Laatste^ krachttoer van de werken aan de dijken HEDENAVOND SLUITING VAN STROOMGAT Geseten aan de radio sal Nederland het gebeuren j kunnen volgen j HET BIJ OUWERKERK ELSE ZAISSER deelt het lot van haar man Yerscheidene slachtoffers bij botsingen in Triest LIS GROES, moeder van negen kinderen Deens minister van Handel f Tot hoofd en hart Kroongetuige in zaak tegen dr. Samuels gearresteerd 1 B mm Koningin mede aanwezig Morgen oplossing mysterie-Molotov Ontslagen als Oost-Duits minister van Volksontwikkeling Hevige ongeregeldheden in Italië Antoniuskerk ontwijd door gevechten tussen politie en betogers Hare Excellentie houdt van een klein sigaartje Poolse bisschop gearresteerd? Duitse zonegrens blijft „gesloten cfee MORRIS iïejwyen fiuy! Het weer UW PLAATS IS THUIS VRIJDAG 6 NOVEMBER 1953 77ste JAARGANC No. 25831 «4^ lÉjp4; h tmm Indonesië: Handhaving functie chef-staf weermacht? Vlaggen uit als de dijk dicht is Aanslag op een bekend vliegtuigconstructeur Felle actie tegen „spionnen, saboteurs en terroristen" i Omvangrijke malversaties 2 employé's van aan koopvereniging in arrest Communistische pers zwijgt in alle talen Bondsregering opperde veiligheidsbezwaren Tweed Regenjassen f 97.50 Wegens poging tot doodslag BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM eiefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 ij<ant. Beverwijk: Breestraat 171, telef. 4790 ijkantoor en Red. IJmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 'rectie: 0. J. w Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. (Joofdredactie: ^rs. v- ^un en W. Severin. "ld. hoofdredacteur: W. van Willige. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT 'ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 47 cents per week, f 2.— per maand, f 6.— per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.50 uur 's avonds tel. 21544. (Van onze speciale verslaggever) Geheel Nederland, gezeten aan de radio, houdt vanavond de adem in als het laatste reuzencaisson, 62 meter lang, in het beruchte stroomgat van Ouwer- I kerk geplaatst wordt, en daarmee een deugdelijk bastion verkregen is tegen het aanstormende water, dat in de rampnacht van 1 Februari zovelen in rouw gedompeld heeft en een groot deel van het Zeeuwse land desastreus overspoelde. Het zal de laatste krachttoer zijn van het leger van waterstaat deskundigen en ingenieurs, ook van de dijkbouwers en rijswerkers, die met niet aflatend doorzettingsvermogen maanden lang hebben gerekend' en ge zwoegd, soms in de meest ontmoedigende omstandigheden, en die nu te langen leste, na een grote teleurstelling, toen enkele maanden geleden de beoogde sluiting mislukte, de zware slag hopen te winnen. Men heeft goede verwachtingen, dat het gigantische werk vanavond met succes bekroond zal worden. De weersomstandigheden zijn gunstig. Het is vrijwel zeker, dat het langs de kust tamelijk rustig weer zal zijn, zonder noemenswaardige af wijking van de getijtafels, wat de waterhoogte betreft. Om elf uur vanmorgen is de derde Phoenixcaisson aangebracht. Het in varen en laten zinken is zonder moei lijkheden verlopen. Gistermorgen bij de plaatsing van de tweede caisson, 7000 ton wegend, heeft Wen in weerwil van de rustige zekerheid van de ingenieurseven de adem inge houden. Het werk is echter zeer vlot verlopen. De caisson was aan één zijde voorzien van een z.g. guillotine, een ver lengstuk, dat moest worden neergelaten teneinde een hechte aansluiting met het °°stelijk landhoofd te verkrijgen. Een ooital sleepboten bracht het gevaarte op t}jn plaats en toen het in de goede posi- aui 9 werd het sein gegeven om de 18iuiteT te openen, waardoor het water non binnenstromen. Langzaam zonk de Binnen een kwartier kwam hij JriJzf*, bc':ink'ngsdrempel terecht. In l erhftdl"0" de ouillotine neergelaten. De verbinding met het dijletalud was tot StCLIld QBOTQ/Cïlt DiTBCt dCLCLTTlCL "WCTd 66TI kleine caisson geplaatst tussen de Phoe nix en het dijklichaam en werd begon nen wet het storten van steen om de aansluiting nog hechter te doen maken. Alles was in weinige ogenblikken klaar. .Men zuchtte verlicht toen deze operatie goed geslaagd bleek. Hiermede was nu een kritieke fase aangebroken. Thans rest nog een ge weldig caisson met een inhoud van ruim 70.000 M3. Vanavond laat geschiedt de laatste, de meest dramati sche, operatie. Koningin en Prins zullen hierbij waarschijnlijk aanwezig zijn, voorts zeker verscheidene ministers en andere gezagsdragers en waterstaatkun digen. verder een leger van journalisten, van heinde en verre gekomen. Natrium- schijnwerpers die rond het gat in dertig meter hoge verlichtmgstorens ziin aan gebracht, zullen deze gigantische slotfazë verlichten Men is vooral beducht voor de sterke stroom die de deskundigen een verrassing kunnen bereiden. Naarmate de caissons dichter bii el kaar geplaatst worden zal het water saamgedrongen in een nauwere bedding immers sneller gaan stromen. Met elk tij stroomt veertig millioen kubieke meter water de Vierbannenpolder jn en uit. Zullen de gevaarten de steeds sterker wordende stroom kunnen weer staan? In het Waterloopkundig Laboratorium Het mysterie rond de Russische minis ter van Buitenlandse Zaken, Molotov, zal waarschijnlijk morgen worden opgelost. Molotov, die eind Sep tember voor het laatst aan de buitenwereld iets van zich heeft laten horen, ontbrak deze week wederom op een aantal gelegenheden, waar hij normaal gesproken eigenlijk niet weg kan blijven. De Griekse ambassadeur, die Dinsdag zjjn geloofsbrieven kwam overhandigen, werd door president Vorosjilof ontvangen. Ook bij de laatste Russische nota aan het Westen werd Molotov niet als een van de onderteke naars genoemd. Met belangstelling ziet men de dag van morgen tegemoet, wan neer de Russische regering formeel de herdenking van de revolutie viert. Het is de gewoonte dat de Russische minister van Buitenlandse Zaken op die dag het diplomatieke corps ontvangt. Het wordt »og steeds mogelijk geacht, dat Molotov ziek, ofwel met vacantie is. Terwijl alle bladen in Indonesië com mentaar leverden op de nieuwe rege- nngsverordenmg inzake de reorgamsa- tic van net ministerie vnn Defensie krachtens welke de functie van chef staf van de strijdkrachten zal worden opgeheven, publiceert het nieuwe blad van de Partai Nasional Indonesia „Suluh Indonesia", een vraaggesprek met vice-premier Wongsonegoro, waar in gezegd wordt, dat de functie van chef-staf van de weermacht, alsmede bet instituut van de verenigde chefs van staven, voorlopig gehandhaafd zul len worden. Welke consequenties de nieuwe regeringsverordening heeft, nleek in politieke kringen nog niet ge heel duidelijk te zijn. te Delft heeft men de fransen uitvoe rig berekend en men is daar vol opti misme. Men wijst op de drie tot vijf meter dikke stenen drempel en de be- zinking die de moeilijkheden zullen verlichten. Wel is het zaak de plaat sing van het vierde caisson zo snel mo gelijk na het derde te doen geschieden, opdat de maximum stroomsnelheden zo weinig mogelijk schade kunnen aan richten. Vandaar dat men niet gewacht heeft tot Zaterdag, maar reeds van avond, bij de kentering, de grootste operatie wil beëindigen. Alle slotvoorbereidingen van de laatste dagen hebben over het algemeen een bevredigend verloop gehad. De dienst Dijkherstel heeft menselijker wijs niets aan het toeval overgelaten. De enorme hiermee samenhangende werkzaamheden hebben meer dan de volle inspanning van leiding en arbei ders gevergd. Ook wanneer de sluiting een feit zal zijn geworden, zal voor lopig onafgebroken moeten worden doorgewerkt aan de beveiliging van de afdamming. Deze werkzaamheden dienen snel te gebeuren. Dientengevol ge zullen de arbeiders dit weekend niet met verlof kunnen gaan. Het „object Ouwerkerk" staat speciaal in deze beslissende uren in de algemene belangstelling. Naast talloze journalis ten zijn er radioverslaggevers op Schou wen Duiveland. In de school van het voor een groot deel nog onder water staande dorp Ouwerkerk staan de radio-hulpzenders opgesteld. Verder zullen de filmjournaals tot ver buiten onze landsgrenzen het beeld vertonen van de grote slag, die met inzetting van veel mensen, schepen en het mo dernste materieel aan het water zal toegebracht worden. Iedereen hoopt op een gunstig resultaat, dat mogelijkhe den zal openen voor een spoedige her vatting van het zo wreed onderbroken leven in de laatste polder, de thans nog geïnundeerde Vierbannenpolder van Duiveland. De tweede Phoenix-caisson is Donderdag in het stroomgat bij Ouwerkerk geplaatst. Het krioelt er van allerlei vaartuigen en pon tons, maar in die mierenhoop op het waterwist ieder wat hem te doen stond en alles „liep als een spoeltje". (Luchtopname A.N.P.- foto) Als de poging tot sluiting van het laatste stroomgat bij Ouwerkerk van avond! een gunstig resultaat heeft zal Zaterdag van de Rijksgebouwen onze driekleur worden uitgestoken. Op de bekende vliegtuigconstructeur René Couzinet is gisterochtend vroeg in zijn woning te Parijs een aanslag ge pleegd. Een onbekend gebleven persoon loste drie pistoolschoten door de deur van Couzinet's kamer, die echter geen doel troffen. Couzinet ondernam op 16 Januari 1933 met de „Are en CieT', een door hem ge bouwd vliegtuig met landingsgestel, de eerste tocht met een dergelijk landvlieg- tuig heen een terug over de Zuidelijke Atlantische Oceaan. Mevrouw Else Zaisser, echtgenote van de vroegere Oostduitse minister voor Staatsveiligheid, Wilhelm Zaisser, is van haar ambt als minister van Volksontwik keling ontheven, aldus is gisteren in Berlijn vernomen. Het ministerie zou thans voorlopig onder leiding staan van de staatssecretaris, Hans Joachim Laabs, evenals mevrouw Zaisser lid van de communistische SED. De bedrijfs groep van het ministerie had in October mevrouw Zaisser en verscheidene van huar medewerkers bij het centrale partij- comité beschuldigd van „ideologische on duidelijkheid" en het „onderdrukken van critieJc".-De eerste secretaris van de partij, Walter Ulbricht, die ook het ont slag van Wilhelm Zaisser bewerkstellig de, heeft haar daarop scherp gecriti- seerd. De opvolger van Wilhelm Zaisser, Ernst Wollweber, heeft in een rede in Oost-Berlijn verklaard, dat de „door Amerika gesteunde fascistische spionnen, terroristen en saboteurs" van de com munistische beveiligingsstrijdkrachten „harde klappen" hebben gekregen. Af gelopen Zaterdag is een aantal agenten gearresteerd, dat veel groter was dan ooit tevoren. Men kon volgens hem ech ter niet spreken van een „golf van ar restaties". Van anti-communistische zij de in West-Berlijn gaf men gisteren toe. dat de politie-razzia's in Oost-Duitsland zware verliezen hebben veroorzaakt in de rijen van de actieve anti-communis ten. Wollweber zei, dat de „spionnage- groep", die onder leiding zou staan van 5? 5* De grootste verrassing bij de jongste de politiek. Zij was zelfs geen lid van kabinetsvorming in Denemarken was de het Folketing (het parlement), benoeming van mevrouw Anna Lisbeth Groes tot minister van Handel in de Zi' behaalde echter een graad in de vonpr'mn Pn, rm P°ütieke economie aan de universiteit socialistische 0 (mevrouw) van Kopenhagen en was in de afgelopen Lis Groes, zoals zij bekend staat, had drie jaar voorzitster van de Deense ver- tevoren noa nooit een openbaar ambt ?niginR voor huisvrouwen, die nauwlet- „Mioi rlpplapnnm.p„ d toeziet op de kleinhandelsprijzen vervuld, noch actief 9 en n en de belangen der verbruikers tracht te beschermen. Mevrouw Groes is 43 jaar en moeder van negen kinde ren, vier meisjes en vijf jongens, van twee tot zestien jaar, die, op de jongste na. allemaal mee moeten helpen in het huishouden. Haar echtgenoot is voorzitter van een coöperatieve vereni ging. De nieuwe minister is een rus tige, charmante vrouw. Haar kinderen waren enthousiast over haar benoe ming en na de eer ste kabinetsverga dering trof zij het huis aan met bloe men en guirlandes versierd en een plaat op de voor deur, voorstellend een vrouw met een bezem. Het onder schrift luidde: „Vrouw, uw plaats is thuis". Lis Groes is mo dern gekleed, door de zon gebruind en zij rookt sigaretten en soms. evenals De kinderen van mevr. Groes zijn niet zo erg enthousiast over het nieuwe ambt van hun moeder. Boven de deur vele ■Deens® hebben ze de waarschuwing getimmerd: „De plaats van een vrouw is in haar huis". vrou wen, kleine sigaar tjes. Duizenden bewoners van Triëst hebben vandaag het werk neergelegd en deelgenomen aan protestdemonstraties tegen het optreden van de burger- poütie van de stad, waardoor gisteren twee personen werden gedood en bijna veertig personen met ernstige verwondingen in het ziekenhuis moesten worden opgenomen. Ook in Rome kwam het tot heftige protestdemonstraties, waaraan voornamelijk studenten van de universiteit en middelbare scho lieren deelnamen. Ook elders uit Italië werden ongeregeldheden gemeld. Bij de betogingen in Triëst werden vanochtend reeds drie politie-agenten en verscheidene demonstranten gedood. In de stad Triëst, die gisteren het to neel is geweest van bloedige botsingen, hing vanochtend van veel huizen de vlag halfstok. Speciale eenheden van de geallieerde bezettingslegers werden ge- reedgehouden, om eventuele moeilijk heden het hoofd te kunnen bieden. Gis teren werd de grote Britse cantine van de NAAFI door een opgewonden me nigte geplunderd. De stedelijke arbeidsbeurs en de vak bonden van spoorwegarbeiders hebben een algemene sfaking afgekondigd. De treinen moesten daardoor op 32 km. van Triëst stoppen. De taxi-bedrijven konden de toevloed van klanten nauwe lijks verwerken. Op het telefoonkantoor werden lange afstandgesprekken niet afgehandeld. Om tien uur sloten ook de meeste levensmiddelenbedrijven in de stad. De bewoners trokken de straat op, om deel te nemen aan de betogingen, die zich weer voornamelijk afspeelden rond het San Antonio-plein, waar het gisteren tot bloedige ongeregeldheden is gekomen. De politie zag zich genood zaakt om waarschuwingsschoten te los sen. Op de plaats waar gisteren twee bewoners van Triëst de dood vonden, hebben duizenden Triëstenaren, die de hele nacht hier hebben gedefileerd, dui zenden chrysanten neergelegd. In Rome hebben de studenten van ochtend de collegezalen verlaten om op straat deel te nemen aan de pro testdemonstraties. Ook leerlingen van de Middelbare scholen namen hieraan deel onder het uitroepen van leuzen als „De Britten hebben hen ver moord" en „Het bloed dat in Triëst heeft gevloeid is ons heilig". De Brit se, Amerikaanse en Joegoslavische legatiegebouwen, waarheen de demon stratie-optocht zich richtte, werden zwaar bewaakt door speciale politie- eenheden in rode jeeps. Een Brits Amerikaans hotel in de Italiaanse hoofdstad werd door de betogers met stenen bekogeld. Zij trachtten ook een huis in de Via Quattro Fontane bin nen te dringen, waar de Britse cul turele missie is gevestigd. De politie wist de demonstraten echter te ver drijven. In Maart werd dit gebouw door neo-fascisten geplunderd. Bij verschillende openbare gebouwen eis ten de betogers dat de vlag half-stok zou worden gehesen. Ook in Milaan is het tot ongeregeld heden gekomen. Vanochtend heeft de Italiaanse premier,. Giuseppe Pella, een onderhoud gehad met de Amerikaanse ambassadrice, mrs Clare Boothe Luce. Kort daarop kwam het Italiaanse kabi net in spoedzitting bijeen. Tien commu nisten, die geprobeerd hebben onder de betogers in Rome pamfletten uit te rei ken, werden door de politie in arrest gesteld. De plotselinge hevige taferelen in Rome, Triëst en Milaan, die naar men verwacht zich ook over andere Italiaan se steden zullen uitbreiden, zijn het ge volg van de hevige botsingen tussen de bevolking en de politie van Triëst. welke gisteren plaats vonden. Een en ander vond plaats tijdens de herdenking van het feit, dat Triëst 35 jaar geleden De rijks recherche der Rijks-politie afdeling Haarlemmermeer, is er toe overgegaan twee gewezen employé's van de Coöp. Aankoopver. Haarlemmer meer, een bedrijfsleider en een vertegen woordiger, onder arrest te stellen. De malversatie schijnt in die duizenden te iepen. Een der gearresteerden heeft zich zelf aangegeven. Hangende het onder zoek werd de tweede fraude ontciekt. Inmiddels zi.in beide arrestanten naar het huis van bewaring te Haarlem over gebracht. Evenals de sneeuwbal groeit de laster al voortrollend steeds aan.j idoor Oostenrijk aan Italië werd afge staan. De demonstraties richtten zich gisteren vooral tegen de politie, die Woensdag tijdens onrusten slaags was geraakt met een groep studenten. Hier bij werden elf agenten en 15 studenten gewond. Vroeger op de dag waren gisteren studenten slaags geraakt met de politie. Z« moesten zich terugtrekken en vlucht ten toen in de San Antoniokerk. De po litie achtervolgde hen ook in de kerk en ranselde hen met de gummistok naar buiten. De kerk moest ten gevolge van deze gewelddadigheden opnieuw wor den geconsacreerd. Toen de reconsecratie-plechtigheden op het punt stonden te beginnen, reed een rode politie-jeep in op de menigte, die op het plein verzameld was. De po litie trachtte zich los te maken en moest toen van haar vuurwapens gebruik ma ken. Een 16-jarige jongen en een 61- jarige man werden hierbij gedood, ter wijl meer dan veertig personen gewond raakten. De menigte vernielde ver scheidene jeeps en vrachtauto's van de politie. Voor de politie het vuur open de, trachtte zij met behulp van water stralen de menigte uiteen te drijven. In de avonduren kwam het opnieuw tot ongeregeldheden. Sir John Winterton, de voorzitter van het geallieerde bestuur van Triëst, heeft een beroep gedaan op de bevolking om kalm te blijven en de grootst moge lijke zelfbeheersing te betrachten." De Italiaanse adviseur bij het geallieerde bestuur en de Italiaanse burgemeester van Triëst hebben bij Sir John gepro testeerd tegen het optreden van de po litie. Van de zijde van de bisschop van Triëst, monseigneur Antonio Santin, is officieel verklaard, dat de Sint Anto niuskerk gisterochtend ontheiligd is, doordat de politie demonstranten tot in het middenpad] van de kerk achtervolgd had. De priester, die belast is met de leiding van de kerk, Don Bruno Greco, verklaarde, dat „de burgerpolitie niet het minste recht had! een voet te zetten in de kerk, waar het recht van asyl door de eeuwen heen altijd geëerbiedigd is". „Dit recht is vandaag op ongelooflijke wijze verkracht door de burgerpolitie van Triëst, onder Brits-Amerikaanse leiding. De politie heeft niet geaarzeld het interieur van de kerk onder water te zetten met hun spuiten en er binnen te dringen met wapens in de hand". de vroegere generaal Von Gehlen, „mil- lioenen dollars en Westmarken" heeft ontvangen van Amerikaanse en West- duitse regeringsinstanties. Hij verklaar de, dat sabotage de arbeidsomstandighe den in Oost-Duitsland ongunstig be ïnvloed heeft. Zo was de temperatuur in de kolenmijnen door saboteurs zoda nig verhoogd, dat de mijnwerkers niet meer behoorlijk konden werken. De West-Berlijnse Liga van Vrije Juristen weet te melden, dat de regering-Grote- wohl van de Russen bevel heeft gekre gen zoveel mogelijk overbodige ministe ries op te doeken en overtollige ambte naren te ontslaan. Volgens de Liga is op het ogenblik ruim 10 procent van de 18 millioen Oost-Duitsers in overheids dienst. De Poolse veiligheidspolitie heeft, vol gens het orgaan van het Berlijnse katholieke diocees „Kirche", kortgele den de katholieke bisschop van Erm- land, mgr. Adelbert Zink, gearresteerd. De arrestatie geschiedde op het bureau van de bisschop. Te voren had men een grondige huiszoeking verricht, waarbij de kerkelijke archieven in beslag geno men werden. Dertig agenten van de Poolse gehei me politie drongen het bureau van de bisschop binnen, bedreigden hem met revolvers en boeiden hem. Het diocesa ne blad „Kirche" deelde mee, dat noch de Poolse radio noch de pers melding hebben mogen maken van het incident. Mgr. Zink is de tweede prelaat van het diocees Ermland, die door de Polen ia gevangen genomen. Zijn voorganger, mgr. Theodor Bensz, is in 1951 gearres teerd. Over zijn lot weet men niets. Van de zijde der West-Duitse rege ring geopperde bezwaren hebben op het laatste ogenblik verhinderd, dat de Westelijke hoge commissarissen een brief aan de Russische hoge commissa ris in Duitsland verzonden, icaarin hem zou zijn medegedeeld, dat zij van plan waren de interzonale grens open te stel len. Een regerenigswoordvoerder zei dat het uit veligheidsoverwegingen no dig is de zaak met de grootste zorg te bezien alvorens die stap te doen. Op het ogenblik hebben Oost-Duit sers, die naar het Westen willen ko men, in theorie een pas nodig met een goedkeuring van de autoriteiten in de West-Duitse plaats, waarheen zij willen gaan en mede-ondertekend door de Rus sische hoge commissie. Maar de tien duizenden Oost-Duitsers, die sinds het begn van dit jaar naar het Westen zijn gevlucht, zijn als politieke vluchtelin gen ook zonder pas toegelaten. In de omgeving van de Boliviaanse stad Sucre zijn de wrakstukken gevon den van het vliegtuig van de Boliviaan se Luchtvaartmaatschappij, dat sinds Dinsdag jJ. werd vermist. De inzitten den, 25 passagiers en een bemanning van drie koppen, zijn allen om het le ven gekomen. Advertentie BaRTELJORISSTRAAT 20 TEL. 13439 (tot Zaterdagavond) Droog weer met flinke opklaringen, maar in de nacht en ochtend hier en daar mist. Zwakke tot matige,, langs de Waddenkust later krachtige Zuid westelijke wind. Koude nacht met plaatselijk nachtvorst. Morgen over dag ongeveer dezelfde temperaturen als vandaag. Zon: 7.45-17.02. Maan: 8.57-16.46. Sinds kort bevindt de 48-jarige Haar lemse chauffeur-monteur H. J. B. zich In voorarrest in het Huis van Bewaring te Haarlem, verdacht van poging tot doodslag. B. zou tijdens een ruzie met de vrouw, die zijn huishouden verzorg de, haar met een geweer hebben be dreigd. Daarbij is het vuurwapen afge gaan, doch de vrouw werd niet geraakt. B. heeft kort geleaen in een ander proces al van zich doen spreken, hij was het namelijk, die als voormalig patiënt van dr. J. Samuels (bekend door zjjn kankertherapie) een aanklacht te gen deze Amsterdamse arts indiende. De zaak werd eerst door het Medisch tuchtcollege en later in hoger beroep door het Amsterdams gerechtshof be handeld. Op grond van de verklaringen, die B. als kroongetuige aflegde, werd dr. Samuels tenslotte voor drie maan den als arts geschorst. In het arrest van het gerechtshof, waarin de arts werd veroordeeld, stond o.a. vermeld: „Het Hof is er zich van bewust, dat dez» veroordeling gebaseerd is op de verklaringen van slechts één getuige, doch het heeft geen reden om aan de betrouwbaarheid van deze ge tuige te twijfelen." Dr. Samuels trachtte zich tegen zijn veroordeling te verweren, door op zijn beurt een aanklacht wegens meineed in te dienen tegen B. Voor de Amsterdam se rechtbank eiste eind April de officier van Justitie, mr. W. B. J. Aberson, zes maanden tegen de Haarlemmer, doch veertien dagen later sprak de rechtbank hem vrij. De officier tekende appèl aan, doch ook in hoger beroep werd B., ditmaal door het Amsterdams gerechtshof, vrij gesproken, omdat het hof het wettig en overtuigend bewijs van gepleegde mein eed niet bewezen achtte.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1953 | | pagina 1