Sneltrein stort in rivier 166 passagiers om het leven gekomen Exp resse naar Bratislava botst op personentrein Automobilist vergeefs zijn zwaaide zaklamp Argentijnse vrachtvaarder ramt Noordersluis te IJmuiden Aanval der Vietminh splijt Vietnam in twee delen Poging om een situatie als in Korea langs zestiende breedtegraad te scheppen fN handen van de vietmin Tot hoofd en hart GROTE TREINRAMP IN NIEUW-ZEELAND Het dramatische verhaal van Cyril Ellis en zijn vrouw V.S. bezuinigen op buitenlandse hulp Interim-regering voor Brits-Guyana Wachtmeester overvallen Overval op N.Z.H.- kas te Haarlem Het weer ék'MORRlS iefmycu fmj! 0 Ramp in Moravië Sinister record Stassen brengt federale begroting in evenwicht Russen veroorzaken een tragisch incident Op de snelweg tussen W est-Duitsland en Berlijn Accordeons gehuurd en weer verkocht Twee Haarlemmers ingesloten Koningin en Prinsessen in Grindelwald Dader voortvluchtig Middensluis tijdelijk geblokkeerd door opgewarreld slib Wrakstukken „Roer mond" gevonden Geen nader onderzoek Directeur verdacht van verduistering gearresteerd Autobus met arbeiders over de kop geslagen Eén dode, twee gewonden Door tram overreden en gedood Dader spoedig overmeesterd Dode en twee gewonden bij aanrijding Vader en twee kinderen het slachtoffer Trampassagiers aan een groot gevaar ontsnapt WINTERS PO RTKLED1NG BOUWBEDRIJF KLEIN SCHIPHORST H. J. G. KLEIN SCHIPHORST BOUWBEDRIJF GEBR. SCHIPHORST MAANDAG 28 DECEMBER 1953 77ste JAARGANG No. 25873 RECENTE FRANSE ACTIES IlllllUflIlllllllIHlMlllllHIllHI1"""""11"1 AlASAA/ M*64H6 O OOR COMM. BEDREIGDE SLEUTELPO- i - SIT'ES viETMIN POGEN aanvoerwegen AF TE SN JDEN THAtUAHO MNH- DtNH Cambodja PNOMPEN In de nacht van Donderdag op Vrijdag is nabij Tangiwai op het Noordelijkste der Nieuw-Zeelandse eilanden een sneltrein in de rivier de Wangwaehu ge stort, doordat de spoorbrug ter plaatse het begaf onder het gewicht van de express. Een plotselinge hevige stijging van het rivierwater had de pijlers van de brug ernstig verzwakt. Men vreest, dat er 166 personen bij deze ramp om het leven zijn gekomen. Gisteravond waren er al 114 slachtoffers ge borgen. De trein was op weg van Wellington naar Auckland. De meeste reizigers hadden het plan om koningin Elizabeth en de hertog van Edinburgh te gaan zien, die momenteel een bezoek brengen aan het land. De trein be stond uit negen rijtuigen. Slechts drie daarvan bleven op de kant. Een treinramp, waarvan de omvang wellicht even ernstig is, heeft plaats gehad in Tsjechoslowakije, maar de regering te Praag is zeer spaarzaam met haar mededelingen. Het ongeluk vond plaats 's avonds om tien minuten voor half elf. Volgens sommige berichten had een wolkbreuk het rivierwater plotseling doen stijgen, maar anderen beweren, dat de wand van een hogerop gelegen bergmeer was doorgebroken, waardoor het water plot seling met geweldige kracht een uitweg zocht naar beneden. De pijlers van de spoorbrug hielden stand, maar werden ernstig verzwakt door de kracht van het water. Nog drie andere bruggen over de rivier werden weggespoeld. Toen de nachttrein aankwam en met een vaart van 80 kilometer de spoor brug opreed, begaven de pijlers het en stortten de locomotief en vijf rijtuigen bijna vijf meter naar beneden. Een zesde rijtuig bleef aanvankelijk aan de koppeling hangen, maar stortte later eveneens naar omlaag. De streek is ter plaatse zeer dun bevolkt. Er wonen een paar boeren en voorts bevindt zich in het plaatsje Waiouri een opleidingskamp van het leger. Van hieruit werden onmiddellijk artsen en verplegend personeel gezon den, alsmede troepenonderdelen om hulpdiensten te verlenen. Een post beambte uit de omgeving, Cyril Ellis, had het plotselinge wassen van de rivier gezien en had gemerkt, dat de bruggen door de stroom waren weg geslagen. Onmiddellijk rende hij naar de spoorbrug, omdat hij wist, dat elk ogenblik de nachttrein zou kunnen pas seren. Hij merkte, dat de pijlers on klaar waren en trachtte toen de express naderde de aandacht van de machinist te trekken door met een fakkel te zwaaien. De machinist moet de man echter niet opgemerkt hebben, want een ogenblik later denderde de trein de brug op en toen de locomotief bijna de overzijde bereikt had, stortte zij omlaag. De postbode heeft later onmid dellijk deelgenomen aan het reddings werk. Om één uur 's nachts werd premier Sydney Holland van Nieuw Zeeland van het droeve nieuws op de hoogte gesteld. De premier bevond zich in gezelschap van Koningin Elizabeth en Prins Philip in Auckland. Zodra hij het bericht ontving, vertrok hij per auto naar de plaats van de ramp. 's Morgens vroeg werd de vorstin van het ongeluk op de hoogte gesteld. Samen met haar echtgenoot heeft zij daarop premier Holland en de nabe staanden der slachtoffers haar mede leven betuigd. Ook in haar Kerst boodschap heeft zij enige ogenblikken stilgestaan bij de ramp die Nieuw Zeeland zojuist had getroffen, 's Mid dags heeft premier Holland vanaf de plaats van het ongeval via de radio een overzicht gegeven van de gebeur tenissen. Hij deelde mee, dat er zich 270 personen in de trein hadden be vonden. Hiervan waren er 104 gered. Donderdag heeft in Tsjechoslowakije, nabij Sakvice, in Moravië, een ernstig spoorwegongeluk plaats gevonden dat aan meer dan honderd personen het leven heeft gekost. De officiële mede delingen van de Tsjechische regering zijn bijzonder summier, maar uit parti culiere telefoongesprekken met spoor- wegemployé's bleek, dat er een groot aantal slachtoffers te betreuren viel. Volgens sommigen zouden er zelfs 186 doden zijn. Het ongeluk vond plaats kort na middernacht, toen de expresse-trein PraagBratislava met grote snelheid inreed op een personentrein. De Deze radiografisch overgebrachte foto toont de resten van enige wagons in het kolkende water; links de brokstukken van de pijlers van de brug Radio-tele- foto A.N.P.) Tsjechische autoriteiten weigeren om iets te vertellen over de omvang van de ramp, maar uit de particuliere tele foongesprekken bleek, dat dit de groot ste treinramp is geweest uit de geschie denis van Tsjechoslowakije. Nog nooit zijn gedurende de Kerst dagen zoveel Amerikanen bij ongeluk ken om het leven gekomen als dit jaar. In de periode van Donderdagmiddag tot en met gisteren hebben 614 personen het leven verloren. Vorig jaar was het do dencijfer 556. Tengevolge van verkeers ongevallen kwamen 453 personen om, 73 verloren het leven bij branden en 88 personen werden gedood bij andere ongelukken. In Toledo (Ohio) kwamen vijf personen om het leven, doordat hun auto door een brugleuning reed en in een rievier stortte. Daags vóór Kerstmis reed tussen Auckland en Wellington 's avonds tegen half elf postdirecteur Cyril Ellis met zjjn vrouw door de bergen. Plotseling hoorde hij in de diepe duisternis een donderend geraas. Hij zette zijn wagen aan de kant en probeerde te zien, wat er aan de hand was. Eerst zag hij niets, maar toen zjjn ogen aan de duisternis gewend waren, ontdekte hij in het ravijn van de Wangwaehu-rivier een reusachtige muur van water, die zich met groot geweld op de spoorbrug ter plaatse stortte en twee betonnen pijlers onder de slanke overspanning wegrukte. Op dat zelfde ogenblik zag Ellis, hoe in de verte een koplamp om de hoek van een weg kroop. Hij liep naar zijn auto terug, ging naast zijn vrouw zitten en zei: „Daar komt een wagen aan. We moeten hem maar even waarschu wen". Maar mevrouw Ellis zag scher per: „Het is geen auto", zei ze, „het is een trein". De 27-jarige Cyril ging tastend en zoekend in het regenachtige donker, de weg af en naar de spoorlijn toe, alsmaar roepend en zwaaiend met zijn zaklamp. Maar de trein reed onverstoorbaar ver der en Cyril moest op het laatste ogen blik ijlings van de rails springen. De diesel raasde langs de nietige figuur van dePTT-man en bereikte de zachtjes wiegende brug. De locomotief kwam nog bijna aan de overkant, maar toen bezweek de brug. „Ik zie die trein nog vallen", zei mevrouw Ellis, „en ik denk, dat ik die mensen zal horen schreeu wen zo lang als ik leef". De eerste vijf rijtuigen plonsden in de kolkende rivier en hun gewicht trok ook de locomotief mee terug. Eén koppeling begaf het en ölat betekende het leven voor 21 pas sagiers. Het zesde personenrijtuig en twee goederenwagons bleven een ogenblik voor de afgrond staan. Ellis rende naar boven en klom in het personenrijtuig. De conducteur was juist bezig de kaar tjes te controleren. „Iedereen naar bui ten, onmiddellijk", brulde Ellis. „Wat heeft dat allemaal te betekenen", vroeg de controleur, „waarom wordt er ge stopt?" Ellis had gefen tjjd om de zaak uit te leggen. Hjj joeg iedereen naar buiten. Een paar seconden later gleed alles in de maalstroom. De zaklamp van Ellis was aanvanke lijk het enige licht, dat bij de recliings- werkzaamheden gebruikt kon worden. De passagiers uit het laatste rijtuig kro pen naar beneden en vormden daar een levende ketting. Ze konden zich in geen enkel opzicht verstaanbaar maken bo ven het woedende water. Een jong meis je hing met één hand aan een bagagenet en in haar andere arm hield zij een baby. Uren nadat ze gered was, sprak ze geen woord en niemand1 wist, of de baby een zusje van haar was. Bij de doden was ook de 19-jarige verloofde van Robert Blair, een van de beste cricketers van Nieuw-Zeelanöj, die op het ogenblik met het nationale team in Johannesburg tegen Zuid-Afrika speelt. Het hoofd van het Amerikaanse bu reau voor werkzaamheden in het buiten land (F.O.A.); Harold Stassen, heeft in een vraaggesprek voor de televisie mee gedeeld, dat zijn organisatie in het lo pende belastingjaar een milliard dollar minder zal uitgeven dan het bedrag, dat door het Congress is toegewezen. Deze vermindering, bedoeld om mee te helpen de federale begroting in even wicht te brengen, was mogelijk, aldus Stassen, omdat „wij steeds grotere re sultaten met minder geld bereiken". Voor het belastingjaar, dat eindigt op 30 Juni 1954, heeft het Congress aan nieu we fondsen 4.531.507.000 dollar toegewe zen, hetgeen gevoegd bij vroegere, nog niet uitgegeven gelden een totaal van 6.652.422.390 dollar voor militaire en economische hulp aan het buitenland betekent. De gouverneur-generaal van Brits- Guyana, Sir Alfred Savage, heeft gis teren tien leden van een uitvoerende en 27 leden van een wetgevende raad be noemd, die tezamen een tijdelijke rege ring van Brits-Guyana zullen vormen. In deze tijdelijke regering zitten geen vertegenwoordigers van de linkse voor uitstrevende volkspartij. Ook maakte Savage de instelling be kend van een economische raad, zoals door de internationale bank is aanbe volen. Hij is zelf voorzitter van deze raad. Twee Russische soldaten hebben Zaterdagavond op de snelweg tussen West-Duitsland en West-Berlijn het vuur geopend op een auto van een West-Berlijnse transportondernemer, waardoor diens zestienjarige zoon werd gedood en zijn vrouw gewond. De drie Westelijke bevelhebbers te Berlijn hebben gisteravond bij Dengin, vertegenwoordiger van het Russische hoge-commissariaat, geprotesteerd tegen het optreden van de Russen. Woensdag meldde een Haarlemse muziek handelaar bij de politie, dat een hem onbe kende vrouw een accordeon bij hem had gehuurd. Omdat zij direct argwaan wekte, nam de winkelier haar goed op en derhalve wist hij aan de politie een Vrij volledig sig nalement te verstrekken. Donderdagavond .gelukte het de politie de vrouw te vatten en in te sluiten. Het was de 17-jarige P. C. V.W. uit Haarlem, die bekende het mu ziekinstrument in Utrecht van de hand te hebben gedaan. Van het geld, dat zij in Utrecht ontving, huurde zij opnieuw een accordeon, verkocht deze elders en ging op deze wijze door. Totdat zij in Amster dam besloot van het ontvangen geld de bloemetjes eens buiten te zetten. Aangezien de 29-jarige E. V. d. B. haar tijdens haar merkwaardige bezigheden behulpzaam was geweest, werd ook deze ingesloten terzake heling. Koningin Juliana en de Prinsessen zijn vandaag in hun vacantieoord Grin delwald aangekomen. Om 6.20 uur van morgen waren zij per trein in Bazel gearriveerd. Om 7.30 uur werd de reis van Bazel voortgezet naar Interlaken, vanwaar het gezelschap per auto verder ging. Zaterdagavond heeft een tot nu toe onbekende op de Rijksweg van Wierden naar Almelo een aanslag gepleegd op de heer Barneveld, wachtmeester der Rijkspolitie te Wierden. De heer Barneveld was van Wier den, waar hij dienst had gedaan, per fiets op weg naar zijn woning in Al melo, toen er een wielrijder naast hem kwam rijden die hem met een zwaar en scherp voorwerp twee slagen in het gezicht toebracht. De wachtmeester viel, trok, ondanks zijn ernstige verwondingen, zijn pistool en vuurde op de wegvluchtende dader, die evenwel naar het schijnt niet werd getroffen. Tot dusverre ont breekt elk spoor van hem. De wachtmeester heeft zich daarna met veel moeite naar het politiebureau in Almelo begeven en daar rapport uit gebracht van hetgeen hem was over komen. In het R.K. ziekenhuis zijn zijn wonden verzorgd. Het bleek dat nage noeg alle tanden uit de mond waren ge slagen en dat de heer Barneveld snij- wonden in de mond had opgelopen. Over de aanleiding tot de aanslag tast men in het duister. Aan de vooravond van Kerstmis heeft het Argentijnse stoomschip „Lancero" de mannen van de Rijkswaterstaat te IJmuiden een lelijke poets gebakken, waardoor verschillende van hen hun vrije Kerstdagen in rook zagen vervlie gen. Om maar te zwijgen van de mate riële schade, die volgens een voorlopige raming in de buurt van een half mil lioen gulden moet liggen. Het schip ramde de buitendeur van de Noorder sluis en omdat de reserve-deur juist in revisie is, zal het wel enige tijd duren voordat deze grote sluis weer voor het schutten van schepen gebruikt zal kun nen worden. Door het inzetten van alle beschikbare mankracht hoopt men de revisie-periode van normaal nog 4 a 5 weken nu terug te kunnen brengen tot 8 a 9 dagen. Tegen 5 uur Donderdagmiddag kwam het schip, dat in ballast voer van Am sterdam, in de Noordersluis aan. Het schip moest stoppen voor de nog geslo ten buitendeur van de sluis en daarom werd in de brug de telegraaf op „Vol De buitenste sluisdeur van de grote Noordersluis te IJmuiden heeft ernstige schade opgelopen doordat het Argentijnse motorschip „Lancero", groot 7800 ton, uitgaand, de deur aanvoer. Hoe groot de aangerichte ravage is, blijkt duidelijk uit deze foto. Tijdens het opnemen van de schade tweede van rechts de opzich ter J. van den Bos, en derde van rechts hoofdingenieur J. Volkerd, beiden van de Rijkswaterstaat. Van de zijde van de Raad voor de luchtvaart wordt ons medegedeeld dat 7 Augustus enige duikers nabij Barl (Italië) toevalligerwijs een groot ge deelte van de staartvlakken en het achterste gedeelte van de romp gevon den hebben van het KLM-vliegtuig PH- TER („Roermond"), dat 23 Juli 1949 nabij genoemde plaats in zee stortte. De Raad voor de luchtvaart vindt geen aanleiding terug te komen op zijn reeds eerder genomen beslissing, geen nader onderzoek naar dit ongeval te zullen instellen. Een sterke strijdmacht van de Viet- minh-opstandelingen is Laos binnenge vallen en heeft een grootscheeps offen sief ontketend in de richting van Moyen Mekong aan de grens tussen Laos en Thailand. De rebellen hebben bereids Na Phao bezet op de grens tussen Laos en Annam, en Thakhek op de grens tussen Laos en Thailand. Door het offensief dat in bliksemtempo verloopt, sinds het ver leden week Dinsdag werd gestart van uit het kustgebied van Noord-Annam, is de strijdmacht van de Franse Unie in tweeën gesneden. De regering van Laos heeft de V.N. in kennis gesteld van het feit, dat de Vietminh het land is binnen gevallen. Men neemt aan, dat de opstandelingen zullen trachten door te stoten naar Vientiane, waar de regering van Laos zetelt. Mogelijk zullen zij ook de konink lijke residentie Loeang Prabang bezet ten. Algemeen beschouwt men de snelle opmars der rebellen door centraal An nam en Zuid-Laos als de eerste phase van een groots-opgezet offensief, dat mogelijk zelfs ten doel heeft in Indo china een soort Korea-situatie te schep pen. De opstandelingen rukken op langs de 16e breedtegraad. Frankrijk is echter onder geen voorwaarde bereid op een dergelijke „Koreaanse basis" vredesbe sprekingen te voeren met de Vietminh. De kracht en de snelheid van het Viet- minh-offensief heeft de Fransen volko men verrast. De troepen van de Franse Unie heb ben de gehele eerste Kerstdag gevoch ten langs de provinciale weg nr. 12, de voornaamste route naar het Westen, die de opstandelingen hebben gekozen. De Unietroepen staan onder bevel van gene raal Franchi. De troepen van de Viet minh staan onder leiding van generaal Giap. Zij zijn ongeveer 20.000 man sterk, afgezien van de duizenden dragers die de legerkaravanen omzwerven. Op eerste Kerstdag kregen de bur gers van Thakhek opdracht om het plaatsje te ontruimen. Een dag latei- moesten de Franse troepen zich even eens terugtrekken op Savannakhet, dat 80 kilometer Zuidelijker ligt. Hier ligt een goed vliegveld, van waaruit momenteel een luchtbrug wordt on derhouden ter ravitaillering van af gesneden eenheden. Deze plaats be heerst de toegang tot de vallei van de Mekong, die de grens vormt met Thailand. Mede met het oog op de jongste gebeurtenissen heeft de Thai- landse regering in negen grensprovin cies de staat van beleg afgekondigd en troepen gezonden naar strategische plaatsen langs de grens. Radio-Vietminh heeft gisteravond in een communiqué bekend gemaakt, dat „de verzetsregering van Pathet Lao" met een volksleger de bevrijding van Laos is begonnen. Drie Franse eenheden in cen- traal-Laos zijn volgens het communiqué vernietigd of gevangen genomen en een aantal posten is veroverd. Ook heeft de radio van de rebellen bekend gemaakt, dat zij 297 krijgsgevangenen in vrijheid heeft gesteld. Volgens deze berichten hebben de gevangenen in een oproep aan de eenheden van de Franse Unie ver zocht zich te verenigingen en onmiddel lijke repatriëring te eisen. Volgens de Vietminhs noemen de gevangenen de oorlog in Indochina een aanvalsoorlog van de Fransen, die onrechtvaardig is en misdadig en dat zij dienen als kanon- nenvlees bij het verdedigen van belan gen die voor Frankrijk geen enkele waarde hebben. De gemeentepolitie van Alkmaar heeft op verzoek van de Rijkspolitie van Heerenveen de 56-jarige directeur van de coöperatieve zuivelfabriek te Lang weer gearresteerd, op vermoeden van verduistering ten nadele dezer fabriek. Hij vertoefde onder valse naam in een hotel te Alkmaar. De omvang van de verduistering en zijn aandeel daarin zijn nog niet bekend. Verdachte, die inmiddels heeft be kend, zal worden overgeleverd aan de officier van Justitie te Leeuwarden. Donderdagmiddag is bij Creil in de Noordoostpolder een autobus, die een dertigtal arbeiders uit de Noordelijke provincies met Kerstverlof naar huis bracht, ten gevolge van de gladheid van de weg geslipt. De bus kwam in een greppel terecht en sloeg over de kop. De arbeider L. W. uit Groningen werd gedood. Twee anderen werden licht gewond, maar konden na ter plaatse verbonden te zjjn, naar huis gaan. Zaterdagavond is op de Schiedamse Weg te Rotterdam de 53-jarige trem- mer Luigi Feriani uit Triëst, toen hij onverwacht overstak, door een tram wagen van lijn acht overreden en op slag gedood. De man hoorde thuis op het Italiaanse motorschip „Ardea," dat in de Vulkaanhaven te Vlaardingen ligt. Als men nergens iets voor voelt is het treurig mens te zijn. achteruit" gezet. Blijkbaar is deze order in de machinekamer verkeerd uitge voerd, want het schip ging „volle kracht vooruit". De gevolgen waren funest. De „Lancero", die door het ontbreken van lading hoog op het water lag, voer recht op de sluisdeur aan en ramde deze een flink eind boven de waterlijn. De sluis deur werd ontzet en liep zo zware schade op, dat ingrijpend herstel nood zakelijk zal zijn. In de deur werd een flink gat gevaren, zowel boven als on der de waterlijn. De Argentijn zou vervolgens door de middensluis geschut worden, wat ge zien de diepgang van het schip nog juist zou kunnen. Toen het schip een maal in deze sluis gemeerd lag, bleek de buitendeur niet meer geopend te kunnen worden. Urenlang heeft het sluispersoneel gemarteld om de weer barstige sluisdeur open te krijgen en tenslotte moest er zelfs een duiker aan te pas komen. Het bleek dat de schroef van de Argentijn de sliblaag in de sluiskolk opgewarreld had, waardoor de sluisdeur werd geblokkeerd. De aanvaring met de deur van de Noordersluis kwam op een wel zeer on gelegen tijdstip. De reservedeur voor meer dan een maand in revisie, terwijl verschillende grote schepen voor Am sterdam, o.a. de Oranje, verwacht wor den. Door overwerken tijdens de Kerst dagen en het inzetten van alle beschik bare krachten hoopt men de reserve deur omstreeks Nieuwjaar weer be schikbaar te hebben. De afhankelijkheid van Amsterdam van IJmuiden wordt door dit voorval weer eens duidelijk ge demonstreerd. Zaterdagavond tussen vijf uur en half zes heeft een gemaskerde man, die ogenschijnlijk een revolver in de hand had, een overval gepleegd op het kan toor van de NZHVM aan het Soenda- plein. Een buschauffeur rekende juist bij de kassier af en er was dus flink wat geld aanwezig. Nadat de kassier alarm had geslagen, gelukte het spoe dig de man te overmeesteren. Toen zijn masker was afgerukt, bleek het een chauffeur van de vervoermaatschappij te zijn, die juist uit dienst kwam. De revolver was afkomstig uit een speel goedmagazijn. De betrokkene, die sinds 1951 als buschauffeur bij de NZH dienst deed, had nog al eens moeilijkheden veroorzaakt en was daarom de vorige maand ontslagen. Na een persoonlijk gesprek met de directeur, pe heer J. Jurrissen, waarbij de man onder tranen beterschap toezegde, werd hem nog een kans gegeven. Deze heeft hij thans wel grondig verspeeld. Het eigenaardige ge drag van de man wijst op een psycho- patische aanleg. De rechter zal de kwestie nader bekijken. (Van onze correspondent) Tweede Kerstdag is op de Haarlem merweg te Leiden een ernstig ongeval geschied dat aan een dertien-jarig meis je het leven heeft gekost. Zij fietste met haar vader en haar twaalf-jarig broertje achter elkaar rechts van de weg en werd achterop gereden door een vrachtauto, die met grote snelheid uit de bocht vloog en recht op de wielrij ders inreed. De zeven en veertig-jarige vader C. Lierersen uit Hoogmade en zijn zoontje werden ernstig gewond naar het Academisch Ziekenhuis ge bracht. Hun toestand was hedenmorgen redelijk wel. Het meisje was op slag dood. De auto werd in beslag genomen en de chauffeur in arrest gesteld. Talrijke trampassagiers zijn in de nacht van Zaterdag op Zondag, om streeks half één op de Varkenoordse- brug te Rotterdam-Zuid aan een groot gevaar ontsnapt. Terwijl een tramstei van lijn 2 daar de nogal scherpe bocht nam, brak plotseling de koppeling waardoor de aanhangwagen uit de rails schoot naar de kant, waar naast de dijk een steile diepte is van ongeveer acht meter. De wagen bleef gelukkig hangen aan het daar aangebrachte hek. Door de tegenwoordigheid van geest van de conducteur, die de wagen in evenwicht wist te houden, konden de hevig geschrokken passagiers het rij tuig veilig verlaten Advertentie BaRTELJORISSTRAAT 20 TEL. 13439 (tot Dinsdagavond) Zwaar bewolkt met enkele buien en morgen tijdelijk opklaringen. Ma tige tot krachtige Noordwestelijke tot Westelijke wind, aan de kust later wellicht tot hard toenemend. Weinig verandering in temperatuur. Zon: 8.48-16.36. Maan 2.— - 12.09. Advertentie Dit is met ingang van 1 Januari a.s. de nieuwe naam voor het thans gevestigde bedrijf Voor alle nieuw- en verbouwwerken. Kantoor HAARLEM WIJDE GELDELOZEPAD 8, HAARLEM. TEL. K 2500—12154 Privé: 34133 BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redaciie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, telef. 4790 Bijkantoor en Red. IJmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 1. 1. W Boerrigter en Mr. W A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. Run en W. Severln. Wnd. hoofdredacteur: W. van Willige. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter hoogte. Omroepers 16 cents per m.m -hoogte. De administratie behoudt ziet het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 47 cents per week, f 2.per maand, f 6.per kwartaal Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1953 | | pagina 1