1 2 3 4 6 7 8 9 10 11 De prijzen 12 H Yraaö en Antwoord 16 O 17 18 14 15 Blik- groenten 5 Neem Nieuwe pyramide ontdekt Snuif en Wrijf DONDERDAG 24 DECEMBER 1953 PAGINA 1.' Ten tweede: als een naam begint mei „de" of „van" is de eerste leiier geen d of v natuurlijk, Siel b.v., dai Van Dal- sum ioi de bekroonden behoorde, dan zou u voor hem als eereie leiier een D moeien nemen. Ten derde: u moei invullen de naam, waaronder de figuur algemeen bekend is. En om ook dai weer ie verduidelijken» siel, dai ook Sialin zich bij de bekroonden bevond, dan moei u Sialin invullen en niet zijn echie Russische naam, die wij ook niei weien. Ten vierde: in de slagzin komi een leiier voor, die wij ge makshalve uii iwee leiiers hebben samengesteld. U merki zelf wel welke wij bedoelen. Ten vijfde: ook de tekeningen kunnen een kleine vinger wijzing vormen. Siaar u echier daarop niei blind. Wij hebben ook grapjes gemaakt. En iensloiie: lei in de verslagjes op woorden, die een beetje eigenaardig gespeld zijn. Dai zijn als regel geen drukfouten. Voor de resi: veel genoegen. U moei achiiien namen raden en de eersie leiiers van die namen in de juisie volg orde vormen een slagzin. De belangstelling, welke de uitreiking van de Nobel prijzen in ons land veroorzaakte, heefi ons geïnspi reerd ioi deze prijsvraag. Ook wij reiken op deze pagina's een aantal prijzen uii. Niemand minder dan de legendarische figuur van vader Tijd, onder wiens toezicht siraks hei nieuwe jaar de wacht van hei oude zal over nemen, hebben wij bereid gevonden, namens ons de prij zen aan 18 candidaien uii ie reiken. Van iedere uitreiking irefi u op deze pagina een duidelijk, genummerd verslagje. De bedoeling is, dai u daaruit en zo nodig uii de daarbij behorende tekening irachi op ie maken aan wie de prijs wordi uiigereiki. Als u de namen van de achiiien candi daien hebi gevonden, moei u ze in de juisie volgorde (dus volgens de nummers van één ioi en mei 18) onder elkaar schrijven. De eersie leiiers van die namen vormen dan een slagzin, waarvan u de inhoud inderdaad verdiend hebi. Enkele opmerkingen kunnen uw werk misschien ieis ver gemakkelijken. Ten eerste: de personen, die een Nobelprijs ontvangen, behoeven niei allen op dii ogenblik ie leven. Ja, hei is zelfs mogelijk, dai er een prijs wordi uitgereikt aan iemand, die ofschoon iedereen hem keni misschien nooii echi geleefd heefi. Hoe moet U een oplossing inzenden? Voor deze prijsvraag heb ben wij de volgende prij zen beschikbaar gesteld: le Prijs f 150.— 2e Prijs f 50— 3e Prijs f 25.— Vervolgens nog 22 andere fraaie prijzen. Deze prijzen zullen door loting onder de goede oplossers worden verdeeld. Olievlek i Bonifatiusherdenking in Juli 1954 Wonderbeeld Zoete Moeder Den Bosch 10 iü n ■iiiiiimmiiiiiiiiiiiiHiiiiiiimiiiiimiiiiiiiiiiiiimiitiiiiiiiiiii iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniriimiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiii U juffrouw of misschien moet ik wel zeggen m e vrouw, dat weet men bij mensen uit uw kringen nooit precies U krijgt de Nobelprijs toegewezen vanwege Uw uitzonderlijke verdiensten op het gebied van de niet al te Schone Kunsten", zo zei Vader Tijd. „Uw toegewijdheid aan de smel tende song is in de afgelopen jaren werkelijk verbluffend geweest. En mag ik U na deze prijsuitreiking uitnodigen voor een zalig kopje thee voor twee?" In het felle licht van de schijnwerpers trad een zeer modieus gekleed heer op het podium, waar Vader Tijd ge zeten was, toe; merkwaardigerwijs had hij, de prijswinnaar, zijn deukhoed opge houden. Maar niemand nam daar aan stoot aan. „Ik weet nauwelijks", aldus Vader Tijd, „waarom U de Nobelprijs meer toekomt, om Uw diplomatieke ga ven, dan wel om Uw altijd smetteloze uiterlijk. Terecht heeft U Uw noofddek- sel, dat een symbool geworden is in de wereld van de mode, opgehouden. De internationale politiek moge Uw fort zijn, deze prijs gewordt U vanwege Uw faam als de best geklede man ter we reld". Fijn, dat U mij tenminste niet ver geten hebt, zei de bloemist la chend, toen Vader Tijd hem be zocht. „Nu ik niet meer op gezette tijden te Amsterdam, Rotterdam of Ant werpen in mijn trui te zien ben, doch kalm in IJmuiden blijf, voel ik mij vaak een beetje eenzaam." „Ik vergeet niemand", zei Vader Tijd glimlachend. „Hier is Uw prijs." En de bloemist greep hem. Klemvast. (Neen, die vliegen hieronder hebben niets te betekenen. Nummer 3 liet nooit iets langs zich vliegen. Hij greep, zie boven). Een kennelijk Oosterse, maar noch tans naar de laatste snit geklede dame, schreed nu naderbij.. „Ten aanzien van U, o edele vrouwe", zei Va der Tijd, „kan ik kort zijn. U heeft de prijs gewonnen vanwege Uw verregaande faroekeloosheid. Mijn eerbiedige geluk wensen". 1. Een goede oplossing bestaat uit: de namen van de 18 personen aan wie Vader Tijd een Nobelprijs aan biedt èn de slagzin, die wordt ge vormd door de beginletters van deze namen in de juiste volgorde. 2. Oplossingen, bij voorkeur op een briefkaart, zenden aan het bureau van dit blad. Aan de adreszijde ver melden: Kerstpuzzle. 3. Oplossingen moeten uiterlijk 10 Ja nuari 1954 in ons bezit zijn. 4. De oplossing alsmede de namen van de prijswinnaars worden in ons blad gepubliceerd. 5. Correspondentie over deee prijsvraag kan niet worden gevoerd. Employe's van ons bedrijf zijn van deelnam» uitgesloten. ïmiiiiiiiiiiiiiimiiiimiiiiiiiiimiiiiiiiiiimiiiiimiiiiiiiiiiiiii Een artistiek geklede heer, de vijfde prijswinnaar, stond nu voor Vader Tijd. „Uw picturale en tekenkun- stige begaafdheden zijn een tijdlang de inzet van menige discussie geweest", hoorde hij zich toevoegen. „Nochtans verdient gij de prijs ten volle. In het bijzonder vanwege één Uwer meester werken, dat vele qualificaties kan uit lokken en ook hééft uitgelokt be halve deze ene: „Zo vader, zo zoon". De edele Toonkunst dient gij al jaren lang met toewijding en met bril le", zo zei Vader Tijd tot een heer in onberispelijk rokcostuum. „Laatst heb gij de dirigeerstok neerge legd, zonder, de hemel zij dank, het dirigeren te staken. Ik zou U de prijs kunnen geven, omdat gij een van Neer- lands eerste culturele ambassadeurs zijt. Maar ik doe dat niet. Want ik wil U op deze dag eren in Uw kwaliteit van or geldraaier". Elf voetballers op één veld zijn nau welijks zo machtig als gij alléén op vierenzestig velden" zo zei Vader Tijd tot een heer, die peinzend voor zich uit staarde. „Vandaar deze No belprijs voor U. Ik wens U nog vele overwinningen toe; tot in alle euwigheid van mijn part. Dag mijnheer. Denk om het mat. Dat ik U een prijs geef, zal vele Fransen woedend maken, aldus Vader Tijd. „Toch doe ik het. Ik ben gek op eigen wijze en hardnekkige mensen. Volhou den maar, zeg ik altijd." „Dank U," zei de prijswinnaar en zijn brede nek scheen van pure vast houdendheid nog dikker te worden. Ze proberen mij te vernagelen, maar ik la niet af." Advertentie Uw verkoudheid van keel of borst weg Een struise man kwam naar het po dium gefietst. „Is dat een Loco motief?" vroeg Vader Tijd. „Nee", was het antwoord, „een fiets". „Juist", zei Vader Tijd, „U weet alles van fietsen, heb ik gehoord". „Ja", antwoordde de man, „en van ploegen ook". „Daarom bent U uitverkoren, omdat U zo aardig een ploeg kunt leiden. Dat is altijd een hele tour, dat weet ik weL Mijnheer tot ziens". manneke maar niet te pakken krijgen. T Gewoon kwikzilver. Hij krijgt zijn prijs als kleinste grootheid waarachtig te recht". „Ha, daar is hij", zei Vader Tijd plot seling. En inderdaad aan de overzijde van het trottoir zag hij plotseling een parmantige jongenssnuit aan de ingang van de Metro. Vader Tijd stak over. Doch juist toen hij zijn candidaat wou begroeten, switchte die tussen twee rei zigers door. Hij schóót de coupé in. De zwarte Lincoln, waarmee Vader Tijd voorreed, stopte geruisloos. De eerbiedwaardige steeg uit en wilde met opgeheven hoofd naar bin nen schrijden. „Pas op", zei de Baron, „stoot-je-hoofd- niet!" „Pardon?" Ik zei „Stoot uw hoofd niet tegen de pannen". „O, natuurlijk". Maar Vader Tijd, die een trouw KRO- man is. begreep er niets van. „Waar is mijn candidaat". zei hij enkel. „De Prijs voor volksliteratuur brandt me in de zak". „Nou Willem", riep Moeke, „laat je gezicht eens zien". Het antwoord kwam uit Laren. „Wat? Wie is er, zeg je?" „Wie er is? Weet ik veel. Een ouwe man. Kan wel van de politie wezen. Kom je?" „Neen, dank je. De commissaris kan me nog meer vertellen". Het kleine zwarte meisje keek met grote verwonderde ogen omhoog. „Ik jou niet begrijpen", zei ze. „Ik niet weten wat jij zoekt". Vader Tijd werd woedend. „Donders", zei hij, terwijl het zweet hem tappelings van het voorhoofd guts te. ,Jk zoek een blanke man. Een man, die jou nota bene ontdekt heeft. Een man. die kan schrijven en reizen. Ik geef hem de Nobelprijs voor Afrika". „Neen", brulde hij ineens, „geen hout op dat kampvuur gooien. Is het niet heet genoeg langs de evenaar?" „Jij zijn naam noemen", zei het meisje onschuldig, „ik hem dan zoeken „Kom nou", zei Vader Tijd. „de lezers moeten ook wat doen". allo. zei vader Tijd, „waar is mijn candidaat?" Hij stond midden in Parijs en rondom krioelden taxi's en bussen als draai wagentjes in een carrousel. „Wel allemachtig", zo ging hij verder. „Ik ben al eens vergeefs in Breda geweest. Nu dit weer. Ik kan dat W. L. Ik heb een olievlek in een cocosloper. Hoe krijg ik deze er uit? Antwoord. Wij hebben goede resul taten bereikt met pijpaarde. U dient dan de vlek geheel te bedekken met deze pijpaarde en dit er -5 minuten op te laten zitten. Daarna goed afborste len. Zonodig herhalen. Toestemming huwelijk J. C. G. M. Moet mijn dochter, oud 23 jaar, wier moeder overleden is, van mij toéstemming hebben om te trouwen? Antwoord. Ja zeker moet zij uW toestemming hebben. Zolang zij geen 30 jaar is heeft zij uw toestemming nodig. Dat heeft met het overlijden van uw eerste vrouw niets te maken. Bijverdienste en belasting H. D. Mijn vrouw verdient er een kleinigheid bij. Moet ik daarvoor belas ting betalen? Antwoord. Als uw vrouw niet meer verdient dan het opgegeven bedrag be hoeft u zich niet ongerust te maken. U bent daarvoor niets verschuldigd. V.O.V. en „uitkering-Drees" J. L. C. Wordt met het bezit van een V.O.V.-verzekering rekening gehou den bij de uitkering van de „noodwet- Drees"? Antwoord. Ja. Gedeeltelijk wel. Per 1 Januari 1954 zijn bij-inkomsten tot een bedrag van f 200 vrij. Van de rest wordt de helft in rekening ge bracht. Bent u nog ongerust, wendt u dan even tot de Raad van Arbeid, dan zal men u wel even inlichten. In de regel is een V.O.V.-verzekering niet af gesloten tot een groot bedrag. Aange zien u dat niet opgeeft, kunnen wij u geen berekening voorleggen Luisterbijdrage J. L. C. Ik had een radiotoestel opgeborgen, omdat ik het niet gebrui ken kon. Nu ik wel in de gelegenheid ben, moet ik een vrij groot bedrag be talen voor luisterbijdrage. Ik vind dat niet billijk. Antwoord. U bent inderdaad deze bijdrage verschuldigd. U had uw toe stel moeten laten verzegelen. Verzekering door |uwelier J. de J. Hoe kan een juwelier bij hem gekochte artikelen verzekeren tegen diefstal en verlies? Zal daar niet heel gemakkelijk misbruik van worden gemaakt? Antwoord. Deze verzekering werkt in de praktijk erg bevredigend. In de eerste plaats zal een juwelier afgaan op de persoon van de koper. In de tweede plaats ligt het voor de hand, dat bij diefstal of verlies door belanghebbende (die verzekerd is) aangifte zal worden gedaan bij de politie. En hier hebben ze al heel gauw door, of ze met een serieus geval of met een gefingeerde aangifte te doen hebbenl Overlast door veiling A. v. K. Het huis, dat ik bewoon, is reeds enkele malen in veiling ge weest. Ben ik, als huurder, verplicht maar steeds de overlast, die ik hiervan ondervind, te dulden? Volgens de nota ris ben ik dat wettelijk verplicht en ik zou ook geen recht op schadevergoeding kunnen eisen. Antwoord. Het is plaatselijk ge bruik, dat in het huurcontract een be paling wordt opgenomen, dat de huur der op bepaalde dagen en uren mede werking zal verlenen bij verkoop van het huis. Is er geen schriftelijke huur overeenkomst, dan kan de eigenaar uw medewerking niet vorderen. Hij heeft er echter wel belang bij dat aspirant kopers niet door een onwillige huurder worden afgeschrokken, zodat ingeval u geen huurcontract hebt aangegaan, waarin deze verplichting is opgenomen de verhuurder-eigenaar er belang bij heeft u in de overlast tegemoet te komen en b.v. een bepaalde tijd huur zal kwijtschelden. Over vergoeding in deze vorm valt dus te praten. Molest- en schadeuitkering J. L. S. Mijn huis leed schade tijdens de oorlog. Aangezien ik tegen molest was verzekerd, kreeg ik een uit kering. Later kreeg ik van Wederop bouw en Volkshuisvesting een schade- uitkering, die veel groter was. Nu vor dert de verzekeringsmij. het door haar uitgekeerde bedrag terug. Hebben zij daartoe het recht? Antwoord. Inderdaad mag de eerste uitkering teruggevorderd worden. De verzekeringsmaatschappij is n.l. vrij van uitkering voor het bedrag, dat door Wederopbouw wordt uitgekeerd. Huurverhoging en inwoning K. A. B. Ik bewoon sinds enige jaren met mijn vrouw 2 kamers bij de broer van mijn vrouw. Mijn zwager be taalt hiervoor een extra huurverhoging aan de huisbaas. Volgens mij is hij die extra verhoging niet schuldig, omdat mijn vrouw een zuster is van de hoofd bewoner. Antwoord. Sedert 111951 mag er eerst huurverhoging gevraagd wor den, indien er aan meer dan 3, niet tot het gezin van de hoofdbewoner be horende personen, onderdak is ver leend. De betaalde huurverhoging is derhalve onjuist en de huiseigenaar is verplicht dit terug te geven. H. J. V. heeft inwoning. Hoe moet dat met de nieuwe huurverhoging? Antwoord. De hoofdbewoner heeft recht op de helft der verschuldigde huur (bij gelijke verdeling der beschik bare ruimte), plus 20 pet. (ongerief) en een zeker bedrag voor slijtage van ge meenschappelijk meubilair en/of stof fering. Bent u minder overeengekomen en neemt u daar genoegen mee, dan is het natuurlijk ook goed. Zoals u ons de toestand beschrijft, haalt u werkelijk uw inwonende familie het vel niet over de neus. Gaat uw huur dus naar boven Vragen voor doze rubriek moeten worden gericht aan de Redactie van one blad (met in de Imker-boven hoek der enveloppe: „Vragenru- briek"). De beantwoording geschiedt gratie. De Redactie behoudt zich echter het recht voor, bepaalde vra gen niet voor beantwoording in aanmerking te doen komenOver de beslissing dienaangaande kan niet toorden gecorrespondeerd. Gaar ne vermelding van paam en adres bij de ingezonden vragen. Hoewel het velen tal verwonderen, reik ik u de Nobelprijs uit voor uw vroeger werk: de bevordering van de Land bouw. Uw huidige activiteit, aldus Vader Tijd, is mij al wordt zij nog zo vaak ge prezen niet bijzonder sym pathiek. Zij is al bevordert zij de productiviteit niet wezenlijk productief. Zij is verantwoord en nodig, maar zij is hard. Ze is guur en koud en ik begrijp, dat u verlangt naar een lange war me borstrok. Neem dus deze penning." De winnaar boog. En voor zijn geestesoog zag hij weer de Goede Man met de hem zo vertrouwde staf, dien hij om die borstrok gevraagd had. Ik ben al niet zo jong meer", aldu» sprak de verheugde winnaar in zijn dankwoord tot Vader Tijd, „en daar om apprecieer ik het zo bijzonder, dat U mij de Nobelprijs voor politieke wel sprekendheid hebt willen uitreiken. „Goed begrepen", antwoordde Vader Tijd, „overigens zo oud bent U toch ook niet". „Niet oud en wel oud, het is maar hoe U het verstaat", antwoordde de win naar philosofisch, en kraakte een kabi netje. Het roer moet om. Dat had ik niet verwacht". De win naar van de Nobelprijs voor on juiste vacantiebesteding keek Va der Tijd geroerd in de ogen. „Een prijs voor mijn pogingen om het onverzoen lijke te verzoenen, voor mijn spreek vaardigheid of mijn leiderschap, had ik kunnen begrijpen. Maar dit...." En met liefde keek hij naar de grote gouden medaille in zijn handen. „A.s het nu een kwartje geweest was", zuchtte hij, terwijl hij een omzwachteld been optrok. CENT Tegen U behoef ik weinig te zeggen, aldus Vader Tijd. „Hier is Uw prijs voor wijsheid en humor. Ik dank U voor Uw dagelijkse werk. Uw gezicht bevalt mij trouwens zeer goed." En met welbehagen keek Vader Tijd naar dit plaatje: per 1 Januari, dan kunt u de verhoging gevoeglijk delen. Wat uw tweede vraag betreft, hoeft u zich ook geen zorgen te maken. Het huisvestingsbureau zal uw inwoners niet zo maar op straat zetten; er zal gerust wel rekening gehouden worden met hun belangen. Dat is dit bureau gerust wel toevertrouwd. C. G. Het zijn steeds lastige geval len. Uw kostganger heeft niet het recht zijn bijdrage aan de huurverhoging af hankelijk te stellen van het feit of hij toeslag krijgt of niet. Er zijn steeds enkele categorieën, die nadeel hebben en er op achteruit gaan door deze verho ging, maar dat is geen reden om dan te zeggen: ik betaal niet als ik geen toeslag krijg. Als u deze man, waar u bang voor bent, niet langer in uw huis wilt hebben, verzoekt u hem om heen te gaan, altijd met een opzeggingster mijn, die gelijk moet zijn aan een be talingstermijn. Kunt u geen hulp inroe pen van een goede bekende, die namens u mag handelen? Uw leeftijd laat immers niet toe u met zoiets bezig te houden. Bent u al op het huisvestings bureau geweest? Koopman G. M. V. is koopman. De zaken gaan niet best en hij kan werk krijgen. Ver liest hij daardoor zijn rechten als koopman? Antwoord. Die mogelijkheid be staat. Wij raden u aan u even te wen den tot de Kamer van Koophandel, dit in verband met de wijziging van de Vestigingswet. Hoewel de herdenking van nonifatius' marteldood nog niet geheel geregeld is, kunnen wij thans mededelen, dat het de bedoeling is van het bestuur van de Stichting, om in Juli 1954 de her denking te houden. Een herdenkingsrede zal werden uit- gesp~oken door prof. dr. W. Asselbergs te Nijmegen, prof. dr. J. N. Bakhuizen van den Brink te Leiden en prof. dr. J. H. Bavinck te Baarn. Van de minister van Verkeer en Wa terstaat is de toezegging ontvangen, dat, evenals bij de Willibrord-herden- king in 1939, in 1954 een Bonifatius- postzegel uitgegeven zal worden. De financiën vormen nog steeds een moeilijkheid. De medewerking van particulieren wordt in deze op zeer hoge prijs gesteld. Het gironummer van de stichting is 582900, terwijl ook giften gestort kunnen worden op de rekening van de Amsterdamsche Bank te Dokkum. Advertentie Met een sierlijke zwaai zette Vader Tijd zijn helicopter op het dak van No. 14. „Aardig", zei deze. „leuk dat u mij op een zo toepasselijke manier opzoekt". „Och. kleine moeite", antwoordde de stokoude prijzenstrooier. „Je zegt een voudig „voor vrij. contact", en je vliegt". „Ja, wij vlogen naar Indië", knikte 14 begrijpend. „Daarom juist. U krijgt de Nobelprijs voor luchtvaart". „Voor de vrede was mij even lief ge weest". „Dat snap ik", zei Vader Tijd. „Maar die geef ik niet. Voor luchtvaartlitera- tuur trouwens ook niet". „Toch bedankt", zei 14 en peinzend keek hij omhoog. Een portret van Graaf Ber- nadotte sierde zijn kamer. Des middags te drie uur, toen de meisjes in de klas van de kachel- warmte een beetje soezerig waren geworden, stapte Vader Tijd binnen. De blonde en zwart gelokte hoofdjes keken op. „Dag Vader Tijd", zeiden de gestifte mondjes, „U komt zeker voor de leraar?" En dat was zo. Met de Nobelprijs voor de bevordering van goed literatuurge- bruik, was Vader Tijd naar Hilversum getogen. „U hebt een grote klas", zei hij De leraar keek verwonderd op. „Neen, niet hier", verbeterde Vader Tijd zich haastig. „Ik bedoel als U aan de Emmastraat werkt". „O daar?", zei de ieraar bescheiden, „och, wie luisteren wil, kan luisteren". „Welnu", besloot Vader Tijd, „omdat velen dat doen en omdat U het zo goed doet, is hier Uw medaille. En eerlijk, ik geef hem liever aan U dan aan hoge omes". In Cairo is bekend gemaakt, dat een 5000 jaar oude trappenpyramide is ont dekt in het Sakkara-gebied, ten Zuiden van Cairo. De nieuwe pyramide is, vol gens zijn ontdekkers gevonden op on geveer 170 meter afstand van de grote pyramide, die door de ongeveer 3000 jaar voor Chr. levende pharao Zoser ge bouwd is. Deze grote pyramide is een van de beroemdste oude monumenten van Egypte en heeft van Sakkara, een dorp 30 km ten Zuiden van Cairo, een van de drukst bezochte toeristenplaat sen gemaakt. De ontdekking is geschied door Mo- hamed Zaky Ghoneim en de Franse archeoloog P. Lauer, die aan A. P. ver klaarde dat de nieuwe pyramide, die nog bedolven ligt, waarschijnlijk uit de derde dynastie, waartoe Zoser behoorde, dateêrt. De archeologen hebben uitgere kend dat de basis 12.996 vierkante meter meet.. De ontdekking is een paar weken geleden gedaan, maar nu pas bekend gemaakt. Toen de ontdekkers een onderzoek aan het verrichten waren langs de buitenmuur van de grote trappenpyramide, kwam er een an dere muur bloot te liggen. Deze bleek te behoren bij de perimeter van een an dere pyramide. Onmiddellijk werd met graven begonnen en al spoedig kwa men wat stenen trappen van de nieuwe pyramide bloot te liggen. Lauer ge looft dat de pyramide, welke, even als de andere, de tombe van een ko ning moet zijn, nog goed intact is. De archeologen verwachten bij de op graving belangrijke ontdekkingen te zullen doen. Het departement van oudheidkunde heeft verder de ontdekking bekend ge maakt van tien sphinxen tussen de tem pels van Luxor en Karnak in Zuid- Egypte Zondag 27 December, de feestdag van de H. Joannes Evangelist, zal mgr. W. Mutsaerts een pontificale H. Mis opdra gen in de Kathedrale Basiliek van St. Jan ter viering van het eeuwfeest van de terugkeer van het wonderbeeld der Zoete Moeder naar de St. Jan te 's-Her- togenbosch.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1953 | | pagina 15