Ramp vermoedelijk gwt OOSTENRIJK ZEER ZWAAR DOOR LAWINES GETROFFEN Britse stakingen breiden zich uit Door lawine meegesleurd WINKELEN IN RUSLAND Kabinetsformateur Amintore Fanfani Aantal slachtoffers van de witte dood stijgt nog voortdurend Achterstand Zwendel tijdens paardenrace te Bath Om de vrije vaart op de Rijn Verduistering van f 20.000 Saidi springt op woedende leeuw Vijf personen voor gerecht Electrisch scheren bij de kapper Tot hoofd en hart Felle brand te Deventer NIEUWE PRIJZEN VAN KOFFIE EN THEE Stormstuw in de Holl. IJssel Het weer f20.000- verspeeld van zijn werkgever dee MORRIS iejrn tjeu imjf WOENSDAG 13 JANUARI 1954 77ste JAARGANG No. 25886 l3oVSalariSV8rll0®inS sedert 1938 van Voorwaardelijke straf geëist tegen boekhouder Sportflitsen Om zijn baas te redden - - i pit g||g« li f ggi ip ppg Beleefd zijn is Brandmeester kan zich maar juist redden ONTPLOFFING TE HAARLEM Helicopter maakt recordvlucht Nederland-Denemarken in Maart 1955 Interpretatie van de Acte van Mannheim Binnen 3 jaar gereed? PUFFEL MONTY-COATS BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLËR Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel. *790 Bijkantoor en Red. Ilmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 1 J. W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. Run en W. Severin. Wnd. hoofdredacteur: W. van Willige. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 50 cents per week, f 2.13 per maand, f 6.40 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544 Het aantal slachtoffers van de sneeuwstormen in Europa stijgt nog voort durend. Honderden lawines, die van de Oostenrijkse Alpen naar beneden stortten, hebben in tientallen dorpen dood en verderf gezaaid. Van 69 per sonen staat op het ogenblik vast, dat zij om het leven zijn gekomen. Er wor den echter 121 mensen vermist, zodat men aanneemt, dat het dodencijfer n°g aanmerkelijk zal stijgen. Honderden anderen worden door nieuwe ram- ®en bedreigd. Vele dorpen zijn afgesneden van de buitenwereld en op ver killende plaatsen heeft men gebrek aan voedsel. De Oostenrijkse autoritei ten vrezen, dat deze ramp nog groter zal zijn, dan die van 1951, welke 124 Mensen het leven kostte. Vooral de provincie Voralberg werd zwaar getrof fen. Twee lawines stortten neer op het dorpje Blons, waardoor 23 boerderijen berden weggevaagd. In dit plaatsje worden 55 personen vermist. Zij, die aan de sneeuw ontsnapten, worden nu door overstromingen bedreigd, daar de lawines de „Lutz-rivier" hebben geblokkeerd. De politie van Bregenz over weegt een plan om de brug over de Lutz op te blazen, om daardoor het water af te leiden. Daar alle verbindingen met het plaatsje afgebroken zijn, worden de hulpexpedities ernstig bemoeilijkt. (Van onze Londense correspondent) LQfNDEN, hedenmorgen. Gisteren was de tweede dag van de rCuerilla"-stakingscampagne van de Britse Vakvereniging van Electriciens. De stakingen breidden zich aanmerke lijk uit. Ongeveer 400 arbeiders legden het werk neer in een dozijn indus trieën. Dit getal lijkt laag op het eerste Rezicht. Doch er is hier sprake van •rbeiders, die voor hun firma's con- ractarbeid verrichten in essentiele in dustrieën, waar het staken van electri- 'ens een veel onmiddellijker en ingrij pender effect heeft dan het staken van andere arbeiders. Ook in Scunthorpe, waar de commu nistische vakverenigingsleider Foulkes U]-'h'lsteren °P groot verzet stiet bij de einders, gingen gisteren 126 electri- Zii"? in staking bij de in aanbouw hét staalfabriek. Dit is de helft van de 9aar werkend aantal electriciens; more ere helft heeft bevel ontvangen Scum? M staken. Doch de stemming in cién'kfpe is slecht en zeven electri- vakvJktien hun lidmaatschap van de elders tniS!ng opgezegd en zoeken Yerk. De volgende week Maan- n alle electriciens, aangesloten J e _y_nkbond, in staking gaan gedu- werfc Uren. Tot heden hebben de len ggevers geen represaillemaatrege- Bij Koninklijk Besluit van 11 De cember 1953 zijn de salarissen van de hoogste burgerlijke Rijksambtenaren aanmerkelijk ver hoogd en wel met terugwerkende kracht tot 1 Januari 1953. Het meest trekt de aandacht de verhoging van het salaris van de ministers van f24.000 tot f30.000 per jaar en dat van de staatssecretarissen van f 20.000 tot f 24.600. Wanneer men in aanmer king neemt, dat de ministers in 1938 f 13.680 aan salaris toucheerden, dan keeft deze laatste salarisverhoging 25% tengevolge, dat deze op 31 P°c. j.l. een salaris genoten, dat se dert 1938 met pl.m. 120% is gestegen. De zekere mate van vlotheid, waar- brede het salaris der ministers werd ^erhoogd, steekt wel schril af tegen fle moeizame wijze, waarop aan het herstel van de nog danig geschokte financiële positie van de ambtenaren hit de zogenaamde middengroepen ^ordt gewerkt. Ter voorkoming van Misverstand stellen wij voorop, dat ^ij de rechtvaardigheid van het (ver hoogde) ministers-salaris geenszins in Dyijfei willen trekken. Een vergelij king met hetgeen de ambtenaren der Middengroepen sinds 1938 aan sala risverhoging mochten incasseren, laat echter zien, dat men, wat hen betreft, hog niet de rechtvaardigheid heeft betracht. Evenals wij bij de verhoging ^an de vergoedingen van de Tweede- Kamerleden hebben gedaan, willen daar nu weer de aandacht op ves tigen. Enkele cijfers ter illustratie. Wij Vergelijken hieronder de salarissen van enkele typerende administratieve functies. schrijver ®dj.-commies commies hoofdcommies referendaris administrateur 1938 f1500 2400 3078 „4100 5130 5985 1 Jan. gest. 1954 met f 3060 104% 4560 90% 5760 89% 7608 85% 9480 85% 11040 85% fn bovenstaande becijfering is de loonsverhoging van 5% per 1 Januari J-h verwerkt. Als men die ook bij het alaris van de ministers telt, komt Men tot een bedrag van f 31.500 en he^ft ^risverhoging der ministers v aldus de stijging van de kosten Vl ..vens°nderhoud sedert 1938 be- Veri '^encier gevolgd dan de salaris- 80ne0fln?' °fie aan het overheidsper- deei uit de middengroepen is ten zich t®®Vallen- Moge de regering het Vorde- 6en ere_Plicht rekenen te be- Van ien' dat °ok in de bezoldiging effem aa!s!genoemden een dergelijk w°rdt bereikt. Een reddingsploeg van 300 man is op weg en men heeft de Amerikaanse autoriteiten verzocht per helicopter medici naar Blons te zenden. Volgens een ooggetuige zijn inmiddels weer een 25-tal vermisten geborgen. Velen onder hen waren ernstig gewond. Zij werden in een huis ondergebracht, maar tegen zonsondergang kwam een tweede lawine het dorpje teisteren, die zich op het huis stortte waarin de geredden zich bevonden. In Schruns, waar Maandag 31 men sen door de sneeuw waren bedolven, konden twaalf personen worden ge red. Men heeft zestien slachtoffers geborgen, die de ramp niet hebben overleefd. Er worden in dit plaatsje nu nog drie mensen vermist. Tussen Schruns en Bartholomeus- berg konden twintig personen worden bevrijd nadat zij twaalf uur onder de sneeuw bedolven waren geweest. Voor acht anderen kwam de redding echter te laat. In Mondolia, eveneens bij Schruns, werden 26 personen door de sneeuw verrast, waavan er slechts acht konden worden gered. Verschillende lawines hebben ten Westen van de Voralberg-pas de belang rijkste spoorwegverbinding tussen Zwit serland en Wenen bedekt en alle ver keer gestremd. Het station van Dalaas werd onder de sneeuw begraven, terwijl zes wagons van een expresse-trein weg gerukt werden. Vijf personeelsleden van de Oostenrijkse spoorwegen kwa men hierbij om het leven en acht wor den er nog vermist. De zes en dertig passagiers werden gered. In de Beierse Alpen kwamen vier mensen om het leven. Het sneeuwt er nu al drie dagen onafgebroken voort en men vreest dat de ongewone ophoping van sneeuw ook daar tot een katastro- phe zal leiden. In de provincies Tirol, Salzburg en Stiermarken werd veel minder schade aangericht. Men tracht de toeristen via Zuid-Duitsland op weg naar huis te helpen. Velen zijn echter gestrand in volledig geïsoleerde dorpen en zijn op het vervoer per slede aange wezen. In Zwitserland zijn tenminste acht tien personen door de lawines om het leven gekomen en velen worden nog vermist. De bekende ski-centra Davos en Arosa zijn wat het wegverkeer be treft geheel van de buitenwereld afge sneden. Een baan van de Sint-Gottard- spoorlijn, die Zwitserland met Italië verbindt, kon worden vrijgemaakt. Ook in Zweden worden zware sneeuw stormen gemeld. Helicopters worden ge bruikt om de opruimingswerken f» leiden. Uit de Verenigde Staten wordt even eens melding gemaakt van zware sneeuwstormen, waardoor tenminste 68 personen werden gedood. De Officier van Justitie bij de Am sterdamse rechtbank heeft gisteren een jaar gevangenisstraf met aftrek, waar van twee maanden voorwaardelijk en ondertoezichtstelling van het medisch consultatiebureau voor alcoholisme ge- eist tegen de 30-jarige boekhouder W. A/ van R. uit Amsterdam. Deze werd er van beschuldigd als boekhouder van de steenfabriek „De Bommelerwaard" in Kerkdriel het kantoor is in Amster dam gevestigd in totaal ongeveer f20.000.te hebben verduisterd. Bij een accountantsonderzoek is gebleken, dat in de kantoorkas een bedrag van f 2300.ontbrak en in de fabriekskas een bedrag van circa f 18.000.—. De rechtbank zal in deze zaak op 26 Januari a.s. uitspraak doen. Op 1 Augustus zal te Brussel de jaar lijkse waterpolo ontmoeting tussen België en Nederland worden gehouden. De London Gazette van gisteren deel de mee, dat de George Medal is toege kend aan Saidi bin Juma, een Afri kaanse bewaker op een boerderij in Tan ganyika, wegens blijken „van grote moed en loyaliteit, zonder om eigen veiligheid te denkenEnige tijd gele den zag Saidi Juma, hoe zijn baas, A. de Beer, werd aangevallen door een leeuw. Het dier greep het hoofd van de Europeaan tussen zijn kaken. Saidi Ju ma sprong op de rug van de leeuw, greep de oren van het beest en begon vit alle macht te trekken. De leeuw liet zijn prooi vallen om Saidi Juma af te werpen. Toen hij daarin slaagde, deed de de leeuw een uitval naar de Afrikaan en keerde vervolgens terug tot De Beer die intussen het bewustzijn had verlo ren. Saidi Juma sprong nogmaals op de rug van de leeuw en stak een mes in zijn keel. Op dat ogenblik verscheeen dé zoon van De Beer ten tonele met een geweer. Hij vuurde en legde de leeuw bij het eerste schot neer. Zijn vader is na tien dagen aan zijn verwondingen bezweken. Saidi Juma moest eveneens in een ziekenhuis worden opgenomen, maar hij is inmiddels hersteld. Saidi Ju ma is 62 jaar oud. V -■ Voor de rechtbank van Old Bailev is het proces begonnen tegen twee eigenaren van renpaarden, twee bookmakers en een paar denfokker die ervan beschuldigd worden til- dens een race te Bath, op 18 Juli j,] hat paard „Francasal" te hebben vervangen door een ander paard, „Santa Amaro". Het wa ren alle twee Franse paarden die sprekend op elkaar leken, maar „Santa Amaro" die 2000 pndst, had gekost, was een klasse' be ter dan „Francasal" waarvoor 820 pndst. was betaald. Het verkoopsysteem in Sovjet-Rusland is nog fan tastischer dan de prijzen en maakt het winkelen tot een ware nachtmerrie. De grote warenhuizen van de staat zijn altijd overvol kan de huisvrouw ook naar de markt gaan. De prijzen zijn iets hoger maar zij kan kiezen, en in tegenstelling met de staatswinkels, is de voor raad ruim voldoende. Bo. op de prijs afdingen, wat in Rusland een zeldzaam genoegen is geworden. Voor kleding echter, voor huishoudelijke arti- kopers maar ook vol k ij- vendien kan zij met de kers, want de prijzen zijn verkoper argumenteren en over het algemeen zeer hoog. Een ijsje kost onge veer 1.95 roebel, wat voor een fabrieksarbeider over eenkomt met het loon van een half uur werken. Zij die inkopen willen doen moeten M een duizeling wekkende reeks rijen staan. Het winkelen kost elke huisvrouw dan ook een groot deel van haar dag en voor talrijke vrou wen die een eigdn werk kring hebben wordt dit kelen en bijna alle andere een waar probleem. Zo is dingen dan levensmidde- er een speciale soort van ien is zij aangewezen op Russische zwencV'l ont- de .Univermag', de Sovjet- staan. De zwendelaars editie van onze grote wa- wachten geduldig hun renhuizen. Als mama daar beurt af en kopen de arti- aankomt is zij in de regel kelen, waar vraag naar ,s. al te laat en moet in de in grote hoeveelheden op. rij staan voor de deur. Is Daarna gaan zij het wa- zjj eenmaal binnen, dan renhuis rond en verkopen vindt zij weer nieuwe rij- hun goederen met winst en Gm aan te schuiven, zij verder aan de mensen olie siuit zich bij een van deze liever wat meer betalen aan voor de toonbank van dan nog een minuutlanger de producten die zij het te wachten. In sommige eerst wil kopen, daarna warenhuizen is dan ook gaat zij in de rij staan een speciale politie aanwe- Voor de kassa en wanneer zig om cteze „parasieten" anes goed en wel betaald: op te pikken. is krijgt zij een bonnetje Voor vlees en groenten waarmee zij haar produc ten bij een andere toon bank kan, gaan afhalen. Hiervoor moet zij natuur lijk opnieuw in de rij staan. Wie drie aankopen wil doen moet dus negen keer in de rij staan. De mensen in de Sovjetwin kels zijn van de lompste die er op de wereld rond lopen: zij duwen en drin gen, en trekken zich van niemand iets aan. Men kan het ze niet kwalijk nemen. Het is zelfverdediging. Be leefd zijn zou een enorm tijdverlies betekenen. Veel producten zijn ook zeer schaars. De vrouwen die melk willen kopen- proberen te gissen hoe veel cle winkels in voor raad hebben, hoeveel de boeren op de markt aan bieden en welk het beste tijdstip is om er aan re komen. Het is gewoon een loterij en een gelukje wanneer men als winnaar thuiskomt. De boeren maken mis bruik van de schaarste en zo gauw de staatswinkels uitverkocht zijn stijgen de prijzen op cfc markt. In vergelijking met haar westerse zusters moet de Sovjet-huisvrouw enorm veel uitgeven aan levens middelen en veel gezin nen kunnen de eindjes slechts aan elkaar knopen doordat verscheidene ge- zinslecten gaan werken. Kort voor het begm van de race begon nen de weddenschappen op „Francasal" eensklaps binnen te stromen maar de note- rirld van 10—1 voor dit paard kon niet meer eewiizigd omdat de telefoonkabel, die drenbaan met de stedelijke centra* verbond door middel van een zuurstofappa raat rvas doorgebrand. De race werd gewon- Z, Santa Amaro", die clandestien naar Bath" was gebracht en daar onder de naam Francasal" uitkwam. De deelnemers van hét complot, die connecties hadden met bookmakers in heel Engeland, verdienden een fortuin met deze zwendel. onderzoek, ingesteld door Scotland Yard op verzoek van de National Sporting League leidde tot de arrestatie van vijf olrsonen bij wie de eigenaar van de beide paarden Zij ontkenden schuld aan het ten 'a Hel Proces zal waarschijnlijk drie tot vijf weken durm want het Openbaar Ministerie is van nlnn ongeveer 150 getuigen te ver horen De beide paarden worden op een bin- vin Old Bailey ter beschikking van de rechters gehouden. De vijf verdach ten werden tegen borgtocht van 1500 pndst. ieder op vrije voeten gesteld. (Van onze verslaggever) Binnen afzienbare tijd zullen vele herenkappers in hun bedrijf ook elec- trische scheerapparaten gebruiken. Na langdurige besprekingen met de fabri kanten en importeurs van deze appa raten hebben de kappers het recht ge kregen ook electrische scheerapparaten te mogen verkopen. Van hun bond hebben zij tevens het advies gekregen een of meerdere apparaten in hun zaak voor gebruik beschikbaar te hebben. Verschillende kappers zijn hiertoe thans overgegaan, om zodoende haas tige klanten de gelegenheid te geven zichzelf snel te helpen. Ook de kap pers zelf zullen de electrische scheer apparaten gaan hanteren. Een onderzoek, dat onlangs is ge houden, heeft uitgewezen, dat momen teel een vijfde deel van de mannen de Gilette of het scheermes heeft verruild voor de electrische scheerapparaten. IVat sommigen voor een uitge maakte zaak houden moet vaak nog terdege worden onderzochthy Een met donderend geraas neerstortende lawine heeft de ingang van een spoor wegtunnel bij Zermatt versperd. Ter stond werden maatregelen genomen om de sneeuwmassa op te ruimen. De bergwereld van Oostenrijk, Zwitserland en Duitsland wordt geteisterd door lawines. In het dorpje Elingen, aan het meer van Brienz, dat Maandag werd over vallen, werd een chalet onder de sneeuw bedolven. Vanmorgen is te Deventer een groot pand op de hoek van de Vispoort en Onder de Linden aan de IJssel, waarin o m. een drogisterij en verfhandel zijn gevestigd, door brand nagenoeg geheel verwoest. Op de tweede verdieping van het peroeel woonde, op kamers, een onderwijzeres. Ruim half negen, toen deze bewoonster haar kamer had ver laten, stond haar woonvertrek plotse ling in vlammen Vermoedelijk is de brand daar ontstaan door een kachel. Enkele minuten later sloegen de vlam men reeds uit drie ramen, aangewak kerd door de felle wind. De brandweer tastte het vuur aan met veel materieel, waarbij zij aanvankelijk had te kampen met een te geringe druk op de water leiding. Een der brandmeesters, M. J. Stoffels, die zich op het dak van het brandende perceel had begeven, kon vandaar niet meer terug. Hij moest zich in veiligheid stellen door een geslaagde sarong in het springzeil. Gistermiddag heeft zich in een koper gieterij in de Luitesteeg te Haarlem een ontploffing voorgedaan, welke geen per soonlijke ongelukken tengevolge heeft gehad. De eigenaar van de gieterij, de heer J. L. B., was bezig met het smelten van ongeveer 100 kg messing; in de massa bevonden zich ook twee van mes sing vervaardigde ballen. Even later sprong met een geweldige klap een der ballen uit elkaar, waardoor de gehele smeltoven vernield werd. De andere bal is in beslag genomen. De oorzaak moet waarschijnlijk gezocht worden in het feit, dat de spanning van de lucht in de bal te groot is geworden. De bandweer, die ter plaatse was ver schenen. behoefde niet op te treden. Een hefschroefvliegtuig van de „Sa bena", dat blijkbaar „de wind in de zei len" had, heeft de vlucht Antwerpen Rotterdam, waarvoor normaal 42 minu ten staat, afgelegd in 25 minuten. De Deense voetbalbond heeft de KNVB. voorgesteld de interlandwedstrijd Neder landDenemarken in 1955 op Zondag 13 Maart vast te stellen. Amintore Fanfani, de nieuwe Italiaan se kabinetsformateur, is in 1908 te Ple- ve Santo Stefano in Toscane geboren. Hij is hoogleraar in de economische ge schiedenis aan de universiteit van het Heilig Hart te Milaan. Van 1938 tot 1943 doceerde hij ook aan de universi teit te Venetië. In Mei 1947 werd Fanfani minister van arbeid en sociale voorzieningen. Hij beheerde "deze portefeuille in het vier de en vijfde kabinet-De Gasperi. In het zevende kabinet-De Gasperi was Fan fani minister van landbouw. Onder zijn leiding werd een aanvang gemaakt met de landhervorming. In het laatste kabinet-De Gasperi, dat op 28 Juli 1953 door het Huis van Afgevaardigden ten val werd gebracht, was Fanfani minister van binnenlandse zaken. Dezelfde portefeuille beheerde hij in het daaropvolgende kabinet-Pel- la. (Van onze Haagse redactie) De advocaat-generaal bij de Hoge Raad, jhr. mr. dr. L. van Asch van Wi)k heeft geconcludeerd tct vernietiging van een vonnis van de Rotterdamse rechtbank en terugwijzing naar het ge rechtshof in Den Haag in de zaak van mevr. mr. J. de Bakker te Rotterdam. Volgens het binnenscheepvaartregle- ment is een binnenschipper die een vergunning voor de wilde vaart heeft verplicht bij het afsluiten van een vrachtcontract tussenkomst van een be vrachtingscommissaris in te roepen Mevr. De Bakker, eigenaresse van een Rijnschip, heeft een dergelijke overeen komst gesloten zonder tussenkomst van een commissaris, daar zij meende dat de vaart op de Rijn vrij is, krachtens de Acte van Mannheim. Het betrof hier het vervoer van een lading binnen Ne derland. Zowel het kantongerecht als de recht bank te Rotterdam ontsloegen mevr. De Bakker van rechtsvervolging. De offi cier van justitie oordeelde het echter gewenst een uitspraak in hoogste in stantie uit te lokken. De advocaat-ge neraal concludeerde dat het binnen- scheepvaartbesluit eveneens van kfacht is op de Rijnvaart, reden waarom hij vernietiging vroeg van het vonnig van de rechtbank te Rotterdam. De Hoge Raad zal 9 Maart arrest wijzen. Met ingang van vandaag zijn de kof fieprijzen verhoogd met 12 tot 14 cent per 250 gram. Ook de theeprijzen heb ben een verhoging ondergaan n.l. van 6 tot 8 cent per 100 gram. De kleinere exporthoeveelheden van Brazilië als gevolg van vorstschade, zijn mede oorzaak van de hogere we reldmarktprijzen voor koffie. Wat thee betreft, zijn de geringe voorraden voor namelijk in Londen, mede een oorzaak van de hogere theeprijzen. Momenteel worden reeds tegen hogere prijzen af- ladingszaken gedaan van Java- en Su- matrathee van de productie van het tweede kwartaal 1954. De directeur-generaal van de Rijkswater staat heeft het plan tot afsluiting van de Hollandse IJssel goedgekeurd. Deze storm vloedkering, tot de bouw waarvan de Del tacommissie in haar tweede interim-rap port adviseerde, zal als alles naar wens verloopt, over drie jaar kunnen function- neren. De kosten van het gehele werk zul len naar men thans aanneemt de 20.000.000 niet overschrijden. Het kunstwerk bestaat uit de volgende onderdelen: afsluiting van de rivier door middel van twee beweegbare schuiven, die eikaars reserve zijn; een schutsluis aan de Noordwestelijke oever; overbrugging van de rivier ten behoeve van het verkeer te land. De schutsluis zal worden gebouwd op de plaats van de helling tussen het zomerbed en Schielands hoge zeedijk. Op de buiten- hoofden van de sluis komen heftorens en aan de overzijde (aan de kant van Krim pen) zullen landhoofden worden gebouwd, waarop eveneens heftorens zullen verrijzen. Deze heftorens dienen als geleiding voor schuiven, die op en neer bewogen kunnen worden. De schuiven zullen als regel in geheven stand zijn. Wanneer er gevaar dreigt voor hoog water zal een van de schuiven omlaag gaan. De rivier wordt dan tussen het landhoofd en de schutsluis af gesloten. De sluis krijgt een nuttige kolklengte van 110 m. De breedte zal 24 m. bedragen Bii het bepalen van de breedte is de aanwezig heid van de reparatiewerf Vuyk in aan merking genomen. Op deze werf wordt re- kemng gehouden met de maximale afme tingen van schepen van 500 voet lang 70 voet breed en een diepgang van 13 voet S,f,?Êp'" van deze afmetingen zullen de sluis dus kunnen passeren. West-Duitsland. De machinist van j6? graafmachine in Dortmund dacht, fjy ®en kachel opviste, maar het bleek een onontplofte bom te zijn van twee ton. Meer dan 1200 mensen moeten morgen hun huizen verlaten, lnv?ialAmen trachten het gevaarte onschadelijk te maken. Aavertentle BaRTELOORISSTRAAT 20 TEL. 13439 (Verwachting tot Donderdagavond). Aanvankelyk zwaar bewolkt met regen, later wisselende bewolking met enkele buien. Krachtige en voornamelijk aan de kust tydelijk harde wind ruimend van Zuid naar Zuid-West of West. Weinig verande ring in temperatuur. Zon: 8.43—16.56. Maan: 12.22—4.27. De recherche te Rotterdam heeft de 46- jarige boekhouder W. H. B. uit Rotterdam aangehouden, die kans heeft gezien in één nacht in twee Rotterdamse speelholen een bedrag van ruim 23.000 te vergokken. Hiervan behoorde 20.000 toe aan zijn werkgever, een handelsmaatschappij te Rotterdam. Dit bedrag was per giro bin nengekomen en in plaats van het op de bank te storten, zoals hem was opgedra gen, stak de boekhouder het in zijn zak. Het is de recherche gelukt bij de mede spelers van de boekhouder 12.500.in beslag te nemen. Het onderzoek duurt voort.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1954 | | pagina 1