Dam esh a n dba Ielftta I van DCG overtroeft Vido Kruiswoordraadsel Diemen leidt in eerste klasse damcompetitie SCHEEPVAARTBERICHIEN *D.O. (heren) laat zich door D.T.S. bijna verrassen Ketbalprogramma Eerste ronde op 21 November Dertien Hongaren naar Londen Unieke prestatie van Aalsmeer Wij luisteren naar F.A.-beker .J DINSDAG 10 NOVEMBER 1953 PAGTNA 7 Winst voor Tybb en Leonidas Eerste klasse Zwemmen Marechaussee wint van Belg. Rijkswacht Elftal van Luxemburg samengesteld CroW'Indianen in Nederland 65 ct. Scheidsrechter gekeurd Nederl. schaatsploeg voor Wenen Ned. militaire ploeg Turpin voor onbepaalde tijd geschorst Door New Yorkse athletiek- commissie Sportflitsen Dr. Schweitzer niet naar Oslo Katholieke Nederlandse Nieuwsblad Pers Eigen organisatie opgericht MARKTBERICHTEN V. (Van onze handbalmedewerker) stil ^dballers van de R.K. Nederlandse Handbalbond, die na twee weken aj s'3nd reikhalzend hebben uitgezien naar de competitiewedstrijden van Slopen Zondag, zijn niet teleurgesteld. Praktisch overal kon het program- jj3"r°°ster worden afgewerkt. In de herenafdeling heeft DTS de kans om bij de koploper te voegen gemist; van zijn stadgenoot VDO werd n.l. fn 7 verloren. De VDO-ers hebben hiermede tevens hun positie aan de J..P verstevigd. 'J de dames zegevierde Xybb met 23, na een moeizame strijd, over VDO. J-^onidas kwam met een 32 overwinning op Ambon met de hakken juist 'er de sloot. Ado verliet het strijdperk bij Odos met een 54 nederlaag, jl-h Uitzondering op deze krappe overwinningen maakte DCG, dat Vido met 2 overrompelde. dames zetten toen alles op de aanval, maar meer dan één doelpunt stond Leonidas toch niet toe. De stand bleef 3—2. T.Y.B.B. heeft ondanks het gemis van enkele goede speelsters bij de wedstrijd tegen V.D.O. toch een overwinning kunnen veroveren. V.D.O. nam kort na het beginsignaal het eerste doelpunt voor zijn rekening. Beter veldwerk van T.Y.B.B. bracht de partijen op gelijke voet. De Haarlemse dames stootten door, maar moesten de 21 voorsprong nog voor de rust weer afstaan, 22 De tweede helft liet weinig imponerend spel zien. Er werd hard voor de zege gewerkt, maar zonder veel overleg. De grotere routine gaf tenslotte aan de Yellows een moeizame zege van 32. De dames van D.C.G. hebben Vido over alle linies overtroefd. Reeds in de eerste minuut werd met een onderhand se worp de bal letterlijk in het Vido- doel „geknikkerd". Even later was Vido opnieuw geslagen. Vido mengde zich dan fier in de strijd en liet D.C.G. ook middenuit nemen. Maar na een derde doelpunt bleek Vido alle stootkracht verloren te hebben. De gecombineerden gaven het tempo aan. Vlot werd er door hen afgespeeld, waarbij de vrije schiet kansen zich opstapelden. De goed spe lende doelverdedigster van Vido moest machteloos toezien, dat ze twaalf maal werd gepasseerd (122). Evenals D.C.G. had Odos ook in de eerste minuut reeds raak geschoten. A.D.O. gaf echter hier het juiste ant woord op. De partijen gaven elkaar lange tijd weinig toe, zodat er zich een levendige strijd ontwikkelde. Odos bleek met zijn doelworpen iets geluk kiger en nam een kleine voorsprong. A.D.O. slaagde er in de score volledig in te lopen, waardoor de tweede helft weer met gelijke kansen kon beginnen. Opnieuw was het Odos dat het eerst aan bod kwam. Met goede doelpunten werd het 5—3. Deze voorsprong lieten de gastvrouwen zich niet zo maar ont futselen. Een strafworp maakte er nog' 54 van, maar verder kwam het toch niet meer. v grote geestdrift waarmee D.T.S. Ah start ging zou voor V.D.O. bijna atale gevolgen gehad hebben, wanneer e verdediging van D.T.S., bij de stand 52, de kluts niet kwijt geraakt as- De snelle aanvallers van V.D.O. ®gen hun kans schoon. Ze liepen de «iterstand in en namen nog vóór de ust een voorsprong van 75. Fel werd °e tweede helft ingezet. De thuisclub «coorde nu het eerst, maar D.T.S. her baalde dat zelfde kunststukje, 86. Eèn Prachtige kans om gelijk te maken liet ~T.S. voorbij gaan door twee dertien- '"eterworpen te missen. V.D.O. beschikte ver betere schutters en bracht na vele "bannende momenten, via 96, 97, de 'and op 107. Lodewijk won van y-vdek met 69 en behoudt de tweede b'bats. Hios drukte met 16—4 Advendo lif?'e! onderaan. Activitas stapte in de bft via een 46 zege op H.V.P. In de eerste klas overvleugelde D.T.S. f 2iin rivaal V.D.O. 2. De Over-IJers ®ëonnen onvolledig en voordat het I tal aangevuld was had D.T.S. zijn tag reeds geslagen. De thuisclub kwam 2' niet meer aan te pas en moest met —8 de meerderheid in D.T.S. erken- en D.O.P. behaalde zijn tweede zege n successie. Nu werd V.D.O. 3 met 85 bvet-meesterd. e standen zijn: V.D.O. Lod ejvijk 6 6 0 0 12 96—37 6 5 0 1 10 58—33 5 3 0 2 6 49—39 5 3 0 2 6 49—38 5 2 0 3 4 30—44 5 2 0 3 4 32—52 5 1 1 3 3 41—48 6 1 1 4 3 39—48 5 0 0 5 0 21—76 5 4' 1 0 9 60—22 6 4 1 1 9 5428 6 3 1 2 7 38—36 6 3 0 3 6 52—51 7 2 1 4 5 44—60 6 2 0 4 4 33—59 3 1 0 2 2 16—33 6 1 0 5 2 40—48 D.T.S H-I.O.S. Kwiek Activitas Wilskr. Trn. H.V.P. Advendo Ambon V.D.O. 2 D.T.S. 2 Leonidas wilskr. Trn. 2 D.O.P. A.O.G. V.D.O. 3 Het duel in de onderste regionen Van de diocesane damesklasse is voorlopig ten gunste van Leonidas Uitgevallen. Ambon liep onmiddellijk hard van stapel en nam de leiding. Leonidas ontworstelde zich langzaam aan de druk op zijn doel. De Haar lemse dames slaagden er daarna in de stand weer gelijk te maken. Met verre worpen probeerde Ambon de leiding te heroveren, hetgeen niet ge lukte."Kort voor de rust liet de gast- vrouwe een tweede doelpunt noteren. In de tweede helft vergrootte Leoni das de voorsprong. De Amsterdamse !ui«elük elftal—Luxemburg, fyttterdams elftal—Bondsploeg "0ordOost. eerste klasse A: Be QuickAjax; B: Blauw WitVo- iewijckers. TWEEDE KLASSE WEST IA: Holland Rapiditas, HFC— Watergraafsmeer SP«taan, Schoten- WEST IIA: VeloxUnitas, CVVTEC CQALDCV; B: Fluks—VUC, Quick—RFC* jjyVNeptunus, FortunaUVS. NOORD A: Frisia—Nicator, Velocitas— Helpman, Houtigehage—Asser Boys; B: FvvEmmen. OOST A: ZAC—Eilermark, Achilles '12— Zwartemeer. wühelmina_Veloc, SET—Sarto, ZUID 1iYw DEsK: B: Alliance—MCC'39. 7,Pri??n? t^ksenbérg-RKBSV; B: Alma- ^Heer Woensel-De Spechten, Sp. Irene ^"ilhelmina '08. derde klasse V^EST IA: Purmersteijn—^SL_ien_lJoS; C-Aasvogels—Alcm. Victrix, GVO, QSC-Wijk aan Zee, Hilversum V.G—SDW; D: Hercules—CDN. pnst- 'vest iia: hbc—bmt, tybb—De Uiven, E.K.A.V.V.—Wilhelmus. VIERDE KLASSE „JVEST IA: RKAFC—Schagen, Grasshop- rs—BKC; B: EVCAndijk, USVU—As- 5yndelft (39 min. - 1-1); E: VVB-De Me- F: St. Panera tius—Bloemendaal, 7!Gs_-aSV SDZ—Onze Gezellen; G: gbtersf. Boys—Quick (A), Zwal. Vooruit— Zebra's 48 min. O1), E.M.M.Laren; DVSUStichtsche Boys. b'Pg 11 A: Concordia (H.)—Rooden- De stand is: D.C.G. Odos A.O.G. A.D.O T.Y.B.B. V.D.O. V.I.D.O. Leonidas Ambon 0 10 55— 8 0 10 28—14 8 17—10 1 0 8 26—13 8 24—22 2 11—21 2 15—35 2 10—39 0 13—37 In de eerste klas van district Amster dam zijn er verrassende uitslagen ge vallen. Amstelzwaluwen behaalde de eerste zege; het Halfwegse D.O.P. werd met 4—0 de dupe van het herstel der Zwaluwen. Verder lieten de reserves van D.C.G. een behoorlijke steek vallen. SVA speelde beter en schoot, vooral voor de rust, veel gevaarlijker. De overwinning van S.V.A. (37) is volko men verdiend. The Victory komt flink opzetten. Deze keer werd T.O.B. door de Victorianen met 32 in bedwang gehouden. Wilskracht sport heeft het Zondag bij Wilskracht turnen erg be- (Van onze correspondent) De jaarlijkse ontmoeting tussen de zwemploegen van de Kon. Marechaus see en de Belgische Rijkswacht, dit keer gehouden in het Apeldoornse oportfondsenbad, is geëindigd in een fraaie overwinning voor onze landgeno ten. Zij zegevierden over de gehele linie, want in alle nummers werden de eerste plaatsen door hen bezet. De uit slag werd 154K punt tegen 85% punt. Inzet van de strijd, welke elk jaar zal worden gehouden, vormde de „Dufras- ne-beker". Deze beker is genoemd naar de organisator van het ondergronds verzet in Belgie, wijlen kapitein-com mandant Dufrasne, en hij werd ge- „honken door een medestnjder, de heer A Rugelsheim, directeur van het Sport- fondsenbad „Koningin Astnd" te Ant werpen. horizontaal: 8 „"friuksprofetes; Qhbep, voorn.woord; 9. voorzetsel; 11. voorzetsel; 12. noot; 13. stellig; 15. smart, leed; 16. Italiaanse rivier; 18. voertuig: 19. god van donder en bliksem, 21. Egyptische zonnegod; 22. voegwoord; 24. lang, smal, dun stuK hout; 27. Insect; 29. voegwoord; 30. stapel; 32. persoonl. voorn.woord: 33. vereist; 35. godin van de armoede. VERTICAAL: hansworst; noot; Bijbels persoon; bloedvat; vistuig; titel (afk.); vertegenwoordiger; noot; reeks; kortstondige inspanning op het einde van een wedstrijd; gekleurde plaat; familielid; onheilsgodin; waterplant; beduchtheid; gereed; larve; voorzetsel; hoogste punt; vreemde titel; momenteel; muntstuk (afk.). nauwd gehad. De „rood-baadjes" zaten er flink op en gaven tot tweemaal toe Wilskracht sport een achterstand, maar even zovele keren werd het weer ge lijk. Een solo-ren in de tweede helft be zorgde de winnende goal, 23. In de eerste klas van district Kenne- merland/Zaanstreek neemt de spanning aan de top erg toe. D.I.O. greep zijn kans door V.B.O. een voet dwars te zetten, 1—2. Dank zij dit verlies van V.B.O. en de winst van Wijk aan Zee, dat Zeevogels aan de bekende zegekar bond, zijn de kansen van de kustbewo ners enorm gestegen. Oranje Wit heeft de aansluiting niet gemist en liet BI. Zwart zonder winst achter (13) De standen zijn; Wilskracht sp. S.V.A, D.C.G. 2 The Victory T.O.B. Wilskracht Trn. D.O.P. Amstelzwaluwen V.B.O. Wijk aan Zee D.I.O. Oranje Wit Zeevogels BI. Zwart Meervogels 7 7 0 0 14 33—10 7 6 0 1 12 46—13 7 5 0 2 10 37—19 7 4 0 3 8 18—24 7 2 0 5 4 17—30 7 2 0 5 4 25—26 7 1 0 6 2 10—36 7 1 0 6 2 16—44 7 4 1 2 9 22—16 5 4 0 1 8 19—11 6 3 1 2 7 15—10 4 2 2 0 6 13— 9 4 2 0 2 4 5— 7 5 1 0 4 2 9—23 4 0 0 4 0 6—13 De loting is verricht voor de eerste ronde van de F.A. beker waarvan de wedstrijden Zaterdag 21 November a.s. zullen worden gespeeld. Hierbij waren in de eerste plaats betrokken de dertig amateur en semi-professional clubs die de kwalificatieronden hebben overleefd (in totaal namen 366 ploegen hieraan deel), voorts de acht en veertig clubs van de beide afdelingen van de derde divisie en tenslotte twee amateur clubs, Harwich en Walthamstow Avenue, die niet aan de voorronden behoefden deel te nemen. Tot nu toe is er nog niet op grote schaal gewed. Maar wie een gokje wil wagen kan terecht bij een Londense bookmaker bij wie West Bromwich 12/1 genoteerd staat, Arsenal en Wolver hampton beide 14/1, en Blackpool de winnaar van verleden jaar, Tottennarn Hotspur en Charlton Athletic 16/1. Wie wil wedden op de een of andere club uit de derde divisie kan een fortuintje verdienen als zijn favoriet de beker wint, want de noteringen lopen op tot 750 tegen 1. Maandagavond is op Schiphol aange komen de voorzitter van de Curagaose Voetbalbond, tevens vertegenwoordiger van de Antillen bij de F.I.F.A., de heer Mordi Maduro. Hij zal enkele dagen te Den Haag vertoeven en daarna naar Parijs gaan, waar tijdens het aanstaand weekeinde een buitengewoon congres wordt gehouden van de internationale voetbalfederatie. 26. Dwars door het hoog opspattende water van de branding glijdt het schip naar de kust. De roerganger is uiterst waakzaam en stuurt de Drakar naar een be schutte kreek tussen de rotsen. Onderwijl verzamelt Eric een aantal van zijn moe digste krijgers. „Houdt u gereed om met mij aan land te gaan," beveelt hij. „Wij moeten weten, wat hier gebeurd is.". Erwin dringt naar voren en kijkt zijn vader vol verwachting aan. „Gaan wij aan land, Fadir?" vraagt hij opgewonden. De Noorman schudt het hoofd. „Neen," zegt hij kort. „Gij kunt niet mee, Erwin. Het kan een valstrik zijn. Het gevaar is te groot." Het gezicht van de knaap betrekt. „Maar Fadir, waarom ben ik dan meegegaan? Ik ben toch geen kind meer?" zegt hij, doch Eric blijft bij zijn besluit. „Gij blijft aan boord en bij het eerste teken van onraad blaast gij de krijgshoom," beslist hij. „Wij op schip passen! Wij hard blazen!" tracht Pum-Pum Erwin op te vrolijken, doch de knaap staart somber naar zijn vader, die zich, gevolgd door zijn mannerit aan land begeeft. Over een smalle plank bereiken zij de rotsen en zoeken voorzichtig hun weg over de glibberige stenen. Achter elkaar, de Noorman voorop, gaan zij op het vuur af, voortdurend op hun hoede. Niets beweegt op het rotsachtige strand voor hen. Scherp tekent het silhouet van de zwaar gehavende Drakar zich af tegen de lucht. Een dunne rooksliert kringelt boven het vuur, waarvan de mannen het hout nu zachtjes horen knetteren. Maar nog steeds heeft de Noorman geen teken van leven bespeurd. De troosteloze verlatenheid werkt beklemmend en met iedere stap voelt de Noorman zijn onrust toenemen. Welk drama heeft zich hier afgespeeld? Of lopen zij regelrecht in een hinderlaag? Plots houdt de oude krijgerdie achter hem loopt, de pas in. Luisterend heft hij het hoofd. Ook dc anderen staan stil. En dan dringt uit de verte een kreet tot hen door, die Eric het bloed naar de slapen jaagt: .fadir! Fadir! Help, Fadir!" Hongarije zal tenminste dertien spe lers naar Londen afvaardigen voor de Woensdag 25 November a.s. op Wembley te spelen wedstrijd tegen Engeland. De opstelling van de Hongaarse ploeg is be kend gemaakt, met dien verstande, dat zowel voor de rechtsback- als voor de midvoor-plaats twee spelers zijn aange wezen, uit wie later een definitieve keuze zal worden gemaakt. Het elftal ziet et als volgt uit: doel: Grosics; achter: Bozsik of Buzansky en Lorant; midden: Lantos, Kovacs en Zakarias; vóór: Budai, Csodas, Hidegkuti of Kocsis Puskas en Tot. Luxemburg zal in de wedstrijd tegen Zuid-Nederland. Zondag a.s. te Spek- holzerheide te spelen, met het volgende elftal uitkomen: Doel: Stoffen (Jeu- nesse); Achter: Spartz (Red Boys), Wagner (Ettelbruck); Midden: May (Red Boys), Speck (The National), Lorang (Uunion); Voor: Meurisse (Jeu- nesse); Fickinger (Niedercorn), Kohn (Jeunesse), Weydert en Kemp (beiden Union). Reserves: Lahure (Niedercorn), Peif- fer (Fola), Reuter (Tetange), Roller (Niedercorn). Dit is dezelfde ploeg, die onlangs te Dublin met 40 van de Ierse Vrijstaat heeft verloren. Het is voor de eerste keer in de ge schiedenis, dat een groep Amerikaanse Indianen een rondreis maakt over de wereld om in de theaters der landen, die worden bezocht, het publiek hun volksdansen te tonen en hun originele Indiaanse prairieliederen te laten ho-, ren. De groep Indianen, die op 10 No vember in Den Haag optreedt, geeft hier in Nederland maar een enkele uit voering en trekt dan weer verder. De dansers behoren tot de stam der Crow-Indianen, afkomstig uit Crow Reservation in de staat Montana (yer. Staten). Het gezelschap bestaat uit tien personen, vier vrouwen en zes mannen, van wie de jongste 21 en de oudste 51 jaar is. De gemiddelde leeftijd van de dansers is om en nabij de 40 jaar. De costuums, die tijdens de uitvoe ring gedragen worden, zijn door de In dianen zelf vervaardigd. Het gezelschap heeft Denemarken, Zweden en Finland reeds bezocht en na Nederland komen België, Noord-Afri- wa, Parijs, Israël, Turkije, Italië nog aan de beurt, met als eindpunt Londen. Advertentie «n .c American cigarettes Onvergetelijk Onveranderd (Van onze dammedewerker) In afwachting van de grote strijd om het hoofdklasse-kampioenschap tussen IJmuiden en „Jozeph Blankenaar" wer den slechts de afgebroken partijen af gespeeld. Met minder dan matig resul taat helaas en zodoende kwamen ae ver richtingen der overige dammers meer tot haar recht. Zo kwam het eerste tiental van Diemen door een stevige ze- °P a^een op kop in de eerste klasse-damcompetitie. De jongens van papa van Tilburg deden dus werkelijk serieuze pogingen om naar de hoofd klasse terug te keren. Maar voorlopig bleven St. Canisius en „Gezellig Sa menzijn" degelijk volgen. Nu de reserves van de club van Kei ler niet speelden, moesten de Wilnisser dammers het alleen doen. En ze deden het voortreffelijk, want D.S.T.O. werd volledig gekraakt. Daar de mannen van Belderok verrassend werden verslagen door Crescendo, kwam D.I.D. in de mid dengroep terecht. Dat brengt meteen in herinnering, dat vele dammers het adres van de St. Josephsgezellen blijkbaar kwijt zijn Te hunnen gerieve zij hier vermeld, dat D.I.D. op Dinsdagavonden resideert op ö'e Stadhouderskade 55 en dat D.C.G., afdeling dammen, op Don- derdagavond speelt in het Max Eu we- huis, Bilderdijkstraat 136. De strijd in Neerlands bloemencen- trum tussen Aalsmeer en „Jozeph Blan kenaar" ging ten faveure van de Blan kenaren, die er ternauwernood twee punten uit wisten te persen. De volledi ge uitslagen waren hier: Eerste klasse: DSTO—St. Canisius 5— 15. OD'V— Diemen 7—13. Crescendo— DID 119. AalsmeerJozeph Blanke naar 911. Hierdoor werd de volgorde van de deel nemende clubs in deze klasse als hier onder: 53—27 43—17 42—18 42—38 46—34 32—48 20—20 38—42 18—42 18—42 28—52 1. Diemen 2. St. Canisius 3. Gez. Samenz. 4. Joz. Blank. 5. DID 6. Crescendo 7. Ouderkerk 8. ODV 9. CDA 10. DSTO 11. Aalsmeer Zelfs de derde-klassers wisten unieke prestaties te meiden. Zo plaatste Aals meer zich hier onbedreigd aan de leiding door de streekgenoten uit de Kwakel technisch „het damhout op te leggen". Mochten de sterkere broers in de eerste klasse degraderen' dan wordt dat straks vast een ontmoeting in de tweede klasse tussen beide stalgenoten. Nu CDA zo verrassend de laatste plaats had weten te verlaten, voelden de roem ruchte Gezellig Sarnenzijn-spelers er niets voor om als hekkensluiters te fungeren. Derhalve werd na een woest en felslaand gevecht CDA geklopt en verliet GS de laatste plaats. Deze werd nu ingenomen door ODV, dat de kam pioensdriften van de Ouderkerker dam mers niet wist in te tomen en dan ook roemloos ten onder ging. Ook Crescen do ging weer „steeds luider" de kampi- oenstrom roeren, waarvan de politie mannen het slachtoffer werden. Zwaar verdoofd door dit damgeroffel gingen de mannen van Palmer, zwaar geboeid door nullen als „armbandjes", weer bu- reauwaarts. De volledige uitslagen waren: Derde klasse.' Gezellig Samenzijn CDA 14—6. De Kwakel—Aalsmeer 6—14. CrescendoAPGS 128. ODVOuwer- kerk 6—14. Hierdoor kwam Aalsmeer alleen aan de leiding, zoals uit onderstaande ge detailleerde ranglijst moge blijken. 1 Aalsmeer 4 4 0 0 8 5426 2.' Ouderkerk 3 3 0 0 6 41—19 3. Crescendo 3 2 0 1 4 3525 4. De Kwakel 3 2 0 1 4 31—29 5. APGS 4 2 0 2 4 38—42 6. Fahrenheit 3 1 0 2 2 32—28 7. Gez. Sam. 4 1 0 3 2 32-48 8. CDA 4 1 0 3 2 28—52 9. ODV 4 0 0 4 0 29—51 Het is gebeurd tijdens een wedstrijd van twee (amateur)-ploegen van de Rijnlandse voetbalbond., afgelopen Zondag. De scheidsrechter in deze ontmoeting nam zulke vreemde be slissingen en zijn hele manier van optreden was zó eigenaardig, dat bij beide elftallen de mening postvatte, dat hij onder invloed van sterke drank verkeerde. En het moge ietwat vreemd klinken, maar er werd beslo ten dat een der spelers de rechtspre ker naar het dichtstbijzijnde zieken huis zou brengen voor een bloedproef. De scheidsrechter bleek volkomen nuchter te zijn De voetbal-autoriteiten van Rijn land zijn thans bezig deze merkwaar dige geschiedenis uit te pluizen. De Nederlandse schaatsploeg, welke zal deelnemgn aan de „demonstratieve" wedstrijden te Wenen in de eerste week van December, zal bestaan uit Kees Broekman, Wim van der Voort, Anton Huiskes en Gerard Maarse, dezelfde rijders dus, die ons land het vorig sei zoen op verschillende kampioenschap pen en bij diverse internationale wed strijden hebben vertegenwoordigd. De mogelijkheid bestaat dat Kees Broek man niet in de gelegenheid zal zijn de trip mee te maken; in dat geval zal men zich nog nader beraden welke rijder hem zal vervangen. De Oostenrijkse ploeg bestaat uit Franz Offenberger, Arthur Mannsbarth, Ernst Biel en Ludwig Hartentaler of Franz Fensl. Het Nederlandse militaire team, dat zal deelnemen aan de jaarlijkse wedstrijden om het „Brittannia Shielddie tot en met Vrijdag 13 November in Londen zullen worden gehouden, is als volgt samengesteld; Zwemploeg: eerste luitenant H. W. Hand- graaf, tweede It. N. Korevaar, serg. F. Pie- ters, sold. C. de Wit, marinier R. Zijlstra, sold. K. Kievit, sold. J. Sievers en sold. B. Th. Leydekkers. Schermploeg: majoor F. E. Meynderls. It. ter zee eerste kl. F. O. van Kregten en kapt. H. J, Los. Schietploeg: kapt. J. J. Cramer, kapt. J. E. E. van der Linden, eerste It. L. Polman en serg.-maj. L. Delwei. De New Yorkse athletiekcommissie heeft de Britse bokser Turpin voor on bepaalde tijd geschorst als gevolg van de aanklacht wegens mishandeling, welke mej. Daniels tegen Turpin had ingediend. AALSDIJK 10 te Rotterdam. AMERSKERK 9 te Marseille. AMSTELLAND p. 9 Casquets n. St. Vinct. AMSTELDIEP p. 10 Malta n. Amst. ALGENIB p. 10 Fern. Nor. n. Recife. AMSTELVEEN 10 te Cristobal. AMOR 10 te Malta. ARGOS 9 te Amsterdam. BENNEKOM 10 te Antwerpen. BINT AN G 10 te Kuwait. BILLITON 10 te Penang. CASTOR p. 9 Jamaica n. Marac. CLEODORA 10 te Havanna. CISTULA 9 te Gibraltar. DELFSHAVEN p. 10 Azoren n. Montr. DU1VENDRECHT p. 10 Azoren n. R'dam. EENDRACHT 9 te Gibraltar. FRIESLAND KRL. 10 te New Orleans. GAASTERLAND p. 10 St. Pauls Rock n Las Palmas. GAROET 9 te Bahrein. GROOTE KERK 10 te Antwerpen. HERA p. 10 Barbados n. Cumana. HECUBA 9 te Belize. JAVA p. 9 Aden n. Colombo. KEDOE 10 te Belawan. KOTA BAROE 10 te Belawan. KOTA INTEN p. 9 Algiers n. Rotterdam. KOTA AGOENG p. 10 Minikoi n. Aden. KOTA GEDE p. 9 Zebanj. eil. n. Belawan. LAERTES 10 te Aden. LEKKERKERK 9 van Aden n. Karachi LEUVEKERK p. 10 Alexandrië n. Genua. LIEVE VROUWEKERK 9 te Marseille. LUNA p. 9 Malta n. Algiers. MACUBA p. 9 Oporto n. Stanlow. MARKELO 9 te Gefle. MERWEDE 10 van Havre 11 te Antw. MARKEN p. 10 Kaap Bon, n. R'dam. MUREN A 10 te Mena A hm NOTOS 9 te Amsterdam. OBERON 10 te Pto. Plata. CRESTES 9 te Pisco. ORESTES 10 te Manta. POLYDORUS 10 te Portsaid. PRINS PHIL. WILLEM p. 9 Fatherpt. naar Cherbourg. PRINS WILLEM III p. 9 Quebec n. Montr. RADJA 10 te Casablanca. Te Frankfort heeft het Belgische kop pel Van Steenbergen—Ockers een zes uur koppelwedstrijd gewonnen. Twintig minu ten voor het einde namen de Belgen één ronde voorsprong, waarbij hun concurren ten zich neerlegden. Even tevoren had den Van Est en Wagtmans opgegeven. De rugby-wedstrijd tussen de Delftse Stud, en de Adelborsten is met 183 door de Adelborsten gewonnen. Van de Russische ijshockey-spelers is thans bekend, dat zij in Oost-Berlijn een langdurige training hebben ondergaan. De plannen zijn om oefenwedstrijden tegen Tsjéchoslowakije te spelen. Voor de tafeltennis wedstrijd Denemarken —Nederland welke 18 November in Dene marken wordt gespeeld, bestaat het Deense team uit: Knud Runchel, Helmuth Jespersen er. Einar Luettich. Zondag 22 November organiseert het dagblad „Le Soir" zijn jaarlijkse mas sale volkscross met enkele duizenden deelnemers, onder wie zich een groot aantal Nederlandse athleten bevinden. De „C. N. Jackson Memorial Cup" voor de beste Britse athleet van het jaar en de „Harvey Memorial Gold Cup" voor de beste Britse kampioen van het jaar zijn door de Engelse athletiekbond aan Gordon Pirie toege wezen. Dr. Albert Schweitzer, de winnaar van de Nobelprijs voor de vrede in 1952, heeft het Nobelinstituut laten weten, dat hij tengevolge van zijn drukke werk zaamheden niet in staat is naar Europa te komen om op 10 December zijn prijs te Oslo in ontvangst te nemen. Het is mogelijk, dat hij in het voorjaar komt. De prijs ten bedrage van 33.840 dol lar (ongeveer 125.000 gulden) zal hij gebruiken voor het bouwen van perma nente verblijven voor de 250 lepralij ders in de kolonie bij Lambarene, die nu in tijdelijke onderkomens leven. De kolonie van dr. Schweitzer is gelegen op een eiland in de Ogoue, een rivier in de Franse beziting Gabon (equato riaal-Afrika). Het ziekenhuis van de kolonie, dat thans 500 bedden telt, is gebouwd met het geld dat dr. Schweit zer heeft gekregen voor zijn boeken, le zingen en zijn beroemde Bach-concerten. (Van onze correspondent) De katholieke uitgevers van nieuws bladen hebben Maandag op een colle giale dag te Eindhoven besloten om een eigen katholieke organisatie op te rich ten, die geheel zelfstandig is, en slechts in federatief verband wil samenwerken met de neutrale nieuwsbladpers. Daar de meeste katholieke nieuwsblad uitgevers in Limburg en Noord-Brabant woonachtig zijn, zal het bestuur, dat maximaal negen leden mag tellen, drie Limburgse en drie Brabantse vertegen woordigers moeten bevatten. Over dit besluit van de katholieke nieuwsbladuitgevers was de aalmoeze nier van de pers, pater Bogaartz, bijzon der verheugd, daar hierdoor de bezorgd heid van het episcopaat ten opzichte van een neutrale beïnvloeding van de katho lieke nieuwsbladpers is weggenomen. Spreker spoorde alle aanwezigen aan om de kans, die in het uitgeven van nieuwsbladen ligt, tot modern leken- apostolaat, met beide handen aan te grijpen. Na de-constituerende vergadering van de katholieke Nederlandse Nieuwsblad Pers, welke werd voorgezeten door de heer J. J Schaars uit Kerkrade, zaten de congressisten aan aan een lunch, welke door de directie van de Daf-fabrieken werd aangeboden. Tot besluit van deze collegiale dag werd een excursie ge maakt door de Daf-fabrieken. RIOUW 10 te Singapore. RONDO 9 te Genua. SARANGAN 9 te Anakan. SAPAROEA 9 van Bombay n. Colombo. SIBAJAK p. 9 Prt. Sudan n. Aden. SIRRAH p. 10 Tahiti n. Aruba. SLIEDRECHT 10 te Caripito. SOMMELSDIJK 10 te Djakarta. ST. ALKMAAR p. 10 Scillys n. Wabana. STR. BANKA p. 10 Madag. n. Maurit. STENTOR 9 te Rotterdam. STAD DORDRECHT 9 te Cartagena. TALISSE p. 10 Kp. St. Vine. n. A'dam. TARIA p. 9 San Luiz, n. Caripito. TEIRESIAS 10 te Makassar. THALATTA p. 10 Malta n. Aden. TITUS 10 te Famagusta. TIBIA p. 9 Gibr. n. Tripoli. TJIPANAS 10 te Hongkong. TOMINI p. 10 Kp. Bougar. n. Hollandia. TROMPENB. p. 10 Berm. n. Houston. UTRECHT 10 te Genua. VAN LINSCHOTEN 10 te Dakar. WAAL 10 te Amsterdam. WICKENBURGH 9 te Casablanca. ZEELAND p. 10 Finist. n. Mars. ZEELAND KRL. p. 10 Kp. St. Vine, naar Marseille. ZIJPENBERG p. 9 Kp. Canav. n. N. Orl. ZUIDERKRUIS p. 10 Walvisbaai n. Ad. PAARDENMARKT UTRECHT, 9 Nov. Aangevoerd: 491 stuks. De prijzen varieer den voor: luxe paarden van f 9001100, werkpaarden 650900, oude paarden 500 700, paarden boven drie jaar van 550750, paarden twee jaar 450600, veulens 200 300, hitten 400700, slachtpaarden 1.40 1.60 per kg. slachtgew. Handel flauw. CACAOMARKT A'DAM 9 Nov. Accra Oct.-Dec. 310 sh., Nov.-Jan. 302.6 sh., Dec.- Febr. 300 sh., Jan.-Mrt. 297.6 sh., Febr.- Apr. 295 sh., GRAANMARKT AMSTERDAM (Boeren- not.) 9 Nov. Witte tarwe 25.5026.10, rode tarwe 2525.85, rogge 1819, zomergerst 2021.5, wintergerst 1920, haver 1920, groene erwten 4347, capucijners 7090, br. bonen 6580, paardenbonen 2930, dui- venbonen 4042.5, karweizaad 7074, blauw maanzaad 115127.5, geel mosterdzaad 58 64.5, kanariezaad 3537.5, alles in guldens per 100 kg. RUBBERTERMIJNMARKT A'DAM 9 No vember. Stemming zwak, omzet nihil. No teringen: Nov. 1.68%f Dec. 1.68, Jan. 1.67%, Febr. 1.67%, Mrt. 1.67%, Jan.-Mrt. 1.66%, Apr. 1.65%, Mei 1.65%, Juni 1.66, April- Juni 1.66, Juli 1.66%, Aug. 1.66%, Sept. I.66%, Juli-Sept. 1.67. VEEMARKT ROTTERDAM 9 Nov. Aan voer in totaal 2094, waarvan 1187 vette koeien, prijzen le kw. f 2.562.68, 2e kw. f 2.422.54, 3e kw. f 2.062.22, voorts 550 varkens le kw. f 1.97, 2e kw. f 1.92, 3e kw. f 1.85, alles per kg. en 357 schapen le srt. f 87, 2e srt. f 77, 3e srt. f 70 per stuk. MAÏSTERMIJNMARKT R'DAM 9 Nov. - Nov. 26.55, Jan. 25.70, Mrt. 25.67%. Slot 9/11: Nov. 26.47%, Jan. 25.75, omzet 3 contracten, Mrt. 25.75 omzet 2 contrac ten, Mei 25.75. GRAANBEURS ROTTERDAM 9 Nov. Tarwe tot f 26.90, zomergerst 20.75—22. haver 18.00—19.25, rogge 18.00—19.—, 17 vochtgar. tot 19.25, maïs tot 26.50. Groene erwten 40.0&50.schokkers 60.0072. bruine bonen 96. Fruitprijzen: Druiven: 117128, Kastan jes 5764, Noten 1.50. Appelen resp. Belle fleur, Sterappels, Boscoop en Jonathan: Hl gr. 25.60, 27.40, 26.40—33.—, 37.20—40.60, Hl 21.60—22.30, 26.10, 23.—, 33.30, H II 5.80, 4.70, II.90, 8.—, KI 5.00—8.80, 6.30—13.—. 10.90 —15.50, 14.20—22.70, K II 3.30, 4.20. 4.20, 7.20. Kr. I 3.50, 3.—, 5.16—5.50, 10.70, Kr. II 3.10, 3.—, 3.30, 3.—. Alles per 100 kg. in gul- dtens. VEILING POELDIJK, 9 Nov. Tomaten A 11.50—12.90, A2 4.00—8.50, B 14.70, B2 7.30 —9.50, C 11.60, C2 4.00—6.10, CC2 2.50—3.50 per bak van 12% kg. DruivenAlicante 1.181.23, Alicante 1.031.14, Alicante, af wijkend 0.871.04, Muscaat 3.15; appelen 3048, Peren 1526, Kasprinsessebonen 1.301.60, Snijbonen 1.001.20, Schorsene ren A 3744, B 1625, Prei 89. Andijvie 69%, Stoofsla 10, Spinazie 2835, Savoye kool 5%, Boerenkool 6%8, Spruiten 22, Fepers 751.alles per kg. Bloemkool (10) 11 ct., Perziken 1215, Paprica 515, Bleekselderij 8% ct., alles per stuk. Sla B 5.00, B2 2.75—4.00 per 100 stuks, Peen 17.—f Kaapstelen 3.256.00, Selderij 3.004.50 p. 100 bos. PURMEREND, 10 Oct. 1953. Eieren: 5000 kippeneieren f 19.00—20.per 100 stuks, 500 eendeneieren f 10.per 100 stuks. Veemarkt: Runderen, totaal 1039 stuks, 420 vette koeien 2.102.60 per kg., handel stug, 318 gelde koeien 585800 per st., kalm, 205 melkkoeien 6901050 per st., kalm, 48 pin ken 390625 per st., matig, 14 stieren 525 1350 per st., stug, 34 graskalveren 180 300 per st.. stil, 204 nuchtere kalv. voor de slacht 50115 per st., vlug, idem fokkerij 70125 per st., goed. 189 vette varkens v. d. sl. 1.761.80 per kg., stug. vette zeugen 1.701.80 per kg., stug. 937 biggen. 32—54 per st. en 3878 per st., stug. 17 fokzeu- gen 260380 per st., stug, 1201 schapen (vette) 80—125 per st., goed, lammeren 70 105 per st. vlug, 39 bokken en geiten 15 60 per st. iets meer handel, 26 paarden 575850 per st., stug. Totaal aantal die ren 3651. Pluim veemarkt: 5400 oude kip pen en hanen (witte en rode) 1.80—2.p. kg., 600 oude kippen en hanen (blauw) 2.20 —2.30 per kg., 650 jonge eenden 1.502.50 p. st., 600 konijnen 2.00—5.50 p. st., 80 gan zen 89 p. st. WOENSDAG 22.45 caus., 22.30 nieuws, 23.15 Espe- HILVERSUM I, 402 m. NCRV: 7.00 •nieuws, 7.13 muz.. 7.45 prot. pr„ 8.00 ENGELAND. BBC home service, 330 nieuws. 8.15 gram., 8.30 Tot uw dienst, m-: 14-30 dansmuz., 19.30 dansmuz., 21.00 8.35 gram., 9.00 zieken, 9.30 vrouw, 9.40 Bevar. muz., 21.15 ork.conc., 22.15 ork.- gram., 10.30 prot. pr., 11.00 hoorspel, conc. BBC, light progr., 1500 en 247 m.: 13.15 dansmuz., 13.45 ork.conc.. 17.30 ork.conc., 18.30 gevar. muz., 19.00 pianomuz., 23.20 gevar. muz.. 12.00 gram., 12.59 klokgelui. 13.00 nieuws, 13.15 Met PIT op pad, 13.20 ge- var. muz., 13.40 gram., 15.00 kamerork., 15.45 geestelijke liederen, 16.00 jeugd, .- OA- 17.20 gram., 17.30 orgel, 18.00 mil. rep., 23 50 saxophoon kwartet, 0.20 lichte mu- 18.20 lichte muz., 18.45 strijkork. en sol., ziek. 19.00 nieuws, 19.10 boek, 19.25 gram., 19.30 buitenl. overz., 19.50 viool en orgel, ENGELAND, BBC, European Service. 12.00 gevar. muz., 13.20 amus.muz., 16.00 20.00 radiokrant, 20.20 Radio Philh. Ork., dansmuz., 17.45 orkestconc., 22.10 Ween- gr. koor en sol., 21.40 klankbeeld, 22.20 se muz., 22.30 dansmuz., 23.00 lichte mu- gram., 22.25 sopr., tenor en piano, 22.45 ziek, 23.20 gevar. muz. prot. pr„ 23.00 nieuws, 23.15 gram. FRANKRIJK, nat. programma. 347 m.: HILVERSUM II, 298 m. VARA: 7.00 1145 symph.ork., 13.20 La Vestale, opera, nieuws, 7.10 gram., 7.15 gym.. 7.30 gram., omr.ork. en sol., 20.00 kamerork., 8.00 nieuws, 8.50 huisvr., 9.00 gym. 23.00 pianorecital vrouw, 9.10 gram. VPRO: 10.00 school- BRUSSEL, 324 m.: 12.34 operamuz., radio. VARA: 10.20 huisvr., 11.00 gram., 1315 piano en zangi j6.30 ork.conc.. 17.10 12.00 orgel, 12.33 platteland, 12.38 gram., zigeunermuz.. 22.15 ork.conc., 23.20 dans- 13.00 nieuws, 13.15 tentoonstellingsagen- muziek da, 13.18 accordeonork., 13.45 caus., 14.00 484 Ip 16 0o gevar. muz.. 18.30 kamer- leugd, 16.00 zieken, 16.30 jeugdconc., 17.15 dansmuz., 17.50 regeringsuitz., 18.00 nieuws, 18.20 act., 18.30 lichte muz., 19.00 kinderen, 19.10 caus. VPRO: 19.30 jeugd. VARA: 20.00 nieuws, 20.05 parlementair overz., 20.15 La Fille de Madame Angot, opera, 21.15 hoorspel, 22.15 strijkkwartet, muz., 20.00 ork.conc.. 21.30 Spaanse dan sen en liederen. 22.15 kamermuz. NORDWESTDEUTSCHER RUNDFUNK. Uitz. voor Nederland. 224 en 42 m.: 22.00 Nieuws. Achter het IJzeren Gordijn. Vrijbuiters Radiodagboek.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1953 | | pagina 7