FRANKRIJK krijgt de sporen in de flanken gedrukt Tussen neus en lippen Minister Witte: Huren van woningen van 1945-1950 aan de lage kant Dulles dreigt met herziening van militair hulp program als E.D.G. te lang op zich laat wachten MONTIES Meer onbewaakte overwegen krijgen knipperlichten Maandag vieren Engels weer „De winter in Holland is een reuze feest CIGARETTEN Rijwielpaden worden breder ten behoeve van de bromfietsen Huurverhoging voor deze woningen niet onrechtvaardig Elizabeth II weer ZORG VOOR GEZINNEN MET vrouw van hetj aar GEBREKKIGE KINDEREN Kinderbijslagregeling niet de weg Geef echte wijn Geef import wijn Geef ALCIERA ADENAUER HEEFT WEL BEGRIP VOOR DE FRANSE GEVOELIGHEDEN INTERPELLATIE- BURGER-BOMMER DINSDAG 15 DECEMBER 1953 PAGINA 3 BRITSE KONINGIN EN BOEDDHA'S TAND Zonder hulde geen processie M. v. A. Verkeer en Waterstaat Dijken één meter hoger dan vóór de ramp Motie wil lagere huur mogelijk maken VERHUISWAGEN VOL GEBREKEN Geen weekeinde- en avondretours N.S. Brandspuit defect, vier gezinnen dakloos De eerste dag, waarop de Atlantische Raad in Parijs hijeen was, is er voor fle Fransen een vol schokken geweest. De Amerikaanse minister van Buiten landse Zaken, John Foster Dulles, heeft in ongewoon krachtige termen een beroep gedaan op Frankrijk, om zonder verwijl het verdrag tot stichting Van een Europese Defensie Gemeenschap te ratificeren. In de vergadering Van ministers op het Palais de Chaillot noemde hij daartoe geen bepaalde tijdslimiet, maar onmiddellijk daarna verklaarde hij op een persconferentie, flat de helft van de Amerikaanse militaire hulp aan Europa, overeenkomstig een besluit van het Amerikaanse Congres, zal worden geblokkeerd vanaf het begin van het nieuwe belastingjaar (30 Juni), als er dan nog geen E.D.G. is. Amerika zal zich in dat geval geplaatst zien voor de pijnlijke noodzaak, aldus Dulles, om zijn beleid fundamenteel te herzien. En als om de verantwoorde lijkheid voor een Europees falen nog eens uitdrukkelijk voor rekening van Frankrijk te laten, heeft de West-Duitse bondskanselier, dr. Konrad Adenauer, op een persconferentie in Bonn nog eens uiting gegeven aan zijn diep ver langen naar volledige verstandhouding met Frankrijk, maar ook aan zijn vol strekte tegenzin de Bondsrepubliek, samen met Oost-Duitsland, tot een ge neutraliseerde eenheid te laten maken. Adenauer noemde vier redenen, die Frankrijk doen aarzelen het EDG-ver- flrag te ratificeren. In de eerste plaats Valt het dit land moeilijk afstand te doen Van zijn nationale leger. Maar dringen de noodzaak, zo betoogde de bondskan selier, gaat hier zelfs boven traditie. Dan Vrezen de Fransen betrokken te raken in een oorlog om verloren Duits gebied te heroveren. Zelfs in Oost-Duitsland, aldus Adenauer, is er niemand, die aan zo:n lichtzinnig avontuur denkt. Frank rijk vreest economische druk van Duits land. Maar dan moet het bedenken, dat de Duitsers in de eerste plaats werken voor het herstel van geleden materiële schade. Tenslotte vreest Frankrijk, dat het op de thans uitgestippelde weg zal ophouden een wereldmogendheid te zijn en zal afdalen tot een louter Europese natie. Adenauer wees er echter op, dat Frankrijk zijn verantwoordelijkheden ten ppzichte van zijn overzeese gebiedsdelen Zal behouden en als zodanig in inter nationale kwesties meer gewicht in de schaal zal leggen dan Duitsland. Ook minister Dulles ontzag in dit opzicht bepaalde Franse gevoeligheden. Toen hij sprak over het blokkeren van militaire hulp aan Europa maakte hij nadrukke lijk een uitzondering voor de Ameri kaanse- verplichtingen ten opzichte van Ïndo-China. Dulles verklaarde, dat een uitblijven van de EDG Amerika zal Plaatsen voor de pijnlijke noodzaak zijn beieid „fundamenteel te herzien*'. Europa moet gered worden van de tot zelfmoord leidende strijd uit het verleden. „Het be treft hier voornamelijk Frankrijk en Duitsland" aldus Dulies. „Het moet onze taak zijn het onmogelijk te maken dat die strijd weer uitbreekt". Een van de kwesties, die de Verenigde Staten op hieuw in overweging moeten nemen, als Cr van de EDG niets zou komen, is de dislocatie van de Amerikaanse troepen in Europa. Min. Dulles zei het niet waar schijnlijk te achten, dat de Amerikaanse troepen Europa zouden verlaten, zolang de NATO bestaat. Bondskanselier Ade nauer zei in Bonn echter te vrezen, dat dit wel eens anders zou kunnen worden, als de Amerikaanse troepen niets anders tot taak krijgen dan toe te zien op de neutralisatie van een verenigd Duitsland. De enige mogendheid die zich dan nog met genoegen zal inlaten met de Duitse zaken is de Sovjet-Unie, aldus Adenauer, en een geneutraliseerd Duitsland zou dus neerkomen op een aan het Kremlin onderworpen Duitsland. De West-Duitse bondskanselier gaf daarop nog eens Advertentie VERKOUDEN.., De voorzitter van 't Boeddhistische con gres van Colombo, Malalasekera, heeft geprotesteerd tegen het voornemen van koningin Elizabeth een processie van de „tempel van de tand" te Kandy gade te slaan zonder dat zij eerst hulde brengt aan „de tand van Boeddha," de reliquie van de tempel. In een brief aan gouverneur-generaal Soulbury stel de Malalasekera voor een speciaal po dium voor de koningin te bonwen, in dien zij geen offer brengt. Vroegere vorsten van Ceylon waren gewoon de tand hulde te bewijzen, aldus Malalase kera. Koningin Elizabeth wordt 10 April op Ceylon verwacht. uiting aan zijn verlang/en om voort te gaan met de eenmaking van Europa. Dat moet de basis zijn, zo sprak hij, waarop de drie Westelijke ministers mei hun Russische collega in Berlijn moeten samenkomen. Wij zullen daar geen ver tegenwoordigers naar toe sturen, want dan zou Oost-Duitslard dat ook doen en wij willen met hen niet aan één tafei zitten. Naar van welingelichte zijde in Parijs wordt vernomen, heeft Bidault op de middagbij eenkomst het woord gevoerd. Hij legde de nadruk op het belang vat» garanties van de zijde van de Atlanti sche mogendheden met betrekking tot de EDG. Hij zei, dat de Europese en de Atlantische gemeenschap elkaar aanvul len. Zijn regering was zich er van bewusi dat er spoed moest worden betracht met de EDG, maar men moest bedenken, dat drie jaar een betrekkelijk korte tijd is om eens en voor al een vijandschap van drie eeuwen het zwijgen op te leg gen. Het verband tussen de EDG en de voortzetting van de strijd in Indo-China moest worden erkend. Als de Franse troepen die zeven jaar in Indo-China hadden gevochten, naar huis konden komen, zou het bekrachtigen van de EDG gemakkelijker zijn. Er heerst op het ogenblik een druk diplomatiek verkeer in Parijs. De ministers der Atlantische mogendheden confereren er en de ministers van Buitenlandse Zaken der Westerse Grote Drie bereiden de conferentie met de Russen in Berlijn voor. De ministers der landen van de Europese Raad hebben eerder reeds hun besprekingen gehouden. Aan het slot daarvan ziet men minister Beyen in gesprek met zijn Belgische ambtgenoot Paul van Zeeland. De minister van Verkeer en Water staat overweegt na overleg met zijn ambtgenoot van Financiën bij de be groting voor 1955 een voorstel te doen. waarbij het bijdragen van het Rijk in het kruisingsvrij maken van overwegen in groter verband wordt geregeld. De verbetering van de veiligheid van dc onbewaakte overwegen heeft de volle aandacht van de minister. De gevaar lijkste onbewaakte overwegen zijn reeds met knipperlichten uitgerust. Het ligt in de bedoeling in de eerstkomende ia- ren tien a twaalf onbewaakte overwe gen per jaar van deze installaties te voorzien. Daarnaast bestaat het voorne men op een aantal overwegen automa tisch bediende halve overwegbomen Al te scherp Een Chinees in Hong kong, luisterend naar de schone naam Ng, maakte met zijn fiets in de on middellijke nabijheid van een verkeersagent zo'n scherpe bocht, dat het zitvlak van de broek van de politieman aan het spatbord kwam te hangen. De boze agent maakte Proces-verbaal op en de- ser dagen is Ng tot vijf dollar boete veroordeeld. Warm winkelen Bremen heeft een pri meur voor Duitsland en Waarschijnlijk ook wel y°or tal van steden elders ln Europa. De „Soege- strasse", een drukke win kelstraat, wordt sinds enige dagen behaaglijk Vefwarmd. Ondanks de Winterse temperatuur el ders in de stad kan het winkelend publiek in de *°egestrasse genieten van j?.n weldadige warmte. ,lPdingrijke zakenlieden ebben ongeveer drie aa t boven de grond een 01 door gas verwarm- j metalen reflectoren strEi aanbrengen. De aalapparaten zijn boven etalages aangebracht verwarmen de helft brnii straat- Net gasver- «W kost ongeveer 1.40 *"ST uur. Radicaal De vroede vaderen van de Duitse gemeente Ailin- gen bij Friedrichshafen hebben zich terdege op het naderende Kerstfeest voorbereid. In vooraf gaande jaren kwam het herhaaldelijk voor, dat onbevoegden om deze tijd van het jaar een fikse slag sloegen in de aan plant van jonge bomen van de gemeente, om op de goedkoopste manier aan Kerstbomen te komen. Als ze dat deze keer opnieuw proberen zullen ze van het gestolen goed weinig ple zier beleven. Want de gemeenteraad heeft opdracht gegeven om alle jonge pijnbomen te bewerken met een chemisch preparaat, dat, zodra de temperatuur tot kamerwarmte stijgt, een bijzonder onaangename geur verspreidt. De door dringende lucht ontwikkelt zich, zodra de boom in de warme kamer begint te „zweten." Een bekende filmster uit Hollywood de naam wordt verzwegen ge raakte uit zijn humeur toen een enthousiaste me nigte hem onlangs na een première de weg naar zijn auto versperde. Hij greep onverwachts naar zijn mond en wuifde met zijn gebit zijn verbijsterde ver eersters toe, die ijlings te rugdeinsden. De filmster kon onmiddellijk met zijn auto wegrijden. toe te passen. Aldus ontlenen wij aan de Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer over dc begroting 1954, van Verkeer en Waterstaat. In 1952 bedroeg het aantal ongevallen op niet afgesloten (onbewaakte) over wegen in totaal 92, hiervan vonden ne gen plaats op overwegen, welke waren voerzien van een automatische knipper lichtinstallatie. Bredere rijwielpaden We lezen in deze M. v. A. voorts o a. met betrekking tot de bromfiets dat de gekozen oplossing, waarbij de brom fietsen van de rijwielpaden gebruik mreten maken, naar het oordeel van de minister uit een veiligheidsoogpunt te verkiezen valt bovon het toelaten van bromfietsen op de banen voor het snel verkeer. In verscheidene gevallen zal de breedte van onze rijwielpaden, bij de aanleg waarvan niet op de combina tie bremf iets-rij wiel werd gerekend, mede gelet op de omvang van het ver keer, te gering zijn. Bij de aanleg van nieuwe rijwielpaden wordt zoveel mo gelijk met de eisen, die het nieuwe se- bruik aan deze paden stelt, rekening gehouden. KLM bedruip! zichzelf De financiële positie van de KLM is, dank zij de in de laatste jaren behaalde winsten en een zorgvuldig financieel beleid, bevredigend te noemen. De amor tisatiebewijzen werden geheel uit d* winst afgelost, en de KLM wordt dan ook in geen enkei opzicht meer gesub sidieerd. Verbinding Bergen-Bergen aan Zee Met betrekking tot de voorgenomen opheffing van de lijn Alkmaar-Bergen aan Zee in 1955 kan worden medege deeld, dat de regering geen aanleiding ziet de helpende hand te bieden voor de vervoersvoorziening tussen Bergen en Bergen aan Zee na de zomer van 1955. Autobusdiensl A'dam-Den Haag Het is juist, dat geen enkele onder neming gebruik heeft gemaakt van de gelegenheid zich naar aanleiding van de aanvraag van NS om vergunning voor de autobusdienst Den Haag-Am sterdam bereid te verklaren dit vervoer te verrichten. Tot dusverre werden per werkdag 6 a 700 reizigers verve erd, welk cijfer voor de Zondagen enkele honderdtallen hoger ligt. De gemiddel de busbezetting per rit bedraagt aldus 10 a 12 reizigers. Hoogte der dijken Voor wat de hoogte van na de wa tersnood herstelde dijken aangaat, wordt opgemerkt, dat de dijken in het alge meen zijn hersteld met zwaardere af metingen dan zij vóór de ramp bezaten en met een hoogte, welke ln aanleg rond één meter uitgaat boven de vroe gere, zodat gezegd kan worden, dat de constructie in het algemeen aan hogere eisen voldoet dan vóór de rkmp. Advertentie Maandagavond is in de Tweede Kamer aan de orde gekomen de interpellatie van de heer Bommer (Arb.), naar aanleiding van de circulaire aan de ge meentebesturen betreffende de huurverhoging van na de oorlog gebouwde woningen. De heer Bommer deelde mede, dat de heer Burger, die de inter pellatie had aangevraagd, om dringende redenen niet aanwezig kon zijn. Hij betoogde uitvoerig, dat door de circulaire niets wordt rechtgetrokken. Als de circulaire wordt toegepast, zullen in de mijnstreek, waar de vooroorlogse woningen f 17.99 per maand deden en de na-oorlogse f 22.75, de eerste een huurverhoging van f4.50 per maand krijgen en de laatste een van f5.70, zodat er niets van een rechttrekken terecht komt. Wijziging van de circulaire achtte spr. noodzakelijk. beschikking bijdragen woningbouw 1948 gebouwde woningwetwoningen tot een lager percentage te beperken, indien zij menen, dat anders het huurpeil van de ze woningen zou uitgaan boven dat van gelijkwaardige voor-oorlogse woning wetwoningen ter plaatse. Hij iegde de minister de volgende vragen voer: Is het juist, dat bij regerings-circu- laire aan de gemeente-besturen van 21 December 1951 werd meegedeeld, dat de huren der na de oorlog gebouwde woningwetwoningen niet zouden wor den verhoogd, daar bij de huurbepaling van deze weningen in het algemeen reeds met een hoger percentage dan 15 op de algemene huurverhoging was ge anticipeerd? Indien dit juist is en het huurpeil der onderhavige woningen in het algemeen dus reeds hoger is dan 115 ten opzichte van 1940, waarom schrijft de minister dan thans voor deze woningen een huur verhoging voor, welke percentueel ge lijk is aan die voor de vooroorlogse wo ningen en, in geld uitgedrukt* in het algemeen aanzienlijk groter? Om welke redenen acht de minis ter het gemotiveerd, dat het huur peil van naoorlogse woningwetwo ningen, gefinancierd op grond van de bijdrage-regeling 1948, wordt op gevoerd tot boven het peil van ge middeld 141 ten opzichte van 1940, dat als richtsnoer diende voor het door de Tweede Kamer aanvaarde ontwerp tot wijziging van de Huur wet? Is de minister bereid alsnog te be vorderen, dat voor de naoorlogse wo ningwetwoningen, welke daarvoor ln aanmerking komen, een huurverhoging wordt toegepast, die het huurpeil van deze woningen brengt op niet hoger dan gemiddeld 141 ten opzichte van 194(1? Minister Witte deelde mede, dat voor de woningwetwoningen die na 1945 zijn gebcuwd, aanvankelijk een gedifferen tieerde regeling was ontworpen. Men kwam toen tot de conclusie, dat de meeste woningen onder één noemer zouden zijn te brengen en dat er niet veel a-fwijking was met de woningwet- wellingen in het algemeen. Daarom vond men een algemene regeling beter, met mogelijkheid van afwijking. Anders zou men voor 10.000 woningen huren hebben moeten vaststellen. Het huurniveau der woningen van 1945-1950 ligt redelijk ten opzichte van 115 pet. De betrokken woningblokken hebben een goede kwaliteit. De groot te lag gemiddeld 10 pet hoger dan de woningen in 1938/39 gebouwd en 15 pet hoger dan van woningen in 1930 ge bouwd. Spr. betoogde, dat het niet mogelijk is een huurpeil van 115 pet voor een concreet geval exact te bepalen. De minister concludeerde, dat de hu ren van de woningen van 1945-1950 aan de lage kant zijn, z.i. wordt er geen on rechtvaardigheid begaan als voor deze woningen ook de verhoging van 17 pet. verder wordt toegepast. De secretaris van de Nationale Woningraad heeft hem verklaard, dat zoals de verhoging thans wordt voorgesteld in de circulai re aan de gemeenten, de huren goed komen te liggen. Spr. heeft er geen be zwaar tegen, dat in gemeenten, waar geen vergelijkingsmateriaal aanwezig is. getoetst zal worden aan gelijksoorti ge objecten. In die geest zullen de ge meentebesturen worden ingelicht. Motie De heer Bommer diende een motie in, waarin erop wordt aan gedrongen de gemeentebesturen als nog in de gelegenheid te Siellen voorstellen in 1e dienen om de huurver hoging van de met steun ingevolge de De heer Van Vliet (KVP) betreurde het, dat de circulaire niet vooraf is be sproken met de vaste Kamercommissie voor Wederopbouw en Volkshuisves ting, al is de minister daartoe niet ver plicht. Het zou geen overbodige luxe zijn geweest. Hij hoopt, dat de minister in de toekomst in soortgelijke gevallen de Kamercommissie zal inschakelen. Spr. betoogde vervolgens, dat niet is aan te nemen, dat de huren van de be trekken woningen boven de 115 pet zijn vastgesteld. Dit zal tot de uitzonderin gen hebben behoord. Daarom acht hij de door de minister voorgestelde rege ling alleszins verantwoord en aanvaard- baar. Voor de critiek van de heer Bom- mer is z.i. geen reden aanwezig. De minister antwoordde 't in veel eens te zijn met de heer Bommer. Door deze motie zet men echter de boel op losse j schroeven: dan zal alles weer gaan „zwemmen". Spr. wil alleen correctie doen plaats hebben, waar belangrijke, verschillen optreden. Hij zou zijn eigen formulering willen handhaven met de aanvulling, welke hij heeft aangegeven. Aan het verzoek om de circulaire in te trekken kan de minister niet voldoen. Vandaag zal óver de motie worden gestemd. Gisteren iemand ontmoet «die Maandag aan het vie ren was. Merkwaardige lie den die Maandag-vierders. Zij nemen gewoon vrijaf en drinken een borrel als of het Zondag is. Werke lijk, zij maken van de Maandag een Zondag. Maar nu vraag ik mij maar af, waarom zij. van de Maandag een Zondag makend, yan de Dinsdag geen Maandag maken. Een Maandag te vieren als Zondag. Dat zou consequent zijn. En dan zou er trouwens ook voor hen alle reden zijn om de Woensdag als1 Maandag te beschou wen.. De Dinsdag immers zouden zij als Zondag hebben gevierd. En die Woensdag, Maandag zijnde, zouden zij Aan weer als Zondag kunnen vieren. Zie, bij een dergelijke gang van za ken zou het Maandag vieren nog eens lonen. Wat mij betreft, ik voel er al les voor, Zondag te vieren tot de Maandag er op volgt. Maar Maandag- vieren alleen vanwege het feit dat het gisteren Zondag is geweest, nee. dat is niets voor mij. Wat ik maar wil zeggen is dit: voor mij is het elke dag Zondag. Een grote Amsterdamse verhuiswagen, truck met oplegger, is door oplettencF heid van de politie bij de pont te Vel- sen tijdig tot stilstand gekomen. De wa gen kwam met een aardig gangetje naar de pont. maar wat de chauffeur ook probeercls, de wagen gehoorzaamde niet aan het stuurwiel en de chauffeur bleef geen andere mogelijkheid, öan maar rechtdoor te rijden. Tijdens het pas seren, bij het Pontplein zag een agent juist hoe de man probeerde door ruk ken aan de hanclrem de wagen tot stil stand te brengen, wat ten slotte gelukte. De chauffeur werd aangehouden en toen bleek, dat het gaspedaal op cfe Plank was blijven hangen, zodat de chauf feur in moeilijkheden bij de pont raak te. Want de voetrem deed het niet. Voor op de wagen zat geen nummerbord en het nummer o- de achterkant van de oplegger was een ander dan dit op de achterkant van de trekker. En een belastingkaart ontbrak ook al. Toen de chauffeur ook nog vertelde, dat hij al een week geleden wist, dlat de remmen niet werkten, heeft de politie bedenke lijk het wijze hoofd ges-'.ud. De ge vaarlijke wagen is op de binnenplaats van het hoofdbureau te Velsen aan ban den gelegd. ln het Britse weerbericht van gis teren werd terloops opgemerkt: De temperatuur is vandaag vijf graden hoger geweest dan tijdens de kro- ningsdag op 2 Juni. De menigte, die toen de midzomer-optocht van konin gin Elizabeth gadesloeg, zat te rillen van de koude. Het kwik steeg die dag niet hoger dan 46 graden Fahrenheit. Gisteren wees de thermometer in Londen 51 graden Fahrenheit. Advertentie Hoewel de minister van Verkeer en Waterstaat op zich zelf sympathiek staat tegenover de gedachte van de week einde- en avondretours voor de N.S., acht hij het vooral op financiële gron den niet gewenst thans tot de invoering daarvan over te gaan, aldus heeft mi nister Algera aan de Tweede Kamer meegedeeld. Dezer dagen heeft het schaap van boer Korver, Eiland 11 te Nederhorst den Berg, voor een merkwaardig record ge zorgd door thans reeds twee lammetjes te werpen, iets dat volgens insiders nog nooit zó vroegtijdig gebeurde. Nu bovendien tengevolge van het zachte weer de dieren overdag in de wei lopen, maakt 't geheel wel een lente-achtige indruk. Koningin Elizabeth de Tweede van Engeland is gisteren voor de derde maal te New York „tot vrouw van het jaar" benoemd tijdens de twaalfde jaarlijkse enquête van redactrices van dames rubrieken van kranten, aangesloten bij A.P. Tweemaal voordien werd Elizabeth reeds als zodanig onderscheiden. In 1947 toen zij als vrouw bovenaan stond in het nieuws tijdens de romance met Prins Philip en in 1952 toen zij de troon besteeg. Medecandidaten waren Mamie Eisen hower en Madame Pandit (India), die thans presidente is van de Algemene Vergadering van de V.N. Tot de beste politica werd gekozen Clare Booth Luce, de eerste vrouwe lijke ambassadeur in Rome. Op sportgebied was het Babe Didrik- son Zaharias, sportkampioene en doch ter van een Noorse immigrant, die dit jaar een kankeroperatie te boven kwam. Dit jaar komt het door de kroning en door de grote reis die de Koningin met haar gemaal maakt. (Van onze parlementaire redacteur) Bij de behandeling van de begroting van Sociale Zaken, die Maandag door de Tweede Kamer z.h.s. is aangenomen, hebben de heren Stapelkamp (A.R.) en dr. de Kort (K.V.P.) gevraagd om de kinderbijslag voor blinde of invalide kinderen, evenals voor studerende kinderen, tot 27 jaar te verhogen. Het criterium van de Kinderbijslagwet is de opvoedingsgrens, aldus dr. de Kort, maar deze kinderen zijn niet tot zelfstandig heid te brengen, zodat dit opvoedings criterium .niet op hen van toepassing mag zijn. Hij vroeg de minister daarom het criterium „verzorging" dat geen beperking bevat, aan te leggen. Staatssecretaris dr. v. Rhijn antwoord de, dat de leeftijd van zestien jaar de grens was, waarop kinderen, die niet doorstuderen, geacht worden voor het gezin te gaan verdienen. Voor kinderen na 21 jaar die nog verder studeren is bovendien nog een uitzondering gemaakt en de grens is verlegd tot 27 jaar. Hij zag echter geen mogelijkheid, dit pro bleem van de gebrekkige kinderen langs de weg van de kinderbijslag tot een op lossing te brengen, al wil hij het wel in studie nemen. Voor dit doel zou, volgens dr. v. Rhijn. een nieuwe Armenwet moe ten dienen. Voor de tweede maal in betrekkelijk korte tijd weigerde Zondag de Ammer- stolse brandspuit, nadat zij ongeveer een kwartier water had gegeven. Ten gevolge hiervan brandden vier huizen uit, waardoor de bewoners dakloos werden.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1953 | | pagina 3