Clvah» fjj&cckkJ*- :r:,::'S;ïEï BICAMSS, Voorjaarsbeurs voor de vrouw geopend Vooruitzichten voor tuinbouw zijn vrij goed WatVORMBALANS? Acht maanden geëist tegen aan nemer wegens meineed Eerste leidersbijeenkomst van C.K.V. in Haarlem CORONA ROYAL Beroep van huisvrouw het meest ingewikkelde en oudste op aarde Jonge Toon kunstenaars Fusie: wijs en verstandig besluit Bakker kampioen judo in Haarlem «£2 Veel omvattend programma Wilt U een nieuw rijwiel kopen? A. v. d. BOGAARD JAN VAN DER PIGGE I VRIJDAG 12 MAART 1954 A. Roosloot schildert 40 jaar bij N.S. te Haarlem Auto rijdt lantaarnpaal omver Burgerlijke Stand „De Vooruitgang" Beverwijk Aandacht voor proeftuin Bij Floresstr. 15, Tel. 16548 KOMT U EENS KIJKEN? VORMBALANS is evenwicht in vorm en lijn EEN DEEL VAN UW LEVEN!! Prijzen vanaf resp. f 14.90, f 12.75 en f 2.95 SPECIAALZAKEN HAARLEM-N. en omgeving: Gen. Cronjésfraaf 52 - Tel. 18104 K 2500 HAARLEMSE RECHTBANK Officier van Justitie: „een louche zaakje" Filmvoorstelling voor leden B.A.B. Telefoneren met Maastricht Show in eigen lunchroom Hondententoonstelling te Parijs Welsh Terriers uit Aerden hout winnen hoofdprijzen Waterstanden Provisieregeling 1954 Z ANDVOORT Dat T afeltennis Geel-Wit II kampioen Promotie naar de 2e klasse Clubgebouw Kennemer- sportpark nagenoeg gereed „Eendracht maakt macht" Gegadigden opgeroepen voor de 60 woningen Huwelijk Aart van Dobbenburg SANT POOR! Hoofdleidster kleuterschool J. Raayen 25 jaar bij de Reiniging BLOEMENDAAL SUBSIDIE SEMINARISTEN B. en W. zijn bang voor precedent UITBREIDING R.K, JONGENSSCHOOL TE OVER VEEN Verkeerscursus begint Maandag Gemeenteraad Bouwkaswoningen Verklaring straatnamen Vanmorgen is onder belangstelling van vele genodigden de twaalfde Haar lemse voorjaarsbeurs voor de vrouw IC'54 in het Krelagehuis door burgemees ter mr. P. O. F. M. Cremers van Haar tem geopend. In een feestelijk met bloemen versier de zaal heeft mevr. A. Hamaker-Wil link, presidente van de afd. Haarlem en omstreken van de Ned. Ver. voor Huis vrouwen, die de genodigden, onder wie mevr. de Vos van Steenwijk, echtgeno te van de commissaris van de Koningin in Noord-Holland, en afgevaardigden van verschillende Haarlemse instanties, wethouders en raadsleden, van harte welkom geheten. In kort bestek memo reerde zij het ontstaan van de voor jaarsbeurs. De taak van de moderne huisvrouw noemde zij in deze tijd zeer omvangrijk, terwijl men daarnaast te vens mag bedenken, dat ongeveer 80% van het gezinsinkomen door handen van de huisvrouw gaat. Het is daarom goed dat de bezoeksters attent worden gemaakt op de moderne wijze van het doen der huishouding. Op de voorjaars beurs krijgt de huisvrouw een inzicht v.elke artikelen op de markt worden gebracht, Zij noemde de Haarlemse beurs een jaarmarkt van betekenis, waarop telkens vele tienduizenden da mes komen. De heer Warmer, lid van de commissie voorbereiding, gaf een over- Op de kamermuziekavond, georgani seerd door het Comité voor jonge toon kunstenaars, traden op de altvioliste Renata Weisz, de sopraan Neiy de Bock en de pianiste Wiep Zijlstra. Het pro gramma was veelomvattend, gevarieerd en belangrijk. Renata Weisz speelde de mooie, echt- vioiistisch geschreven solo-Suite N 2 van Max Keger. Een werk, waarin de sonore klank en het grote volume van de alt viool uitstekend tot hun recht komen. Daarnevens geeft het de spelers volop gelegenheid hun techniek en niet min der hun muzikaliteit en stijlbegrip te demonstreren. In alle opzichten voldeed het spel van Renata Weisz. Met dit solo- werk boeide zij in hoge mate, vooral met het indrukwekkende nndante. Bijzonder opvallend was de rake typering van de vier onderdelen. Dit laatste moet ook worden gezegd van de Milhaud-Sonate met piano. Ieder onderdeel spreekt direct aan en houdt de aandacht gespannen. Ook hierin vormde het langzame deel, een Air, uit muzikaal oogpunt het hoogtepunt. In dit werk begeleidde de pianiste verdien stelijk, zij sloot zich correct bij de op vatting van de altvioliste aan. Iets, dat ook opviel in de begeleiding van de zangeres, hoe wijd uiteenlopend het ka rakter van de liederen ook was. De sopraan droeg sierlijk en met goede voordracht liederen van Purcell en Scarlatti voor. Daarnevens een Han- del-aria en door Pijper en Hengeveld bewerkte Oude Nederlandse en f ranse liederen. In die met Franse en Italiaanse tekst kwam haar licht, fijn getimbreerde stem het beste uit. Dit genre ligt haar stem voortreffelijk, voelt de zangeres uitmuntend aan. De Handel-aria stellen wy ons statiger van uitdrukking en met groter klankvolume en de zang in ta melijk hoge ligging iets losser en vrijer en klankrijker voor. Daarentegen zijn de adembeheersing, uitspraak en bovenal de muzikaliteit prijzenswaardig. Onwil lekeurig vraagt men zich af: is deze stem niet eerder mezzo- dan hoge so praan? Voor deze kamermuziekavond werd meer dan gewone belangstelling ge toond, maar zijn er onder de jonge toon kunstenaars geen beoefenaars van het strijkkwartetspel? Zelden, zeer zelden hoort men deze edelste vorm van intie me muziekkunst. O. K. De schilder eerste klasse, tevens eer ste klas schilder, A. B. K. Roosloot werkt op 1 Maart veertig jaar bij de Nederlandsche Spoorwegen te Haarlem. De heer Roosloot kwam bij de Centrale Werkplaats veertig jaar geleden als zodanig in dienst gn dezelfde functie heeft hij steeds gehouden tot eigen vol le tevredenheid. De jubilaris heeft zijn leven doorgebracht temidden van rij tuigen, want al voordat hij bij de Spoorwegen in dienst trad, schilderde hij bij een burgerbaas dergelijke voer tuigen op. En nu zijn het de moderne spoorrij tuigen waaraan de heer Roo sloot zijn krachten wijdt Hij heeft ze zien komen en gaan, de oude stoom treinstellen, de „stofzuigers", de diesels en het nieuwste treintype, de „blauwe engel". Neen een wagen heeft voor de heer Roosloot bepaald geen geheimen meèr. Zijn werk is bijna zijn hobby; zelfs in zijn vrije tijd hanteert hij ijve rig de verfkwast. Bijna, want zijn echte hobby is de turnsport. Bijna 25 jaar is hij lid geweest van „Convordia" en ja renlang was hij gymnastiekleraar bij 't St. Franciscus Liefdewerk. Vannacht om half één reed een per sonenauto in de Frans Halsstraat een lantaarnpaal omver. De bestuurder reed echter door, maar de Haarlemse politie kon hem achterhalen. Het was een 39- jarige vertegenwoordiger uit Haarlem. Het bleek, dat de auto bij de botsing zwaar beschadigd was geworden. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. De Haarlems politie verzoekt dege nen, die getuigen zijn geweest van de botsing zich te melden bij de Verkeers politie, Lange Wijngaardstraat. GEBOREN: M. J. WormgoorSnel, 2 zns. A. M. A. Schelvisvan Dam, z. J. J. RondeKemme, z. G Bonker.burg Klinkert, z. J M. SnelVermeer, z. J. M. P. SernéPeters, z. G Hoffschlag— Bakker, d. G. M. van den BergTuip, d. L. J. StoopSchuijt, d GEHUWD: H. Meijer en L. J. Wijs hake. A. Kruyff en F. de Vries. J. Ro- zendaal en P. M. Dam. OVERLEDEN: A. D. Morel, 90 j„ Westerhoutpark. L. BriedéRonge, 43 Oudaenstraat. A. Pelsma, 78 j., Generaal de Wetstraat. zicht van de werkzaamheden, welke de afgelopen maanden werden verricht. Ondanks het feit. dat de beurs meest fabrikanten telt, achtte hij deze voor de Haarlemse middenstand van groot be lang. De middenstanders zijn in staat cm in hun winkels de aandacht van het publiek te vestigen op bepaalde artike len. welke in het Krelagehuis door de producent worden geëxposeerd. Daarna was het woord aan Haarlems burgmeester, di verklaarde, dat de huis vrouw het ingewikkeldste en oudste be roep op aarde heeft. De overheid is voorts sterk geïnteresseerd bij deze beurs. In de loop der jaren is de ver- houding burger-overheid van heel an- Burgemeester P. O. F. M. Cremers en de heer H. Vermeulen, de organisator van der aard en omvang geworden. Ook de de beurs, bezichtigen de stands op de Haarlemse voorjaarsbeurs, welke non- betrekkingen tuisen bedrijfs- en be- roepsleven is totaal veranderd. Tot slot zei de burgemeester, dat de gemeente dankbaar gestemd was jegens de dames en heren, die zich ingespannen hebben om de voorjaarsbeurs 1954 te doen ver werkelijken. Hij hoopte dat het een groot succes zou worden en dat tien duizenden huisvrouwen uit Haarlem en omgeving de gang naar het Krelagehuis zouden ondernemen. morgen officieel geopend is. De in het Centrum gehouden jaarver gadering van de aanvoerdersvereniging der B.E.T.-veiling „de Vooruitgang' kenmerkte zich door een druk bezoek De voorzitter de heer J. Böhm heette in zijn openingswoord speciaal welkom de Rij kstuinbouw-consulent, ir. G. W, v. d. Helm, de chef van de Proeftuin, de heer v. d. Peet en de directeur der vei ling de heer A. Duin. Zoals gebruikelijk gaf de heer Böhm een kort overzicht over het jaar 1953 De voorjaarsgroente heeft een nogal langgerekt seizoen gehad waardoor de spinazie een behoorlijke prijs kreeg. Dit kan ook gezegd worden van de aardbei en. De speciale keur, die in 1953 op de aardbeien werd' gebracht, heeft heel goed voldaan. De naam die de Bever- wijkse aarbei hierdoor weer op de Hiermede was de twaalfde Haarlemse voor jaarbeurs voor de vrouw geopend. De genodigden begaven zich vervolgens in het gebouw, waarin de vele stands op smakelijke en soms originele manier zijn ingericht. Een muziekje zorgt voor een aangenaam verblijf, terwijl door de vele nieuwtjes de belangstelling van de bezoeksters tot het einde toe geprikkeld blijft. Zoals gebruikelijk zijn er dage lijks verschillende demonstraties en ook de modeshows ontbreken niet op het appèl. Nieuw is voorts een expositie van reproducties van bekende schilders. Adveftentt» zijn alle modellen in diverse kleu ren aanwezig. Betaling in overleg. BIOSCOPEN: REMBRANDT: Europa '51", volw. Tijden 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. PALACE: „Verwaarloos de liefde niet", 14 j. Tijden 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. LIDO: „De verovering van de Mount Everest", a. 1. Tijden 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. FRANS HALS: „De slag om Stalingrad", 14 j. Tijden 2.30, 7 en 9.15 u. Zo. 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. CITY: „Pijlen der Kiowa's", 14 j. Tijden 2.15, 7 en 9.15 u. Za. en Zo. 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. ROXY: „Zonen der Sioux", 14 j. Tijden Vr. en Za. 2.30, 7 en 9.15 u. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Ma. tot en met Do.: „In de macht der gangsters", 2.30 en 8 uur. MINERVA: tot en met Zondag „Jeux in- terdits", 14 j. Vr. 8.15. Za. 2.30, 7 en 9.15. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Ma. tot en met Wo. „Anna Karenina", 8.15 u. Vrijdag 12 Maart Concertgebouw: N. Ph. O., jeugdconcert. Soliste Tineke de Smidt, piano 16.15 en 19.30 uur. Frans Halsmuseum: Kamermuziekavond, 8 uur. Zaterdag 13 Maart Stadsschouwburg: „Het Rotterdams To neel" in „Het geiteneiland", 8 uur, TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum, Groot Heiligland 62 Groepsportretten van Frans Hals in nieu we formatie, benevens permanente expo sitie van recente aanwinsten uit de Re cuperatie. Dageiijks geopend van 1015 u en des Zondags van 13-—16 uur. Teylers Museum: Tentoonstelling van etsen, gravures en tekeningen van Jacques Callot, Geopend van 11—5 uur (behalve Maandag). Het Huis met de Kogel, Spekstraat 12. Ten toonstelling van recente werken van H. F. Boot. Geopend van 1018 uur. Kunsthandel Bier, Groot Heiligland 66, Oud-Chinese Kunst. Huis van Looy: Interscholaire expositie. Geopend 1017 en 19.3022 uur. Zondag 1417 uur. Krelagehuis, Leidsevaart: Haarlemse Voorjaarsbeurs voor de vrouw. Geopend van 10—17 en van 19—23 uur. Advertentie DAMES, Alléén WALA bezit het geheim van de perfecte vormbalans voor elk figuur. Door een zeer verfijnd maatsysteem en de uitzonderlijke coupe geeft WALA steun op de juiste plaats, corrigeert onvolkomen heden en geeft een prettig vrije elegante houding. Overtuigt U zich toch, hoe noodzakelijk het is Uw WALA Corset, Gaine en Beha te pas sen. U past toch ook andere kleding en.... voor WALA-artikelen is dit nog veel belang rijker, temeer omdat deze de grondslag zijn voor Uw bovenkleding en mede omdat het in zo nauw verband staat met Uw gezond heid en Uw charme. Laat U zich adviseren door onze vakkun dige verkoopsters, wat U tot niets verplicht. Het is Immers WALA is als confectie niet te evenaren en maakt door genoemd systeem maatwerk totaal overbodig. 99 A'DAM - N.: ZAANDAM: Mosplein Westzijde 7, Telefoon 60144 K 20 Telefoon 3320 K 2980 De Officier van Justitie bij de Haarlemse Rechtbank eiste Donder dagmiddag tegen de 39-jarige aanne mer A. K. uit Beverwijk een gevan genisstraf van acht maanden, omdat hij in een civiele procedure, die in September van het vorig jaar bij de Haarlemse kantonrechter diende, als getuige meineed zou hebben gepleegd. De raadsvrouwe van verdachte, mr. Boekman, vroeg echter op juridische gronden vrijspraak. De getuige A. v. K. uit Driehuis ver telde omstandig de geschiedenis rondom deze kwestie. Hij was namelijk met zijn patroon S. overeengekomen, dat zij sa men een auto zouden kopen en deze weer verkopen. De winst zou broeder lijk worden gedeeld. Zij kochten een auto voor f 1300.en verkochten hem in Amsterdam voor f 2500.v. K. kreeg echter f 100.— van de f 600. waarop hij recht had. Later had getuige met zijn patroon S. moeilijkheden gekregen en ontslag ge nomen. Intussen had hij een advocaat in de arm genomen om op die manier in het bezit te geraken van zijn rechtma tig deel. Ook ging hij zaken doen met verdachte K. Op een goede dag vertrok ken zij naar Amsterdam, zo verklaar de v. K., waar zijn nieuwe baas in een café S. ontmoet zou hebben die met hem over v. K. sprak als een sufferd, die zich met een kluitje in het riet liet sturen. Verdachte had dat achteraf aan v. K. verteld, waarop deze zijn affaire met S. verhaalde. K. schijnt onder de indruk tez ijn gekomen en gesuggereerd te hebben, dat hij wel bereid was zwart op wit te verklaren wat hij van S. verno men had. Des avonds werd de verklaring inder daad geschreven en verdachte verkeer de in de veronderstelling, dat hij nu van de hele soesah af zou zijn. Maar vo rig jaar September werd hij door de ad vocaat, mr. J. A. P. C. ten B. uit Haar lem, opgeroepen als getuige in de zaak van H. Hij toonde echter niet de min ste zinte verschijnen, temeer daar hij van v. K. f 60.kreeg; bovendien moest hij voor dit grapje helemaal uit Den Helder komen. Na de tweede dagvaar ding was hij echter op komen dagen en heeft tijdens het getuigenverhoor voor de kantonrechter alles herroepen, wat hij op papier had gezet. Hij zei van de hele kwestie niets af te weten en eerst op de hoogte ervan te zijn gekomen, toen hij de dagvaarding had thuis ge kregen. Ook gistermiddag hield verdachte vol, dat er geen ontmoeting tussen S. en hem in Amsterdam had plaats gevonden. S„ die door de raadsvrouwe als getuige a decharge was opgeroepen, bevestigde de verklaring van K. Leden van de vereniging „Buurtbe- lang AerdenhoutBentveld" kunnen Woensdag 17 Maart in restaurant „Boe- kenroode" een film bijwonen over ver schillende steden en landen, waarbij vooral de nadruk zal vallen op het na tuurschoon in deze gebieden. De film zal worden toegelicht door de heer H. C. Verkruysen. Aanvang 8 uur. Maandag 15 Maart zal de abonnékop- peiing tussen de geautomatiseerde net ten van het technisch district Haarlem en die van de technische districten Maastricht en Venlo in dienst worden gesteld. De aangeslotenen in het district Haarlem kunnen dan alle nummers in de geautomatiseerde netten van de dis tricten Maastricht en Venlo doorlopend rechtstreeks kiezen. „Maar waar komt die verklaring dan vandaan?" „Ja, ik heb dat papier ondertekend, nadat ik in een café enkele borreltjes had gedronken. Ik weet er niets van. En alles komt uit de koker van van K" De Officier van Justitie vond het maar een louche zaakje en achtte het ten las te gelegde bewezen. Over veerteni da gen zal de rechtbank uitspraak doen. Wanneer wij bij het binnentreden van de lunchroom van V. en D. de chef van deze afdeling gewaar worden, begrijpen wij, dat hij nu niet bepaald ingenomen is met het feit, dat hij gedurende en kele middagen zijn afdelingen in dienst moet stellen van de aldaar te houden shew. Dat betekent voor hem, dat de omzet relatief minder zal zijn, doch wanneer met deze show resultaten bereikt wor den, die men er van verwacht, mogen anderen weer dankbaar zijn. Genoemde firma brengt geen voor- jaars- of zomercollectie, doch toont op zeer goed verzorgde wijze de basis, om de pasvorm van japon of pakje volko men tot zijn recht te doen komen, na melijk het goede corset. Lady-speaker is mevr. Eüa'sSmit en zij vertelt bij elk getoond m'odel' de bij zonderheden en voor Welk figuur het bestemd is. Er zijn zes mannequins, die elk een bepaald type weergeven, zoals het zeer jeugdige, het sportieve, daar naast de meer geposeerde vrouw en een die een grote maat vertegenwoordigt. Er is dus aan elke groep gedacht, zodat iedere bezoekster iets voor haar zelf leert op deze instructieve show. Wan neer een ieder na afloop van dit uurtje er van overtuigd is, dat bij de aankoop van een corset, b.h., corselet of gaine, passen noodzakelijk is, en zich laten ra den door vakkundig personeel, mag deze Twilfitshow volkomen geslaagd he ten. (Van onze verslaggever) Wederom is duidelijk tot uiting ge komen, dat de fusie van I.V.C.B. en K.N. V.B. een wüs en verstandig besluit is geweest. Want niet alleen is het spel- technische peil van ons katholiek voet bal vooruitgegaan om niet te spre ken van het voordeel op organisato- risch-technisch gebied maar ook het principiële niveau is, mede door de ver lichting van materiële zorgen, omhoog gebracht. De katholieke sporthond kan nu immers grotere aandacht wijden aao problemen en kwesties, die op moreel, dikwijls paedagogisch terrein naar vo ren komen. Hij heeft nu meer gelegen heid om bestuurders en leiders te in strueren over en te wijzen op hun ver antwoordelijke positie in het sportleven, dat een steeds belangrijker plaats in de huidige maatschappij gaat innemen. De Commissie Katholiek Voetbal in de af deling Haarlem is zich dan ook van de instruerende taak terdege bewust en actief als zij steeds is, heeft zij een serie van vijf discussie-avonden georgani seerd voor bestuursleden en jeugdlei ders. Gisteravond heeft rector W. Grim bergen, de diocesane geestelijk adviseur N.K.S., de eerste avond verzorgd. Als kenmerkend voorbeeld van de prettige samenwerking tussen de neutrale en katholieke afdelingen in Haarlem noe men we de aanwezigheid van de voor zitter van de H.V.B., de heer Van der Aart. Rector Grimbergen begon met het ver schil aan te stippen van de vroegere bijeenkomsten en die van thans, die meer op het practische gericht zijn. De tijd van leuzen is voorbij. Men moet bewust leven, het negatieve geplaatst zien tegen de positieve achtergrond. De inhoud, vorm en methoden van het ver enigingsleven zijn veranderd, men moet het oog richten op de menselijke ka„.t, op zichzelf en vanuit de dan ontdekte waarden gaan opbouwen en aan ande ren het goede overgeven. De adviseur legde cr de nadruk op, dat men door innerlijke beleving, door na te denken en dan te formuleren overtuigingskracht krijgt. Iets, dat van enorme betekenis is voor een goed en verantwoord leider schap. „Heeft de sport mij rijker ge maakt?" de titel, waaronder deze causerie werd gehouden werd ter dege besprokén en ter overweging en discussie voorgelegd. Door resp. het accent te leggen op „sport", „mij" en „rijker", kon een detailbespreking vol gen. Details, die, ontrafeld, toch weer naar het uitgangspunt van de inleiding voerden, n.l. het ontdekken van het „zijn", het „mens zijn" in zich zelf. Men moet eerst zichzelf leren kennen, om anderen iets mee te kunnen geven. Dus moest men zich verplaatsen in de geest van de sportbeoefenaar, die men zelf was en dan vanuit het heden kijken naar de resultaten, welke in het verleden door de sport zijn bereikt; niet alleen lichamelijk, maar ook geestelijk. De harmonische lichamelijke ontwikke ling heeft natuurlijk haar invloed op de ziel vandaar ook de zegenrijke in vloed van de sport, mits op de juiste wijze beoefend maar meer nog moet de geestelijke groei de aandacht heb ben. Dan krijgt men de juiste lijn, die omhoog gaat, omdat men. zich kind van God weet. En uit al deze ervaringen het gekris talliseerde over te brengen op de jeugd, die aan de leiders is toevertrouwd, is de taak van de katholieke verenigingsman. Na deze inleiding werden door rector Grimbergen practische vragen over het voorgaande ter discussie voorgelegd aan de in werkgroepen verdeelde aanwezi gen. De heer Van Turnhout bedankte de adviseur voor zijn kernachtig betoog en zijn uitleg. Een zeer interessante avond, die be loften inhoudt voor de toekomst. (Van onze verslaggever) Met enige schroom betraden wij gis teravond het Concertgebouw om de judokampioenschappen bij te wonen. Wij zijn echter niet in een heupzwaai genomen en konden na aflgop rustig de zaal verlaten. Onder auspiciën van de Ned. Judo en Jiu Jitsubond werden deze wedstrijden georganiseerd door de Judo vereniging Haarlem m.m.v. leerlingen van de Sportacademie Nauwelaerts de Agé. Ze zijn een groot succes geworden, ook uit oogpunt van propagandistische waarde. Er werd fraaie en dikwijls spannende strijd geleverd, getuige het feit, dat bij enkele kampen de scheids rechter de overwinnaar aan moest wij zen. Per band (het teken van de graad van geoefendheid) werd om de titel ge vochten. Daar de deelnemers gele en oranje band te talrijk waren, werden voorwedstrijden georganiseerd voor deze categorieën Kampioenen: Gele band: J. v. Groenenstijn; Oranje band: G. Hen- neveld; Groene band: H. v. Oosten. Al len door puntenoverwinningen. Bij de hogere categorieën moest een arbitrale beslissing na 2 x verlenging T. Jantzen (blauwe band) en H. Bij kerk (bruine band) tot kampioen uit roepen. De laatste werd dus Kyu-kam- pioen. Bij de zwarte band (le dan) behaalde J. Feith de titel op magistrale, wijze. In de finale totale kampioenschap moest de reus Feith het echter afleggen tegen Bakker, nadat de Ned. kampioen zwaar gewicht v. d. Geest door Feith naar de kant was gewezen. Bakker is dus alge meen judo-kampioen van Haarlem. Onder auspiciën van het Franse mi nisterie van Landbouw heeft de Société Centrale Canine de France van 28 Maart een internationale hondenten toonstelling in het Pare des Expositions te Parijs gehouden. Voor beider sexe was het landelijk en interlandelijk kampioenschap te win nen. Er waren 1216 ingeschreven exem plaren uit 7 verschillende landen aan wezig. De beoordeling was aan een in ternationale jury opgedragen. De heer F. M. Heerkens Thijssen uit Aerdenhout nad drie zijner Welsh Terriers inge schreven. Zijn Caiach Country Lad wist bij de reuen het Franse kampioenschap OP zijp naam te krijgen, terwijl de tëef Marthyr's Mighty Fine Country Beau ty tot Frans kampioene werd uitgeroe pen. De 12 maanden oude reu Festead Foremost behaalde in de jeugdafdeling de eerste prijs met kwalificatie „uit muntend". Tot slot wisten de twee eerst genoemde Welsh Terriers de titel van Internationaal Schoonheidskampioen te verwerven. Van de teef Marthyr's Migh ty Fine Country Beauty, winnares van de grand-prix de France, werden uit voerige opnamen gemaakt voor de Fran se televisie. De tentoonstelling trok over de 300.000 bezoekers aan. Dat de drie Nederlandse inzendingen uit Aerdenhout met de topprijzen en alle te behalen titels huiswaarts konden gaan is een éclatant succes voor ons land, temeer, daar alle drie exempla ren door de eigenaar zelf waren ge trimd en voorgevoerd. Vrijdag 12 Maart Hoog water: 9.12 u. en 21.54 u. Laag water: 4.29 u. en 17.05 u. Zaterdag 13 Maart Hoog water: 10.36 u. en 23.32 u. Laag water: 5.35 u. en 18.26 u. binnenlandse markt heeft gekregen, is heel goed. Na de aardbeientijd is het met de groentenhandel bergafwaarts gegaan Met nadruk wees de voorzitter er op dat de kwekers ondanks de slechte prij zen toch steeds de grootste zorg aan de producten moeten blijven besteden. Dit heeft nu wel eens iets te wensen over gelaten. De verhouding met de directeur der B.E.T.-veiling de heer A. Duin is weer prima geweest. De vooruitzichten voor 1954 geven een gerechtvaardigde hoop dat met ge. zonde ijver en Gods zegen wij als tuin ders weer mogen rekenen op een mens waardig bestaan. Hierop volgend bracht de heer Nij man Jr zijn jaarverslag uit, dat getuig de van eea druk veilingsjaar. De omzet lag f 28.790 lager dan in 1952. Er is nogal veel te doen geweest over het vroegere aanvangsuur der veiling. Men is in 1953 om 10 uur begonnen met veilen. Hoewel de handel hiertegen in het begin scherp ageerde is later alles in het reine ge bracht. Er zijn ruim 600.000 gekeurde aardbeienplanten besteld. De totaal omzet bedroeg f 978.182 waarvan 1% wordt terug betaald. Het zal geschieden op Donderdag 18 Maart. De penningmeester de heer A. Tabak had aan ontvangsten een bedrag van 1444,26 en aan uitgaven f 1267.36. Er was een voordelig saldo van f 176.90, In het bestuur werden de aftredende bestuursleden de heren A. Tabak en A Schoone herkozen. In de kascommissie werd de heer K. Visser benoemd- De voorlopige heffingen zijn 7.2% voor groenten en 5.2% voor aardbeien Van f 900.000 tot f 1.000.000 aan veiling omzet wordt 1% terug betaald, telkens 1/10% p. f 100.000 hoger is. Ir. v. d. Helm hield een propaganda-woord' voor de proeftuin, waarbij hij naar voren bracht, dat die voor de kwekers zelf is. De con tributie zal verhoogd worden van f naar f 5. De heer A. Duin heeft tenslotte de aanvoercijfers en doorsnee prijzen naar voren gebracht. De eerstgenoemde cijfers zijn het aan tal kg en aoorsneeprijzen van 1952, de tweede groep is van 1953. Boerenkool 109591 kg lll/2 cent; 66.291 kg 18 cent Sperziebonen 127.910 kg 49% ct; 154.323 kg, 43% ct; Pronkbonen 79.103 kg, 28 ct, 106.902 kg, 19 ct; Bospeen 275.573 bos 191/2 et, 216.292 bos 18% ct; Waspeen 393.051 kg, 14 ct, 510.713 kg, 12% ct. Breekpeen 375.913 kg, 12 ct; 278.928 kg, 6 ct; Rabarber 189.799 kg, 13 ct; 232.284 kg I81/2 ct; Aardbeien 413.823 kg, 87% ct; 334.439, 100 ct; Vroege aardappelen 419.970 kg, 12 ct; 270.782 kg, 14 ct. Advertentie Advertentie GOEDen tóch niet duur is de vermaarde 14 cent sigaar Thans in topkwaliteit. Het vlaggenmerk van: GR. HOUTSTRAAT 81 - Haarlem Door een benauwde, maar fraaie, 64 zege op VGZ 3 heeft het tweede team van Geel-Wit het kampioenschap van de 3e klasse, afdeling C, behaald. Beide teams deelden in deze afdeling de bovenste plaats met ieder nog een wedstrijd te spelen en wel tegen elkaar. De overwinnaar zou zich dus kampioen mogen noemen. Fel werd er om de zo begeerde puntjes gestreden en de partijen ston den naar klasseverhouding op behoorlijk peil ondanks de. zenuwen, die de spe lers, begrijpelijk, parten speelden. Na de enkelspelen hadden de Yellow- Whites een 54 voorsprong. Een over winning in het dubbelspel zou voor hen dus van beslissende betekenis zijn. In de eerste zet was het Geel-Wit dat de toon aangaf en met 2112 eindigde deze in hun voordeel in de tweede ech ter moesten zij met 1921 de eer aan VGZ laten. VGZ liep in de derde game hard van stapel en Geel-Wit zag zich weldra ge noodzaakt tegen een 113 achterstand op te tornen. Maar tot het uiterste gecon centreerd gelukte het Geel-Wit de ach terstand langzaam maar zeker te ver kleinen en tenslotte werd de balans met 2020 weer in evenwicht gebracht. Onder bijna ondraaglijke spanning werden de laatste punten gescoord. Geel- Wit kwam tenslotte met 26—24 als over winnaar uit de strijd Het complex van woning en clubge bouw bij de sportvelden van de R. K. stichting „Kennemer Sportpark" aan de Kennemerweg te Zandvoort is nagenoeg gereed. De grasmat van de sportvelden ziet er goed uit en de verwachting be staat, dat deze binnenkort reeds voor een enkele wedstrijd zuilen kunnen worden gebruikt. Regelmatige bespeling zal eerst in het voetbalseizoen 1954/55 kunnen plaats vinden. Hoewel de gebouwen nog wit „gekeimd" moet worden, maken zij reeds nu een prettige indruk. De archi tect Piet Worm is er in geslaagd, het geneel een sierlijk, harmonieus karakter te geven. De officiële opening zal bin nenkort worden geannonceerd. Een stag natie is nog veroorzaakt, doordat na de aanvang van de bouw bekend werd dat nadere voorschriften van kracht waren geworden ten aanzien van de afvoer van het rioolwater e.d. In verband met de onmiddellijke nabijheid van het water wingebied van de Amsterdamse water leiding, mocht geen lozing in stapelput- ten plaats vinden. Dientengevolge moest een vrij kostbare aansluiting op de rio- lerinfe van de Zandvoorselaan worden gemaakt. Door deze werkzaamheden is de Kennemerweg over de gehele breed te opgebroken en tijdelijk afgesloten voor het verkeer. De 60 woningen, welke door de wo ningbouwvereniging „Eendracht maakt macht'' te Zandvoort aan de Dr. C. A. Gerkestraat worden gebouwd, komen binnenkort gereed. Van gemeentewege is men druk doende de nieuwe straten: P. Leffertstraat, Zuster Dina Bronders- straat en Tolweg aan te leggen en van een riolering te voorzien. In April en Mei zullen de woningen kunnen worden betrokken. Het verenigingsbestuur heeft thans onder de leden gegadigden voor deze woningen opgeroepen. De toewij zing zal geschieden naar gelang van het nummer van het lidmaatschap. De oud ste leden welke nog geen andere woning der vereniging hebben gekregen: genieten de voorkeur. Door de hogere bouwkosten zal de aanvankelijk genoem de huurprijs van f 8.85 per week niet gehandhaafd kunnen blijven. De huur is voorlopig bepaald op f 9.85 voor de erker-woningen en f 9.45 voor de andere woningen. Het bestuur vertrouwt, dat de defintieve huurvaststelling niet ongun stiger zal zijn. Boven deze huurprijs is nog verschuldigd f 1.per week, na melijk voor huurkoop gasgeiser f 0.60, Waterverbruik f 0.25 en voor glasverze kering en contributie f 0.15. De vereniging heeft ook nog een com plex van 50 woningen in aanbouw; deze zullen in de herfst gereed komen. Vanmorgen is in het raadhuis te Zandvoort de bekende lithograaf Aart van Dobbenburg in het huwelijk getre den met mej. J. P. Bout. Deze plech tigheid werd bijgewoond door dr. W. Drees, die een neef is van de bruide gom, en mevr. Drees. De minister-pre sident werd veiwelkomd en uitgeleide gedaan door burgemeester v. Fenema. Ter voorziening in de vacature van hoofdleidster aan de Spaarnbergkleuter- school te Santpoort, hebben B. en W. oo de voordracht aan de Raad vermeld: 1. J. M. Aarssen hoofd van de gem. kleu- verergeren soms maag nlsch m5a9i moeiiiik oi niet ver- het voedsel inoell 1 leert ontstaat gis,'"g'Me1 bet maagwand biCARPA14 nieuwe maagmidde ,e huip en pen, maagzuur en drukkend gevoel. B CAR^ wee, een gezona Rijgen 5Peclaadubbei voordeel. duboei maag-cachet:» I I J cm/.«Hnn.«.l|i I UAUSflSSsnel, zeker I JjLjLLlJUyjJliLr»ll:li li li 14^ Gistermorgen is de heer J. G. RaayeIJ gehuldigd, omdat hij 25 jaar in dienst is van de Gemeentelijke Reiniging in Haarlem. De directeur van het bedrijf' de heer M. Renne, verscheen giste' ren met enkele afgevaardigden aan de Oude Weg 91 en heeft de jubilaris, die aanvankelijk niet veel om een officiële huldiging voelde, in het zonnetje gezet en hem geprezen om zijn ijver en nauW" gezette plichtsbetrachting. Namens B. efl W. van Haarlem overhandigde de direc teur de heer Raayen een enveloppe met inhoud. Namens de collega's kreeg de jubilaris een vulpenhouder, terwijl hét jubileumfonds een fraaie bloemenmand stuurde. De heer Raayen is sinds vijf jaar chef van de werkplaats en heeft de zorg voof 130 wagens en 10 monteurs, die de wa gens dagelijks onder zijn supervisie na zien en herstellen. Sinds 1919 is de jubi laris Haarlemmer, want zijn geboorte grond' ligt aan het IJsselmeer, in Har derwijk. In de eerstkomende vergadering van de gemeenteraad van Bloemendaal zal wederom de kwestie aan de orde komen inzake subsidie-aanvrage door een mis siecollege voor de uit Bloemendaal af komstige leerlingen. Ditmaal heeft het college Sint Willibrord te Katwijk om een dergelijke subsidie gevraagd (eer der kwam een verzoek binnen van de R.K. gymnasia te Venraay en te Zeist). De raad beschikte toen afwijzend met 13 tegen 5 stemmen, maar mej. Nol- te, thans wethouder van Onderwijs, wenst de kwestie opnieuw in behande ling te brengen. B. en W. van Bloe mendaal menen, dat door inwilliging van hét Verzoek, waar het hier gaat om eén nref-erkendë school, een prece dent zou worden geschapen, waarvan de financiële consequenties moeilijk kunnen worden overzien. Mej. Nolte, een minderheid vormen de, ziet geen moeilijkheden, aangezien de opleiding zich richt op het staats examen gymnasium. Het R.K. Schoolbestuur te Overveen heeft de raad verzocht de jongens school niet met twee, maar met vier klaslokalen uit te breiden. Het leerlin genaantal van de St. Aloysiusschool is zo toegenomen, dat in Domi een lokaal gehuurd moest worden om uit de moei lijkheden te geraken. Daarna moest ook nog huisvesting gezocht worden in de R.K. kleuterschool, zodat de leer lingen thans over drie gebouwen ver deeld zijn. Per 1 September zou er weer een derde extra-lokaal nodig zijn en daarom achtten B. en W. van Bloe mendaal het verstandiger en goedko per, maar meteen vier lokalen te bou wen. De inspecteur van het lager on derwijs acht een dergelijk besluit ver antwoord. Op Maandag 15 Maart zal de eerste les worden gehouden van de aangekon digde verkeerscursus voor volwassenen in de gemeente Bloemendaal. Om acht uur komen de cursisten bijeen in de voordrachtzaal van het P.E.N.-gebouW aan de Ign Bispincklaan te Bloemen daal. Voor deze cursus. waarvan de heer O. de Vries, oud-adjudant van pc litie, de docent is, hebben zich thans een en twintig gegadigden opgeheven. Op het Raadhuis te Overveen kan men zich nog voor deelname aan de cursus aanmelden. De gemeenteraad van Bloemendaal komt Donderdag 18 Maart, 's middags om kwart over twee, bijeen. Voorge steld wordt een gedeelte van de Delf' ter oppervlakte van 600 m2., te verko pen aan de gemeente Haarlem voor f in totaal. Tegen de prijs van f 125.— kan eed strook grond aan de Koeduinweg ver kocht worden aan jhr. W. van Andri11' ga de Kempenaer te Aerdenhout. In verband met nieuwe gegadig^ den voor een bouwkaswoning te Vogs' lenzang stellen B. en W. van Bloeme11' daal voor twee van de zeven won'11' gen aan de Deken Zondaglaan te Vo gelenzang, welke voor rekening van d gemeente zouden worden gebouw0^ door en voor rekening van de bouw»8 te doen bouwen. De Bouwkas heeft dan achttien en de gemeente veertien- In de Januarivergadering van de meenteraad van Bloemendaal Jé suggestie gedaan, om de wegnaamhoi jes te voorzien van een korte ve -fi ring van de benaming. B. en W. 8 - ten de kosten te hoog, maar er wel toe overgaan bij nieuwe ,we^ap en daar waar de nagedachtenis ^et een overledene wordt geëerd, m geval van de „Overste Den Ouden*8 zou vermeld kunnen worden: t - terschool te Hasselt; 2. M. F. W. van Dit betekende behalve het kampioen- Eek. leidster aan een openbare kleuter- I 1951; in het geval van de Deken schap promotie naar de tweed klasse. J school te Haarlem. '->elaan: pastoor 1901 tot 1928.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1954 | | pagina 2