Marinehaven in de herfst BROWNELL en HOOVER ontkennen juistheid van Truman's verklaring HOOVER: Handhaven van White bemoeilijkte het ondersoek Blindenhulp in nieuwe banen Autobus rijdt winkel binnen Verschrikkelijke Sneeuwman uit de Himalaya gevangen Absenteïsme O Over zeven jaar één millioen bromfietsen Tot hoofd eo hart De heer Truman is peen domme man Bouw kerncentrale Dominici s trekken hun verklaring in BELGISCHE ARTISTE BEROOFD EN UIT EEN TREIN GEWORPEN Deel Velser affaire Vrijdag voor In 1960 is het driemaal zo druk op onze wegen als thans Faroek wordt bij verstek berecht Het weer WOENSDAG 18 NOVEMBER 1953 77ste JAARGANG No. 25841 c? Hoover getuigt Gedeponeei cl waarmerk en oprichting van centraalbureau te Amsterdam In Noorwegen of Nederland McCarthy eist „Bekentenis was een comedie onder druk van de politie" Dader gevlucht; slacht offer overleden ƒ50.000 op 16666 Volgens Indiase alpinist is hij opgesloten in een Tibetaanse dierentuin Vier jonge Schotten staan terecht Wegens samenzwering tegen Britse regering Hevige explosie in arsenaal te Straatsburg Zes militairen gedood Kruiser „De Ruyter" overgedragen Falcon Tweed Regenjassen Bromfipisen Pprsonpn auto's MotOPri|wielen, scooters en drie- wielers BUREaU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM oon: Redactie 21544, Advertenties 21543 «donnementen 20800 Postgiro 143480 Jicant. Beverwijk: Breestraai 171, telef. 4790 'i antoor en Red. Ilmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Rectie: 3. 3, w Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen, hoofdredactie: Drs. H. v. Run en W. Severln. oo. hoofdredacteur: W. van Willige. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRI3S 47 cents per week, f 2.— per maand, f 6.— per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544. Deze foto toont een herfstbeeld in Den Helder. Het lichte grijs van de oorlogsschepen en het wit van de meeuwen op de meerpaaltjes steken fel af tegen de grauwe wolken aan de hemel. Het water is grauw als de lucht. Het geheel is gevangen in een weemoedige sfeer; zo is de schoonheid van de herfst. De Amerikaanse minister van Justitie, Herbert Brownell, en de directeur Van het Federale Opsporingsbureau, Edgar Hoover, hébben gisteren voor de senaatscommissie voor Binnenlandse Veiligheid geantwoord op de rede, die oud-President Harry Truman Maandag heeft gehouden naar aanleiding van de zaak-White. Brownell deelde mee, dat Harry Dexter White in de rege- Ttng-Trumaft was gehandhaafd ondanks herhaalde waarschuwingen van het Bureau van Hoover. Uit de stukken bleek volgens hem nergens, dat er bij zondere maatregelen waren genomen om de nationale veiligheid te bescher men, nu een Russisch spion in de regering zat. Hoover verklaarde op zijn beurt, dat zijn bureau nooit had ingestemd met de benoemhtg van White tot Amerikaans directeur van het Internationale Mone taire Fonds. Wel had hij opdracht ge degen de gangen van de verdachte functionaris na te gaan. Hoover deelde ""tee, dat het handhaven van White het Onderzoek naar de spionnage-activiteiten ijan zijn groep eerder bemoeilijkt had dan vergemakkelijkt, zoals Truman Maandagavond tijdens zijn radio- en te levisierede had verklaard. Herbert Brownell verklaarde, dat Ed- taire <ver op November 1945 de mili- Majoor :"vant van Truman, generaal- waarschuwdUrtham- schriftelijk had ge lichtingen verst1 ,White en anderen m- spionnen bereikto„~' die Russische heeft generaal Vau'J?P 1 Februari 1946 brief van Hoover °Pnieuw een seicregen, waarin wordt meegedeeld, dat documenten die in het bezit waren van White, in han den waren geraakt van de spionnen Gregory Silvermaster, Helen White-Sil- vermaster en William Ludwig Ullman, die de documenten copiëerden en door gaven aan de Russische spion Jacob Glos. Deze gaf ze door aan de Rus Ova- kimiam, wiens terugroeping in Moskou moest worden geëist. Van Britse en Canadese zijde was verzocht om Harry Dexter White te benoemen in een hoge functie bij het Internationale Monetaire Fonds Hoo ver had hier bezwaar tegen gemaakt, omdat dit later last zou geven, wan neer er ernstige beschuldigingen tegen White moesten worden uitgebracht. Minister Brownell vroeg zich af. wat de regering nu eigenlijk gedaan had om naar de woorden van Truman de nationale veiligheid te bescher men. Het Witte Huis wist van White's activiteiten. Het ging niet om een vol ledig bewijs, want er was geen sprake van een strafrechtelijke procedure. Het ging er om of men White kon handhaven in een hooggeplaatste func tie. Uit de documenten blijkt niet, dat de regering-Truman iets heeft gedaan om de veiligheid te beschermen. Tenslotte stelde Brownell nogmaals nadrukkelijk vast, dat hij Truman niet van deloyaliteit wilde beschuldigen. Op de vraag van een democratische senator of hij wilde zeggen, dat Truman een stommiteit had begaan, antwoordde Brownell, dat hij liever wilde zeggen, dat Truman met een zeker soort blind heid was geslagen. „De heer Truman is geen domme man" voegde hij hieraan toe. Er zijn in Nederland naar schatting Vijfduizend blinden, van wie ongeveer •700 ouder dan 65 jaar en 800 beneden de 21 jaar. Tweeduizend hunner zijp Georganiseerd. Velen verkeren in moei- 'vlce omstandigheden en daarvan wordt *oms misbruik gemaakt door particulie- en of instanties, die de arbeidsproduc ten der blinden grotendeels ten eigen ate verkopen of zelfs, speculerende op sentimentaliteit dér mensen, pro- dat^en verkopen onder het voorwendsel ter f? door blinden zijn vervaardigd, tey! dat in het geheel niet het geval De Stichting Blindenwezen, waarbij alle bo- Vy V yiin'.V nafide blinden- zorgorganisaties, ■flMv V -inrichtingen, werkverschaffin- gen enz. zijn aan- gesloten, wil (je beunhazerij j een einde maken °r het invoeren van een wettig ge- =Poneerd waarmerk, voorstellende twee is !5d6n' die naar bet licht grijpen. Het bj.uus de bedoeling dat producten, door nk en vervaardigd via bonafide orga- saties en inrichtingen, voortaan dij aarrnerk zullen voeren, al zullen er dei pr°ducten rechtstreeks in de han- worden gebracht, afkomstig van bo- der h orfian issties en inrichtingen zon- net waarmerk, omdat de handelaren en i "Sewone" producten beschouwen als zodanig verkopen. lantf' Waarmerk is dus vooral van be- huif ,Vo°j Producten, welke huis aan don- ,en verkocht en vervaardigd hui'f-eiï j n- Het publiek, vooral de merw ers' zullen dank zij dit waar ten ™JLe,ï?.arborSd zijn dat het produc- dan nn? lnden koopt. De Stichting is Pagand=hiV®.n,pl.an binnenkort een pro- sPreidenblad huis-aan-huis te laten ver- lioen Zr, totaal twee en een half mil- WaarmerkS>,T het publiek met dit Dit bekend te maken. ®ce p P' PPagandablad heeft overigens Vraag nnia", doe1, n !- via een prijs- ting van e verzamelen voor de stich- n een centraal bureau te Am- len1 naT' rif een onderzoek zal instel de blinden in°Ned\nr1ignh^en' waarondf schappelijke Werkster "li f u maat" de blinden te helpen yf™s'dle" om het verschaffen vanarbeid wint elke blinde wil nog zoveel mogéliik fr, iff eigen onderhoud voorzien door eebn ik te maken van de gaven en hoedanishe den, waarover hij beschikt. Er zijn ongeveer 12.00 blinden, tussen 20 en 64 jaar oud, die een beroep uil- oefenen, maar er zijn zeker nog wel 4 a 500, die hulp en vooral arbeidszorg dringend nodig hebben. H.M. de Koningin heeft voor het pro pagandablad een exclusieve foto afge staan. Het nieuwe centraal bureau voor maatschappelijk werk onder de blinden zal onder leiding komen te staan van de psycholoog H. Roose, die in Amerika een studie heeft gemaakt van de hulp aan blinden en daarover een rapport heeft uitgebracht. Dr. Gunnar Rancters, directeur van het ge meenschappelijke Nederlands-Noors Kern instituut, heelt medegedeeld, dat de vol gende stap bij de Noors-Nederlandse samen werking op kerngebied de bouw van een door atoomkracht gedreven electrische cen trale van 5000 kilowatt zal zijn. Hij zei, dat het nog niet zeker is of de centrale in Noorwegen of Nederland zal komen te staan. Het plan moet door beide regeringen wor den goedgekeurd, aldus dr. Randers. Edgar Hoover deelde de commissie mee, dat het handhaven van White en zijn benoeming tot directeur van het In ternationale Monetaire Fonds het on derzoek van zijn Bureau slechts had be moeilijkt. Eergisteren nog had ex-pre sident Truman verklaard, dat hij White juist had gehandhaafd, omdat zijn ont slag op een ongewoon tijdstip de ach terdocht van andere leden van zijn groep zou kunnen opwekken waardoor het onderzoek zou worden bemoeilijkt. Zijn Bureau had nooit een overeen komst goedgekeurd, waarbij White in 1946 werd gehandhaafd. Hij had de toen. malige minister van Justitie, Tom Clark, gezegd dat hij het onverstandig vond White te handhaven, waarop Clark hem had verteld, dat Truman White naar het Internationale Monetaire Fonds wilde sturen en daar in de gaten wilde laten houden door personen wier betrouw baarheid boven elke twijfel verheven was. De overplaatsing van White maak te de controle bijzonder moeilijk, omdat de gebouwen van het Internationale Monetaire Fonds ex-territoriaal gebied zijn, waarbinnen de agenten van het FBI dus niet mogen opereren. Hoover deelde mede, dat zowel mi nister Clark destijds als de toenmalige president van het Opperste Gerechts hof, Vinson, iets voelden voor de benoe ming van White. President Truman kon echter gedwongen worden hem te be noemen, omdat zijn aanstelling reeds door de senaat was goedgekeurd. Intussen heeft senator McCarthy in de rede van de ex-president Truman een aanleiding gevonden om opnieuw de aandacht op zich te vestigen. Truman had immers gezegd, dat de huidige re gering „blijkbaar het McCarthyisme heeft omhelsd", dat in de wereld de klank heeft gekregen van schenden van de waarheid. Truman verklaarde na drukkelijk niet op de senator persoonlijk te doelen. McCarty eist nu zendtijd via radio en televisie om zich te kunnen verdedigen. Gaston Dominici, de 77-jarige Franse boer, die Zondag bekende de moord op de Drummonds te hebben gepleegd, heeft vandaag in zijn cel in de gevan genis van Digne verklaard: „Ik ben on schuldig". Hij zei, dat hij „gedwongen was de comedie" van het bekennen te spe len. Dominici legde deze verklaring af vcor de gevangenisdirecteur. Ook zijn zoon Gustave verklaarde, dat Gaston on schuldig is en dat hij hem van de moord had beschuldigd om onder de „druk" van de politie uit te komen. De politie heeft medegedeeld, dat Gaston Dominici verklaarde onschuldig te zijn, zodra hij naar zijn cel werd ge leid en nog voor hij een kans had ge had om met zijn advocaat te spreken. Maandag was Gaston Dominici offi cieel in staat van beschuldiging gesteld wegens het vermoorden van de Britse geleerde Sir Jack Drummond, diens echtgenote en hun 10-jarig dochterje Elizabeth in de nacht van 4 Augustus 1952. De West-Duitse politie heeft de hulp Ingeroepen van al haar collega's in West-Europa, ten einde klaarheid te brengen in een mysterieuze roofmoord, waarvan een 51-jarige Belgische artiste het slachtoffer is geworden. Het slacht offer, Simone de Ridder, was de oefen meesteres van een ijsballet, dat te Er langen in een jjsrevue van haar man, Louis de Ridder, optrad. Zij reisde in de internationale express-trein Wenen Ostende. Toen de trein met grote snel heid het station Kitzingen passeerde, zag de stationschef, dat een lange man van omstreeks 40 jaar bezig was een vrouw uit de trein te werpen. Deze vroüw bleek later Simone de Ridder te zijn. Waarschijnlijk kende haar aanvaller de omgeving en had hij geprobeerd haar vlak voor Kitzingen over een brug te gooien, maar de vrouw bood meer weerstand, dan hij had ver wacht en zo was het drama nog in volle gang, toen de trein langs Kitzingen raasde. De stationschef waarschuwde de politie en ook het volgende station. Inmiddels was ook de conducteur in de trein opmerkzaam geworden op een man, die in grote haast langs de com partimenten liep en pogingen scheen te doen de rijdende trein te verlaten. De conducteur vreesde een poging tot zelf moord en trok aan de noodrem. Zodra de trein stopte, sprong de man, die een donkere jas en een donkere hoed droeg, naar buiten en holde de bossen in. Bij het onderzoek, dat daarna volgde, vond men de zwaar gewonde Belgische, die later in het ziekenhuis van Kitzingen is overleden zonder tot bewustzijn te zijn gekomen. Haar man kon nog op tijd ge waarschuwd worden, maar haar doch ter, Micheline Lannoy, Olympisch schaatskampioene 1948, kwam te laat. Het was bekend, dat mevrouw De Rid der een bedrag van ongeveer 350 mark bij zich droeg. Deze som is haar ont stolen. Er waren aanwijzingen, dat de man eerst geprobeerd heeft het slacht offer te wurgen. Vrijdagmorgen zal een bijzondere strafkamer van de Haarlemse recht bank een der zaken van de Velser af faire behandelen. Terecht zullen staan de hoofdagent A. J. W. en de recher cheur C. J. B. Zij worden er van be schuldigd de namen te hebben bekend gemaakt van zes illegalen, die een mis lukte overval in de omgeving van Vel- sen hadden gepleegd. Door hun toedoen zijn vijf verzetsstrijders gegrepen en later gefusilleerd. Het betreft een overval op de land bouwer Van der Son aan de Buiten- huizerweg te Velsen op 17 Januari 1945, waarbij V. d. S. werd doodgeschoten. W. zowel als B. hebben aangevoerd dat zij bij het bekend maken der na men in opdracht van hun toenmalige chefs hebben gehandeld. Ira de 521e staatsloterij, vierdte klasse, derde lijst is de prijs van 50.000 ge vallen op lotnummer 16666. Een Indiase alpinist, die zojuist van j zich op twee poten voortbewoog en dat een expeditie in de Himalaya is terug gekeerd, heeft in Bombay verteld, dat men erin is geslaagd een z.g. „verschrik kelijke sneeuwman" levend te vangen en óp te sluiten in een Tibetaanse die rentuin. Het betreft hier een diersoort waarvan men tot dusver alleen de spo ren in de sneeuw heeft gezien. De be kende bergbeklimmer Eric Shipton, die zo'n groot aandeel heeft gehad in het welslagen van de Britse Mount Everest- expeditie 1953, heeft die sporen twee jaar geleden gefotografeerd. Ook Sir John Hunt, de leider van deze expedi tie, heeft ze waargenomen. Geen enkele Europeaan had er tot dusver iets meer van gezien. Men kon alleen nagaan, dat het dier Een goederentrein, die onderweg was van Den Helder naar het rangeerempla cement Watergraafsmeer te Amsterdam, is Dinsdagavond gedeeltelijk ontspoord op een wissel kort na het verlaten van het Centraal Station. Twee wagens lie pen uit de rails en een derde kantelde. het lichaamsgewicht zeer zwaar moest zijn, gezien de diepte van de sporen. Gissingen hielden het midden tussen een beer en een gorilla. In zijn boek „De Beklimming van de Mount Eve rest" vertelt Sir John Hunt, dat de „ver schrikkelijke sneeuwman" door de plaatselijke bevolking „yetsi" wordt ge noemd. De abt van het Boeddhistische klooster te Thyamboche gaf hem eer. beschrijving van zo'n „yetsi", die in het begin van dit jaar tot grote schrik var. de monniken onder de muren van het klooster zou zijn verschenen. Volgens de abt bewoog het dier zich op zijn ach terpoten en maakte het de indruk van een enorme gorilla, dié een zware grij ze vacht droeg. Ook de Sherpa-bevol king sprak van een grijs-behaard we zen. Later waren er berichten, dat men in een Lama-klooster aan voorbijtrek kende alpinisten de schedel van zo'n „yetsi" had getoond, maar die zou rood behaard zijn. Het gevangen exemplaar wordt beschreven als een soort gorilla, die in zijn groei is gestuit, met een ke- gelvormige kop en een dichte rood bruine vacht. Met volle vaart Is gistermiddag om streeks half vijf een bus van de N.V. M.E.A., die de dienst onderhoudt tus sen Zaandam en Krommenie, dwars door de houten pui met spiegelruiten een depot van een wasserij te Zaandam binnengereden en pas twee meter ach ter de pui tot stilstand gekomen. De ra vage was enorm. Wonder boven wonder kwamen de depothoudster, en de vrou welijke klant met wie ze in de winkel stond te praten, met de schrik vrij. De chauffeur van de bus werd licht ge wond. De drie passagiers liepen geen letsel op. De chauffeur moest plotseling rem men, toen een voor hem rijdende auto onverwatht stil hield. Hij week naar links uit, zag dat hij tegen een reeds dichtgenaderde tegenligger dreigde te botsen, week nog meer naar links uit en reed vervolgens pardoes over het trottoir de étalage binnen. Voor de win kel stond nog een rijwiel van de klant, die zich in de winkel bevond. Het werd totaal vernield. p Vrijdag 13 November deed zich in de Tweede Kamer het opmer kelijke geval voor, dat om half vijf geen sprekers meer voor het in behandeling zijnde wetsontwerp (de begroting van het departement van Wederopbouw en Volkshuisvesting) stonden ingeschreven. De Kamervoor zitter had op dat moment het woord kunnen geven aan de minister. Het was hem echter Vekend, dat nog vier Ka merleden, namelijk de heren Lemaire (K.N.P.), Van Dis (S.G.P.), Ritmeester (V.V.D.) en Gortzak (C.P.N.) over deze begroting het woord wilden voeren, maar zij waren toen niet meer in het Kamergebouw aanwezig. De voorzitter heeft toen naar hij mededeelde, bij hoge uitzondering de behandeling van deze begroting tot de daaropvol gende Dinsdag verdaagd. Op deze wijze werd in de officiële „Handelingen" van de Tweede Kamer weer eens een opmerkelijk staaltje van absenteïsme van Kamerleden ge registreerd. De vier genoemde heren hebben de presentielijst getekend (de heren Lemaire. Ritmeester en Gortzak behoorden blijkens de volgorde van opsomming der aanwezige leden tot de laatkomers)waren voornemens, aan de discussie over het in behande ling zijnde wetsontwerp deel te nemen, maar hadden daarvoor blijkbaar toch niet voldoende belangstelling om te blijven luisteren naar hetgeen zeven andere Kamerleden meenden daarover in het midden te moeten brengen. Het is mogelijk, dat van al deze vier heren de aanwezigheid dringend elders werd vereist; ook zou hun vertrek het ge volg kunnen geweest zijn van een ze kere ergernis over de onwelwillende en soms arrogante toon, waarop de laatste spreker, de gewezen ambtenaar van het departement van Wederop bouw en Volkshuisvesting, de heer J. Bommer (P.v.d.A.), de Memorie van Antwoord van zijn voormalige hoogste chef besprak, doch dit zijn slechts ver onderstellingen. Het komt naar onze mening de kun digheid en de gedegenheid van een Kamerdebat niet ten goede als de verschillende sprekers zich min of meer als individuele debaters met de betrokken minister beschouwen. Nog afgezien van het feit, dat de beleefd heid tegenover de betrokken bewinds man en tegenover de Kamer mede brengt, dat men tenminste zorgt in de vergaderzaal aanwezig te zijn als men aan de beurt is om het woord te voe ren. DE BROMFIETS VEROVERT NEDERLAND AANTAL BROMFIETSEN. PERS0NENAUT0S EN MOTORRIJWIELEN IOf liefde verlaagt of verheft I hangt van het voorwerp der Ijpfde afJ Vier jonge mensen hebben gisteren voor het Schotse Hoge Gerechtshof te Edinburgh terecht gestaan wegens sa menzwering tegen de Britse regering. Het viertal wordt er van beschuldigd, Schotland een eigen regering te hebben willen geven. Ook zouden zjj in het bezit zijn geweest van wapens en spring- stoffen. Kroongetuige is de liftbediende Cul- len, die eens een bijeenkomst van de geheime Schotse onafhankelijkheids organisatie had meegemaakt. Hem was toen gevraagd of hij springstof kon han teren voor de organisatie, die bekend staat als het Schotse Republikeinse leger. De liftboy was medegedeeld, dat op verraad de doodstraf stond. In het fort Foch, bij Straatsburg, is gistermiddag brand uitgebroken tenge volge waarvan eerst de munitie-opslag plaats der infanterie en later ook die der artillerie in de lucht vloog. Zes militairen, die zich in deze afdelingen bevonden, kwamen om het leven. De brandweer kon, door de rondvliegende scherven de vuurhaard niet dan op een afstand van 500 meter naderen. Om half tien vanmorgen heeft de waarnemend vlag-officier materieel van het ministerie van Marine, schout bij nacht C. W. Heringa, de nieuwe kruiser „De Ruyter" overgenomen van de N.V. Dok- en Werfmaatschappij „Wilton Fyen- oord". Vanmiddag is de kruiser in aan wezigheid van Koningin Juliana offici eel in dienst gesteld. De bromfiets is bezig in snel tempo ons land te veroveren. Ondanks de kwestie wel of niet op het rijwielpad, heeft de stijging van het aantal bromfietsen zich voortgezet in een tempo, waarbij het alle andere weggebruikers ver achter zich laat. 1 Augustus waren er precies 283.023 van deze brommers. Dat is binnen een jaar een stijging van niet minder dan 30 pet. Het ziet er niet naar uit, dat er een spoedig einde aan deze stijging zal komen. Als het zo door zal gaan, zijn er eind van dit jaar ongeveer 310.000 bromfietsen. Men heeft berekend, dat tegen 1960 het aantal bromfietsen het millioen zal hebben be reikt. Dan zal naast het rijwiel, dat thans ongeveer 5,5 millioen Nederlanders omvat, de bromfiets het meest gebruikte vervoer middel zijn. De bromfiets komt verhoudingsgewijs het meest voor in Drente. Per duizend inwo ners bezit men daar 34,9 bromfiets. Na Drente komt Overijssel met 33,4 brommers per duizend inwoners. Zeeland staat op de derde plaats met 33,3 bromfiets. Limburg heeft de minste belangstelling voor dit vervoermiddel, slechts 19 bromfietsen per duizend inwoners. Van de grote steden be zit Enschede naar verhouding de meeste bromfietsen. Deze stad „bromt" als eerste op de lijst met een aantal van 41 brom fietsen per duizend inwoners. Na Enschede komt Rotterdam met 29 per duizend in woners. Dan Amsterdam, dat 28.1 brom fietsen per duizend Amsterdammers telt. Een van de vraagstukken van de brom fiets zal ongetwijfeld worden de overbevol king van onze fietspaden. Want men kan niet zonder meer een millioen bromfietsen toevoegen bij de toch al druk bereden rij wielpaden. Het gebrek aan ruimte zal zich dus zeker doen gelden en om maatregelen vragen. Ruimte die ook onze auto's en mo toren hard nodig hebben, want deze groep stijgt ook nog steeds op een wijze die ons te verstaan geeft, dat het zo tegen 1960 drie maal zo druk op onze wegen zal zijn als thans. Of liefst 6 ijiaal zo druk als voor de oorlog. Ex-koning Faroek zal door het revolu- tionnaire tribunaal bij verstek worden be recht na de huidige serie processen, aldus heeft een lid van het tribunaal vandaag meegedeeld. Er zal spoedig een aanklacht tegen Fa- roek worden uitgebracht. Het lid van het tribunaal geloofde niet, dat de Italiaanse regering Faroek zal uit leveren. Advertentie (Tot Donderdagavond) Voor het Noorden van het land: droog en overwegend zwaar bewolkt. Dezelfde temperaturen of iets ho gere. Zwakke tot matige en langs de Waddenkust later vrü krachtige Zuidwestelijke wind. Voor het Zuiden van het land: zwaar bewolkt met plaatselijk op klaringen en in de nacht en ochtend plaatselijk mist. Over het algemeen weinig verandering in temperatuur. Aanvankelijk weinig wind, later zwakke tot matige wind tussen Zuid en Zuidwest. Zon: 8.06—16.44. Maan: 15.21—6.15.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1953 | | pagina 1