DE KONING wint de Dorpentocht Zege van wielrenner Kruger in Zuidlaarder T.T. H€T T€K€N JOMS Aad v. d. Voort wint onbedreigd op landgoed Duinhorst SCHEEPVAARIBERICHTEN J IlSïfl ms I NB. VB. begint in September met de competitie m rolt fófei plakt W'vmM Mè:mm Gelijke behandeling Nederl. Spoor wegen en particulier wegvervoer 522ste STAATSLOTERIJ 2, MAANDAG 1 FEBRUARI 1954 PAGINA 6 Kampioen v. 1. Oever GOSSELIN verslaat Van Vliet twee keer I €"R> I G 'D€ KJ OORMA N brandt Z -Afrika boekt voorsprong tegen Nieuw Zeeland Courses te Hilversum Royale overwinning van Kees van Leeuwen bij de nieuwelingen I" .H h~x J 1 I §1 5 g! I Tafeltennis Den Haag klopt A 'dam met 53-37 Nederlandse scheidsrechters naar Zwitserland? S.E.R.-Commissie adviseert: v. Gend en Loos bezit 3,5 procent van totaal laadvermogen Sportflitsen MARKTBERICHTEN Jhr. A. G. Sickinghe overleden f®1 lai Egbert van 't Oever, de nieuwe Neder landse kampioen op de schaats dit dank zij de afwezigheid van de toprijders in volle actie. Ten overstaan van notaris H. A. Wame- link te Amsterdam is de oprichtingsacte verleden van de „Nederlandsche Beroeps voetbalbond". Direct hierna heeft het voor lopige hoofdbestuur een vergadering ge houden, waarin het definitieve bestuur als volgt is samengesteld: voorzitter: B. J. Boersen, Amsterdamtweede voorzitter: S. P. F. Steinfurth, Enschede; secretaris: 3. van der Berg, Amsterdam; penningmees ter: S. Bruinvelds. Amsterdam; gedele geerde: P. B. Swart. Den Haag. Op de sta tuten zal zo spoedig mogelijk de Konink lijke goedkeuring worden gevraagd, aldus deelde de heer Boersen mede. In deze statuten wordt o.m. vermeld, dat de oprichting wordt geacht te zijn ingegaan op 1 Januari 1954. Zij zijn aan gegaan voor de tijd van 29 jaar en ein digen op 13 December 1982. De wedstrijden van de N.B.V.B. zullen bij voorkeur op de Woensdagen en Za terdagen gespeeld worden. Het bonds- bureau zal in Amsterdam gevestigd wor den. Als lid van de bond kunnen wor den opgenomen plaatselijke en regiona le afdelingen. In de statuten staat voorts, dat de hoofdbestuursleden geen salaris genieten en dat, indien de bond wordt opgeheven, na liquidatie de overblijvende eigendom men zullen geschonken worden aan een in stelling van algemeen nut. De heer Boersen heeft voorts medege deeld, dat zich reeds meer dan twintig af delingen voor het lidmaatschap hebben ge meld. Omdat het in de bedoeling ligt begin September 1954 een competitie te beginnen met maximaal twintig clubs, zal het hoofd bestuur, nadat de liefhebbers voor het lid maatschap een formulier, waarop een aan tal vragen beantwoord moeten worden, hebben teruggezonden, een selectie toepas sen, Tijdens wielerwedstrijden in het Ant werpse Sportpaleis is van Vliet in de sprint wedstrijd tweede geworden. De Belg Gosselin werd winnaar. Ook de stayerswedstrijd leverde een Belgische zege op. In het eind-klassement legde Michaux beslag op de eerste plaats, ter wijl zijn landgenoot Verschueren twee de werd. Wagtmans eindigde op de der de plaats. In het Brusselse sportpaleis hebben de Belgische stayers hun Nederlandse collega's met 10 tegen 20 punten over wonnen. Voorts stond een international omnium voor profs op het programma, waarin Arie van Vliet en de Belg Gos selin beiden met 6 punten op de eerste plaats eindigden. Daar Gosselin echter de laatste manche op zijn naam bracht, werd hij tot winnaar uitgeroepen. De „Nacht van Dortmund", een inter nationale ploegwedstrijd van uur (de strijd was met een half uur bekort in verband met engagementen elders van enkele deelnemers) is gewonnen voor een andere Duitse ploeg Preiskeit door het Duitse koppel Ziege-Intra Holzmann. Om twee uur in de nacht van Zaterdag op Zondag namen de met veel brio rijdende Ziege en Intra een ronde voorsprong welke zij, in weerwil van de aanvallen van KüblerPlattner en PreiskeitHolzmann tot het einde konden behouden. De Nederlandse ploeg DerkaenWim van Est bezette de vijfde plaats met vijf ronden achter stand. De 100 km koppelwedstrijd in Mün- chen is door het Duitse paar Hörmann Preiskeit gewonnen in de tijd van 2 uur 8 min. en 4 sec. Het team had een ronde voorsprong en een totaal van 7G punten. Tweede klasseerde zich het Ne derlandse koppel BakkerSmits met 47 punten. In het Hallen stadion te Zurich is Zondag een internationale ploegomni- umwedstrijd gehouden welke een zege bracht voor het Zwitserse paar Koblet Von Buren. In het eindklassement bezetten zij de eerste plaats met 5 pnt., voor SchultePeters (Ned.) 7 en Roth Bucher (Zwits.) 12 pnt. In een stayerwedstrijd versloeg een gemengde ploeg, bestaande uit Ver schueren (B.), Wagtmans (Ned.) en Bethery (Fr.) het Zwitserse team Meier BessonFlückiger met 12 tegen 18 pnt. 3ehalve wedstrijden over overigens ,|espectabele afstanden als 5.000 en lO.OOO meter en natuurlijk die op de 'korte baan, zijn dit weekeinde ook schaatswedstrijden gehouden over nog langere afstanden. De traditionele Dor pentocht, voor de vijftiende keer geor ganiseerd, bracht De Koning de zege, in de Zuidlaarder T.T. heeft de wiel renner Kruger de overwinning behaald. Onder gunstige weersomstandigheden en op goed ijs is Zondag de 15e Dorpen- tocht van het gewest Noord-Holland en Utrecht van de KNSB gehouden. Voor de wedstrijd over 100 km, waarvan de start en de finish in Purmerend waren gelegen, kwamen 38 heren en 3 dames op het ijs. Deze wedstrijd voerde de deelnemers naar Alkmaar en Hoorn Drie heren bevochten elkaar op de laatste meters de zegepalm, die met miniem verschil aan De Koning uit Purmerend ten deel viel. De uitslag werd: 1 De Koning, Pur merend, 4 uur 44 min.; 2 Hoogschagen, Alkmaar, 4 uur 44 min. 1/10 sec.; 3 Hollebroek, Hilversum, 4 uur 44 min. 2/10 sec.; 4 Jonkman. Uithoorn, 4 uur 45 min.; 5 Van der Vinden, Amsterdam, 4 uur 45 min.; 6 Bakker, Ouderkerk a/d Amstel, 4 uur 53 min. Snelste dame was mej. Pool uit Amsterdam, die 6 uur 33 min. over de wedstrijd deed. Piet Kruger heeft Zaterdagmiddag de Zuidlaarder T.T., een wedstrijd over 75 km, voor zijn rekening genomen. Hij legde deze afstand af in 2 uur 57 min., dat is 1 minuut langer dan Anton Ver hoeven, de winnaar van 1950 er destijds over deed. Bij de dames, die een af stand van 60 km moesten afleggen, ging mej. A. Oostingh uit Borger het eerst over de streep met een tijd van 3 uur 6 min. De prestatie van Kruger verdient dubbele waardering want hij reed de wedstrijd nagenoeg geheel in zijn een tje uit. Geen der deelnemers was tegen zijn tempo en tegen zijn forse streek opgewassen. Achter hem heeft geruime tijd een kleine groep gereden. De Hil versummer Van der Bol wist zich uit de groep los te maken en arriveerde 2 min. na Kruger aan de finish. Molentocht: groot succes De bekende Molentocht is ditmaal door niet minder dan 6500 deelnemers gereden, waarvan slechts 5 pet., voor het merendeel door pech aan de schaats, de ongeveer 50 km lange tocht niet be ëindigde. Op de eerste dag verschenen 2500 liefhebbers aan de start, 2300 te Leiden en 200 in Oude Wetering. Deze dag leende zich het beste voor de tocht, want de tweede dag kreeg men last van de scherpe Oostenwind, die het de rijders vooral op het eerste gedeelte van de tocht, erg moeilijk maakte. Maar op het tweede gedeelte, met de wind in de rug, ging het snel en zonder veel inspanning door de polders met de molens naar het einddoel, waar de organisatoren handen vol werk hadden met het controleren van de kaarten en en het uitreiken van de medailles. 34. Erwinmijn jongen," roept Winonah verschrikt. Wat is er?" Zij heeft haar dienares een teken gegeven, zich te verwijderen en wendt zich dan met een be zorgde blik naar Erwin, die zich met een diepe zucht in een der zetels heeft laten vallen. „Natuurlijk wil ik u helpen, Erwin," zegt zij, „doch kom nu eerst rustig bij mij zitten en vertel mij, wat er met u is." „Met mij niets! Het gaat om Axel" barst Erwin uit en in één adem gaat hij verder: „Fadir denkt, dat Axe die Deen vermoord heeft, omdat zijn pijl in het lichaam van de vermoorde Deen stak, maar het is niet waar. Axe is een veel te aardige jongen. En bovendien, weet ik, dat hij het niet gedaan heeft. Zij hebben het op zijn leven gemunt." Bij de laatste woorden slaat Erwin's stem over van opwinding en Winonah valt hem sussend in de rede: Maar mijn jongen, ge weet toch, dat uw vader de recht vaardigheid zelve is. Indien Axe het niet gedaan heeft, of hij heeft gehandeld uit zelfverdediging, dan zal de koning de laatste zijn om hem te veroordelen. Trouwens, ik meen te weten, dat hij lang niet overtuigd is van Axe's schuld!" „Maar maar ik weet,, wie het gedaan heeft. Ik weet wie Svegdir vermoord heeft," stoot Erwin uit. Nu schrikt Winonah op. „Als ge het weet, is het uw plicht uw vader onmiddellijk daarvan in kennis te stellen," zegt zij ernstig. „Weet ge wel, dat er opnieuw een moord gepleegd is?" vervolgt zij, terwijl de gekwelde uitdrukking in Erwin's ogen haar hart ineen doet krimpen. „Wie weet wat er gebeurt, als ge nog langer blijft zwijgen." „Dat is het juist," roept Erwin wanhopig uit. „Ik heb beloofd te zullen zwijgt Axe's leven wordt bedreigd. Maar er zijn geen bewijzen. Daarom kan ik Fadir notf niets zeggen. Maar nu die tweede moord!" Geen van beiden merken zij, dat het voorhang terzijde wordt geschoven en Eric'l heelmeester binnenkomt. Haastig treedt hij op Winonah toe. Erwin breekt verschrikt zijn woorden af, als hij plotseling de lange gedaante in het zwarte kleed naast zich ziet staan. Hoeveel heeft de man gehoord, is de eerste gedachte, die hem door het hoofd flitst. Doch de heelmeester slaat nauwelijks acht op hem. Zijn donkere ogen, waarin een onheilspellend vuur gloeit, zijn strak op Winonah gericht en met een angstige hese stem stoot hij uit: „Die vermoorde Deen is een Jomsviking Advertentie Een zeKgeroide sigaret kan lekkerof „verdraaid lekker" smaken. Dat maakt verschil. Een heel be langrijk verschil zelfs I Het kan aan de shag liggen, maar zeer zeker óók aan het vloeil Ook op goed vloei komt het aanl Bij vloei moet U altijd denken aan 3 verschilpunten. Aan de 3 kwaliteitspunten van Mascotte, het vloei dat beter rolt, beter plakt en beter brandt. Belang rijker verschillen dan de drie die U ditmaal in de plaatjes vindt. (Van onze cricketmedewerker) Nieuw-Zeeland heeft niet veel plezier be leefd om, na het winnen van de toss in de vierde testmatch te Johannesburg, Zuid- Afrika eerst te laten batten, daar het op de tweede dag. nadat Zuid-Afrika de eerste innings op een totaal van 243 beëindigd had (McGlew 61), voor slechts 79 runs werd uitgegooid! Bugh Tayfield veroverde hierbij met zijn offspinners 6 wickets voor slechts 13 runs. Met een achterstand van 164, kreeg Nieuw-Zeeland de follow en ver loor nog één wicket voor slechts 8 runs. De achterstand bedraagt derhalve nog 156 runs met nog 9 wickets in handen Het wicket is aan de vochtige kant en geschikt voor de slowbowlers. In de vijfdaagse match tussen Barbados en de MCC te Bridgetown, luidde de stand aan het einde van de tweede dag: Barba dos: le innings 389 (Atkinson 151), MCC: le innings: 113 voor één (Watson 53). De uitslagen van de Zondag gehouden draverijen te Hilversum luiden: Mistero-prijs, afstand 1980 m.: 1. Quilla Lee (W. H. Geersen), tijd 3.02.3; 2. Quaestor; 3. Rodney Hollandia G. Tot.: w. f 1.60, pl. t 12, f 1.20, f 1.20, gek. f 5, cov. f 3.—. Unico-prijs, afstand 1940 m.: 1. Rosa Dear (J. M. v. d. Berg), 2.58.6; 2. Hoi de Cinq Mille; 3. Querida Detville. Tot.: w. f 3.50, pl. f 2.—, f 1.60, gek. f 5.50, co>v. t 4.30. Birbona-prijs, afstand 1900 m. le serie: 1. Odysseus K. (J. v. Leeuwen Jr.), 2.46.5; 2 Peter Karnac; 3. Pomona. Tot.: w. f 2.30, pl. f 1.30, f 1.50, gek. f 3.60, cov. f 3.80. 2e serie: 1. Olymphia (J. v. Leeuwen Jr.), 2.52.7; 2. Odylie Spencer; 3. On of Eve. Tot.: w. f 1.70, pl. f 1.40, f 4.20, gek. f 7.20, cov. f 5.70. Finale: 1. Odysseus K. (J. van Leeuwen Jr.), 2.45; 2. Peter Karnac; 3. Pa- rél Holland C. Tot.: w. f 2.40, pl. f 1.30, f 1.40, f 1.60, gek. f 5.20, cov. f 3.80. Nelumbo-prijs, afstand 1960 m.: 1. Quick (J. V. d. Berg), 2.53.3; 2. Quant a Moi; 3. Qui est-ce Qui. Tot.: w. f 8.40, pl. f 2.80, f 1.80, gek. f 12.60, cov. f 3.90. Bavard-prijs, afstand 1960 m.: 1. Pompea (G. Woudstra), 2.58; 2. Quita Scott; 3. Querida Donum. Tot.: w. f 6.80, pl. f 1.80, f 2.50, f 1.30, gek. f 4.10, cov. f 9.50. Contessa de Sota-prijs, afstand 2340 m.: 1. Octavianus K. (C. L. E. van Wegen), 3.32.9; 2. Octavia; 3. Ur Volann. Tot.: w. f 5.40, pl. f 2.50, f 3.8,0 f 7.40, gek. f 6.90, cov. f 8. Monaco-prijs, afstand 2340 m.: 1. Livier B (J. M. v. d. Berg), 3.25.1; 2. Junoschka; 3. Nellie Gregor. Tot.: w. f 4.90, pl. f 1.80, f 3.80, f 2.10, gek. f 116.10, ccfv. f 16.50. Totale omzet f 76.730. Te Parijs is een ijshockeywedstrijd ge speeld tussen de „Europese Canadezen" en Lyndhurst, het team uit Ontario, dat Ca nada op de a.s. wereldkampioenschappen zal vertegenwoordigen. De „Europese Ca nadezen" wonnen met 112. (Van een speciale verslaggever) Laten we eerlijk zijn! Als de domine rende wielrenners uit de korte ge schiedenis van de cycle-cross in ons land Zondagmorgen nog eens de moed hadden kunnen opbrengen de koude te trotseren, om naar Duinhorst bij Was senaar te komen, om daar wederom deel te nemen aan de jaarlijkse veld- rit van „De Spartaan", tja, dan had de 26-jarige Aad v. d. Voort broer van onze 1500 m. schaatsmatador Wim v. d. Voort het ditmaal stellig niet zo gemakkelijk gekregen, om nogmaals te zegevieren in zo'n wielercourse met hindernissen. De koude. Daaraan was het stellig te wijten, dat knapen als de gebroe- ders Gerrit en Adrie Voorting, Arend van 't Hof, Piet van Roon en Henk Kuitwaard thuis zijn gebleven of hun hart ditmaal aan de schaatssport verpand hadden. Hoe het ook ij, ze waren er niet. Maar als ze toch waren gekomen, wel dan hadden ze het stel lig niet gemakkelijk gekregen tegen Aad v. d. Voort. Want de stevige West lander wilde met alle geweld op deze dag weer een goed figuur slaan. Im mers, vorig jaar had hij het hoofd moeten buigen in die cross. En hij was belust op een revanche. Dat zegt veel bij een sportman. Bovendien meende hij, dat de geschiedenis zich misschien zou herhalen: beide broers op dezelfde dag ieder in z'n eigen sport een over winning, z'n broer Wim, nu in Davos, weer de 1500 meter op de gladde ijzers, hij de cycle-cross te Wassenaar. Als in 1952, toen Wim v. d. Voort tijdens de Europese kampioenschappen te Oes- tersund op die afstand won, voor Hjal- mar Andersen en Aad v. d. Voort op de fiets een race. We weten het nu: broer Wim was in Davos tweede achter de Noor Roal Aas. Maar Aad won toch weer hier op de fiets in de veldrit te Wassenaar. En hoe! Zonder een mo ment bedreigd te worden. Aanvankelijk lag hij aan de kop in gezelschap van de Hagenaars H. v. d. Putten en H. de Vos, een trio, dat in de eerste kilometers van de 24 km. lange veldrit nog gevolgd werd door Hamelink, Van Brunsebot; A. v. d. Putten, Steen voorden, C. v. d. Heiden en Van Weers. Maar toen in de vierde van de acht ronden van pl.m. 3 km., Aad v. d. Voort al in een solovlucht 40 sec. voorsprong geno men had, bijna helemaal fietsende, want het parcours was hardgevro- ren en in de volgende ronde Ma- nus Brinkman uit Maasland pech kreeg, was er voor Aad v. d. Voort geen vuiltje meer aan de lucht. -<itt O Een van de tien wedstrijden er zijn er zestien gespeeld voor de Cup die dadelijk zijn beslist. Leyton heeft Fulham verslagen en zich in de volgende ronde gewerkt. Het spelen op de bevroren grond was overigens allesbehalve aangenaam. De Hagenaars Hamelink en J. v. d. Putten bestreden elkaar in de laat ste meters op de sintelbaan van Duinhorst en het was v. d. Putten, die de tweede prijs voor de jeugdige Ha melink wegsnoepte, Hamelink, die vo rig jaar winnaar bij de nieuwelingen was. Op 56 sec. volgde v. d. Marei, die vooral tegen het einde goed naar voren kwam en daarna kwamen v. d. Hei den, De Vos, Frits Rabe, Steenvoorden, De Bie en Van Rossum over de streep. De race „der groten" werd voorafge gaan door een 18 km. nieuwelingenrit, die gewonnen werd door de 18-jarige Kees van Leeuwen uit Wassenaar, die aanvankelijk met Tacx uit Den Haag voorop lag, gevolgd door de Haarlem mer Miedema en de Hagenaar Den Teuling. Tacx kreeg tegen het einde een inzinking en kwam bovendien ten val, daardoor verloor hij een goede po sitie. Jammer was het wijders, dat Nuijen nogal lelijk ten val kwam en daarbij een hersenschudding opliep, waardoor hij naar het ziekenhuis aan het Westeinde in Den Haag vervoerd moest worden. De veteranen streden tussen de nieu welingen. Het was verdienstelijk, dat de 41-jarige Rotterdammer Berwers hierbij als vierde en als eerste in zijn klasse eindigde. De clubprijs was in de categorie profs en amateurs voor „De Spartaan", de club, die jammer genoeg geen be langstelling kon trekken voor deze cross. Het volgend jaar zou het mis schien eens met een dichter bij Den Haag liggend parcours te proberen zijn. De uitslagen zijn: Nieuwelingen (6 ronden van pl.m. 3 km.): 1. C. van Leeuwen, Wasse naar, Club „De Spartaan", in 41 min. 35 sec.; 2. op 1 min. 1 sec. J. Miede ma, Sassenheim; 3. op 1 min. 9 sec. H. den Teuling, Den Haag; 4. op 1 min. 45 sec. J. Tackx, Den Haag; 5. op 1 min. 55 sec. J. v. Steyn, Haarlem; 6. G. Ribbelink, Dordrecht; 7. op 2 min. 20 sec. I. Knecht, Rotterdam; 8. C. Dol, Pen Haag; 9. N. Rozenburg, Deh Haag; 10. op 2 min. 35 sec. H. Buijs, Haar lem; 11. A. Bredius, Diemen; 12. W. Overdevest, Naaldwijk; 13. L. Sikking, Leiden 14. Gelens, Rotterdam; 15. B. Jansen, Den Haag. Profs en amateurs (8 ronden van pl.m. 3 km.): 1. A. v. d. Voort, 's-Gra- venzande, Club „Westland Wil Voor uit" in 56 min. 51 sec.; 2. op 42 sec. J. v. d. Putten, Den Haag; 3. C. Hame- hnk, Den Haag, z. t.;; 4. op 56 sec. P. v. d. Marei, Naaldwijk; 5. G. v. d. Heiden, Den Haag, z. t.; 6. op 1 min. 20 sec. H. de Vos, Den Haag; 7. op 1 min. 43 sec. F. Rabe, Amsterdam; 8. P. Steen voorden, Heemstede, z. t.; 9. op 2 min. 30 sec., Den Haag; 10 op 2 min. 40 sec. P. de Bie, Haarlem; 11. J. v. Rossum, Den Haag, en met grotere achterstan den: 12. H. Zuidema, Den Haag; 13. W. v. Staten, Rotterdam; 14. G. Pruisen, Den Haag; 15. M. Vollebrecht, Mon ster. Clubklassement: 1. „De Spartaan", Den Haag, 10 pt.; 2. Westland Wil Voor uit, Naaldwijk, 20 pt.; 3. „De Kam poen", Haarlem, 40 pt.; 4. „Le Cham pion", Amsterdam, 46 pt. Veteranen: 6 ronden van pl.m. 3 km.: I. H. Berwers, Rotterdam, in 43 min.; •J. met grote achterstand: H. Jochums, 'Wassenaar; 3. H. Krijgsman, Den Haag. De wedstrijd tussen de sterkste afde lingen van de Nederlandse tafeltennisbond, Den Haag en Amsterdam, is in een over tuigende overwinning van 5337 voor de Hagenaars geëindigd. De Amsterdamse ploeg was gehandicapt door het ontbreken van Du Buy en Pelser. Den Haag miste echter ook een prominente kracht, n.l. Hoogendoom. Het bestuur van de KNVB heeft de scheidsrechterscommissie van de FIFA voorgesteld voor het eindtournooi om het wereldkampioenschap voetbal, dat in Juni a.s. in Zwitserland wordt ge houden, een keuze te maken uit de volgende vijf Nederlandse scheidsrech ters, allen op de internationale lijst voorkomend: K. L. van der Meer (Den Haag), J. Bronkhorst (Velp), K. Schip per (Groningen), W. B. Ausum Jr. (Dordrecht) en L. Hom (Bentveld). AAGTEKERK 31 te Singapore. ABBEDIJK p. 1 Valentia n. N. Y. ABBEKERK 1 Febr. te Colombo. ALAMAK 31 van Madras n. Calc. ALBIREO 31 te Bahia. ALGENIB 1 te Antwerpen. ALHENA 1 te Hamburg. ALMDIJK 30 te Antwerpen. ALMKERK p. 1 Str. v. Messina n. Genua. ALPHACCA 1 te Paranagua. ALTAIR 31 te Vitoria. AMOR 31 te Izmir. ANNENKERK 31 te Genua. AMSTELDIJK 30 te New Orleans. ARENDSKERK 31 te Kopenhagen. ARKELDIJK 1 te Houston. ARNEDIJK p. 1 Key West te Le Havre AXELDIJK 31 te Hamburg. AALSDIJK p. 1 Boston n. Antw. ALDABI 1 te Rio de Janeiro. ALNATI p. 1 Paran. n. Santos. *\RGOS p. 1 Finist. n. Lissabon. AVERDIJK 1 te Boston. BAARN p. 1 Mona Pass n. London. BANKA 1 te Amsterdam. BLOEMFONTEIN p. 1 St. Helena n. L. P. BALI p. 1 Socotra n. Suez. CELEBES 1 te Barcelona DIEMERDIJK p. 1 Landsend n. N. Y. De door de Sociaal Economische Raad ingestelde Commissie, belast met de be handeling van de vervoerpolitiek der Overheid, heeft een rapport gepubli ceerd, waarin zij tot de conclusie komt dat zo lang aan de eis van rendabili teit van het spoorwegbedrijf wordt voldaan de Nederlandse Spoorwegen de bevoegdheid dienen te blijven hou den tot deelneming aan het goederen- wegvervoer. Thans beschikt v. Gend en Loos over 3*4 pet. van het totale laad vermogen van het beroepsgoederenver- voer over de weg. Naar het oordeel der commissie kan voor de bepaling van het toekomstige vergunningbeleid aan het enkele feit van het zijn van overheids- of particu lier bedrijf geen betekenis worden toe gekend. Uitgangspunt dient te zijn de gelijkwaardigheid en gelijkgerechtigd heid van het particuliere en het over heidsbedrijf. Een andere gedragslijn acht de Commissie onverenigbaar met de grondbeginselen van de nieuwe ver- voerwetgeving, die een rechtvaardige en evenwichtige behartiging van alle bij het goederenvervoer betrokken be langen voorschrijft. Een minderheid der Commissie is het oneens met het principiële uitgangspunt, ingenomen door de overige leden der Schaken. LSG—DD 4%—SVi. VAS—ASC 44 (voorlopig), PhilidorRotterdam I 4%—4% (voorlopig). IJshockey: FinlandZweden 27. De internationale rugbywedstrijd tussen Engeland en Nieuw Zeeland is geëindigd in een overwinning van 50 voor Nieuw Zee land. Het kampioenschap van Nederland twee de klasse driebanden is gewonnen door J. Emmerik, Amstel BC (A'dam). Jeanne van Es (St. Michael, Den Haag) l is er te Rotterdam in geslaagd floretkam- pioene van Nederland te worden. Tijdens de skiwedstrijden om de Grote Prijs van Chamonix is de springwedstrijd gewonnen door de Noor Svein Suse met een totaal van 219.5 pnt. Hij maakte twee sprongen van 65 meter. GRAANMARKT AMSTERDAM 30 Jan. - Granen. De markt voor buitenlandse gra nen was de afgelopen week zeer vast ge stemd. Door de vorstperiode werden voor disponibele granen flinke premies betaald. Loco Platamais werd gedaan voor f 32.25 spoorvrij, terwijl spoedig verwacht geof freerd werd voor f 31.— boordvrij. Voor No. 2 Yellomais betaalde men f 30.40 spoor vrij, terwijl stomend werd gelaten voor f 29.75 boordvrij. Platagerst disponibel werd verhandeld voor f 23.— spoorvrij en half Febr. verwacht voor f 22.36. Voor Irak- geTst half Febr. verwacht werd f 21.65 ge vraagd, op Jan. aflading f 21.40 en op Febr. aflading f 21.25, alles boordvrij. Platahaver disponibel was aan de markt voor f 23.— spoorvrij, terwijl dichtbij stomend werd gelaten voor f 22.40 boordvrij, en Jan. af lading voor f 21.10. Voor Febr. aflading werd f 20.40 betaald. De heffing op Plata- rogge werd f 1.verlaagd; doch dit had weinig invloed op de prijzen. Voor sto mend 74-75 kg. werd f 22.40 gevraagd. De elf offertes op aflading waren c.a f 2.— ho ger bij vorige week. Inlandse granen had den een zeer vast gestemde markt, met onregelmatig aanbod. Inlandse rogge no teerde f 23.— spoorvrij. Disponibele 55-56 kg. gepunte haver blanke kwaliteit werd aangeboden voor f 25.50. Fijne zaden. Naar karwfjzaad bestond grote vraag, waardoor de prijs ca. f 10.— kon oplopen en er Veel omging. De markt had voor blauw maanzaad een iets betere ondergrond, doch de noteringen bleven vrijwel onveranderd. Op de bestaande prij zen ging er het een en ander om. In geel mosterdzaad kwamen enkele zaken tot stand in de goede kwaliteiten op vrijwel onveranderde prijzen. Kanariezaad noteer de enige guldens hoger, zowel voor oude als nieuwe oogst. Er ging in dit artikel wel het een en ander om. Peulvruchten. Voor groene erwten be stond enige vraag, waardoor de prijs ca. 75 c. kon verbeteren. Bruine bonen wa ren onveranderd genoteerd, met kleine omzetten. In capucijners kwamen kleine zaken tot stand op diverse prijzen, naar gelang van kwaliteit. Commissie. Naar de mening van deze minderheid zou bovendien gelijkheid van behandeling bij de vergunningver lening op den duur tot overheersing van het uverheidsbedrijf over het particu liere bedrijf kunnen leiden. Op grond van deze overwegingen komt de minderheidsnota tot de stelling, dat alleen vergunning tot wegvervoer aan het overheidsbedrijf kan worden verleend in geval van noodzaak tot het bieden van een bepaalde gelegenheid van wegvervoer, m.a.w. wanneer anders in de desbetreffende vervoerbehoefte niet zou worden voorzien. In Den Haag is op 85-jarige leeftijd te zijnen huize overleden jhr. A. G. Sickinghe, generaal-majoor titulair b.d. der artillerie. Van 1921 af was hij ka merheer van Koningin Wilhelmina. Van 1936 tot 1939 eerste kamerheer-ceremo niemeester. Jhr. Sickinghe is voorzitter geweest van de Kon. ver. van leden der Neder landse ridderorden. De laatste jaren was hij erelid van het bestuur dezer vereniging. De thans overledene was ridder in de orde van Oranje-Nassau met de zwaarden, commandeur met kroon in de orde van burgerlijke en militaire verdiensten van Adolf van Nassau van Luxemburg, ridder met kroon in de orde van Aibrecht van Saksen, com mandeur in de Deense Danebrogorde, officier in de orde van de Eikenkroon van Luxemburg, commandeur in de orde van de Heilige Schat van Japan, commandeur in de orde van de Kroon van België, Grootkruis in de orde van Leopold II van België, commandeur in de orde van de Poolster van Zweden, commandeur in de orde van St. Olaf van Noorwegen, ridder in de orde van de waakzaamheid of de witte valk van Saksen-Weimar-Eisenach, commandeur in de Zweedse Wasa-orde. Klas 1005 030 191 199 513 519 599 664 806 847 2020 082 363 414 612 668 8009 112 366 407 561 577 794 801 4022 037 383 387 601 613 821 882 5002 003 327 461 651 731 970 971 6002 006 214 239 392 402 674 729 997 7014 030 313 321 504 523 714 723 823 867 8028 058 155 159 397 460 648 671 812 855 9046 073 217 223 393 411 547 553 708 792 974 983 10009 012 171 193 369 391 586 622 725 730 855 915 11029 044 269 276 426 456 „es? 737 033 079 270 337 521 527 673 684 867 900 122 187 460 461 674 758 162 172 409 425 607 608 824 848 083 115 396 419 614 616 907 102 147 469 487 792 807 053 059 246 255 416 443 743 778 036 043 335 339 561 568 775 778 903 919 059 065 228 275 502 504 702 721 901 966 080 132 255 276 462 478 568 570 803 813 985 032 051 201 216 420 422 625 629 744 754 936 937 053 057 286 292 460 480 7JP 743 120 157 346 349 547 552 708 713 909 928 209 215 462 512 812 855 183 184 453 478 618 676 857 868 140 178 425 469 629 630 156 160 536 538 812 843 072 138 338 341 519 565 820 821 055 063 367 391 571 587 784 798 929 932 080 082 289 298 510 530 735 748 969 979 149 165 314 339 488 505 594 610 814 855 109 113 274 283 424 442 634 635 770 791 968 970 061 069 315 380 524 540 750 762 Prijzen van 40 166 167 173 178 361 383 389 479 568 583 591 597 733 751 769 798 934 946 947 963 217 283 300 322 524 529 540 583 893 949 968 214 244 248 269 545 548 557 558 694 708 753 775 897 912 992 995 294 310 327 490 532 560 579 692 705 735 818 186 235 241 277 632 635 636 641 871 898 942 962 152 194 205 207 354 357 375 385 603 642 649 666 849 866 934 960 115 159 184 260 404 443 447 492 610 621 647 687 805 808 810 811 950 087 096 098 125 315 330 370 377 557 616 621 637 751 760 780 797 176 183 194 216 345 352 369 380 506 510 527 540 619 664 677 694 866 871 931 955 146 148 169 170 309 317 360 362 488 507 545 581 638 650 684 723 795 796 806 835 153 162 214 241 389 391 407 419 562 596 601 618 771 785 838 ftUJ EEMLAND p. 31 Fern. Nor n. Las Pal'®' EENDRACHT 1 te Tel Aviv. FARMSUM 30 te Vancouver. GAASTERKERK p. 1 Auess. n. Sydney GOOILAND 31 te Amsterdam. GROOTE KERK 31 te Mozambique. HECUBA 31 te Baltimore. HELICON p. 1 Kp. Hatter, n. Haiti. INDRAPOERA p. 1 Ouess. n. Djak. JUPITER 31 van Venetië n. A'dam» JAGERSFONTEIN 30 te Hamb. JOH. v. OLDENB. 1 te Fremantle. KOTA BAROE 30 te Baltimore. KOTA GEDEH 30 te Suez. LEKHAVEN 31 te Antwerpen. LEMSTERKERK 1 te Port Said. LISSEKERK 30 te Rotterdam. LOPPERSUM 1 te Antwerpen. LUTTERKERK 1 te Bahrein LINGE 1 te Dakar. MOLENKERK 31 te Amsterdam. MAASDAM 1 te Ciudad TruJ. MARKELO 31 te Stettin. MITRA 1 te Suez. NIEUW AMSTERDAM 1 te Fort de F te NIEUW HOLLAND 31 te Sydney. NOORDAM p. i Kp. Sable n. R'dam- ORANJEFONTEIN p. 1 Walvisb. n. Kp*» ORANJE 31 van Colombo n. Belawan. POELAU LAUT p. 1 Kp. Bon n. Beyr, PR. ALEXANDER 1 te St. John. PRINS FRED. HENDRIK p. 1 Dover na* Halifax. PRINS PHIL. WILLEM p. 1 Ouess. n. Da* PR. WILLEM III p. 1 Finist. n. Gibr. RAKI 30 te Gibraltar. RUYS 31 te Singapore. SCHIEDIJK 31 te Antwerpen. TABINTA p. 1 Finist. n. Laguaira. TARIA 31 te Kaapstad. TEIRESIAS 1 te Birkenhead. SALLAND 1 te Montevideo. SLOTERDIJK 1 te Lissabon. TABIAN 30 van Honol. n. San Frane» TARA p. 1 'Finist. n. Rio Jan. TERNATE p. 1 Socotra n. Singap. THALATTA p. 1 Finist. n. Liverp. TITUS 31 van Leixoes n. A'dam. TOMORI 31 te Djibouti. TOSARI 1 te Marseille. - VAN LINSCHOTEN p. 1 Kp. Blanco na» Amsterdam. WAAL p. 1 Algiers n. Patras. WATERMAN p. 1 St. Helena n. Kaapst» WESTERDAM p. 1 Landsend n. N. V» WILLEM RUYS p. 1 Finist. n. Soutn»*1Bp* ZEELAND KRL. 31 te Belawan. AENEAS p. 30 Holten, n. Amsterdam. AMSTELBRUG p. 30 Las Palmas n. Recife. ANNENKERK p. 30 Kp. del Armi n. Gen. ALMDIJK 30 te Antwerpen. ABBEDIJK 30 te Antwerpen. AAGTEDIJK 30 te Vittoria. ALDERAMIN p. 30 Ras Fart. n. Karachi. ALMKERK 30 van Prt. Said n. R'dam. ARIADNE 29 van Napels n. Tanger. CALTEX LEIDEN p. 30 Kp. Gata n. H'd. DELFT 30 van Trinidad n. Curaf. ARGOS 30 van Amst. n. Lissabon. BOREAS p. 30 Dungen. n. Oran. DOURO p. 30 Ouess. n. Barcelona. DELFLAND 30 te Ilheos. DOMBURGH p. 30 Finist. n. Duinkerke™' ERINNA p. 30 Sombr. n. Stonlow. FLEVO 30 te Malaga. GANYMEDES p. 30 Trinid. na Curasao. HERMES 30 te Cartagena. HELENA p. 30 Bermuda n. Gent. ILOS 29 te Barcelona. ILIAS 30 te Malaga. JAGERSFONTEIN 30 te Hamburg. KOTA BAROE 30 te Baltimore. LAERTES p. 30 Gibr. n. Liverp. LEERSUM 30 te Brownsville. MARIE KERK 30 van Las Palmas n. Amst. MANTO p. 30 Ouesst. n. Algiers. NOTOS 29 te Savona. RAFAELA 30 te Fladjoe. ROELF 29 van Amst. n. Kopenh. PLATO 29 van Gothenb. n. Amst SLOTERDIJK p- 30 Ouess. n. Lissabon. TOMORI p. 30 Kp. Guardef. n. Djib. TERNATE p. 30 Perim n. Singap. THALATTA p. 30 Kp. Ct. Vinct. n. Liverp. UTRECHT p. 30 Minicoi n. Belawan. WIELDRECHT 30 te Alexandrië. TANKSCHEPEN AGATHA 31 te Tj. Priok verw. CALTEX UTRECHT p. 30 Kp. St. Vine. n. Rotterdam CISTULA 30 te Singapore. ESSO DEN HAAG 30 te Antwerpen. HOGE PRIJZEN 30.000 11755 f 5000 3335 f 2000 1840 1500 3049 6237 f 1000 3218 4002 13333 19521 21148 400 2259 2273 2882 /Ö73 8538 13527 15997 16582 17294 17493 17634 19311 19425 21321 21380 t 200 1072 2216 2755 2943 2953 3057 3203 3245 3287 4176 4189 4233 4376 4694 4757 5148 5493 5612 5691 5751 5822 6088 ol47 6238 6502 «697 6704 6813 6957 7349 7725 8129 8303 10851 11369 11564 12102 12309 12536 13458 13n69 15063 15156 15198 15455 15642 15918 15941 15958 1610» 16368 16838 16846 16877 18078 18165 18331 18369 18588 19248 19299 19567 19668 19968 20111 20860 20904 21019 21155 21178 21229 21292 21456 21749 21964 922 12017 301 531 862 13047 205 477 633 768 983 14008 180 565 862 15016 184 408 623 836 998 16030 192 401 602 864 17040 320 509 725 996 18113 269 477 699 973 19006 269 543 831 20005 290 553 753 968 21010 150 538 715 996 923 938 950 031 048 057 311 335 342 53S 571 598 913 920 933 061 091 164 225 300 322 539 545 547 650 658 666 819 863 866 994 995 047 066 106 260 279 298 608 629 642 885 899 913 034 056 085 205 224 243 452 466 534 628 640 696 837 870 R80 999 16000 038 040 080 214 227 231 410 417 427 609 684 710 891 914 917 043 056 058 328 342 373 542 547 574 727 730 735 117 127 137 274 289 309 506 553 594 730 754 803 091 104 151 276 359 397 560 565 571 900 037 050 098 316 325 338 576 586 596 755 786 800 981 995 025 034 049 251 262 263 561 571 576 766 807 854 986 078 083 375 397 600 614 993 170 176 373 378 548 563 672 690 886 919 128 152 322 350 647 709 915 918 086 126 248 307 546 558 729 738 888 892 115 117 242 262 451 460 723 727 940 947 070 090 380 413 601 632 744 790 195 209 240 25t 405 467 487 500 661 680 701 841 180 188 202 204 407 432 461 464 605 610 625 630 693 705 744 765 951 952 972 974 153 164 169 174 366 432 486 549 727 795 810 82§ 922 969 979 99» 137 151 158 173 312 328 350 354 561 564 568 6lg 754 783 797 813 915 968 974 98' 128 135 140 153 275 317 344 375 478 497 509 570 758 772 774 801 952 964 985 993 145 208 248 2S2 425 480 481 499 682 685 711 717 835 920 983 985 159 163 176 177 206 263 310 322 344 373 394 42» 600 604 620 625 688 691 810 830 865 S67 949 95" 250 253 528 537 708 711 184 188 415 500 574 593 105 130 380 417 648 727 805 836 070 078 297 299 583 610 858 915 190 233 507 522 595 665 141 219 489 501 740 749 855 868 088 106 354 439 628 633 988 990 246 2f, 519 945 96» 115 453 f£[ 677 69j

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1954 | | pagina 6