ST. NICOLAAS IN HAARLEM Aantrekkelijk spel van EDO in lichtwedstrijd tegen Haarlem Zeven Haarlemse ballonnen kwamen in Polen terecht 13L,.. s s 9s is s s? Het gaat goed met Velox Het huwelijk van de heer Mississippi oer door centrum van de stad Feestelijk slot aan jubileum van de Dierenbescherming HAARLEMS MATRASSENHHIS Volleybal DONDERDAG 12 NOVEMBER 1953 PAGINA 2 FILMDRAKEN" TROK KEN DE AANDACHT Haarl. Kunstgemeenschap Amsterdamse studenten in de Stadsschouwburg Aanbeveling Gemeente-secretaris DRAMA TE IJMUIDEN Zes maanden voor dader 1240.20 voor Marine Sanatorium Fonds DOOD DOOR SCHULD P.E.N. huldigt jubilarissen Veteranen Legioen AANWINSTEN R.K. Openbare Leeszaal en Bibliotheek Biljarten ZANDVOORT 2lA jaar geëist wegens falsificatie en ver duistering Geldinzameling voor Vrije Universiteit Eén mïllioen voor medische faculteit SCHOOLKINDEREN AAN DE WANDEL Grote belangstelling in Haarlem en omgeving PAVILJOEN „KIEFER' MOET VERDWIJNEN Coöp. „Haarlem" u.a. Burgerlijke Stand BLOEMENDAAL Demonstratie-avond Geen spreekuur wethouder Advertentie Uw Matrassen bijgevuld of vernieuwd Maakloon 1-pers. f 12.50, 2-pers. f 15-- H. DE GRAAFF GR. HOUTSTRAAT 103 - TEL. 11485 HaarlemEDO heeft op het verlichte Haarlem-terrein niet die belangstelling kunnen trekken als verwacht mocht worden. Toch hebben de thuisblijvers het ditmaal niet bij het rechte eind ge had, want het is een aardig partijtje voetbal geworden, waarin vooral EDO goed voor de dag kwam. De rood-zwar- ten speelden vooral in de tweede helft- een vlot spelletje, dat z'n beloning vond in een all'eszins verdiende 20 overwin ning. Nu moet men wel rekening houden met het feit dat de Haarlem-achterhoe de geheel uit invallers bestond'. Oden- thal, Kuys en Snijders ontbraken op het appèl, maar daar staat weer tegenover, dat goalgetter Roodselaar bij EDO ont brak en doelman v. d. Berg wegens ziekte en z'n a.s. knie-operatie door Koelemey moest worden vervangen. Wat dit dus betreft was de balans vrij wel in evenwicht. Maar EDO's over winning is ditmaal niet helemaal te danken aan het sterke spel van de ach terhoede. Zeker, in de Roodzwarte de fensie klopte het weer als een bus en Haarlems gevaarlijke aanvalslinie kreeg practisch geen scoringskans, ondanks een flink velöoverwicht in de eerste helft. Maar naast een goede verdedi ging beschikte EDO thans over een goed combinerende voorhoede, speciaal dan in de tweede helft, toen de jeugdi ge middenvoor Warmerdam zich had geacclimatiseerd en Mul vooral een ga ve partij voetbal ging vertolken. De EDO-elftalcommissie had met de opstel- ling van Warmerdam op de midden- oor-plaats een gelukkige greep gedaan en met Plaisir als zeer nuttige kant- half, stukken beter dan Zondag, toen hij als middenvoor fungeerde, ging het op- Sint Nicolaas is weer in Haarlem aan- Het was toen spoedig gedaan met de af gekomen! Na een lange en vermoeiende zetting en in drommen trokken kinde zeereis zette de goedheiligman gister- ren en ouderen achter de stoet, die middag om 5 minuten over twee voet voorafgegaan werd door het fanfare- aan wal op de Turfmarkt, toegejuicht corps van de PTT, aan. In de straten en door een schare opgewonden kinderen, op de pleinen, waar de bisschop op zijn die door hun ouders en de tientallen rijtoer langs zou komen, stonden reeds agenten maar nauwelijks in toom ge- lang te voren de toeschouwers gereed, houden konden worden. Bijna was de Het einde van de zegetocht kwam bij Spaanse bisschop nog op een verkeerde V en D., welke onderneming de organi- plek uitgestapt, maar gelukkig koos zijn satie van Sinterklaas' blijde incomste ln boot „Spanje" toch de juiste ligplaats, handen hs el- Het Spaarne was aan beide zijden om zoomd door duizenden vertegenwoor digers van Haarlems jeugd, die welspre kend van hun vreugde over zijn komst getuigde. Wuivend en buigend begaf de Sint. voorafgegaan door een groepje zwarte Pieten, zich daarop naar de ge reedstaande open calèche, met twee grij ze paarden bespannen, om een rijtoer te maken door het centrum van de stad. Voor de op 1 Januari 1954 vacant ko mende betrekking van secretaris in Heemstede, zijn in alle daarvoor in aanmerking komende vakbladen sollici tanten opgeroepen. Naar aanleiding daarvan hebben zich verschillende ge gadigden aangemeld, onder wie een tweetal ambtenaren uit Heemstede. Na bestudering van de binnengekomen sol licitaties hebben B. en W.de overtui ging gekregen, dat zonder twijfel vol gens hen de keuze zich dient te beper ken tussen de twee sollicitanten uit eigen gemeente ,die in alle opzichten, naar hun mening, die nodige kwalitei ten bezitten om zulk een verantwoor delijke positie in Heemstede te bekle den. Op grond hiervan geven zij de raad de volgende aanbeveling. No. 1 Th. M. Schelling, referendaris ter secreta rie in Heemstede, chef van de afdeling Financiën en onderwijs; no. 2 A. van Wingerde, referendaris ter secretarie in Heemstede, chef van de afdeling alge mene zaken. Advertentie ZEILJOPPERS v.a. 15. MONTY COATS (Houtje-touwtje) Vanmorgen heeft de Haarlemse Recht bank uitspraak gedaan in het drama, dat zich 15 Mei j.l. tussen twee bejaarden in IJmuiden afspeelde en veertien dagen geleden in de rechtszaal gereconstrueerd werd. De 60-jarige F. C. S. uit IJmui den, die een moordaanslag gepleegd heeft op zijn kostvrouw, werd veroor deeld tot zes maanden gevangenisstraf met aftrek. Hij zal voorwaardelijk ter beschikking van de regering worden gesteld en verder onder toezicht van de Centrale Vereniging voor Geestelijk Ge stoorden. Gen. Cronjéstr. 40-44, H.-N. - Tel. 15438 De Haarlemse Rechtbank heeft uit spraak gedaan in de zaken tegen Th. de J. uit Tilburg en J. B. uit Amsterdam, beiden schuldig bevonden aan dood door schuld. Th. de J. had, toen hij een vrachtauto bestuurde, in IJmuiden geen voorrang verleend aan een van rechts komende motorrijder, waardoor deze op slag werd gedood. Hij werd tot zes we ken hechtenis veroordeeld. Zijn rijbe wijs zal drie maanden worden ingehou den. De eis luidde drie weken hechtenis. Het andere ongeluk, dat veroorzaakt werd door J. B., eiste in Hoofddorp een dode. De Amsterdammer werd tot vier maanden gevangenisstraf veroordeeld. De Officier had een maand gëist. Bij een jubileumviering behoort een feestavond dachten de leden van de personeelsvereniging van de Provinciale Electriciteitsbedrijven in Noord-Holland. En dit was de' aanleiding om Woens dag- en vanavond in het Haarlemse Concertgebouw een feestavond te be leggen, waar een cabaret-programma- „Humor is weer goed" wordt opgevoerd door bekende artisten. Na afloop is er gelegenheid voor een gezellige dans onder leiding van de he ren Martin uit Haarlem. Voor de aanvang van de cabaret-re vue werd Woensdagavond een officieel gedeelte gehouden, met de huldiging van een aantal van de jubilarissen, die in de nu beëindigde periode van 13 No vember 1950 af bij het PEN hun vijfen twintig of veertig jarig jubileum heb ben gevierd. Er zijn vier ambtenaren, die al veertig jaar bij het PEN in dienst zijn. Dit zijn in alphabetische volgorde de heren P. Borst, W. de Gooyer, D. J. Memelink en W. van Veenendaal. Tot de achttien zilveren jubilarissen beho ren de heren N. Kwant, R. Dijkhuizen, G. Faken en D. Beukenkamp. Het officiële gedeelte van de huldi ging begon met zang door het mannen koor van het PEN onder leiding van de heer J. Nibbering, die dit gedeelte ook af sloot. Daar tussen werden de jubila rissen toegesproken door de directeur van het PEN, de heer ir. J. den Boes- terd, na een inleidend woord van de hoofdadministrateur-onderdirecteur de heer J. Straakenbroek, die voorzitter is van een ingestelde jubileumcommissie. De avond werd overigens geheel in eigen kring gevierd en was besloten. De afdeling Haarlem van het Vetera nen Legioen Nederland houdt in gebouw Jansstraaat 43 een contactavond op Za terdagavond 14 November, waar de au teur, de heer T. Schilling, zal vertellen (met lichtbeelden) over dieren, mensen en wildernis. De reeds aangekondigde en in de Vishal te houden kermis, de zgn. Pasar Malam, zal langer duren dan aan vankelijk in de bedoeling lag en wordt gehouden 28 en 30 November, en 1, 2, 3 en 4 December. Op diezelfde dagen ex ploiteert het Veteranen Legioen ook de Vleeshal. Het bestuur van de plaatse lijke afdeling wil een groots opgezette reclameactie ondernemen. J. A. Ages: Gids voor Zuid-Duitsland: Beieren, Baden, Württemberg; J. Boe laars: Nieuw-Guinea, uw mensen zijn wonderbaar; Het niéuwe Brabant, deel 2: Het Brabantse volk; C. G. Egeler: Naar onbestegen Andes-toppen. Met de Andes-expeditie 1952 naar de Cordillera Blanca. Peru; L. van Egeraat: Gids voor Italië, deel 2: Zuid-Italië met Rome, Na pels en Sicilië; A. C. Gebhard en A. van der Vet: Het ABC van Amsterdam. En- cyclopaedisch handboek voor een ieder die van Amsterdam houdt; C. H. J. Ma liepaard: Zwervend tussen Arabieren en Koerden; D. van der Meulen: Ontwa kend Arabië; H. G. Ponting: Het eeu wige ijs. De Zuidpool-expeditie van Ka pitein Scott en diens tragisch einde; H. D. de Vries Reilingh: België, lotgenoot in de lage landen; E. Zandstra: Gelder land. Hof v. Holland ontving B.V. hetM Uit Amsterdam^ D. ut|U Blind*" 250 250 34 25 7.35 Hoek Sr 250 171 34 22 5.02 Dubois 40 24 41 3 058 vS 40 21 36 5 0.58 Th Nijenhuis oO 80 34 13 2.35 Klóos 90 75 34 15 2.20 Vrijdag worden de wedstrijden voort gezet. Een trieste zaak werd Woensnag voor de Amsterdamse rechtbank behandeld. De verdachte, de employé 2e klasse der Rijkspostspaarbank H. J. D. stond: te recht omdat hij vele malen valse be talingsorders en aanvragen om terug betaling van geld dat op de spaarbank boekjes was gezet, had opgemaakt. Het aldus geïncasseerde was opgelopen tot een becirag van 18.000. Maar dit was nog niet alles. Hij had zich ook gemengd in de financiële aan gelegenheden van zijn schoonmoeder. Van haar had hij 4000 gulden ontvangen (verdachte zelf meende dat het hoog stens 3000 gulden konden zijn) om het in een banksafe te deponeren. Daar is het geld nooit in terecht gekomen. Voorts hacl hij voor haar effecten verkocht om het geld in andere stukken te beleggen. Dit laatste was ook niet gebeurd. In totaal is met zijn falsificaties en ver duisteringen een bedrag van ongeveer 20.000 gemoeid geweest. Het strafregister was nog blanco. Niet temin bleek hij bij diverse patroons reecis wegens oneerlijkheid ontslagen te zijn. Het psychiatrisch rapport dat over hem uitgebracht is, verklaarde hem volkomen toerekenbaar. De achtergron den van zijn handelwijze zijn niet erg duidelijk geworden. Verdachte ver klaarde zijn daden te betreuren, maar, aldus het rapport, dit berouw zit niet erg diep. De officier' meende dan ook dat een strenge straf hier op zijn plaats was. Hij eiste twee en een half jaar gevan genisstraf met aftrek. Onder de titel „De Meiboom in de kap" zal de vereniging voor hoger on derwijs op gereformeerde grondslag te Amsterdam een actie voeren voor het bijeenbrengen van één millioen gulden ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan der Vrije Universiteit op 20 October 1955. Dit geld zal worden besteed voor de uitbreiding van de medische facul teit der universiteit met twee zelfstan dige klinieken, nl. een voor interne ge neeskunde en een voor chirurgie, axles met bijbehorende laboratoria, polikli nieken en verdere voorzieningen. Deze bouw is noodzakelijk voor de opleiding tot het doctoraal examen. Tot dusver was aan de V.U. slechts de opleiding tot het candidaatsexamen mogelijk. Ria van Mare was de gelukkige prijs- winnares in de ballonnenwedstrijd van de Dierenbescherming: het was een nieuwe fiets. Foto: Ria probeert on middellijk haar nieuwe fiets midden in de zaal. Gistermiddag gonsde de binnenstad van kinderstemmen en niet alleen om dat Sinterklaas in Haarlem zijn intocht deed. maar ook omdat ongeveer 1000 kinderen van 44 scholen uit Haarlem, Bloemendaal en Heemstede, een wande ling met hun onderwijzers en onderwij zeressen gingen maken De R.K. Huis houdschool stond met 90 leerlingen bo ven aan de lijst der deelnemende scho len. Om twee uur werd het startsein gegeven en in klasseverband trokken de leerlingen van de Raaks weg, de vrije natuur in. Door het organiserende comité was de medewerking verkregen van de Neder landse Wandelsport Bond, die de tech nische details van de tocht verzorgde. Het was de eerste keer. dat een school- wandeltocht in Haarlenj werd georgani seerd en de vele inschrijvingen leggen er wel getuigenis van af, dat men in onderwijskringen het plan van harte heeft toegejuicht. De kinderen konden inschrijven voor twee parcoursen; een van 10 km en een van 15 km. In beide tochten was een speurtocht opgenomen, omdat er voor een individuele prestatie geen prijzen of medailles beschikbaar waren gesteld. De groep kreeg een groepsmedaille en dan alleen wanneer zij als groep in haar geheel weer op haar basis terugkeerde. Na afloop werden de medailles uitge reikt en uit alies bleek wel. dat de mo derne jeugd het lopen niet verleerd is. Dinsdagavond had de jaarvergadering van de Coöperatie „Haarlem" u.a. plaats. Het jaarverslag werd met alge mene stemmen goedgekeurd. Het over schotpercentage voor de afdeling krui denierswaren werd vastgesteld op 4 pet. van het verbruik. De aftredende be stuursleden, de heren P. van Gessel, C. B. van Dam en S. P. Doek, werden bij acclamatie herkozen. In de plaats van de heer C van Steen, die op grond van de statuten niet kon worden herkozen, werd de heer O. Bakkelo tot commis saris benoemd. De mededeling van de voorzitter, dat de coöperatie de 14.000 leden gepas seerd is, wekte grote vreugde en vol doening. Bij de heren slaagde de B-ploeg er in de eerste twee games te winnen en daar door een voorsprong te nemen (0-2). De derde game was met ruim verschil voor de ploeg van Boukes, doch ook in de vierde game was het weer moeilijker en het resultaat was slechts een kleine winst (15-13), waardoor de stand op 2-2 werd gebracht. De vijfde en beslissende game werd het A-team. gewijzigd door coach de Vries. Door een vlotte game- winst tegen het nu uit verband spelende B-team werd het uiteindelijk een kleine en moeilijke zege voor het A-team. - Hedenavond wordt in de zaal van het Stedelijk Gymnasium te Leiden een ste- denontmoeting Leiden—Haarlem geor ganiseerd, waarvoor de volgende dames- en herenploeg werd gekozen; Dames: Spierings, Brugman (Velox); Hoevens (Rapiditas); van Tuijl, Takken, v. d. Haar, Gruting en Steffens (allen die Raeckse). Heren; Verheem (Velox); van Oort, Visser, Lusink (allen CIOS); Boukes, Clay, v. Kampen (allen HVS) en Chris- tianus (die Raeckse). De speler van die Raeckse, J. J. Moo- lenaar, kon door een in de oefenwed strijd opgelopen blessure niet gekozen worden. Hoewel van de ver. Velox en HBC een drietal spelers voor de oefenwed strijd gekozen lyaren, wist alleen G. Verheem van Velox zich in het verte genwoordigende team te spelen. Voor de actieve en technisch ook goede Velox- speier een aardig succes! De uitslagen waren: Dames; Haarlem AHaarlem B 3-1; le klasse: HBC 1—OSS 1 3-1; 2e klasse: Rampiaan 1HBC 2 2-2, die Raeckse 2 die Raeckse 3 4-0, PSVH 2PWN 3 2-2, VCR 1BGV 1 1-3; 3e klasse: HBC 3Velox 3 1-3, Leonidas 1BGV 2 13. Heren: Haarlem AHaarlem B 3-2; le klasse: Brandweer 1HVS 2 0-3; 2e klasse: OVRA 1—HBC 1 1-3, VCR 2— CIOS 2 1-3, VCK 1—Rapiditas 1 2-2. 3e klasse: Gioas 2Santpoort 2 1-3, Leo nidas 2BGV 2 3-1, PWN 2die Raeckse 2 0-4. Ook deze week hebben de katholieke volleybalclubs zich goed geweerd. Van de Heemstede Berkenrode ComDinatie wisten zowel het eerste dames als heren team een overwinning te boeken. Voor al de dames weren zich in de hoogste klasse uitstekend en tegen de Zand- voortse OSS-dames werd dit wederom bewezen. Na de overwinning van OSS tegen PSVH was te verwachten dat ver woed om de punten zou worden ge streden en als de Zandvoortse dames over een behoorlijke smash hadden be schikt, dan zou de uitslag vermoedelijk wel andersom geweest zijn. Nu wl®ten de Heemsteedse dames zich te handha ven en een alleszins verdiende overwin ning werd het resultaat. Ook de HBC-reserves namen een punt mee naar huis door een gelijk spel tegen de dames van het Ramplaan kwartier te bevechten. HBC 3 deed het slechter in de katholieke derby, want met 3-1 ble ven de Velox 3 dames in de meerder heid. Bij de dames was het ook voor Leonidas een slechte dag, want geheel onnodig verloor het team van het Bioe- mendaalse BGV 2. Een verdeling van de punten behoorde in deze wedstrijd zeker tot de mogelijkheden. Zoals wij reeds tipten won het HBC- herenteam verdiend van de rijksambte naren, waardoor de Behoorlijke plaats in de tweede klasse volledig gehand haafd kon worden. In de derde klasse kwam Leonidas 2 in het veld tegen de heren van BGV 2 en ook hier viel een overwinning voor Leonidas te noteren. Behalve de competitiewedstrijden werd er ook een dames en heren selec tiewedstrijd gespeeld tussen teams van Haarlem A en B. De damesploeg van Haarlem A zege vierde ruimschoots over Haarlem B. Zeer verheugend is het feit dat beide dames van Velox voor het vertegenwoordigende damesteam werden gekozen, hoewel dit toch grotendeels uit „die Raeckse"- dames bestaat. Dit wijst toch wel op een grote vooruitgang bij Velox. Geboren: N. Limmende Vlaming, z; P. de RuijterWeiling, z; A. Kranen donkv. d. Sluis, d; H. Kater—Bloed jes, d; M. BeentjesWelp, z. O v e r 1 e d e n: Jac. Koopman, 69 jr, Dinsdag 17 November, des middags om 2.30 uur en des avonds om 8 uur, geeft de Haarlemse Combinatie Detail handel Gas- en Electra-artikelen in een van de zalen van Brinkmann, Grote Markt, een demonstratie. De titel luidt: Hoe uw huis te reinigen, Hoe uw was te doen Behalve voor een gezellige sfeer, zal ook elke bezoeker (ster) een consumptie worden aangeboden. De heer A. van Geluk, wethouder van Publieke Werken in de gemeente Bloe mendaal, is verhinderd Zaterdag 14 No vember spreekuur te houden.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1953 | | pagina 2