Vermaat's ij na driekwart millioen Joden zijn sinds Mei 1948 in Israël aangekomen Nieuwe politiek van selectieve immigratie op basis van productiviteit Een bril? Natuurlijk! Stroom neemt af Amerikaanse bases in Pakistan Prijsverlaging voor walserijproducten Visserijgolf ÏEDERMANN. MEUBELEN! HAAN U KUNT HET ZO GEMAKKELIJK PROEVEN! DONDERDAG 12 NOVEMBER 1953 PAGINA o Nieuwe nuntius in België Op de Philippjinen Magsaysay zeker van het Presidentschap Voor het eerst onbloedige gang naar de stembus °aarland in conflict met ^V.*Duitse Bondsdag ZANDVOORT ,,'t Voetlicht" Gemeenteraad Flatgebouw aan Brederode- straat Waterstanden Mooie glanzende LINCOL WRUFWAS too Verzoenend geban- van Per on Politieke gevangenen krijgen amnestie Dammen In Kennemerland ver liezen de leiders FAILLISSEMENTEN Surséance van betaling Eisenhower: Geen formele agenda voor Bermuda Prinses Irene van Pruisen overleden Enorm groot is 't verschil in smaak van speculaas. VERMAAT's SPECULAAS is langzamerhand be roemd geworden in Kennemerland door de fijne smaak Geen wonder ook. Deze wordt vervaardigd naar een meer dan honderd jaar oud recept. Bovendien worden er de fijnste specerijen aan toegevoegd. Vorige week verkochten wij 13.367 x 250 gram kleine speculaas en bovendien 63.110 vierkante stukken speculaas. Deze week zijn wij gesiari mei onze zo bekende Speculaaspopjes (2 in 1 zak) voor slechts 35 cenf per pakje. Alleen in de eerste 3 dagen van deze week gingen er 9.549 zakjes de deur uit. En Uw deur in??? Voor fijne Speculaas iedere dag vers naar: VERMAAT's MODERNE BAKKERIJEN Paul Krugerkade 31 - Mr. Cornelisstraat 28 Hel koekje van deze week: Pain d'Amande van 65 cenf voor slechis 59 cenf. Voor de Zondag: Een verrukkelijke CAKE van 110 ci. voor slechts 97 cent. Moderne Bakkerijen N.V. Om de Zuid Jubileum-cyclamen- keuring Advertentie Gr. Houtstr. 37 - Rijksstraatweg 246 B Ook voor alle ziekenfondsen ^fgr. Efrem Forni, 10 November be noemd tot pauselijk nuntius in België. Hij was nuntius in Ecuador. Hoewel de uitslagen van de verkie zingen, die Dinsdag op de Philippqnen Zijn gehouden, nog niet officieel bekend Mjn gemaakt, zijn de voorlopige cijfers ^el zo sprekend, dat President Quirino biet anders heeft kunnen doen dan zijn bederlaag bekennen. Het is nu nagenoeg 2eker, dat de nationalistische candidaat kaenon Magsaysay het Presidentschap heeft veroverd. .■Magsaysay heeft volgens de voorlo- P'Se uitslagen een meerderheid van on- seveer één millioen stemmen. De ver- QaSen candidaat. de huidige President jyhrino, heeft zijn tegenstander en het gbd zijn gelukwensen aangeboden. In rip1 Verklaring voor de pers deelt Qui e mee „dat het volk klaarblijkelijk 6 veel verwacht van een verandering bh regering". Hij besluit zijn verkla- clat rnet bet uitspreken van de hoop, v?.. de verandering een verbetering zal H n te zijn. s„u Gt is voor de eerste keer in de ge- pt 'edenis, dat de verkiezingen in de l ..'Ppijnen niet een bloedig verloop hebben gehad. da^6 W.estduitse Bondsdag heeft van- v „krachtig geprotesteerd" tegen het „b hit van de autoriteiten van Saarland h de in de Westduitse Bondsdag ge ring11 Saarlanders Karl Walz (christen- cia=i°jraat> en Hermann Trittelvitz (so- u.ï'"democraat) en de echtgenote en u. .heren van Walz het Saarlandse staats- gerschap te ontnemen. getracht Palestina binnen te komen en die door de Britten op Cyprus waren geïnterneerd. De volgende golf van immigranten kwam uit de Oost- Europese staten. Een derde golf ten slotte was afkomstig uit Arabië en andere Moslemlanden, Tengevolge van deze derde golf trokken nagenoeg alle Joden weg uit Tripolitanië .ter wijl 90% van de Iraakse Joden hun land verliet. De intensiteit en 't karakter van de immigratie waren dus niet steeds hetzelfde. Deze zijn voornamelijk af hankelijk van de mogelijkheden om een land te verlaten en van de tijds limiet die gesteld is op het recht om te emigreren. De geschiedenis van emigratie en kolonisatie maakt mel ding van het feit dat de grootste be volkingstoename in enig land op enig tijdstip de 4% niet heeft ovërschreden. De bevolking van Israël nam in 1948 echter met 15% toe, in 1949 met 30% in 1950 met 18% en in 1951 met 15%. De massale immigratie die in de loop van de laatste vijf jaar meer dan 700.000 nieuwe bewoners naar Israël heeft ge bracht, begon in 1952 af te nemen. Er zijn verschillende redenen aan te wij zer, waarom dit verschijnsel zich voor deed. In de loop van dat jaar werd vooreerst in de Oost-Europese landen de emigratie stopgezet Na de massale emigratie van Joden uit Yemen, Tripo litanië en Irak, kwamen er in 1952 nog slechts duizend nieuwe immigrós uit deze landen naar Israël. Een van de belangrijkste redenen is echter wel, dat in dat jaar een nieuwe politiek van selectieve immigratie op basis van pro ductiviteit werd ingevoerd, met het oog Door een Amerikaanse Joodse or ganisatie werden in 1949 per vlieg tuig talrijke Joden uit Yemen en Aden naar Israël overgebracht. Op deze foto ziet men, hoe moe ders met kinderen werden ver voerd onder toezicht van een ver pleegster. De R.K. Toneelvereniging ,,'t Voet licht" te Zandvoort opent het toneelsei zoen 1953-'54 a.s. Zondag met een uit voering in het patronaatsgebouw. Kwam deze jonge vereniging tot dusver alleen met revues e.d. voor de dag, waarmede grote successen werden bereikt, thans brengt zij een toneelstuk, namelijk „Excuseer, ik ben m'n zus", een blij spel in drie bedrijven. De uitvoering wordt op Zondag 15 Nov. herhaald. In de Dinsdag 17 Nov. a.s. te houden vergadering van de Zandvoortse ge meenteraad komt o.a. aan de orde een credietaanvraag, groot f 6200 voor het treffen van voorzieningen aan de cen trale-verwarmingsinstallatie van het raadhuis. De verordening op de com missies van bijstand willen B. en W. gewijzigd zien, zodat het Grondbedrijf zal ressorteren onder de commissie voor publieke werken (voorzitter: wet houder v. d. Werff) en niet onder de commissie voor de bedrijven (voorzit ter: de burgemeester). Dit in verband met de taakverdeling van burgemees ter en wethouders. Van de sloping en wederopbouw van Zandvoort zal een album met 72 fo to's worden gemaakt; de kosten bedra gen 700; hiervoor wordt de goedkeu ring van de raad gevraagd. Voor het gemeentepersoneel worden een Ziekte kostenregeling' en een Uitkeringsveror dening voorgesteld. Aan de Brederodestraat, hoek Prins Mauritsstraat te Zandvoort, zal een flatgebouw worden gesticht. De ge meente verkoopt daartoe 1215 m2 grond a 11,25 en 155 m2 a 12,50 per m2. Donderdag 12 November Hoog water: 6.50 u. en 19.09 u. Laag water: 2.24 u. en 14.43 u. Vrijdag 13 November Hoog water: 7.38 u. en 20.00 u. Laag water: 3.05 u. en 15.29 u. Advertentie (Bijzondere correspondentie) „Van het Oosten laat Ik uw zonen komen en Ik verzamel ze van het Westen; Tegen het Noorden zeg Ik Geef ze hier!' en tot het Zuiden: .Houd ze niet tegen!" (Isaias XLIII5, 6) De voornaamste drijfveer, die geleid heeft tot de vestiging van de staat Israël, is de noodzaak geweest om een eigen tehuis te scheppen voor de grote aantallen dakloze Joden over de hele wereld. Immigratie is daarom niet, zoals in andere landen, een bijkomstigheid, maar de hoofdzaak. In de Onafhankelijkheidsverklaring van 14 Maart 1948 staat dan ook na drukkelijk geschreven: „De staat Israël staat open voor immigratie van Joden en voor het samenbrengen van ballingen." Op 5 Juli 1950 aanvaardde het Israëlische Parlement een „Wet op de terugkeer". In de eerste paragraaf van deze wet staat te lezen: „Iedere Jood heeft het recht om dit land als immigrant binnen te komen." In de periode van 14 Mei 1948 tot en met 31 December 1951 hebben in totaal 684.275 Joden van de gelegenheid gebruik gemaakt om zich metterwoon in Israel te vestigen. Hiervan kwamen er 331.592 uit Europa, 237.377 uit Azië 92.999 uit Afrika, 3.516 uit Amerika en Australië en 18.791 uit niet nader 5o®pe"f,ceerde gebieden. Gedurende het jaar 1952 bedroeg de immigratie 23.370 personen, zodat er in totaal op 31 December 1952 707.645 Joden naar Israel waren geïmmigreerd sedert de stichting van de staat. In de tijd van het Britse mandaat, van 1918 tot Mei 1948, immigreerden 434.622 Joden naar Palestina, hetgeen een jaarlijks gemiddelde betekent van 15.000. De gemiddelde jaarlijkse immi gratie in de staat Israël is dus bijna twaalf maal zo groot. De meeste immi granten komen uit Oost-Europa en de landen van het Midden-Oosten. Aan vankelijk kwamen ze bijna allemaal uit Oost-Europa, maar het aantal im- migrég uit het Midden Oosten is later snel toegenomen. Een groot aantal im migranten uit Öost-Europa woonde in kampen voor ontheemden in Centraal Europa en in Italië. Pas na jaren, toen eenmaal de Joodse staat was gesticht, werd voor hen de mogelijkheid geopend om te immigreren. De immigratie naar Israël heeft steeds een massaal karakter gehad. Hele gemeenschappen kwamen in hun totaal naar het „Eigen Tehuis". Eerst kwamen de personen uit de kampen in Duitsland, Oostenrijk en Italië, als mede degenen die tevergeefs hadden op de zware last die op de jonge staat drukte, tengevolge van de aankomst van immigranten die niet in staat bleken om zich aan de bestaande levensomstan digheden aan te passen. De voornaamste bepalingen van deze nieuwe immigratie politiek zijn, dat het gezinshoofd niet ouder mag zijn dan 35 jaar en dat de immigrant werk moet hebben. Voorrang en zekere faciliteiten genieten vakar beiders en personen die in staat zijn om handenarbeid te verrichten. Volgens de momenteel beschikbare ge gevens kan men in de loop van dit jaar een immigratie van tenminste 15.000 Jo den tegemoet zien. Deze cijfers betekenen niet, dat de regering bepaalde quota zou hebben vastgesteld. Het zijn meer statis tische gegevens die zijn opgesteld in overeenstemming met de bestaansmoge lijkheden. De poorten van dit land zullen open blijven, teneinde te voorzien in een toevluchtsoord voor Joden die gedwon gen zijn om naar Israël te komen en voor deze personen zal er altijd een uitzon dering worden gemaakt. met o.a. CARNAUBA-WAS en zuivere terpentijn bereid. Voor de ledige doos ontvangt U 5 cent. Advertentie voor HENGELAARS- en WWV Ai SCHIPPERSTRUIEN. Patroon gratis. Gen. Cronjéstraat 129 Tel. 11385 Amerika onderhandelt met Pakistan het aanleggen van militaire bases en a"11 \oor miI'taire hulp. Het aantal PafciBt P'aats is niet bekend gemaakt.. hèbbf»naJ[lSe en Britse woordvoerders stemmiri,, e*Sedeeld, dat, indien overeen- troepen !r„,"P|ht wordt, Amerikaanse Westeliike zul|en worden in de Pakistan, waart?i^,teHjke se8'm<;nten van lometer gebied v?nn|n^-er,.dan 1600 ki' beeft reeds bases in TurWIp Amerika taire overeenkomst nuU' Het Argentijnse congres zal in de loop van deze maand bijeengeroepen wor- om twee amnestiewetsvoorstellen voor politieke gevangenen te behandelen. President Peron en de minister van Binnenlandse Zaken, Angel Borlenghi. hebben in een boodschap tot het congres verklaard, dat de amnestie het antwoord van de regering vormde aan de oppo sitie partijen die vrede en verzoening zochten. De regering hoopte hiermee „de oppo sitiegroepen, die zich nog steeds bezig houden met steriele koppige dwarsbo- merij er toe te brengen voor eens en voor goed deze ongerechtvaardigde hou- dig te laten varen". De voornaamste op positiepartij, „de radicalen", die tot dus verre alle verzoeningsaanbiedingen heeft weerstaan, heeft een lijst verstrekt die de namen van 253 politieke gevangenen, over alle politieke partijen verspreid, bevat. De gecombineerde K.N.C.-ers heb ben in een door hen zwak gespeelde wedstrijd tegen St. Bavo de punten moeten afstaan. Ware het niet, dat de aan de onderste borden spelende inval lers van St. Bavo slecht hadden ge speeld, dan zou het een ware débacle geworden zijn. Op de helft van de avond was de stand 82 met nog enkele zeer gunstig staande borden voor St. Bavo. De staart van K.N.C. hield echter moe dig vol en wist drie borden tot winst te brengen. Het werd een voorlopige 117 voor St. Bavo, hetgeen vermoedelijk nog 13—7 zal worden. Halfweg verpletterde HDC II met 14—6; Haarlem deed hetzelfde met Sta biel, 155. en VKD bracht het voor lopig tot 10—4 tegen 't Oosten. Dit zal wel een overwinning voor VKD wor den. De definitieve uitslag van 't Oosten St. Bavo is nu 614 geworden. In de eerste klas begint het in de kopgroep angstig spannend te worden: VKD, KNC en Haarlem hebben elk 8 punten uit 5 wedstrijden, direct gevolgd door BDC met 7 uit 4. Beverwijk staat er dus relatief nog het beste voor, maar deze week ontmoeten elkander BDC en KNC! Het behoeft geen betoog, dat de uitslag hiervan van het allergrootste belang is. HDC II gaat naar Stabiel, hier gaat het om de laatste plaats, althans deze is er ten nauwste mede gemoeid, de ver liezer maakt een goede kans, die fatale plaats te krijgen en te behouden. Haar lem gaat op bezoek bij 't Oosten en moet kunnen winnen, al zal het niet gemak kelijk gaan. Ook VKD krijgt een tegen standers, waarvan nog maar niet zo ge wonnen is. Halfweg heeft reeds eerder voor verrassingen gezorgd en zou het ook nu wel eens kunnen doen. Hille- gom ontvangt St. Bavo en zal alle zei len bij moeten zetten om de uitslag binnen de perken te houden. In de 2de klas gaan de IJmuiden reserves onverstoord voort met alle wedstrijden met behoorlijke cijfers te winnen; nu kreeg HDC III met niet minder dan 173 slaag. DCY IIIKNC II werd uitgesteld; VKD II en BDC III kwamen voorlopig tot 108; Cruquius moest de punten laten aan BDC II, 713. en Sportief won van Halfweg II met 119. In deze afdeling is DCY II verreweg de favoriet voor de titel en schijnt niet van plan te zijn zijn concurrenten een kans te geven. Deze week heeft de 2de klas een ruS' tige week en krijgt gelegenheid om eventueel uitgestelde of afgebroken wedstrijden tot een einde te brengen. De Rechtbank te Haarlem heeft Dins dag 10 November 1953 failliet verklaard F. C. A. van Ophem, Hagestraat 21 bv. te Haarlem. Rechter-Commissaris: Mr. J. A. Bletz; Curator: Mr. H. Peters. Haar lem. T. van der Schilden, Aalsmeer. Had- leystraat 52. Rechter-Commissaris: Mr. J. A. Bletz: Curator: Mr. B. E. van Tijn, Haarlem. P. J. van Zijl, Heemstede, Herenweg 178. Rechter-Commissaris: Mr. J. A. Bletz; Curator: Mr. J. H. van Wijlt, Haarlem. Wegens gebrek aan actief werd op 10 November 1953 opgeheven het faillis sement van: J. J. Beekelaar, Haarlem, Doverstraat 9. Rechter-Commissaris: Mr. H. J. Fer- werda: Curator: Mr. J. A. P. C. ten Bok- kel. Haarlem. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslijsten zijn op 9 No vember 1953 geëindigd de faillissemen ten van: W. Kerkhoven, Aalsmeer. Jachthaven „Het Blauwe Anker" t.o. Leimuiderdi.ik 17.2. Rechter-Commissaris: Mr. J. A Bletz; Curator: Mr. H. C. van der Woerdt, Assen. M. A. B. Heiligenberg. voormalig firmant van de vennootschap onder de firma Plas en Heiligenberg, Haarlem, Kleverparkweg 178. Rechter-Commissa ris: Mr. N. Reeling Brouwer; Curator: Mr. J. H. Junge. Haarlem. Bij arrest-van het Gerechtshof te Am sterdam van 21 October 1953, is na hoger beroep vernietigd het vonnis van de Rechtbank te Haariem van 29 Septem ber 1953, waarbij H. J. Koningen, Aals meer. Oosteinderweg 366, failliet Is ver klaard, met benoeming van Mr. B. J. Lambers, te Haarlem, tot curator. Bij beschikking van de Arrondisse- ments-Rechtbank te Haarlem van 9 No vember 1953 is aan: A. van der Zaal, Lisse, Vierkant 221, voorlopig surséance van betalings ver leend, met benoeming van Mr. A. D. P. V. van Löben Seis, Haarlem, tot bewind voerder, terwijl het verhoor van de schuldeisers is benaald op Maandag 7 December 1953, des namiddags te 2.30 uur. President Eisenhower heeft gisteren °P zijn wekelijkse persconferentie ver klaard, dat er geen formele agenda is opgesteld voor de Bermuda-conferentie, die op 4 December begint. Hij zei dat nij, premier Churchill en premier Laniel eenvoudig van plan zijn een ronde-tafel- Despre ng te voeren over vraagstukken die voor de drie landen van belang zijD Prinses Irene van Pruisen, weduwe van prins Heinrich van Pruisen, is gisteren in de ouderdom van 87 jaar te Hemmelmark bij Eckernförde overleden. Haar moeder was een dochter van koningin Victoria van En geland Prinses Irene huwde in 1888 met prins Heinrich van Pruisen, de jongere broer van Wilhelm II. Van haar twee zo nen is prins Sigismund nog in leven. Hij is 57 Jaar oud en beoefent het boeren bedrijf in Costa-Rica. De jongste zuster van de overledene was de laatste tsarina van Rusland. Bij verkiezingen in de Soedan schaffen de candidaten zich geen nummer aan, maar een symbool zij stellen zich ook, met het sym bool, persoonlijk aan hun kiezers voor Hierboven vier candidaten bij de jongste voorverkiezingen. De bij de exportovereenkomst betrokken staalindustrieën van Frankrijk, Duitsland. België, Luxemburg en Nederland heb- ben besloten onmiddellyk ingaande en voor een beperkte periode de prijzen </oor verkopen naar markten buiten het Schumangebied van bepaalde walserijpro ducten te verlagen. De nieuwe prijzen lui den (in dollars per m.t. f.o.b.): voor leve ring naar resp. 1 U.S.A./Canada, 2 de Dol larzone en 3 andere markten: staaf staal 60, 84 en 86; profielen I en U 80, 84, en 88; breecfflensbalken 86, 89, en 93; walsdraad &L 84, en 84; lichte rails 86. 86 en 86. Deze tijdelijke prijsverlaging zal opge heven worden zodra het ond'erzoek naar de huidige marktsituatie is voltooid. Mede als gevolg van het feit. dat de stoomtrawler Bergen IJM 16 Woensdag zijn vangst niet loste, bleef de makreel duur. Goede soorten varieerden van f23 tot f 18 Der kist. Ook de andere vis soorten bleven op een hoog niveau. Gro ve schelvis noteerde zonder moeite f 70 tot f60 per kist, wijting ging voor f28 tot f30 per kist van de hand en regels stijve kabeljauwen deden f125 tot f100 de 10 stuks. Een paar kustvissers, die hun vangsten van 2 dagen vast in de markt zetten, kregen f 25 tot f 18 betaald voor schol 2 en een gemiddelde van f 2.50 per kilo voor de tongen. De Bergen IJM 16 kwam Woensdag morgen v/at laat binnen om nog te los sen en bleef daarom liggen tot de Don- derdagfharkt met 750 kisten makreel, 100 kisten diversen. Verder waren pre sent de Job Gouda IJM 99 met 1.000 kis ten haring, en de Herman IJM 2 met 1.200 kisten haring. De laatste had hier voor niet meer nodig dan een reis van 8 dagen. De Herman deed het bovendien for tuinlijker dan de Tzonne IJM 1. want deze laatste kon. zoals de schipper hot Dinsdagavond uitdrukte, geen voet aan de grond krijgen, terwijl de Herman 350 manden boven water haalde. Deze op gave werd bovendien nog met een kor reltje zout genomen. Men verwachtte, dat de vangst nog groter zou zijn, an ders was de Herman niet direct naar huis gegaan. Schipper Phyl Glas is met de Gelria IJM 21 Oostelijker verdaagd in de hoop daar wat makreel te kunnen verschal ken. Volgens de berichten bevinden de meeste makreelboten zich rond 58 gra den N.B. De Limburgia IJM 54, die op 4 No vember naar zee is gegaan, werd van daag binnen verwacht met 650 kisten makreel en 150 kisten rondvis, bestemd voor de Vrijdagmarkt. Schipper Arie Vooys moest een dagje langer binnen blijven om de equipage, die door het wegblijven van een der op varenden onvolledig was, weer aan te vullen. Het hospitaal-kerkschip De Hoop is weer naar zee vertrokken, maar niet naar Dieppe, doch in Noordelijke rich ting. Zolang de haringvloot nog niet naar het Kanaal vertrokken is, zal De Hoop in hun buurt blijven. Intussen 'S dominee Bouwma uit Noordwiik aan Zee onlangs naar Dieppe vertrokken om daar te trachten een onderkomen te vin den voor de opvarenden van de sche pen, die dan op ongeregelde tijden bin nen zullen lopen. De oude barak, die hiervoor het vorig jaar gebruikt werd, is inmiddels afgebroken, zodat de vis sers feiteliik dakloos zijn in deze Fran se haven. Er zijn echter nog 2 kleine za len beschikbaar en daar hoopt men nu beslag op te kunnen leggen. De Haarlem IJM 9 maakte Woensdag een beste reis door voor dik 1.900 kis ten Kanaalharing een besomming te maken van f32.000. De Wyron IV IJM 209 maakte het al even goed door voor tegen de 600 stuks stijve kabeljauwen en een 300 manden diversen f 18.000 t» besommen. Veel Noordvissers van de Ioggervloot, die Dinsdag hoorden van de grote kabel jauw-vangst van schipper C. Buis met de Wyron IV IJM 209, probeerden van elkaar aan de weet te komen, waar hij die scheep gehaald had. Zo'n buiten kansje wilden ze allemaal wel hebben, vooral nu er dik honderd gulden voor een regel betaald wordt. Daar zouden ze wat graag een eindje stomen voor over hebben. Overigens wist de KW 52 er ook te vinden, want die verscheen aan de Woensdagmarkt met een kleme 400 exemplaren. Schipper C. Dubbelaar van de Robert William KW 123 stak Maandag al zijn collega's de loef af met een besomming van f9.650 voor een partijtje verse ha ring. Geen gek resultaat en dan te we ten, dat er ook nog vele lasten gezouten haring onder de luiken waren geborgen. Schipper J. de Hollander van de Jan KW 50 nam Dinsdag de handel in het ootje door met een partijtje mooie En gelse Wal-haring binnen te lopen. De handel kreeg echter het toekijken, want de verse haring werd direct aan de wal in tonnen gesteurd en ging toen naar Katwijk. De motorlogger Voorwaarts KW 140 had van Maandag en Dinsdag een beste nacht. Ruim 120 kantjes haring werden geborgen uit.... de halve vleet. Nog zo'n schot en de thuisreis is alweer ver antwoord. De gebroeders Messemaker lopen de laatste maand met hun besomming best in de kijkerd. De 300 pk motor haalde voor hen in die tijd voor ongeveer f 20.000 boven water. Dat is voor de con currenten nou niet zo leuk, maar zij zul len toch knap hun best moeten doen om het te evenaren. Maar ja, met 300 pk doe je meer dan met 150. Die radio op de schepen is een mooi ding. Maar de mensen, die er bij be trokken zijn, kunnen er vaak steen en been over klagen. Want eigenlijk is het helemaal niet toegestaan, dat vanuit zee moeders een goeienacht wordt gewenst met een dikke zoen voor de kinders. En dan liefst niet alleen de schipper, maar ook nog alle andere bemanningsleden. Nou bekijkt Scheveningen-Radio die dingen wel erg soepel, maar het kan toch een hoop narigheid geven, wanneer een ander schip met dringende berich ten er niet tussen kan komen, omdat hij verder weg zit en de ander niet kan overstemmen. En als er zulke dingen gebeuren, dan kon er wel eens heel wat strenger opgetreden gaan worden. Want ook al noemt een schipper zijn naam niet en ook niet die van zijn schip, bij Scheveningen-Radio kunnen zij via een vernuftig systeem direct de boot, dia over de schreef gaat, herkennen. En dan kon Leiden wel eens in last wezen. De cyclamen-expositie wordt gehouden op 19, 20 en 21 November in het nieuwe gedeelte van de ,,Centr. Aalsmeerse Vei ling" aan de Van Cleeffkade te Aalsmeer, De belangstelling om in te zenden zal on getwijfeld nog beduidend groter zijn dan dit de laatste jaren al reeds het geval was, mede i.v.m. het jubileum-jaar der organi serende afdeling, die dit jaar 60 jaar be staat en niet minder door het feit dat zo wel Hare Majesteit de Koningin en Prina Bernhard, als het Ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening en het Pro vinciaal Bestuur der Prov. Noord-Holland ten behoeve van deze belangwekkende de monstratie zilveren medailles als ere-prijzen hebben beschikbaar gesteld. Hoewel men over een uitgebreide expositieruimte be schikt, is nu reeds te voorzien dat de door de exposanten aangevraagde oppervlakten zullen moeten worden gesaneerd. Zowel de Nederlandse als ook enkele Duitse vakbla den vestigden reeds eerder de aandacht op dit 3-daags gebeuren. De prominenten der cyclamen-cultuur uit den lande brengen te dezer gelegenheid hun beste teeltproduc ten naar voren. Natuurlijk zijn tevens de onder de N.A.K.S.. afdeling: Cyclamen, ressorterende verplichte inzendingen voor de rassen- vergelijking, present. Daarnaast zijn nu reeds vele belangrijke inzendingen ge boekt voor de Vaste Keurings Commissie der Koninkl. Nederlandse Mij. v. Tuin bouw en Plantkunde, als: Chrysanten, waar onder vele nieuwe aanwinsten, bes-dra gende heesters, winterbloeiende Begonia's, Euphorbia's, warme kasplanten, Orchideeën, enz. Ongetwijfeld zullen zeer vele vakgeno ten en particulieren uit binnen- en buiten land deze zeer aantrekkelijke gecombineer de show in ogenschouw willen nemen. De uren waarop de tentoonstelling is ge opend zijn: 19 November 1221 uur; 20 en 21 November: 921 uur.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1953 | | pagina 9