Slachtoffers onder politie en studenten lfl Chef van Duitse door Nederlander Luitenant-kolonel Heins neemt vrijwillig zijn ontslag Zwevende trawl dreigt fiasco te worden contra-spionnage in moeilijkheden ORR Vij f voudige moord in België Elizabeth II vraagt wijziging Schedel van legen darisch bergwegen? Tot hoofd en hart Pools Episcopaat vraagt om gebed New Yorks nieuwe burgemeester Scheepsbotsing in Golf van Biscaye Wordt de K.M.A. opgeheven? Wil Polen Duitse minderheid kwijt? Huurverhoging per 1 Januari Het weer Verlaging van het collegegeld? BOER EN BOERIN UIT WALES ZIJN SPOORLOOS VERDWENEN Maakten zij werkelijk een geheimzinnig uitstapje naar Londen u DONDERDAG 5 NOVEMBER 1953 77ste JAARGANG No. 25830 ITALIANEN PROBEREN VLAG OP STADHUIS TE HIJSEN Gevechten tenN.-Oosten van Makassar Gruwelijke vondst in dorpje Thy-le-Chateau Britse regentschapswet Belg. loonpeil 20-25 pet. hoger dan in andere landen WIE CHANTEERDE WIE? Goeree en Ov'erflakkee: Zuidelijke dijk gereed Schouwen Duiveland: Extra-uitzendingen van de N.T.S. Koningin en Prins naar Ouwerkerk? Onderhandelingen te Warschau Geen Poolse bisschop in Breslau benoemd Lederen Damesjasjes 98.50 Van f 325 tot f 200 Vertraging treinverkeer Haarlem en Zaandam Prinsessen Beatrix en Irene bij Joegoslavisch danstheater Alleen een neef was op de hoogte ,-gr^ DE DIJKEN ZIJN DICHT BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM felefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraal 171, telef. 4790 Bijkantoor en Red. Ilmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 "irectie: 3. 3. W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. Run en W. Severin. wnd. hoofdredacteur: W. van Willige. E HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRI3S 47 cents per week, f 2.— per maand, f 6.— per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tei. 21544. Botsingen in Triest De viering van de 35ste verjaardag van de overdracht van Triëst door de Oostenrijkers aan Italië is niet zonder incidenten verlopen. De herdenking bij het grote Italiaanse oorlogsmonument te Redippglia, die door premier Pella werd geleid, gaf wel aanleiding tot spreekkoren en opgewonden op tochten, maar de orde werd nog niet verstoord. Pas gistermiddag, toen tal rijke Italianen uit Kedipuglia waren teruggekeerd, kwam het in Triëst zelf tot wanordelijkheden, waarbij vijftien studenten min of meer ernstig wer den gewond. Ook de politie kwam er niet zonder kleerscheuren af. De bot singen ontstonden, toen enkele honderden Italianen in strijd met het geal lieerde verbod probeerden de Italiaanse driekleur op het stadhuis van Triëst te hijsen. Een groep Italiaanse demonstran ten over het algemeen jongeren vlucht voor een aanval van de politie tijdens de ongeregeldheden, welke gisteren in Triëst plaats vonden. De demonstranten tracht ten o.m. de Italiaanse vlag op het stadhuis te hijsen, hetgeen in strijd is met de geallieerde bepaling. Een bende, bestaande uit 800 man, ge wapend met ongevegr 300 geweren, heeft een legerpost te Tjamba, 50 km. ten Noord-Oosten van Makassar aange vallen. Na een gevecht, dat 19 uur duurde, werden 40 opstandelingen dood op het slagveld gevonden. In drie huizen en een schuur in het Belgische dorp Thy-le-Chateau zijn vandaag vijf lijken gevonden van per sonen, die op gewelddadige wijze om het leven zijn gekomen. Bovendien werden twee zwaar gewonden aange troffen. In het eerste huis trof men het lijk aan van Oscar Brousmiche; zijn vrouw werd zwaargewond naar het zieken huis overgebracht. Haar toestand wordt als hopeloos beschouwd. In het tweede huis. vond men de lijken van de zeventigjarige Charles van der Beeken en zijn vrouw. Een eindje verder, in het derde huis, vond men het lijk van de 53-jarige Aimable Walbrecht, wiens vrouw zwaar gewond naast hem lag. In een nabijgelegen schuur trof men ten slotte het lijk aan van Camille van Laethem, die vermoedelijk al deze moorden gepleegd heeft. eJj°Kr.riHln^Slizflb?th heeJt gisteren in eV^up pZ, "p "an "ride Kuizen van het Britse Parlement verzocht haar echtaè- noot, Prins Philip, tot regent te benoe men, indien de noodzaak zich hiertoe mocht voordoen. Het Parlement wordt verzocht de regentschapswetten van 1937 en 1943, waarbij Prinses Margaret Rose als regentes wordt aangewezen, in deze tin te wijzigen, voor de Koningin haar reis door de landen van het Gemenebest op 23 November zal beginnen. In haar boodschap vraagt de koningin tevens de regentschapswet zodanig te veranderen, dat de troonopvolger of vermoedelijke troonopvolger automatisch als regent wordt aangewezen, wanneer hij de leeftijd van achttien jaar heeft bereikt. Verder wordt verzocht konin- Sin-moeder Elizabeth op te nemen in de r®gentschapsraad. Het Lagerhuis heeft de boodschap van de vorstin gisteren eenstemmig goedgekeurd De Britse minister van Binnenlandse Maxwell Fyfe, deelde miers van hZD mede> dat de P^e- !c«pJw« de w«e wSoriu"\,SiglSKkt voor een eventueel huwelijk8 tuisen Prinses Margaret Rose en de kapitein Peter Townsend, die momenteel als luchtvaart-attaché verbonden is aan de Britse ambassade in Brussel. Boeddhistische priesters van een tem pel in de Himalaya hebben aan Indi sche bergbeklimmers een schedel laten zien, die zou toebehoren aan een van die geheimzinnige schepsels, die in dit gebergte zouden voorkomen. Zij worden wel „verschrikkelijke sneeuwmannen" genoemd. Soms worden ze beschreven als we zens. die het midden houden tussen een mens en een aap; dan weer als een soort beren. De Indiërs hebben te Bombay verklaard dat de schedel bijzonder dik was en bezet met roodbruin haar. De priesters wilden de schedel niet verko pen, maar stonden wel toe dat er foto's van werden gemaakt De Belgische Minister van Economische Zaken, Duvieusart, heeft in de Kamer ver klaard, dat het Belgische loonpeil thans 20 tot 25 procent hoger ligt dan dat van Frankrijk, Engeland en West-Duitsland. Duvieusart verklaarde verder, dat de in dustriële productie-indices, ook die voor de gunstig zijn, zelfs indien men ze ver gelijkt met die der nabuurlanden. Indien Duitsland en Nederland betere indices heb ben, dan houdt dit verband met zeer bij zondere omstandigheden. Voorts betoogde de minister dat de ontwikkeling van het indexcijfer der kleinhandelsprijzen, wanneer men rekening houdt met het prijs-indexcii- fer cïer grondstoffen in de wereld geen re den tot ongerustheid geeft. De monetaire toestand van Belgie werd gezond genoemd. Het goede, dat men aan de men sen bewijst, gaat nooit verloren^ Eergisteren was de Italiaanse burge meester, Gianni Bartoli, hierin al voor gegaan. De geallieerde commandant, de Britse generaal Sir John Winterton, liet toen dev laggen neerhalen en in beslag nemen. Gistermiddag naderde een joe lende menigte het stadhuis. Zij had een vlag bij zich, die zij op het stadhuis wilde hijsen. De politie voerde een charge uit tegen de demonstranten en een politieman wist zich van de vlag meester te maken. Hij maakte zich er ijlings mee uit de voeten, gevolgd door de woedende massa. Hij slaagde er in tijdig een cordon politiejeeps aan de andere zijde van het plein voor het plein van het stadhuis te bereiken. Onder het schreeuwen van anti-geallieerde leuzen, begon de menigte toen tafels en stoelen uit een café naar de Britse po- litie-officieren te gooien. In snel tempo werden politie-versterkingen aange voerd en met de gummiknuppel werd de menigte uit elkaar gedreven. Nog meer versterkingen stroomden het plein op, gewapend met karabijnen en traan- gasbommen. Het plein was toen spoedig ontruimd. De herdenking in Redipuglia werd wel geleid door de Italiaanse premier maar hij hield geen toespraak. Het plaatsje ligt op ongeveer 38 km van Triëst. Op een heuvel aan de Adria- tische kust, staat een groot marmeren monument ter herinnering aan de Italiaanse overwinning m de eerste we reldoorlog. Pella keek toe, hoe enkele soldaten een reusachtige krans plaat- sten op de treden van het monument Na afloop kon de politie slechts met de grootste moeite de weg voor de auto van Pella vrijmaken. De menigte drong tot vlak bij de premier en schreeuwde „Vive Trieste". Ook in de Joegosla- visch-Italiaanse grensstad Gorizia, kwam het tot ongeregeldheden, maar de grenswachten van beide partijen slaag den er in de orde te herstellen. Radio Vaticaan brengt een bericht van het persbureau Apor, waarin wordt ge zegd, dat het Poolse episcopaat een ge heim herderlijk schrijven heeft uitge vaardigd, dat alle priesters en gelovigen van het land oproept tot gebed en offer voor Kardinaal Wyszynski. De priesters worden daarin aangespoord iedere maand een H. Mis voor dezelfde intentie op te dragen. Radio Vaticana meldt voorts, dat in de Poolse Universiteitsstad Lublin een concentratiekamp is geves tigd uitsluitend voor de studenten van deze Katholieke Universiteit. Robert F. Wagner, een 44-jange de mocraat, toegewijd aanhanger van de New en Fair Deal-politiek van Roose velt en Truman, is ondanks een grote republikeinse campagne, gekozen lot burgemeester van New York als opvol ger van Vincent Impellitteri. Het hoofd van de afdeling contra-spionnage van het Bureau-Blank, voor loper van een West-Duits ministerie van Defensie, luitenant-kolonel Frie- dricli Wilhelm Heïhz b.d., heeft dezer dagen als zodanig ontslag genomen, omdat hij het middelpunt is geworden van rechtskundige verwikkelingen, die de anonimiteit van zijn functie in gevaar hebben gebracht. Heinz is er door een Nederlander, een zekere Eland, van beschuldigd betrekkingen te onderhouden met de communisten in Oost-Europa. Zijn antwoord is, dat Eland slechts doelt op het feit, dat hij in 1945 gedurende negen maanden burgemeester van het dorp Pieskow in Oost-Duitsland is geweest. Eland heeft geprobeerd, zo meent hij, hem in een verkeerd daglicht te stellen uit wraak over het feit, dat Heinz hem wegens chantage heeft laten arresteren. Heinz richtte als jongeman, samen met Ernst Jünger, het tijdschrift „Stan darte" op. In die tijd schreef hij ook twee boeken: „Springstof" en „Ge schiedenis en critiek van het militaire nationalisme". In 1927, toen hij nog geen dertig was, behoorde Heinz tot een groep, die onder leiding stond van Gregor en Otto Strasser, en die de leiders van de NSDAP in Zuid- Duitsland, Hitier, Esser en Streicher, ten val wilde brengen. Volgens Eland was Heinz in de oorlog commandant van een Duits regiment in Rusland en als zodanig had hij kans gezien om achter de rode linies te komen en daar de Russen op de hoogte te stel len van Duitse aanvalsplannen. Het is niet duidelijk, wat er van dit ver haal juist is. In ieder geval werd Heinz na de oorlog burgemeester van Pieskow, maar na negen maanden oordeelde hij het al verstandiger om naar het Westen te vluchten. In Berlijn kwam hij in contact met Het Zweedse motorvrachtschip „Tong- hai" (6543 ton) is gisteren in de Golf van Biscaye op 50 mijl van de Spaanse kaap Ortegal tijdens een dichte mist in bot sing gekomen met het Britse tankschip „Esso Cardiff" (10.648 fon)Het Zweedse schip werd daarbij zodanig beschadigd, dat het door de bemanning moest wor den verlaten. De „Esso Cardiff" heeft alle opvarenden aan boord genomen en er is niemand gewond. Dlf „Tonghai" verkeert in zinkende aPd- Bet schip werd in 1944 ge- en het was nu op weg van Cal- stiP Psl£" De -Tonghai" is afkom- G,2Pnburg- De Franse sleepboot ls uit Brest vertrokken om i veTjenen, maar ook de Ne derlandse sleepboot Poolzee" die in het veel dichter bij gelegen Vigo is ge- stationneerd, heeft zich op weg begeven naar de „Tonghai". De „Esso Cardiff- was op weg naar de Perzische Golf. De motorlogger Annie IJM 14 is met de zwevende trawl, een uitvinding van de Egmonder J. de Groot, naar zee ge weest met de bedoeling haring te van gen in het Engelse Kanaal. Woensdag is het schip in IJmuidcn teruggekeerd en schipper Pri.is, die gedeeltelijk ge vist had, gedeeltelijk heeft liggen ste ken wegens slecht weer, moest medede len. dat hij geen haring heeft kunnen vangen. De reder, de heer A. van Duy- venbode, had graag gezien, dat de schip per het experiment nog even voortgezet had, maar schipper Prins had er genoeg van en dat zal dus waarschijnlijk wel het einde betekenen van een overigens interessante proefneming, die echter te voren zoveel werd pgehemeld, dat de teleurstelling nu des te sterkei wordt gevoeld. In visserijkringen heeft men van meet af sceptisch tegenover deze vinding ge staan. Een zwevende trawl wil nog niet zeggen, dat de haring zich daarmee ook laat verschalken. Intussen poogt iedere rederij voor zich om er toch iets op te vinden om nog meer haring en speciaal de op enige afstand van de zeebodem zwemmende haring te vangen. Zo pro beert de Onderneming II SCH 27 van de rederij Vrolijk het door een nor maal over de zeebodem slepende trawl, maar dan met een hoger opgevoerde bovenpees, tot ongeveer 12 meter, zo dat de op 10 meter zwemmende haring hiermee toch bereikt kan worden. Het zijn allemaal proefnemingen, waarvan men natuurlijk betere resul taten verwacht, maar die niet te voor zien zijn. Eland, die zich officier noemde van de Nederlandse geheime dienst. Zij besloten samen een particulier inlich tingenbureau te stichten. Een paar jaar ging alles goed. Alle berichten, die Eland en Heinz uit de Oostelijke zone verkregen gaven zij door aan de Westelijke autoriteiten. Toen kwam Heinz er, naar zijn zeggen, achter, dat Eland het vertrouwen van de Nederlandse regering had verloren. Maar ongeveer tegelijkertijd kreeg hij een aanbieding om op het bureau- Blank te komen. Wat nu het zwaarst heeft gewogen, is niet duidelijk, maar in ieder geval zegde Heinz in 1950 zijn contact met Eland op. De Ne derlander verdween uit zijn gezichts kring, maar niet lang, want reeds na een jaar dook hij weer op. „Het gaat me niet best", zei hij tot zijn vroegere compagnon, „geef me 100.000 mark, of ik stel de betreffende autoriteiten op de hoogte van je betrekkingen met het Oosten". Eerst wees Heinz de Nederlander vriendelijk de deur, zo vertelde hij tenminste zelf, maar Eland kwam verscheidene keren terug met het zelfde dreigement. Eindelijk liet Heinz hem arresteren en een recht bank in Wiesbaden veroordeelde hem met gesloten deuren tot een ge vangenisstraf van negen maanden. Dat gebeurde op grond van de ver klaringen van Heinz, die als volko men betrouwbaar gold. Tijdens het onderzoek kwam de ad vocaat van Eland, een zekere Kelch, nog steeds volgens het verhaal van Heinz, bjj hem met het voorstel zijn beschuldiging tegen Eland in te trek ken en hem 15.000 mark te betalen. Heinz stelde zich in verbinding met het ministerie van Justitie en Kelch werd gedwongen zijn verdediging van Eland neer te leggen en hij werd te vens beschuldigd van medeplichtigheid, in dit geval van chantage. Kelch be weert van zijn kant, dat de poging tot chantage niet van hem is uitgegaan, maar van Heinz, die getracht zou heb ben zijn vroegere medewerker te dwin gen bepaalde inlichtingen in het Wes ten te lanceren. Hij beschuldigt Heinz van meineed en van .meinedige ver klaringen. Onder grote belangstelling is gister middag aan de nieuwe achttien kilome ter lange Zuidelijke dyk op Goeree en Overfiakkee, lopende van Herkingen tot Sluishaven, de laatste wagen bitu men gestort. Voor de gehele lengte was 122.000 ton bitumen nodig. De geweldige dijk, die de modernste van Nederland kan worden genoemd, is thans gereed en biedt volgens deskun digen voldoende bescherming Tegen de zwaarste stormen. Wel komt er nog een laag van tien centimeter asphalt-beton overheen, doch deze afdekking wordt voor een belangrijk deel eerst in de zomer van 1954 aangebracht. De Nederlandse Televisie Stichting zal in een tweetal extra uitzendingen filmreportages brengen van het dichten van het laatste dijkgat op Schouwen Duiveland. De eerste reportage zal Vrij dag worden gegeven, direct na afloop van het door de K.R.O. te verzorgen programma, van 22.00 tot 22.30 uur. De televisieuitzending van Zaterdag is des avonds van 21.00 tot 21.45 uur. Behalve de filmreportage bevat ze een documen tair programma waarin enkele deskun digen een en ander over de strijd tegen het water sinds de Februari-ramp zullen vertellen. De mogelijkheid bestaat, dat Koningin Juliana en Prins Bernhard Vrijdag avond of -nacht aanwezig zullen zijn bij de sluiting van het gat bij Ouwer kerk. Voorts zullen daar dan waarschijn lijk een aantal ministers bij tegenwoor dig zijn. Koningin en Prins zullen zich eventueel met de „Breezand" van de Rijkswaterstaat naar Ouwerkerk bege ven. In Breda doen sinds enkele dagen ge ruchten de ronde, dat de opleiding tot officier bij landmacht en luchtmacht zal worden overgeplaatst naar het bui tenland en wel voor de luchtmacht naar de Verenigde Staten en voor de land macht naar Engeland. Dit zou beteke nen, dat de K.M.A.na honderd vyf en twintig jaar het officiersopleidingsinsti tuut te zjjn geweest voor het Nederland se leger en later de luchtmacht, zal worden opgeheven. De geruchten houden voorts in dat de gebouwen van de K.M.A. zulltn over gaan naar de gemeente Breda voor de huisvesting van het bestuursapparaat, de politie en de brandweer. Bevestiging of ontkenning van een en ander kan in Breda niet verkregen worden. Volgens het te Hamburg verschijnende vluchtelingenblad „Die Stimme" worden in Warschau tussen Oost-Duitsland en Polen onderhandelingen gevoeld over het overbrengen van 30.000 Duitsers uit hét gebied achter de Oder-Neisse-lijn naar Oost-Duitsland. Het doel van de Poolse regering zou zijn „het probleem van de Duitse minderheid in Polen" de finitief op te lossen. Het zou gaan om Duitsers, die geweigerd hebben het Poolse staatsburgerschap aan te nemen. „Die Stimme" schat, dat nog een mil- lioen Duitsers in Polen wonen, van wie ruim 250.000 zouden willen emigreren. Polen staat echter op het standpunt, dat de emigratie van zo velen een ernstige terugslag op de economie van het land zou hebben, aldus het blad. Vele verzoe ken van Duitsers om met hun gevluchte familieleden in West-Duitsland verenigd te worden, zijn door de Poolse autori teiten afgewezen. Het orgaan van de Poolse communis tische partij heeft gisteren meegedeeld, dat het ten onrechte gemeld had, dat de Poolse regering een R.K. bisschop in de vroegere Duitse stad Breslau benoemd had. Op 27 October had het blad, „Zycie Warzawy", gemeld, dat mgr. Antonin Pavlovski geïnstalleerd was als bisschop in Breslau, tegenwoordig Vroclav ge heten. In het nummer van 28 October, dat gisteren Wenen bereikte, deelde het blad mee een fout gemaakt te hebben en dat bisschop Pavlo\ski op 25 October geïnstalleerd was in de kathedraal van Vloclavek, een Poolse stad ten Noord- Westen Van Warschau. Aan mgr. Pavlovski werd enige tijd geleden door het Vaticaan het diocees Vroclavek toegewezen, maar de benoe ming werd destijds niet door de Poolse regering erkend. (Van onze parlementaire redacteur) In de Huurwet, die Woensdag in de Tweede Kamer is aangenomen, is de verhoging van de huren van huizen en bedrijfspanden per 1 Januari a.s. als volgt geregeld: WONINGEN a. Automatisch zullen worden ver hoogd de huren van alle woningen die vóór Mei 1945 zijn gebouwd; b. Op verzoek van de minister kunnen worden verhoogd de wonin gen die in de oorlog zonder Rijks- steun zijn gebouwd en waarvan de huren liggen beneden het peil dat thans gaat gelden; c. Eveneens kan de minister de huren aanpassen van alle woningen gedurende en na de oorlog gebouwd met Rijkssteun; d. Vrij blijven de huren van alle woningen die na de oorlog zijn ge bouwd zonder Rijkssteun. De indeling van de huren geschiedt volgens een classificatie die ten grondslag ligt aan de Noodwet ouder domsvoorziening. Volgens deze clas sificatie zullen de huurverhogingen resp. 17 pet. bedragen voor gemeente klasse 1, waaronder o.a. de vier grote steden van ons land vallen. 20 pet. voor gemeenteklasse II, 23 pet. voor gemeenteklasse 111, 26 pet. voor ge meenteklasse IV en 29 petvoor ge meenteklasse V. BEDRIJFSPANDEN Voor de bedrijfspanden zal de huur niet automatisch worden verhoogd. Huurverhoging kan hier alleen ge schieden wanneer de eigenaar van het pand hiertoe een regeling treft met de huurder. De huur zal aan een wettelijke limiet worden gebonden die dezelfde is als voor de woningen. Advertentie (tot Vrijdagavond) Over het algemeen veel bewolking met plaatselijk mist en vanavond en vannacht hier en daar enige regen of motregen. Weinig wind. Weinig verandering in temperatuur. Zon: 7.43-17.03. Maan: 7.42-16.20. Bij de Tweede Kamer is ingediend een ontwerp van wet tot wijziging van de Hoger-Onderwijswet, waarin wordt voorgesield het verschuldigde college geld te doen bepalen bij algemene maatregel van bestuur. Het ligt in de bedoeling van de minister daarbij het bedrag van f 325 terug te brengen to: f 200 per studiejaar. Tengevolge van een technische storing in het beveiligingssysteem nabij de splitsing van de spoorbaan uit Amster dam in de richtingen Haarlem en Zaan dam heeft het treinverkeer in beide richtingen vanochtend omstreeks zes uur enige vertraging ondervonden. De trei nen moesten met de nodige voorzichtig heid langs het traject worden geleid, waardoor ongeveer 10 a 15 minuten ver traging op de dienstregeling ontstond. Hoewel de storing even na acht uur was verholpen, heeft de vertraging nog enige tijd nagewerkt, zeer tot ongenoe gen van de talrijke reizigers, die op deze spitsuren van de trein gebruik maken. Woensdagavond hebben de prinses sen Beatrix en Irene, vergezeld van een aantal vriendinnen, in Grand theatre Gooiland te Hilversum de voorstelling bijgewoond van het Joe goslavisch danstheater. Scotland Yard heeft van de plaatse lijke politie- in Carmarthen in Wales het verzoek gekregen haar bij te staan in het onderzoek naar de geheimzinnige verwijning van een boerenechtpaar uit het dorpje Llanginning. De 55-jarige John Harries en zijn 54-jarige invalide vrouw Phoebe zijn volgens de verkla- t Bruini»»» 16APRIL 2 Rilland Ball» 21 APRIL j Ooalarland 26 april Kruin/ngtnW 9 MEI S Sirjanaland d Ziarlkia» 7 Kruiningan 0. 13 JUNI B StavanHui» 28 JUNI 9 Gaman» gau' *UG. fOKIompagau» 21 AUG. tl Ouwafkark W 26 AUG Schalpnoak 2« AUG IJ SLUITING VAN HET LAATSTE STROOMGAT begin NOVEMBER KRHWPENER |1 FEBR I RÓ2EN6ÜRG Maa&tlui* 7 FEBR ALBLASSER WAARD VOORNE 25 MEI aJUNI FEBR B FEBR putten HOEKSCHE^ WAARD r/eNGMr Jj r.EBRl FEBR |11 APRIL lAPRILfa^J T.3 FEBR OmVELAK wrm WtttPSLAND N. BEVEL AN N««uw Voswmeer THQLEN 2 APRILl WALCHEREN |1Q MAART j ZUID-BEVELAND HERSTELDE DIJKEN GESLOTEN STROOMGATEN GEBIED DAT NA OE RAMP ONDER LIEP [DATA WAAROP DE DIJKEN EN STROOMGATEN WER DEN GESLOTEN 19 FEBR. ZEEUWSCH DEREN Bovenstaande kaart geeft een overzicht van de herstelwerkzaamheden aan de dijken sedert 1 Februari. Er is duidelijk te zien, hoeveel werk verzet moest worden, om in betrekkelijk korte tijd alle dijken en stroomgaten te sluiten. Deze week is de bekroning van deze taak te verwachten met de sluiting van het laatste stroomgat bij Ouwerkerk. ringen van hun 25-jarige neef Ronald Harries op 17 October ineens naar Lon den vertrokken om daar een korte va- cantie te genieten. Ofschoon het twintig jaar geleden is, dat het echtpaar voor het laatst een dagje in Londen door bracht en Phoebe overal verteld heeft, dat zij nooit in een vreemd bed zou kunnen slapen, heeft men sedertdien niets meer van hen vernomen. Buiten Ronald was niemahd op de hoogte uau hun plotseling vertrek en de rest van de familie vindt het hele verhaal tame lijk ongeloofwaardig. Volgens Ronald heeft hij zijn oom en tante op 17 October in hun eigen zwarte Austin naar Carmarthen gereden, waar ze de sneltrein van 12.10 uur naar Pad- dington wilden halen. Zijn oom zou hem gevraagd hebben met niemand over zijn uitstapje te spreken, aangezien hij bang was, dat er anders misschien bij hem ingebroken zou worden. Verder had John aan Ronald verocht om tijdens zijn afwezigheid te zorgen voor het vee. Ro nald deelde' aan de politie mee, dat hij niet had gezien, of zijn oom en tante werkelijk kaartjes hadden genomen en op de trein waren gestapt. Toen het echtpaar na twee weken nog niet was teruggekeerd, heeft de familie er de politie bij gehaald. Gisteren zijn recher cheurs uit Londen aangekomen om de boerderij en de omgeving grondig te onderzoeken. Twee van hen brachten een bezoek aan de Midland Bank, waar John Harries een aanzienlijk tegoed heeft. Directeur Jones verleende de po litie inzage van alle chèques, die er de laatste tijd zijn aangeboden en uitge schreven. Een van de chèques hebben de rechercheurs meegenomen voor een wetenschappelijk onderzoek. Het is ge bleken, dat John Harries geen enkele chique heeft uitgeschreven sinds hij op 17 October zijn huis verliet. Uit deze en andere aanwijzingen leidt de politie af, dat zowel John als Phoebe mogelijk niet meer in leven zijn.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1953 | | pagina 1