Ontwerp Radiowet ingediend RADIO-ORGANISATIES in drie klassen ingedeeld Iedere vijf jaar zal zendtijd opnieuw worden verdeeld volgens het aantal leden Prinsesjes profiteren van dik pak sneeuw „Schone vrouw belaagtMalenkov" Lidmaatschap losgemaakt van abonnement op omroepbladen Perzisch olieplan in vporbereiding Tot hoofd en hart Herleefde slorte m Gallische HUWELIJK TUSSEN DE HUIZEN VAN HABSBURG EN SAVOYE Franse PTT-staking opnieuw verlengd André le Troquer candidaat Het weer y é4 MORRIS iïejrnycu luöj! f 6.40 per kwartaal f 2.13 per maand Correct Russisch ant woord op Westelijke protestnota N.a.v. incident op de weg naar Berlijn Extra treinen bij de jaarwisseling ITALIAANSE „PROFETEN' OVER HET JAAR 1954 Onenigheid tussen de vakbonden INBRAAK IN POST AGENTSCHAP Frans Kamervoorzitterschap Pseudo-vogelpest in Wierden BaRTELJORISSTRAAT 20 —TEL. 13439 Handschoenen met Lamsvacht WOENSDAG 30 DECEMBER 1953 77sfe JAARGANG No. 25875 Bij de Tweede Kamer is thans ingediend het lang Verbeide ontwerp van wet tot regeling van de Radio- omroep. Uitgangspunt van het in het ontwerp neergelegde stelsel is het toevertrouwen van de binnenlandse om roep aan culturele organisaties, die uit de kringen dei- luisteraars voortkomen. Daarbij is de starheid vermeden van het vooroorlogse stelsel, dat in het geheel niet dacht aan de mogelijkheid, dat een nieuwe organisatie opkomt of een bestaande wegens gebrek aan belangstelling van de luisteraars verdwijnt. In het voorgestelde systeem bepalen de luis teraars door hun toetreden tot een omroeporganisatie, welke organisaties met de uitzendingen zullen worden belast. Tot deelneming aan de omroeptaak worden die orga nisaties toegelaten, die een bij de wet voorgeschreven minimum aantal luisteraars als betalende leden of con tribuanten hebben en die aan enkele andere in de wet gestelde eisen voldoen. Deze organisaties worden onder- Bepaald is, dat telkens na vijf jaren «en nieuwe verdeling van de zendtijd plaats heeft op de basis van de voor keur der luisteraars, zoals deze blijkt uit hun toetreden tot de verschillende organisaties. Ten einde de samenwerking tussen de omroeporganisaties te bevorderen op alle gebieden, waar die in de praktijk mogelijk en nuttig is gebleken, zoals technische aangelegenheden, bouw en onderhoud van omroepinrichtingen, re- search-werk, administratie, relaties met het buitenland, acht de wetgever het gewenst deze organisaties samen te brengen in een centrale organisatie. In aansluiting op de bestaande toestand is daarom aan de stichting „Nederlandse Radio Unie" een plaats in het nieuwe bestel gegeven. De aan de kerkgenootschappen te zamen toe te kennen zendtijd wordt be paald op 5 pet. van de totale zendtijd, dat is bijna 12 uren in de week. Voor de uitzending van kerkdien sten kan zendtijd worden toegewezen aan de kerkgenootschappen, die daar om verzoeken, tot een maximum voor alle kerkgenootschappen tezamen van plus minus 12 uren per week. Deze genootschappen kunnen de verzor ging van hun uitzendingen opdragen »an omroepverenigingen of aan speci aal daartoe in het leven geroepen in stellingen. In dit ontwerp is geen zendtijd ge reserveerd voor een „gezamenlijk pro gramma", waaraan de omroeporganisa ties verplicht zouden zijn mede te wer ken. In het huidige tijdelijke bestel is het voorgeschreven „gezamenlijk pro gramma" niet het uitgangspunt gewor den, zoals werd gehoopt, van een steeds verder gaande vrijwillige samenwerking op programmagebied. De regering verwacht op dit punt dan ook heel weinig van dwang en geeft er de voorkeur aan bij de samen- Als gevolg van geheime besprekingen ln Londen tussen vertegenwoordigers van de grootste oliemaatschappijen ter wereld zijn er nieuwe plannen opge steld, aldus verneemt de Daily Express, om te komen tot een oplossing van het Brits-Perzische oliegeschil. Men beoogt de oprichting van een geheel nieuwe maatschappij, die belast zou worden met de verkoop van de Perzische olie. Aan deelhouders in deze nieuwe maatschappij zouden zijn de voornaamste Amerikaan se oliemaatschappijen, de Anglo-Iranian en de Shell. De ruwe olie, die geproduceerd wordt door de grote raffinaderijen in Abadan, wordt eigendom van de Perzische rege ring. Gedurende drie jaar zal er strenge controle worden uitgeoefend op de hoe veelheden olie, die in Perzië worden geproduceerd, teneinde te voorkomen, dat de wereldmarkt voor olie ernstige storingen ondergaat. In het eerste jaar zou men 8 tot 10 millioen ton mogen produceren, het jaar daarna 12 tot 15 millioen en het dlerde jaar 15 tot 20 mil lioen ton. Perzië zou aldus drie tot zes maal zoveel ontvangen als tot dusver van de Anglo-Iranian. De raffinaderijen in Abadan zouden door Britse en Ameri kaanse technici worden bediend, met behulp van Perzische werkkrachten. Medio Januari zullen de vertegenwoor digers opnieuw bijeen komen en daarna vei wacht men, dat het plan aan de Per zische regering zal worden voorgelegd. In verband met de wijziging van de abonnementsprijs, ingaande 1 Januari a.s., verzoeken wij onze abonné's, die gewoon zijn het abonnementsgeld per giro of post wissel vooruit te betalen, met onze nieuwe abonnementsprijzen reke ning te willen houden. Aan degenen, die 't abonnements geld door middel van periodieke overschrijving aan ons overmaken, verzoeken wij vriendelijk de Post cheque- en Girodienst opdracht te geven het op onze rekening over te schrijven bedrag te verhogen. Onze abonnementsprijs bedraagt met ingang van 1 Januari a.s.: De administratie. werking op programmagebied het woord te laten aan het vrijwillig overleg tus sen de organisaties. Een regeringscommissaris komt dan ook in het wetsontwerp niet voor, dit kent slechts een gedelegeerde, die de minister van onderwijs, kunsten en we tenschappen vertegenwoordigt bij de omroep. De wereldomroep wordt in het hui dige bestel verzorgd door de stichting „Radio Nederland Wereldomroep", die haar taak formeel volledig gescheiden van de binnenlandse omroep vervult. De regering is van oordeel, dat een samen gaan van overheid en omroeporganisaties in een stichting hier een goede oplossing biedt. Het bestuur van deze stichting zal dienovereenkomstig bestaan uit vertrou wenslieden van de omroeporganisaties en van de regering. Het ontwerp laat de preventieve con trole, die voor de oorlog bestond, ver vallen, maar houdt de mogelijkheid open, dat zulk een controle voor een be paalde tijdsduur wordt ingesteld, wan neer in bijzondere omstandigheden het landsbelang zulks vordert. Er blijft een repressieve controle, opgedragen aan een kleine commissie, met de leiding waarvan de voorzitter van de Radioraaa die blijft bestaan wordt belast. Omdat na de oorlog niet alle omroep verenigingen over studioruimte bèschik- ten, zijn de aanwezige studio's in be heer gegeven aan de Radio Unie. De omroepverenigingen hebben zich bereid verklaard deze toestand nog enige jaren te doen voortduren, als zij voor eigen uitzendingen maar van eigen studio's gebruik kunnen maken. Het verbod van reclame blijft be staan; de omroeporganisaties mogen voor zichzelf propaganda voeren, met enige beperking t.a.v. door haar belegde bijeenkomsten en door haar verzorgde uitgaven als kookboeken e.d. In het ontwerp is ook de mogelijkheid geschapen politieke uitzendingen met propagandistisch karakter uit de aether te weren. Zonder de luisteraar kennisneming te willen onthouden van al wat uit politiek oogpunt van belang is, kan door deze bepaling belet worden, dat de politieke strijd te zeer overgebracht wordt naar de aether. Er is voorziening beraamd, welke het mogeljjk maakt, dat politieke partijen in een periode van ten hoogste dertig da gen voorafgaande aan de verkiezingen van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, door middel van de omroep aan haar doelstellingen bekend heid geven, deze toelichten en een aan beveling tot de kiezers richten omtrent het uitbrengen van hun stem. De beschikbare zendtijd wordt, de Radioraad gehoord, over de partijen ver deeld. Qm te voorkomen, dat deze ver deling fhn de zendtijd zou worden om zeild, wordt aan de omroeporganisaties verboden in de vorenbedoelde verkie zingstijd politieke uitzendingen te doen plaats vinden. De in het verleden gebruikelijke koppeling van het lidmaatschap aan het abonnement op het programmablad, waarbij beide tezamen even duur zijn als het abonnement alleen, zal niet meer mogelijk zjjn. Een moeilijk onderdeel van het om- roepvraagstuk is ongetwijfeld dat van de Regionale Omroep. Thans bestaan de regionale omroe pen Noord en Zuid, terwijl zich een organisatie heeft gevormd, die de op richting van een regionale omroep Oost wil bevorderen. Omdat de ge westelijke omroep nog in een eerste stadium van ontwikkeling verkeert, lijkt het niet gewenst deze gehele ma terie waarin nog zoveel onzekers is in bijzonderheden in de wet te regelen. Daarom is in 'het ontwerp volstaan met enige bepalingen, die de mogelijkheid van een verdere ont wikkeling scheppen, en is de verdere regeling overgelaten aan een alge mene maatregel van bestuur. Het ligt in de bedoeling voor elke regionale omroep een adviesraad te be noemen, zoals thans reeds voor de re gionale Omroep Zuid bestaat. Het bedrag van 12.per jaar als luistergeld stemt overeen met het be drag, dat thans geheven wordt. Voor luisteraars die verzuimen hun luistervergunning in de voorgeschreven Hoe donkerder het om ons heen wordt, des te meer moeten wij in het licht van Gods genade blijven. scheiden in omroeporganisaties A, B en C, al naar ge lang zij minstens 10 pet., 7'/2 pet. of 5 pet. van het aan tal luisteraars als leden of contribuanten hebben. Op deze wijze wordt rekening gehouden met de mogelijk heid van een geleidelijke groei van nieuwe en kleine omroeporganisaties. De omroeporganisaties C krijgen elk plus minus 12 uur zendtijd per week, hetgeen nog iets meer is dan vóór 1940 aan de V.P.R.O. was toegewezen. De omroep organisaties B komen elk in aanmerking voor plus minus 24 uur zendtijd in de week, terwijl de overblij vende zendtijd verdeeld wordt onder de omroeporgani saties A. Neemt men aan, dat de situatie niet veel zal veranderen een nieuwe organisatie zal toch altijd eerst ruim 115.000 leden moeten tellen, voor zij zich als omroeporganisatie C zendtijd ziet toegewezen dan krijgt elke omroeporganisatie A plus minus 53 uren zendtijd in de week, ongeveer dezelfde tijd als die, waar over ieder der vier grote omroepverenigingen nu be schikt. maand in te ruilen, zal voor een aan maning f 1.worden berekend. Het is twijfelachtig of de VPRO vol doende luisteraars als lid zal hebben in geschreven voor de erkenning als om roeporganisatie. Teneinde deze omroep organisatie niet bij voorbaat het voort bestaan onmogelijk te maken, wordt haaf gedurende de eerste periode van vijf jaren gelegenheid gegeven te trach ten het vereiste aantal leden te ver werven. De radic-volksuniversiteit heeft thans de beschikking over plus minus 35 zend uren per jaar. Op historische gronden wordt zij nog gedurende vijf jaren ln de gelegenheid gesteld haar werk voort te zetten. Aangezien dit werk behoort tot de taak van de cmroeporganisaies, zal de RVU na deze periode slechts in de aether kunnen komen krachtens een overeenkomst met een of meer dier or ganisaties. De Russen hebben geantwoord op het protest van de drie Westelijke Hoge Commissarissen in Duitsland tegen het optreden van twee Russische soldaten, die op Tweede Kerstdag een auto op weg van West-Duitsland naar West- Berlijn beschoten hebben, waarbij een I6-jarige jongen werd gedood. Zij heb ben medegedeeld, dat een onderzoek zal worden ingesteld en dat de Weste lijke Hoge Commissarissen hiervan op de hoogte zullen worden gehouden. De vertegenwoordiger van de Russi sche Hoge Commissaris in Berlijn, Den- gin, heeft de geallieerde protestneta cor rect beantwoord, 24 uur nadat zij bij de Russen was ingediend. Een en andei werd in Westelijke kringen opmerkelijk genoemd. Aan het antwoord ontbreekt iedere agressieve of propagandistische noot. Op normale, diplcmatiek-gebrui- kelijke wijze wordt meegedeeld, dat een onderzoek wordt ingesteld en dat de Westelijken hiervan op de hoogte zullen worden gehouden. Over de geallieerde eis tct schadevergoeding wordt in het Russische antwoord niet gesproken. Donderdag, Zondag en Maandag zul- de Nederlandsche Spoorwegen op de hoofdlijnen naar het Noorden, Oosten en Zuiden en in het Westen een groot aantal extra treinen laten rijden. Prinses Margerita van Aosta en haar bruidegom, de aartshertog Robert van Habsburg, na hjin huwelijk, dat gisteren in de kathedraal van Brou in de Franse stad Bourg-en-Bresse werd voltrokken. In de Gallische kerk van Brou, bij de Zuidelijke toegang tot Bourg-en-Bresse, is Dinsdag het huwelijk van de 35-jarige aartshertog Robert van Habs burg, die een werkkring heeft aan een bank, eq de 23-jarige prinses Marge rita van Savoye ingezegend. Maandag is in het raadhuis ten overstaan van burgemeester Jean Mercier het burgerlijk huwelijk gesloten. De plechtigheid in de kerk van Brou riep voor korte tijd de vergane glorie van de hoven te Wenen en Rome in herinnering. In de kerktoren hangen geen klokken meer, Toch werd klokgelui ten gehore gebracht, namelijk door middel van gramo- foonplaat en geluidsversterkings-installatie. In het kerkgebouw, een historisch monument, waar de graven zijn van Philips de Schone en Margeretha van Oostenrijk, welke laatste vier eeuwen geleden de kerk liet bouwen, waren twee zetels gereed namelijk voor mgr. Marella, de apostolische nuntius in Frankrijk, en voor mgr. Maisonobe bisschop van Bellay. De kerk van Bourg is jarenlang reeds als museum in gebruik geweest. Er was speciale toestemming gegeven voor de huwelijksplechtigheid van he in de zijbeuken van de kerk verdrong zich een dichte menigte. In het midden schip was plaats genomen door de laatste vertegenwoordigers van de Oostenrijkse, Hongaarse en de Italiaanse vorstenhuizen. Te half twaalf arriveer de de bruidegom met zijn moeder, ex- keizerin Zita. Kort daarna verscheen de bruid met ex-koning Umberto en de hertogin-moeder van Aosta. De bruid droeg een gewaad van ivoorkleurig satijn en een lange sluier van Brussel se 'kant. welke op de kastanjebruine haren door een diadeem werd bijeen gehouden. Aartshertog Robert was in jacquet, evenals zijn broers en de overige aan wezige Oostenrijkse, Italiaanse en Franse 'personages. Weense studenten in traditioneel cos- tuum vormden een erewacht aan beide kanten van het middenpad, waarlangs de bruidsstoet naar het altaar schreed. De plechtigheid werd verricht door Mgr. Maisonobe. Het universiteitskoor van Lyon voerde de gezangen uit. Aanwezig waren ook Otto van Habs burg, de erfprins van Luxemburg, prins Henri van Liechtenstein, de prinsen Xavier en Louis van Bourbon-Parma, de hertogen van Braganza en Roche foucauld, ex-koningin Giovanna van Bulgarije, Otto van Habsburgs echtge note Regina, de aartshertoginnen Yolan- da, Xenia, Adelaide en Charlotte van Oostenrijk, de prinsessen Marie-Chris- tine en Maria Pia van Savoye, prinses Conrad van Beieren en anderen. Als persoonlijk belangstellenden waren o.a. gekomen de Belgische minister van Bui tenlandse Zaken Paul van Zeeland, de minister van Buitenlandse Zaken van de Souvereine orde van Malta, graaf Gavor de Apor, en talrijke andere Franse en andere persoonlijkheden, wier eretekenen vonken schoten onder het felle licht van dé schijnwerpers, die het interieur van de kerk verlichtten. Als bruidsjonker en -dame fungeerden de jonge hertog Amadeus van Aosta, gekleed in zwart fluweel met kanten kraag en manchetten, en de aartsherto gin Xenia, die met Rudolf van Oosten rijk gehuwd is. Mgr. Marella gaf zijn De vier Prinsessen, van links naar rechts: Irene, Margriet, Marijke en Beatrix, maakten gistermiddag een opgewekte sledevaart in Grindelwald, toen er tot groot genoegen van alle vacantiegangers een overvloedig pak sneeuw omlaag kwam dwarrelen. De twee oudsten, links Prinses Beatrix, rechts Prinses Irene, profiteerden er onmiddellijk van door er op uit te trekken met de ski-fiets (een houten frame op een skilat). Het volgende jaar zal een keurig jaar worden, een jaar zonder gro te schokken. Alleen de Russische premier, Georgi Malenkov, zal op zijn hoede moeten zijn voor een schone vrouw, die nu al rusteloos door het Kremlin dwaalt. Tenminste, als men de grootmeesters en grootmeesteressen van de Italiaanse koffiedikkijkers mag gelo ven. Evenals vorige jaren hebben zij hun voorspellingen ten .beste gegeven over de voornaamste gebeurtenissen, die de wereld staan te wachten. De kwestie van die mooie vrouw in het Kremlin is wel instaat om de geesten te boeien en Achille d'Angelo, die de betreffende voorspelling deed, had er zelf ook graag wat meer van geweten, maar op het cri- tieke moment rinkelde de telefoon en de grote man geraakte buiten trance.... Achillo d'Angelo dingt naar de titel van „de ziener van Napels" en hij voor spelt, dat 1954 de bijeenkomst van de Grote Vier zal beleven en dat de weg gebaand zal worden voor definitieve overeenstemming in de wereld. D'Ange lo heeft twee jaar geleden in Venetië een ontmoeting gehad met Churchill en vorig jaar voorspelde hij, dat Stalin en Eisen hower elkaar in 1953 zouden ontmoeten en ook, dat de strijd in Korea tot een eind z komen. Dat was toen dus één voltreffer en één volstrekte misser. Nu ziet hij voor 1954 een groeiend verlan gen bij de Russische satellieten om zich te bevrijden van de overheersing van het Kremlin. D'Angelo houdt nog steeds vol, dat Hitler in leven is, maar zijn be faamd snorretje heeft hij afgeschoren en hij draagt een blonde pruik. Hij houdt zich verborgen in een van de kelders van Oost-Berlijn en pas in 1960 komt hij te voorschijn. Ex-koning Umberto van Italië zal het middelpunt vormen van een politieke „storm", die er echter een zal blijken te zijn in een glas water. De vliegende schotels zullen in groten getale aan de hemel verschijnen, maar men zal tot de ontdekking komen, dat ze een héél prozaïsche oorsprong heb ben. „Koningin Elizabeth van Engeland (God behoede haar)", vervolgde D'An gelo, „zal in 1954 een chirurgische be handeling ondergaan en in Engeland zal een groot parlementariër sterven. Bloed zal worden vergoten in Egypte en Tito krijgt het zwaar te verduren." Lelio Alberto Fabiani, de „ziener van Rome", laat zijn blikken dichter bij huis rondgaan. De dieren uit de stedelijke dierentuin, zo zegt hij, zullen de straat opvluchten en er zal ook een groot schandaal plaats hebben in de Italiaanse hoofdstad. De Romeinse adel heeft een aparte profetes, namelijk markiezin Emilia di Sant'Angelo. Zij ziet 1954 ook als een keurig jaar en wel speciaal voor de mannen. „Het nieuwe jaar", zo zegt zij, „wordt een mannenjaar." In Palermo op Sicilië heeft zich de stem verheven van een nieuweling in het gilde der voorspellers. Renato Pera, die zich liefst „professor Savelli" laat noemen, ziet voor het komende jaar: „Grote beroering in het Noorden van Europa, een complot in het Kremlin en doodsgevaar voor een bekend orkestlei der." Aan de riskante zijde van het vak is hij blijkbaar nog niet toe en dat wet tigt goede hoop voor zijn toekomstige loopbaan in het koffiedik. 1 aartsbisschoppelijke zegen aan het jonge paar en hield een toespraak. Het bruidsbouquet bestond uit oranje bloesem en een myrthetwijg, welke heimelijk was geplukt uit het park van Schönbrunn, dat het eeuwenoude huis van de Habsburgers bij Wenen, waar de bruidegom is geboren, omringt. Niet aanwezig bij de plechtigheid was de graaf van Parijs, die aanspraak maakt op de Franse troon. Hij weigerde als getuige voor de bruid op te treden, omdat bij de plechtigheid voorrang zou worden gegeven aan prins Xavier van Bourbon-Parma, die ook naar de Franse troon dingt. De stakende PTT-ambtenaren in Parijs hebben gisteravond opnieuw besloten de staking te verlengen. Hoewel de actie zich uit schijnt te breiden tot andere diensten van het PTT-bedrijf, bleek er gister avond een toenemende onenigheid te bestaan tussen de beide vakbonden, die de staking hebben uitgeroepen, de onaf hankelijke en de communistische, Deze laatste bond wordtt verweten andere kwesties ter sprake te brengen, dan die waar het de stakers om begonnen is. De stakers, sorteerders op de trei nen en de Parjjse stations, hebben be sloten een delegatie te zenden naar de vrouw van President Auriol om hun klachten uiteen te zetten. Sedert het begin van de staking hebben militairen, die de regering heeft ingezet om de ge volgen van de actie op te vangen, meer dan 350.000 postpgketten bezorgd. Vannacht is ingebroken in het post agentschap te Driehuis, gem. Velsen, dat enige jaren geleden reeds onderwerp was van een roofoverval. De dader heeft zich toegang weten te verschaffen door een deur aan de achterzijde te forceren en een volgende deur eenvoudig uit de scharnieren te lichten. De buit bedroeg nog geen acht gulden en dit geld was eigendom van de kantoorhoudster, mej. M. Arisz. Was het reactie van teleur stelling dat de dader een spiegeltje van de schoorsteen nam en aan scherven gooide? De recherche stelt een onder zoek in, maar van de dader ontbreekt nog ieder spoor. De Franse socialisten hebben giste ren besloten André le Troquer can didaat te stellen voor het voorzitter schap van de Assemblée Nationale. De verkiezingen voor deze functie, waar voor de huidige voorzitter, Edouard Herriot, zich niet opnieuw candidaat heeft gesteld, zullen plaats vinden op 12 Januari. Le Troquer xvas eerste vice- voorzitter van de huidige Assemblée. Men vreest allerwegen, dat deze ver kiezingen opnieuw aanleiding zullen geven tot een langdurige en onver kwikkelijke partijstrijd, die ook de presidentsverkiezingen heeft geken merkt. Le Troquer heeft als eerste vice-voorzitter van de Assemblée het Congres van Versailles geleid, dat na dertien stemmingen eindelijk een pre sident aanwees. Andere candidaten voor het kamervoorzitterschap zijn nog niet aangewezen, maar reeds wor den de namen genoemd van de gema tigd-conservatieve Paul Reynaud en de katholieke volksrepublikein Charles Barange. Op een pluimveebedrijf te Wierden. waren ongeveer tweehonderd van de elfhonderd kippen door pseudo-vogelpest aangetast. Alle dieren moesten worden afgemaakt. Advertentie (tot Donderdagavond) Overwegend droog weer met ver anderlijke bewolking en hier en daar jdelijk mist. Meest zwakke wind aanvankelijk Oostelijk, later veran derlijk. Vanavond en morgenochtend op de meeste plaatsen lichte vorst. Overdag temperaturen enkele gra den boven het vriespunt. Zon: 8.48-16.38. Maan: 4.22-12.48. BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraal 171, telef. 4790 Bijkantoor en Red. Ilmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 3. 3. W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. Run en W. Severin. Wnd. hoofdredacteur: W. van Willige. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPR13S 47 cents per week, f 2.per maand, f 6.per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1953 | | pagina 1