Kleine groep van B.EF.-jongeren kwam voor het eerst bijeen Wethouders salarissen in Haarlem verhoogd Brahms-Mendelssohn-concert Bejaarden-sociëteit in Oost geopend f SCHEEPVAARIBERICHTEN eric de noorman „DE BLANKE KONINGIN" Carets WEEKRECLAME Cards Tip-Top Casino brood BONTMANTELS 50 KORTING HELENE EET NU KALFSVLEES AMSTERDAMSE VLEESHOUWERIJEN N.v Beman die nieuwe vloot! ZcrgMje ënij kmt r Het subsidie aan de muziekcorpsen Begeesterend viool- en orkestspel Parochie-huis St. Jan gezellig centrum J naar V ^5 cent S. J. DE GOEDE - EDEGO De NIEUWE benzine 36 cent coupon DONDERDAG 21 JANUARI 1954 PAGINA 7 De Europese Beweging in Haarlem Opwekkende woorden van mr. Van Helsdingen Bedrijfsklaverjassen Looddieven gevat 2.000 boete geëist ntegen N.V. Lyempf VERHOUDING NEGER—BLANKE Prof. Presser voor H.K.G. De wethouderssalarissen 30-jarig politiejubileum FAILLISSEMENTEN RETRAITECLUB „PETRUS CANISIUS" Om het kampioenschap le klasse biljarten MARKTBERICHTEN SOLARIUM Spannend stripver- faal voor de jeugd van 12 tot 15 jaar Er zijn 23 deeltjes verschenen. De prijs oer deel bedraagt STADSSCHOUWBURG Alléén Vrijdag 22 en Zaterdag 23 Jan. Onze ALS EXTRA RECLAME: alleen Zaterdag 23 Januari overheerlijke KRENTENBOLLEN vier voor 30 ct. ongeëvenaard in kwaliteit KINDERHUISVEST 43-45 - TEL. 17340 BONTHUIS TELEFOON T905-6 SPRUITENBOS5TRAAT 2 - HAARLEM (bijstraat Wagenweg bij Garage Den Hout) Buslijn 6 W0M kalf Voor de soep: VARKENSPOTEN 45 cent per 500 gram t f/a K.G. voor f 1.00 Voor reclame: Aan Hoofd Marinewerving Bezuidenhoutseweg 123, Den Haag pen sterke zeemacht aan de zijde van de Atlan tische mogendheden be tekent een machtig plecht anker tot het behoud van de vrede. In oorlogs- én in vredestijd heeft de Koninklijke Marine een belangrijke taak. Daarom is het noodzakelijk over de beste en modernste schepen te beschikken. Maar daarmee zou op zich zelf nog weinig te bereiken zijn als zij niet bemand werden door betrouwbaar deskundig personeel. en B\j de Koninklijke Marine is er voor flinke jonge mannen van 16 jaar en ouder dan ook weer plaats in vele dienstvakken o.a. als matroos, telegrafist, electromonteur, machinist, marinier, vliegtuigmaker (-motormonteur, -vlieg tuigmonteur, -metaalbe werker,-instrumentmaker) enz. KONINKLIJKE MARINE Het bestuur van de onlangs opgerichte Jongerengroep der Beweging van Euro pese Federalisten te Haarlem heeft gis- t*nrT°?<l tijdens een samenkomst in res- intJan' ®rinkmann een kleine groep ge- esseerden bij monde van de voorzit ter van de jongerengroep in Haarlem, C, C. van Helsdingen, en van de "eer van Aken, lid van het Hoofdbestuur an de B.E.F., getracht de doelstellin gen en de noodzakelijkheid van de Be weging te verduidelijken en te onder strepen. Tegelijkertijd polste zij voor zichtig naar de houding, die de jonge- eh in Haarlem tegenover de eenwor ding van Europa innemen. Mr van helsdingen vertelde zeer ontmoedigen de dingen over de reacties van de aca- ®eWisch gevormden en de ouderen In "®ïe omstreken, zodat hü slechts met trote moeite zijn enthousiasme heeft *unnen bewaren en nu zijn hoop geves- l'8d heeft op de jeugd. Het aantal leden van de B.E.F. in Ne erland, ruim 5000 in totaal, achtte hij e°r ons land diep beschamend. De heer yun Helsdingen vertelde, hoe hij drie J,aar geleden, toen hij uit Indië terug kwam en van de toestand in Europa niet Jozeer op de hoogte was, door een rede voering van prof. Brugmans geestdriftig vas geworden voor de idee van de «E.F. Hij was nu van de onvermijdelijkheid ;a.h een Europese eenheid diep over- j '§d, zoals trouwens zijn gloedvol be- '°°g bepaaldelijk niet verbloemde Van nieuwe organisatie in Haarlem •uonde hij zich afkerig. Wel was hij voorstander van een vaste kadergroep Yari jongeren. Mr. van Helsdingen be- aPrak enkele practische bezwaren, die e» doordringen van de idee der Euro pe integratie in de weg staan. Er ™°rdt gevraagd: waarom zou ik mij Persoonlijk voor de Europese zaak in- *n de afgelopen week waren de re- jijHuten in de Bedrijfsklaverjascompe- Ue ais volgt: ï.Hoofdklasse: L. CosterG. E. B. fp—128, S. A. C.—D. K. C. 122—120, o S. H.—P. T. T. 114—120, Spoorboys— E. B. 2 140—106. b klasse A: O. W.Figee 132112, S. M.—Union 128—110, Boru—Stork 7—120, Beijnes—P. T. T. 2 132—116. i«*e klasse B: NederlandBeijnes 2 A 4—112, H. S. M. 2—Johez 2 112—134, C' S. H. 2—L. Coster 2 122—120, D. K. •3—Boru 2 130—106. l0|a klasse A: C P. T. T.D. K. C. 2 138— W. 2—Stork 2 118—128. S. H". Figee 2—P. T ^eerzicht 116—132, S. T- 4 120—116. lla6 klasse B: P. T. T. 3—H. S. M. 3 A Stork 3Figee 3 114134, S. tl' 3—Boru 3 110—138, G. E. B. 3— '3(?' H. 3 142—90. 10<u.,asse A: P. T. T. 5—D. S. H. 4 Johez 3—0. W. 3 140—92, Jo- J~~MeTlHucierland 2 140108. D. K. C. 2 122-J^uht 2 124—120, Figee 4—Union *teijn 7» weken bleken -van Beecke- 28-jarige losarbeider J. B. uit IJmuiden- Oost en de 32-jarige Haarlemse gra- Veur c. W„ liepen echter tegen de lamp, toen zij bij een opkoper in Haar lem een partij lood te koop aanboden. Zij werden door de Haarlemse recher- aangehouden en doorgegeven aan de politie te Velsen. Zij hebben een Volledige bekentenis afgelegd en zijn beschikking van de justitie gesteld. wardenruCllreur- generaal bij het Leeu- Leem heeft tef?cn de N.V. Lyempf gulden )]Varden, viermaal vijfhonderd Waarop,.' te, waarvan de helft voor de Lv Ik. geëist. Twee fabrieken van kum u'PPL die te Berlikum en Dok- melijV bben in het afgelopen jaar na- Vjn j enkele malen het vetgehalte baald aangevoerde melk te laag be- den 1. waarvan de boeren schade zou- Eeb ben ondervonden. Uitspraak 2 spannen; deze eenwording komt ook zonder mij wel tot stand. De regering is er immers vóór. Als antwoord stelde de heer van Helsdingen, dat deze hou ding ons als individu onwaardig is. Wij moeten „Europees" denken. Een sta in de weg voor de intensere verbreiding van de Europese gedachte vormen ver volgens de veelal onbegrijpelijke ter men, die in het kader gebruikelijk zijn. De tegenstanders van een eenwording zijn vooral diegenen, die aan de natio nale gedachte vasthouden. Het federalis me streeft trouwens niet naar een een heidsstaat in Europa onder één gouver nement, maar naar een bond van fede ralistische staten met een centraal ge zag, dat beslissingen neemt in die zaken, die een nationale staat niet alleen kan behartigen. Met jeugdig vuur en enthousiasme gaf daarna de heer van Aken een overzicht van het ontstaan van de idee der Euro pese eenwording en de instelling, welke deze idee tracht te verwezenlijken, de Beweging der Europese Federalisten. Het is een dwingende noodzaak, dat iedereen zich nu actief bezighoudt met de zaak van Europa. Daarvoor is nodig een bereidheid om met open oog en oor in de wereld van vandaag te gaan staan, en meer aandacht te besteden aan alle activiteiten, die op dit gebied in Euro pa zich voordoen. De jongeren moeten er wel aan denken, dat zij te zijner tijd verantwoordelijkheden moeten durven overnemen van hen, die te eniger tijd wellicht hun functie in de Europese eenheidsbeweging moeten neerleggen. Het doel van de B.E.F., aldus de heer van Aken, is drieërlei: voorlich ting geven over de historische groei van Europa tot wat dit werelddeel ge worden is; voorlichting verstrekken over hetgeen op het gebied van de eenwording bereikt is en tenslotte bij de bevolking de bereidheid aankwe ken om actief aan dit streven deel te nemen, om „Europees" te gaan den ken. De voorzitster van de bijeenkomst, mej. P. M. van den Putten, gaf een overzicht van de voorlopige plannen, die het bestuur zich voorstelde de ko mende maanden uit te voeren. Met in stemming van de aanwezigen werd be sloten om eens per maand bijeen te komen om de verschillende facetten van de onderhavige materie te bespre ken. Het ligt in de bedoeling om op verschillende avonden sprekers uit te nodigen, die de doelstellingen van de B.E.F. nader zullen uiteenzetten. Zo werden genoemd mr. C. van Rij, de heer P. Brijnen van Houten en prof. dr. Th. Keulemans O. Carm. Verder zal ge streefd worden naar het leggen van contacten met het buitenland om t.z.t. te komen tot uitwisselingen. In de stijlvol versierde Vleeshal, hield prof. Presser voor het H.K.G. eer) boeien de lezing over het probleem, dat door zijn diepte èn actualiteit, de intense aandacht van het auditorium trok n.l. dat van de verhouding negerblanke. Liet de spreker voor de pauze het licht van zijn betoog door de prisma van enige boekwerken schijnen waarbij hij tevens de historische achtergrond van het probleem naar voren schoof na de pauze toonde hij zijn eigen visie op de harde kleuren zwart-wit. Dat er voorlopig nog geen grijze overschake ling is, werd door de professorale be toger duidelijk naar voren gebracht Het zoeken naar een oplossing blijft een dilemma. Het negerprobleem is een vraagstuk, dat vooral door en na de oorlog mede door het dreigende rode gevaar zeer dringend om een oplossing vraagt. Is over het algemeen de neger-discrimatie in de V. S. iets afgenomen, daar tegen over staat, dat de groepen-discrimatie ten aanzien van Joden, Mexicanen e.a. een grotere omvang heeft aangenomen. De neger neemt toch nog geen volwaar dige plaats in het Amerikaanse kleuren- facet in, Op een desbetreflende vraag ant woordde spr., dat de neger nog geen grote aantrekkingskracht naar de com munistische partij voelt, daar deze rode groepering in feite haar standpunt t.a.v. de neger niet weet te bepalen. De neger voelt intuïtief, dat hij wordt ge bruikt, niet OP hoger maatschappelijk plan kom. Dr. C. Spoelder dankte prof. Presser voor zijn onderhoudende woorden. Nadat de burgemeester van Haarlem gistermiddag zijn Nieuwjaarsrede had uitgesproken, dankte mevr. Scheltema- Conradi (VVD) voor de goede wensen. Zij hoopte, dat de hulp aan Oude Tonge zou worden voortgezet, dat het politie bureau er spoedig zou komen en veel andere zaken tot voordeel der gemeente zouden strekken. Zij wenste de burge meester en zijn gezin, de wethouders en de ambtenaren het beste in 1954. Bij de ingekomen stukken was een besluit van B. en W. inzake het verdelen van het op de begroting voor 1953 uitgetrokken bedrag voor de subsidiëring van muziek- en zangverenigingen. De raad stelde f 5000 ter beschikking, zonder een na dere bepaling. Opgemerkt werd, dat niet gesubsidieerd is naar prestatie, maar naar tekorten. Wethouder Geluk P.v.d.A. verklaarde, dat het college niet wist om hoeveel verenigingen het ging en hoe de verdejlng het billijkst zou zijn. Daar om zal het goed zijn een commissie van deskundigen te benoemen of door middel van een muziekfestival uit te maken welke zwakke broeders moeten uitval len. Tot directeur van de H.B.S. A werd benoemd de heer R. Prosée, tot hoofd van de Openbare Hildebrand-ulo-school de heer A. J. Poelstra uit Zuidbroek. Vervolgens kwam aan de orde het Twee belangrijke werken, romantisch van aard, echter in de oude, klassieke Vorm gescheven, kwamen op het programma van het 6de D-concert voor. Als orkestwerk de vierde symphonie van Mendelssohn, niet zozeer diepgaande, wel zeer behaaglijke, onderhoudende muziek gedurende zijn verblijf te Rome, onder invloed van het zonnige Zuiden geschreven en als solo- werk het brillante Vioolconcert van Brahms, magistraler van bouw, kleurrijker geïnstru menteerd en dieper van inhoud dan menig ander werk van deze componist. Dat het Philharmonisch Orkest deze Mendelssohn-symphonie een stijlvolle ver klanking gaf, is vanzelfsprekend. Het fraaie, melodische element, de kleurrijke, veelal transparant gehouden orkestratie (het „hout" wordt meermalen zeer mooi en op specifieke wijze aangewend) en de con trasterende werking van de onderdelen kwamen uitstekend tot hun recht. Aan de gestelde eisen op muzikaal en technisch gebied van een dusdanig werk beantwoordt het orkest dan ook ten Volle. Niet alleen het orkestspel in de Sympho nie. doch ook in dat van het vioolconcert Onder zeer grote belangstelling is gis termiddag in het parochiehuis St. Jan aan het Teylerplem een nieuwe socië teit van de R.K. Bond voor bejaarden en gepensionneerden geopend. De voorzit ter, de heer C. Selhorst. heette de aan wezigen, onder wie pastoor G. A. Jon ge jan, hartelijk welkom en het stemde hem tot vreugde, dat de pastoor de be jaarden een goed hart toedraagt. Past. Jongejan herinnerde er aan, dat een bijeenkomst van bejaarden in zijn paroch'ie niet iets nieuws is. Er bestond reeds twee jaar een kleine groep, dank zij het initiatief van de K.A. Deze men sen kwamen tweema'al per week bij el kaar en vonden een tehuis in het pa rochiehuis. Gelukkig bestaat er nu ge legenheid, dat dit jeugdhuis ook door de bejaardenbond za'l worden gebruikt. Onder leiding van rector De Wit is er reeds veel tot stand gekomen en de pastoor gaf de bond het devies mee; „Beurzen op en geef ze een prachtige levensavond." De voorzitter sprak een dankwoord en zeide, dat de Haarlemse bond bijna 750 leden heeft, en dus alle reden van bestaan, niet alleen voor het pleizier, maar ook voor het geestelijk heil. Inderdaad is er reeds veel bereikt en de invloed moet tenslotte, zo groot wor den, dat de katholieke bejaarden bij dé Overheid kunnen aankloppen en verte genwoordigd zijn in de gezamenlijke organisaties. De contributie is slechts vijf en twintig cent per maand en daar moet alles van gedaan worden. Daar door zijn er tekorten en er zullen mid delen moeten worden gezocht om deze te dekken. Ook de geestelijk adviseur, rector De Wit, sprak een kort woord en hij uitte zijn voldoening over het feit, dat de so ciëteit in dit mooie huis gevestigd kon worden. Hij hoopte, dat de bejaarden da'ar vele blijde uren zouden doorbren gen. Tot leider werd benoemd de heer Terwoerd, die dankte voor het in hem gestelde vertrouwen, en hij overhan digde de pastoor een enveloppe met in houd, zijnde de overgebleven gelden van de oude groep. Dat de middag uiterst gezellig ver liep, spreekt wel haast vanzelf. Des morgens was er in de parochiekerk van St. Jan een H. Mis opgedragen om Gods zegen af te smeken over het werk van de Katholieke Bejaardenbond. dient te worden geprezen. In dit solo concert, nog in ruimere mate dan in dat van Beethoven, vervult het orkest geen be paalde begeleidende, maar éen veel be langrijker, meer een zelfstandiger rol. De lange inleiding, die het solospel vooraf gaat, wijst er al op. Technisch mogen aan de solist de meest denkbare, hoge eisen worden gesteld. die natuurlijk ver boVen die van het orkest uitgaan, artistiek moet echter niet alleen het solo-, doch ook het orkestspel zfjn, wil er een homogeen ge heel kunnen worden verkregen. Tot ere van het orkest memoreren wij daarom nadrukkelijk, dat steeds in meer dere mate bij het optreden van grote ar- tisten, ondanks hunne verschillen in op vatting in een en hetzelfde werk, de di rigent en het gehele instrumentale ensem ble zich altoos uitmuntend bij de solo partij aansloten. Hoe dikwijls heeft men de laatste jaren viool- en pianoconcerten van de grootste meesters gehoord en zel den was men op het punt Van samenspel niet geheel beVredigd. - De Mexicaan van Poolse afkomst, Henryk Czering, speelde de moeilijke solo-partij in Brahms' concert zonder zichtbare grote inspanning, met mooie toonvorming (in hoge ligging glashelder, bij markant spel ietwat ruig, maar toch voldoende sonoor, in pianissimo's fijn en teer) en steeds in-muzikaal. Zijn spel was niet bezonken ofwel aristocratisch zoals bij Flesch, zelfverzekerd en bewogen k la Felmany, doch vitaal, begeesterend en met een weinig jeugdige overmoed. Dit laatste is volstrekt geen nadeel en heeft zijn goede zijde. Bracht hij ons in het eerste deel niet direct in een verkwikkende stem ming? Toonde het auditorium zich Verrukt over Czering's spel, de solist zelf was hoogst voldaan over dirigent en orkest.Zoals ge bruikelijk complimenteerde hij het orkest in de persoon van-, de concertmeester. Gaarne hadden, wij gezien, dat de solo hoboïst in de hulde was betrokken, alleen al reeds vanwege zijn prachtig, indruk wekkend spel bij de aanvang van het Adagio I O. K. 1 Februari hoopt de heer H. A. Stad- lander het feit te herdenken, dat hij dertig jaar geleden zijn politieloopbaan begon. 1 Februari i924 kwam hij in dienst te Leiden. Na bijna vijf jaar daar gediend te hebben vertrok hij 1 Januari 1929 naar Bloemendaal, waar hij begin Januari 25 jaar in dienst was. De jubi laris was in Bloemendaal o.m. werk zaam bij de Motorbrigade en de Vreem delingendienst. daarna bij de Economi sche Dienst en bij de gewone buiten dienst. Na de bevrijding is hij chef ge worden van de Vreemdelingendienst en sindsdien heeft hij duizenden vreemde lingen ontvangen^ en geregistreerd. 1 Februari hoopt hij in zijn woning vele vrienden en kennissen te kunnen be groeten. voorstel om de salarissen van de wet houders te verhogen tot i 10.000 met terugwerkende kracht tot 1 Januari 1953. In de vorige zitting staakten de stem men. Bij de herstemming staakten zij opnieuw, zodat het voorstel krachtens het reglement van orde verworpen was. De heer Schippers (K.V.P). zou nu in stemming willen brengen zijn idee om f 9000 salaris toe te kennen, met ingang van 1 Januari 1954. Hierop diende de heer Albrecht (P. v.d.A.) een amendement in. Hij meende, dat de tegenstemmers vooral bezwaar hadden tegen de termijn van 1 Januari 1953 en wenste daarom het bedrag als nog op f 10.000 te stellen. De communist Hennevelt meende, dat 5 pet. opslag voldoende was, zoals voor de arbeiders. De voorzitter wees op de verhouding met andere gemeenten. Mag Haarlem bij steden als Eindhoven en Arnhem ach terblijven? Nadat de vergadering op verzoek van de heer Schippers enkele minuten voor overleg was geschorst, werd het amen dement op het voorstel-Schiffers aange nomen met 22—14 stemmen. Het voorstel zelf werd aanvaard met 20—14 stemmen. De verpleegprijzen van het St. Elisa beth Gasthuis en de sanatoria Eyken- gaerde en de Clarastichting werden ver hoogd. Goedgekeurd werd het crediet voor het samenstellen van het boekje over Haarlem in de Duitse taal en Es peranto. De Rechtbank te Haarlem heeft Dins dag 19 Januari failliet verklaard: H. Bruyn, handelende onder de naam Suikerwerkenfabrik „De Out Zaense", Wormerveer. Rechter-Commissaris: Mr. J. P. Petersen. Curator: Mr. J. O. Ba ron, Beverwijk. H. J. van Duuren te Haarlem. Rech ter-Commissaris: mr. J. P. Petersen. Curator: mr. K. A. F. J. Pliester te Haarlem. Wegens gebrek aan baten is Dinsdag 19 Januari opgeheven het faillissement van: T. A. Immers te Overveen, gem. Bloemendaal. Rechter-Commissaris: Mr. J. A. Bletz. Curator: mr. J. A. M. Thijs- sen te Zaandam. Door het verbindend worden van cfe enige uitdelingslijst zijn geëindigd d» navolgende faillissementen: 16 Januari: P. J. Bunschoten te Haar lem. Rechter-Commissaris: Mr. N. Ree ling Brouwer. Curatoren: Mr. A. Beets te Haarlem en Mr. C. W. van Rhijn te Hengelo. 18 Januari: J. Meesters Sr te Drie huis. gem. Velsen. Rechter-Commissaris: Mr. H. G. Rambonnet. Curator: Mr. P J. Prinsen Geerligs te Haarlem. J. van der Raad te Vogelenzang, gem. Bloemendaal, Leidsevaart 142. Rechter- Commissaris: Mr. J. A. Bletz. Curator: Mr. H. Jonker te Haarlem. Na het gebruikelijke openingswoord van de voorzitter, de heer G. Willemse, tijdens de jaarvergadering van de Re traiteclub Petrus Canisius, kwamen de jaarverslagen van de secretaris, de heer L. Stolvoort en de penningmeester, de heer F. Zijm, aan de orde. Het eerste gaf een beeld van de gebeurtenissen in het afgelopen jaar, die nu niet zo we reldschokkend waren; het tweede wees uit, dat de kas een batig saldo heeft, maar ook dat de leden in het afgelopen jaar een bedrag van f 623.60 hebben ge spaard om aan een retraite deel te ne men. Na deze verslagen, die zonder enig be zwaar werden goedgekeurd, kwam de definitieve regeling voor de aangekon digde retraite ter spréke en werden de vertrektijden voor a.s. Zaterdag, alsmede de tijd van terugkomst. vastgesteld. Tevens werd de verheugende medede ling gedaan dat in de parochie O. L. Vrouwe Hemelvaart pogingen worden ondernomen om een parochiële retraite club op te richten, waarvoor reeds nu veel belangstelling bestaat, zodat er een goede kans van slagen aanwezig is. Nadat het bestuur de aanwezigen op koffie had getrakteerd, hield kapelaan v. Rossum een causerie over „De uit beelding van de Christusfiguur door de eeuwen heen" waarin de spreker een boeiende uiteenzetting gaf over de tal loze pogingen die kunstenaars uit alle tijden en uit alle landen hebben gedaan om Christus dichter bij ons te brengen- De lichtbeelden waren zeer goed en vooral scherp en de tekst via de tape recorder was duidelijk. De strijd om het kampioenschap bil jarten le klasse in het district Haarlem van de Kon. Nederl. Biljartbond zal on der leiding van de B. V. „Groenendaar in haar clublokaal „Hof van Heemste de" worden gehouden en begint op Don derdag 28 Januari. De lengte der par tijen is 200 caramboles en aan deze zeer belangrijke wedstrijd nemen de volgen de spelers deel: B Bosse, B V. „IVO"; L.G. Engwerda. B.V. ,.OVS"; C. Helling man, B.V. „Pr.rk Soëteit"; J. Kooyman, B.V. „Groenendaal"; H. Oomen, B.V. „SVV"; M. v. d. Putten. B.V, ,,'t Cen trum"; C. Scholten, B.V. ,,'t Hof van Holland; M. v. d. Vaart. B.V. „Park So- citeit"; le reserve H. Meeuwenoord, „ADO"; 2e reserve L. Tuin, B.V. „De Zon." De prijsuitreiking geschiedt op Zondag 31 Januari, des avonds te pl.m. 9 uur. Op Woensdag 27 Januari houdt H. P. C, in het cafétaria-restaurant een alge mene vergadering, die om 8 uur begint. Kaasmarkt Woerden, 20 Jan. Aan voer: 15 partijen; 1ste soort f 2.202.23, 2de soort f 2.152.19, extra kwaliteit f 2.28. Handel kalm. VEILING POELDIJK 20 Januari 1954. Andijvie 56—69 ct., Prei 8—91/2 ct„ Wit lof 37 ct., Dunsel 57 ct., Spruiten A 2 19 21 ct.. Rode kool 7 ct., Boerenkool 8>/2H ct., Winterpostelein 15 ct., Uien 4'/j ct. al les per kg. Knolselderij A ey27 ct., idem B 3L-^4 ct., idem C 2% ct. alles p. stuk. Selderij 5.007.50, Peterselie 5.006.50, al les per 100 bos. AAGTEKERK 21 te Aden. ALDABI p. 21 Madeira n. Laspalmas. ALPHARD 21 te Recife. ALPHERAT 21 te Rio de Jan. ALTAIR 21 te Montevideo. AMSTELDIJK 20 te Houston. APPINGEDIJK 21 te Rotterdam. ARENDSKERK p. 21 Gibr. n. Antwerpen. ARNEDIJK 21 te Mobile. EARENDRECHT 20 van Kaapst. n. Ave Per. BORNEO p. 20 Keywest n. Vera Cruz. BREDA p. 21 R'dam n. Antwerpen. CELEBES p. 21 Kreta n. Napels. DELFLAND p. 21 Pto. Alegre n. Santos. GROOTEKERK 21 te Zanzibar. ITTERSUM 21 te Rio de Janeiro. LANGKOEAS 20 van Kaapst. n. Padang. LISSEKERK 21 te Antwerpen. NOORDAM p. 21 Azooren n. New York. ORANJE p. 21 Kp. Bon n. Prt. Said. PRINS JOH. WILL. FRISO 21 te R'dam. RIJNDAM 20 te Rotterdam. STRAAT BALI 21 te Santos. TROMPENBERG 20 van Hamb. n. Houston. ALDERAMIN 21 te Pt Said. AMERSKERK 20 v. Brisbane n. Prt. Kembla. AMSTELVEEN 20 te Semarang. ANNENKERK 21 te Aden. BALI 21 te Belawan. BINTANG p. 21 Minik. n. Djib. BOSKOOP 21 te Barranquilla. CAMPHUYS 21 te Surabaja. KARIMATA 21 te Antwerpen. LEKKERKERK 20 te Bombay. LEOPOLDSKERK 21 te Pt. Said. MAASDAM 20 te New York. VRUDAG HILVERSUM X, 402 m VARA: 7.00 nieuws. 7.13 gram., 8.00 nieuws, 8.18 gram., 8.45 huisvr., 9.00 gym. vrouw. 9.10 vrouw, 9.35 schoolradio. VPRO: 10.00 caus., 10.05 prot. pr. VARA: 10.20 kleu ters, 10.40 kl. koor, 10.55 radlofeuilleton, 11.15 gram.. 11.35 orgel en zang. AVRO: 12.00 gevar. muz., 12.33 sport. 12.48 gram., 13.00 nieuws, 13.15 gram., 13.30 amus.- muz., 14.00 kookpraatje, 14.20 viool en piano. 14.50 voordr. en muz., 15.10 ka- merork. en solist, 15.30 lichte muz. VARA: 16.00 gram., 16.30 muz. caus., 17.10 jeugd. 17.40 Hawaiianmuz., 18.00 nieuws, 18.15 amus.muz., 18.45 hoorspel. 19.00 kinderliedjes, 19.10 geval', muz. VPRO: 19.30 hoorspel met toelichting, 20.00 nieuws, 20.05 boek, 20.10 kamer koor, 20.25 caus., 20.40 caus. VARA: 21.00 jeugd. 21.35 lichte muz.. 22.00 bui- tenl. weekoverz., 22.15 rhythm, muz. VPRO: 22.00 caus., 22.45 prot. pr. VARA: 23.00 nieuws. 23.15 gram. HILVERSUM XI, 298 m. NCRV: 7.00 nieuws, 7.10 gram., 7.15 gym., 7.30 muz., 7.45 prot. pr., 8.00 nieuws, 8.15 gram., 8.30 tot uw dienst, 8.35 gram., 9.00 zie ken, 9.30 vrouw, 9.35 gram., 10.30 prot. pr., 11.00 sopr. en piano, 11.30 gram., 12.33 gram., 12.59 klokgelui, 13.00 nieuws, 13.15 lichte muz., 13.55 gram.. 14.00 schoolradio, 14.30 Fromenade-ork., 15.00 gram., 15.15 voordr., 15.35 strijkkwartet, 16.00 tuinb.praatje, 16.15 vocaal ens. en sol., 16.40 gram., 17.20 Mozartvleugel en viool, 17.45 Friese uitz., 18.00 orkest- conc., 18.20 gram.. 18.45 muz. v. blazers, 19.00 nieuws, 19.10 regeringsuitz., 19.30 gram., 20.00 radiokrant, 20.20 kamerork.. koor en sol., 21.20 prot. pr., 21.40 lichte muz., 22.10 vocaal dubbelkwartet, 22.25 Langs wegen van kunst en schoonheid, 22.45 prot. pr., 23.00 nieuws, 23.15 gram. ENGELAND, BBC home service, 330 m.: 13.25 gevar. muz., 16.30 ork.conc., 23.15 pianorecital. BBC, light progr., 1500 en 247 m.: 12.15 gevar. muz., 13.15 Leger des Heils ork., 13.45 ork.conc., 16.00 dansmuz., 16.45 gevar. muz., 18.00 ork.conc., 22.00 gevar. muz.. 23.30 gevar. muz., 0.20 gevar. muz. NORDWESTDEUTSCHER RUNDFUNK. 309 m.: 12.00 lichte muz., 13.10 ork.conc., 16.00 pianorecital, 19.45 La Traviata. opera, 23.40 strijkkwartet, 0.30 dansmu ziek, 1.15 gevar. muz. FRANKRIJK, nat. programma, 347 m.: 12.30 ork.conc.. 20.00 Don Juan de Ma nara, opera, 23.00 intern, solisten. BRUSSEL, 324 m.: 12.00 ork.conc., 12.34 ork.conc., 15.30 ork.conc. 17.10 lich te muz., 18.00 kamerork., 19.45 Die Schöpfung, oratorium. 20.45 Die Schöp- fung (verv.), 22.45 Vlaamse muz. 484 m.: 12.00 gevar. muz.. 16.05 lichte muz., 17.30 kamermuz., 20.00 variété. 22.15 jazzmuz. ENGELAND. BBC. European Service. Ultz voor Nederl. 224 m.: 22.00 Nieuws. Hoe de weekbladen het zien. Nieuwe films. WIJ KIJKEN NAAR TELEVISIE. AVRO: 20.15 Televizier. 20.25 Zes weken onder Nederlandse Emigranten. 20.40 Film. 21.10 Cabaret. MAPIA p. 21 Ouess. n. A'dam. MARKELO 21 té Rönne. MATARAM 21 te New York. MERWEDE 21 te Le Havre. NIEUW AMSTERDAM p. 21 Miami n. N ORION 20 te Amsterdam. POLYDORUS 21 te Tj. Priok. REMPANG 20 van Madras n. Calcutta. SALATIGA p. 20 Sabang n. Colombo. STAD ALKMAAR p. 21 Texel n. Klrkense.' TABINTA 20 te Hamburg. TALISSE 20 van Labuan n. Sorong. TEIRESIAS 20 te Lehavre. TERNATE p. 21 Malta n. Pt. Said. VAN SPILBERGEN p. 21 Vliss. n. Antw. WATERMAN p. 21 Finist. n. Las Palm. WELTEVREDEN p. 21 Kp. St. Vine. n. Alg. ZUIDERKRUIS p. 20 Chath. eil. n. Balboa Opgenomen in deel van vorige oplaag AGATHA 20 te Soerabaya. ANNENKERK p. 20 Guardef. n. Aden. ATLAS 20 te Bilbao. BARENDRECHT 20 te Kaapstad. BAARN 19 van Manta n. B. Ventura. CELEBES 20 van Port Said n. Amst. DRACO 20 te Ryeka. DUIVENDRECHT p. 20 Azoren n. New Orl. EEMLAND 20 te Ilheos. IVOORKUST 20 te Loanda. KARIMUN 20 te Belawan. LOMBOK p. 20 Pal', n. Kaapstad. MARIETJE BOHMER 20 te Bordeaux. NIEUW HOLLAND 20 te Djakarta. FENDRECHT p. 20 Ras Fartak n. Paulsb. ST. ALKMAAR 20 v. Vliss. n. Kirken. STAD R'DAM 20 van R'dam n. Narvik. SCHIEDIJK p. 20 Bermuda n. Havre. SALATIGA p. 20 Sabang n. Colombo. TOSARI 20 te Djeddah. TJIBODAS 20 te Soerabaia. TITUS 19 van Catacolo n. Patras. WONOGIRI 20 te B. Papan. WIELDRECHT p. 20 Gibr. n. Sete. AAGTEKERK p. 20 Massanea n. Aden. AMSTELPARK 20 te Balbao. ARIADNE 20 te Malta. ARKELDIJK p. 20 Azoren n. New Orl, ARUNDO p. 10 Lombok n. Fremantle. ALUDRA 20 te Rio Grande. ALPHERAT p. 20 Abrolhos n. Rio Jan. CALTEX DELFT p. 20 Kp. Bon n. Sidob CERONIA p. 20 Natoena n. Manilla. CISTULA p. 20 Billiton n. Singap. CÓRILLA p. 19 Str. Soenda n. Mirt, DIEMERDÏJK 19 te Hamburg. ABBEKERK 20 te Port Said. ALBIREO 20 van Las Palmas n. Recife ALGENIB 20 te Rotterdam. AMSTELBRUG 20 te Rotterdam. ALWAKI p. 19 Kp.- Hatter, n. Trinidad. BLOMMERSDIJK 19 te New York. BLIDENDIJK 19 te Boston. HELENA 19 van Pto. Barrios n. Tampa. HILVERSUM p. 20 Aden n. Mena Ahm. KOTA GEDE p. 20 Minikoi n. Sust. LEUVEKERK 20 te Marseille. MODJOKERTO p. 20 Sabang n. Belawan SCHIE 20 te Sevilla. STAD AMSTERDAM 19 te Immingham WAAL 20 te Amsterdam. WATERMAN p. 20 Ouess. n. Kaapstad. WELTEVREDEN p. 20 Finist. n. Algiers. IJSSEL p. 20 Gibr. n. Genua. TANKSCHEPEN ESSO AMSTERDAM 19 te Rotterdam. CALTEX PERNIS 20 te Rotterdam CALTEX NEDERLAND p. 20 Ouess. n. R'd. CALTEX UTRECHT 20 te Sidon. CLEODORA 20 te Bahrein. HERSILIA 20 te Guanta. MALEA 20 t« Shellhaven. MARISA 19 te Liverpool. MITRA 19 te Ummsaid. ONDINA 20 te Pladjoe. OVULA 19 te Curagao. ROTULA 20 te Curasao. SUNETTA 20 t« Pladju. onze diepe droef- 'eid overleed heden plot- j?hng, voorzien van het U' Oliesel, onze innig ge- 'efde zorgzame Man, a?er. Behuwd- en Groot- ^*der CHRISTIAAN «erardus nif.len j*rej,e ouder6om van 70 Uit aller naam: M, C. NIELEN— t. Om bach ijforlem, 20 Januari 1954 oerner Visscherstraat 155 H.H. UitVaartdien- rfh Worden aan God op- «edragen op Zaterdag 23 ^Jhuari a.s. in de paro- yhekerk van O. L. Vr. Z^ven Smarten en K«aif V°' ^straatweg. t.D? stille H.H. Missen 7 en 7.45 uur en de t®2on*en H- Requiemmis y® 9-30 uur, waarna de ch£kaer£hof.OP het Par°" Rozenkransgebed Vrij- £aSavond 8 uur in de (hoogtezonbestraling voor kinderen in groepsverband) Inst, FEED. WERNIK ZAANENLAAN 68 TeL 25464 (b.g.g. 22361) Verkrijgbaar n de boekhandel. ZONDAG 24 JAN. - 8 UUR - „ROTTERD. TONEEL" van Barillet en Grédy. Regie: Ko Arnoldi. M m v MAGDA JANSSENS, KITTY KNAPPERT, KO ARNOLDI, BOB VERSTRAETE e.v.a. Pr. 1.— tot 1 4.— (alles inbegrepen). Coupons geldig. Voorverkoop v.a. Vrijdag 103 uur. Tel. na 12 uur. 250 gram Raadsheertjes van 75 voor 55 ct. bez. 57 ct. 200 gram Van Carré's van 68 voor 58 ct. bez. 60 ct. Opgemaakte cake m. vruchten van 150 voor 125 ct. Eierkoeken voor 25 ct. 100 gram Sinasschilletjes van 45 voor 35 ct. 250 gram Petit Beurre van 45 voor 35 ct. Ongeglaceerde zandgebakjes twee voor 15 ct. SAUCIJZENBROODJES twee voor 25 ct. HARDE MOCCA's van 13 voor liet. (gesneden en verpakt) blijft 3 dagen vers 44 ct. CARELS ZEEUWS VOLKORENBROOD (afgeh.) 34 ct. 0* KALFSLAPPEN f t-5® KALFSLAPPEN. heel mooi 1™ P" KALFSFRICANDEAU o'?n Seï KALFSFRICANDEAU, heel mooi f j® Pa(. KALFSGEHAKT Mn Ser ROLLADE, half om half 1-6® P^ RUNDVLEES vanaf 1-™ P®£ VARKENSKARBONADE vanaf Hü LAMSVLEES, doorregen, vanaf I J" P" Volop blanke KALFSLEVER 0.35 per KALFSTONGEN, heel mooi f 0 30 per KALFSHARTEN on RUNDERNIEREN 0.20 per VARKENSNIEREN 0.25 per 100 gram 1.00 per 500 gram 500 gram 500 gram 500 gram 500 gram 500 gram 500 gram 500 gram 500 gram 100 gram 100 gram 100 gram 100 gram 500 gram KALFSLONXïEN^voorJQwJ^^ VARKENSKOP met veel vlees f 0.70 per 500 gr. 1% K.G. voor 2.00 KALFSVLEESBENEN 0.20 per 500 gram l'/2 K.G. voOr 0.50 Halve OSSENPOTEN - - t ®-4® P®r stuk VARKENSKRABBETJES m. veel vl. t 1.25 p. 500 gr. 1 K.G. voor t 2.00 HAMSGHIJF 14° p®r 500 Bram Vers gemalen GEHAKT I Of per 500 gram Ons bekend GEHAKT half om half 1.30 per 500 gram KINNEBAKSHAM 0.30 per 100 gram 0.50 per 200 gram LÜNCHHAM 0.40 per 100 gram 0.70 per 200 gram BESTE HAM f 0.50 per 100 gram 0 85 per 200 gram RUIME SORTERING BETERE VLEESWAREN. Uw adres is dus: A. MEIJER's GEDEMPTE OUDE GRACHT 80 (hoek Botermarkt) SPAARNWOUDERSTRAAT 69 (naast de Batavier) BINNENWEG 117 - HEEMSTEDE (naast Dijkstra) Mr. Mi. „da Ruytar", gebouwd door Nederlandse vaklieden - op een Neder landse werf, zal straks deel uitmaken van de nieuwe Vloot, die uit 148 schepen zal bestaan. Door de gestadige vernieuwing zal onze Vloot die plaats innemen, waarop wjj volgens traditie, ais zeevarende natie, recht hebben. Verzoeke toezending inlichtingen- boekje Hsam: Straat: Plaats:. Zend voor nadere inlichtingen bovenstaande coupon in jj&TbUi vw» aumu/o i/mvrnmyv" vr* of, beter nog, kom eens praten op een van de volgends adressen: Haarlem Gemeentehuis, afd. Mil. Zaken, Dinsd. v. 10-12 u.. tevens In het Politiebur., Smedestraat fi, Vrijdag 18.30-21 u. BeverwUk Politiebureau, Woensd. v. 12-14 u. Amsterdam Marinewerf Kattenburg dag. v. 8.30-17 R. Zaterd. r. 8.30-12.3 u. buitendien Maand. v. 19.30-20.30 u. en te 's-Gravenhage Hoofd Marinewerving, Bezuiden houtseweg 123.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1954 | | pagina 7