Vrijer verkeer tussen Oost en West-Duitsland Russen uitgenodigd tot openen van besprekingen NIEUWE AMSTELBRUG BIJNA GEREED Rode demonstraties in Djakarta Labour staakt verzet tegen West-Duitse herbewapening Onderwijs en isolement B Moreel verval"in de Sovjet-Unie Tot hoofd en hart Nog steeds zorg wekkend Geen vooruitgang in de toestand van de H. Vader Ter gelegenheid van anti-koloniale dag Man en vrouw in Bogor vermoord Java Post neemt Vrije Pers o ver Onenigheid binnen de partij „Literaire Gazet" eist een fellere bestrijding van de godsdienst PROCES TEGEN NEDERLANDSE TANDARTS IN YEMEN Ruzie met ziekenhuisdirecteurwaarbij koning van Yemen ingreep Gebrek aan veevoer op Ameland Het weer NIEUWE STAP VAN WESTELIJKE HOGE COMMISSARISSEN DINSDAG 23 FEBRUARI 1954 77sfe JAARGANG No. 2592) Verboden handel in whiskey Lening aan Indonesië niet overwogen de Nederlandse ^geUrT® g6WeeSt Franse socialisten vragen brede basis Geen samenwerking met communisten Toestand Kardinaal Inspectiereis van Amerikaanse senatoren In koelen bloede Rusland bereid rubber van Indonesië te kopen E.G.K.S.-paspoort geldt voortaan ook voor Saarland Dropping niet doorgegaan Staatsloterij WINDJACKETS - SWEATERS Vorst overal geweken BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red. IJmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 3: 3. W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen Hoofdredactie: Drs. H. v. Run en W Severin. Wnd. hoofdredacteur: W. van Willige NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT i ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 50 cents per week, f 2.13 per maand, f 6.40 per kwartaal Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544 voorstellen. (AFP-AP) Al 5000 jaar zitten wij verkeerd. Dat beweert tenminste de Zweedse dokter dr. Bengt Akerblom, die na langdurige proefnemingen een nieuwe „zithou- ding" ontworpen heeft, die het spieren stelsel van de mens, in tegenstelling met wat de tot heden toe bestaande zitgelegenheden doen, volledige rust heet te gaan verschaffen. De nieuwe stoel, die zeer laag is, heeft een naar achter gebogen zitting en een knik in het onderste deel van de rugleuning de zgn. „Akerblom-knik"Deze stoel werd geëxposeerd op de Keulse meu belbeurs, waar verschillende Duitse firma's stoelen met de „Akerblom-lijn" lanteerden. Op de foto: één van de modellen met op de achtergrond een plaat van het menselijk lichaam, die moet bewijzen, dat wij reeds 5000 jaar verkeerd zitten.... Zondag is te Zaandijk aangehouden C. H. uit Uitgeest, toen hij onder invloed van sterke drank verkeerde. Door zijn aanhouding is een einde gekomen aan een verboden handel in whiskey. De drank was afkomstig van H. G. uit De Koog, die werkzaam was in een vaten- reparatiébedrijf aldaar. G. zou nog aan wezige resten whiskey uit de vaten in flessen hebben gedaan en deze mee naar huis hebben genomen. Hij verkocht de whiskey aan C. K. te Zaandijk, die ze op zijn beurt weer aan H. verkocht. Tijdens een huiszoeking bij G. bleek er nog een grote hoeveelheid uit de vaten getapte whiskey aanwezig te zijn. I>e Nederlandse Hoge Commissaris in Djakarta heeft officieel ontkend, dat enigerlei lening aan Indonesië zou wor den overwogen. In de desbetreffende verklaring van "et Hoge Commissariaat wordt verwe zen naar een bericht, dat men in han dels- en industriële kringen van ge- oelen is, dat de Nederlandse regering jU\ verstrekken van een aanzienlijke mng aan Indonesië behoort te over- devtf r iVolgens de verklaring is een en V' lening niet in overweging I Dat men zo weinig van de Kerk I <n aar leer afweet, is een groter V eevaar d*n het communisme De Westelijke Hoge Commissarissen in Duitsland hebben gisteren hun Rus sische collega, Vladimir Semjonov, uitgenodigd inleidende besprekingen te openen over maatregelen, die het verkeer tussen beide delen van Duitsland kunnen bevorderen. Minister Eden had dit voorgesteld ter Berlijnse confe rentie. De drie Westelijke commandanten van Berlijn hebben hun Russische ambtgenoot generaal Dengin voorgesteld maatregelen te nemen om de vrij heidsbelemmeringen in het verkeer en de communicatie tussen de vier sec toren van de stad op te heffen. De drie Westelijke Hoge Commissa rissen hebben zich in gelijkluidende no ta's tot de Russische vertegenwoordiger in Duitsland gewend om hem te be wegen besprekingen te openen over de hinderpalen" die de Russen aan het ver- vraag hoe „de niet te rechtvaardigen keer tussen Oost- en West-Duitsland in de weg hebben gelegd, opgeheven zou den kunnen worden. In hun nota's noe men de Hoge Commissarissen dan elf punten, waarop de Russen iets voor de Duitsers kunnen doen. Dit program komt neer op een afschaffing van de verblijfsvergunning voor West-Duitsers in Oost-Duitsland, heropening van de grensstations die door de Russen zijn gesloten, verbetering van het weg- en spoorwegverkeer tussen de zones, op heffing van de verboden zones en de versperringen die Oost- en West-Duits land gescheiden houden en afschaffing van de perscontröle, gepaard met vrije circulatie van kranten, boeken en films in beide zones. Tegelijkertijd hebben de Westelijke bevelhebbers in Berlijn aan generaal Dengin voorgesteld de politiecontrole aan de sectorgrenzen tussen Oost- en West-Berlijn op te heffen, de commu nicatiemiddelen tussen de sectoren te herstellen en de censuur en de beper king van de circulatie van boeken, films, kranten en tijdschriften op te heffen. De Westelijke autoriteiten verklaren in hun nota's bereid te zijn hun Rus sische ambtgenoten te ontmoeten en deskundigen te benoemen voor de uit werking der technische details van hun Het Nationale Comité van de Franse socialistische partij heeft zich gisteren uitgesproken voor een regering op bre de basis. Het comité vraagt deelneming van linkse partijen aan de regering, maar waarschuwt tegen iedere vorm van samenwerking met de communisten. De socialisten vragen een hergroepe ring van de democratische krachten in het land, die steunt op zo mcgelijk alle lagen der bevolking. De communisten hebben reeds bij herhaling aangedron gen op de vorming van een nieuw volksfront, zoals in de dertiger jaren. De socialisten blijven echter gekant te gen iedere vorm van samenwerking met de communisten. De socialisten maken al sedert jaren geen deel meer uit van de regering. (Reuter) De gezondheidstoestand van de Kar dinaal is nog steeds zorgwekkend. Hoe wel geen onmiddellijk levensgevaar meer aanwezig is, wordt het herstel ver traagd door nog steeds aanwezige tem- peratuurverhoging waardoor de licha melijke conditie in ongunstige zin wordt beïnvloed. De „periode van stilstand in de ver betering van de gezondheid" van de Heilige Vader blijft aanhouden, zo meldt AFP uit Vaticaanstad. Een lichte vorm van hik is teruggekeerd en deze h;k wordt door de artsen als een - tot ongerustheid gezien. Men wijt de' terugkeer van de hik. hoewel in lichte vorm, aan het feit. dat de Paus zijn werkzaamheden wenst te verzwaren. De i omgeving van dé Paus en zijn medici! dringen er bij hem op aan een lange rust te houden, teneinde in staat te zijn zijn werk te hervatten, zij "het dan ook in overeenstemming met zijn hoge leef tijd en zijn physieke mogelijkheden, al dus meldt A.F.P. Reuter verneemt voorts uit betrouwbare bron dat de artsen van de Paus hem geraden hebben weer vol ledig het bed te houden. Voor de eerste maal in de 15 jaren van Zijn pontificaat zal Paus Pius XII met Pasen waarschijnlijk niet in staat zijn de zegen „Urbi et Orbi" te geven. Ter gelegenheid van de „anti-koloniale dag" hebben Zondag enige duizenden personen langs het paleis van president Sukarno en het Nederlandse Hoge Commissariaat m Djakarta gemarcheerd. Verenigingen van studenten, scholieren en jongeren staken als symbool van de uitbanning van het kolonialisme uit de wereld, op het Bantengplein een stropop in brand. In enige resoluties, die waren ondertekend door 24 organisaties van jongeren scholieren, landbouwers, invaliden en oud-strijders, onderstreepte men de' eis tot het „teruggeven van West-Irian en de verzoeken tot opheffing van de Nederlands-Indonesische Unie en uitroeiing van het koloniale complot dat gericht is op de vernietiging van Indonesië". In een nota aan de Nederlandse regering richtte men een protest tegen schillende koloniale handelingen" en eiste men de invrijheidstelling Piet van Waveren en de uitlevering van Westerling. Nu de vorst zijn koude heerschap pij heeft beëindigd, kan het werk aan de nieuwe brug over de Am- stel in de Rijksweg Amsterdam Utrecht worden voortgezet. Eind Maart kan het verkeer er over heen, als er althans weer geen vorst komt. De definitieve vol tooiing is pas tegen Juni te ver wachten. En dat zal met veel feestelijkheid in Amsterdam-Zuid gepaard gaan. Deze luchtfoto van de K. L. M. toont het knappe ingenieurswerk, dat volgens zeer nieuwe technische principes is gemaakt. De Amerikaanse senatoren Bridges en Symington zijn gisteren in Parijs aan gekomen. In verschillende West-Euro- pese landen, w.o. ook ons land zullen zij de productie en de constructie be studeren van militair materiaal. Ook zullen zij een onderzoek instellen naar de juistheid der geruchten over com munistische infiltratie in fabrieken waar vliegtuigen voor de NATO worden vervaardigd. De senatoren stellen hun onderzoek in in verband met het wetsontwerp over de militaire hulpverlening aan het bui tenland, dat in Mei van dit jaar te Washington aan de orde zal komen. Zij zijn lid van de senaatscommissie voor de strijdkrachten. (Reuter-AP). ver van Zaterdagavond hebben bandieten de 39-jarige Nederlandse veehouder Lich- tendahl en zijn vrouw, wier boerderij zich bevindt in Bogor, in koelen bloede vermoord na hun boerderij te hebben geplunderd. Aldus bericht A.P. uit Djakarta. Lichtendahl was met zijn vrouw naar de bioscoop geweest. Bij zijn thuiskomst kwam hij tot de ontdekking, dat zes ge wapende bandieten het gehele personeel voor de boerderij bijeen hadden gedre ven. Volgens een employé plunderden de bandieten het huis. Mevrouw Lichten dahl kreeg opdracht alle kasten en la den te openen. Lichtendahl deed een be roep op de terroristen om hem zijn per soonlijke bezittingen te doen behouden. Hij zei hun, dat zij zijn geld en al het overige konden behouden. De leider van de bandieten, die gewa pend was met een tommygun, gaf bevel, dat de rest van de bende de gang zou verlaten. Vervolgens vuurde hij negen kogels af op de boer en zijn echtgenote. Beiden werden gedood. Het echtpaar laat drie jonge kinderen na. De Sowjet-Unie is volgens een te Djakar ta gepubliceerd officieel overzicht van de handel met de communistische landen be reid jaarlijks 100.000 ton Indonesische rub ber van geringe kwaliteit te kopen. Verte genwoordigers van de Sowjet-Unie hebben deze toezegging gedaan tijdens te Amster dam gevoerde besprekingen met Indonesi sche vertegenwoordigers welke meer dan een jaar hebben geduurd. Aanvankelijk wenste de Sovjet Unie uitsluitend rubber van eerste kwaliteit af te nemen. De nieuwe Franse prijslijsten voor staal, welke een dezer dagen gepubliceerd zullen worden, zullen prijsverlagingen te zien geven van gem. 4 5 pCt. vergeleken met de officiële prijzen van 15 Mei 1953. Alle aandelen van het te Surabajs verschijnende dagblad „De Vrije Pers", waaraan zoals bekend de heer Evenhuis was verbonden, zijn overgenomen door de „Java Post", een dagbladbedrijf ter plaatse. De acte van overdracht is reeds door beide partijen ondertekend. Vol gens de overeenkomst blijft de oude directie tot eind Maart nog verantwoor delijk voor het bedrijf, waarna de di rectie van de „Java Post" de bedrijfs leiding zal voeren. „De Vrije Pers", dat thans een nationaal bedrijf is, zal in de Nederlandse taal blijven verschijnen, aldus de directeur van de „Java Post", de heer The Chung Sen. (Van onze Londsnse correspondent) LONDEN, hedenmorgen Morgen en overmorgen zal het Britse Lagerhuis een debat houden over de re sultaten van de conferentie van Berlijn. De kopstukken van beide partijen zul len het woord voeren. Labour is in een moeilijke positie ge plaatst. Op de laatste partijconferentie werd namelijk overeengekomen dat de Labourpartij zich zou blijven verzetten tegen herbewapening van West-Duits land zolang niet een nieuwe poging was gedaan om met Rusland tot overeen stemming te komen over hereniging van Duitsland. Welnu, deze nieuwe poging werd gedaan te Berlijn en is misiukt. Derhilve hebben de leiders van de Labourfractie besloten hun fiat te ge ven aan de plannen voor herbewape ning. Dat zij dit zouden doen was reeds 'gis termorgen duidelijk. Toen verscheen namelijk, in ietwat vreemde omgeving, het liberale dagblad The News Chro nicle. een artikeP van Herbert Morrison, voormalige kabinetslid en heden vice- voorzitter van de Labourfractie van het Lagerhuis. Hierin verklaarde Herbert Morrison, dat aan de te Morecambe op de partijconferentie gestelde voorwaarde was voldaan, dat een nieuwe poging tot hereniging van Duitsland was mislukt en dat derhalve het ogenblik was ge komen waarop de Labourpartij zich diende te plaatsen achter het herbewa- peningsbesluit. Morrison verklaarde te spreken namens zichzelf. Doch het was duidelijk dat hij een opinie weergaf van de leidende figuren van zijn partij. Gis teren kwam de fractieleiding bijeen en besloot om aan de fractievergadering, welke hedenavond plaats vindt, te ad viseren zich neer te leggen bij de nood zaak van „een Duitse bijdrage" tot de defensie van Europa. Er wordt vanavond achter gesloten deuren fel verzet verwacht van de Bevan-groep en enige andere socialisten j die zich blijven verzetten tegen West- DuitSe herbewapening. Het" is evenwei niet waarschijnlijk dat zij voldoende aanhang zullen vinden om een wijziging van hun partijstandpunt te forceren. Er zijn eveneens meningsverschillen in de Labourfractie over de wijze waarop het herbewapeningsprobleem dient te wor den opgelost, d.w.z. in Europees ver band of ip het wijder NATO-verband. De meerderheid is voor de Europese Defensie Gemeenschap. Enige dagen geleden werd door de socialist Warbey, een bekend muiter tegen de partijleiding op het gebied van buitenlandse politiek, een motie ingediend waarin hij samen met enige andere socialistische Lager huisleden het standpunt overneemt van Ollenhauer, namelijk hereniging van Duitsland met vrije verkiezingen in ruil voor een belofte aan Rusland, dat Duits land zich niet aan zal sluiten bij de E.D.G. Gisteren evenwel begon de heer Warbey reeds aanhang te verliezen. Het linkse populaire dagblad The Daily Mirror propageerde hedenmorgen met veel kabaal dat Engeland zich aan zal sluiten bij de E.D.G. lijkens een verslag in De Tele graaf heeft mr. R. ridder van Rappard, die burg zester is van Gorcum, op een door de V. V. D. ge organiseerd onderwijscongres ver klaard: „Er is geen beter middel tot steeds verder gaande ontkerstening van ons volk dan door het Christendom te isoleren". Met deze ook in stijlkun dig opzicht niet fraai formulering, waaraan overigens de verslaggever mede schuldig kan zijn, hee de spre ker kennelijk willen betogen, dat de verbreiding en versterking van het Christendom in ons land ongunstig wordt beïnvloed doordat katholieken en protestanten zich hebben terugge trokken binnen de hoge ommuring van eigen onderwijsinstituten, met o.a. als gevolg, dat de openbare school ook in haar „bevolking" a-godsdienstig moest worden. heer Van Rappard zal het goed hebben bedoeld en zijn bewering schijnt op het eerste gezicht inderdaad een grond van waarheid te bevatten. Maar bij nader inzien blijken we hier toch te doer, te hebben met een schoon schij nend simplisme. Want de confessio nele school beoogt geen isolement óm het isolement. Zij heeft slechts behoef te aan het isolement inzoverre het een I de opvoeding noodzakelijk middel is om het kind rijp te maken voor zijn latere leven buiten het isolement. Christendom en maatschappij zijn nu eenmaal het meest gediend met goed gevormde christenen, die in hun jeugd geheel in de sfeer van hun godsdienst hebben geleefd en wier kennis be leving van het Christendom rijkere hulpmiddelen heeft gehad dan alleen 'enig bijbelonderricht. Bovendien: dat isolement van het confessionele onderwijs is maar be trekkelijk. De poorten van de bijzon dere scholen staan verder open dan men soms schijnt te denken. Blijkens hetzelfde verslag in De Te legraaf heeft de voorzitter van het V.V.D.-onderwijscongres gezegd, dat de V.V.D. zich in de naaste toekomst nog dieper op onderwijsvraagstukken zal bezinnen. Met espectering van het overigens op het congres besprokene lijkt ons dit voor wat de boven gesig- r leerde opvatting betreft niet ondien stig. Vrijdag zal tussen de Hoge Autori teit der Europese Gemeenschap v. Ko len en Staal en de vertegenwoordigers der zes bij de gemeenschap aangeslo ten landen een protocol worden onder tekend, waarbij het Europese paspoort van het personeel der EGKS behalve voor de landen der gemeenschap ook geldig zal worden verklaard voor Saar land. Vrijdag zal in verband daarmee ook een overeenkomst met Saarland worden gesloten. Op 18 Augustus van het vorige jaar is voor de eerste maal een Europees paspoort afgegeven, dat geldig is in Duitsland, Frankrijk, Italië, België en Luxemburg. De Nederlandse tandarts, de heer van Huls en zijn vrouw Anna van Huls ook tandarts, hebben onlangs in Taiz, de hoofdstad van Yemen, terechtgestaan op een viertal aanklachten, o.a. dat zij Koning Ahmad van Yemen een klap hadden willen toedienen. Van deze ten lastelegging zijn zij echter inmiddels reeds vrijgesproken. De drie andere betroffen een conflict met de directeur van het ziekenhuis, waar zij beiden werkzaam waren, en schending van hun arbeidscontract met de regering. Er is nog geen vonnis geveld, maar verwacht wordt, dat de zaak zal eindi gen met intrekking van hun verblijfs vergunning, aldus bericht A.P.. Op order van de Koning werd voor de berechting een speciale rechtbank ingesteld, welke zitting hield in het mi nisterie van Buitenlandse zaken. Een zaak van deze aard was in Yemen nog niet voorgekomen. Uit een brief, welke het ministerie van Buitenlandse Zaken via zijn buiten landse vertegenwoordiging in Yemen heeft ontvangen, blijkt, dat op het ogen blik, dat het echtpaar een hooglopende ruzie met een assistent had, de Koning het. ziekenhuis binnenkwam en zich er blijkbaar mee bemoeide. De directeur van het ziekenhuis be weerde, dat beiden zijn orders niet had den opgevolgd en zich ook in andere opzichten slecht hadden gedragen. Dit werd bevestigd door een aantal leden van het ziekenhuispersoneel. Een amb tenaar van het ministerie van Buiten landse Zaken verklaarde, dat mevr. Huls zich had bemoeid met zaken, wel ke geen verband hielden met haar werkzaamheden. Zij had verder geen gehoor gegeven aan orders van de re gering en zodoende het arbeidscontract met de regering geschonden. ilevr. Van Huls tekent voor de recht bank een document. (Van onze correspondent) Het gebrek aan veevoer op Ameland kon Maandag niet, zoals in de bedoe ling lag, worden verholpen door drop pings van acht ton veevoer uit een Beechcraft van de L.S.K., zulks als ge volg van een dichte mist. Nu zal Woens dag worden geprobeerd met een vracht boot vanuit Oostmahorn de Waddenzee over te steken en 35 ton veevoer en meel op de Z.W. punt van het eiland bij Hollum te lossen. Schiermonnikoog kreeg Maandag via een zandbank aan de N.W. punt van het eiland, die door de veerboten „Ame land" en „Brakzand", alsmede door het beurtschip „Louwerszee" kon worden bereikt, een partij brandstof, veevoer en levensmiddelen. In de 522ste Staatsloterij, vierde klas- Se, zesde lijst is de 10.000 gevallen op nummer 14415. Het Sovjetorgaan „Literaire Gazet" heeft een „gemene huichelaar" ontdekt, „een jongeman, die een dubbel leven leidt." Op werkdagen is hij een voor beeldig communist en op Zondagen gaat hij uit preken. Het blad is er ach ter gekomen, dat „dit overblijfsel uit. het verleden" in Kolodnya, een kleine plaats bij Srrfolensk, al vijf jaar lang zijn verwerpelijk leven leidt onder de neuzen van communistische autoritei ten, die in hun bureaux in slaap geval len schijnen te zijn". Dr man met het dubbele leven heet volgens de „Literaire Gazet" Andrei Se-mkin, is 26 jaar oud en ingenieur van beroep. „Hij houdt, zo schrijft het blad, „voor de arbeiders lezingen over poli tieke onderwerpenen wordt ande ren als een navolgenswaardig voorbeeld voorgesteld. Men heeft hem zelfs wil len belasten met de vorming van de plaatselijke afdeling van de Komsomol, de communistische jeugdorganisatie". In verbolgen woorden beschrijft het orgaan een klein huis, waarin mensen bezig zijn zijn hymnen te zingen. Plot seling ging de deur open en een jon geman trad binnen. Hij was gekleed in een sportjasje met ritssluiting en uit zijn borstzak stak een vulpen omhoog. Eén ding was verbijsterend: waarom kwam een jongeman van dit soort naar dit bedompte huis? Misschien om de mensen te vertellen over het werke lijke leven daar buiten? Om deze lie den te bevrijden van de ketenen van bijgeloof en vooroordeel? Maar de jon ge man besteeg het preekgestoelte en neen, hij sprak niet over de vreugde van de arbeid, maar zijn rollende ogen opslaande naar het plafond zeide hij met zachte, honingzoete stem: „geliefde broeders en zusters, moge de gelukza ligheid in uw harten verveelvoudigd w-orden." Alle mensen stonden op en vielen vervolgens op de knieën om in die houding te blijven luisteren naar de vage woorden vol zinspelingen op, en geloften van de een of andere soort van gelukzaligheid, die het deel zou zijn van hen, die haar verdienden. De prediker spoorde de mensen aan, lijdzaam te zijn, niet te strijden tegen het kwaad, zich terug te trekken uit het leven en al wat hen omringde, zich niet te bemoeien met de gemeenschap pelijke belangen en de collectieve on dernemingen. Hij riep hen zelfs op voor hun vijanden te bidden,Dit beeld van moreel verval wekt toorn en wal ging", aldus het orgaan, dat er in zijn artikel op aandringt, de godsdienst fel ler te bestrijden en in het bijzonder er tegen te waken, dat hij de Sovjet-jeugd verleidt. Advertentie (tot Woensdagavond) Vrij veel bewolking met enkele verspreide buien en plaatselijk ook opklaringen. Matige, tijdelijk krach tige Zuidelijke tot Zuidwestelijke wind. In het Noorden van het land iets hogere, elders ongeveer dezelfde temperaturen. Zon: 7.39-18.09. Maan: 0.58-9.17. (Van onze weerkundige medewerker) Maandagmorgen heeft Koning Winter ons land verlaten, toen ook in het uiter ste Noord-Oosten van ons land, waar het 's nachts nog zes graden had ge vroren, de dooi haar intrede deed. Vooral in het Zuiden s.eeg de tempera tuur belangrijk, in Vlissingen en op Woensdrecht in West-Brabant tot 9 gr. C Vanmorgen kwam als gevolg van de aanvoer van zeer vqchtige lucht in een groot deel van ons land mistvoor. De temperatuur gaat nog langzaan verder stijgen tot 8 a 10 gr. C. In Lon den - werd gisteren al 13 en in Bordeai 16 gr. C. gemeten. Er is kang op eni regen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1954 | | pagina 1