Mislukte proefvlucht van de Brittania De drie nieuwe Commissarissen van de Koningin Fransen trekken terug op Loeang Prabang Opkomende vloed verhindert berging door technici en militairen PRAAG laat een ontsnapte Amerikaan vrij Viering van bevrijding Ook Zondag geen voetbal Nog Oostenwind Vogeler verlangt schadevergoeding Postboot „Vlieland55 met passagiers en vracht naar IJmuiden Koningin op de schaats Meer atoomgeschut naar Europa Bij Saigon lopen vele Vietnamezen over naar de opstandelingen Tot hoofd en hart Dreigbrief aan koningin Elizabeth Het weer TECHNICI VAN DE K.L.M. AAN BOORD (jee MORRIS iefmyeu dwj! 5 FEBRUARI 1954 6 77ste JAARGANG No. 25906 Prins Bernhard naar Zuid-Afrika? Ook komende nacht lage temperaturen Maatschappij kende de gevaren van Hongarije Marineklanten over IJmuiden naar Nieuwediep Gezondheidstoestand van H. Vader iets beter Ondersoek door Zwitserse specialist. ERTSBOOT AAN DE GROND Gevaar voor lekkage niet denkbeeldig Tocht door Zaanstreek en Waterland Katholieke eenheid Delegaties voor tweede maal bijeen Bij nadering „IJzeren Divisie* UITKNOOPBARE VOERINGEN BUREAU SMEDESTRAAT 5 -. HAARLEM e 00n: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonr- "ementen 20800 t-osigiro itotou JJtant. Beverwijk: Breestraat 171, tel. *790 Jkantoor en Red. IJmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 sectie: 3. 3. VV, Boerrigter en u Mr. W. A. M. van der Kallen, ■hoofdredactie: Drs. H. v. Run en W Severln. wnd. hoofdredacteur: W. van Willige Postgiro 143480 NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRI3S 50 cents per week, f 2.13 per maand, f 6.40 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544 Noodlanding op zandbank Z. K. H. Prins Bernhard is door de règering van Z u i d-A f r i k a uitgeno digd dit jaar een officieel bezoek aan dit land te brengen. Het bezoek zou eventueel gebracht worden in het na jaar, zo vernemen wij van welingelichte zijde. nieuwe grote Britse passagiersvliegtuig met turbine-propelleraandrij- g'hg, de „Britannia", heeft gistermiddag op een zandbank in de rivier de Severn nabij Gloucester in Engeland een noodlanding moeten maken, nadat een van de motoren in brand was geraakt. Van de tien leden der bemanning eh de vier passagiers liep niemand verwondingen op. Het toestel moet echter *}s verloren worden beschouwd. De meer dan 300 technici en militairen, die bij het licht van schijnwerpers poogden het toestel op hoger gelegen terrein te slepen en de meest waardevolle instrumenten in veiligheid te brengen, hoesten hun werk staken, toen de vloed opkwam. Aan boord bevonden zich o.a. de oud- K.L.M.-gezagvoerder G. Malouin, thans één der technische adviseurs van de K.L.M. en ir. E. A. Driessen, chef van het wetenschappelijk bureau der K.L.M. op Schiphol. Beiden maakten, om op de hoogte te blijven met de vorderingen van de burgerluchtvaart, een proef vlucht met de „Britannia" mede. Zulke proefvluchten worden door het contact, dat tussen de vliegtuigfabrikanten en de K.L.M. wordt onderhouden, door K.L.M.-technici veelvuldig in alle delen van de wereld meegemaakt. Het vliegtuig werd gevlogen door A. J. Pegg, de voornaamste invlieger van de „Bristol Aircraft Company", de maatschappij dlie de „Britannia" heeft gebouwd. De „British Overseas Airways Cor poration" (B.O.A.C.) heeft een vloot van deze machines besteld, die, vol gens haar president-directeur. Sir Miles Thomas, „Engeland en het Gemenebest de leiding moeten geven bij het invoeren van een goedkoop internationaal burgerluchtvaarverkeer over lange afstand". Intussen zullen de Engelse Cornet- straalvliegtuigen, die uit de dienst zijn genomen na de ramp met een Cornet op 10 Januari in de buurt van Elba, be- Alle voor Zaterdag 6 en Zondag 7 Fe bruari door de Kon. Ned. Voetbalbond Ïïstgestelde wedstrijden zijn, in ver end met de gesteldheid der terreinen, afgelast. Het programma, dat is dus het Oorspronkelijke programma van 31 Ja- S"ari, zal worden opgeschoven naar *»terdag 13 en Zondag 14 Februari. Het KNMI deelt mede: Het weer in ?i1Ze omgeving staat nog steeds onder "vloed van een hogedrukgebied. Het antrum van het continentale gebied ij hoge barometerstanden verplaatst in r, naar Roemenië, waarbij daar en Polen de afgelopen nacht plaatselijk S>eer dan 20 graden vorst vcorkwam. ?°,ven het Westelijk deel van de Mid- ?.eBandse Zee bevindt zich een depres- ?*eSebied waarin enkele vlakke ker ken voorkomen. Een van deze trekt bans in Noordelijke richting en ver oorzaakt in Zuid-Frankrijk plaatselijk ^ngdurige sneeuwval. Op sommige £jaatsen langs de Franse Middellandse 20<cèn?r lae vanmorgen reeds meer dan Dit ijjeier sneeuw, zaam in S^p.b'ci breidt zich lang- luchtdrukdaiina^ ne richting uit. De in ons land Voor nn zich ook re diepe stormdepressie, van ff" land naar het NoorcWV angs. ft doen bovendien Britse eilanden dalen. p deVfwi°?-f om?eYing betekent dit, dat «e Oosteluke winden nog steeds zullen dé» aanf10«den. Weliswaar voeren w_e thans in de hogere luchtlagen niet eer zo koude lucht aan als enkele da- geleden, doch de nachtelijke uit- lraling is voldoende sterk om de tem- r»tuur op de meeste plaatsen tot om- n:'eks min tien graden te doen dalen. komende nacht zullen weer derge- Jke lage temperaturen voorkomen. Wel i' in de hogere niveaux enige bewol- *.lng samenhangende met het depres- 'egebied in de Middellandse Zee komen aandrijven. Minimumtemperaturen van vanmor gen: Terschelling -10, Eelde -10, Leeu warden -10, Den Helder -7, Schiphol *9> Vpenburg -11, De Bilt -14, Twente *12, Vlissingen -10, Gilze-Rijen -13, Eindhoven -11, en vliegveld Zuid-Lini- burg -13 graden. Robert Vogeler, de Amerikaanse zakenman ®ie van 1949 tot 1951 In Hongarije gevan gen heeft gezeten, heeft een els tot schade- vergoeding van een half mlllloen dollar In gediend tegen zijn voormalige werkgevers, °P grond dat zü zich er van bewust zouden lUn geweest dat hij gevaar liep, doch hem Het gewaarschuwd hadden. Een grote nieuwe machine van de „Bristol Aircraft Company" heeft gisteren tijdens een proefvlucht een noodlan ding moeten maken op een zandbank in de Severn nabij Gloucester. Het toestel, de „Britannia", is uitgerust, met schroef-turbine-motoren, had 14 personen aan boord, o.w. enige functionarissen van de K. L. Af., die de kwaliteiten van de nieuwe machine moesten testen. Geen der inzittenden heeft verwondingen opgelopen, maar het toestel moet als verloren wor den beschouwd. gin volgende maand het passagiersver- A.N.P.). voer hervatten. Er zijn ongeveer vijftig veranderingen in het toestel aange bracht. De president-commissaris van de B.O.A.C., Sir Miles Thomas, heeft hier bij aangetekend, dat ook een rustig onderzoek geen enkele fout aan het licht heeft gebracht, die de ramp bij Elba heeft kunnen veroorzaken. De twee Franse luchtvaartmaatschappijen, die Comets gebruiken, de „Air France" en de „Union Aeronautique des Trans ports" zullen hun Comets ook spoedig weer in (jienst stellen. (ReuterA.F.P. I?1 de Vissershaven van IJmuiden kwam donderdagmiddag de „Vlieland" binnen, riet passagiers en verlofgangers uit Vlie- y*«d en Terschelling. Deze grote omweg Roesten zij zich getroosten, daar geen nadere verbinding met de vaste wal verbleef. Op de foto: Militairen met verlof gaan aan land. De „Vlieland" van de rederij Doeksen, die de verbinding van Vlieland en Terschelling met de vaste wal, in casu met Harlingen, onderhoudt, is Don derdagmiddag met passagiers en een beetje vracht in IJmuiden binnen gelopen. Vier uur werd het schip verwacht en prompt kwart voor vier stak hij zijn neus om het hoekje van de Noordpier. Precies vier uur lag hij vast, daarmee zijn eer van veerboot hooghoudend. Op tijd varen, meneer. Een vijftig passagiers, voor de helft afkomstig van Vlieland, voor de andere helft van Terschelling, stapten van boord. Onder hen bevond zich de geschutsploeg van de bewapeningswerkplaatsen van de Marine in Den Helder. Zij werken regelmatig op Vlieland bij het inschieten van kanonnen op De Hors. Maan dag hadden zij hun post weer betrokken, maar daar is nu toch niet te wer ken. Zodat zij weer naar Nieuwediep werden geroepen. Via IJmuiden, waar een bus van de Marine klaar stond om hen weer Noordwaarts te rijden. Dinsdag was de „Vlieland" nog van Harlingen naar Terschelling gevaren. Het lukte nog maar net, want het zus terschip „Noord-Nederland" bleef na een uur varen steken in het ijs van de Blauwe Schenk. Hij moest met pas sagiers en vracht terug naar Harlin gen en ligt daar nu ingevroren met bo vendien een kromgeslagen schroef. Vijf uur heeft de „Vlieland" gedaan over de trip, die normaal 2 uur vergt. Maar hij bereikte zijn doel. Donderdagmorgen kwart over zeven is de „Vlieland" uit het haventje van Vlieland vertrokken. Bij de steiger zat alles vol ijs, maar het haventje was voldoende diep, zodat zich daar geen moeilijkheden voordeden. Een uur la ter meerde het motorschip op Terschel ling en om kwart voor negen werd de oversteek naar IJmuiden gewaagd. Het was een waag, want in het Schuitengat was door de eb flink wat ijs gaan vast zitten. De „Vlieland" heeft er een keer of wat een flinke aanloop voor moeten nemen, maar na een minuut of twin tig heen en weer varen kwam kapitein Jeile Horjus met zijn 6-koppige be manning in open water. En de rest was toen maar een peulenschilletje. De passagiers hebben zich aan boord uitstekend vermaakt. Het leek hen wel om ip plaats van een reisje van 2 uur nu een trip over de Noord zee naar IJmuiden te maken. En dat voor hetzelfde geld. De hofmeester zat met de Noord-Nederland in Har lingen ingevroren. Maar matroos Kees de Boer ontpopte zich als een prima kok en de koffie, die hij ser veerde. smaakte best. Machinist W. Kale liet zijn motor voor de zee uit lustig draaien. En de opperwals- wind zorgde er voor, dat er weinig deining was, zodat zeeziekte, ook bij de twee kinderen onder de passa giers, onbekend is gebleven. Verschillende passagiers werden op de Nieuwe Tegeltjesmarkt in IJmuiden door familieleden en bekenden verwel komd. Ook de directeur van het Staats- vissershavenbedrijf, mr. J. R. van Eer de, en havenmeester I. Kuyper, waren bij aankomst van de „Vlieland" aanwe zig. De douane was gauw klaar, want in een paar uur steek je niet nog even tjes naar Engeland over. De ontsche ping van de passagiers kon dus vlot verlopen en veel vracht was er ook al niet. Op de kade stonden vele vaten olie klaar voor de terugreis. Aan voedsel is op Vlieland volgens kapitein Jelle Horjus geen gebrek. Post had hij niet meegebracht, want die wordt per vliegtuig gehaald en in bracht. Wel een beetje vrachtgoed. Twee aan elkaar gebonden stoelen en een simpel tafeltje voor een meneer in Beverwijk. En een stapeltje filmrol len voor Werner Bros. Want in de bioscoop op Vlieland, „Zaal De Bruin", gaat het programma normaal door. Zaterdagmorgen 8 uur vertrekt de „Vlieland" weer voor de terugreis. Maandagmiddag kan hij dan weer in IJmuiden zijn. En als het blijft vriezen wordt voorlopig op Maandag en Don derdag uit IJmuiden vertrokken en op Woensdag en Zaterdag van Vlieland en Terschelling. IJmuiden is hiermee knooppunt geworden in de verbinding tussen de eilanden en het vasteland. Passagiers en wat vrachtgoed, mannen, vrouwen en kinderen en een tafeltje, wat stoelen en een pak filmrollen.... KK' De regering van Tsjechoslowakije heeft erin toegestemd de Amerikaanse staatsburger John Hvasta het restant van tien jaren gevangenisstraf kwijt te schelden en hem verlof te verlenen het land te verlaten. Hvasta is Tsjech van geboorte, maar ging in 1939 op 11-jarige leeftijd naar de Verenigde Staten, waar hij het Amerikaanse staatsburgerschap verwierf. In 1948 keerde hij als student naar zijn vroegere vaderland terug. Begin 1948 werkte hij korte tijd bij het Amerikaanse consulaat-generaal te Bratislava. Korte tijd later werd hij gearresteerd en op 26 April 1950 wegens spionnagé veroor deeld tot tien jaar. Op 2 Januari 1952 wist Hvasta uit de Lopolclov gevangenis bij Bratislava te ontvluchten. Hij zwierf lange tijd door het land. maar zag op 2 October j.l. kans de Amerikaanse ambassade te Praag te bereiken, waar hij sindscSen heeft ver bleven. Gistermiddag, nadat de Tsjecho- slowaakse regering eindelijk, zoals zij zei „op verzoek van die ouders van Hvasta". accoord was gegaan met zijn overbrenging naar het buitenland, pas seerde Hvasta de Duitse grens op weg naar Neurenberg, vanwaar hij per vlieg tuig wordt overgebracht naar de Ver enigde Staten. Paul Roman, een vriend van, Hvasta, heeft te Wenen meegedeeld, dat hij getuige is geweest bij het huwelijk, dat Hvasta kort na zijn arrestatie in de gevangenis hac! gesloten met een Tsjechoslowaakse studente, die hij te Bratislava had ontmoet. De Tsjecho slowaakse autoriteiten hadden voor dit huwelijk speciale toestemming gege ven. Roman voegde hieraan toe, dat me vrouw Hvasta in ernstige mate aan tu- (Van onze Romeinse correspondent) ROME, hedenmorgen Officiële Vaticaanse kringen hebben uitdrukkelijk de berichten tegengespro. ken, als zou Z. H. de Paus lijden aan kanker of bloedvergiftiging. Enige bla den hebben gemeld, dat de H. Vader behandeld zou worden door een Britse specialist die destijds koning George VI van Engeland heeft behandeld. De ko ning leed aan longkanker. Uit het Vaticaan wordt thans gemeld, dat de algemene gezondheidstoestand van de Paus vooruitgaat. De H. Vader zou volgens deze berichten onderzocht zijn door een Zwitserse specialist, olie hem een kuur zou hebben voorgeschreven te gen nerveuze uitputting. De H. Vader ondervindt nog steeds last van zijn ner veuze maagaandoening en die hik, die voortkomen uit een storing van het neu- rovegetatieve stelsel. Ook hierin schijnt echter thans enige verbetering te zijn ge komen. Vanmorgen kwart voor vijf is het m.s. „Ost Preussen," groot 5039 br. r. ton. van de Rederij Hugo Stinnes te Ham burg, bij het binnenlopen van de haven van IJmuiden uit zijn roer gelopen en ten gevolge daarvan bij hoog water aan de grond gelopen tegen het Fort eiland. Het schip kwam van Kirkenaus en was geladen met erts, bestemd om in de Coenhaven van Amsterdam ge lost te worden. Drie sleepboten van Bureau Wijs muller, de Stentor, de Nestor en de Hector, hebben getracht het schip vlot te trekken, maar omdat het vallend wa ter werd, slaagden zij hierin niet, zo dat gewacht zal moeten worden tot van middag omstreeks vijf uur, wanneer het weer hoog water is. Daar het schip juist bij de hoogste waterstand aan de grond liep en het water zeker anderhalve meter valt in de loop van de morgen, is het gevaar voor lekkage niet denkbeeldig. Het schip heeft door zijn zware lading eea diepgang van zeker 60-70 palm 10 cm) en wanneer de kiel niet overal steunt op de harde zandbodem, zouden door het gewicht nagels kunnen sprin gen. berculose leed. toen hij haar het laatst zag. Haar schoonouders haalden later streptomycine uit de V. S. gestuurd, waardoor vermoedelijk haar leven ge red was. (ReuterAP). Koningin Juliana heeft Donderdag met ongeveer tien dames en heren van haar gevolg een schaatstocht door de Zaanstreek en het Waterland gemaakt. De Koningin werd in Zaandam vrij snel herkend, doch men respecteerde het verlangen der Landsvrouwe onge stoord te kunnen schaatsenrijden. Van enige hinderlijke belangstelling was geen sprake. Tijdens de schaatstocht reden enige auto's van het gezelschap mee, De Koningin heeft na haar tocht eni ge uren in een restaurant te Zaandam doorgebracht, omdat een der portieren van de auto onklaar was geraakt. Dit euvel werd in een garage te Zaandam verholpen, gedurende welke tijd het ge zelschap in Zaandam wachtte. (Van onze parlementaire redacteur) Donderdag zijn wederom besprekin gen gehouden tussen de vertegen woordigers der drie katholieke poli tieke groeperingen, om te trachten tot een eenheid te komen op het po litieke vlak. De besprekingen, die vrij lang geduurd hebben, hebben niet tot een conclusie geleid. De sfeer waarin onderhandeld werd was in zoverre prettig dat men nadere uitvoerige uit eenzettingen omtrent elkanders stand punt welwillend heeft aangehoord. Het resultaat is echter toch onbevre digend te noemen. Er zal ongetwij feld iets meer moeten gebeuren dat de practische kant van de zaak raakt. Zijn onze informaties juist dan blijkt langzamerhand wel, dat de verhouding tussen KVF en de katholieken in de PvdA moeilijker te overbruggen zal zijn dan die welke tussen de KVP en de KNP bestaat. In verband met deze besprekingen is ook interessant wat de nieuwe voorzit ter van de KVP mr. H. W. van Doorn gisteren op de bijeenkomst van de Haagse kring over de eenheid heeft verteld en over de eisen die de KVP in dit verband dient te stellen. Wij ver wijzen naar het verslag op pag. 7. Het Amerikaanse leger heeft gisteren be kend gemaakt, dat een tweede batterij atoomkanonnen naar Europa zal worden ge zonden. De eerste batterij werd in de herfst van het vorig jaar verscheept. Een batterij bestaat uit zes kanonnen. f f at pleit over de viering der be- #-ƒ vrijding is beslecht. Een meer- J- J- derheid in de Tweede Kamer heeft zich accoord verklaard met het regeringsvoorstel om op de 30ste April naast de verjaardag van de Ko ningin ook de bevrijding te herden ken. Aldus wordt de Koninginnedag een feestdag met twee gezichten: één oorspronkelijk en één kunstmatig toe gevoegd gezicht. Met „kunstmatig toegevoegd" zeggen wij niets te veel. Want het vieren van een feit op een andere datum dan waarop het in het verleden heeft plaats gehad blijft een onnatuurlijke krachttoer: de naaste aanleiding tot herdenking is immers het passeren van de datum, waaraan het vierenswaardig feit zich historisch heeft vastgehecht. Daar ligt het ele ment, dat beslissend tot de volksver beelding spreekt. Nu nemen wij onmiddellijk aan, dat de regering het vraagstuk van de na tionale feestdag alzijdig heeft beke ken. En het valt te waarderen dat ad viezen zijn ingewonnen van de kant van het georganiseerde bedrijfsleven het voormalige verzet en talrijke an dere instanties. Maar het feit, dat een alleen bij de gratie van spontane viering bestaanbaar feest tot een „vraagstuk" worden kon, achten wij toch wel tekenend. Men zegge niet, dat de 5de Mei toch al een ongelukkige datum was, omdat op die dag niet het ganse land werd bevrijd. Want daar staat het sterkere feit tegenover, dat eerst toen het Noorden uit groter ellende werd be vrijd dan het Zuiden ooit had gekend, Nederland kon worden geacht bevrijd te zijn. Steekhoudender bezwaren tegen de viering van de 5de Mei kunnen wor den geput uit de moeilijkheden voor het bedrijfsleven, voortvloeiend uit twee vrije dagen zo dicht bijeen. Wat er verder van zij, wij vrezen in ieder geval met groten vreze, dat het „tweede gezicht" van de Koninginne dag altijd iets kunstmatigs zal blijven en zich nooit tot volledige werkelijk heid zal ontwikkelen. Wij vrezen ook, dat de pieuze herdenking op de avond van de 4de Mei, nu deze niet meer verbonden zal zijn met de blijde viering der bevrijding daags daarna, gevaar gaat lopen. En dat zouden wij bovenal betreuren, want als iets zin vol is en als iets moet worden levend gehouden als een kostbare traditie, dan is het 't dankbaar gedenken van allen die voor een hoe dan ook ge vierde vrijheid hun leven gaven. Mr. C. Th. E. graaf van Lynden van Sandenburg. Mr. W. A. Offerhaus. De strijdkrachten van de Franse Unie in Indo-China zijn teruggetrokken op de eerste verdedigingsgordel rond Loeang Prabang, de hoofdstad van Laos, na twee posten op respectievelijk 95 en 90 kilometer van de stad, ontruimd te hebben. Langs deze verdedigingslinie, die op 80 kilometer ten Noorden en Noord-Westen van de stad loopt, hebben de Fransen nu contact met de voorhoede van de 12.000 man sterke „ijzeren divisie" van de Vietminh, De opstandelingen rukken in kleine kolonnes op en zullen, naar verwacht wordt, zich aaneen sluiten voor een po ging om door de binnenste verdedi gingslinies om Loeang Prabang te bre ken. Franse transportvliegtuigen zijn giste ren begonnen met de aanvoer van ver sterkingen naar de stad. waar de be volking koortsachtig meehelpt bij de voorbereiding van de verdediging. In Saigon is bekend gemaakt, dat in de afgelopen vijf dagen bij gevechten op het Kontoemplateau, 200 kilometer ten Zuiden van Hue, de hoofdstad van Annam, 85 opstandelingen zijn gedood Met bitterheid en haat in het hart kan men niet gelukkig worden of gewond en 123 gevangen genomen. Voorts werd gemeld, dat 130 kilome ter ten Zuidwesten van Saigon twee wachttorens verloren zijn gegaan, door dat de Vietnamese bezetting overliep naar de opstandelingen. Luidens andere berichten uit gezaghebbende bron de serteerde op 1 Februari de bezetting van vijf wachttorens, vier van deze to rens werden opgeblazen voor de Vietna mezen overliepen naar de tegenpartij. Berichten van de opstandelingen mel den, dat de Fransen in het gebied van Kontoem bij gevechten van enige dagen, die op 28 Januari eindigden, duizend man verloren hadden. Bijna vier Franse compagnieën waren buiten gevecht ge steld. Het Franse opperbevel waarschuwde gisteren, dat in het gebied van Kon toem en Pleikoe 2 Vietminh-regimen- ten opereren, die mogelijk gebruikt konden worden tegen de Franse troe pen, die op 20 Januari zijn geland in Zuid-Annam. (Reuter) Dr. M. J. Prinsen Omtrent de politieke gezindheid van de drie nieuwbenoemde commissarissen der Koningin kunnen wij mededelen, dat dr. M. J. Prinsen (Noord-Holland) is aangesloten bij de Party van de Ar beid. Mr. C. graaf van Lynden van Sandenburg (Utrecht) sympathiseert met de beide grote Prot.-Chr.-partyen en mr. W. A. Offerhaus (Groningen) is van liberalen huize, doch eveneens niet bij een party aangesloten. Een brief, waarin gedreigd wordt koningin Elizabeth te vermoorden, wordt zeer ernstig opgevat, aldus heeft de Zuid-Australische commissaris van politie Ivor Green gisteren verklaard. Detectives zouden al het mogelij ke doen om de schrijver van de brief, die aan de politie van Adelaide is overhandigd, op te sporen. Detectives en speciale politie hebben „een geheime actie" op touw gezet om de brief schrijver, vermoedelijk een Duitse immi grant, te vinden. Volgens het in Melbourne verschijnende weekblad „Truth" was de brief het vorige weekeinde in Melbourne gepost. (Reuter). Advertentie BaRTELOORISSTRAAT 20 TEL. 13439 (Tot Zaterdagavond) Aanvankeiyk weinig, later iets meer bewolking, voornamelük in de hogere niveaux. Vannacht en mor genochtend strenge tot matige, mor genmiddag overwegend lichte vorst. Meest matige Oosteiyke wind. Zon: 8.13—17.36. Maan: 8^8—2LS&.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1954 | | pagina 1