Israëlisch inci dent heden in de Veiligheidsraad Zowel Belgrado als Rome ontevreden Wilde staking hij tunnelbouw te Velsen Het Westen gaat accoord met vijf- denconferentie gendhe< N.V.V.-congres handhaaft de eis van zes procent Resultaat van bespjvkin te Londen GROTEDRIËNODIGEN ITALIË EN JOEGOSLAVIË UIT Overleg over Triëst op basis van overdracht van zone A aan Italië Op versoek van de Grote Drie Drie Italiaanse divisies in alarm Polen arresteert vicaris-generaal Overstromingen in Italië Ongeveer 250 man legde Zaterdag de arbeid neer Werk vanmorgen hervat Westelijke nota aan Rusland Tot hoofd en hart ïïf «Wr» iSSAISSVSi 1""™°om vr"E- Kinderverlamming in midden-Frankrijk Jagan via Amster dam naar Londen 0ee MORRIS iefmipu imj! Het weer Na mgr. Wyssytiski Drie dorpen ontruimd opnieuw vier slachtoffers S3- Noord-Koreanen blijven weigeren Vandaag weer geen voorlichting V Staatsman tekent Epidemie eist reeds 2 slachtoffers Vliegtuig neergestort bij New York Reeds 3 doden en 12 gewonden Heiligverklaring van Pius X volgend jaar? Politie in Guyana doet nieuwe invallen Voorman van de N.S. verdronken Falcon Loden Regenjassen MAANDAG 19 OCTOBER 1953 77sfe JAARCANC No. 25815 Minstens twee en dertig -personen werden gedood en veertig eawond tengevolge van een geweldige ontploffing, welke plaats vond aan boord van net a - kaanse vliegdekschip „Leyte", dat in een droogdok in de haven van B y Deze radiografisch overgebrachte foto toont, hoe gewonden van he metende oorlogsschip worden gedragen. De ministers van Buitenlandse Zaken van de Grote Drie Amerika, Frank rijk en Engeland hebben na afloop van de Londense conferentie Joego slavië en Italië gisteren uitgenodigd met hen te beraadslagen over het vraagstuk Triëst, op voorwaarde, dat men zich van te voren in principe accoord zou verklaren met de overdracht van dfe zone A aan Italië, aldus wordt van betrouwbare zijde vernomen. De Joegoslavische radio heeft in middels gisteravond reeds afwijzend op dit voorstel geantwoord. Radio Bel grado verklaarde, dat Joegoslavië nooit aan een dergelijke conferentie zou kunnen deelnemen, als deze van het begin af aan de overdracht van de zone A aan Italië als een voldongen feit zou beschouwen. Indien dit inderdaad de bedoeling is, zo verklaarde de Joegoslavische radio, dan is „de juiste, vreed zame weg voor de regeling van het geschil te Londen niet gevonden. In dat geval is het conflict misschien zelfs nog wel verergerd en nog verder ver wijderd geworden van een duurzame oplossing". Van de andere kant heeft Italië het aanbod slechts aanvaardbaar genoemd, indien het besluit om de A-zone onder Italiaans beheer te plaatsen onverkort wordt gehandhaafd. Het IsraëlischJordaans incident stond voor vanmorgen op de agenda Van de Veiligheidsraad van de V.N. In een poging om een einde te maken aan het bloedvergieten langs de Israëlisch Jordaanse grens hebben Frankrijk, Ame rika en Engeland een verzoek inge diend tot biieenroeping van de Veilig- hcidsraad. William Borberg die deze maand als voorzitter fungeert, bepaalde onmiddellijk dat de raad overmorgen nog bijeen zou komen. De regering van Israël heeft gisteren in de kabinetsraad eveneens besloten zich tot de Veiligheidsraad te wenden met het verzoek maatregelen te nemen tegen „reeksen overvallen en moorden", die door de tegenpartij gepleegd zouden zijn langs de demarcatielijn. Een Israëlische woordvoerder verklaarde dat in de afgelopen drie jaar aan de Isra«ische grens met minder dan aa Israelers zijn gedood of gewond a geïnfiltreerde Jordaanse eenheden ffii beweerde dat de oorzaak van d HlJ incidenten dan ook biirto t8 i°ngste zelf moet worden gezocht m rdMiërs de Jordaanse regering niet gepookte hebben deze incidenten, die haar M in de afgelopen twaalf maanden fn hevigheid zijn toegenomen, te verhin deren. De Jordaanse minister van Binnen landse Zaken, Babjat Talhoeny, ver klaarde tegen een aantal demonstran- ten in de hoofdstad Amman, dat aan De Poolse veiligheidspolitie heeft mgr. Bernacki, de secretaris-generaal van kardinaal Wyszynski, gearresteerd. On middellijk voor de arrestatie van de kardinaal was mgr. Bernacki, die 51 jaar Oud is, reeds aan een scherp driedaags Verhoor onderworpen, doch daarop Weer vrijgelaten. Na de veroordeling Van mgr. Kaczmarek en de arrestaties Van kardinaal Wyszynski en mgr. Bara- niak is mgr. Bernacki thans de vierde kerkelijke hoogwaardigheidsbekleder, die door de communistische regering Van Polen getroffen wordt. de troepen bevel werd gegeven zich ijlings naar de dorpen aan de grens met Israël te begeven. Het Jordaanse kabi net heeft besloten de Arabische staten te verzoeken, geregelde militaire troepen naar Jordanië te sturen om te helpen nieuwe aanvallen van Israël op Jor daanse dorpen af te slaan. Israël zou voorzorgsmaatregelen tref fen met het oog op berichten uit Am man, volgens welke versterkingen van het Arabische Legioen naar de grens zouden zijn gezonden. De gezwollen rivieren langs_ de Itali aanse Rivièrakust en aan de bovenloop van de Po hebben Zaterdag opnieuw vier mensenlevens geëist. In totaal be draagt het aantal slachtoffers van de overstromingen, die thans reeds zes da gen duren, zeven. Zware regenstormen, die in het afge lopen week-einde Noord-Italië opnieuw rh-i ï?erl' hebben de ontruiming van maakt laanse dorPen noodzakelijk ge- (Je'satn Pr°vincie Trente trad de rivier mietenweg werdaan oevers- °P de D?10" door een aaTnf le verkeer verbroken Het dorpje MeztacnlulJing biJ Predazzo. aardverechuiving bedreigd°rin 'd'e vro- stromingen en aardverschuivingen Aan'de Ligurische kust blijft de toe stand ernstig. Een enorme aardverschui ving bij Sestn Levante heeft het ver- keer op de Via Aurelia onderbroken In Sestri Levante zijn honderden auto's er. vrachtauto's gestrand Men vreest twin tig dagen nodig te zullen bebben om de •innnnkubieke meter rotsblokken er. aarde die ÓpV Via Aurelia terecht zijn gekomen, op te ruimen. RUSLAND. De !^undac^r^p°ondent, verneemt van zijn Berlijnse „„nis te dat Lavrenti Beria zich m de gev 6 Seregovsk, 1000 km. ten Noordoosten v Moskou bevindt. Hij wordt door e bewaakt. De geruchten over zijn on i ping naar het buitenland zouden door Russische regering zelf zijn verspreid. Tito heeft in een vraaggesprek met het Britse Zondagsblad „Observer" ver klaard, dat het huidige geschil zijn land niet in de armen van de Sovjet-Unie zou drijven. Hij zei vcorts dat Joegosla vische troepen niet tegen Brits-Ameri kaanse troepen zouden strijden. „Doch," zo voegde de Joegoslavische maarschalk hieraan toe, „als Italiaanse troepen de zone-A onder bescherming van Brits- Amerikaanse troepen d.w.z. onder bescherming van het Atlantisch verdrag zouden binnentrekken, dan zou dit een noodlottige reactie in Joegoslavië teweeg brengen." In een officieel communiqué, dat aan het einde van de besprekingen van de Grote Drie te Londen is uitgegeven, wordt ten aanzien van de kwestie Triëst slechts gezegd, dat Amerika, Frankrijk en Engeland ten aanzien van de kwestie Xriëst besloten hebben te volharden in bun gezamenlijke pogingen om een duurzame regeling in dat gebied tut stand te brengen. Deze behc-edzame uitspraak der drie Westerse ministers heeft in politieke kringen te Rome gevoelens van banco twijfel doen ontstaan. Van officiële zij de 'wilde men, in afwachting van na dere gegevens, nog geen commentaar geven. Doch van andere, welingelichte zijde wordt er op gewezen dat er in de Lendense bekendmaking in het geheel niet wordt gerept over een Brits-Ame rikaanse belofte, dat beide landen hun beslissing, om de zone „A" van Triest aan Italië over te dragen, zullen hand haven, Men is in deze kringen van me ning dat dit zou kunnen betekenen dat de westerse ministers hopen de Italiaan se premier Pella te kunnen bewegen een wijziging in het besluit tot over dracht te aanvaarden, zonder dat deze hierin aanleiding zou zien om af te tre den. Drie Italiaanse divisies, die ten Noor den van het vrije gebied van Triest langs de Joegoslavische grens liggen, zijn Zaterdagavond enkele minuten voor middernacht in alarmtoestand gebracht. Voor de eerste maal in het geschil tussen beide landen werden de verloven ingetrokken. De betrokken divisies zijn de Ariete, die met Amerikaanse Pattontanks uit gerust is de Mantova en Cremona, die tot de infanterie behoren. Deze drie di visies zijn vermoedelijk die beste van het Italiaanse leger. Volgens enkele ficieren geldt het bevel ook voor de Julia Alpenbrigade, die noordelijker ge legerd is. Een Italiaanse hoofdofficier heeft verklaard, dat cle maatregel ge nomen was als tegenwicht voor de ver sterkingen. die Joegoslavië onlangs naar het grensgebied heeft laten oprukken. Pella, de Italiaanse minister-president, heeft Zaterdag, na een door hem in de Senaat gegeven uiteenzetting omtrent de kwestie-Triëst, waarin hij in krach tige bewoordingen zijn oude standpunt handhaafde, een vertrouwensvotum van de Senaat gekregen. De communisten hebben vandaag ge weigerd, voorlichting te geven aan Chi nese krijgsgevangenen inplaats van aan Noord-Koreanen, die blijven weigeren voor de communisten te verschijnen. (Van onze correspondent) Zaterdagmorgen 9 uur hebben de betonbouwers het werk bij de tunnelbouw te Velsen neergelegd, toen de „kern", bestaande uit een katholiek, een N V V -er en 2 E V.C.-ers, een onderhoud met de hoofduitvoerder over de vermindering van het aantal voor vergoeding in aanmerking komende reis- uren en de verhoging van de prestatie-toeslag werd geweigerd. De beton bouwers wisten de grondwerkers mee te krijgen, evenals de betonvlechters, welke laatsten niet in dienst zijn bij de Amsterdamse Ballast Maatschappij, maar bij de firma Diepstraten, zodat de staking tenslotte ongeveer 250 man omvatte. Alleen de isoleerders, die in dienst zijn bij de firma Key en Kra mer, zetten het werk nog voort. De betonbouwers waren ontevreden, omdat de verhoging van de 25 pet. pres tatie-toeslag met 10 pet., waarover enkele weken geleden overeenstemming werd bereikt, aan ruim 30 van de meer dan 100 betonbouwers niet werd uitge keerd. Hun zou zijn toegezegd, dat de 10 pet. met slechts een enkele uitzonde ring, aan allen zou worden gegeven. Bovendien is vorige week Maandag het aantal reisuren, waarover vergoeding wordt betaald, met twee verminderd. Woensdag, de dag, waarop bij de A.B.M de werkweek eindigt, werd dan ook één Voor de speciale-nachtzitting van de Amerikaanse subcommissie van Onderzoek, die aewijd was aan de spionnage-ajfaire bij de verbindingstroepen in Fort Monmouth, heeft de voorzitter van de subcommissie, senator McCarthy, een onderhoud' gehad met de commandant van het fort, generaal-majoor Kirke Law- ton, die later als getuige moest verschijnen. onden hebben de ministers Na-afloop van hun driedaagse conferentie te rika> Frankrijk en Enge- van-Buitenlandse Zaken van de Grote Drie kwestie-Triëst, nog tal van land naast de ondernomen stappen inzake a aan Rusiand hebben andere besluiten en maatregelen genomen, in e voor het houden van zij zich accoord verklaard met een Russisch v de drie Westelijke een vijfmogendhedenconferentie van de Gro e Rorea en mogelijk over landen, Rusland en communistisch China ov Deze bespreking zou algemene vraagstukken betreffende het Verre knmen van de aan- Het looncongres van het N.V.V., dat Zaterdag in de Prins Bernhard-hal van het Jaarbeursgebouw te Utrecht werd gehouden, heeft met algemene stemmen een resolutie aangenomen, waarin o.a. wordt geconstateerd dat, zolang geen klaarheid is geschapen met betrekking tot het nieuw berekende indexcijfer, de eis van de Raad van Vakcentralen van een algemene loonsverhoging van 6% ge rechtvaardigd blijft en derhalve de rege- eingsbeslissing als voorbarig moet worden Eekwaiifjceerci Het congres spreekt als ?Ün oordeel uit, dat de regeringsvoor- «chting ten aanzien van het te elfder ure «oor het Centraal Bureau voor de Sta- ek verstrekte nieuwe indexcijfer be slist onvoldoende is, en eist van de re gering, dat met inschakeling van de Stichting van de Arbeid een nader on derzoek zal worden ingesteld naar de gang van zaken bij het opstellen en naar de juistheid van het op het laatste ogenblik door het C.B S ver strekte indexcijfer en dat het resultaat van dit onderzoek openbaar zal worden gemaakt. I Wie het leven binnentreedt, zet I de eerste schrede op de iveg naar de dood. J treffende net venc -- komen van de aan vankelifk Ru,slantl er mee accoord gaat m d® wijder strekking, welke vankelijk vastgestelde politieke conferentie van vee Soviet-nota stukken Oostenrijk en Duitsland te bespreken. In het Westelijke antwoord, vervat in drie gelijkluidende nota's, wordt gezegd, dat Engeland, Frankrijk en de V.S. vast geloven, dat werkelijke vorderingen in de richting van een oplossing van be langrijke internationale kwesties, met inbegrip van het vraagstuk der Europe se veiligheid, kunnen worden gemaakt door openhartige besprekingen over Duitsland en Oostenrijk op de bijeen komst van de ministers van Buitenland se Zaken der Grote Vier. Over Oostenrijk verklaart de nota, dat bespreking door de vier ministers de meest practische manier is om een ein de te maken aan de huidige impasse en overeenstemming over een verdrag te bereiken, aangezien er via de diploma tieke kanalen geen vorderingen zijn ge maakt wat betreft het opstellen van een staatsverdrag. Over het Sovjet-voorstel om even eens een vijfmogendheden-conferentie te houden, verklaren de Westelijken vooralsnog, dat zij altijd bereid zijn grondoorzaken van spanning te be- maar dit wensen te doen on der6 omstandigheden, „die redelijke vooruitzichten op positieve resultaten hieden" De Grote Drie spreken de wens uit, dat de Vijfmogendheden conferentie zo spoedig mogelijk bijeen zal komen. De Westerse Grote Drie wijzen er voorts op dat andere, in de laatste Sov- iet-nota genoemde vraagstukken, als dat der ontwapening, thans hetzij reeds zün 0f zullen worden besproken op de hnidiee zitting van de Algemene Verga dering der Verenigde Naties. Zij vestigen er de aandacht op, dat bij de bespreking hiervan vorderingen kun nen worden gemaakt. „Indien thans bo vendien nog 'n vruchtbare bespreking te Lugano kan worden gevoerd, zou de weg zijn geopend tot beraadslagingen over andere belangrijke internationale vraag stukken. Ook zouden hierdoor de voor waarden, noodzakelijk voo^ het onder houden van vreedzame en 'vriendschap pelijke betrekkingen tussen de landen, weer in ere worden hersteld", aldus be sluit het Westelijke antwoord. Het semi-officiële Franse nieuws agentschap heeft medegedeeld dat in de definitieve tekst van de nota der Grote Drie aan Moskou een passage is weggelaten, waarin in het eerste ont werp gesproken werd van Westelijke garanties aan Rusland. Dit zou zijn ge beurd op wens van kanselier Adenauer. Voorts zou ongunstig commentaar in de Pravda en de Izvestia op het garan tie-denkbeeld de westelijke ministers misschien de indruk hebben gegeven, dat Rusland in het denkbeeld geen be lang stelt. De Franse en de Amerikaanse rege ring zouden op de Londense conferen tie te kennen gegeven hebben zich niet te zullen verzetten tegen een eventueel rechtstreeks overleg tussen Sir Winston Churchill en de Sovjet-leiders, ter be spreking van de internationale span ning en het zoeken naar een oplossing om deze te verminderen. De Verenigde Staten en Groot-Brit- tannië zouden voorts Frankrijk hebben medegedeeld niet te kunnen instemmen met zijn verzoek om waarborgen, dat de Brits-Amerikaanse strijdkrachten op het Europese vasteland aldaar geduren de de volle vijftig' jaar, waarvoor het E.D.G.-verdrag, indien bekrachtigd, van kracht zal zijn, zullen worden gehand haafd. Er wordt in dit verband op gewezen dat het voornaamste geschilpunt nog steeds is, dat de westelijken eerst een regeling der Duitse en Oostenrijkse vraagstukken wensen en pas daarna bereid zijn over de algemene interna tionale toestand te spreken, terwijl ne Russen direct met het laatstgenoemde onderwerp willen beginnen. Het luxe m.s. „Ville de Saïgon'' dat in opdracht van de Vietnamese regering door de Haarlemse Scheepsbouw Mij. gebouwd werd, passeerde met grote moeite de sluizen van Spaamdam. Er was slechts enkele centimeters ruimte over tussen het schip en de sluis, waarbij het wegdek van de brug eerst verwijderd moest worden. reisuur minder uitbetaald, zijnde voor de helft van de week. De meeste arbei ders komen uit Haarlem, Alkmaar en Amsterdam. Omtrent de juiste oorzaak van de sta king vernamen wij van de zijde van de Katholieke Bouwvakarbeidersbond, dat met ingang van 12 October een wijziging is gekomen in de loonregeling voor het bouwbedrijf, welke o.a. een loonsverho ging van 3 cent per uur inhield voor de groepen 1 en 2. Bij de hierover gevoerde besprekingen kwam tevens naar voren, dat de reistijdenregeling eveneens ver andering behoeft, doch hoewel beide par tijen het hierover eens waren, werd van werknemerszijde de oplossing van de patroons te rigoreus gevonden. Het College van Rijksbemiddelaars was van mening, dat verandering van de limiet van 20 in 30 minuten gerecht vaardigd was. Dit is echter alleen van invloed op de arbeiders, die uit een an dere gemeente moeten komen en langer dan 20 min. moeten reizen. Zij kregen dus een loonsverhoging van 3 cent per uur, ofwel fl,44 per week, maar krijgen 2 reisuren minder uitbetaald, zodat zij in werkelijkheid ongeveer f 0.75 per week minder ontvangen. De prestatie-toeslag is een gevolg van het feit. dat bij de utiliteitsbouw een loon-plafond gold van 25 pet., in tegen stelling tot de woningbouw, waar volle dig naar prestatie uitbetaald mag worden. Het gevolg is een wegzuigen van bouw vakarbeiders van de utiliteitsbouw naar de woningbouw en vandaar, dat het pla fond verhoogd is. Vanmorgen zeven uur bleken de sta kers nog niet bereid het werk te her vatten. Maar half negen slaagden be stuurders van de Uniehonden erin hen te bewegen weer aan het werk te gaan, en daarna werden tussen deze bestuur ders en de werkgevers besprekingen ge opend om uit de moeilijkheden te gera ken. In Midden-Frankrijk zijn gisteren meer dan twintig gevallen van kinder verlamming geregistreerd, waarvan twee met dodelijke afloop. In Bourges in het departement Cher zijn alleen reeds txvintig patiënten geteld, onder wie zowel kinderen als volwassenen en be jaarden. In Bourges is één patiënt over leden. Verscheidene andere gevallen, met in begrip van één met dodelijke afloop, zijn opgegeven in Fontainebleau en om geving. Enkele klassen van een school in Montérau hebben vrij gekregen. Vanmorgen is een Constellation van de Eastern Airways" ne.ergestort op het vliegveld Idlewood bij New York. Het toestel had 22 passagiers en een beman ning van vijf koppen aan boord. Vol gens de eerste berichten zijn drie perso nen gedood en werden er 12 gewond Vier personen worden vermist. Het ongeluk vond plaats kort nadat het toestel was opgestegen. Er hing een dichte mist boven het vliegveld. De Constellation was op weg naar Porto Rico. Volgens gewoonlijk goed ingelichte bron te Rome, zou de H. Vader voorne mens zijn gedurende de grootse viering van het Mariale jaar in Rome een tien tal heiligverklaringen uit te spreken. Verwacht wordt, dat hieronder ook de heiligverklaring zal zijn van de Zalige Paus Pius X, zulks vooral op grond van de talrijke verzoekschriften, die uit alle delen van de wereld Rome be reiken. De spoed, welke achter de behande ling van het heiligverklaringsproces van de Zalige Paus Pius X wordt ge zet, heeft in tal van kringen te Rome het vermoeden gewekt, dat een heilig verklaring van de Zalige Pius X in begin Juni 1954 niet is uitgesloten. John Foster Dulles, de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, heeft bovenstaande krabbels gemaakt tijdens de besprekingen van de Grote Drie in Londen. Interessant materiaal voor psychologen en graphologen Dr. Jagan, de leider van de Progres sieve Volksparty in Brits Guyana, die onlangs als premier door de Britten is ontslagen, zal zich morgen diet het K.L.M.-lijntoestel via Paramaribo en Amsterdam naar Londen begeven, om daar zijn zaak te verdedigen. Omstreeks tien uur morgenavond zal hij op Schip hol arriveren en de volgende morgen doorreizen naar Engeland. Intussen hebben afgevaardigden van de Labour- party te Londen geprotesteerd tegen het zenden van troepen en oorlogs schepen naar Guyana. Zij eisten dat de onlangs in de kolonie ingetrokken nieuwe grondwet hersteld zal worden en dat voorts de afzetting van de minis ters ongedaan zal worden gemaakt. Voor de vierde maal in twee dagen heeft de politie ondertussen Zaterdag een aantal huiszoekingen verricht bij leden van de Progressieve Volkspartij. Enkele omstanders, die van deze inval len getuigen waren, uitten anti-Britse kreten, maar het publiek hield zich voor het merendeel rustig. Volgens een bericht in het te Trini dad verschijnende blad „Evening News" zouden de onlangs in Guyana gelande Britse troepen geen dag te vroeg zijn gekomen. De politieke correspondent van het blad beweert uit goede bron te weten, dat een groot deel van de politie had samengezworen om hoge politie-of- ficieren onschadelijk te maken, teneinde zodoende de macht in handen te krij gen. De 58-jarige voorman van de Neder landse Spoorwegen A. Kramer, te Haar lem, is Zaterdag van de spoorbrug over het Spaarne gevallen en verdronken. Hij was bezig met het vastdraaien van moeren in de rails op de spoorbrug. Vermoedelijk is de moersleutel losge schoten, waardoor de man het even wicht verloor en tussen de sporen door in het water viel. Een collega, die met hem aan het werk was, voer met een bootje naar de plek waar K. in het water was verdwenen. Doch daar de man niet kon zwemmen moest hij on verrichter zake naar de wal terugkeren. De politie heeft later het stoffelijk over schot van K. opgehaald. VERENIGDE STATEN. Een „Sky- ray"-straaljagers van de Amerikaanse ma rine heeft een nieuw wereldrecord gevestigd door met een gemiddelde snelheid van 1171.9 kilometer per uur een gesloten circuit van 100 kilometer af te leggen. Advertentie BaRTELJORISSTRAAT 20 TEL. 13439 (tot Dinsdagavond) Overdrijvende wolkenvelden en plaat selijk mist. Geen regen. Overwegend zwakke Oostelijke wind, dezelfde of iets lagere temperaturen. Zon: 7.13-17.36. Maan: 16.19-4.16. BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21545 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, telef. 4790 Bijkantoor en Red. Dmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 3. 3. W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. Run en W. Severin. Wnd. hoofdredacteur: W. van Willige. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRI3S 47 cents per week, f 2.— per maand, f 6.— per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.50 uur 's avonds tel. 21544.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1953 | | pagina 1