Minister Witte laakt gevoerde woningpolitiek TE WEINIG WONINGEN MET VOLDOENDE RUIMTE In het gevolgde systeem zijn subjectieve behoeften der mensen verwaarloosd Koningin stelt „De Ruyter' de kruiser in dienst West-Duitsland benadeelt Nederlandse belangen Tot hoofd en hart Gegevens over drie grote steden Aanklager eist de galg voor Mossadeq Kransen van 25 landen op de Dam Boeiend maritiem schouwspel Zware vrachtauto op melkwagen Houding op verkeersgebied in strijd met eenheid van West-Europa Straaljagers in de mist Het weer KAMERLEDEN BEZORGD Cfee MORRIS iïejoieipa imj! PONDERDAG 19 NOVEMBER 1953 bureau smedestraat 5 - haarlem 77sfe JAARGANG No. 25842 Koreaanse gevangenen Uiteenzettingen weer stopgezet Ex-premier wil in hongerstaking gaan Vice-president Nixon: Japanse ontwapening was een vergissing Vliegtuig sleurt parachu tisten in zijn val mee Ongeluk in V.S. eist 15 doden Minister Snyder zou spion geprotegeerd hebben TREINBOTSING IN HASSELT „Laan van Wereld- veteranen" bij Ouwerkerk jBe yenA denauer Geen afspraak inzake E.D.G.-verdrag Melkventer gedood Boerenwagen door trein meegesleurd ongelukken Geen persoonlijke Belgische loodsen in Vlissingen staken De „De Ruyter" naar de V. S.? Zondagswet afgekondigd Twee piloten springen uit hun toestel; twee ande ren maken noodlanding Vermiste straaljager gevonden? Bij aanrijding gedood Door truck overreden en gedood Jongens stichten brand in houtloods Spoorbrug bij Leiden aangevaren Stagnatie in treinverkeer 15.000 op 19907 Handschoenen met lamsvacht ®,oon: Redactie 21544, Advertenties 21543 «&onnementen 20800 Postgiro 143480 Bivant- Beverwijk: Breestraat 171, telef. 4790 J<antoor en Red. Dmuiden: Leeuweriklaan 30 n. Telefoon 5790 'SCtie: 3. J. VV Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen, hoofdredactie: Drs. H. v. Run en W. Severin. oa. hoofdredacteur: W. van Willige. NIEUWE HAARIEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 47 cents per week, f 2.— per maand, f 6.per kwartaal Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544. (Van onze parlementaire redacteur) Minister Witte heeft gisteren bij de laatste ronde van zijn begroting van Wederopbouw en Volkshuisvesting enkele belangrijke mededelingen gedaan, die de Kamer nogmaals overtuigd moeten hebben van het eigen stempel, dat zijn beleid draagt. Hij heeft welbewust afstand genomen van wat hij hoemde de fictie van zijn voorgangers. Zij hebben misschien niet de opzet gehad bevolkingspolitiek voorop te stellen in hun streven, aldus de bewinds man, maar voor een gezond huwelijksleven was deze fictie een groot nadeel. Er zijn veel te weinig woningen van voldoende ruimte gebouwd en men liet het aan de gezinnen van pas gehuwden over later zelf hun weg naar grotere Woningen te vinden, terwijl de alleen komende ouders, die dus kleinere hui den konden betrekken, dan wel de opengelaten plaatsen zouden innemen. Dit rouleringssysteem zou volgens minister Witte op de duur uit moeten draaien op een eindeloos geschuif met gezinnen van het ene huis naar het andere, waarbij overheidsbemoeiingen toch ook niet gemist zouden kunnen ■Worden. De oorzaak van de gemaakte fouten zag hij in een systeem, dat geen rekening heeft gehouden met de subjectieve behoeften van de mensen zelf, maar dat uit cijferoptellingen objectieve normen voor de behoeften meende te kunnen achterhalen. De minister deed de Kamer gegevens 8an de hand over een ontstellend ge brek aan voldoende ruime woningen in de drie grote steden, die het volgende beeld te zien geven: Amsterdam: (cijfers in procenten van het totaal): 12,6 eenkamerwoningen, 37 tweekamerwoningen, 39 driekamerwo ningen, 11,4 vier en meer k.w. Den Haag: (cijfers in procenten van het totaal): 34 eenkamerwoningen; 43,4 tweekamerwoningen, 20,4 driekamerwo ningen, 2,2 vier en meer k.w. Rotterdam: (cijfers in procenten van het totaal): 6,9 eenkamerwoningen, 67,4 tweekamerwoningen, 20 driekamerwo ningen, 5,7 vier en meer k.w. Hij gaf deze cijfers als een bewijs, dat het optimisme van de heer Ten Ha gen (P.v.d.A.) in deze ongerechtvaardigd Was. Als het grote middel om een verbete ring in de gehele situatie te krijgen hcemde hij een verdere huurverhoging. Daarnaast een andere subsidiepolitiek, toezicht op de gemeenten en het uit drukken van het woningcontingent niet In kub. meters maar in woningen. De minister zei, dat hij minder ongelukken Verwachtte van het bouwen van iets te grote woningen dan van woningen die 'ets te klein zouden zijn. Hij zag met de kamér de mogelijkheid van een vermin dering van de overheidsbouw, om daar door de woningbouw nog op te voeren, maar al te veel moet men daar toch weer niet van verwachten. Het totaal dat de overheid per jaar aan bouw werken heeft uitstaan is slechts f20 van °f Kf^P het gehele bouwprogram niet rio millioen betekent dit nog j5T°ductie van een enkele week. Bovendien zit dat veen heSU^ in die f 20 millioen veel j, UievereeariP_g .V°°r de WOningbOUW zou opleveren. omdat er geheel andere arbeiders bij aan het werk'ziin die men niet zomaar kan omschakelt' nt Mi nister zal echter toch op dezesuggestie van de Kamer ingaan en probéren wat er nog te bereiken valt. De overspanning op de arbeidsmarkt Wordt nu zoveel mogelijk tegengegaan maar ook daarover is de minister met zijn ambtenaren geen baas De enige factor die de overheid in de hand heeft is het afgeven van de financieringsver klaringen. Men kan onmogelijk van Den Haag uit vaststellen wanneer met ae bouw wordt begonnen. Dat hangt af van investeringsdrang, arbeidsmarkt, het Weer, het materiaal, enz. Met de afgitte fan genoemde verklaringen wordt thans Zeer voorzichtig gemanoeuvreerd, om Zoveel mogelijk een geleidelijke ontwik keling te krijgen. Vandaar dat vele ge meentebesturen die in Den Haag om extra toewijzingen komen bedelen te leurgesteld moeten worden. Vele bur gemeesters begrijpen dat niet. Als het Werkloosheidcijfer in hun gemeente even oploopt willen zij de mensen weer ®an het werk zien te krijgen door de bouwbedrijvigheid op te voeren, maar °en Haag heeft andere zorgen. Tot dus- Ver is echter succes bereikt. Deze en Vermoedelijk ook de volgende maand het aantal van 6350 nieuwe wonin- 8en weer gehaald worden. (Vervolg op pas. 3) Disteren zijn de uiteenzettingen aan Koreaanse krijgsgevangenen opnieuw "'opgezet moeten worden. Volgens de krijgsgevangenencommissie zal het nu ®'et meer mogelijk zijn op 23 Decem- klaar te zijn met de explicaties, zo- als in de bestandsovereenkomst werd overeengekomen. De communistische eden willen de periode verlengen, maar anderen zijn daar tegen. Volgens een Indiase woordvoerder is do oommissie niet absoluut gebonden diau e wapenstilstandsovereenkomst, •u,® bepaalt dat zij op 21 Februari haar dav moet besluiten. Op die -p® moeten alle nog niet gerepatrieerde Verlaten11611, Sedemilitairiseerde zone teJp,jfsj?.ent Eisenhower heeft zich gis- *enV 1J(lens zijn wekelijkse persconfe- gpple van het beantwoorden van vra- IP-. ?Ver die affaire-White afgemaakt bi Np verklaring, dat hij hoopte, dat kie»ipVemker *954 wanneer er weer ver toe t ^en worden gehouden, deze kwes- t de geschiedenis zal behoren. De openbare aanklager in Teheran heeft vandaag geëist, dat oud-premier Mossadeq zal worden opgehangen, krachtens artikel sectie 317 van de krijgswet. Mossadeq heeft verklaard in hongerstaking te gaan, totdat de dood er op volgt. De bedreiging van Mossadeq kwam, nadat de aanklager gedreigd had hem eenzaam op te sluiten, indien hij voort gaat te klagen over de voeding, de omstandigheden, waarin hij verkeert en de beweerde aanslagen op zijn leven. De ontwapening van Japan na de tweede wereldoorlog is een vergissing, die hersteld moet worden, aldus heeft de Amerikaanse vice-president, Richard Nixon, vandaag verklaard in een toe spraak op een noenmaal van de Japans- Amerikaanse vereniging en de Ameri kaanse Kamer van Koophandel in Tokio. Een misrekening van de Verenigde Staten wat betreft de bedoelingen van de Sovjet-leiders, zo zei hij, was de oorzaak van deze vergissing geweest. De vice-president deed een beroep op Japan om zijn verdediging tegen een eventuele agressie te organiseren en, met behulp van Amerikaanse goede diensten, te komen tot een regeling van de Japans-Koreaanse geschillen. Gisteren is een Amerikaans transport vliegtuig van het type CII9 „een vlie gende pakkist" neergestort als gevolg van een motorstoring. De CII9 nam deel aan oefeningen van parachutisten bij fort Bragg in Noord-Carolina en tijdens zijn val werden zeven parachutisten, die U1t een ander toestel naar beneden waren ?,elfpr°ngen, aan hun parachutes meege- en gedood. Voorts kwamen ook acnt inzittenden van het toestel om het leven. De subcommissie van de Amerikaanse senaat, die een onderzoek Instelt in de affaire-White, heeft gisteren kennis ge nomen van een brief uit 1946 van de toenmalige minister van Financiën, John Snyder, aan Harold Glaser, waar- bij deze laatste benoemd wordt tot hoofd van de afdeling mohair onder zoek, tegen een salaris van 10.000 dollar. Glaser was tevoren in rapporten van het Federale Opsporings Bureau tezamen met Harry Dexter White genoemd in verband met spionnage voor de Sovjet- Unie. Nadien heeft Glaser de VS nog ver scheidene malen vertegenwoordigd, o.m. tijdens conferenties te Genève, Triëst en te Moskou. Bij zijn ontslag schreef mi nister Snyder hem, dat hij het betreur de de goede diensten van hem te moe ten missen. Snyder heeft voorzitter Jen- ner telegrafisch meegedeeld dat hij ver hinderd was om voor de commissie te getuigen, maar dat hij zich op een later tijdstip gaarne ter beschikking stelde. Voorts deelde hij Jenner mee, dat bin nen 18 maanden nadat hij minister was geworden alle van spionnage verdachte personen van zijn ministerie verwijderd waren. De personentrein MaastrichtHasselt (B.) is Dinsdagmorgen in Hasselt in botsing gekomen met een andere trein. In deze trein zat ook een zestal per sonen uit Maastricht, dat in België werkzaam is. J. Th. S., uit Maastricht, werkzaam te Brussel, bekwam ernstige kwetsuren. Hij is per auto naar huis ge bracht. Guyana De gouverneur van Brits Guyana heeft zes communisten verboden zich met politieke activiteiten bezig te houden. Wi^yrfivAw.iv (Van onze verslaggever) Tijdens een korte plechtigheid hebben vertegenwoordigers van vijf en twintig landen die deelnemen aan het congres van de World Veterans Federation, dat in Den Haag wordt gehouden, kransen gelegd bij het voorlopig Nationaal Mo nument in het Damplantsoen in de hoofdstad. De oorlogsveteranen maak ten. voorafgegaan door de Amerikaanse oorlogsinvalide Harold Russel een korte tocht door de stad, waarbij vlaggen van alle deelnemende landen en fakkels werden meegedragen. Op het Dam plantsoen was een erewacht betrokken door mannelijke en vrouwelijke pelo tons van de drie onderdelen van de strijdmacht. De Koninklijke Militaire Kapel, voor deze gelegenheid met spe ciale toestemming van H.M. de Ko ningin in ceremonieel tenue speelde treurmuziek. Nadat een hoornblazer van de kapel de „Last Post" had geblazen, werd door de president van de fede ratie, Albert Morel een korte toespraak gehouden. Voor het Paleis op de Dam werd tot slot een taptoe gegeven, De Wereldveteranen Federatie heeft besloten Vrijdag bij Ouwerkerk een laan van in totaal 400 bomen te planten, 20 bomen van elke delegatie. De laan zal de naam „Laan van Wereldvete ranen" krijgen. Een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft vanoch tend in tegenspraak met een bericht van het Duitse persbureau D.P.A. verklaard, dat mr. Beyen en dr. Adenauer geen en kele afspraak hebben gemaakt ten aan zien van een aanbeveling voor snelle ratificatie van het E.D.G.-verdrag op de komende Haagse conferentie van minis ters van Buitenlandse Zaken. H. M. spreekt de overdrachtsrede uit aan boord van het schip. Naast de Ko ningin de commandant van het schip, kapt. ter zee W. J. Kruys (midden) en de minister van Oorlog en Marine, ir. C. Staf. «ÉiS 8 "."V4 l.wy ,iu» „Het moet voor iedere zeeman een eer zijn om te varen op een schip, dat de naam van De Ruyter draagt. Deze krui ser, tot stand gekomen door de samen werking van de Koninklijke Marine en de Nederlandse scheepsbouw, vormt een overtuigend bewijs van het arbeidsver mogen, dat ons land in de na-oorlogse jaren kan opbrengen. Ik wens de De Ruyter een behouden vaart! Dat zei H.M. de Koningin gistermiddag op het achterschip van Nederlands nieuwste oorlogsbodem en even later klonk over de hoofden van de 973 marinemannen, die deze kruiser bevolken, het trotse bevel „Vlag hijsen!" Een varende stellage met fotografen kwam naderbij en de arbeiders van Wilton-Fyenoord, die tot in de mas ten van de vlak achter de kruiser in dok liggende „Tidaholm" waren ge klommen om zich van de plechtigheid der indienststelling van de De Ruyter niets te laten ontgaan, rekten de hoof den op dit grote moment, waarop hun werkstuk „Harer Majesteits" kruiser werd. Het was een feestelijke middag met alle stijl, welke speciaal de Marine aan een dergelijke plechtigheid weet te ge ven. Het meest spectaculair van alle traditionele gebruiken, welke bij een der gelijke indienststelling worden nage leefd. was wel het z.g. paraderen van de gehele bemanning. Aan bakboordzijde stelden zich over het gehele schip van boven tot onder de mannen van de De Koningin poseert met da bemanning boord van Hr. Ms. kruiser „De Ruyter". Twee Russische emigranten, de 98-ja- rige Martha Podrezowa waarschijn lijk de oudste emigrante ter wereld en haar 60-jarige dochter Katharina Bokowa (links) vertrokken per vlieg tuig uit München, met bestemming New York. De oude dame heeft drie Russische tsaren, twee democratische eerste ministers en drie bolsjewisti sche premiers overleefd. Moeder en dochter emigreren onder auspiciën van de Tolstoy stichting; zij zullen verblij ven op een boerderij in de staat New York. (Van onze correspondent) Een ernstig verkeersongeval vond gistermorgen plaats op de Rijksstraat weg nabij Vries, toen een zware vracht» auto met aanhangwagen boven op een melkwagen reed. De vrachtauto wilde de melkwagen passeren, maar de chauf feur zag door de dichte mist niet dat van de tegenovergestelde richting een autobus naderde. De melkwagen werd totaal vernield en de melkventer, de 28-jarige A. Pie- ters vader van twee kinderen werd op slag gedood. De vrachtauto werd door de botsing op de kanaaldijk geworpen, nadat eerst enkele bomen geraakt wa ren. T)e wagen kwam toen op de kop terecht en de cabine werd geheel inge drukt. Toegeschoten omwonenden en voorbijgangers slaagden er in de be stuurder uit zijn netelige positie te be vrijden. Daarvoor moest eerst een boom worden omgekapt. Het slachtoffer werd met verschillende verwondingen over gebracht naar het Academisch Zieken huis te Groningen. De vaten spiritus en petroleum, waarmee de aanhangwagen geladen was, werden over de straat ge slingerd. Het voor de melkwagen ge spannen paard werd zeer ernstig ge wond en moest worden afgemaakt. (Van onze correspondent) Op de onbewaakte overweg vlak voor Den Horn is gistermorgen een boeren wagen door de trein GroningenLeeu warden gegrepen en een paar honderd meter meegesleurd. Wonderlijk genoeg deden zich geen persoonlijke ongeluk ken voor. De boer heeft waarschijnlijk de trein niet gezien door de dichte mist. De wagen was totaal vernield en de lading pulp lag over een grote opper vlakte verspreid. De trein werd ernstig beschadigd en moest later naar Gronin gen teruggebracht worden. In Vlissingen zijn ongeveer zeventig van de ruim tachtig aldaar gestation- neerde Belgische zee- en rivierloodsen, gister in staking gegaan. De staking heeft geen financiële, maar een principiële achtergrond. De loodsen menen, dat de laatste tijd te veel wordt afgeweken van het statuut van het Belgisch rijkspersoneel. Door deze staking, maar ook door het mistige weer, is een stremming ont staan in het scheepvaartverkeer van en naar Antwerpen, Op de Westerschelde liggen ongeveer zestig schepen te wach ten. aan Marine op met het gezicht naar de kade. Het indrukwekkende grijze gevaarte, dat de verbijsterende lengte heeft van meer dan 187 meter, ging leven en even later, toen de Koningin het schip ver laten had, daverden uit twee vuurmon den 35 saluutschoten over de werf. Zevenduizend man personeel van Wil- ton-Fijenoord in hun overalls en nog eens drieduizend familieleden van deze mensen juichten de Koningin, die ge kleed was in een bruine bontmantel met op het hoofd een blauw kapje en die een bouquet orchideeën droeg, bij haar vertrek van de werf na. Op de vrolijk gepavoiseerde kruiser begon daarna op deze pittig frisse najaarsmiddag het feest ter ere van de trots van de nieuwe Ne derlandse vloot. Het werk op de altijd drukke werf lag voor de De Ruyter stil. De nieuwe in gebruik gestelde krui ser „De Ruyter" zal waarschijnlijk een reis maken naar de Verenigde Staten. Dit geschiedt in de garantieperiode van de werf. Daarna zal de kruiser naar de werf terugkeren voor de montage van enige apparatuur. „De Zeven Provin ciën" zal na de in dienst stelling waar schijnlijk een reis maken naar de Ned. Antillen. Tracht in het geluk van anderen uw eigen geluk te vinden j Ook dit jaar heeft de regeringspolitiek van West-Duitsland op verkeersgebied weer de grootste zorgen gebaard, al dus merken zeer veel Tweede-Kamerle den op in het voorlopig verslag op d« begroting van Buitenlandse Zaken- Wat Nederland: van die zijde wordt aangedaan, is, aldus wordt opgemerkt, ongetwijfeld volstrekt in strijd met de geest van de voor Europa zo noodzake lijke samenwerking, welke juist op het gebied van het verkeer de vorm van integratie zal dienen te krijgen. De houding van West-Duitsland ten aan zien van de binnen-scheepvaart, de discriminatoire bevoordeling van zijn zeehavens door middel van spoorweg tarieven en anderszins vormen een be lemmering voor iedere gunstige ont wikkeling van een samenwerking op verkeersgebied. Deze houding is in strijd met de ook door Duitsland voor gestane eenheid van West-Europa De Duitse Rijnvaartpolitiek blijft in strijd met de door de Acte van Mann heim voorgeschreven vrije scheepvaart. Vele Duitse speciale spoorwegtarieven, ook voor de doorvoer, zoals bijv. uit en naar Oostenrijk, blijven hun discri minatoire karakter behouden ten na dele van onze zeehavens. Men vraagt zich af, welke mogelijk heden, eventueel rechtsmiddelen, er nog bestaan, om deze en andere benadeling van Nederlandse belangen, die ons in het bijzonder van Duitse zijde worden aangedaan, te bestrijden. In het Staatsblad is afgekondigd de wet van 15 October, houdende nadere voor schriften ter wegneming van beletsels voor de viering van en ter verzekering van de openbare rust op de Zondag en enige Christelijke feestdagen (Zondagswet). De oude Zondagswet (van 1 Maart 1815) komt te vervallen wanneer de nieuwe wet in werking treedt, dit is twintig dagen na de dag van afkondiging, (Van onze verslaggever) De piloten van twaalf Thunderjet- straaljagers van de vliegbasis Eindho ven zijn gistermiddag door het oog van de naald gekropen, toen zij tijdens een oefenvlucht plotseling door slecht' weer werden overvallen. Onmiddellijk nadat men op het vliegveld van de meteorolo gische dienst de melding doorkreeg, dat er verrassend snel een dichte mist kwam opzetten, gaf men de vliegers opdracht met de grootste spoed naar de basis te rug te keren. Het zicht was echter zo slecht, dat slechts één piloot er in slaag de zijn machine op Eindhoven aan de grond te zetten. De elf overige Thun- derjets kregen daarop opdracht naar andere velden uit te wijken. Vier pilo ten zijn daar niet in geslaagd; toen hun brandstof op was hebben twee vliegers hun toestellen met hun schietstoelen verlaten en zijn veilig met hun parachu tes geland, de twee anderen hebben een buiklanding uitgevoerd, één bij Ven horst en de ander op een vliegbasis in Duitsland. De twee toestellen, die boven Brabant door hun piloten waren verla ten, zijn in het open veld neergestort, zonder slachtoffers te maken. Op de vliegbasis Eindhoven leefde men toen nog in spanning pver het lot van de zeven andere vliegers. In de loop van de avond kwamen na elkaar de meldingen binnen, dat zij het er allen levend hadden afgebracht Eén piloot slaagde erin op het vliegveld Volkel te landen, de zes anderen zetten hun ma chines op vliegvelden in Duitsland aan de grond. Zoals bij ieder vliegongeluk is er ook nu onmiddellijk een commissie van on derzoek in actie gekomen. Gisteravond zijn deze deskundigen op het vliegveld Eindhoven aangekomen. Het zal hun voornaamste taak zijn vast te stellen of het onder de weersomstandigheden van gistermiddag verantwoord was de straal jagers te laten opstijgen. Naar aanleiding van het opsporings werk naar de vermiste Thunderjet- straaljager deelt de Luchtmachtvoor- lichtingsdienst mede, dat Dinsdagavond tegen het donker worden twee sleep boten van de Koninklijke Marine, die met vier boten van de politie te water de gehele dag hadden gesleept in de omgeving van de plaats, waar visser Mol uit Volendam Donderdagmorgen een waterzuil had zien opspuiten, bij het dreggen zijn gestoten op een hard voorwerp. Deze plaats ligt één mijl ten N.W. van de plaats, die door schipper Mol was aangewezen. (Van onze correspondent). In de Rijssensestraat te Wierden is Woensdag de 78-jarige H. J. E. uit Wierden door een personenauto aange reden, toen hij plotseling de straat overstak. De man, die op weg was naar zijn huisdokter, overleed ter plaatse. In Groningen wilde gistermorgen aan de Oostersingel de 53-jarige H. Pera met zijn fiets uitwijken voor een naderende gemeentebus. Hij sliptefin de tramrails en werd toen overreden door een achter hem rijdende truck met oplegger. In het Academisch ziekenhuis is het slachtoffer overleden. Twee met lucifers spelende jongens van omstreeks negen jaar oud hebben gisteravond brand veroorzaakt in een houtloods van een timmer- en aanne mersbedrijf in Zaandam. De jongens stookten een vuurtje in een aan de op slagplaats grenzend schuurtje, toebeho rende aan de vader van een hunner. Een agent van politie zag de vlammen uit de schuur slaan en ontdekte de jon gens, van wie er een in brand stond:. Hij drukte de jongen tegen zich aan en doofde de vlammen. Het jeugdige slacht offer zal het voorlopig zonder hoofd haar moeten stellen, maar is niet noe menswaardig gewond. De brandweer was de situatie met vijf stralen water weldra meester. De schade aan hout en gebouwen is nog niet bekend, maar wordt geschat op f 10.000. Zij wordt door verzekering gedekt Tussen zeven en acht uur Woensdag avond is de spoorbrug bij De Vink te Leiden aangevaren. Het verkeer tussen Leiden en Den Haag moest gedurende enige uren met bussen worden onder houden. Om ruim tien uur konden de treinen de brug weer passeren. Het verkeer was toen weer normaal. In de 521ste Staatsloterij vierde klasse, vierde lijst, is de prijs van f 15.000 ge vallen op lotnummer 19907. Advertentie BaRTELJORISSTRAAT 20 TEL. 13439 (Tot Vrijdagavond) Zwaar bewolkt met verspreide op klaringen en in de Zuidoostelijke helft van het land plaatselijk nevel of mist. Overwegend droog. Matige tot zwakke wind uit Westelijke rich tingen. Weinig verandering in tem peratuur. Zon: 8.0816.43. Maan: 15.527.44.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1953 | | pagina 1