Franse Assemblée aarzelt een beslnit te nemen Premier Laniel stelt de vertrouwenskwestie De zes in Den Haag DG-1 van de Sabena maakt geslaagde buiklanding op Schiphol Mislukte landing door een misverstand en een ogenblik verwarring in de cockpit Zaandamse inbreker in arrest Ampullen met vergif nog niet alle opgespoord ARTSEN EN APOTHEKERS GEWAARSCHUWD Tot hoofd en hart emmutwwuirn,/ Europa is ook aan de andere kant Russisch schip aan de ketting gelegd Eerste waterkracht centrale In de Maas bij Linne Ook verdacht van verduistering van bromfietsen Zorg van Officier van Justitie Wonderlijk goed afgelopen III»» Het weer Parodi vervangt Georges Bidault Schichtig paard kost landbouwer het leven Lijn ZwolleMeppel weer vrij Voorstellen inzake nieuw stadhuis en operagebouw Nieuw R.A.I.-gebouw? MINISTER BIDAULT NOG NIET NAAR DEN HAAG In Vlissingen PASSAGIERS VOELDEN ZELFS NIETS VAN EEN SCHOK B. en W. vsjp Amsterdam: DODELIJK ONGELUK TE LENT Duffel Monty-coats f 59.50 gONDERDAC 26 NOVEMBER 1953 77ste JAARGANG Nó. 25848 7 v~*v~»vww™*~^w^^Wm..w,w'\:P|p^ -£&LlV (Van onze Parijse correspondent) PARIJS, hedenochtend. Dank zij de besluiteloosheid van de Nationale Vergadering: zal minister Bidault voorlopig niet naar Den Haag komen. Om de Nationale Vergadering tenslotte op een enigszins bevredigende wijze uit de impasse te helpen, heeft •te minister-president de heer Laniel de vertrouwenskwestie in constitutio nele vorm gesteld op een motie van de leider der Onafhankelijken de heer Garet. Deze motie luidt aldus: De Nationale Vergadering, verwijzend naar de investituursverklaring van de minister-president, die door een brede 'Meerderheid is goedgekeurd, verzoekt de voortzetting van de politiek tot opbouw van een vereend Europa te verzekeren. Zij hecht haar goedkeuring aan de verklaringen van de regering en elke toevoeging aan deze tekst af wijzend, gaat zij over tot de orde van de dag. Aan de strijd achter de coulissen tussen de door de oud-Gaullisten ge leide rechterzijde en de Europees ge tinte linkerzijde zal derhalve eerst Vrijdag een dag van beraad is Grondwettelijk vereist een einde ge staakt worden. Welk einde dit zijn zal, is thans nog niet te zien. Do situatie is uiterst verward. Reeds spreekt men overal over een nieuwe regeringscri sis. Ter ene zijde schijnen de oud-Gaul listen besloten de anti-Europese strijd tot redding van de Franse souvereini- teit en onafhankelijkheid tot het einde toe te willen voeren, elke „Europese" motie afwijzend. Ter andere zijde zul len de gevolgen van een regeringscri sis, thans enkele weken voor de presi dentsverkiezing, een ontzaglijke slag toebrengen aan het prestige van Frankrijk in de wereld en aan dat van de democratie in Frankrijk. Een motie van wantrouwen tegen de regering zou, daar het de tweede maal is binnen achttien maanden, de president grondwettelijk in staat stel- ~\T andaag komen in Den Haag de V ministers van Buitenlandse Za- ken bijeen van België, West- Duitsland, Frankrijk, Italië, Luxemburg en Nederland. Zij ontmoeten elkaar niet voor de eerste keer, want de zes minis ters hebben de afgelopen jaren verschei dene malen in tal van Europese steden vergaderd. En telkens hebben zij an dere aspecten behandeld van één en hetzelfde vraagstuk: de éénwording van Europa. Dat is een onderwerp, dat niet alleen zorgvuldige overweging verdient, maar dat ook weerstanden op roept van uiteenlopende aard. Aan de details is men voorlopig nog niet toe. Het gaat nu nog maar om de grote prin cipes. Het streven naar Europese een wording heeft tot dusver tot één prac- tisch resultaat geleid: de vorming van de Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal. Verder werd op 27 Mei 1952 in Parijs ondertekend het Verdrag tot oprichting van de Europese Defensie Gemeenschap, met bijbehorende Over eenkomsten en Protocollen. Maar of- Schoon artikel 132 van het EDG-Verdrag Uitgaat van de veronderstelling, dat de Ratificatie binnen zes maanden na de ondertekening zou geschieden, is thans hog niet te voorzien, wanneer de laatste acte van bekrachtiging zal zijn gedepo neerd. Dat betekent geenszins, dat het Verdrag in de doofpot is geraakt, want, direct en indirect, heeft het belangrijke Reacties wakker geroepen in de Raad gevende Vergadering van de Raad van Europa en in het Franse parlement. Het is voor niemand een geheim, dat de ver houding tussen Frankrijk en West- Huitsland de lotgevallen van de verdere integratie van Europa voor een belang rijk deel bepaalt. Frankrijk wordt be heerst door twee sentimenten: vrees en trots. Vrees voor een Duits overwicht in Europa. Trots, die het nooit kan la ten om de Franse Unie in één adem te noemen met het Britse Gemenebest, en die Frankrijk aanspraak doet maken op een bijzondere positie in Europa. Als de Derde Republiek bereid is het EDG- Verdrag te ratificeren, dan doet zij dat °nder drie voorwaarden: in de eerste Plaats moet Groot-Brittannië zijn ge- Wicht op enigerlei wijze in de Franse ®chaal werpen, voorts dient er een op lossing te komen voor het Saar-probleem en de andere staten-leden moeten de Protocollen van René Mayer aanvaar- Sen. Behalve deze voorwaarden heeft rankrijk ook nog een wens. Het wil Rowel de EGKS als de EDG geplaatst zhni onder „democratische controle", een 'Politieke Autoriteit", wier competen ces reëel mogen zijn, maar die zich ®'rikt tot deze twee integratievormen z°Uden beperken. Een andere opvatting Jhtrent een „Europese Politieke Ge meenschap" wordt beleden door de Raadgevende Vergadering van de Raad h Europa. Die zou liever aansturen len tot Kamerontbinding over te gaan Een oplossing waarvoor de Europea nen niet zouden terugdeinzen en mis schien terecht. Het Franse volk is stel lig in brede lagen veel Europeser dan de Kamer thans wil laten geloven. Met een zekere trots gnuiven de oud-Gaullisten over de nederlaag die zij de voorstanders van het Europese leger bezorgd hebben door verwerping van de socialistische, door de M.R.P. en enkele Radicalen gesteunde motie 325 stemmen waren tegen, 247 voor. Doch deze nederlaag is in feite weder om veroorzaakt door de communisten In de 325 stemmen tegen zitten onge veer 110 stemmen van Moscovieten en meelopers. Van de „vrije" stemmen blijven er dan nog slechts 215 tegen over en 247 voor. Een merkwaardige nederlaag. Van alle kanten wordt deze dramati sche ontwikkeling getekend in Dreyfusi- aanse termen. Het woord crisis van het Franse bewustzijn klinkt onophoudelijk uit alle monden. Als dit inderdaad zo is zouden nieuwe verkiezingen wellicht de enige afdoende oplossing kunnen zijn, te meer waar het hier gaat om het voor de geschiedenis van Europa zo belang rijke antwoord op een gedujei.de tien jaar door Frankrijk zelf geïnspireerde en geleide politiek, die niet slechts het lot van Frankrijk bepaalt, maar ook be slissend is voor de toekomst van Europa. De concrete Europese plannen zijn van Franse staatslieden afkomstig: Schuman, Pléven, Bidault. Een totale herziening van dezp politiek, een fun damentele omkering, maakt raadple ging van het volk zeker gewenst. Even-, eens met het oog op de a.s. presidents verkiezingen en de vorming van een nieuwe regering, die machteloos zou blijven zolang deze samenstelling van de Kamer bestaat, kan het een cplossina zijn het volk te laten beslissen. Het is stellig vruchtbaarder belangrijke Euro pese conferenties als die in Den Haag en een wereldconferentie als die in Ber muda te houden met een overtuigd partner dan met een Frankrijk dat zich niet binden kan omdat de regering niet weet waartoe het volk en zijn vertegen woordiging bereid is. Het is niet duide lijk of verkiezingen technisch nog we! mogelijk zijn. Zoveel is zeker dat een groot deel van de Kamer daar zeer sterk tegen gekant is. Tenslotte is en blijft Frankrijk de spil van elke Euro pese organisatie en, kan zijn medewer king in de wereldorganisatie van de veiligheid niet gemist worden. De gedachte van de Europese eenheid zal aan de grenzen van de Europese landen levendig worden gehouden. Overal, waar sprake is van levendig grens verkeer, zullen „Europa-schilden" worden aangebracht, die als opschrift voeren: „U komt uit Europa U blijft in Europa". Het eerste van deze borden is geplaatst bij de Luxemburgs-Duitse grenspost Wasserbillig. In totaal 400 van deze schilden zullen worden opgericht. Vannacht, omstreeks drie uur, is het Russische schip „Karna", dat gister avond aan de grond was gelopen in de Schelde bij de „Schone Waardin" zon der assistentie vlotgekomen. Het heeft zijn reis echter niet kunnen voortzetten; op de rede van Vlissingen is het schip aan de ketting gelegd, daar het door zijn vastlopen schade heeft aangebracht aan de dijk bij Rammekens. Naar wjj vernemen is aan de N.V. Noury en van der Lande te Deventer vergunning verleend voor het bouwen van een waterkrachtcentrale in de Maas nabij Linne (L.l. Deze beslissing opent de mogelijkheid dat voor de eerste maai in de geschie denis van Nederland kan worden over gegaan tot het winnen van electriciteit uit waterkracht uit een van onze grote rivieren De vergunning was door de N.V. Noury en van der Lande aangevraagd ten behoeve van haar chemische fabriek De N.V. Noury en Van der Lande be zit reeds een waterkrachtcentrale op de Roer bij Roermond ten dienste van haar fabriek aldaar. Nu het niet waarschijnlijk is, dat de Franse minister van Buitenlandse Za ken, Georges Bidault, vóór de slotzit ting van de Haagse conferentie naar ons land kan komen, zal de Franse delega tie onder leiding staan van Alexandre Farodi, secretaris-generaal van het Franse ministerie van Buitenlandse Za ken, die de rang heeft van ambassa deur. De Rijnvaartorganisaties in Zuid- Duitsland hebben het voornemen aan gekondigd ook hunnerzijds te protes teren tegen de kanalisatie van de Moe zel, die in Frankrijk gewenst wordt. (Van onze speciale verslaggever) Tengevolge van een misverstand en een ogenblik van verwarring in de cockpit is gistermiddag op Schiphol in de mist de landing van een DC-4 van de Belgische luchtvaartmaatschappij Sabena mislukt. Doordat het landings gestel nog niet volledig was uitgeklapt, toen de viermotorige machine de grond raakte, zakte het toestel door zijn wielen heen en kwam met de buik op de landingsbaan terecht. Toen de „00CBH" enige honderden meters verder met een vrij ernstig beschadigde buik, verkreukeld landingsgestel, verwrongen schroefbladen en ingedeukte motorgondels tot stilstand kwam, verlieten de vier en twintig passagiers rustig het toestel, zich er niet van bewust, dat slechts door de verrassend goede afloop van de buiklanding een ramp was uitgebleven. Ze waren niet alleen evenals de bemanningsleden ongedeerd gebleven, maar hadden zelfs niet in de gaten gehad, dat hun machine een foutieve landing maakte. „Ik heb niets onregelmatigs gemerkt en ook niets van een schok gevoeld," verklaarde een van hen later. En een dame, een van de zeven passagiers op doorreis, zei, dat ze zó in een vliegtuig naar New York had willen overstappen. „Er is immers niets gebeurd," ver klaarde ze. Vlet de arrestatie van de 46-jarige Zaandammer L., die er van verdacht wordt onlangs te hebben ingebroken in de Christelijke Landbouwschool te Nunspeet, meent de politie een goede vangst te hebben gedaan. Gebleken zou zijn, dat L. zich aan verschillende inbraken en verduisteringen heeft schuldig gemaakt. De Zaanse recher che, die hem aan de tand heeft ge voeld in het Huis van Bewaring te Zwolle, waar de Zaandammer is in gesloten, zegt verschillende oude za ken tot klaarheid te kunnen brengen. L. heeft tal van bromfietsen verduis terd. Hij huurde deze in Koog aan de Zaan, Amsterdam, Amersfoort, Hil versum en waarschijnlijk nog in ver schillende andere plaatsen en maakte deze daarna te gelde. Er worden hem 'het een volwaardige Europese regering een Europees parlement, waarbij voorlopig nog in het midden zou °gen blijven, of Europa één grote ^Rjdsstaat of een statenbond zou wor- Siuf initiat'ef van de ministers van ^errtnlandse Zal<cn uit de zes landen, vo^ een zgn. „Assemblée ad hoe" ge- die op 9 Maart j.l. met een ont- Uit v°or zo'n Politieke Gemeenschap digq hus kwam. Dat ontwerp bevre- "^erp e de~ïj rtniet alle Partijen en met name er u, derlandse afgevaardigden drukten statu?? spi-',; over uit, dat het ontwerp Varen onv°ldoende recht deed weder- tr.ini aal? een plan van de Nederlandse ®ur0r>fr ~?yen, dat de stichting van een btekelifv "olitieke Gemeenschap onver- deüjke vei"bonden acht met de gelei delijke ■p0rm'ng van een gemeenschap- heeft dp Uropese markt. Dit plan-Beyen °p voriZOrgen van de Franse delegatie Vergroot8e conferenties aanmerkelijk y°egd'heruïl ruime conceptie van de be- tot de harê' van de EPG kan zij nooit dit slechte malien en als men weet, dat Hjn, die h 6en paar van de problemen 2agen te tuf mynisters in de komende ?e'ijk, dat n gaan, dan is het dui- u op hun j0g heel wat moeilijkhe- hun pad zullen vinden. Nog steeds heeft de Amsterdamse re cherche geen zekerheid dat de in 1950 door de hoofdstedelijke pharmaceutische fabriek in omloop gebrachte vergiftig de ampullen uit de circulatie zijn. „Achteraf is gebleken, dat bij de betrok ken fabriek de administratie even onvol ledig was als de controle op de verzon den geneesmiddelen", aldus verklaarde Woensdag de officier van justitie, mr. F. Hollander. „Ons is thans gebleken, dat er ampullen met de gevaarlijke in houd in omloop zijn gekomen, die niet waren geboekt in de administratie. We zijn dus nu nergens meer zeker van. Mijn vertrouwen in de fabriek is op dit punt beschaamd". Naar men zich zal herinneren be rust de fatale vulling der ampullen op een noodlottige vergissing in de fabriek. In diverse plaatsen van ons land vielen slachtoffers. Apothekers, dokters en patiënten meenden te doen te hebben met ampullen gevuld met vitamine C. In werkelijkheid bevatten de ampullen tevens arsenicum. Begin van deze maand meende men, dat zij waren opgespoord, hocwej de officier van Justitie twee weken gele den toen reeds moest bekennen: „Ik durf er geen eed op te doen, dat ze allemaal zijn achterhaald". „Nadien", zo deelde hij gisteren mede, „is nog een aantal ampullen voor de dag ge komen, waarvan niemand wist dat ze in omloop waren gebracht". Op instigatie van de hoofdinspecteur van de Volksgezondheid is de vorige week door de fabriek een circulaire verzonden aan alle artsen en apothekers in ons land met bijzonderheden ovei de gevaarlijke ampullen De dozen, waarin ze zijn verpakt, dra gen het nummer 030102. Beschikt men niet meer over de dozen, dan kan men de ampullen herkennen aan het op schrift op het etiket: „acidum ascorbi- nicum". Bovendien is de op het etiket gedrukte inhoud, t.w. het cijfer 100 mil ligram met inkt gewijzigd. De 1 is n.l. doorgestreept en er is een 2 voor in de plaats gezet, zodat men thans als in- houdscijfer 200 milligram leest. De officier acht het niet noodzakelijk over te gaan tot publicatie van de naam der fabriek. „Alle artsen en apothekers zijn immers per circulaire door de fa briek zelf gewaarschuwd. Er kan dus bij hen geen misverstand bestaan. Bo vendien is het uitgesloten, dat door hen blaam wordt geworpen op een andere fabriek." Of in deze zaak te zijner tijd nog een strafvervolging zal worden ingesteld, kon de officier niet zeggen. Het onder zoek door de rechetche is n.l. nog lang niet afgesloten, zo deelde hij mede. Bij het passeren van een vrachtwagen is Woensdag in Kesteren het paard, dat voor de wagen van de zeventigjarige landbouwer J. van D. uit Kesteren was gespannen, schichtig geworden. Het dier maakte onverwachts een djsprong, waardoor de wagen tegen een muurtje reed en een wiel verloor. De landbou-» wer viel van zijn zitplaats en raakte tussen de wagen en de langs zijn boer derij staande omheining bekneld. Hij is op weg naar het ziekenhuis overleden. Men kan nooit gelijk krijgen in strijd met God. De werkzaamheden bij het opruimen van de ravage, die is aangericht op de spoorlijn ZwolleMeppel, waren van ochtend zover gevorderd, dat het ver keer over één spoor voor sneltreinen van 7.15 uur af werd hervat. Om 10.34 uur was ook het tweede spoor vrij, zodat het treinverkeer thans ge heel normaal is. verder o.a. inbraken ten laste gelegd In de Christelijke school te Zaandam, waar hij de spaartrommels met geld van de leerlingen zou hebben wegge nomen. Bij een huiszoeking in Zaamdam vond de recherche bij L. een handzaag, die hij van een zijner buren had gestolen, tezamen met een bedrag van 260. Bovendien vend men een stempel met de naam „Gouwlooze" en verschillende sleutels. Het stempel leverde de ont knoping op van de verduistering van tal van bromfietsen. Bij zijn verhoor Dekende hij, dat hij enkele jaren geleden een legitimatiebe wijs van de artillerie-inrichting had ge vonden en dat hij op dit valse bewijs, waarop de naam onleesbaar was gewor den; zijn foto had bevestigd en de naam „Gouwlooze" er op had gestempeld, on der welke schuilnaam hij zijn practij- ken jaren kon voortzetten. L. wordt o.m. nog verdacht van verduistering van 1000, als penningsmeester van een familiereisclub. Ondanks de vele feiten, die de poli tie tegen de man inbrengt ook de Amsterdamse recherche is nog met hem bezig blijft L. hardnekkig ontkennen- Gistermorgen vroeg is op de met automatische knipperlichten beveiligde onbewaakte overweg nabij de Vecht- brug, op het baanvak ZwolleMeppel, de trein van 7.55 uur uit Zwolle in aanrij ding gekomen met een truck met op legger. De trein reed de vrachtauto in tweeën, ontspoorde en kwam terecht in een sloot. De bestuurder van de vracht wagen heeft blijkbaar het knipperlicht niet opgemerkt, noch het belsignaal ge hoord. De bestuurder werd lichtge wond, evenals zijn medepassagier e. De treinkok Bos uit Amsterdam liep brandwonden op en de wagenvoerder Bellink uit Zwolle kreeg lichte sny- tvonden. De goede afloop van de buiklanding is daarom zo verwonderlijk, omdat men er zich noch op de grond, noch in het vlieguig op had tvoorbereid. Er waren geen maatregelen getroffen om het bij een buiklanding zo grote brandgevaar te verkleinen; de bemanning had niet de overtollige benzine gestort en ook de motoren waren niet uitgeschakeld. Het vliegtuig kwam normaal binnen voor de landing op de mistlandingsbaan. Het horizontale baanzicht bedroeg op dlat moment 600 tot 750 meter en het verticale 40, ruim voldoende om te lan den, want de Sabena heeft als minimum horizontaal zicht 500 meter vastgesteld. Gezagvoerder Remy had op dat moment het commando. Rechts naast hem, op de plaats van cis tweede piloot zat de z.g. „check-pilot". een vlieger, die om het half jaar met zijn collega's op de bok meevliegt, om hun vliegvaardigheid te controleren, chef-piloot Cocquit. Remy volgde de normale landings procedure en gaf zijn boordwerktuig kundige cle gebruikelijke commando's: landingsgestel uit, remkleppen uit, minder gas. Maar op zestig meter hoogte zag hij plotseling (links van de baan) de grasmat onder zich door schuiven. Denkende dat hij naast de landingsbaan zat, wilde hij toen het vliegtuig weer optrekken en daarom gaf hij bevel de wielen weer in te trekken en gas te geven. Chef-piloot Cocquit, een van de meest ervaren pi loten van de Sabena, die zoveel vlieg uren op zijn naam heeft staan dat hij „luchtmillionnair" wordt genoemd, zag de landingsbaan (rechts van hem' evenwel duidelijk. En toen ontstond het fatale misver stand. Cocquit gaf te kennen dat hij het commando overnam, zei dat ze wèl zouden landen, greep de stuurknuppel voor zich en duwde de neus van het toestel omlaag. In de kostbare seconden die toen volgden wisselden gezagvoerder Remy en de boordwerktuigkundige even over en weer van gedachte over de ontstane situatie, de boordwerktuigkun dige liet het landingsgestel weer uit klappen, maar iets te laat. En Cocquit bemerkte pas dat het rode lampje op zijn instrumentenbord nog waarschu wend brandde, toen hfj al voelde dat de fe§§« Hp «Ëi i WÊm Zonder dat een van de passagiers is gewond, heeft een vliegtuig van de Sabena een buiklanding ge maakt op een in de mist gehulde startbaan op Schiphol. machine door het landingsgestel heen ging. Het ongeluk gebeurde om tien voor half drie precies. Op de verkeerstoren sloeg men onmiddellijk alarm en bin nen enkele minuten was de brandweer gearriveerd en waren de slangen uitge rold. Maar hoewel de Belgische ma chine over honderden meters een spoor in de betonnen landingsbaan had achter gelaten en er door de wrijving even een rookwolk ontstond, brak er geen brand uit. „U kunt uitstappen", zei de stewardess, en zonder enige paniek ver lieten de vier en twintig passagiers het toestel. Een trap was niet nodig, want ze konden uit de deuropening zo op de grond stappen. Zeventien passagiers hadden Amsterdam ais eindbestemming; de zeven anderen zijn gisteravond per auto naar Brussel vertrokken om daar vandaan door te reizen. Het toestel was precies op de krui sing van 4e startbanen 0523 en 1432 tot stilstand gekomen, waardoor alle lucht verkeer op Schiphol volledig werd ge blokkeerd. Gisteren was dat evenwel niet erg, want door de zware mist lag het vliegverkeer toch stil; het Sabena- vliegtuig is het enige, dat gisteren ge tracht heeft te landen. En omdat men de opruimingswerkzaamheden bij kunst licht heeft voortgezet, was de gestrande machine gisteravond laat al weer in een hangar ondergebracht, zodat de baan vanmorgen vry was. Gisteravond heeft een commissie van onderzoek van de Sabena, waarin drie directeuren zitting hebben, op de Am sterdamse luchthaven een onderzoek ingesteld naar de schade, die het vlieg tuig heeft veroorzaakt. Deze commissie heeft nu het onderzoek gaande is nog geen officiële lezing gegeven van het misverstand, dat de mislukte lan ding tengevolge heeft gehad. In de memorie van antwoord van B. en W. van Amsterdam op het algemeen verslag van het onderzoek van de ge meentebegroting 1954 door de raad delen B. en W. mede dat zij voornemens zijn by de raad voorstellen in te dienen voor de bouw van een nieuw stadhuis en van een opera en dat zij grote kans aanwezig achten om tot overeenstem ming te komen inzake de bouw van een nieuw R.A.I.-gebouw annex congresge bouw en een sporthal. Zij achten de kans dat de staat Israël overeenkomstig het raadsbesluit van enige maanden geleden de voormalige Hollandse Schouwburg zal huren zeer gering. Tenslotte zeggen zij bereid te zijn proeven te nemen met de vervan ging van tramlijnen door autobussen of trolleybussen. De 63-jarige kapper Van Haaren uit Lent is het slachtoffer geworden van zijn eigen onoplettendheid bij het over steken van de drukke autosnelweg ArnhemNijmegen. De heer Van Haaren stapte uit een bus van de Gel derse Tramwegen ter hoogte van de oprit naar de Waalbrug te Lent. Hij liep achter de bus langs en stak toen de drukke verkeersweg schuin over. De man die hardhorend was en een bril droeg schijnt geen aandacht te hebben geschonken aan het verkeer dat uit de tegenovergestelde richting am. Een bus, eveneens van de rse Tramwegen, die uit de richting .ne gen kwam, greep de man. Hij Kreeg twee wielen over zijn lichaam en is ter plaatse overleden. Advertentie BaRTELJORISSTRAAT 20 TEL. 13439 (tot Vrijdagavond) Overwegend zwaar bewolkt met tij delijk regen. Matige tot krachtige en in de kustprovincies tijdelijk harde wind tussen Zuid en Zuidwest. Ver dere stijging van temperatuur. Zon: 8.19-16.36. Maan: 23.40-12.58. ïoi=»AU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM eroon: Redactie 21544, Advertenties 21543 BiiÏÏnneTen'en 20800 Postgiro 143480 Biilr Beverwiik: Breestraat 171, relet 4790 antoor en Red. Ilmuiden: Leeuweriklaan 30 >v,_ Telefoon 5790 J. 1, w Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. m°°fd'edac,ie: Drs. H. v. Run en W. Severin. na- hoofdredacteur: W. van Willige. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 47 cents per week, f 2.per maand, f 6.per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1953 | | pagina 1