, z.z. g.g. als modellennaaister of controleuse op atelier. Brie ven: agent J. J. Kroon, Ha venstraat 46, Noordwijker- hout. KEURIG MEISJE b.z.a. als noodhulp in winkel, voor 1 a 2 dagen per week. Ook genegen hele Dec.maand te helpen. Br. onder no. 23335. NETTE R.K. WERKSTER ge vraagd voor woensd. van 95 uur. Aanm. 7—9 uur: Marnix- straat 154, Haarlem. SLAGERS BEDIENDE gevr. Voor iemand die vooruit wil pracht gelegenheid om zich spoedig ln het vak verder te bekwamen, daar er geen ver der personeel is. Goed loon en prettige samenwerking. Slager Alleman, Molenstraat 1, Hillegom. KEUKENMEISJE gevr. Dag meisje en werkster aanw. Br. aan mevr. van Heek, Ter- hoffstedeweg 13, Overveen. NETTE WERKSTER (winkel- werk) gevr. voor spoedige in diensttreding. Brieven onder no. 23237. NETTE HUISHOUDSTER ge vraagd. leeft. 4050 jaar, bij man en zieke vrouw. Br. onder no. 23235. TIMMERMANSLEERLING gevr., boven 16 jaar. Kroon van Diest, Santpoorterplein 6, Haarlem. FLINK MEISJE gevr. voor hele dagen of tot 4 of 5 uur, in doktersgezin met 3 k. (5, 4 1 j.) Geen praktijk aan huis. Prettige werkkring. Aanm. na 7.30 u.: Stolberg straat 3. Haarlem. AANK. SLAGERSBED. ge vraagd. Er wordt aan huis ge slacht. In- of extern. Telef. 372. H. Klein, Kerkstraat 40, Noordwijkerhout. FLINKE EERLIJKE JONGE MAN gevr. Goed met publiek kunnen omgaa.n Aardappe lencentrale Ant. Stut, Ver- gierdeweg 172, Haarlem-N BANKETBAKKERIJ Gevr nette leerling. Huize Heems- ter^' r. Cornelisstraat 44, hoek Santpoorterplein, H'lem. BETROUWBAAR MEISJE gevr. Van 9—5 u. Grote was buitenshuis. Niet voor café. Gasthuisstraat 26 Haarlem. Ie OF 2e KAPSTER gevr G. Schuinder, Pijlslaan 105, Haarlem. R.K. VERPLEEGHULP, in tern, v. direct of per 1 Nov. gevraagd ln Rusthuis te Haarlem. Br. onder no. 23303. ENIGE NETTE MEISJES ge vraagd voor de inpak-afd. Goed loon. Aanm.: G?e" mans" Puddlngpoederfabriek N.V., Raadhuisstraat 2, Haarlem-N. NET R.K. MEISJE gevraagd v. d. en n. Zelfstandig kun nende werken. Meerdere hulp aanw. Mevr. Brenninkmeijer, Borgerweg 4, Aerdenhout, tel. K 2500—27303. FLINK EN OPGEWEKT MEISJE gevr. in R.K. gezin met kinderen; v. d. en n„ goed loon. Prettig tehuis. Ander meisje aanw. Mevr. B. Bloemer—Mulders, Bolle- laan 3, Naarden, tel. 4313. NET ZELFST. MEISJE gevr. v. d. en n. Prettige omge ving. Werkster aanw. Hop- laan 1, Aerdenhout, halte Bentveld, telef. 26262. MEISJE voor de hele dag of werkster voor enkele da gen gevr. in R.K. gezin met 2 kinderen. Mevr. Schmidt, Verspronckweg 151, Haarlem. NETTE WERKSTER gevr. voor Donderdag- of Vrijdag morgen. Julianalaan 92, Overveen. KEURIG R.K. MEISJE voor de dag, in klein gezin. Telef. 27314. Laan van Rozenburg 6, Heemstede. NET JONG MEISJE gevr. voor de morgenuren. Werk ster aanw. Mevr. Samson, Botermarkt 22, Haarlem. NET MEISJE gevraagd voor dag of dag en'nacht, in ge zin van 3 personen (kind van 5 jaari, Haarlem-Zuid. Aan melden telefonisch no. 35119, tussen 7 en 9 uur 's avonds. DIENSTBODE-HUISHOUD STER gevr. te Overveen in gezin van 3 personen, R.K. V.g.g.v. Mag ook oudere zijn. Eigen zitk. Goede cond. Br. onder no. 23351. HANDIG AANKOMEND R.K. MEISJE gevr. voor de morgenuren 8.3012.30. Aan melden: Zijlweg 108, H'lem, tussen 58 's avonds. TRAPAUTO, in goede staat. Wilhelminastraat 8, Uitgeest. VELLEMAN KOOPT! Uw ge bruikte meubelen voor hoge prijzen. Zijlstraat 62, Haar lem, telef. 14637. Overal te ontbieden. LIGUSTRUM VOOR HAGEN 15 f4, Buxusplanten voor randen. Struikrozen, extra tn.wiW°e „,Mor8enstond", Soendaplein 31, telef. 19903, Haarlem. onïïï U 0NZE GRAND co ll van 49 cent? Een forse volle sigaar van hoogstaande kwaliteit. Per 10 stuks f 1.80. Per kist (Cederhout), 25 stuks 4.50. Fa, J. P. Stam, Zijl straat 45, tel. 11635. H'lem. KRIELKIPPEN, tegen de leg, 3.per stuk. v. Baekel, Beukenstraat 30, H'lem-N. ELECTR. WASMACHINE m teakhouten kuip, in prima staat 150.—. Na 7 uur: G. J. Brink, Schreveliusstr, Haarlem. 6, DRUMSTEL. Billijke prijs. Brieven onder no. 23309. ACCU'S. Prima Duitse im port-accu's; levering recht streeks aan particulieren, 25—30 reductie. Motor accu's f 16.-, 19.- en f 21.-. Auto-accu's vanaf ƒ40.-. Inl.: Lorentzkade 32, telef. 27104. LEREN JASSEN'. Ie klas maatwerk op gemakkelijke betalingsvoorwaarden. Schrijf briefkaart en een onzer komt U geheel vrijblijvend bezoeken, no. 24935. KINDERWAGEN, gelijk wan delwagen (Dufold), licht grijs. Twijnderslaan 17, Haarlem. ZWAAR EIKEN BUFFET. Hoogerwoerdstraat 26, Haar- lem-N. HAARDEN, KACHELS, stof zuigers, keukenuitr., wrin gers, bokken, gascomforen, cassettes v.af f 1.p. week. Zaanenlaan 67, gesl. huis. JAARSMA-HAARD t.e.a.b. P. Kiesstraat 41, Haarlem. PRIMA HAARD 50.—. Be vragen: Donkere Spaarne 54, Haarlem. POLSHORLOGES, pendules, wekkers, koekoekklokken, enz. Voord, betalingscond. Agent Accuraat, Vondelweg 260 rd„ Haarlem. 4 CLUBS met bank en ta fel. Kamperstraat 26A rd„ Haarlem. PRIMA ONDERHOUDEN MOBYLETTE (weg. aansch'. auto). Bosb. Toussaintlaan 19, Heemstede. AUSTIN-VERHUUR zonder chauffeur v.a. 15.per dag. Fa. Van Houten Co., Blee- kersvaartweg 14. Kerlclaan 113t>, tel. 3818738796. Heem- stede. woning met pakhuis of afz. werkplaats, A'damse Buurt of centrum, in ruil voor middenst.woning. Cre- merstraat 51, Haarlem. MOOI OPELTJE '37, 4-pers„ 4-deurs, verbr. 110; tegen elk aann. bod te koop. Brie ven onder no. 23227. CITROEN 2 C.V. of andere kleine auto te koop gevr. Br. met omschr. en prijs onder no. 23297. BROMFIETS Cycle Master in pr. staat, te koop. Ban- doengstraat 9. Haarlem-N. MOTORFIETS, 500 C.C.. Fhi- ton, 4 klepp. In pr. staat (we gens aanscb. auto). Moet weg! Adr. Loosjesstraat 85, Haarlem. AUTOFINANCIERING, Tel. 18699. Assurantiebedrijf Cas C. Raspoort, Prinsesselaan 29, Haarlem. KAPTEIN MOBYLETTE v.a. 395.Spec, reparatie-inr. Jansen Atjehstraat la, telef. 12344, Haarlem. ZONDER CHAUFFEUR de nieuwste Opeis 1953. Olympia en Record, Nash 6-pers. met radio 1949-1952. Fords 1951. Fa. De Boer en v. d Lubbe, Nw Kerksplein 4, tel. 16655, b.g.g. 23427. auto, d.k.W., te k„ met papieren; benz. 114, in g. cond. Pr. bill. Zijhuizen 1, Haarlem. PR. BRONSGROEN SIM PLEX D.- en H.r„ chroom velgen, geheel compl., weg. vertrek te k. 125.— p. st. Hyacintenlaan 37, Haarlem. BIJ 'T MEUBELHUIS, zijl- weg 26-28, Haarlem, opnieuw grote prijsverlaging. 0-"F. Huiskamers, bestaande uit! groot dressoir, 2 J?r°te clubs, 4 Stoelen en tafel, nu com pleet t 298-—. f 369'-' f 398.— enz. PIANO te koop gevr. te gen contante betaling Brie ven met merk, kleur en prijs onder no. 23223. 2 OF 3 ONGEMEUBILEERDE KAMERS met keuken in Haarlem of omgeving gezocht door echtpaar zonder kinde ren. Br. onder no. 23265. SLAAPKAMER gezocht door keurig echtpaar, m. 1„ Hille- gom/Bennebroek, 2 x per week overdag afwezig. Br. m. prijsopgave onder no. 23225. De nieuwe cursus MAAT SCHAPPELIJK WERKER- (STER) in Haarlem begint in October a.s. Aanmelding tot deelname is nog moge lijk. Prospectus bij de Stich ting voor Opleiding van Maatsch. Werkers, KI, Hout weg 41 (telef, 21770). ENGELS, DUITS. Privé en kleine clubs. W. A. Levert, Lorentzplein 1, tel. 12656. AUTORIJSCHOOL CAPEL 5.50 per vol lesuur. Rus- tenburgerw. 20, Bloemendaal. MODE-TEKENEN. Privéles gevr. in modetekenen. Aanb. met opg. van prijs en event, telef. no. onder no. 23283. ENGELS. Opleiding alle exa mens, conversatie, emigratie, handelscorrespondentie, etc. Evenals verleden jaar slaag- den ook dit jaar alle candi date». Voor de examen» Club-, privé-, dag- en avond lessen. Mej. J. Pool. lerares Engels M.O., Bloemendaalse- straatweg 40, Santpoort-Sta tion, telef. 8458 (K 2560). BOEKHOUDEN, Ass., M.B.A, S.P.D. Club- en Privélessen. W. Takes, Lr. M.O., Ekster straat 238, Haarlem-N„ telef. 25932. GRONDIG NAAIEN EN KNIPPEN. Erkama, Grote Houtstraat 3 rd„ ing. Spek- straat. Dames, van nu af kunt U zich opgeven voor de cursus. PIANOLES aangeb. door er varen paedagoge, bij leer ling aan huis, één uur per week f 10 p. m„ een half uur P- w- 5 P. m. Speciale methode voor volwassenen Telef. 18337. nen' GRAFBEPLANTING EN ONDERHOUD. Schoonma ken levering van alle soor ten Pernettya's, Violen, Eri ca's, Chrysanten. Rotsplan- ten, etc. „De Morgenstond", Soendaplein 31, telef. 19903, Haarlem. LEUKE KINDERFOTO'S. Foto Scherpenhuijzen, Stater Bolwerk 6, tel. 20095. Ff.' Walbrecht, Spaarnwoud." 21, tel. 15551. Haarlem- PARAPLUIES REPAREREN, overtrekken. Ook tuinpara sols G. Spiekerman, Boter markt 29, Haarlem, tel. 16233. VERHUURINRICHTING HENK LEISING. Serviesgoed, tafels, stoelen, bedden, bars en krukken, ledikanten, enz. enz. Kloppersingel 147, H'lem, telefoon 18854. Magazijn Zoe- testraat 18 telef. 13754. BRAVO" voor MOOI STENCILWKRK. Ged. Oude Gracht 20, bij Postkantoor. STROOMLOZE OLIEPERM. zonder afspreken. „Fe dora", Rijksstraatweg 459, Haarlem-N. 20 KORTING op alle stoomgoed, mits gehaald en gebracht. Ververij Keyser, Lorentzplein 25, Haarlem. HAARDEN EN KACHELS. Reparatie - schoonmaken. Lassen van al Uw gietwerk. N. Bes, Kloosterstraat 59, Haarlem. Tel. 21260. JUFFR. op leeft., b.b.h.h., zoekt zonn. zit-slaapk. met stookgel. Ongemeub., Haar lem of Overveen. Br. onder no. 23355. ONGEMEUB. WOONRUIMTE gezocht in Haarlem door academicus, om te kunnen trouwen. Br. onder no. 23361. MEISJES W.MANTEL EN JACK, leeft. pl.m. 15 j. Ti- morstraat 98, Haarlem EIKEN KAST 30.—. Thee wagen 12.Houten wiegje 12.50. K.ledik. 10.—. D.- bureau 60.—. Gr. passpiegel 5.—. Z.B. Spaarne 112, tel. 17913. KORTE TEDDYBEER MAN TEL, flinke maat 17.50. Lo rentzkade 194, Haarlem. KAMERS MET PENSION te huur, voorz. v. centr. verw., enz. Julianalaan 74, Over veen. ZIT-SL.K. EN ZIT- EN SL.- KAMER met pension aangeb., goede stand, 2 min. V. sta tion. Pr. Bolwerk 72. WONING te Haarlem of om streken gevr. Aangeb.; ge- rlefl. woning, 2e etage, 5 kamers, douche-cel, huur 38.—, A'dam, omg. Surina- mepleln. Brieven onder no. 23243 DAME, R.K., 36 J„ wenst kennismaking met net R.K. heer,, wedn. met 1 kind geen bezw. Br. ond. no. H-23295. RETOUR- OF BIJLADING gevr. richt. Leeuwarden, Gro ningen, Assen, Heerenveen. en Sneek. Meubel- en piano transport Tempo, Rozenstr. 13, Haarlem, tel. 1252520020. Goederen zonder prijsverho ging verzekerd. GROTE WASMACHINE TB HUUR 1.25 per keer. Saen- redamstraat 34, tel. 21245. PIANIST, SAXOFONIST EN BASSIST gevraagd voor Amateur Showband. Brieven onder no. 23239. DAMES EN HEREN. Iedere Woensd. v. 2 tot 8 u. grati» zorgvuldig en pijnl. verw. van likdoorns, hoorn, kalkna- gels, enz. Pijnboomstraat 6( telef. 24402, Haarlem. BELEG UW GELD GOED en toch tegen hoge rente. Vraagt lnl. aan Ass.bedr. C. C. Ras poort, Prinsesselaan 29. Haar lem, telef. 18699.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1953 | | pagina 6