Y rouwenstemmen Alverna Stille afscheid van Boekenrode zingen Nacht in Het Johan Buning 60 jaar: De persoonlijkheid der dingen N' Smeterlin speelt Chopin-werken Kerststemming bracht drukte bij 't Centrum Eerste Kamer aanvaardt de huurverhoging PONTIAC GROTE OPRUIMING OMROEPERS Laatste bewoners Avond van hoog kunstgenot Huurbelasting nog onderwerp van beraad in het Kabinet Zeven sportvelden in „Akendam I Automobielbedrijf HEEREMANS VAN LEUVEN Zaterdag 2 Januari BUITENPLAATSEN LANGS DE DUINRAND m Plein 33 - Telefoon 13000 DAMMEN Ere-tentoonstelling in Huis Van Looy Veilingen Beverwijk Kosten ton is de prijs altijd lager! Te kuur gevraagd DONDERDAG 24 DECEMBER 1953 PAGINA 6 Vraag dan niet zomaar om Vermouth" maar bestel Gewaardeerd om zijn superieure kwaliteit AUTORIJLES? BEVERWIJKER VER- OORDEELD TOT ANDERHALF JAAR In Kennemerland is een beslissing gevallen Bekroningen KERSTTENTOON STELLING LISSE Goede bloemenprijs DE FAVORIET ONDER DE AMERIKANEN Prijzen vanaf f 13.110.— NIEUWE GRACHT 78 TEL. 21498 HAARLEM begint overal de maarbij -TAPUTEN Betrekkingen gevr. Betrekkingen aangeboden Te koop gevraagd Te koop aangeboden Rij- Vaar- en Voertuigen Lessen Te huur aangeboden Woningruil Ambachten Huweliiken Diversen Advertentie Misschien ware het beter geweest u jachttaferelen op te hangen, die rond Kerstmis geliefd waren, want het wild op de kersttafel, waar de kaarsen branden het bruin gebraden duinkonijn of het sappig gevogelte zou in de stemming brengen. Misschien had u verwacht, dat we in Dickens-stijl arme kindertjes voor de poorten der buitenplaatsen zou den doen post vatten in regen en wind, in sneeuw en ijs zelfs, starend naar de rijkvoorziene tafels achter helderverlichte vensters. Of mogelijk zoudt u met ons een bezoek willen brengen, en dat is beter in de sfeer, aan het in tieme schuilkerkje, waar Kerstmis gevierd wordt in verborgenheid, zonder de luister, die we als gevoelige mensen nodig hebben, en met alleen maar de kinderstemmen na de Mis, zingend van Kyrieleis. Och, we hebben ons maar voorgenomen vandaag rustig door te gaan met ons verhaal. We vertoeven nog altijd op Boekenrode en moeten onze weke lijkse tocht, waarin we smaak gekregen hebben, voortzetten. Ook al leest u het relaas ditmaal bij de kerstkribbe. Sinds het voorjaar van 1789 was Jan Nicolaas van Eys eigenaar van Boeken rode geworden. Weer een Amsterdam mer. In de hoofdstad in aanzien en een hartig woordje meesprekend in de Oost- Indische-ComRagnie. Al waren, het zij gezegd, de gloriedagen van de gouden eeuw voorbij en was de burgerlijkheid veel zwier komen vervangen., Jan van Eys moet een koopman met gevoel voor romantiek zijn geweest. Geen ander voor hem heeft zoveel aan Boekenrode ver timmerd, geen ander heeft met zo grote zorg het landgoed beheerd. Stijve rechte lanen werden in kronkelende wandel paden veranderd. Engelse partijen liet hij aanleggen met waterkommen en kla terende beekjes. Tuinarchitect J. G. Mi chael moet hier wel aan het werk zijn geweest, zoals op Elswout en Oosterduin. In 1797 was Boekenrode even groot en voornaam als Elswout geworden: 200 morgen. Overigens was de familie reeds voor de aankoop van Boekenrode in de streek woonachtig, want familiebezit waren de hofstede Middellaan in Heem stede en twee buitentjes te Bennebroek. Jan van Eys heeft Boekenrode zeer uitgebreid geldbelegging? We vin den opgesomd (Mevr. J. M. Sterck- Proot „Geschiedenis van Aerdenhout") dat hij 9 Januari 1798 van Jhr. Dirck Johan graaf van Hogendorp, de boerde rij Duin en Vaart kocht, in 1797 Groot- en Klein-Bentveld (samen 550 morgen groot). Het eerste deed hij nog in het zelfde jaar over aan zijn vriend, de Levanthandelaar H. J. Koenen; in 1803 kocht hij Oosterduin met daarbij beho rende gronden; in 1809 Bosch en Land zicht met de herberg er tegenover; in 1812 „het Zandgat". Jan van Eys werd in 1808 weduwnaar en stierf in 1818 op zijn geliefd Boeken rode. Kinderloos. Een eenzame rijke, eigenaar van 571 bunder ter waarde, toendertijd, van f 105.000. Een der laat- sten van de groten, die de roem van de gouden eeuw continueerden door de achttiende eeuw heen, was in het begin van de negentiende heengegaan. De fa milie zal in grote spanning hebben uit gezien naar de opening van zijn testa ment. Een veertienjarige jongen, Jacobus van Lennep, was tot universeel erfge naam benoemd. Tot zijn meerderjarig heid hebben zijn ouders met hem op Boekenrode gewoond. Daarna nam hij zelf de leiding over, maar vertoefde veel buitenslands. Zo maakte hij in 1836 te Kleef, toen hij 32 jaren oud was, zijn testament ten voordele van zijn zes dochters, die toen nog minderjarig wa ren. Hij stierf in 1869 te Brussel, 65 jaar oud. Zijn dochters waren toen allen ge huwd met vooraanstaande personen, van wie Mr. Hendrik Enschedé in Haarlem bijzonder bekend is. Bij de boedelschei ding was de waarde van Boekenrode met 2 boerderijen, Koeduin en Bosch en Landzicht (155.27 ha.) f 160.000. Nog an dere belangrijke bezittingen vielen on der de erfenis. We noemen alleen nog het „Rozenwater" (156.69 ha.), het te genwoordige duinwatergebied, dat ge taxeerd werd op f 300.000. Verdiepen we ons niet in de meer nabije geschiedenis van Boekenrode. Deze is bekend. Werd het bezit van Jacobus van Lennep na diens dood gesplitst, in 1924 begon de verkaveling van de eigenlijke buiten plaats Boekenrode. Huis en grond er om heen werd in dat jaar door de Ma- riastichting te Haarlem gekocht. De eeuwenoude naam werd veranderd in een meer passende in de geest van de nieuwe bewoonsters, de Zusters Francis canessen en hun novicen: Alverna. Het koetshuis werd als kapel ingericht en aan de Noordzijde is een grote vleugel bijgebouwd. En zo mogen we ons ver- Advertentie KOEL GESCHONKEN GOED GEDRONKEN blijf op Boekenrode toch nog met een Kerstherinnering eindigen. Daar waar we door de eeuwen geslachten zagen komen en gaan, burgemeesters en koop lieden, Haarlemmers en Amsterdammers, waar de groten van de gouden eeuw hun rust genoten, hun gasten ontvingen, daar in de Heilige Kerstnacht nu Christus geboren worden onder de Nachtmis en zingen vrouwenstemmen, vroom en ontroerd het „Stille Nacht" en „Nu zijt wellekomen". En zo is het mooi en goed. Is ons afscheid van Boe kenrode indrukwekkend en sfeervol. J. B. De Haarlemse rechtbank heeft van morgen de 23-jarige L. T. uit Beverwijk veroordeeld tot een gevangenisstraf van anóterhalf jaar met aftrek. Veertien da gen geleden moest T. terechtstaan om dat hij een oude man had overvallen en beroofd. Toen eiste de officier een ge vangenisstraf van een jaar en drie maan den met aftrek. De 40-jarige los werkman uit Amster dam, óte twee weken geleden vier jaar tegen zich hoorde eisen wegens oplich ting, were) vanmorgen nog niet veroor deeld. De rechtbank verwees het onder zoek naar de rechtercommissaris. v..; De Beverwijkers hebben ook V.K.D. aan hun zegewagen gebonden en er geen twijfel over gelaten wie dit jaar weer een gooi mag doen naar de hoofd klasse. Het is voor hen te hopen, dat ze het er dit jaar beter afbrengen dan het vorige, vooral nu de mogelijkheid» niet uitgesloten is dat er een andere club uit het district Kennemerland moet degraderen. De eindstand van de eerste klasse luidt nu: BDC St. Bavo Haarlem KNC Halfweg VKD HDC 2 't Oosten Hillegom Stabiel 108— 72 110— 70 107— 73 106— 74 103— 77 99— 81 78—102 71—109 60—120 58—122 Langs de duinrand. Aardiger illustratie is zeker bij deze opstellen niet te vin den. Een vogelvluchtbeeld van een dergelijke buitenplaats. Westerveld in dit geval. Het oorspronkelijk aangekondigde programma van het Kerst-recital, te ge ven door de Poolse pianist Smeterlin werd „op verzoek" gewijzigd. Wij be treuren het, dat door deze wijziging de verklanking van een weinig gespeelde Schubert-sonate verviel; het verzoek om uitsluitend Chopin-werken te ver tolken, laat zich echter verklaren. De muziek van Chopin, algemeen geliefd bij het publiek, wordt al hoewel niet alleen Pools van aard, vanzelfsprekend door Poolse mees- terpianisten, zoals Smeterlin en As- kenase, het meest volmaakt weer gegeven. Zij voelen van nature de grote verscheidenheid van gedachten, die uit deze muziek spreekt, het best aan. Ook de Franse invloed, bovenal merkbaar in het verfijnde, elegante spel, komt bij deze pianisten duidelijk uit. Een bijzondere aantrekkelijkheid bood het programma door de vertolking van de 24 Préludes opus 28. Voorspelen tot ongenoemde werken, doch die alle prachtige fantasieën zijn met wij duit - eenlopend karakter. De nadere betite lingen: andantino, cantabile, agitato, ap- pasnonata enz. wijzen hierop. De type ring vn deze Préludes was bewonde renswaardig, bijna onnavolgbaar. Tech nisch domineerde er niets, steeds sprak het innerlijk element boven alles uit. 'Vat ons het meest frappeerde was het behoud van het intieme karakter van deze muzeik. Smeterlin schiep met zijn spel de juiste sfeer, die van de Par ij se muzieksalons van weleer. En dat in een grote zaal, die andere pianisten dikwijls aanleiding geeft het klankvolume zo hoog mogelijk op te voeren met het ge volg: het spel beantwoordt niet aan de bedoeling van de componist. Een viertal Etudes, geschreven voor bepaalde technische moeilijkheden, zijn eveneens prachtige muziekstukken. Ook hier viel de techniek niet bepaald op. Men hoorde o.a. elegant arpeggio-, schertsend spel, zo nodig volgens de op gave van de componist: „mezza voce"! Tussen Préludes en Etudes een stem mingsvolle Nocturne, dit alles ingeleid en afgesloten door een spanningsvolle Ballade. De aanwezigen, die bijna de gehele zaal vulden, luisterden in ademloze stil te en verkregen enige toegiftjes, waar onder een Wals. Bekende Walsen en Polonaises bevatte het programma niet, ook geen Scherzo of Berceuse, doch nie mand zal zich hebben beklaagd. Men hoorde Chopin in de meest denkbare gave verklanking en dat zegt genoeg! O. K. een bezoek aan de expositie die ter ere van de 60ste verjaardag van de schilder Johan Buning in het Huis Van Looy is ingericht, mogen we zeggen dat dit wel de meest gave tentoonstelling is die we de laatste jaren in Haarlem hebben kunnen zien. In vergelijking met de collectie in het Amsterdamse Stedelijk Museum, waar de schilder in de vorige maand met een expositie van zijn werk is geëerd, heeft er een belangrijke uitbreiding plaats gevonden. Weliswaar zijn hiermee geen nieuwe aspecten aan het overzicht van Buning's werkzaamheden toegevoegd, want deze schilder is zeer gelijkmatig en heeft nauwelijks zoiets als aspecten, maar de opvoering van het rhythme van schil derijen en aquarellen bevestigt hem als een eenvoudige mens die nochtans de macht bezit om door zijn aanraking dode stof te bezielen. In al het werk is nergens een zweem van pathos of hoogdravendheid, van ge- tuigenisdrang noch gewild modernisme te vinden. Buning heeft door de meest eenvoudige dingen zijn diepste gevoelens laten uitzeggen. Het zijn die eenvoudige zaken die het leven ensceneren, en door tijd en ge bruik karakter hebben verkregen. Men voelt dan ook wel heel sterk aan het oeuvre, zoals het hier is uitgespreid, dat Buning door zijn objecten heen schil dert, dat wat zij vertegenwoordigen: het gedurige leven. Een stoel, een tafel, een aarden kan, krijgt voor degene die er lange tijd mee omgaat iets eigens. Hierdoor ontstaat tussen die ene mens en dat ene ding een verhouding van dierbaarheid (of van verveling) waardoor hij het herkent tussen eendere soortgenoten. Wij kennen allen deze ervaring. Buning nu schildert die persoonlijk heid der dingen en hij vindt ze overal en veelvuldig waar het leven een tijd lang gevestigd is geweest. Hij heeft dan ook de mens niet nodig om diens aanwezigheid te schilderen: hij typeert het leven in diens begeleiding, welke hij aantreft, zowel in interieurs en stil levens, als in tuinen en parken. Dit zou men het literaire element van geheel het oeuvre kunnen noemen, dat in zijn beperking en op de achtergrond voldoende thema is gebleken om er een heel schildersleven langs op te bouwen. De wijze waarop hij zijn gevoelens picturaal vertelt is zeer impulsief en strikt schilderkunstig. Het schijnt dat het schilderij intens rijp moet zijn alvo rens hij het gaat maken. In haastige, rake steken legt hij zijn visie ter plaatse vast. alsof hij gereed wil zijn voordat de spanning wordt verbroken. Hoe dromerig sommige van zijn exte rieurs mogen zijn volgehouden in een langdurige doorwerking, die spontane, op de directe inspiratie geschilderde wer ken zijn ons. het liefst. Zijn kleur heeft meestal de diepe klank van een bariton, de tekening is sterk ge construeerd. de weergave knap en over tuigend. Wij zijn de mening toegedaan, dat de niet luidruchtig klinkende naam Johan Buning gedragen wordt door een onzer meest geïnspireerde schilders van heden, wiens eerlijkheid voor zichzelf, hem heeft geleid naar een evenwichtig meesterschap in het vak. Tot en met 3 Januari is deze uitzon derlijke expositie in het Huis Van Looy te zien. L. T. Als we in een korte nabeschouwing de clubs even de revue laten passeren dan moeten we vaststellen dat Beverwijk na een aarzelend begin steeds constant sterk heeft gespeeld en dientengevolge het kampioenschap ten volle heeft ver diend. St. Bavo wisselde goede met slechte wedstrijden, sukkelde evenals vorige jaren met opkomst van spelers, bereikte nog onverwacht de 2de plaats. Haarlem en KNC bleven lang in de run ning doch konden het toch niet tegen de Wijkers bolwerken; Halfweg deed het beter dan verwacht mocht worden en eindigde ook boven het gemiddelde. VKD stelde na een goede eerste helft wel wat teleur. HDC 2 eindigde hoger dan aanvankelijk verwacht werd; 't Oos ten daarentegen zakte bedenkelijk af. Met de bollenjongens ging het dit jaar niet goed en zij zullen in de komende tijd eens flink moeten aanpakken om de zaken te reorganiseren. Stabiel speelde dit jaar futloos en kan stellig beter. Voor de 2de klas kwamen nog enkele uitslagen binnen: VKD 2 deed het zeer goed en haalde bij KNC 2 de punten binnen door met 12-8 te winnen. Dat de DCY-reserves datzelfde zouden doen bij Halfweg 2 lag wel in de lijn der vermoedens, het werd 6-14. Cruquius had zoveel vechtlust verzameld dat de jongste Beverwijkers er niet aan te pas kwamen en een geweldige nederlaag te slikken kregen, 2-18. Op de Kersttentoonstelling in het H.B.G.-gebouw te Lisse heeft de jury de volgende inzendingen bekroond: Wisselbeker voor de beste inzending geprepareerde hyacinten N.V. H. de Graaff en Zn. te Lisse (derde maal); Gouden medaille met certificaat voor gebrs. Segers te Lisse in dezelfde sector; Wisselbeker voor de beste inzending hyacinten met grondverwarming voor gebrs. Segers te Lisse; Gouden medaille met certificaat N.V. H. de Graaf en Zn. te Lisse in dezelfde sector. Wisselbeker voor de beste inzending hyacinten, decoratief opgesteld, voor N.V. H. de Graaf en Zn. te Lisse. Wisselbeker voor de beste inzending narcissen, Warnaar en Co. N.V. te Sassen- heim Wisselbeker voor de beste inzending narcissen, bestaande uit acht soorten, G. B. de Vroomen en Zn. te Warmond. Wisselbeker voor de beste inzending tulpen Jacq. Uittenbogaard en Zn. te Oegstgeest. Wisselbeker voor de beste inzending tulpen zonder grondverwarming, Jacq Uittenbogaard te Oegstgeest. Wisselbeker voor de beste gemengde inzending G. B. de Vroomen en Zn. te Warmond. Gouden medaille met certificaat met lof van de jury voor de beste inzending grootbladige amarylis voor G. C. van Meeuwen te Heemstede. Gouden medaille met certificaat voor de beste inzending amarylis gracilis voor G. C. van Meeuwen te Heemsjede Er blijft tot nu toe maar steeds een grote en gevarieerde aanvoer aan de groentenveiling komen. Door het zachte weer is er nog steeds volop andijvie. Zowel van de koude grond als de glasandijvie komt in grote partijen aan de markt. Er werd van 16 34 cent per kg. betaald. Spruiten waren in een bescheiden aanbod op de markt. De meeste par tijen brachten van 2043 cent per kg. op. Enkele partijen van extra kwaliteit gingen tot 71 cent per kg. Witlof was Woensdag duurder en bracht weer eens 48 cent per kg. op. (Van onze parlementaire redacteur) De Eerste Kamer heeft Woensdag de Huurwet aangenomen, zodat defini tief per 1 Januari de huren naar gelang de gemeenteklasse verhoogd zullen wor den. Aan deze beslissing, waaraan alleen de communisten hun stem onthielden, is een schermutseling voorafgegaan over de noodzaak zo spoedig mogelijk tot vrüe huurvorming te komen. Minister Witte heeft in zijn antwoord aan de Ka mer verklaard dat wij in het algemeen van iedere kunstmatige prijsvorming van overheidswege zo spoedig mogelijk af moeten. Deze prijsbemoeiingen zijn duur, omdat altijd ook voor compensa tie moet worden gezorgd. Deze laatste wordt dan op het meest ongunstige ogen blik en dan nog met een marge afge stemd. De heer Kraayvanger (KVP) sprak zijn vreugde uit over deze ver klaring en stelde vast dat vrije huur vorming nog geenszins betekent dat ook de grote sociale voordelen worden prijsgegeven die aan de woningwetbouw inhaerent zijn. De minister heeft medegedeeld dat het huurbeleid en dus cok de huurbe lastingkwestie een zaak is van rege- ringspolitiek. In het Kabinet bestaat daaromtrent nog verschil van mening, hetzelfde verschil dat men ook in de maatschappij terugvindt en dat met de politieke opvattingen te maken heeft Het standpunt van het Kabinet is nog niet geconsolideerd. Dat de huiseigena ren nog niet weten waar zij aan toe zijn is mede door deze onzekere factor te verklaren. Daarbij komt nog de on zekerheid over de prijzen van de bouw materialen ip de toekomst en van de economische toestand in het algemeen Wel staat vast dat de invloed van de overheid nooit geheel zal verdwijnen. Men kan de klok niet meer terugzetten naar vooroorlogse toestanden. Via Rijks- en gemeente-bouw zal de invloed van de overheid op de woningmarkt altijd blijven bestaan. De heer Hellema (AR) vond dat de minister zich op dit belangrijk punt duidelijker had moeten uitspreken. Wan neer men het heeft over compensaties die het noodzakelijk gevolg zijn van prijsregelingen dan geldt dit toch ook voor de vele 'millioenen van de huis eigenaren die nooit gecompenseerd zijn. Het Kabinet moet terzake een stand punt innemen en de Kamer heeft er recht op althans de eigen visie van de minister te vernemen. Hij kan er zich niet van afmaken met de opmerking dat het Kabinet het onderling niet eens is. Aan een loze persoonlijke mening mijnerzijds heeft u niets, was het ant woord van minister Witte. Bovendien zou dit tegenover mijn collega's niet juist zijn zolang er nog intern beraad is. Mr. Witteman kreeg ten antwoord dat het recht om verhuiskosten vergoed te krijgen slechts een wijziging is van het gewoonterecht in verband met de ab normale omstandigheden van de laat ste tijd. Worden deze weer normaal dan zal ook dat recht weer vervallen. De mogelijkheid dat een curator de huur kan opzeggen staat nog niet vast. Prei was beter te verkopen dan vorige week. Er werd van 816 cent per kg. betaald. Selderijknollen brachten van 815 cent per stuk op. Bospeen is er weinig meer. Er werd tot 40 cent per bos betaald. De waspeen ging tot 20 cent per kg. Er is nog steeds weinig vraag naar kool. Voor de diverse soorten werd van 512 cent per kg. betaald. De tomaten zijn zo goed als geruimd. Er werd tot 130 cent per kg. betaald. Op de bloemenveiling droegen de Kerstdagen er toe bjj dat de vraag naar bloemen groot was met heel goede prjjzen. De tulpen liepen het laatst der week aanzienlijk in prijs op. Starren varieer den van 1217 cent per stuk. Krelage Triumph, Hildegarde en White Sail draaiden rond' de gulden per bos. De eerste Copland noteerden 150 cent per bos. Bij de Narcissen gingen de Helios tot 85 cent per bos. Carlton, Fortune en Golden Harvest brachten ruim een gul den per bos op. Hyacinten waren duur. De L. Innocence gingen tot 39 cent per stuk. De gekleurde gingen tot 42 cent. Blauwe Druifjes zijn er momen teel weinig. Er werd tot 38 cent per bosje betaald. Cyclamens waren duur. De witte brachten het tot 375 cent per stuk. Hulst met bes bracht van 100175 cent per kg. op. Voor de aanleg van vier sportvelden in het sportpark „Noord-Akendam" was in 1950 een crediet beschikbaar gesteld van 109.000 gulden. De aanbesteding mislukte en daarna ontstonden inves teringsmoeilijkheden. Na overleg met een centrale adviescommissie is het plan voor de vier velden thans omgewerkt tot een voor zeven velden met twee kleedhuizen, bij de totstandkoming waarvan het sportpark voltooid zal zijn. Bij uitvoering als DUW-werk is een bedrag van 302.000 gulden nodig. Na bijdrage van het Rijk zou de gemeente moeten opkomen voor 222.500. Met de bouw van een electrisch gemaaltje aan de Slaperdijk, onontbeerlijk voor dit complek, is 22.000 gulden gemoeid. Wat de bouw van de kleedhuizen zal kosten is nog niet te zeggen. B. en W. stellen voor de betrokken sportvelden thans aan te leggen. 5? DE WAGEN DIE WERKELIJK VOLDOET. MAAR DAN OOK IN ALLE OPZICHTEN INDERDAAD LEVERBAAR UIT VOORRAAD OFFICIAL DEALER GENERAL MOTORS PONTIAC - VAUXHALL - BEDFORD - GMC Plaatsing geschiedt 16 cent per m.m.-hoogte Opgaven Kunnen geschieden aan ons Hoofdkantoor, aan onze bijkantoren en agent schappen. aan de erkende advertentie-Bureaux en aan de erkende boekhandelaren. NET MEISJE b.z.a. als leerl.- verkoopster, liefst in groen- tenzaak, omg. Bennebroek- Heemstede. Dennenweg 9, Bennebroek. FRIES MEISJE, 18 jaar. zoekt betrekking v. d. en n.» v.g.g.v. Br. met voll. inl.: P. van Schepen, Nieuwe- buurt 601, Berlikum, Friesl. MACHINESTIKSTERS EN HANDWERKSTERS vraagt damesmantelfabriek in het betere genre. Aanm. dagel. van 95 uur: Holland-Con- fectie, Zijlweg 123, Haarlem EEN BROOD- EN BANKET BAKKER geVr. per 4 Jan. '54. Moet beslist goede vak man zijn. G. Schavemaker, Koningstraat 37, Haarlem. MEISJE voor winkel en huishouding gevraagd voor direct. Aanm 's avonds na 7 uur. Banketbakkerij T. G. Lommerse, Bennebroekerl. 34, Bennebroek. NET MEISJE gevr. voor de huish. Rietveld, Jan Luyc- kenstraat 69, Haarlem-N. MEISJE geVr., 1617 j., voor eenvoudig administratie- en typewerk, van 8.30—12.30 uur Brieven onder no. 26691. EEN BESCHAAFD MEISJE y. d. en n. Vraagt mevr. Schlatmannvan Liemt, Heemst. Dreef 172, wegens huwelijk van tegenw. Iedere avond alsmede Zat.midd. en Zond. vrij. Aanm. Maan dag 28 Dec. NET MEISJE gevr. in kl. gezin, v. hele of halve dagen. Joh. v. Rossum, De Ruyter- weg 9, Haarlem. FLINK R.K. MEISJE gevr., zo spoedig mogelijk, voor de ochtenduren of Maand, en Vrijd. de gehele dag, als werkster. Mascini, Burg. van Lennepweg 6, Heemstede, tel. 38067. SCHRIJFBUREAU en ronde tafel. Br. onder no. 11003. ALLE SOORTEN VUUR WERK voor oud jaar. Jan Monnikendam, Raamgracht 7, tel. 11449, Haarlem. E ENKELE NIEUWE EN GE BRUIKTE HAARDEN en KACHELS, eerste klas mer ken, Voor spotprijzen, en nieuwe Simplex d._ en h.- rij wielen tegen zeer lage prijzen. Binnenweg 54, Heem stede. GROTE PARTIJ SLOOPMA TERIALEN. Michel, Pres. Steynstraat 52, H'lem, telef. 17984. U WENST EEN GOED POLS HORLOGE? U wenst 'n vlotte service en een goede ga rantie, met een zeer gemak kelijke betaling? Dan naar Haarlemse Uurwerkhandel, Jansweg 25a, telef. 13131, Haarlem. SLACHTKONIJNEN V a. f 5. Voorzorgstraat 33, Haarlem. KINDERWAGEN (Tilop) en opvouwbaar v.a. 37.50. Box 15, led. 15. Twijnderslaan 17, Haarlem. U BENT VROLIJK en U blijft vrolijk met een uur werk van Vrolijk. Horloges, klokken, wekkers en hor logebanden reeds v.a. 1. per week. Wij bezoeken U ook gaarne aan huis. Gedu rende deze maand ontvangt iedere 10e koper van een contant gekocht horloge het uurwerk gratis! (max. f 50.-). Horlogerie C. B. Vrolijk, Paul Krugerstraat 27 (bij de Cronjéstraat) en Thomson, laan 62, telef. 26316, Haar lem. Geopend tot 9 uur des avonds. VERHUUR ZONDER CHAUF FEUR. Bonds erkend. All- risk verz. Fa. V. Rijn, L. Lakenstraat 15, telef. 21929, Haarlem. JONGENS- EN M.RIJWIEL, lft. 8 jr., en j.rijw., 5 j., te koop. Ceciliasteeg 9, H'lem. WINTERTARIEF. Zonder chauffeur de nieuwste Opeis 1953, Olympia en Record. Nash 6-pers. 19491952 m^J radio. Moskvitch 1953. Fa. de Boer en v. d. Lubbe. Nw. Kerksplein 4, tel. 16655 b.g.g. 23427. AUSTIN-VERHUUR zonder chauffeur v.a. 15.p. dag. Fa. Van Houten Co.. Blee- kersvaartweg 14, Kerklaan 113b, tel. 38187—38796, Heem. stede. LUXE VERHUUR zonder chauffeur. Lindelaan 33, H.st. Tel. 38292. AUTOFINANCIERING, Tel. 18699. Assurantiebedrijf Cas C. Raspoort, Prinsesselaan 29. Haarlem. H.M.W., het motorisch won der, de bromfiets waarop U wachtte. Offic. agent N. Jansen, Atjehstraat la tel. 12344. morris MINOR '52 met ra dio, kachel, enz. aangeboden. Donkerelaan 24, Bloemendaal. D.K.W.-AUTO, Horch car- ross., 4-pers., m. Nat.bew., benzine 114, motor en uiterlijk in pr. staat, prijs f 675.Raamvest 9A, Haarlem. ENGELS, DUITS. Privé en kleine clubs. W. A. Levert, Lorentz^lein 1, tel. 12656. MUZIEKSCHOOL ZWAAG. Les op alle instrumenten. Instrumenten en lessen v.a. f 1.— p. wk. Inlicht, en in- schr. dagel. 25 en 79 uur. Zaterdag 24 uur. Kruis straat 17 rood, ingang Rid derstraat. tel. 21679. H'lem. AUTORIJSCHOOL F. Feits- ma. Privéles per vol uur 6. Ruime wagen. Leidsevaart 334 en Kleverlaan 5. hoek Scho- terweg, telef. 17755. HAARLEMS INSTIT. tot opl. pedicure, voetk., schoon, heidsspec. Vakdipl. examen Rijkstoez. Aanv. nwe cursus medio Jan. Pijnboomstr. 6, telef. 24402. HULP BIJ HUISWERK, alle vakken, aangeb. door student 1.75 p. uur. Brieven onder no. 11021. WOONRUIMTE. Gevraagd op nette stand te Heemstede- Haarlem, door R.K. echtpaar, ongev. 40 j. (eerste baby in Mei a.s. verwachtend), liefst vrije woonruimte; ook ge meubileerd en event, ver zorging van oudere dame of heer komt in aanmerking. Tel. 10759 of briefen onder no. 26671. GEMEÜB. ZIT-SL.KAMER m. stookgelegenh., omg. cen trum Heemstede. Br.: „Uni cum", Herenweg 126, Heem stede. GROTE WASMACHINE TE HUUR 1.25 par keer. Saen- redams,traat 34, telef. 21245. WONINGRUIL? Wij, helpen U! Nieuwe Gracht 50, H'lem. REPARATIES MATRASSEN, veren bedden 3-delig maken, Overtrekkken dekens (ook met eigen stof). C. Huibers, Regulierstraat 1, Haarlem-N. PARAPLUIES REPAREREN, overtrekken, ook voor tuin parasols. G. Spiekerman, Botermarkt 29, Haarlem, tel. 16233. VOOR UW HUWELIJKS REPORTAGE in stadhuis of kerk. Foto Scherpenhuvzen, Staten Bolwerk 6, tel. 20095, Foto Walbrecht, Spaarnwou derstraat 21, tel. 15551, Hrl. LEREN JASSEN! Ie klas maatwerk op gemakkelijke betalingsvoorwaarden. Schrijf briefkaart en een onzer komt U geheel vrijblijvend bezoe ken. Ternatestr. 14, H'lem. HEEFT U STOF? Neem geen risico! Elk model. Ieder kle dingstuk, J. H. v. d. Horst, gedipl. dames- en herencou peur, Rollandstraat la, Haar lem-W. Reparaties - veran deringen. „BRAVO" Voor MOOI STENCIL WERK, Ged. Oude Gracht 20, bij Postkantoor. HEREN, DE VUILSTE HOED wordt weer als nieuw als wij hem reinigen en modeleren voor f 2.50 Ook afhalen. „Gerjo", Gen. Cronjéstr. 146. Haarlem-N. Telef. 14421. 20 KORTING op alle stoomgoed, mits gehaald en gebracht. Ververij Keyser, Lorentzplein 25, Haarlem. OP ELKE VAAS 'N KAP. Lasschuit, let op: Kl. Hout straat 46, Haarlem. BOEKHOUDEN, Ass M.B.A., S.P.D. Club- en PriVélessen. W. Takes, Lr. M.O., Ekster straat 238, Haarlem-N telef 25932. GRONDIG NAAIEN EN KNIPPEN. Erkama, Grote Houtstraat 3 rd., telef. 15796. R.K. JONGEMAN, 30 jaar, zoekt kennismaking met net eenvoudig R.K. meisje. Br. onder no. H-26693. OPENLIJK DANK aan God op voorspraak van Maria van Altijddurende Bijstand Sint Jozef Zorg en Pater Titus Brandsma, voor verkregen gebedsverhoring. A. P. - H»

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1953 | | pagina 6