GEDURFD, BAANBREKEND PLAN VOOR DOORGAAND VERKEER IN HAARLEM Over viaducten van het Houtplein via Voldersgracht naar de Raaks D LU Da 00 In eerste klasse maakt HBC 3 een goede kans Modeshow voor erefonds oud-verpleegsters Abr. Meijer De nieuwe officier van justitie te Haarlem 1 OPLOSSING VOOR PARKEER- VRAAGSTUK BIJ BOLLENBEURS Lente- en zomer-voorproefje in Haarlems Concertgebouw Dames-Deux-Pièces STOFZUIGERS H. J. Maertens N. V. DINSDAG 9 MAART 1954 PAGINA 3 In de komende maanden zullen verschil lende deskundige insfanlies zich in Haarlem intens bezig moeien houden met de kwestie der verkeerswegen in en om Haarlem. Zowel het gereedkomen van de Schipholweg nog dit jaar, als het ver snelde tempo, waarin volgens de laatste berichten de Velser tunnel gereed zal komen, met anderzijds de moeilijkheden of mogelijkheden, welke ontstaan, als de tram Zandvoort-Haarlem-Amsterdam ver dwijnt, eisen overleg en plannen op korte termijn. Tijdens de behandeling van de gemeente begroting is gezegd, dat een plan, door Openbare Werken ontworpen, binnen af zienbare tijd ter visie aan de raad zal wor den gelegd. De behandeling in de com missies zal zelfs deze maand nog plaats kunnen hebben. Bij dezelfde begroting is weer de burger zin voor Haarlem ter sprake gekomen. Welnu een knap staaltje daarvan heeft de heer D. L. M. Smit gegeven door het in dienen bij B. en W. van een nota, waarin hij enkele gedachten weloverwogen en deskundig over een mogelijke oplossing van het verkeersprobleem in en om Haar lem weergeeft. Zijn plan ziet er op het eerste gezicht naar Haarlems practijken wat revolution- nair uit, zoals ook moge blijken uit het ontworpen viaduct bij de Raaks. Wie echter de tekeningen op verzoek van de ontwerper door de architect Nico Andries- sen vervaardigd aan de hand van de tekst nader beschouwt en weet, wat in andere Nederlandse steden lot stand is gekomen of komt, zal moeten concluderen, dat een nadere bestudering van het plan alleszins de moeite waard zal zijn. Wij vernamen, dat het gemeentebestuur zieh gistermiddag met enkele instanties voor het plan-Smit geïnteresseerd heeft. Aan- en afvoerwegen In het Noorden Minimale onteigening Jii. Aansluiting Leidsevaart Aanrijding in Heemstede TAFELTENNIS IN HAARLEM <-:J Van trap gevallen r«»« Spreekuur burgemeester ZANDVOORT STILLE OMGANG FILMOPNAMEN IN ZANDVOORT Geen spreekuur Burgerlijke Stand ;:iS§ V| De grootste moeilijkheden worden ondervonden in de richting NoordZuid. In het zomerseizoen en dan vooral op de spitsuren geeft het verkeer OostWest veel zorgen. Door de geografische ligging van Haarlem, aan de Westzijde begrensd door de duinreep en aan de Oostzijde ingesloten door binnenwater en laagland, moet de stroom NoordZuid zich persen tussen de Westelijke oever van het Spaarne en de verbinding SantpoortBloemendaal OverveenAerdenhout langs de voet der duinen. In verband met de tunnelbouw moet binnen drie jaar gerekend worden op een zeer sterke toename van het ver keer. De aanleg van een grote Ooste lijke omleidingsweg door de Waarder- polder, aansluitend op de Amsterdamse straatweg, is thans in ontwerp. De heer Smit meent echter, dat het vanuit een' economisch standpunt voor een stad als Haarlem niet toelaatbaar is, dat het doorgaand verkeer verre van het cen trum gehouden wordt. Hij heeft daarom een verkeers-traverse ontworpen, die door het centrum van Haarlem gaat eri zowel het van buiten komend verkeer als het locale dient. Het betreft hier de wegen tussen het Houtplein en het viaduct bij de Scho tersingel. Vanaf het Houtplein voert een vier- strooksweg met gescheiden rijbanen over een viaduct omhoog en buigt naar het Westen boven de Raamgracht. Het verkeer vanuit de Grote Hout straatGierstraat naar het Zuiden buigt over de verbrede Houtbrug onder het viaduct door naar het Houtplein. Het viaduct wordt voortgezet boven de Raamgracht en buigt naar het Noor den om gelijkvloers uit te komen op de Ged. Raamgracht en/of de geamoveerde strook tussen Sophiastraat en de Ged. Raamgracht. Ter hoogte van het Sophiaplein gaat de traverse opnieuw omhoog om de verdiepte Keizerstraat te overbruggen en voort te gaan naar het verhoogde verkeersplein tussen de Raaks en de Zijlbrug. Bij dit verkeersplein is gele genheid voor op- en afritten in alle richtingen, zoals Zijlstraat, Wilhelmina- straat (waarvan de monding verlegd wordt), Leidsevaart, Zijlweg, Kinder huissingel enz. Boven het water van de Kinderhuis singel wordt het viaduct voortgezet tot voorbij de Manegebrug om vandaar aan sluiting te geven op het nieuw te maken traject ten Westen van de Westelijke percelen van het Kenaupark, en ver volgens aansluitend op een groot cir cuit nabij het viaduct van de Schoter singel. Of en in hoeverre de mogelijk heid bestaat om dit laatste circuit te voorzien van ongelijkvloerse kruisingen kan nader bezien worden. Aan de Zuidzijde zal de traverse voor namelijk het verkeer onttrekken aan de hoofdverbindingen, die vanuit het Zui den naar de stad leiden. Hieronder kan gerekend worden: a. Schiphol-route: Vanaf de nieuw te maken Schiphol weg, over de Rustenburgerbrug en Rus tenburgerlaan langs een nieuwe dubbele rijweg over de Baan naar het Houtplein. b. Heem^Jeedsedreef-route: Het verkeer uit Aalsmeer, Haarlem mermeer en Heemstede kan langs de be staande Fonteinlaan en de Dreef worden aangevoerd. c. De Heren- en Wagenweg route: Het verkeer uit de richting Den Haag, de bollenstreek, Noordwijk en Zand- voort komt langs deze weg binnen, wordt in eenrichtingsverkeer afgeleid door het Florapark naar een te maken rondpoint op de Dreef nabij de Provin ciale Griffie, vanwaar het binnenko mend verkeer over de Dreef naar het Houtplein wordt gevoerd. Het uitgaande verkeer van deze route is gedacht in eenrichtingsverkeer over het begin van de Wagenweg. Aan de Westzijde moet bij het ver keersplein Raaks-Zijlbrug rekening wor den gehouden met de navolgende hoofd verbindingen: d. Leidsevaart-route: Deze ten dele interlocale route geeft bij dit verkeersplein gelegenheid voor aansluiting op alle richtingen. e. Overveen-route: Hiermede wordt bedoeld de oude ver binding via de Zijlweg, die, eveneens op dit verkeersplein uitkomend, aansluiting geeft op alle gewenste richtingen. In het Noorden moet rekening worden gehouden met de navolgende hoofdver bindingen aansluiting gevend op het verkeersplein van het viaduct bij de Schotersingel. f. Verspronckweg-route: Deze belangrijke verbinding moet ten dele het verkeer opvangen naar en van de richting Overveen en Zandvoort (Ju- lianalaan) alsmede de richting Velsen, tunnel. Alkmaar en Friesland (Klever parkweg). g. Kleverparkweg-route: j De onvoldoende breedte van de Ver- spronckweg en de dubbele functie van deze weg om zowel het Noord-Zuid als het Oost-Westverkeer te bedienen, zijn aanleiding om bij de kruising Schoter singel met VerspronckwegStaten Bol werk te denken aan een kruising op ongelijk niveau. Het uit het Zuiden ko mend verkeer zou dan, na een tunnel bij genoemde kruising, geleid kunnen worden via een verbrede Van Ostade- straat, de Kleverparkweg, het Klever park, enz. Dit traject dient dan een ge heel ander profiel te krijgen dan thans aanwezig is. De Noordelijke afbuiging van de Verspronkcweg-route (Bredero- destraat) kan tezamen met de Klever parkweg-route gecombineerd worden tot het ronde plein bij de Ter Cleeffbrug. Bij dit ronde plein vindt opnieuw een splitsing van het verkeer plaats en wel' a. richting Velsen via de Delftlaan. waarvan het wegprofiel eveneens aan snelverkeer is aangepast, b. richting Bloemendaal via de Westelijke Klever laan. h. De Bolwerk-route: Deze leidt over Staten Bolwerk, Ken- nemerplein en Prinsen Bolwerk ener zijds naar Haarlem-Noord en ander zijds over de nieuwe Prinsenbrug en de Oudeweg in de richting van het Indus trieterrein en een eventuele aansluiting op de Amsterdamsestraatweg. De Waterwegen die in het plan overbrugd moeten worden, hebben in hoofdzaak een tweedelige functie, n.l.: 1. Ten dienste van de afwatering van het overtollige duinwater naar het open binnenwater; 2. Ten dienste van de bescheiden bin nenscheepvaart, waaronder mede gé- rekend wordt het vervoer per gemo toriseerd groenteschuitje naar de vei ling. De heer Smit heeft in zijn nota aan B. en W. zelfs al over de bouwaard van zijn project geschreven. Voorzover de weg niet gelijkvloers is, zouden viaducten in staal of betonbouw moeten worden uitgevoerd. Hij ver wijst daartoe naar New York en Stock holm. De kolommen moeten zodanig geconstrueerd worden, dat een open aspect verkregen wordt. De r.ijbanen moeten elk een breedte hebben van circa 7.5 meter; twee voor elke rich ting, een totale breedte dus van 30 me ter. Belangrijk is, dat onder de viaduc ten een prachtige parkeerruimte zal ontstaan. Het Krelagehuis ligt in de onmiddellijke nabijheid en de beursbe zoekers krijgen dan gelegenheid, om hun auto's op een ordelijke wijze te parkeren. De heer Smit meent, dat voor zijn ontwerp een minimum aan onteigenin gen noodzakelijk is. De sanering van de Vijfhoek kan er mee gepaard gaan. De overheidsgebouwen op dit traject, die afgebroken moeten worden, beper ken zich tot de afbraakrijke huishoud school aan de Ged. Voldersgracht en eventueel de Gemeentelijke H.B.S.'en aan de Wilhelminastraat (hoek Raaks). De ontwerper van dit plan heeft zich ook nog met andere trajecten bezig gehouden. Indien de mogelijkheid be staat om de Kamper-, Gasthuis- en Raamgracht te dempen, zou de toegang vanaf de Amsterdam-route naar het jTA T' Loacnrm»iw Jam.1954. moetèT wordenStaenomeneUW St"d"' ?war*e lijn orldit kaartje geeft aan, op welke wijze de traverse Houtplein- RaaksKenaupark en verder aansluitend op de wegen naar „de Pannekoek" RijksstraatwegDelftlaan gedacht is. moeten worden genomen. De Herenvest met eventuele daaraan gepaard gaande demping van de vest- gracht biedt de mogelijkheid voor een nieuwe en verbeterde entrée vanaf de Amsterdamsevaart. Na de eventueel te wijzigen Anthoniestraat en de Lange Brug over het Spaarne zouden door de gedempte grachten traverses gelegd kunnen worden met ongelijkvloerse kruising bij de Kleine Houtweg en het Houtplein De Van Eedenstraat kan een recht streekse aansluiting krijgen over een circuit op het Wilsonsplein met de Wilhelminastraat. Op ditzelfde circuit kan de Amsterdamse traverse uitmon den. Het beschikbaar komend terrein ten Zuiden van de Stadsschouwburg kan voor parkeerdoeleinden worden gebruikt. Het maken van de geprojecteerde Prinsenbrug biedt in de toekomst mo gelijkheden, om de Noordelijke inrit vanuit Amsterdam over de Papentoren- vestKoudenhorn-route te vervangen. Indien te zijner tijd beschikt kan worden over de tuinen tussen de Ko ninginneweg en de Leidsevaart, ont staat een goede gelegenheid, om bij het begin van de Schouwtjeslaan een door braak te maken naar de Leidsevaart. Nabij de kathedrale basiliek kan een hoofdweg afbuigen in westelijke rich ting over de te dempen overbodige Westergracht, om vervolgens aan sluiting te krijgen op de reeds vroeger geprojecteerde Noord-Zuid-verbinding nabij de HoutvaartLorentzkade. De heer J. J. Gosewehr zal Maandag 15 Maart des avonds in gebouw Cultu- ra aan de Jansstraat gehuldigd worden omdat hij 25 jaar als magazijnbediende in dienst van de Hema is. Hij zal ont vangen worden temidden van directie, familie en personeel. 4e In restaurant Brinkmann zijn Maan dagavond voor de handel demonstraties gegeven met de nieuwe Tornado-snel kookpan en tal van andere producten van deze industriële onderneming. De firma's H. en J. Lamp en Oosten zijn aan één tafel gaan zitten en hebben, waarschijnlijk na een uitstekend maal, het plan opgevat de Haarlemse huis vrouwen te laten zien hoe feestelijk een gedekte tafel er uit kan zien. Geen wonder dan ook, dat zij de expositie de naam gegeven hebben ,De gedekte tafel", welke tot en met 13 Maart te be zichtigen is in het huis van Oosten in d'e Barteljorisstraat. Oosten heeft ge zorgd voor een keurcollectie meubelen, waarmee het prettig wonen is. terwijl de fa. H. en J. Lamp de tafels feestelijk heeft gearrangeerd met porselein, kris tal en zilver. Een uitermate geslaagd initiatief, waarvan het resultaat de moeite waard is. Hier ter stede is een commissie in het leven geroepen voor „Woongelegenheid voor de alleenstaande werkende Vrouw". Zij bestaat uit: mej. C. P. Bal, voorzit ster; mej. J. F. D. van Maas, secreta resse, Coornhertstraat 12. en de dames E. ScheltemaConradi, M. M. v. Blok- huysen, r. E. C. EinthovenZeeman en C. Frény, De commissie houdt momenteel een enquête om te onderzoeken in hoeverre belangstelling bestaat vor een eventueel op te richten flatgebouw. Gistermorgen gleed een ftus van de N. Z. H., die reed op de Binnenweg te Heemstede en ter hoogte van de Kerklaan voorrang wilde verlenen aan een vrachtauto, welke kwam aanrijden uit de Kerklaan, door het gladde weg dek van de IJzeren Brug uit. Daardoor botste de bus tegen het linkerportier van de vrachtauto. De chauffeur van de vrachtwagen werd licht gewond, maar kon op eigen gelegenheid zijn weg vervolgen. De beide voertuigen werden beschadigd. BIOSCOPEN: REMBRANDT: „The Captain's Paradise". Volwassenen. Tijden 2, 4.15, 7 en 9.15 u. PALACE: „Zolang jij bij mij bent", 14 j. Tijden 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. LUXOR: „Gewetenswroeging", 18 jaar. Tij den 2, 7 en 9.15 uur. LIDO: „De verovering van de Mount Everest" a. 1. Tijden 2, 4.15, 7 en 9.15 u. ROXY: „Spoorwegsabotage" 14 jaar. Tij den 2.30 en 8 uur. FRANS HALS: „Berlijn, stad van avontuur", 18 jaar. Tijden 2.30, 7 en 9.15 u. MINERVA: „Song of my heart". Di. en Do. 8.15 uur. Wo. 2.30 en 8.15 uur. Dinsdag 9 Maart StadsschouwburgToneelgroep „Puck" (H.K.G.), 8 uur. Frans Halsmuseum: Concert door vocaal damesensemble „Noi Otto", 8 uur. Woensdag 10 Maart Stadsschouwburg: „De Haagsche Come- die" in „Staatszaken", 8 uur. TENTOONSTELLINGEN: Frans Halsmuseum, Groot Heiligland 62 Groepsportretten van Frans Hals in nieu we formatie, benevens permanente expo sitie van recente aanwinsten uit de Re cuperatie. Dagelijks geopend van 1015 u. en des Zondags van 1316 uur. Teylers Museum: Tentoonstelling van etsen, gravures en tekeningen van Jacques Callot, Geopend van 115 uur (behalve Maandag). Het Huls met de Kogel, Spekstraat 12. Ten toonstelling van recente werken van H. F. Boot. Geopend van 1018 uur. Kunsthandel Bier. Groot Heiligland 66, Oud-Chinese Kunst. Huis van Looy: Interscholaire expositie. Geopend 10—17 en 19.30—22 uur. Zondag 14—17 uur. Als het plan, in bijgaand artikel tesdietst, verwezenlijkt zal worden, ziet de doorkijk van de Raaks naar ie Brouwersvaart er als boven staand, uit. In de eerste klasse werd deze week de belangrijke R.K. derby tussen HBC 3 en Winfried 2 uitgevochten. De ge- combineerden toonden zich duidelijk de meerdere en wonnen met 73. Hier door heeft HBC 3 thans veertien pun ten, evenals Rapidity en drie punten voor op de concurrenten GTTC 2 en Winfried 2, een voorsprong die waar schijnlijk niet meer ingehaald kan wor den. Het hangt dus van een eventuele promotie van GTTC af of beide dan wel een van deze teams zullen degra deren. In de tweede klasse A veroverde Pro- wano deze week het kampioenschap, door een ruime zege op TOG 3 en keert dus in de hoogste afdelings-klasse te rug. Voor Rapidity 3 slecht nieuws. In de afgelopen weken was een nuttige een-punt voorsprong op Prowano 2 ver kregen, die echter deze week verloren ging door een zege van Prowano op Oranje-Zwart. Rapidity werd hierdoor tot degradatie gedoemd. Bij de Dames werd de eerste kampioen bekend. Het is Johez, dat in 4A de titel veroverde ■mm®tnüi >i A 4<- door een 91 overwinning op Oranje- Zwart. Uitslagen van 1 tot 6 Maart: HEREN: le kl. HBC 3—Winfried 2 73; HotacTogido 73. 2e kl. A: TYBB 2—Winfried 4 10—0; TOG 3Prowano 37; Oranje-Zwart 2 —GTTC 3 7—3. 2e kl. B: Oranje-ZwartHeemstede 4 55; Winfried 3DIOS 28; Oranje- ZwartProwano 2 28; Togido 2 TYBB 10—0. 3e kl. A: te Zaanen 2Oranje-Zwart 4 37; Oranje-Zwart 4Velsen 3 73; Velsen 3te Zaanen 2 64; Johez DIOS 2 7—3. 3e kl. B: HBC 4—Heemstede 6 9—1; Velsen 2—VGZ 2 8—2; TOG 4—Geel wit 9—1. 3e kl. C: HBC 5—Togido 4 7—3; Win fried 5—TOG 5 9—1. 4e kl. A: TYBB 4—Doko 2—8; Hotac 3—Togido 9 7—3; Johez 3—DIOS 4 5—5; PSVH 3—Rapidity 6 10—0. 4e kl. B: te Zaanen 6Heemstede 7 8—2. 4e kl. C: 't Spinneweb 2te Zaanen 5 9—1; TYBB 6—PSVH 1—9; Togido 7 —Doko 2 8—2; Geel-Wit 3—Plaatwelle- rij 46. 4e kl. E: Togido 10—TYBB 7 6—4; Columbia 2Columbia 46. DAMES: 3e kl.: HBC—Velsen 2 10—0; te ZaanenHeemstede 100; TYBB TOG 46; WinfriedTogido 010. 4e kl. A: Oranje-ZwartJohez 19; DIOS 2—Heemstede 2 3—7; Geel-Wit— TYBB 3 7—3. 4e kl. B: Togido 3—TOG 2 3—7. 4e kl. C: te Zaanen 3TOG 3 91. De 14-jarige P. J. W. Huyberts is Mpandag van een trap zonder leuning gevallen, waarbij hij terecht kwam op een betonnen vloer. Het ongeval gebeur de in een bollenschuur aan de Zijlweg De jongen kwam van de eerste verdie ping en struikelde bij de 10de trede van beneden af. Door de val liep hij een hersenschudding op en een hoofdwonde. Hij is ter verpleging opgenomen in het Marinehospitaal. De grote feestelijk met bloemen en ta pijten versierde Concertzaal was Maan dagmiddag geheel bezet met dames, die enerzijds nieuwsgierig waren naar de voorjaars- en zomermode 1954 en an derzijds hun steentje hadden bijgedra gen voor een mooi charitatief doel. Vooraleer de show begon, heette me vrouw Wesstra-Mackay, presidente van het comité Haarlem en Heemstede voor het Erefonds Oud-verpleegsters, de da mes welkom. In wezen noemde zjj het droevig, dat het nodig is voor vrouwen, die haar leven stelden in dienst van de lijdende mensheid, te bedelen, teneinde haar oude dag iets minder zorgelijk te maken. De tegenwoordige verpleegster is, dank zij allerlei sociale wetten, voor de toekomst verzekerd. Alleen voor de particulier verpleegster moet nog een oplossing gevonden worden, zo verklaar de de presidente, die vervolgde: het sa laris van de vroegere verpleegster was klein, sparen kon zij niet Er wordt nu een ereschuld voldaan aan haar, die thans oud en niet meer tot werken in staat zijn Mevrouw Wesstra dankte de verschil lende firma's, die medewerking aan de show verleenden, in het bijzonder de fir ma Ascot, welke zich veel moeite en. kosten getroostte. Dat hiermede geen woord te veel ge zegd was bewezen de vijf en negentig modellen van wandel- en cocktail-ja ponnetjes, sport- en avondkleding. Zes mannequins bewogen zich regelmatig door de zaal en herhaaldelijk werden zij met enthousiast applaus begroet. Het is bijna niet doenlijk een keuze te maken. De middagjurken bestonden hoofdzake lijk uit Zwitserse, Engelse en Franse ka toen, raffia- en Iers linnen. De nieuwe kleuren, oranje-rood en donkerblauw met wit en champagne met cognac zullen deze zomer het meest ge toond worden. De mantels zijn in de taille weer nauw aangesloten; de ruime swagger heeft het veld moeten ruimen en komt alleen nog bij de trois pièces voor eu dan minder uitbundig. De getoonde mo dellen waren van tweed en gestreepte stof, waardoor een vlot effect verkregen werd. De daarbij gedragen charmante kleine hoedjes van v. d. Laan wa ren bijna alle van stro vervaardigd. De hogere taille- of Princeslijn van Dior zal meer ingang vinden dan de grote platliggende kraag (tot over de schouders) van Jacq Fath, welke een ieder niet zal flatteren, ook al geeft het er bij gedragen grappige stropdasje een alleraardigst effect. Veel bewondering oogstten de twee witte cocktailjaponnen, die rijk met bro derie verwerkt waren en waarvan een met strass-steent.jes versierd was. De daarbij gedragen zilveren schoentjes, eveneens met strass-steentjes, vielen bij zonder oo. De forse parelmoeren knoop blijkt dit jaar zeer geliefd te zijn bij vele model len. Van de avondtoiletten dienen spe ciaal genoemd en geroemd te worden de zware wlt-geripte japon, strak van lijn en yoornaam door eenvoud en een grijs frêle gebloemde japon met piissé-sleepje, décolletté a-symetrisch, van Dior. De bruidsjapon, waarvan de rok uit stroken bestond, kon ook dienen voor een cocktal-party door de onderste strook weg te laten. Comtesse zorgde weer voor een uit gebreide collectie modieuze tassen en bijoux. Een interessante show, die de dames bijna drie uur in een paradijsje deed vertoeven. Als conférencière trad op mej Emmy Huf De presidente mocht speciaal welkom heten de echtgenoten van de commissa ris der Koningin en van de burgemees ters van Haarlem. Heemstede en Bloe mendaal. In de pauze werd ten bate van het fonds een pop, gekleed als verpleegster, verloot. De opbrengst was f 280. Advertentie Tricot-Specialist Grote Houtstr. 16 - Tel. 10476 Zo juist ontvangen nieuwe collectie van 't bekende merk Meca Suisse. Een lust voor 't oog. Gisteren meldden wij. dat mr. B. v. d. Burg, substituut-officier van Justitie bij de Haarlemse rechtbank, benoemd is tot officier bij diezelfde rechtbank ter opvolging van de overleden mr. N. Sikkel. Mr. v. d. Burg was na zijn promotie te Leiden eerst werkzaam op het bu reau van de Haarlemse Kamer van Koophandel en daarna op het parket van het Openbaar Ministerie te Haar lem. Enige jaren verbleef hij te Win schoten, waarna hij weer terug kwam als ambtenaar van het O. M. te Haar lem. In 1935 werd hij substituut-officier van Justitie bij de Bossche rechtbank, vanwaar hij in 1940 weer naar Haarlem terugkeerde als opvolger van mr. W. M. Paardekoper Overman, die van substi- tuur bevorderd was tot officier. De nieuwe functionaris heeft een groot deel van zijn leven in Haarlem doorgebracht en er mag gezegd wor den, dat men in alle kringen zijn ver wachte bevordering toegejuicht, omdat men mr. v. d. Burg kent als een werk zaam, terzpke kundige, rustige en eer lijke persoonlijkheid. De burgemeester van Haarlem zal in plaats van Vrijdag 12 Maart zijn spreekuur houden op Donderdag 11 Maart. De afdeling ZandvoortAerdenhout van het Genootschap van de Stille Omgang hield haar jaarvergadering in het Patronaatsgebouw te Zandvoort. De heer J. L. C. Lindeman opende de ver gadering met een bijzonder woord van welkom tot pastoor Van Diepen. Aan het jaarverslag van de secretaris, de heer J. G. Crabbendam, ontlenen wij, dat het aantal leden steeg van 367 tot 370. In de parochie Zandvoort ver toonde het een lichte daling, n.l. van 277 tot 267, maar in Aerdenhout mocht een groei geconstateerd worden van 90 tot 103 leden. In het verslag werd ook de waardige kerkelijke en buitenker kelijke viering van het 25-jarig bestaan van de vereniging gememoreerd. In zijn slotwoord wees de voorzitter er nog op, dat de bedevaart door de afdeling ZandvoortAerdenhout Zaterdags nachts wordt gehouden. De lopers ver trekken met de tram van 11.05 uit Zandvoort; de andere pelgrims met extra-trams om 1.05 uur 's nachts. Op Woensdag 10 en Vrijdag 12 Maart kun nen des avonds van 8 tot 9 uur in het. Patronaatsgebouw nog kaartjes voor de bedevaart worden gekocht. Op het rustige raadhuisplein te Zand voort zijn vanmorgen filmopnamen ge maakt. Reeds vroeg in de morgen kwa men de technici van de Cinetone-studio uit Duivendrecht met hun materieel op het plein aan. De bestratingswerkzaam heden, welke daar worden uitgevoerd, werden onmiddellijk gestaakt. Toen kon men beginnen met de voorbereidingen voor de filmopnamen. Met als achter grond de fraaie gevel van het Gasthuis hofje, maakte men opnamen voor de verzetsfilm, welke door de Cinetone voor Amerikaanse rekening wordt vervaar digd. Onnodig te zeggen, dat deze ongewone gebeurtenis grote belangstelling trok var» de zijde van het publiek. Advertentie Nassaustraat 5 - Haarlem Telet. 15220 Wethouder Happé houdt Woensdag morgen geen spreekuur. Geboren: M Warmervan Dam, z. M. A. A, Zandstra—Dames, z. H. van Keijzers- waard—Terburg, z. H. E. Roozen—Wijnands, z. C. W. J. PulsRooze, z. E. M, Buné Rijbroek, z. M. Versleijenvan den Dun- gen, d. J. M. M. KoningJansing, d. A. Buijsman—Jong, d. W. F. JonkerVisser, d. A. Luiten—Pols d. A ,H. Vermeer—Kotte- rink, d. W. H. SeverijnseAuer, d. Ondertrouwd: J. C. 't Hart en J. M. van Rhijn. C. Ketting en F. H. de Vries. F. B. van Milaan en A. Duif. Overleden: K. de Vries, 65 j., Kamper laan. D. Maarsen, 86 j„ De Clerqstraat. H. Kolderie, 84 (j., Rembangstraat. J. J. Gijse- laar, 79 j., Hazepaterslaan. F. Wielsma, 67 j., Maerten van Heemskerkstraat. J. M. van Seggelen, 76 jKruistochtstraat. A. P. van Bodegraven, 10 d., Kamperlaan. D. Wij te, 78 j., Ruycha'verstraat. K. P. van Geelen, 52 j., Bakenessergracht.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1954 | | pagina 2