Christelijk perspectief Tot hoofd en hart HET LEGER na Beria s val de enige scheidsrechter binnen de partij De stille liquidatie een succes voor Malenkov, die vreesde te worden gecompromitteerd Bewogen oproep van Vincent Auriol om nationale verzoening te bewerken f VIETMINH ACTIEF IN DE DELTA DER RODE RIVIER ORR Russen in Spandau concessies Laniel zou eerder willen aftreden Zenuwen-oorlog in Suezkanaal-zone tegen Opdrachten aan Nederl. werven Sabena-steward verongelukt Herstel van het staatsgezag en de eenheid in sociale rechtvaardigheid Aanval verwacht op Thai-gebied Huisbrandkolen goedkoper Het weer AFSCHEID VAN FRANSE PRESIDENT m Aan onze Abonné's DONDERDAG 31 DECEMBER 1953 o 77sfe JAARCANC No. 25876 Duitse experts aan het werk? DE PRIJSWINNAAR Ex-admiraal Raeder ernstig ziek Indonesië bestelt voor 70 milln. aan schepen Ziekenhuistarieven omhoog Door open deur naar buiten gezogen Voorzitter K.V.P. Mr. H. W. van Doorn enige candidaat De extra-loonsverhoging in het distillateursbedrijf Bede om broederschap in Frankrijk en de wereld hi SrV^«l; Wmmét «.Tubs EFIPHAÜHE Schoeisel goedkoper Benzine 0.4 cent goedkoper Vrijdag, 1 Januari, Nieuw jaarsdag, zal ons blad niet verschijnen. DE DIRECTIE. Prijzenbeschikking in de Staatscourant A HAPPY NEW YEAR BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, telef. 4790 Bijkantoor en Red. ITmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 3. 3. W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. Run en W. Severin. Wnd. hoofdredacteur; W. van Willige. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRI3S 47 cents per week, f 2.— per maand, f 6.— per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 530 uur 'S avonds tel. 21544. Dat er een nieuw jaar komt is aanmerkelijk belangrijker dan dat het oude verdwijnt. Tegen alle herdenkingssentimentaliteit in komt dit op gezonde manier tot uiting in de nieuwjaarswensen, die van het verleden niet reppen en slechts spreken van zegen voor de toekomst. Men mag daarin een teken zien van moed, van vitaliteit en van christelijk optimisme. Het zou de moeite lonen, in de Schrift, de liturgie en de volksvroom heid na te gaan hoe daarin telkens opnieuw het verleden de duisternis is, de toekomst het licht; hoe ver nieuwing duidt op verbetering en de stralen van de hoop vallen uit de richting van het perspectief. We zijn vandaag nog juist in het octaaf van Kerstmis en de Verschij ning des Heren moet nog worden ge vierd. Dus leven we midden in de tijd, waarin ons bij herhaling wordt duidelijk gemaakt, dat door de komst van de Verlosser de ganse aarde tot nieuwheid werd herboren en dat het duren van de tijd onder de heer schappij van Hem die geen tijd kent, zal uitmonden in de glorieuze en troostende wederkomst des Heren. Het verdient de aandacht dat dit laatste uitzicht veel bewuster werd beleefd door de eerste christenen dan door ons, die kinderen zijn van een minstens zo donkere tijd. Ook in dat opzicht waren de eerste christenen minder van deze wereld en leefden zij vuriger naar het eeuwigheids perspectief toe. Het eigentijdse christelijke optimis me heeft echter nog altijd dezelfde bronnen tot zijn beschikking. En vooral op de beperkter schaal van het persoonlijke geestelijke leven worden zij allerwegen even vurig als immer behut: de sacramentele her geboorte en verrijking blijven in de levens van millioenen het oude nieuw maken en het onvolmaakte minder onvolmaakt. Wie goed heeft geluisterd naar de betekenisvolle Kersttoe spraak van onze koningin zal zich herinneren hoe daarin op een soortgelijke vernieuwing of vernieti ging van het oude werd gedoeld. Want niet alleen zei zij met zoveel woorden „Er is geen dag, geen uur, geen seconde; die niet volledig in zich draagt de mogelijkheid van een radicale wending naar God toe," maar door haar hele toespraak heen liep de gedachte, dat in het licht van de christelijke levensovertuiging voort gang vernieuwing is en dat van het oude slechts behoeft te worden be houden wat vruchtbaar is voor het toekomstige. Het verleden leert en loutert. Ieder mens heeft in het afgelopen jaar ellende meegemaakt, in welke mate dan ook. En heel ons volk heeft diep geleden door de nationale ramp, die in Februari de Zeeuwse en Zuid- Hollandse eilanden getroffen heeft. Maar ieder leed werpt vruchten af: het gezamenlijke leed roept de roe- rendste blijken op van saamhorigheid en mensenliefde, het persoonlijke lijden heeft voor de gelovige reële zift met betrekking tot de werkelijk heid van bovennatuur en eeuwigheid. Daarom is geen duisternis zo dicht en geen perspectief zo onzeker of de hoop, die niet minder dan een godde lijke deugd is, licht daar doorheen. Toevalligerwijs vonden wij een dezer dagen die gedachte op subtiele dichterlijke wijze verwoord in een vers van Charles Péguy (L'espérance) ongenomen in een met fijnzinnigheid samengesteld en uitgevoerd boekje, dat door een onzer katholieke uitgeverijen bij ge legenheid van het Kerstfeest in het licht is gegeven. De dichter laat daar in God spreken en Hem zeggen in een vreemde paradox met diepe zin: „De hoop is het geloof dat ik het meest bemin." Péguy laat God er zich over verbazen, dat de mens on danks alles hopen blijft: „Dat is eerst verwonderlijk, dat die arme mensen kinderen zien hoe alles voorbijgaat en dat zij geloven dat het morgen beter zal zijn; dat zij zien hoe het vandaag voorbij gaat en dat zij ge loven dat het morgenvroeg beter zal gaan." Aldus lyrisch voort- psalmodiërend noemt hij de hoop een vlam, die door de dichte duisternis van wereld en tijd heen licht, een vlam ontsproten aan de genadestroom der Verlossing en „onmogelijk te doven op de adem van de dood." In de mate waarin wij hopen zijn wij bij machte ons te bevrijden van vrees. Maar zoals de vrees meestal voortkomt uit de wereld zo is de hoop tenslotte op de bovennatuur gericht. „De grote realiteit" noemde de paus in zijn Kersttoespraak die bovennatuur. En uit de overige tekst van zijn rede bleek, dat hij deze nadruk legde als een vaderlijke waarschuwing tegen het gevaar, dat de materie als de enige en allesom vattende werkelijkheid zou worden gezien. De vrede wordt niet voort gebracht door uiterlijke ordeningen, statistieken of vooruitgang, aldus de paus, maar door de morele bereid heid het goede te doen. Men hoort in dat alles het éne grondmotief: de verhevenheid van de geest boven de stof. Daarin ligt ons uitzicht. Het is de moeite waard daarover na te denken bij de overgang van een oud naar een nieuw jaar. Want beter verantwoording van de wens ..Zalig Nieuwjaar" is er niet. Onverstandige mensen gaan liever I aan hun onmacht te gronde, dan dat zij die erkennneti. j Vergeleken met zijn dramatische val in Juni, kwam het „proces" van Beria als een anticlimax. Toch is er één feit in dat proces, dat van geweldige be tekenis is: de aankondiging van 10 Juli, dat het proces zou worden gevoerd voor het Hoogste Sovjethof, is niet gestand gedaan. Inplaats van welke rechter van het Hoogste Hof dan ook, was het maarschalk Koniev, ver overaar van Wenen, tot voor kort opperbevelhebber van alle landstrijdkrachten en na maarschalk Zhukov de belangrijkste militaire leider van de Sovjet-Unie, die het hof presideerde. Beria werd derhalve in feite ge oordeeld door het leger en niet door de M.V.D. of door de rechterlijke macht, zoals in dergelijke gevallen tot dusver gebruikelijk was. Het leger, dat Beria ten val had gebracht, stond er op, dat het symbolische onder steuning ontving voor zijn optreden door de president te mogen leveren van het nood-gerechtshof, dat Beria De uitverkiezing van Koniev uit een lange lijst beschikbare maarschalken, is ook van belang. Stalin, die Zhukov vreesde en benijdde om zijn populari teit, had Koniev benoemd tot opper bevelhebber, om Zhukov op de achter grond te dringen. Onmiddellijk na de dood van Stalin, kwam Zhukov in het middelpunt van de belangstelling, ter wijl Koniev uit de ogen van het pu bliek verdween, zelfs in die mate, dat het niet zeker is, of hij opper bevelhebber is gebleven. Zijn president schap van het Beria-hof is werkelijk zijn eerste herverschijning in een reële, een andere dan louter ceremoniële hoe danigheid, Hoewel Koniev zonder twijfel een persoonlijke rivaal van Zhukov is, schijnt hij niet te behoren tot de poli tieke vijanden van Zhukov, tot de fana tieke communisten, zoals de maarschal ken Vassilievsky en Govorov, die nu de voornaamste steun zijn van de extremis ten in de partij. Hij schijnt op te treden als de niet-politieke kamprechter tussen verschillende richtingen in het leger. De val van Beria was het gemeen schappelijke werk van achtereenvolgens de rechtervleugel van leger en partij (Malenkov en Zhukov) en de linkervleu gel van leger en partij (Khroestsjov en Vassilievsky). Koniev is blijkbaar uit gekozen om de laatste symbolische han deling van de tragedie te volvoeren, om dat hij behoort tot geen van de beide groepen, die hebben deelgenomen aan de „coup" van 26 Juni tegen Beria en die sedertdien ruzie hebben gemaakt over de verdeling van de buit. Zijn ver kiezing tot president van het hof illu streert het feit, dat de beide stromingen in partij en leger voor het ogenblik zijn vastgelopen. Vergeleken bij de militaire kant van de zaak, is de politieke kant, zoals die tot uiting komt in het vonnis, onge looflijk onbelangrijk. Er staat geen enkele welomschreven tenlastelegging in het hele dócument, tenminste niet met betrekking tot data na 1926. (Vervolg op pag. 5) en zijn voornaamste helpers ter dood veroordeelde. De symboliek van deze daad steunde op goede gronden. Voorheen had de communistische heerschappij berust op het evenwicht tussen de twee gewapende machten, het leger en de politie. In de dertiger jaren was dat evenwicht meer en meer ten gunste van de M.V.D. doorgeslagen, totdat in 1937 het doodschieten van maar schalk Tukhatchevsky en het uitroeien van de Gene rale Staf tot gevolg had, dat het leger werd uitgescha keld en dat het evenwicht in de staat ernstig werd ver stoord. De oorlog had de vroegere stand van zaken ech ter hersteld, nu met een gering overwicht ten gunste van het leger. De val van Beria heeft het leger gemaakt tot de enige gewapende scheidsrechter in alle geschillen binnen de partij. Behoudens de val van het gehele re gime, is dit de grootste revolutie, die denkbaar is bin nen het communisme. Maarschalk Koniev en de Amerikaanse generaal Clark brengen een toast uit gedurende een receptie, die in Maart 1947 te Moskou gehouden werd. Berichten uit Parijs maken melding van het voornemen, dat de tegenwoor dige premier, Joseph Laniel, zou koeste ren om reeds vóór 17 Januari, de dag, waarop de nieuwe president van Frank rijk zijn ambt aanvaardt, af te treden. Hij zou dat willen doen wegens de partijstrijd, die aan de dag is getreden op het Congres van Versailles, en uit vrees voor nieuwe stakingen. Men neemt echter tevens aan, dat president Auriol, in nauw overleg met zijn opvol ger, dit ontslag zal weigeren. Gedurende de Kerstdagen en daarna zijn tienduizenden imitatie-Nieuwjaars kaarten in omloop gebracht onder de Britse troepen in de Suezkanaaizone Officieren van het Britse hoofdkwartier spreken zelfs van een zenuwen-oorlog en zij menen hierin de hand te her kennen van de Duitse militaire advi seur van president Naguib, generaal Wilhelm Fahmhacher. De namaak-kaar- ten zijn in krachtige termen gesteld en de kwaliteit is aanzienlijk beter dan de laatste tijd het geval was. De illustraties tonen een Egyptisch „commando", dat bij avond een Britse schildwacht in de rug steekt. Het on derschrift luidt: „Moord kan legaal zijn in de Kanaalzone". Op een ander plaat je is een Egyptische soldaat te zien, die uitziet over lange rijen Britse graven. Een van de onderschriften zegt: „Dit is geen persoonlijke kwestie, geen ruzie tussen uw mannen en de onze. Maar als de tijd daarvoor rijp is, zullen we ons genoodzaakt zien met u af te rekenen en dat zal de laatste ronde zijn van de bevrijding". De heer Venderholt, procuratiehouder bij een technisch bureau te Amsterdam en woonachtig te Santpoort, is de bezitter van het lot 10133, waarop als prijs het huis is gevallen, dat ten bate van het Rampen fonds is verloot. Het West-Berlijnse Rode Kruis heeft tot dusver van de Russische bezettings autoriteiten geen toestemming kunnen krijgen om de 78-jarige voormalige Duitse groot-admiraal dr. Erich Raeder, die op het ogenblik als oorlogsmisdadi ger in del gevangenis van Spandau ver blijft, voor het ondergaan van een nood zakelijke operatie naar een ziekenhuis over te brengen. Ook hebben de Russen zich verzet 'tegen de vrijlating van de vroegere Duitse minister van buiten landse zaken Von Neurath, die nu 80 jaar is. Als zij in hun weigering blijven vol harden, zal de directeur-geneesheer van de gevangenis van Spandau. de Franse luitenant-kolonel Guinchard, genood zaakt zijn Raeder in een cel van de ge vangenis te opereren. Familieleden van Raeder zijn tot dusver niet tot de ern stige zieke toegelaten. Met Kerstmis hebben de zeven gevangenen, die nog in Spandau zitten, geen geschenkzendin gen mogen ontvangen. De heer A. de Beer, directeur van een te Zaandam gevestigde scheepswerf, is als vertegenwoordiger van een stichting van Nederlandse scheepswerven uit In donesië gekomen met f 70 millioen aan orders voor de Nederlandse werven. Het contract werd te Djakarta getekend met vertegenwoordigers van de Indonesische regering. Het totaal aan uit te geven orders was f 100 millioen, waarvoor in schrijvingen van 22 maatschappijen uit tien landen waren binnengekomen. In Nederland zullen voor Indonesië worden gebouwd: een vrachtschip van 10.000 ton met pelgrimaccomodatie, twee passagierschepen van 130 meter lengte, zes vrachtschepen van 2000 ton elk en tien kustvaarders. In de Staatscourant is gepubliceerd de Prijzenbeschikking Ziekenhuizen '54. Met het oog op de kostenstijging per 1 Januari 1954 mogen de ziekenhuizen, bij welke de kosten van medisch-specialis- tische behandeling in de tarieven zijn begrepen, de verpleegprijzen verhogen met f 0,30 per verpleegdag. Ziekenhui zen, bij welke genoemde kosten niet in de tarieven zijn begrepen, mogen de verpleegprijzen verhogen met f 0,25 per verpleegdag. De zgn. klasse-tarieven mo gen allen worden verhoogd met f 0,30 per verpleegdag. Gisteren is boven Parijs een steward van de Belgische Luchtvaartmaatschap pij Sabena op verschrikkelijke wijze om het leven* gekomen. De deur van het toestel waarin hij vloog, schoot op 450 meter boven de grond los, waarop de man door de plotselinge luchtdruk naar buiten werd gezogen Aangezien bij het secretariaat van de Katholieke Volkspartij geen andere can- aidaten zijn binnengekomen voor het voorzitterschap van de K.V.P., zal op de komende partijraadsvergadering de heer mr. H. W. van Doorn de enige candidaat zijn. Volgens de gegevens der ontwerp begroting bedraagt het aantal leden der partij 256.000. De extra loonsverhoging in het distil lateursbedrijf zal, naar wij nader ver nemen, gemiddeld tien procent boven de normale loonronde bedragen. Het gemiddelde berust hierop, dat het per soneel in groepen is ingedeeld; sommi gen krijgen ongeveer negen procent en anderen ongeveer 12 pet. Lotte Adenauer, de „first lady" van West-Duitsland en jongste dochter van kan selier Adenauer, heeft zich verloofd met de 32-jarige Keulse architect Heribert Multhaupt. Vincent Auriol, Frankrijks scheidende President, heeft gisteren in een be wogen nieuwjaarsrede, die door de radiostations werd uitgezonden, afscheid genomen van het Franse volk. De oude staatsman heeft aan het eind van zijn zevenjarige ambtsperiode een hartstochtelijk beroep gedaan op het Franse volk en op de verantwoordelijke politici om de eenheid van het land te her stellen en „een nationale verzoening" te bewerken. „Na de grote tragedies van de laatste tijd," aldus Auriol, „moet het land zijn macht herstellen en nieuwe rampen vermijden." staan in het uitoefenen van zijn moei lijke functie. De President sprak vervolgens de wens uit, dat er spoedig wijziging zal komen in de politieke en sociale zeden van het land, „evenals in zekere andere instituten". Hij hoopte, clat de harts tochten en haatgevoelens, die hij zo vaak vanaf zijn hoge plaats had moeten constateren en wier opzwepende macht hij onder het stilzwijgen dat zijn functie hem oplegde, had ondervonden, plaats zouden maken voor een creatieve eens gezindheid en voor een gevoel van na tionale saamhorigheid. Dit temeer op een ogenblik dat het prestige van Frankrijk eist, dat vriend en vijand in de wereld weten dat wij één zijn en vastbesloten. Als tweede wens noemde Auriol dan Auriol begon zijn toespraak met het Franse volk dank te brengen voor het ondervonden vertrouwen, voor de har telijke vriendschap en de erkenning van ziin pogen om de autoriteit en de waar digheid van het opperste staatsgezag te vrijwaren voor elke aantasting. Hij her innerde eraan hoe hij zeven jaar lang getracht heeft Frankrijk en de repu bliek te dienen en verzocht het Franse volk zich eendrachtig te scharen rond zjjn opvolger, René Coty, en deze bij te ook de nationale verzoening. „Mogen de verantwoordelijke politici de kracht hebben het gezag van de staat te her stellen ondanks de aanvallen van de grote coalities en belangengemeen schappen. Deze verzoening zal zich moeten voltrekken in sociale recht vaardigheid". Na een beroep gedaan te hebben op ó!e grootindustriëlen om hun welvaart niet te baseren op de armoede van anderen, en na in piëteitvolle woor den de Franse soldaten te hebben her dacht die strijden om het behoud van de onafhankelijkheid, de vrijheid en de veiligheid der verbonden staten in Indo-China, herhaalde Vinncent Auriol het beroep dat hij drie jaar geleden heeft gedaan op de staatshoofden en politici der Verenigde Naties, om hun wederzijdse wantrouwen van zich af te zetten en vrijmoedig de moeilijk heden te bespreken, die de wereld verdeeld houden. Op bewogen toon verzocht de President hun positieve samenwerking te stellen in de plaats van bewapening en angst. President Auriol nam tenslotte in zijn officiële functie afscheid van het Franse volk met die woorden: „Mogen de Fran sen zich hun kracht bewust blijven en de grootheid van hun bestemming. Dit is de kroon op mijn wensen en ik zal gelukkig zijn in de toekomst als ambte loos burger tegelijkertijd de broeder schap van het Franse volk en de broe derschap dier volkeren in vrijheid en lechtvaardigheid te kunnen begroeten". «Cf# De klok van de kathedraal van Straatsburg zal vannacht via de radio aan de landen van de Raad van Europa verkondigen, dat een nieuw jaar is begonnen. Dan zal de boogschutter op het wereldberoemde astronomisch uurwerk van de kathedraal 1 Januari 1954 aanwijzen, het feest van Christus' Besnijdenis. Terwijl de betrekkelijke rust in Zuid- en Centraal-Laos voort blijft duren, neemt de activiteit van de Vietminh-rebellen in Noord-Laos en de delta van de Rode Rivier steeds meer toe. Het ziet er naar uit, dat de opstandelingen een aanval beramen op het gehele Thai-gebied. In militaire kringen wordt dit van groot belang geacht, aangezien bekend is, dat hier de laatste jaren meer dan zestigduizend rebellen zijn geïnfiltreerd. Men neemt aan, dat deze infiltranten tezamen met geregelde Vietminh-strijd- krachten binnen enkele dagen een groot scheepse aanval zullen inzetten, die waarschijnlijk op de eerste plaats ge richt zal zijn tegen de plaats Dien Bien Phoe. De toenemende gevechtsactiviteit in de sector Hanoi is dan ook naar alle waarschijnlijkheid bedoeld om de land en luchtstrijdkrachten van de Franse Unie in dit gebied te binden. Het opperbevel van de Vietminh heeft een communiqué uitgegeven waarin wordt medegedeeld, dat de pro vincie Laitsjau ten Noord-Westen van Hanoi is „bevrijd". Er bevindt zich volgens dit communiqué alleen nog een Franse „zak" nabij Dien Bien Phoe. Volgens dezelfde bron hebben de strijdkrachten van de Franse Unie in de strijd om Laitsjau 24 compagnieën verloren. In Noord-Laos zijn de rebellen op nieuw actief geworden in de buurt van Moeng Lap, dat 150 kilometer ten Oos ten van Loeang rPabang is gelegen, en in de buurt van Pakseng, op circa zes tig kilometer ten Noord-Oosten van Loeang Prabang. De communisten her groeperen hier hun strijdkrachten voor een aanval tegen het fort van de Des Jarres-vlakte. De Fransen hebben hier verschillende tegenaanvallen onderno men en brachten de vijand gevoelige verliezen toe. In Zuid- en Centraal-Laos daarentegen blijft het rustig. Verkenningseenheden die vanuit Seno in de richting van het door de rebellen bezette Thakhek zijn getrokken, konden deze stad tot op 20 kilometer naderen zonder contact te maken met de vijand. De luchtmacht blijft op de verschillende fronten de opstandelingen voortdurend bestoken en bombardeerde bovendien vijandelijke bases in Noord-Laos en een spoorweg centrum op 200 kilometer ten Zuiden van Hanoi. Intussen heeft de Franse vice-pre mier, Paul Reynaud, gisteren tijdens een kabinetszitting verklaard, dat er in Indo-China geen sprake is van een vast front. Het kleine aantal troepen, dat tot nu toe betrokken is bij de vijandelijkheden, wijst er op, dat de gehele operatie van veel minder be lang is dan men over het algemeen aanneemt. Van de zijde van Nijmeegse schoen fabrikanten wordt vernomen, dat de opheffing' van de omzetbelasting op schoeisel per 1 Januari a.s. niet veel invloed zal hebben op de prijs van schoenen. De gewone schoenen, vervaardigd vdn rundleer zullen wellicht 3 tot 4 pet. in prijs dalen. De prijzen van het betere en luxueuze schoeisel zullen onveran derd blijven, doordat het kalfsleer en andere fijnere leersoorten duurder zijn geworden. Met ingang van Maandag 4 Januari wordt de benzine 0.4 cent per liter goedkoper. Deze prijsverlaging vindt haar oorzaak in de dalende olieprijzen op de wereldmarkt. In de Staatscourant zjjn gepubliceerd de prijzenbeschikkingen groothandel en kleinhandel vaste brandstoffen er- gas- cokes 1954 ter vervanging van de ge lijknamige beschikkingen 1953. De nieu we beschikkingen betekenen een ver laging van de prijzen voor de huis- brandkoien ten gevolge van de afschaf fing van de omzetbelasting op deze ko len per 1 Januari 1954. Deze afschaffing vormt een onderdeel van het compensatieplan voor de ko mende huurverhoging. De nieuwe be schikkingen waarborgen, aldus deelt het ministerie van Economische Zaken me de, dat de bespaarde omzetbelasting de verbruikers ten goede komt. Tevens is in de bij deze beschikkingen vastge stelde maximum-prijzen een verhoging verwerkt van de brutowinstmarge voor de detaillist op grond van opgetreden kostenstijging. De verlagingen bedragen o.a. voor anthracietnootjes 3, eerste groep f 0,45 per hl., voor anthracietnootjes 3, twee de groep f 0,40 per hl., voor eierbriket- ten f 0,2? per hl. en voor brechcokes f0,20 per hl. Advertentie (tot Vrijdagavond) Plaatselijk mist, vrij veel bewol king met plaatselijk enige neerslag. Weinig wind. Lichte vorst tot tempe raturen om het vriespunt. Vrijdag: Zon: 8.48—16.39. Maan: 5.34—13.16. Zaterdag: Zon: 8.48—16.40. Maan: 6.42—13.55. die het abonnementsgeld per gemeente-giro periodiek op onze rekening laten over schrijven, delen wij namens het Girokantoor der Gemeente Amsterdam mede, dat het tot nu toe overgeschreven bedrag door dit kantoor ambtshalve zal worden verhoogd tot de per 1 Januari a.s. geldende abonnementsprijs. Het is dus niet nodig het Girokantoor der Gemeente Amsterdam daartoe opdracht te geven. Het Girokantoor heeft deze regeling voor alle dagbladen getroffen. De Administratie.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1953 | | pagina 1