Bondsploeg verliest met 4—2 van Uitstekende wedstrijd van onze landgenoten te enen ZWITSALINE gelee SPARTA grijpt titel voor de achtste maal Ook reeds kampioenen in de overgangsklasse Festivalsonder prijzen ten einde D Eind slecht, al slecht 40 n Splitsing tussen A en B-a/d vervalt Korporaal ernstig gewond zachte handen voor mooie Tafeltennis FILMS IN SAO PAULO m DONDERDAG 11 MAART 1954 PAGINA 7 Doelpunten van Van Melis en Heyster r T "T 1 MÊËËÊÊÊÈÈÊÊÊÈÊË. Cricket Eerste klasse nu een geheel Vrijspraak voor luitenant Nieuwe nederlaag voor Achilles - - - - - - Titel voor Rapid NederlandBelgië ParijsCóte d'Azur Fransman Remy wint eerste etappe De Robben verbetert het estafette-record Geen Noorse equipes meer in de Rallye van Monte Carlo? Wegens slechte organisatie Regen als spelbreker bij Trinidad—M.C.C. De achterstand van Vitesse in voetbalcompetitie Nederlands hockey-elftal oefent te Laren K.L.M. verkoopt aan delen in Garuda Indon. Airways Lagere traanproductie van Willem Barendsz Examens Op het vrij kleine terrein van Rapid te Hutteldorf, tussen Wenen en het ■teroemde Wienerwald gelegen, heeft het Nederlands bondselftal Woensdag toet 42 van Rapid verloren. De wedstrijd, welke, zoals bekend, ten bate Jten de Oostenrijkse lawineslachtoffers werd gespeeld, trok ongeveer 7.000 toeschouwers. «Jongens, de cijfers zijn niet belangrijk. Belangrijk is alleen, dat jullie in leze wedstrijd geeft, wat je hebt en een zo goed mogelijk figuur slaat." Dat JJaren de woorden, die coach Van der Leek vóór de aanvang had gesproken. **et bondselftal heeft deze woorden ter harte genomen. Op het zware veld, J'aarop sedert Kerstmis niet meer was gespeeld en dat nog drassig was van ®et sneeuwwater, hebben onze in rood, wit en blauw gestoken landgenoten *en uitstekende wedstrijd gespeeld. pass uit het middenveld kreeg hij met een sprint langs de lange Giesler vrij spel, maar zijn schot was meer hard dan goed' gericht en de uitlopende Pflug behoefde geen moeite te doen zijn li chaam in de baan van het schot te wer pen. In hoog tempo werd verder gestreden en het was opmerkelijk en verheugend, dat de Nederlanders op dit zware veld dit tempo volkomen konden blijven vol gen. Groot was de teleurstelling toen Rapid na een half uur onverdiend en onregelmatig de voorsprong vergrootte. Toen Halla weer eens langs Boskamp glipte en een lage voorzet afleverde stond Körner II een paar meter buiten spel. Maar geen fluit klonk, geen grensrechtersvlag werd gezwaaid en het werd 4-2 voor Rapid Even heerste er een stemming van ontmoediging, van wrevel zelfs, maar niet lang bleef men bij de pakken neer zitten en tot het einde toe werd voor 'n derde doelpunt gevochten. Vergeefs ech ter. N, Het begin was al heel verrassend. :eeds na vier minuten kon de kleine ederlandse kolonie, bestaande uit de «ederlandse officials en de leden van Set Nederlands gezantschap en van het Weense K.L.M.-kantoor, een vreugde dans maken. Nadat zowel de Nederland- als de Oostenrijkse aanval een paar S^al aan bod was geweest, opende Nederland de score met een uitstekend doelpunt. Michels was met de bal op de rechtervleugel terecht gekomen en 'haakte zich daarna keurig vrij. Een op "iaat gesneden voorzet volgde en 'n goed hieegekomen Van Melis schoot 't leder teeens langs Zemann. He Oostenrijkers waren even beduusd, blaar lang dyurde dit niet. Steiger bloest in de volgende minuten al zijn capaciteiten tonen bij schoten van Kör- her I en Probst. Het was deze linker vleugel van Rapid, die in de eerste helft de meeste moeilijkheden voor onze jongens opleverde. Körner gleed tel kens in combinatie met Probst langs bet rechterdeel van de Nederlandse de fensie, maar Odenthal speelde zeer be heerst en met zijn goed opstellen bracht hij elk probleem tot oplossing. Toch liet de gelijkmaker niet lang bp zich wachten. Een onnodig door Krist weggegeven hoekschop leverde aanvankelijk niets op, maar toen rechts buiten Halla de bal nogmaals hoog in be doelmond bracht was het midvoor Dienst, die hoog opspringend de bal uit de handen van Steiger kopte. Evenals Joelman Brown van het Engelse ama- feur-elftal dat Zondag toonde, bleek hier weer, dat de enige fout van de keeper een doelpunt kan kosten. Want het zou ook Steiger's enige fout in de- te wedstrijd betekenen. Het Nederlands elftal was nu even Uit zijn spel. In de voorhoede werd slordig geplaatst en het gevaar be stond, dat Rapid onze verdediging onder de voet zou gaan lopen. Maar het herstel kwam spoedig en al na men de gastheren na een half uur spelen de leiding, van een groot Oostenrijks overwicht was geen sprake Het tweede doelpunt kwam hij een ongevaarlijk uitziende aan val van links. Een ver schot van Hanappi stuitte op een Nederlands heen af en door louter toeval kreeg toen Körner I een eenvoudige kans, die hij ook niet verzuimde te Klissen. Inmiddels gingen voor het Nederlandse bondsteam enkele kan sen verloren, door te lang wachten met schieten of te ver doorgevoerde combinaties. De enige man die in de aanval niet geheel kon meeko men"; was Brooymans. In dit gezel schap was zijn gebrek aan routine toch wel opvallend. Met nog enkele minuten te spelen bracht Dienst de stand op 3-t Fraaie goal van Heyster la de tweede helft verscheen Rapid Jtet Pflug als Invaller voor doelman ?«mann en Eineder voor linksbuiten Körner I. De linkervleugel van de We- ?ers had hierdoor wel aan kracht inge. °°*t Doch dat bleek pas nadat onze Advertentie halpon promptI Het bestuur van de Ned. Cricket Bond heeft tot de volgende indeling van de *erste klasse voor seizoen 1954 besloten: De splitsing tussen de A- en B-afdeling komt te vervallen. Deze afdelingen wor sen nu tot één samengevoegd en de Jamenstelling luidt: ACC, Excelsior, Haarlem, HBS. HCC 1, HCC 2, Hermes- PVS. Kampong, PW, Quick (H-), Quick 'H.), Rood en Wit, Sparta, VOC, VRA «n vw. Het kampioenschap van deze klasse ^Qrdt op de volgende wijze verspeeld: A: Indien ACC, HBS. HCC 1 of HCC 2 no. één eindigt, is dit elftal kampioen; H; Indien één van de andere elftallen als h°- één eindigt en een van de onder A «enoemde elftallen op de tweede plaats ci.ndigt. krijgt dit elftal het recht no. één M't te dagen tot een wedstrijd om het kampioenschap; C; Deze wedstrijd wordt bb een door het bestuur van de NCB «an te wijzen terrein uiterlijk op Zondag September 1954 gespeeld; D: Wordt het 'Ktai, dat als no. één eindigt, niet uit- «eöaagd, of kan het elftal niet worden jhgedaagd, dan is dat elftal kampioen; weigert het elftal, dat als no. één ein- Ji'St, de uitdaging te aanvaarden, dan is uitdager kampioen; F: Het elftal, dat beslissingswedstrijd wint, is kam- Pioen; eindigt deze wedstrijd in een -i'aw of verregent de wedstrijd, dan be- u*t het bestuur van de N.C.B. «ltf betrekking tot de indeling van de (jpteilen in de A- en B-afdeling zijn in ~-,a*Sel°pen jaren enige wijzigingen aan- afriv°ht. Het aantal elftallen in deze hl« gen is ook met steeds gelijk ge- Het bestuur van de NCB is nog fel gekant tegen een massale «ut dat.ie' «straHe competitie-systemen", Werjhtetische promotie- en degradatie- Wed jjden, promotie- en degradatie- W,, iiden e.d. Het is van mening, dat' dfcli« splitsing in een A- en B-af- de 5 goed heeft voldaan, het, gelet op *0 *uidi«e krachtsverhoudingen, niet hanriu^k is een dergelijke indeling te fidhaven. ten ning houdend met diverse facto- het u sPelpeil> propaganda) meent «fendTÏUUr. dat onder de huidige om- lelij kheden de hierboven vermelde re- Na8 r^en iuiste en rechtvaardige is. h«t afloop van het komende seizoen zal Ja IBs! r bepalen hoe de eerste klasse landgenoten in de eerste minuut de stand op 3-2 hadden gebracht. Heyster had zich op de zijlijn goed vrijgemaakt en de bal met een lange pass naar de andere zij 4e geëxpedieerd. Van Ede, die in goede vorm stak, nam de bal ineens mee en juist toen hü op de achterlijn bleek te zullen „doodlopen" met zijn dribbel, trok hij de bal scherp naar-bin- nen, precies op de voet van de weer toegelopen Heyster en Pflug kon niets anders doen dan de bal naar de midden cirkel trappen. Heyster kreeg na ongeveer twintig minuten plotseling een pracht van een kans de partijen op gelijke voet te brengen. Gelanceerd' door een lange Steiger heeft zich ook in Wenen schit terend geweerd. De telefoto laat zien, hoe hij er in slaagt een gevaarlijke aan val van de Oostenrijkse middenvoor Dienst onschadelijk te maken. f«|n opt'o mond. (Van onze Haagse redactie) De Krijgsraad te Velde West heeft gistermiddag de reserve eerste luitenant Ch. H. B. van het hem tenlaste gelegde mijgesproken. Luitenant B. werd er van beschuldigd, 28 Mei van het vorig jaar bij oefeningen op de Stompert, een heuvel in de omgeving van Soest, geen maatregelen te hebben getroffen die ten doel moesten hebben dat een aantal explosieven niet tot ontploffing zouden worden gebracht. Door een exploderend stuk hexaniet werd de korporaal A. V. uit Heerlen zeer ernstig gewond. Zijn linkerarm moest geamputeerd worden en zijn gezichts- en gehoororganen wer den zwaar beschadigd. Enige maanden geleden kwam deze zaak voor de Krijgsraad voor, maar we gens onvoldoende voorbereiding werd de zitting geschorst en de zaak terug gewezen naar de officier-commissaris. De auditeur-militair, mr. F. v. d. Dus- sen kwam echter toch tot een requisi toir, waarbij hij vijf maanden gevan genisstraf tegen luitenant B. eiste. Bij de zitting van gistermiddag per sisteerde de auditeur-militair bij deze eis. De commandant van beklaagde, majoor de B. verklaarde, dat hij aan de luitenant had bevolen, de betrokken munitie niet te gebruiken. De verdedi ger, kapitein W. G. Tibbe, trok de dui delijkheid van dit bevel in twijfel, daar dit volgens hem niet in overeenstem ming was met art. 10 van het reglement op de Krijgstucht, waarin gezegd wordt, dat een bevel kort en bondig en duide lijk moet worden gegeven. Dit is in dit geval niet gebeurd, want de majoor kan zich niet meer herinneren, hoe hij de luitenant duidelijk heeft gemaakt, niet de explosieven te gebruiken. Als de majoor niet meer weet, wat hij ge zegd heeft, kan het geen dienstbevel meer zijn, aldus kapitein Tibbe. Het gaat m.i. te ver, om alle verantwoordelijk heid op de schouders van de luitenant te schuiven. De kapitein verzocht dan ook om vrijspraak. Na raadkamer be sloot de Krijgsraad in deze zin. Tegelijkertijd met luitenant B. ston den terecht de sergeant J. d. R., wie in deze zaak het geven van een onjuiste ambtelijke mededeling ten laste werd gelegd en de sergeant C. D. v. W. en de korporaal N. v. d. R„ die er beiden van werden beschuldigd, het trotyl tot ontploffing te hebben gebracht, zonder dat er voldoende veiligheidsmaatrege len waren getroffen, waardoor een mi litair ernstig werd verwond. Tegen ser geant De R. was tien dagen hechtenis geëist en tegen de beide andere be klaagden drie weken hechtenis. Na raad kamer veroordeelde de Krijgsraad de sergeant De R. tot veertien dagen voor waardelijke hechtenis met een proeftijd van één jaar. De beide andere beklaag den werden, evenals luitenant B., vrij gesproken. Advertentie (Van onze tafeltennis-medewerker) In de hoofdklasse versloeg Sparta afgelopen weekend Quick met 73 en werd hierdoor voor de achtste maal Nederlands kampioen. Ook onderaan is de strijd nu vrijwel beslecht, daar Treffers tegen PSV niet verder kwam dan een gelijk spel. NedLloyd bleef met 82 ruim de baas over Wifra, terwijl Sparta 2 zijn 100-zege bij Never Down behaalde. Smash herstelde zich uitstekend in de Overgangsklasse en verpletterde Rapid 3 met 100. De wedstrijd Jong Le venHBC werd door een incident niet geheel uitgespeeld en eindigde voor lopig in de stand 5-4 voor de gastheren. Achilles leed zijn zoveelste nederlaag. Ditmaal werden zij met 73 het slachtoffer van Hilversum 2. zal worden samengesteld. Sparta werd Zaterdag voor de achtste maal kampioen en dit ondanks al de pessimistische gedachten, dat het uitval len van Wim Stoop de hoofdstedelijke matadoren wel eens het einde van hun prachtige reeks kampioenschappen kon bezorgen. Bert Onnes, het jeugdige spe lertje, bleek echter een waardig opvol ger te zijn. Ongeslagen en met het fraaie gemiddelde 127—13 en nog twee wedstrijden te spelen zijn Cor du Buy, Will van Zoelen en Bert Onnes, dus wel duidelijk de sterkste combinatie in Nederland gebleken. Tegen Quick bleef du Buy ongeslagen al was de winst op Scheffer dan ook vrjj benauwd: 2220 en 2220. Van Zoelen en Onnes moesten beiden het hoofd buigen voor de jemge internationaal, terwijl Onnes ook nog van v. Ham verloor en van Broné pas in de derde game met 2119 kon win nen. Onderaan hebben PSV en Treffers gelijk gespeeld. Dit betekent weliswaar dat Treffers zijn ene punt voorsprong neg behoudt, maar waar de Eindhove- naren ongetwijfeld nog van NeverDown zullen winnen, ziet het er naar uit dat Heemskerk c,s, tot het spelen van de gradatie-wedstrijden zijn gedoemd. NedLloyd had het niet moeilijk tegen Wifra, dat het nog steeds zonder Wim Stoop meet doen, die al enige tijd ziek is. Den Breejen, die de open gevallen plaats van Kreuger thans inneemt, ver loor van Willemstein en Voormolen. Sparta Quick NedLloyd Wifra Sparta 2 Wibo Treffers PSV NeverDown 14 14 28 127— 13 14 10 4 20 86— 54 14 8 3 3 19 89— 51 15 7 3 5 17 80— 70 15 6 2 7 14 71— 79 14 4 5 5 13 71— 69 14 2 5 7 9 58— 82 14 3 2 9 8 50— 90 14 14 8—132 In de beide groepen van de Over- gangsklase, waarin R.K. teams uitko men, zijn thans de kampioenen bekend geworden. In C is het Rapid, dat de ti tel veroverde door een 73 zege op Tuindorp, terwfll in D Sparta 3 kam pioen werd door een ruime 82 zege op A VGA 2. In C kan Achilles, dat met 73 van Hilversum 2 verloor, het spelen van degradatiewedstrijden, prac- tisch gezien, niet meer ontlopen. Na een 13 voorsprong, die welicht nog groter had kunnen zijn, Mes sing verloor bijvoorbeeld nog on danks een 2013 voorsprong, was het plotseling uit met de bezoekers en kon geen punt meer gescoord worden. J. Oosterlaag weerde zich het beste dcor tweemaal te winnen, terwijl J. Smits voor de derde over winning, zorgde De ranglijst luidt hier thans als volgt: Rapid 16 15 - 1 30 124— 36 Barna 16 13 1 2 27 110— 50 Hilversum 16 13 - 3 26 9961 Tuindorp 16 8 2 6 18 80— 80 Sparta 4 16 6 2 8 14 78— 82 NedLloyd 2 16 6 1 9 13 72— 88 Hilversum 2 16 6 1 9 13 72— 88 UTTC 16 5 1 10 11 67— 93 Achilles 16 3 - 13 6 52—108 Quick 2 16 - 2 14 2 42—118 In D heeft Smash zich geducht ge weerd en een fraaie 100 zege behaald op Rapid 3, het team dat hopeloos on deraan staat. Hiermede hebben de Am sterdammers dus een einde gemaakt aan hun nederlagen van de laatste veertien 'dagen. Het was, hoe kan het ook anders, een weinig aantrekkelijke wedstrijd, waarin invaller Wensink ge lukkig nog wat fleur bracht.. Hij maak te een uitstekend debuut in de Over- gangsklase door ongeslagen te blijven. Tussen JongLeven en HBC is het he laas tot een incident gekomen, waar door de wedstrijd niet geheel kon wor den uitgespeeld en bij de stand 5—4 voor de gastheren moest worden afge broken. V. Duin, die door omstandighe den vroeg weg moest, speelde twee ma'al achtereen en versloeg Smit en v. d. Dries, maar moest het hierbij laten daar Leuven nog niet was verschenen. Waar HBC als geheel echter te laat was, moet worden aangenomen, dat de wedstrijd in een 64 zege voor Jong Leven zal worden beslist. Dit hebben wij dan ook, uiteraard onder voorbe houd, als zodanig in de ranglijst opge nomen. Bij JongLeven was v. Ga'len er niet bijzonder in en verloor twee maal, maar wen van Leuven, de enige HBC- er die Putman de baas kon. Wordt de uitslag inderdaad zoais wij verwachten; dan is JongLeven een goed eind uit de zorgen, maar blijft het voor HBC oppas sen geboden. Sparta 3 Heemstede 1 Disnie Smash Heemstede 2 HBC JongLeven TOG A VGA 2 Rapid 3 15 14 15 9 15 9 15 8 15 8 15 5 15 6 15 4 1 4 5 5 5 7 8 8 15 4 2 9 15 - - 15 28 11436 20 19 18 18 13 13 11 10 91— 59 78— 72 90— 70 85— 65 76— 74 65— 85 60— 90 69— 81 21—129 e bestt kans voor het filmfestival van Sao Paulo, om in weerwil van zoveel middelmatigheid aan films toch nog populair te worden is het feit, dat de prijzen schitteren door afwezigheid. Allen, die hebben inge zonden, hebben een of meer onderscheidingen gekregen in de vorm van een embleem, een medaille of een oorkonde. Wat Nederland betreft: voor onze films een embleem en een oorkonde, voor ieder delegatie-lid een medaille. En waarom dan geen prijzenVolgens de alleszins redelijke motivering van de Braziliaanse staatssecretaris, omdat het ov-zin is prijzen toe te kennen voor ten eerste de beste film, ten tweede de beste speler, ten derde de beste speelster, ten vierde de beste cameraman, enz. enz. met alle kopzorg voor de juiste dose ring buiten alle ■Mérites om. Zaterdag a.s. wordt in Amersfoort de interland wedstrijd NederlandBelgië gespeeld. Het Belgische team bestaat uit: Georges Roland, Pierre Dekemper en Jean Buyens. Nederland wordt ver tegenwoordigd door Cor Pelser, Cor du Buy en Will van Zoelen. Deze week gaat PSV in de Hoofdklas se zijn twee punten halen tegen Never Down, maar wacht Treffers waarschijn lijk een te zware opgave tegen Wifra. Achilles gaat een nederlaag tegemoet te gen Hilversum, maar JongLeven heeft tegen Heemstede 2 een bescheiden kans je. Voorts vermeldt het programma de R.K. derby SmashHBC, waarvan de eerste de beste papieren heeft. Voor de positie van de R.K.-teams is de wed strijd _AVGA 2TOG tenslotte zeer be langrijk. Winnen de Haarlemmers, dan is AVGA vrijwel zeker het kind van de rekening. De Nederlandse heren zijn voor de wereldkampioenschappen tafeltennis, die van 6 tot 14 April in Londen worden gehouden, in gedeeld in groep B met Hongarije, Japan, Roemenië, India, Portugal, Egypte en twee landen, die hun plaats nog moeten veroveren in voorwedstrij den. De Nederlandse dames zijn in groep B. opgenomen met Engeland, Wales, Tsjechoslowakije, Frankrijk, Zweden, Italië en Portugal. De laatste dagen hebben geen ver andering kunnen brengen in de een tonigheid der midelmatigheden. Er is één uitzondering: een gekleurd teken filmpje van Norman Mac Laren, die weet wat hij wil, het vak kent, de middelen beheerst en een fel-rhyth- misch spelr speelt met kleuren en lij nen. Hij zet min of meer het werk van Oskar Fischinger voort. Een wezenlijk verschil is er niet tus sen hen; beiden houden zich aan een muzikaal rhythme als basis voor de visuele beweging, maar Mac Laren durft nu en dan de muziek los te la ten en dan bereikt hij een bewonde renswaardige demonstratie van pure en zelfstandige filmbeweging. We heb ben menigmaal met hem samengeze- ten en over zijn werk gepraat. Zoais TT weten kunt, maakt hij zijn geluids effecten zelf. door ze op de geluids band te tekenen. Hij doet dat om De Fransman Remy heeft de eerste etappe gewonnen van de wegwedstrijd ParijsCote dAzur, van Parijs naar Nevers. Zijn tijd voor de 252 kilometer was 6 uur 27 min. 45 sec. Na hem plaatsten zich: 2. Filippi (It.); 3. De Delahaye (Fr.); 4. Meunier (Fr.); 5. Diot (Fr.). Fausto Coppi (It.), Hassen- forder, Redolfi, Bober en Lauredit (allen Fr.), Impanis (B.) en Van der Stockt (B.) werden met nog enkele anderen ex-aequo dertiende geplaatst in dezelfde tijd als Groussard. Woensdagavond heeft een ploeg van tien heren der Hilversumse zwemver. „De Robben" het Nederlands estafette record tien maal 100 meter vrije slag heren met niet minder dan 14.2 secon den verbeterd. De tijd van 10 min. 45.9 sec. door een ploeg van H.Z. en P.C. op 29 December 1940 in Den Haag gemaakt, werd daardoor teruggebracht op 10 min. 31.7 sec. De slechte organisatie van de Rallye van Monte Carlo van dit jaar heeft reeds heel wat beroering gebracht. In Engeland is er een sterke stroming om niet meer aan de Rallye deel te nemen en thans komt uit Scandinavië het bericht, dat de Noordelijke landen er evenzo over den ken. Konrad Brüde, voorzitter van de sportcommissie van de automobielclub van Noorwegen heeft verklaard, dat er in den vervolge geen Noorse equipes meer zullen deelnemen aan de Rallye van Monte Carlo. Toen h\j dit zeide, kwam hü juist uit een vergadering, waarop alle Scandinavische automobielclubs aan wezig waren. Brijde voegde er aan toe, dat de automobielclubs van Zweden, De nemarken en Finland met het Noorse standpunt volkomen aceoord gingen. (Van. onze cricketmedewerker) Te Port of Spain (Trinidad) begon gisteren de vijfdaagse crickeit-match tussen het vertegenwoordigende elftal van Trinidad en 'n elftal van de M.C.C. De Engelsen werden door Trevor Bai ley aangevoerd, daar Len Hutton zich wat rust gunde met het oog op de vier de testmatch die a.s. Woensdag aan vangt. Tot twee maal toe is de match vrij langdurig door regen onderbroken ge worden. Het aanvangsuur moest ruim een uur vertraagd worden en na lunch moest nogmaals een 90-tal minu ten gestopt worden. Met de lunch stond Trinidad op 36 voor 0, met de theepau ze op 84 voor 1 en het einde van de dag brak aan met een score van 166 voor 2 voor Trinidad. Captain Stollmey- er staat 88 not out. Er wordt op een mattingwicket gespeeld, voor de En gelsen natuurlijk vreemd, daar die aan graswickets gewend zijn. De verenigingen A.G.O.V.V., Ensche de, 't Gooi, G.V.A.V., Heerenveen en Sneek hebben zich telegrafisch tot het secretariaat van de K.N.V.B. gewend met het verzoek om, in verband met het voortdurend afkeuren van het Vitesse-terrein, voor haar geen wed strijden vast te stellen alvorens de ach terstand van Vitesse is ingelopen. Zij gevoelen zich ten zeerste gedupeerd door de gang van zaken en rekenen op medewerking. De wedstrijd tussen het voorlopig Nederlands hockey-elftal en een combi natie, welke als laatste oefening voor het Nederlands team geldt, dat op 28 Maart te Brussel tegen België uitkomt, zal Zaterdag te Laren worden gehou den; aanvang 16 uur. twee redenen. Ten eerste veroorlooft deze methode hem, zo onafhankelijk mogelijk te werken en dus zo per soonlijk te zijn als hij wil of kan, ten tweede levert zij allerlei economische voordelen op. Zijn pittig en voortvarend filmpje was de enige troost der laatste dagen. Voor de rest moesten we het doen met de Braziliaanse gangsterfilm „De weg van de misdaad", die men ook de titel „Asphalt jungle" of „Crime does not pay" had kunnen geven, maar die dan ook alleen maar de titel met die knap pe films gemeen zou hebben. Het is de langdradige geschiedenis van een stel zware jongens, die een voor een aan de misdaad ten gronde gaan. Frankrijk heeft het nog geprobeerd met „Le blé en herbe" van niemand minder dan Claude Autant Lara. Lara laat ons kennis maken met een zestienjarige knaap, die weifelt tussen een vrouw van veertig en een meisje van zestien. Weifelen is eigenlijk het woord niet, want de jongeling laat zich vlot inpalmen door de dame. die de leeftijd van zijn moeder heeft en ziet dan weer op het nippertje in, dat hij beter past bij het meisje dat hem be mint. Het verhaal speelt zich af in een badplaatsje en het is onze schuld niet, dat we vrij veel overeenkomst zien met Yves Allëgrets „Une si jo lie petite plage". Het hele geval, aan een roman van Collette ontleend, is in alle opzich ten beneden het talent van Autant Lara. En dat Oostenrijk ook hier heeft meege- dongen met „1 April 2000" is een mede deling, die we voor kennisgeving kun nen aannemen, daar wij deze film reeds bijna een jaar geleden uitvoerig hebben besproken Een officiële en feestelijke sluiting van het festival heeft niet plaats ge had. Vrijwel alle gasten zijn .naar Rio gevlogen, waar de zon loodrecht op de mensheid staat, zonder door een wolk te worden gestoord. Hier worden nog enkele recepties afgewerkt, relaties ge prolongeerd, Nederlandse families be zocht, autotochten gemaakt in en buiten de overweldigende stadvoor zover carnaval daarmee accoord' gaat. Want het uitgelaten feest tiranniseert, het verkeer en het zakenleven van het mid daguur tot diep in de nacht. Ik zal la ter proberen de razernij te beschrijven, die zo anders is dan onze Brabantse en Limburgse feestviering, dat wij er part noch deel aan kunnen hebben en ons tot kijken moeten beperken. Iedere po ging tot deelneming moet mislukken. Men kan gissen naar bedoelingen, men begrijpt ze niet, noch in de luxueuze zalen van de beroemde boulevard Co pacabana, noch in de uitgestrekte volks buurten van de Rio Branco, waar hon derdduizenden tot opgewonden dron kenschap geraken zonder een druppel alcohol. Het is een prestatie. Dbg. De Indonesische minister voor Verbin dingen, ir. Roosseno, heeft, naar het dagblad „Sin Po" meldt, medegedeeld, dat de delegaties van de K.L.M. en de Indonesische regering, die sedert enige tijd onderhandelingen hebben gevoerd, zijn overeengekomen, dat de Indonesi sche regering alle aandelen, die de K.L.M. heeft in de „Garuda Indonesian Airways", a pari zal overnemen. De tot dusver behaalde resultaten van de „Willem Barendsz" zijn ten achter gebleven bij die van het vorige seizoen. Uitzonderlijk slechte weersomstandigheden hebben de ac tiviteit van de vloot, aanzienlijk belemmerd. Op 28 Februari had de Willem Barendsz to taal geproduceerd 10.802 ton traan en 1.081 ton spermolie, (645.1 blauwe walviseenheden) zijnde 5.46 procent van het per die datum door alle expedities tezamen gevangen aan tal eenheden. In het vorige seizoen bedroeg de productie over een nagenoeg gelijke pe riode 14.082 ton traan en 320 ton spermolie, zijnde 6.18 pCt. DELFT Cand. civiel-ingen.: A. Dijk stra, Delft, J. Hoeke Delft en J. Madsen, Velp, cand. werktuigkundig ingen.: H. Jansen, Zwolle; cand. vliegtuigbouwkundig ing.P. Linssen, Nijmegen; ingenieurs examen civiel-ingenieurG. v. d. Bogaer- de, Alkmaar, P. Breedland, Baflo, A. van Busschbach, Delft, H. Cuypers, Delft, J. v. Dam (met lof), 's-Gravenhage, J. Dol, Rot terdam, J. den Duik, 's-Gravenhage, J. Gerritze, Amsterdam, M. Gobee, Hilversum, G Hardenberg (met lof), Amsterdam, C. ten Haven, Wassenaar, H. Hensel, Amster dam, T. Hoolsema, Amstelveen, M. Kleijn, 's-Gravenhage, P. de Lange, Delft, H. Meije- rink, Hattem, W. Ras, Ooltgenpslaat, A. Reijntjes, Hengelo (O.j, C. Rodenburg, Utrecht, K. Romün, Delft, W. Tromp, Hil versum, B. Weijers, Zuid-Beijerland. L. Wittink, De Wijk, H. van Wijngaarden (met lof), Bergambacht en L. Zoetemeijer, Al phen aan den Rijn. Hoera! ik ben het eerst klaar Sie und Er Te Amersfoort is opgericht de be roepsvoetbalvereniging „Amersfoort". wijs Congres, 22.45 caus., 23.00 nieuws 23.15 gram. ENGELAND, BBC home service, 330 m.13.25 gevar. muz., 16.40 ork.conc 19.30 gevar. muz., 21.05 gevar. muz.. 23.15 pianorecital. BBC, light progr., 1500 en 247 m. 12.15 lichte muz., 13.15 fabrieksfanfare. VRIJDAG HILVERSUM I, 402 m. VARA: 7.00 nieuws, 7.13 gram., 8.00 nieuws, 8.18 gram., 8.45 huisvr., 9.00 gym. vrouw, 9.10 gram., 9.35 schoolradio. VPRO: 10.00 caus., 10.05 prot. pr. VARA: 10.20 kleu ters, 10.40 gram., 11.00 voordr., 11.20 gram. AVRO: 12.00 int. muz. parade, 12.33 sport. 12.48 gram.. 13.00 nieuws, 13.15 gram., 13.20 dansmuz., 14.00 huls- J?-45 ork.conc., 16.00 dansmuz., 16 45 vrouw, 14.20 strijkkwartet, 14.50 voordr., lichte muz., 18.00 gevar. muz., 20.00 ge- 15.10 gitaarspel, 15.30 lichte muz. VARA: var. muz., 23.20 gevar. muz., 0.20 lichte 16.00 gram., 16.30 muzikale caus., 17.10 muz. 18.15 NORDWESTDEUTSCHER RUNDFUNK 309 m.: 12.00 lichte muz., 13.10 gevar muz., 16.00 kamermuz., 19.30 Moses und Aron, opera, 22.25 gevar. muz., 0.30 lich te muz., 1.15 gevar. muz. jeugd, 17.40 gram., 18.00 nieuws, 18.15 accordeonork. en solist, 18.45 hoorspel, 19.00 jeugd, 19.10 meisjeskoor. VPRO: 19.30 hoorspel, 20.00 nieuws. 20.05 boek, 20.15 voordr. en piano, 20.30 Benelux. 20.40 caus. VARA: 21.00 jeugd. 21.35 instr. kwartet en solist, 21.55 buitenl. weekoverz., 22.10 gram. VPRO: 2.40 caus., 22.45 prot. pr. VARA: 23.00 nieuws 23.15 gram. HILVERSUM H, 298 m. KRO: 7.00 nieuws, 7.10 gram., 7.15 gym., 7.30 gram., 7.45 Morgengebed. 8.00 nieuws, 8.15 FRANKRIJK, nat. programma, 347 m.: 12.30 ork.conc., 20.00 Colomba, opera 23.00 cellorecital. BRUSSEL, 324 m.: 11.45 koorzang. 15.3(1 kamermuz., 16.10 ork.conc., 17.10 lichte muz., 19.40 volksliederen, 20.15 ork.conc gram., 9.00 vrouw, 9.45 schoolradio, 10.00 en koor. 21.20 ork.conc. en koor chansons, 10.30 kamerork. en solist, 10.55 gram., 11.00 zieken. 11.40 kamerkoor, 12.00 Angelus, 12.03 gram., 12.33 Musette- ork., 12.55 zonnewijzer. 13.00 nieuws. 13.20 bariton en piano, 13.45 vrouw. 14.00 amus.ork., 14.30 Hier Vrij Europa. 15.00 schoolradio. 15.30 kamermuz., 16.00 zie ken, 17.00 jeugd, 17.15 kinderkoor, 17.35 piano, 18.00 Radio Onderwijs Congres, 18.15 amus.muz., 18.40 Radio Onderwijs 484 m.: 14.00 ork.conc., 16.05 llchtp muz., 17.30 pianorecital, 22.15 jazzmuz ENGELAND. BBC. European Service Uitz. voor Nederl. 224 m.: 22.00 Nieuws Hoe de weekbladen het zien. Nieuw» films. WIJ KIJKEN NAAR TELEVISIE. NCRV: 20.15 Journ. en weerber. 20.30 Congres, 18.52 act.. 19.00 Nieuws, 19.10 Teatro dei piccoli di Prodrecca. Italiaans regeringsuitz., 10.30 gram.. 19.45 Radio Onderwijs Congres. 21.30 Radio Onder- marionetentheater. ting. 21.30-21.40 Dagslui-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1954 | | pagina 7