Derde gevecht der reuzen te Moskou begonnen MALENKOV IN CONFLICT MET PARTIJLEIDER KHROESTSJOV Tweehoofdig bewind de meest onhoudbare regeringsvorm Min. Staf: Aantal aanzienlijk geringer dan 60.000 Brits parachutist werd een wrak in Sovjet-gevangenschap Tot hoofd en hart Verbetering en aanvulling Bus over de kop CONCLUSIES UIT DE RECENTE ZUIVERING IN LENINGRAD Houding van het leger beslissend Een der grootste deskundigen Vliegrampen in V.S. en India: 22 doden Dean breekt overleg met Noordelijken af Helft van de parate troepen naar huis Het weer GEEN KERSTVERLOF VOOR MILITAIREN ZATERDAG 12 DECEMBER 1953 e 77sfe JAARGANG No. 25862 Teddy gev. windjackets39.50 Vele lichtgewonden Brits importcontingent voor appelen en peren verhoogd Schokkende persconferentie in Hannover KOLENDAMP VERGIFTIGING Zesjarige jongen doodgereden Textiel verbrand Ter waarde van tien- duizenden guldens Met hoofd bekneld en gedood Folder voor bromfietsers KLOMPEN voor Ger'de Roos DE TELEVISIE-NOTA KERST-AANBIEDING Z© bel-feh bontmantels lang vanaf f 495.— fi ITHUIS „HELENE" Advertentie UREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM eietoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Biit Beverwijk: Breestraat 171, telef. 4790 antoor en Red. Dmuiden: Leeuwerilclaan 30 rv Telefoon 5790 c,|e: 7. W Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. 'Aec'ac,'e: ^rS- v- "un en W Severin. na hoofdredacteur: W. van Willige. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 47 cents per week, f 2.— per maand, f 6.— per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 530 uur 's avonds tel. 21544. Op een kruispunt te Ureterp is Vrij dagavond een autobus met 27 arbei ders in botsing gekomen met een per sonenauto. Zeven inzittenden van de bus liepen, mede als gevolg van weg springende glasscherven, lichte ver wondingen op, doch nadat zij in het Protestants Ziekenhuis in Drachten waren verbonden, konden allen naar hun woning vertrekken. Ook de inzit tenden van de personenauto, die af komstig is uit de Wilp (Groningen) konden na behandeling in het zieken huis naar hun woning terugkeren. Als een bliksemschicht in het duister heeft de zuivering van Leningrad, die plaats had in de laatste dagen van November, de tot dusver ver borgen omtrekken onthuld van de situatie in het Kremlin, zoals die zich sinds de dood van Stalin heeft ontwikkeld. Het was tegelijkertijd de Trompetstoot, die de opening aankondigde van een nieuw, van het derde Kevecht der reuzen in minder dan achttien maanden. Leningrad is niet de eerste de beste provinciestad, crises in zijn organisatie zijn meer dan voorbij gaande incidenten. De opkomst en de ondergang van zijn plaatselijke groot- *Jeöen zijn nog altijd samengevallen met geweldige veranderingen aan de ®°vjet-top; zo is het geweest met Zinoviev, met Kirov, met Zhdanov. En al thoet men toegeven, dat Andrianov, die drie weken geleden in Leningrad Werd weggezuiverd, niet zo'n hoge positie in de partij bekleedde als deze drie, toch komt de controle over de organisatie in Leningrad onmiddellijk na die over de organisatie in Moskou en dat is weer de sleutel tot de controle over de hele Sovjet-staat. Speculerend over de betekenis van Andrianov's val heeft de Times, ofschoon erkennend, dat veel toch nog onoplosbaar schijnt, de veronderstelling gemaakt, dat het wel eens een vertraagd gevolg van Beria's val zou kunnen zijn. Misschien zit daar een sprankje waarheid in, maar nauwelijks meer, zoals een nadere bestudering van Andrianov's car rière zal leren. Toen Zhdanov in 1948 een mysterieu re dood stierf, kwam Malenkov weer In het partij-secretariaat, waaruit hij m 1946 door Zhdanov was verdreven. Een van Malenkov's eerste daden was het ontslaan van Popov, Zhdanov's vertrouwensman in Leningrad, en diens Vervanging door Andrianov. Althans technisch gesproken dankte Andrianov, een plaatselijke partijbaas, zijn bevor dering aan Malenkov, die de partijma chine beheerste. Maar aangezien Ma lenkov bij de liquidatie van de groep- Zhdanov enige tijd nauw samenwerkte met Beria, is het niet onredelijk aan te nemen, dat Andrianov bij de MVD tn een goed blaadje kwam te staan. Toch is het essentiële punt juist, dat Beria en Malenkov zeer kort na de dood van Zhdanov ruzie kregen. "iilliiiilllllllllllllllllllltllllllllllllllllliiiiiiiillllllllllliiliilii Prof. dr. Franz Borkenau mag men zonder overdrijving rekenen tot de vier of vijf groot ste deskundigen ter wereld voor wat betreft de Russische geschiedenis na 1917. Bij zijn laat ste bezoek aan ons land werd hij op 30 October j.l. door H. M. de Ko ningin op het Paleis Soestdijk ont vangen en de vorstin onderhield zich geruime tijd met hem. De nu 30-jarige geleerde werd in Wenen Beboren en daar volbracht hij ook een groot deel van zijn historische studies, maar hij ontwikkelde zich t°t een waar cosmopoliet, die met groot gemak spreekt en schrijft in net Engels en het Frans. Daarenbo ven kan hij nog verschillende an dere talen, w.o. Russisch, lezen. In de twintiger jaren heeft hij zelf ge merkt in de organisatie van de Ko mintern en ofschoon hij er beslist niet vond, wat hij zocht, ontwaakte daar zijn belangstelling voor de ge schiedenis van het communisme. In ,e.t komende voorjaar verschijnt luist, na de Engelse en de Duitse, ePn geheel bijgewerkte Franse ver- s*e van zijn „Geschiedenis der com munistische partijen in Europa" X?n standaardwerk op dit gebied. a 1938 heeft Borkenau Oostenrijk crlaten. Hij doceerde enige tijd aan c Sorbonne in Parijs en vervulde tlfstcolleges in Engeland en Ame- ka. Na de oorlog richtte hij in ble „Uld het periodiek „Ost-Pro- erjnie°P> waaraan hij ook zelf '9e tijd heeft meegewerkt. Verder p £?e^de hij gedurende een korte M„l1 aan de universiteit van zou .ur?' »Als ik me alleen maar het ^houden met de studie van ten cPmmunisme en de communis- zea't h-n bleef nict lang gezond" op j}lJ zelf cn daarom verricht hij met k igcnblik in Rome studies van ?etrekking tot de geschiedenis uc vroege Renaissance. Dat was aanleiding, zoals uitvoerig gedemonstreerd zou kunnen worden, tot beroering in practisch elk commu- nistisch „apparaat", aangezien nu iedereen moest kiezen aan wie hij zijn aanhankelijkheid zou betuigen. En er is geen twijfel welke kant Andria nov koos. Op het negentiende partij congres werd hij bevorderd tot het presidium van de partij en men doet er goed aan zich te herinneren, dat dit het congres was van Beria's grote nederlaag. Vele van diens intiemste vrienden werden weggestemd uit de voornaamste organen van de partij of tot een lagere status teruggebracht en hij slaagde er niet in om er oojc maar éfen enkele nieuwe man voor in de plaats te krijgen De bevordering van Andrianov in de herfst van 1952 vormt een beslissend be wijs, dat hij op dat tijdstip niet langer een aanhanger van Beria was. Was Malenkov de man, die Andrianov in Leningrad binnen bracht (en tussen twee haakjes in Maart of April 1953 ook zijn plaatsvervanger, Ignatov, die nu eveneens van zijn zetel is verdrongen)er bestaat geen twijfel omtrent degene, die hem verwijderde. De officiële aankondi ging legt de nadruk op de beslissende rol van Khroestsjov en doet dat in ter men, die voor niemand, die de Sovjet pers met kennis van zaken leest, iets anders kunnen betekenen dan de aan kondiging van zijn persoonlijke over winning. In soortgelijke, zij het nog wat minder besliste, termen maakte Beria in April van dit jaar duidelijk, dat de vrijlating van de Kremlin-artsen zijn persoonlijke triomf was, het eind zoals hij toen dacht van de poging hem ten val te brengen. Wij komen derhalve, niet voor de eerste keer, tot de conclusie, dat er zich een strijd van steeds toenemende bit terheid afspeelt tussen Malenkov en Khroestsjov. Dat het presidium van de partij Khroestsjov beschouwde als een nuttig tegenwicht voor Malenkov, werd al op 14 Maart zichtbaar, teen Khroest sjov Malenkov, op diens „eigen verzoek,' verving. Toen Beria ten val kwam, werd Khroestsjov dus automatisch de tweede man in het Kremlin, omdat de formele voorrang van Molotov boven Kroestsjov geen werkelijk gewicht in de schaal wierp. De me dedeling in September, dat Khroestsjov was bevorderd tot „eerste secretaris," had geen enkele organisatorische bete kenis, maar net was voor Khroestsjov een verhoging van status, die de nadruk legde op zijn werkelijke rol. Toen Vo- roshilcv tenslotte op 7 November in zijn officiële toespraak slechts twee levende personen noemde, Malenkov en Khroestsjov, de een als hoofd van de regering, de ander als eerste secretaris van de partij, toen was het duidelijk. De leiders van de Sovjet-Unie voor het mausoleum in Moskou, waarop de namen van Lenin en Stalin staan. Van links naar rechts: De maarschalken Vasi- levski, Govorov, Zhukov, Bulga- nin en Voroshilov, premier Malen kov, minister Molotov. partij-lei der Khroestsjov en de presidium leden Kaganovich, Mikoyan, Sa- burov, Pervukhin, Shvernik, Po- nomarenko en Suslov. dat er een werkelijk tweehoofdig be wind was geschapen. En een dyarchie is door de hele geschiedenis heen de meest onhoudbare regeringsvorm ge bleken. Als wij terugblikken, kunnen wij de voornaamste punten uit de worste ling der duumviri op hun juiste waar de schatten. Het belangrijke document van 6 Maart betreffende de reorga nisatie van de regering na de dood van Stalin bevatte een impliciete te- rechtwijzing voor Khroestsjov, die, zo luidde de tekst, „moest ophouden zich te mengen in de zaken van Moskou" en zich meest toeleggen op het werk van het secretariaat. Khroestsjov, die in die tijd de werkelijke baas van Moskou was geweest, moest zijn plaats afstaan aan Mikhailov, vroeger let- der van de Komsomol en vermoede lijk aanhanger van Malenkov. Maar zoals de wereld weet, werden al een week nadien sommige van de voornaamste beslissingen van 6 Maart herroepen en Khroestsjov kon het ver lies van Moskou compenseren met de veel grotere prijs van het centrale par tij-secretariaat. (Vervolg pag. 7) Bij vliegtuigongelukken in India en de Verenigde Staten zijn in totaal 22 personen om het leven gekomen. Verder wordt nog gezocht naar een toestel van de Britse kustwacht, dat met zeven personen aan boord sinds enige tijd wordt vermist. Van het vliegtuigonge luk in India bleef alleen de piloot in léven. Zijn toestel, een lijnvliegtuig van de Indische luchtvaartmaatschappij, stortte kort na het vertrek uit Nagpoer neer. Dertien personen vonden hierbij de dooól, onder wie de voornaamste niet- communistische arbeidersleider van het land, Hariharnath Sjasjtriri, vice- voorzitter van het IW. De ramp in Amerika betrof een B-36 bommenwer per, die bij El Paso in Texas tijdens een sneeuwstorm tegen een berghelling vloog. Bij dit ongeluk verloren alle ne gen inzittencten het leven. (Van onze Haagse redacteur) Naar wij vernemen heeft Engeland het invoercontingent voor appelen en peren verruimd. Dit betekent met na me voor peren een verhoging van de Nederlandse exportmogelijkheid. Enige dagen geleden werd bekend, dat voor een aantal tuinbouwproducten de Britse invoer geliberaliseerd werd, doch dat de invoerrechten aanmerke lijk omhoog gingen. Deze invoerpolitiek ondervond in Nederlandse tuinbouw- kringen veel critiek. Ten aanzien van appelen en peren konden de invoerrechten niet verhoogd worden er. daarmee is nu gepaard ge gaan, dat de Engelsen deze invoer ook niet geliberaliseerd hebben, doch wel het invoercontingent hebben verhoogd. Voor het eerste halfjaar 1953 beliep dit contingent voor appelen 16 millioen gulden; dit bedrag wordt nu voor het eerste halfjaar 1954 verhoogd tot 26 millioen .ulden. Ten aanzien van de peren zijn deze cijfers resp. 1,6 millioen en 2,5 millioen gulden. Deze contingenten gelden voor alle landen aangesloten bij de O.E.E.C. Met betrekking tot de peren betekent deze maatregel, dat vooral Nederland hier van zal profiteren. In Nederlandse tuinbouwkringen is men dan ook zeer tevreden over deze contingentverho ging met 60 procent. Het gevolg is reeds merkbaar in een verhoging van de prijzen voor appelen en peren op de fruitveilingen. Arthur Dean, de Amerikaanse gedele geerde bij de besprekingen ter voorbe reiding van een politieke conferentie over Korea, heeft vandaag de bespre kingen met de Noordelijken afgebroken, nadat zij de Verenigde Staten hadden beschuldigd van „verraderlijkheid" door in heimelijke verstandhouding met de Zuid-Koreaanse regering krijgsgevan genen in Juni vrij te laten. Na een ver gadering van 45 minuten zeide Dean dat de onderhandelingen niet hervat zouden worden, tenzij de Noordelijken hun beschuldiging zouden intrekken en om hervatting van de besprekingen zouden vragen. Aan een aantal militairen van de Koninklijke Landmacht, behorende tot de parate troepen, zal dit jaar (evenals in 1952) geen Kerstverlof kunnen wor den verleend. Hetzelfde geldt voor de Koninklijke Luchtmacht. Het aantal Is zeer aanzienlijk geringer dan 60.000, al dus antwoordt minister Staf op vragen van het Tweede-Kamerlid Gotrzak. De minister kan zich niet voorstellen, dat de militairen, aan wie geen Kerst verlof kan worden verleend, verwacht hadden het Kerstfeest in familiekring te kunnen doorbrengen, aangezien kort geleden per legerorder is bekendge maakt, dat in den vervolge gedurende het weekeinde slechts 50 pet van de Prinses Margaret van Engeland heeft dezer dagen een gala-voorstelling bijge woond in het Sadler's Wells-theater, gegeven ten bate van een liefdadig doel. Voor de aanvang bood de Zuid-Afrikaanse danseres Maryon Lane de Prinses bloemen aan. Negen jaar lang heeft de Britse para chutist Jack Kelly gevangen gezeten. In 1944 viel hij bij Arnhem in handen van de Duitsers. Het bestaan van een krijgsgevangene was toen moeilijker dan ooit tevoren, maar de verschrikkin gen begonnen pas goed, toen het kamp van soldaat Kelly werd „bevrijd" door de Russen. Om de een of andere reden werd hij verdacht van spionnage en zonder vorm van proces ging hij voor tien jaar de gevangenis in. Volkomen onverwacht liet men hem vorige maand vrij, ofschoon hij nog maar acht jaar in de cel heeft doorgebracht, maar wat die acht jaar voor deze 32-jarige man heb ben beteekend, bleek aan alle journa listen, die op zijn verzoek naar hel Britse militaire hoofdkwartier in Han nover waren gekomen. Op een brancard werd hij binnenge dragen en bfj de herinnering aan de folteringen tijdens de verhoren door de Russen brak hij tweemaal in snikken uit. Verplegers schoten telkens toe met brandewijn om te voorkomen, dat hij het bewustzijn verloor. Toch was dat één keer tevergeefs en wel juist op het ogenblik, dat Kelly zou vertellen, hoe hij nu eigenlijk onder Russische verdenking kwam te staan. Zodoende ontbreekt deze passage uit zijn relaas, maar wat overbleef was nog schokkend gen- c „Begrijpt u, wat dat zeggen wil, als je tien maanden lang niet uit je kleren komt, en als ze je soms zeven tien uur per dag verhoren? Bruten zijn het, kannibalen. Ik heb verscheidene keren geprobeerd in hongerstaking te gaan, maar met geweld wisten ze een buisje in mijn mond te brengen, zodat ik kunstmatig werd gevoed." Bij her haling vroegen de journalisten, of Kel ly zijn verhaal maar niet liever zou staken, maar hij zei met nauwelijks verstaanbare stem: „Neen, neen, ieder een moet het weten. Ik wil alles ver tellen. Het is een wonder, dat ik er nog toe in staat ben." militairen, behorende tot de parate troepen, bewegingsvrijheid wordt ver leend. Voor Oudjaar, zomede het vol gend jaar voor Pasen en Pinksteren, zal eenzelfde regeling gelden. Zoals overigens bekend mag worden verondersteld, is de aanleiding van de getroffen maatregel gelegen in de paraat- heidseis, welke aan de krijgsmacht moet worden gesteld. De minister is van oordeel, dat het gewenst is, dat de militairen zoveel mo gelijk in de gelegenheid worden gesteld het Kerstfeest in familiekring te vieren. Hij heeft daarom aan 50 pet van de bij de parate troepen ingedeelde en aan al le overige militairen deze gelegenheid geboden. Aan de Hoflanderweg te Beverwijk heeft zich in een bloembollenschuur een geval van kolendampvergiftiging voor gedaan. Een drietal personen was bij een pot kacheltje aan het werk, toen zij onwel werden. Men begaf zich naar buiten, waar een der leden van het personeel bewusteloos ineen zakte. Een tweede verloos even laer eveneens het bewust zijn. Het drietal is naar een ziekenhuis overgebracht. Op de Zeeweg in Overveen ter hoogte van het paviljoen „Het witte huis" is Vrijdagmiddag omstreeks kwart voor vijf een ongeval gebeurd, dat de zes jarige Arie Gerritsen, zoon van de ex ploitant van c'Jat paviljoen, het leven heeft gekost. Met twee vriendjes was hij op het terras voor „Het witte huis" aan het krijgertje spelen en op een ge geven ogenblik stak hij achter een auto om op de fiets de Zeeweg over. Hij be merkte niet dat vlak achter de eerste auto nog een wagen kwam aanrijden in de richting Overveen. De jongen werd door deze auto gegrepen en tegen het wegcfek gesmakt, waarbij hij een bloe dende hoofdwonde opliep. Hij werd naar het Marinehospitaal vervoerd, waar hij kort na aankomst reeds overleed. In een magazijn achter het perceel Utrechtse weg 8 te Hilversum is Vrij dagavond door onbekende oorzaak brand uitgebroken. De brandweer kon een uitslaande brand voorkomen, doch een aantal opgeslagen textielgoederen, ter waarde van enige tienduizenden guldens, ging tengevolge van brand- en waterschade, verloren. De werkzaamheden van de 44-jarige Dordtenaar J. Gierman vergden Vrij dag, dat hij een dwarsbalk, die tus sen twee in de centrale Merwedehaven te Dordrecht staande meerpalen was aangebracht, moest verwijderen. Toen hij de balk had weggeslagen, schoten de palen naar elkaar toe. Hij raakte er met zijn hoofd tussr bekneld en was op slag dood. G. was getrouwd en had vyf kinderen. In verband met de vele verkeerson gevallen van bromfietsers heeft het Verbond van Veilig Verkeer in nauwe samenwerking met het departement van Verkeer en Waterstaat een dezer dagen een folder voor bromfietsers het licht doen zien. De minister van Financiën heeft aan de ontvangers van de belas tingen opdracht gegeven deze folder te voegen bij de wegenbelastingkaart, zo dat mag worden aangenomen, dat alle bromfietsers een exemplaar in handen zullen krijgen. Ofschoon het beslist niet de bedoeling was, dat de publicatie van de St. Nico- laaswensen, welke wij Zaterdag j.l. publi ceerden, door een geschenkenzending zou worden gevolgd, heeft zij toch sommigen tot daden geïnspireerd. De heer Ger de Roos berichtte ons he denmorgen, dat hij uit Liempde een paar klompen heeft ontvangen. En dit was pre cies wat hij de Sint gevraagd had. Mits men maar samenwerkt, is alles mogelijk. Als gevolg van de botsing raakten de achterwielen van de autobus los. De bus sloeg vervolgens enkele malen over de kop en bleef met de wielen omhoog langs de kant van de weg liggen. Daar het dak was losgescheurd, konden do arbeiders, die werkzaam zijn op een ontginningsobject bij Duurswoude, zich gemakkelijk uit de ravage bevrijden. De Tweede Kamer zal de door minister Cals ingezonden televisie-nota 13 Januari in de afdelingen behandelen. Na de uitreiking van de prijzen aan de Nobelprijswinnaars door de Zweedse Koning te Stockholm, is een banket gehouden in de „Gouden Zaal" van het stadhuis te Stockholm, waaraan ook Koning Gustaaf Adolf en Koningin Louise van Zweden aanzaten. De foto toont prof. dr. F. Zernike, de Nobelprijswinnaar Natuurkunde, in gesprek met de Koningin van Zweden tijdens het banket. (Van een bijzondere medewerker) Bij een poging om een ingewikkel de aangelegenheid populair samen te vatten is vorige week onze pen uitgegleden. Dit gevaar is bij samenvattingen altijd aanwezig, maar het heeft deze keer een vorm aangeno men, die een verbetering en een aanvul ling noodzakelijk maakt. Een bevriende, zeer gezaghebbende relatie was zo vriendelijk ons op de onvolkomenheid attent te maken en tevens een nadere verklaring te geven van de aangelegen heid, waarop de gewraakte passage be trekking had. Over de bevoegdheid van het Land bouwschap met betrekking tot het vast stellen van lonen schreven wij: „Ten einde evenwel onvruchtbaar oponthoud te voorkomen, werd tevens de afspraak gemaakt, dat van deze bevoegdheid geen gebruik zou worden gemaakt." Uit deze formulering zou ten onrechte kunnen worden afgeleid, dat een P. B. O.-orgaan i.e. het Land bouwschap, vrijwillig afstand zou doen van de verordenende bevoegdheid met betrekking tot lonen en arbeidsvoor waarden. Ware dit juist, dan zou aan het wezen van de P.B.O. een zeer grote schade worden toegebracht. De af spraak waarop wij doelden moeten we nu nader toelichten, teneinde verkeerd begrip en misverstand te voorkomen. We mogen hieraan nog een algemem- opmerking vooraf laten gaan. De grote waarde van de P.B.O. is vooral hierin gelegen dat de regeling van de verhou dingen tussen werkgevers en werkne mers in het vrije overleg tot stand komt onder toezicht van de Staatsover- heid en met een verordenende bevoegd heid, aan dat vrije overleg verleend door de Staatsoverheid. De werkgevers en werknemers in het Land- en Tuin bouwbedrijf hebben nu op basis van de mogelijkheden, door de Wet op de P.B.O. geopend, gezocht naar wegen, waardoor zo weinig mogelijk van boven af behoeft te worden opgelegd. Het getuigt van goed psychologisch inzicht, dat zij niet „zo maar ineens" de nieu we situatie volop praktijk willen laten worden, maar er geleidelijk naar toe willen groeien. Er is een gentlemen's agreement tot stand gekomen tussen ds zes organisaties, die bij het overleg zijn betrokken, waarin wordt bepaald, dat gedurende een overgangstijd van 2 jaar de uitoefening van de verordenen de bevoegdheid op het stuk der lonen en arbeidsvoorwaarden zal zijn gebon den aan een bepaalde gang van zaken. In hoofdtrekken komt dit hierop neer: Er zal zoveel mogelijk getracht wor den op dezelfde wijze als tot dusverre tot overeenstemming te geraken oyer lonen en arbeidsvoorwaarden. Indien deze overeenstemming tussen de vrije vakorganisaties wordt bereikt, zal deze worden vastgelegd in een verordening. Maar vanzelfsprekend kan het ook ge beuren dat geen overeenstemming wordt bereikt. Welnu, heeft men gere deneerd, dan is het verstandiger om van deze bevoegdheid vooralsnog geen gebruik te maken. Het resultaat van onderhandelingen kan altijd meerdere vormen hebben. Eerst de twee uiterste: wel algehele overeenstemming, of in het geheel geen en daartussenin de mogelijkheid, dat bv. de meerderheid van de georgani seerde werkgevers en de meerderheid van de georganiseerde werknemers he' eens worden. (Vervolg op pag. 7) Advertentie SPKUITENBOSSTRAAT 2 HAARLEM - TEL. 19056 (Zijstraat Wagenweg bij Garage Den Hout) (tot Zondagavond) Zwaar bewolkt en nevelig, overwe gend droog weer met later enkele verspreide opklaringen. Zwakke tot matige wind tussen Oost en Zuid. Weinig verandering in temperatuur. Zondag: Zon 8.40-16.28. Maan 12.28- Maandag; Zon 8.41-16,28. Maan 12.44-1.01.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1953 | | pagina 1