25 DODEN EN VELE GEWONDEN Uitbarsting van de Merapi Slachtoffers getroffen door neerslaande gloedwolk Nuchter inzicht Duiker van vijf jaar Nehroe wil de wereld één kalender geven „Generaal China" in het ziekenhuis Moeilijkheid Zd.-Afrika clement voor zijn verraders Zware asregens Caïro roept zijn diplomaten terug Tot hoofd en hart Morgen overdracht gevangenen in Korea Britse marine wil de Cornet bergen De val van Djilas India spant zich voor de denkbeelden van miss Elizabeth Achelis Eindexamens en staatsexamens Mohammed Ali wil met Nehroe praten Het weer Britse gemoederen nog meer verhit door staking van electriciëns uit Snelle postverzending per helicopter Communistisch gezinden niet terug naar de roden Speciale uitrusting naar Middellandse Zee onderweg Nog meer zuiveringen? Machinist tijdens storm over boord geslagen Prijsontwikkel ing Bespreking in Stichting van de Arbeid Lawines in Oostenrijk eisen nog een dode TWEED REGENJASSEN Voorlopig zacht weer met veel wind Koude in Amerika DINSDAG 19 JANUARI 1954 77ste JAARGANG No. 25891 Van de Merapi daalden vandaag twee brede stromen kokende lava af, nadat deze vulkaan op Midden-Java gisteren tot een uitbarsting was gekomen, waarbij vijf en twintig personen werden gedood en tientallen anderen wer den gewond. Een van de twee lavastromen beweegt zich naar Bojolali, dal dertig kilometer ten Oosten van de Merapi in de richting van Surakarta ligt. De andere gloeiende lavamassa stroomt in Westelijke richting naar Magelang en heeft, naar A.P. meldt, het dorp Tlogolele in de nabijheid van deze, even eens op ongeveer dertig kilometer afstand liggende stad, al bereikt. Er zijn nog geen berichten binnengekomen over nieuwe slachtoffers. De bevolking van het getroffen gebied is door eenheden van de politie en militairen in een grootscheepse operatie geëvacueerd. Gistermiddag alleen al werden ruim tweeduizend Javanen in veiligheid gebracht. Er zijn geen berichten binnen gekomen over Nederlanders, die bij de ramp betrokken zouden zijn. Volgens officiële schattingen worden twaalf dorpen met een bevolking van ongeveer 18.000 mensen door de eruptie in gevaar gebracht, aldus meldt A.P. Pop van de vulkaan de Merapi" Midden-Java. in f- 7 anmiddag is in de Eerste Kamer 1/ het debat over het rdtificeren van het verdrag der Europese De fensie. Gemeenschap begonnen, dat een half jaar nodig heeft gehad om van de ene zijde van het Binnenhof 11aar de andere te verhuizen. Het tijd- *J}P van het debat valt wat eigenaar- *0j omdat Europa, vlak voor de c°nferentie van Berlijn, over alles ^at de Europese integratie betreft e^en de adem inhoudt. Wat zullen de P'nttne Russen daar weer uithalen? gullen zij de Fransen zoveel zoet ge- j van de Moscovietische vogelaar horen, dat hen op het laatste dolrblik n°9 de lust vergaat om zich zij d*t verdrag te binden? Of zullen vdy^V^i-chtig de ongezouten woorden Vold* Amerikaanse minister Dulles, 00ende mggegraat tonen om dit in rmPjong Franse plan voor Eurova t" de?p' r!"5/1 het e d.G—verdrag tegen f f Berhrnse achtergrond ziet, lijdt het geen twijfel of het is een groot politiek spel. Ziet men het staatsstuk met zijn vele protocollen, dat nu al van Mei 1952 af als een wat onver teerbaar gerecht de politieke dis van menig Europees nationaal parlement siert, alleen tegen de Achtergrond van het goudomrankt zeventiende eeuws Vlafond van de Haagse zaal der oude Staten van Holland, dan kan men ?Ver de sensatie heenkomen van een ztu"1 land, dat het eerst deze wat aor* parlementaire kost heeft weg- 0 %erkt. in ngetwijfeld zullen knappe koppen Ij.?nze Senaat het licht van hun kri- Iq over dit verdrag doen schijnen, .airbij hun menige kans geboden a °rdt. De indiscreties van de Bel- 7 ,sche minister de Greef en de daar ontsproten onzekerheden over on- ze territoriale verdedigingskansen zijn r?Qr slechts een enkel voorbeeld van. maar bij voorbaat lijkt het uitgeslo- dat zij iets anders zullen doen aan het verdrag aannemen, daarbij den c°mmunisten gelegenheid biedend om °P de gebruikelijke wijze stoom af te blazen. öe Nederlandse regering zou het Verdrag niet op dit merkwaardige pjdstip in de laatste parlementaire jaze gebracht hebben, als zij niet van bat nuchter inzicht van de Senaat bvertuigd was, dat de voordelen van dit verdrag zwaarder wegen dan de te verwachten nadelen. Immers ®en van de grondgedachten is: het puitse leger weer op gang te brengen, vnaar ditmaal op een volkomen onge vaarlijke wijze en met een voor hon derd procent veilig doel: de verdedi- Q"'S van de zes landen: West-Duits- 'andFrankrijk, Italië en de drie °eneluxpartners tegen mogelijke vij anden. De Duitsers zullen, als zij in E-DXI.-verband Europa gaan verdedi gen, geen enkele kans krijgen het dra- vaa weer op te voeren waarvan Stre- semann eens het slachtoffer werd, die door de onverbeterlijke vechtjassen van het Duitse leger werd ingekap- zodat hij niet kon zien wat er nulten. kamer gaande was. Op allerlei posten zullen niet-Duitse offi cieren staan, die midden in de Duitse roepen de zaken kunnen controleren. d kamer van Adenauer is aan alle zijden voorzien van ruime vensters, zodat Bonn terecht voor dit verdrag geen vrees behoeft te koesteren. Zelfs tegenover de Russen, die Europa waarschuwen tegen het Duits militarisme, is de Nederlandse rege ring dus volkomen verantwoord. i;Pe Zaid-Afrikaanse minister van jus- Swart, heeft gisteren bekend ge- riiJL een wetsontwerp zal in- j' waarbij Zuid-Afrikanen, die tij- ii,tweede wereldoorlog schuldig ?ev°nden aan verraad, in de hun zegde rechten worden hersteld. Af^l"iSter Swart 7eide. dat er in Zuid- actiif fen aantal mensen is, dat geen hlti.Z Passief kiesrecht heeft en dat hnr, woreft, dat deze Zuid-Afrikanen hun rechten terugkrijgen. deelde dit mede op de „..J Jkse bijeenkomst van de bond van ua-gemterneerden te Pretoria. (Reuter) De vijf en twintig slachtoffers van de uitbarsting zijn niet in de lava omge komen, maar werden gedood door de „gloedwolk". waarvoor de Merapi zo berucht Is. Door de verpulvering van stenen en rotsblokken In de gloeiende lavastroom komen hete en vergiftige gassen vrij, die zich bij deze vulkaan tot een wolk aaneensluiten. De daar door ontstane „gloedwolk" werd gisteren door de zware bewolking en de regen langs de helling van de Merapi omlaag- gestuwd. Ieder levend wezen dat deze zwevende, gloeiende massa niet wist te ontwijken werd door de wolk verstikt, dcor de hitte verbrand of ernstig ge wond. De omstreken van de Merapi zijn over een afstand van vijf en twintig kilometer door een dichte a'sregen met een dikke laag as bedekt. In Selo viel zestien centimeter as. Het uitzicht in dit plaatsje bedroeg slechts ongeveer vier meter. Zelfs uit Poerwakarta en Ambarawa zijn berichten over asre gens binnengekomen. Hoewel de Merapi reeds acht maan den geleden de eerste tekenen van onrust vertoonde en de evacuatie- en reddingsmaatregelen gedurende al die tijd al waren voorbereid, is de uit barsting toch nog als een verrassing gekomen. Om zeven uur gistermorgen werden twee aardschokken gevoeld, waarna te gen het middaguur de grote gloedwolk volgde. Deze maakte de meeste slacht offers in het plaatsje Djakarah, dat slechts op enkele kilometers afstand van de krater van de Merapi ligt. Eerst toen in lager gelegen gebieden het nieuws over deze ramp doordrong, ging men zich een denkbeeld vormen van de omvang van de ramp. Dr. George A. de Neve, een vulcano- loog. is vandaag in allerijl uit Ban doeng naar Djokjakarta vertrokken om een onderzoek in te stellen. Van rege ringszijde heeft men maatregelen ge troffen om te trachten de duizenden ge- evacueerden in het getroffen gebied van het nodige voedsel te voorzien. De Merapi ligt 24 kilometer ten Noor den van Djokjakarta op Midden-Java, te midden van het dichtst bevolkte ge bied ter wereld. Geschat wordt, dat on geveer 1,9 millioen mensen op de vruchtbare Oostelijke en Zuidelijke hellingen en in de omringende valleien wonen. Dr. Neve heeft aan de pers meege deeld aanvankelijk verwacht te hebben dat de uitbarsting in Mei van het vorig jaar zou plaats vinden, maar even ge heimzinnig als tie berg begon te wer ken werd hij daarna betrekkelijk rus tig tot Augustus. Van Augustus tot Oc tober vertoonde de Merapi een verhoog de werking, toen talloze kleine gloeien de aswolkjes op de Noordelijke helling neerkwamen, zonder schade aan te rich ten. Daarna werd de vulkaan weer rus tig, Vulcanologen hadden inmiddels waargenomen dat in de krater een grote massa lava aan het opkomen was. Dit en andere wetenschappelijke aanwij zingen duidden er op dat de Merapi wederom bezig was een grote uitbar sting voor te bereiden. Als onderdeel van de wijzigingen, die thans in de Egyptische diplomatieke diensten in het buitenland worden aan gebracht, zijn 22 diplom,aten, onder wie acht hoofden van missies, van hun functies ontheven. De wijzigingen be treffen onder meer posten te Brus sel, Stockholm en Praag. In diplomatieke kringen te Caïro zegt men, dat de ambassadeurs in Moskou, Washington, Karatsji. Londen en New- Delhi, die kort geleden voor consulta ties naar Caïro waren ontboden, voor lopig waarschijnlijk niet naar hun pos ten terug zullen keren. De revolutionnaire raad, die zijn bui tenlandse politiek heeft gewijzigd, heeft nieuwe ambassadeurs in Frankrijk en Italië benoemd. In Nederland is, zoals gemeld, eveneens een nieuwe gezant benoemd. Tot de afgetreden diplomaten beho ren de ambassadeur van Irak, de ge zant in Tsjechoslowakije en de gevol machtigde minister aan de ambassade in Rome en voorts de vertegenwoordiger in de raad van advies der Verenigde Naties voor Somaliland. (AFP-Reuter). Maandagmorgen is de eerste zgn. post- helicopter van de Sabena met post uit België op het landingsveld te Maastricht gearriveerd. De helicopter ontving in Maastricht correspondentiestukken voor Brussel en Antwerpen. Deze post wordt nog dezelf de middag in beide steden bezorgd. Het commando van de Indische bewakingstroepen in Korea heeft be kend gemaakt, dat morgenochtend om negen uur de 22.000 anti-communistische krijgsgevangenen van de geallieerden zullen worden overgedragen. De gevan genen die er de voorkeur aan g>tven aan communistische zijde te blijven (een aantal Zuid-Koreanen, Amerikanen en een Brit) zullen echter niet aan de Chi nezen en Noord-Koreanen worden over gedragen, daar de communisten zich verzetten tegen de overdracht in het algemeen en verlenging van de periode voor uiteenzettingen eisen. Het besluit om de gevangenen aan de geallieerden over te dragen zou, vol gens betrouwbare bronnen, afkomstig zijn van premier Nehroe van India. De geallieerden hebben alles in gereedheid gebracht om de gevangenen in ont vangst te nemen. Admiraal Earl Mountbatten, die de algehele leiding zal hebben bij de po gingen om de bij Elba verongelukte Britse Comet te bergen, heeft er op ge wezen, dat de operatie uiterst moeilijk zal zjjn. De torpedojagers „Wrangier" en „Sursay" zijn reeds uit Malta vertrok ken en twee andere oorlogsschepen, de „Sea Salvor" en de „Barhill". zijn ge reed om uit te varen, zodra de speciale uitrusting, waaronder een televisie-ca mera voor gebruik onder water, per vliegtuig zijn aangekomen. Waarschijn lijk zal ook een speciale duikuitrusting gestuurd worden. Ondanks de electro- nische apparatuur, waarvan gebruik wordt gemaakt, zal de bergingspoging zeer veel tijd vergen, zo meent men in Britse marinekringen, De Joegoslavische kranten besteden grote aandacht aan het besluit van het centrale comité der communistische par tij om een van de vier vice-premiers van het land, Milovan Djilas, van al zijn functies in de party te ontheffen. Aan- vankeiyk werd ook medegedeeld, dat Djilas was ontslagen als voorzitter van het Joegoslavische parlement. Maar thans biykt, dat hy dit ontslag alleen nog maar heeft gevraagd en dat het parlement hierover op 27 Januari een besluit zal nemen. Radio-Belgrado deelde mede, dat de regeringschef van Bosnië heeft gevraagd om de schorsing van een andere voor aanstaande communist, Wladimir De- dijer, omdat deze zich in de vergadering van het centrale comité ten gunste van Djilas heeft uitgelaten. Dedijer had ver klaard, dat zelfs vice-president Kardelj geen fundamentele bezwaren had tegen de publicaties van Djilas in „Borba" en de „Nieuwe Gedachte". De stafchef van het leger, generaal Dapcevic, voor wie Djilas het in een van zijn gewraakte artikelen had opgenomen, verklaarde niets van het stuk te hebben geweten. Een lid van het centrale comité, Pijade, heeft Djilas ervan beschuldigd aan te sturen op een meer-partijenstelsel. (Reu- ter-AFP). Tijdens een hevige storm is de machi nist van het Groninger kustvaartuig „Tinda", dat op weg was van Amble in het graafschap Northumberland (Eng.) naar Itzehoe aap de Elbe, overboord geslagen en verdronken. Hij laat een vrouw en vier kinderen achter. Eric Six is volgens de Franse duikexperts de jongste zeebodemonderzoeker in de wereld". Eric is 5 jaar oud. Hij is de zoon van een chemicus, te Monte Carlo woonachtig. Wanneer dit blonde jongetje is uitgerust met zuurstofmasker en „duikschoenen", daalt hij met genoegen een meter of twaalf onder de zee spiegel, waar hij met gemak zwemt. Binnenkort zal Eric geen onderzoekings tochten meer kunnen ondernemen langs de zeebodem nabij Monte Carlo, want zijn ouders gaan verhuizen naar Oost-Afrika. Hij hoopt, dat hij daar ook, even als in Monte Carlo, lid zal kunnen worden van een duikclub. „Ik denk niet, dat we hiervoor een speciale vergadering bijeen zullen roe pen", zo luidt het commentaar van een Amerikaans afgevaardigde bij de Ver enigde Naties over het. plan van de pre mier van India, Jawaharlal Nehroe, om over de hele wereld een nieuwe kalen der in le voeren. In Juli van dit jaar komt de Economische en Sociale Raad der V.N. in Genève bijeen en dan zal men ook een besluit moeten nemen over dit Indiase voorstel. Nehroe zou graag willen, dat zij op 1 Januari 1956 wordt ingevoerd. Amerikanen en Engelsen von den, dat de Raad wel wat anders te doen had dan om over nieuwe kalenders te Het sociale vraagstuk is niet door de armen doch door de rijken ontstaan spreken, maar Nehroe heeft doorgezet.' De Indiase vertegenwoordiger, heeft opdracht gekregen het probleem bij voorrang te behandelen. Het staat nu definiteif op de agenda en het heeft er alle schijn van, dat de Sovjet-Unie wel bereid is het plan te steunen. Nehroe's bemoeienis met kalenders komt misschien enigszins voort uit de geringe hoogachting, die hij voor de producten der Westerse beschaving koes tert, maar toch veel meer uit de vol maakte chaos, waarin het jaar zich in India bevindt. Men heeft daar alle mo gelijke kalenders, van de Islamietische maankalender tot een particuliere ka lender voor elke Hindoe-secte toe. En bovendien wil Nehroe een eind maken aan de bloeiende horoscopen-fabricage. Een jaar geleden stelde Nehroe een Commissie voor de Hervorming van de Kalender in en dat bewijst dus wel, dat de kwestie ook hem persoonlijk nogal zwaar opde maag ligt. Maar het huidige Indiase voorstel is toch voornamelijk geïnspireerd door een ongetrouwde rijke Amerikaanse dame,- Elizabeth Achelis, die per jaar ruim anderhalve ton uit geeft ten behoeve van haar Wereld Ka lender Bond. Haar denkbeelden zijn het, die in het Indiase voorstel zijn verwerkt. Zij wil het jaar verdelen in vier perio den van elk 91 dagen. Elke maand zal 2ö werkdagen tellen. De eerste maand van elk kwartaal (Januari, April, Juli en October) zou altijd op een Zondag moeten beginnen, en in totaal vijf Zon dagen moeten bevatten. Alle andere maanden kregen dan precies dertig da gen. Dat levert met elkaar een jaarlijks totaal van 364 dagen. Om echter een beetje in de pas te blijven met de zon hebben we nog een dag extra nodig. „Kijk'', zo zegt miss Achelis, „dat wordt nu Werelddag en de hele wereld zou op die dag vacantie moeten houden" In schrikkeljaren komt er krachtens deze nieuwe kalender een extra dag tus sen 30 Juni en 1 Juli. Dat wordt dan de Schrikkeljaardag en wéér krijgt de hele wereld dan een vrije dag. Op deze manier zou men zich nooit meer behoe ven af te vragen op wat voor dag in een bepaald jaar Kerstmis valt of op welke dag iemand jarig is. Dat zou ieder jaar dezelfde dag zijn. De Amerikaan, die commentaar leverde op dit Indiase voor stel, zuchtte diep en zei: „All this and Korea too"- De man, die tijdens de laatste we reldoorlog was belast met de per soonlijke beveiliging van Sir Winston Churchill, is in de Verenigde Staten aangekomen om enkele lezingen te houden. Het is de C3-jarige detective Walter Henry Thompson. In zpn eerste lezing vertelde hij, dat koning George VI hem eens gevraagd had, of het niet moeilük was een zo actief en eigenzinnig man als Churchill te bewaken. Thompson antwoordde, dat de moeiiykheid hierin was gelegen, dat Sir Winston nooit wilde doen, wat hem gezegd werd. De koning lachte hartelyk en zei: „Dat Is de zelfde moeiiykheid, die ik met hem heb." (Van onze Haagse redacteur) Naar te Den Haag vernomen wordt, zal deze week in de Stichting van de Arbeid) de ontwikkeling van het prijs niveau aan de orde komen. De jongste prijsverhogingen zijn vanzelfsprekend door de organisaties van werknemers en werkgevers niet onopgemerkt gebleven. Men kan over het effect van de prijs stijgingen echter nog weinig zeggen zo lang er geen nieuwe indexcijfers van het gezinsverbruik bekend zijn. De eindexamens gymnasium A en B en de staatsexamens gymnasium A en B zullen dit jaar worden afgenomen op 19, 20 en 21 Mei. Voor de eindexamens en staatsexa mens HBS A en B zijn als data vastge steld 24, 25, 26 en 31 Mei en 1 en 2 Juni. Het eindexamen middelbare school voor meisjes is bepaald op 31 Mei en 1 en 2 Juni, dat aan de Handelsdag school met 3-jarige cursus op 31 Mei t/m 3 Juni, Handeldagschool met 4- jarige cursus op 24, 25, 26 en 31 Mei en 1 en 2 Juni, en Handelsavondschool met 3 en met 5-jarige cursus op 17, 18, 19, 20, 24, 25 en 26 Mei. De Pakistaanse premier, Mohammed All, heeft op doortocht in Calcutta ver klaard, dat hij zyn Indiase collega Nehroe voorgesteld heeft, om de vol gende maand een conferentie te honden, teneinde hangende kwesties tussenindia en Pakistan te bespreken. Mohammed Ali zou een onderhoud wensen met zijn Indiase ambtgenoot na een nieuwe werkbijeenkomst van de Pakistaans-Indische commissie van des kundigen voor Kasjmir. Volgens de in New Delhi tussen Nehroe en Ali ge sloten overeenkomst moet de admini strateur voor het plebisciet in Kasjmir in Maart in functie treden. (AFP) Verschillende lawines hebben ook gisteren Oostenrijk weer geteisterd, tengevolge waarvan een nieuwe naam toegevoegd moest worden aan de lange lijst van 132 doden en vermisten. Uit Innsbruck wordt gemeld dat in een et maal door verschillende grote lawines ettelijke boerderijen zijn vernield. In Wildschönen werden vier boerde rijen beschadigd. In het Karawankengebergte werd een Oostenrijkse Skiër gedood door een la wine. Zyn drie metgezellen slaagden er in zich uit te graven uit de sneeuw, maar hun pogingen om ook hem te redden waren tevergeeefs. Advertentie BaRTELUORISSTRAAT 20 TEL. 13439 (tot Woensdagavond) Veel bewolking met plaatseiyk wat regen of motregen. Matige tot krach tige, langs de Waddenkust tydeiyk wellicht harde Zuidwesteiyke wind. Zacht. Zon: 8.38-17.05. Maan: 19.00-9.07. Het mooie zonnige winterweer, zoals wij dat gisteren beleefden, zo kort na een Westerstorm met sneeuw- en hagel, buien, dluurt dikwijls niet veel langei dan een a twee dagen. Het hogedruk- gebied. waarvan het centrum gisteren nog boven Frankrijk lag, trok zich naai de Alpen terug en dit was al voldoende om dat storingsfront van een depres sie, die naar IJsland trekt, tot over het Noordzeegebied te laten doorbreken. De bewolking nam gisteravond al toe. Van de gedeeltelijke maansverduistering, die er in de nanacht is voorgekomen, zullen maar weinigen in ons land iets hebben gezien. De wind wakkerde uit het Zuidwesten aan, waarmee nog van- dhag zachte Oceaanlucht ons land zal binnenstromen. Tijdens het overtrekken van de storingsfronten kan een weinig regen vallen. Alles wijst erop, dat het de eerste dagen zacht zal blijven, met af en toe krachtige Zuidwestelijke wind, enige lichte regen en temperaturen van mogelijk boven de 8 gr. C. Een koudegolf heeft zich gisteren uit het Midden-Westen van de V.S. ver plaatst naar het Noord-Oosten, waar door de temperatuur in de staten New England en New York daalde tot 35 graden onder nul In New England is het in twee jaar niet zou koud geweest. Vrijwel langs de gehele Canadese grens is het kwik tot 17 graden onder het vriespunt gedaalde (Van onze Londense correspondent) oorspronkelijk plan volgen, de arbeiders LONDEN hedenmorsen oJe gisteren gestaakt hebben geölurende orgen. 24 uur uit hun werk seweerd worden In een ziekenhuis te Nairobi, de hoofdstad van de Britse kolonie Kenya, ligt „Generaal China", die na Dedan Kimathi ae belangrijkste leider was van de beruchte Mau Mau. Vorige week Vrijdag werd hij door een luitenant van het Kenya Regiment met een schot in de hals getroffen, na een fel vuurgevecht in het Nyeri-district. „Generaal China", unens werkelijke naam Waruhiu Itote is, was onder de tweede wereldoorlog korporaal in het Britse leger. De Britten hadden onlangs een beloning van 500 in het vooruitzicht gesteld voor degene, die deze Mau Mau-leider onschadelijk zou weten te maken. Volgens de leiders van de Britse elee triciens, die gisteren ten getale van on geveer 35.000 bevel ontvingen het werk gedurende 24 uren neer te leggen, was de staking vrijwel een volledig succes. Volgens de werkgevers evenwel weiger den vele electriciens het stakingsbevel op te volgen. Waarschy'niyk is dat tets meer dan de helft van de electriciens die van hun vakvereniging moesten staken gevolg gaven aan dit bevel. Doch, of de staking een succes was of niet, zy hielp zeker om de gemoede ren verder te verhitten, en de situatie is wederom verergerd. Want vandaag zullen, indien althans de werkgevers hun uur uit hun werk geweerd worden De communistische vakverenigingslei ding heeft echter gisteren reeds repre sailles aangekondigd. Vanaf Maandag van die volgende week zullen namelijk de Londense electriciens gedurende de gehele week het werk neerleggen. Er wordt verwacht dat vandaag, de dag waarop het parlement van het Kerst reces terugkeert, een verklaring zal wor den afgelegd door de regering. Mocht dit waar zijn den zal de verklaring uiterst voorzichtig zijn. Het is niet waarschijn lijk dat de socialistische oppositie zal trachten de situatie uit te buiten voor eigen politiek gewin, want zij heeft even weinig lust zich in een wespennest te steken als de regering. BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red. IJmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 3. I. W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. Run en W. Severln. Wnd. hoofdredacteur: W. van Willige. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 50 cents per week, f 2.13 per maand, f 6.40 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1954 | | pagina 1